Jeugdpuistjes Agenda Landelijke Rijvereniging 30-jarig bestaan der vereniging Paus- en showavond Kalfsterniaii m Gebouw „Irene" - Holten „De man, die te veel wist" verpleegsters A en/of R en gediplomeerde zieken- verzorgsters Moderner vormen in de landbouw Het repertoire van O.C.H. „Berlijnse muur" voor nieuwe ulo-school? Holten 1-R.V. 1 1-1 N.V.V. Bestuurdersbond koos nieuwe secretaris Chr. Plattelandsvrouwen en meisjes Koeien in het Stamboek zelfstandig meisje Gebr. Schuppert clausen „8ERGRUITERS" Doe Uw voordeel en haal vlees en vleeswaren bij üal If slfkr VHS! 91 LU Zaterdag 26 oktober 1963 HOLTENS NIEUWSBLAD De landbouw zoekt voor haar bedrijfs voering steeds meer naar vormen, die meer efficiënt zijn, d.w.z. een grotere praktische bruikbaarheid hebben, arbeid- besparend en daardoor meer rendabel zijn. Een simpel voorbeeld hiervan is de var- kensschuur gebouwd door de heer H. J. Arfman, Holterbroek 47. De afmetingen van deze schuur zijn plm. 18 bij 9 meter. Hij is opgetrokken van betonelementen, waarvan de gladde zijde naar de binnenkant is gekeerd. De buitenwand is van hout waardoor een spouwruimte is ontstaan. De ramen in deze schuur zijn niet recht maar in een schuine stand geplaatst, waardoor wel licht maar geen zon binnen komt. Voor dakisolatie worden verstelbare rietmatten geplaatst. De meelopslag in de schuur is geschikt voor zakken, maar ook voor z.g. buik- meel, meel dat los wordt aangevoerd. Het betreft hier helemaal geen bijzon der bouwsel, maar toch is van de afwij kende vormen reeds wat tot de buiten wereld doorgedrongen en komen de men sen naar het Holterbroek om de varkens- schuur in ogenschouw te nemen. De heer Arfman heeft ons verklaard gaarne bereid te zijn iedereen te ontvan gen, maar omdat hij geen personeel heeft, zou hij het zeer op prijs stellen, wanneer men vooraf telefonisch een afspraak zou willen maken. Zijn telefoonnummer is 06731-223. Bijeenkomst gastheren en gastvrouwen Canadese grafbezoekers. De plaatselijke afdeling van liet Ned. Oorlogsgraven Comité verzoekt ons mede te delen, dat de bijeenkomst van de gast heren en gastvrouwen der Canadese graf bezoekers. woensdag 30 oktober, des avonds 8 uur, zal plaats vinden in hotel Holterman. De toneelclub O.C.H. heeft in verband met de 100-jarige herdenking van de ge boortedag van de bekende auteur en to neelschrijver Herman Heijermans diens stuk „Op hoop van zegen" weer in haar repertoire opgenomen. Zij zal het op 6 november (dankdag) in het gebouw Irene op de planken brengen, terwijl dit zeer bekende stuk op zaterdag, 16 november gespeeld zal worden voor de Holtense Bestuurdersbond (N.V.V*.). O.C.H. heeft in studie genomen het spel „Moeder staat haar mannetje", waarvan zij het alleenvertoningsrecht gekregen heeft van de Duitse televisie. Op terrein ten westen van de Diessen- plasstraat, in het bijna voltooide uitbrei dingsplan de Gaarden, verrijst de nieuwe openbare u.l.o.-school, welke plaats moet bieden voor de bijna 400 leerlingen, welke de oude school met noodgebouwen thans telt. Het impossante gebouw, met zijn 14 leslokalen, overblijflokalen en overige ruimten, nadert zijn voltooiing. Een prachtige symbolische voorstelling in ge kleurde steen siert de noordelijke gevel van het gebouw. Er is in de omgeving van de nieuwe school enige onrust ontstaan, omdat de bewoners van de oostelijke zijde van de Diessenplasstraat op een of andere wijze vernomen hebben, dat er plannen zouden bestaan om aan de andere zijde van de straat een rijwielberging te bouwen, waardoor langs een deel van de straat een muur zou moeten worden opgetrok ken, die naar zij vrezen het impossante schoolgebouw met zijn gehele entourage ter plaatse aan het oog zou onttrekken. Uit landschappelijke of stedebouwkundige overwegingen zouden zij dit zeer betreu ren, omdat dit naar hun mening het aan zien zou schaden van de gehele omgeving waaraan het gebouw zijn esthetische vorm geeft. Hoezeer deze verontrusting leeft moge blijken uit het feit, dat hier het woord „Berlijnse muur" reeds gevallen is, al realiseert men zich daarbij wel dat een dergeijke karakterisering wel heel sterk overdreven is. Een aantal bewoners van de straat heeft zich met een adres tot het ge meentebestuur gewend om deze plannen, indien zij zouden bestaan, niet te doen doorgaan en voor de bouw van de rijwiel bergplaats, die noodzakelijk geworden is, omdat de bergplaats onder het schoolge bouw alle rijwielen niet zal kunnen bevat ten, een andere plaats te kiezen. Op het terrein zal ook nog een gym nastieklokaal moeten verrijzen. Het is te hopen, dat men bij deze bouw tevens een oplossing zal weten te vinden voor de be waring der rijwielen van de buitenleer lingen. De algemene verwachting, dat het Hol tenaren het van hun Rijssense rivalen gezien de uitkomsten van hun laatste wedstrijden vrij gemakkelijk zouden kunnen winnen, is niet in vervulling ge gaan. R.V. bleek over een hechte defensie te beschikken, die zich niet liet overrom pelen, door het vaak snelle spel van de thuisclub. Er bestond voor deze ontmoe ting een grote belangstelling. Na een wat zenuwachtig begin ontwik kelde zich een vlugge en vaak spannende strijd, waarbij de Holtenaren het meest aanvallend optraden, maar ook de Rijs sense aanvallen niet van gevaar ontbloot waren. De roodzwarten oefenden dikwijls een zware druk uit op het Rijssense doel zonder dit echter te kunnen doorboren. Steeds was er weer een been, dat: de kans om te scoren tegenhield. Tegen het einde van de eerste helft wisten de gasten zich aan deze druk te ontworstelen en lieten zij enkele fraaie aanvallen zien, die echter niets opleverden. De rust kwam met blanke stand. In de tiende minuut van de eerste speel helft kwam stopper B. Mulder van R.V. in botsing met zijn eigen doel man. Met waarschijnlijk een gescheurde spier moest hij naar een ziekenhuis in Almelo worden vervoerd. Direct na de hervatting zette de thuis club een zwaar offensief in. Bij een van deze aanvallen werd de bal drie maal kei hard ingeschoten, maar steeds wist de Rijssense defensie een doorboring te voor komen. Bij een plotselinge Rijssense uit val kwam de rechtsbuiten alleen voor de doelman te staan, maar zijn schot ging hoog over. Eindeijk, na plm. 25 minuten spelen, hadden de Holtenaren succes en wist Jansen na veel gegoochel voor het doel, de bal met een lichte hoofdbeweging via de voet van W. Maatman (R.V.) in de touwen te werken (1-0). De vreugde bleek echter van korte duur want plm. 10 minuten later wist W. Maatman uit een snelle aanval met een prachtig onhoud baar schot de gelijkmaker te scoren. Hol ten kreeg nog enkele prachtige kansen om de leiding te heroveren, maar het wou deze middag beslist niet lukken. Scheids rechter Wes leidde met krachtige hand, maar vergat nog wel eens de voordeel spelregels toe te passen. drogen in met Purolpoederf i.60enfi.- Maandagavond vond in hotel Holterman een goed bezochte vergadering plaats van de bestuursleden van de plaatselijke vak bondsafdelingen, welke samen de Hol tense Bestuurdersbond van het N.V.V. vormen. De bijeenkomst stond onder lei ding van de heer H. Koopman. Blijkens een ingekomen schrijven van het hoofdbestuur van het N.V.V. zal op zaterdag, 4 januari a.s. in de Schouwburg te Deventer een werkersbijeenkomst wor den gehouden, waaromtrent de afdelingen van hun hoofdbesturen ander bericht ont vangen. In verband met het bedanken van de heer G. Runneboom, als secretaris van de bestuursdersbond werd in diens plaats ge kozen, de heer G. J. Bosschers. De heer Runneboom, die vanaf de be vrijding deze functie heeft vervuld zal in de op 16 november te houden feestelijke bijeenkomst van de leden van de bij het N.V.V. aangesloten vei'bondsafdelingen, afscheid nemen. Op deze avond zal de toneelclub „O.C.H." in verband met de herdenking van de 100ste geboortedag van de bekende auteur- en toneelschrijver Herman Heijer mans, diens toneelstuk „Op hoop van ze gen" opvoeren. Verder werd besloten, dat op 7 januari 1964 in samenwerking met de A.N.B. de jaarlijkse kindermiddag -zal worden ge organiseerd, terwijl men in de maand fe bruari een toneelavond of dergelijke zal houden, welke ook voor niet-leden toe gankelijk zal zijn. De heer P. Viet (ABVA) werd aange wezen als vertegenwoordiger in de com missie van bijstand inzake de G.S.W.-re- gelingen in de plaats van de heer Runne boom, die in verband met zijn lidmaat schap van „Mercurius" zijn functie moet neerleggen. Ten slotte werd nog uitvoerig gespro ken over de situatie ten aanzien van de loononderhandelingen, waarvoor de heer Koopman de kaderbijeenkomst van het N.V.V. zaterdag j.l. bezocht. De Chr. Plattelandsvrouwen en -meisjes kwamen donderdagavond in gebouw „Re- hoboth" in vergadering bijeen. Aangezien de presidente mevr. J. Riet berg-van Lindenberg verhinderd was deze avond te leiden werd haar taak waarge nomen door de 2e presidente mevr. M. Bulsink-Bakker. Zij liet eerst zingen het bekende lied „Grijpt toch de kansen door God U ge geven" waarna zij voorging in gebed. Na lezing van het schriftgedeelte Matth. 6 25-34 sprak zij een hartelijk woord van welkom waarbij zij zich in 't bijzonder richtte tot de heer G. J. Hane- veld te Laren (G) die deze avond een de monstratie bloemschikken zou geven. De secretaresse mevr. J. Schuppert- Stukker las hierna de notulen die als ge lezen zijnde werden goedgekeurd. De presidente bracht hierna verslag uit van de te Arnhem gehouden jubileum Bondsdag. Voor haar zelf viel deze prach tig geslaagde Bondsdag wel extra goed uit want bij een gehouden wedstrijd won zij een heel mooie pop in Zuid-Hollandse klederdracht. BLOEMSCHIKKEN De heer Haneveld, bloem- en boom kweker kreeg hierna gelegenheid om zijn kwaliteiten te tonen op het terrein van bloemschikken. Met grote interesse gade geslagen door de vele dames schikte hij de prachtige flora's kinderen lot een schoon geheel. Chrysanten, bladeren en siertak- jes werden met groot vakmanschap tot een prachtig geheel geschikt. Tal van kunststukjes oogsten grote bewondering en vele malen een wel verdiend applaus van de dames. Ongetwijfeld zullen velen van hen de volgende dag het weinige wat in de bloe mentuin nog is overgebleven hebben ge plukt en naar het goede voorbeeld van de heer Haneveld aan het werk zijn getogen om met een bakje of iets dergelijks de kamer op te fleuren. Mevr. Bulsink was de tolk van alle da mes toen zij de heer Haneveld met enkele woorden hartelijk dankte voor de gegeven demonstratie. De leerzame avond werd na dankgebed door mevr. Schuppert-Stukker besloten met het zingen van het mooie lied „Houdt Gij mijn handen beide". 2027 oktober: Gezinsweek Hervormde Gemeente: „Alle avonden allemaal thuis". Zaterdag 26 oktober, 7.30 uur: Cabaret avond en prijsuitreiking „Holbatheo" in café ,,'t Bonte Paard" (zie adv.). Zondagavond 27 okt. 7.30 uur: Film in Irene. (Zie adv.) Zondagavond 27 okt. 7.30 uur: Dans- en showavond in zaal Smit te Markelo. (Zie adv.) Maandag 28 oktober, 19.30 uur in „Irene": Grote samenkomst in het kader van de Gezinsweek Hervormde Gemeente. Maandag 28 okt. 8 uur: Ledenvergade ring van de Holtense Handelsvereni ging in café Maats. Dinsdag 29 okt. 8 uur Filmavond in de hal van de Dorpsschool. Woensdag 30 okt. 8 uur: Bijeenkomst gastheren en gastvrouwen Canadese grafbezoekers in hotel Holterman. Woensdag 30 okt 7.45 uur in de verga derzaal Coöp. Aan- en Verkoopver.: Praatavond Chr. Boeren- en Tuinders- bond (C.B.T.B.). Spreker: de heer W. de Jager, 2e voorzitter C.B.T.B., van De Krim. Vrijdag 1 november, 's avonds kwart voor acht in gebouw „Rehoboth": Jaarverga dering A.R. Kiesvereniging „Nederland en Oranje". Zaterdag 2 november, 's middags van 15.00 tot 17.00 uur in café „De Waag": recep tie Landelijke Rijvereniging „Bergrui- ters" in verband met 30-jarig bestaan. Zaterdag 2 november: Dansen in café ,,'t Bonte Paard". (Zie adv.) Maandag 4 nov. 8 uur: Zendingsavond in Irene. Da Jongeling: „Mensen en kerken in Indonesië" (met dia's); de heer B. Soer: Film over Nw.-Guinea. Maandag 4 nov. 8 uur in „Bethanie" te Dijkerhoek: Jaarvergadering Herv. Vrouwengroep. Maandag 4 nov. 7.30 uur: Raadsvergade ring. Woensdag 6 nov (Dankdag): Toneeluit voering O.C.H. in Irene. (Zie adv.) Zaterdag 16 nov.: Feestelijke bijeen komst van de Holtense Bestuurders bond voor leden van het N.V.V. Zaterdag 23 nov 8 uur in „Irene": Mu ziekuitvoering H.M.V. Door de inspecteur van het N.R.S., de heer A. N. Landeweerd, werden van 't M.R.IJ.-veeslag de volgende koeien in geschreven: Collie met b77 punten, eig. Joh. G. Holterman; Antje 5 met b78, eig. J. Jansen; Gonda 20 met bc76, eig. Jhr. H. van Coeverden; Cobie met b79 (voor KS), eig. Joh. Wansink; Manna met bc+ 76, eig. Joh. Wansink; Hendri- ka 2 met b 79 (voor KS), eig. Joh. Bek- kernens; Emma 21 met b78, eig. G. Bekman; Bertha 9 met bcP 76, eig. G. Bekman; Coba 36 met bc+ 76, eig. H. met b78, Dora 3 met b+ 82 (voor KS), i Beldman; Betsie met b+ 82, Dora 12 m. b78, Dora 3 met bd- 82 (voor KS), Dora 4 met bc+ 75 en Betsie 7 met b 78, eig. H. J. Arfman; Coba 7 met bc+ 76, eig. H. Kers; Grietje 6 met b77, eig. H. Rietberg; Clara 10 met b78, eig. G. J. Veneklaas; Gerrie 6 met b 77, eig. H. Bosman; Jantina 2 met b 80, eig. Joh. Toorneman; Gretha met b77, eig. G. J. Aanstoot; Willy 5 met bc+ 76, eig. J. Haverslag; Willy 7 met b 79 en Nanda met b 79 (voor KS), eig. F. J. Sluiter; Wanda 7 met bc+ 76, eig. wed. T. Boode; Aaltje met b77, eig. wed. A. Jansen of Lorkeers; Marietje 13 met b 77, eig. H. W. Wechstapel; Dora 10 met b 79, eig. J. Nijland; Elly 4 met b77, eig. E. Jansen. Definitief werden ingeschreven de stier Dirk 2 met b77, eig. H. Meken- kamp en de stier Helga's Roland met b78, eig. H. Bouwhuis. Te koop: g.o.h. driedeurs eiken linnenkast en een eiken uittrektafel. - Te bevragen: Oranjestraat 70, Holten, tel. 467. Te koop: MEIS J ESFIETS (24 x l(i'). in goede staat. - H. J. Wansinkstraat 9. Te koop gevraagd: 1000-1500 m2 grond te Holten of omgeving voor een bungalow. Brieven met opgave breedte en diepte, ligging en prijs on der no. 2610 bureau Hol lens Nieuwsblad. Biedt zich aan: nette hulp in de huishouding Te bevragen: Industriestr. 24. Voor referenties: Mevr. Broekman-ten Brink, tel. 462, Holten. KNOLLEN te koop. J. Krikkink, Heihuizen, tel. 06726-230. Te koop: 1-jarige Witte Leghorns 60 pet. prod. H. Heil ink, Espelo, Holten. Te koop: dragende B.B.-zeug a.d.t. 1 nov. J. Nijland, Espelo 80, Holten. Gevraagd: voor de huishouding. Stoffenhuis TEN IIOVE-SMIT Grotestraat Rijssen Gevraagd te Holten: een stukje bos- of heidegrond Brieven onder no. 2610 bu reau Holtens Nieuwsblad, Kol weg 19. Te koop: toom zware biggen bij P. G. Cats, Beuseberg 93, Holten. Met blijdschap en dank baarheid geven wij U ken nis van de geboorte van ons dochtertje GERRITJE A. Traanman I. Traanman-Bijma Holten, 19 oktober 1963 Dorpsstraat 70 Namens onze ouders O H. J. TEN VELDE M. E. TEN VELDE- TE VELTHUIS hebben wij de eer kennis te geven van 1 5 hun 25-jarige echtver- 1 eniging op vrijdag 1 november a.s. Wij hopen hen nog f lang in ons midden te j mogen hebben. Marietje - Ab Henk Dinant 1 Holten, oktober 1963 j Larenseweg 49. I Receptie van 7.30-10 1 i uur in „Amicitia". 1 Met diep leedwezen hebben wij kennis ge nomen van het overlij den van onze trouwe bediende, de heer JOHAN NIJENDIJK in de leeftijd van 53 jr. Zijn grote dienstvaar digheid en prettig ka rakter zullen bij ons in dankbare herinnering blijven. Fa. Gebr. Wansink. Holten, 20 oktober 1963. De begrafenis heeft in middels plaats gehad op donderdag 24 oktober op de algemene begraaf plaats ,,'t Lenfert" te Rijssen. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onze lieve vrouw, moeder en grootmoeder MEVR. K. PAGRACH—DORMITS betuigen wij bij deze aan allen onze oprechte dank. Uit aller naam: A. Pagrach. Holten, oktober 1963. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van belangstelling, bloemen en cadeaus, die wij ter gele genheid van ons 40-jarig huwelijksfeest hebben ont vangen, zeggen wij bij de ze hartelijk dank. G. Stam R. Stam-Hulsman Holten, oktober 1963 Look 63. Te koop: Berini-bromfiets bouwjaar 1961. In zeer goe de staat, en een autoradio, geschikt voor vrachtwagen. Bevragen: Larenseweg 9. OVERHEMDEN REPARATIES Vernieuwen van boorden en manchetten. Holten. Te koop: ecu dames- en een heren leren jas groen en bruin, z.g.a.n. Hotel Holterman. ZATERDAG 2 NOV.: in café ,,'t Bonte Paard". „THE ROCKING RAMBLERS". Te koop: BESTE KNOLLEN bij F. J. Pasop, Borkeld 69. Holten, Te koop: FORNUIS trapnaaimachine (Singer) en een weidepomp. J. A. Pasop, Winkelberg, Holten. Het bestuur van de Landelijke Rijvereniging ..Bergruiters" geeft bij deze kennis van het Ter gelegenheid van dit jubileum zal het be stuur recipiëren in café „De Waag" op zaterdag 2 november a.s. van 15.00-17.00 uur. H. BELDMAN, voorzitter. E. AALTINK, secretaris. ZONDAG 27 OKTOBER: in zaal Smit te MARKELO. Muziek: „THE SWINGING STARS". "Ar Met medewerking van GERT TIMMERMAN Aanvang 7.30 uur. WIJ LEVEREN U tegen billijke prijzen: PRIMA KWALITEIT VOOR- EN ACHTERVOETEN WORSTVLEES enz. Keurslager ZONDAG 27 OKTOBER, des avonds om 7.30 uur vertonen wij de ongelooflijk spannende en sen sationele thriller: met in de hoofdrollen o.a.: James Stewart en Doris Day. Een dolk flitste in de sloppen van Marrakesh en de dader van de moord werd in Londen ont maskerd. Een Alfred Hitchcock-film vol span ning. Toegang 15 jaar. Kaarten in voorverkoop tot zaterdagavond 7 uur bij Beltman's Kledinghuis. Keurslager Dinsdag: V-i kg runderworst 198 Va kg varkensworst218 Vi kg braadworst 175 Woensdag: u2 kg speklappen 158 Va kg schenkel 168 3 pakjes cacao 89 Donderdag: kg gehakt168 blik sperciebonen 85 Vrijdag en zaterdag: 14 kg schoudercarbonade 238 De gehele week: 3 biefstuk tartaar135 blikje fruitcQcktail 108 pot bruine bonen59 In het SANATORIUM te HELLENDOORN is plaats voor: die later ook te werk gesteld kunnen worden op de nog te openen afdeling voor Psychisch Ge stoorde Bejaarden. ichlingen verstrekt de Direktrice.

Holtens Nieuwsblad | 1963 | | pagina 3