Uit Hollens historie lejdi Middenstandseursus 1S83/fS§4 Ie nieuwe eursus Overzicht Arbeidsbureau Deventer Orgelconcert Piet Meeboer Diploma-zwemmen Nationaal concours hippique op de Hoge Veluwe Zaterdag 17 augustus 1963 HOLTENS NIEUWSBLAD pagina 2 begint op maandag 2 september a.s. Gelegenheid tot aanmelding van cursisten op maandag 26 augustus a.s. om 8.00 uur 's avonds in gebouw Irene of bij de Heer W. Muller, Borkeld 16 te Holten. Volgt deze interessante cursus, die elk jaar weer een zeer hoog percentage geslaagden geeft. De Directeur, G. NUYSINK. Hoe Holten nog op de been gebleven is, is een groot raadsel. Maar het dorp staat er nog, schoner en mooier dan ooit te voren. De Holtenaren van het jaar elfhonderd zoveel waren beklagenswaardige mensen. Zij hadden letterlijk niets waarmee ze zich vermaken'konden dan het weer, zon, maan en sterren. Utrecht en Overijssel hadden weer een nieuwe bisschop aange meten gekregen. Dit was de eerwaarde heer Godebold. De schrijvers dier dagen wisten niet eens waar de man vandaan kwam. Maar dit staat wel vast: getapt was de eerwaarde bij de Duitse keizers niet. De man liet zich de historie van .Salland uitleggen en die was niet mooi. De kapittelheer deed een boekje open over Salland, waarin vooral Holten en Hellendoorn het moesten ontgelden. De bisschop, die Godebold heette, moest naar de Markelose berg, waar hij kennis moest maken met de Twentse edelen. De kasteleins in Markelo verheugden er zich op. Zij riepen handenwrijvend: Nao dis sen wier nen frissen! BisschopGodebold kwam naar Marke lo. Alles was daar koek en ei. De Jonkers tracteerden flink, want er waren goede banen te begeven. De Dolle Jonker Derk waarschuwde zijn dorpsgenoten, dat Hol ten de nieuwe bisschop in de gaten moest houden. Want, zo was het oordeel van Derk: de kerel steet miej neet an! In Markelo op de landdag had de bisschop goed gedronken en keerde terug naar De venter, waar hij zich veelal ophield. De venter was veiliger dan Utrecht, waar de Hollandse edelen op de loer lagen om de bisschop te grijpen en hem dan tegen een hoog losgeld weer vrij te laten. De keizer van Duitsland, die een geweldige hekel had aan de bisschop, viel Salland binnen, en belegerde de sterkten Schu- lenborg en de Waardenborg te Holten. De Dolle waarschuwde de Holtenaren zachtjes aan te doen. Je wist nooit wie het won. En Derk van Holten hield het met de winnaar. Maar de bisschop ver zamelde een leger en trok van Deventer naar Holten, waar hij met veel geweld de Pruisen van de Waardenborg sloeg. Een week lang werd er dag en nacht ge vochten. Des nachts bij kunstlicht. Dat kon gemakkelijk, want zowel de aanval lers als de verdedigers probeerden tel kens de Waardenborg in brand te steken, opdat men elkaar beter kon zien. De Holtenaren hielden hun hart vast. Intus sen kwam er versterking van Deventer. En de Pruisen vertrokken. Het was ook de hoogste tijd, want zowel de belege raars als belegerden, zo vertelt de kroniekschrijver, hadden Holten schep- schoon gemaakt. Jaren gingen voorbij, jaren, -waarin die van Holten hun beste been voorzet ten om van handel en landbouw te pro fiteren. Maar de zoveelste bisschop had het begeven en omstreeks 't jaar twaalf honderd was Dieöerik van der Are tot twee-en-veertigste bisschop van Utrecht benoemd. De nieuwe Jonker Reinolt van Holten mocht de bisschop niet. En hij konkelde net zolang tot de Sallanders de hertog van Gelder in de arm namen, gemene zaak met deze maakten. Salland zegde openlijk de bisschop op. Salland trok eenparig tpn strijde met de Gelder sen en de schout van Holten, die een bisschopsman was, werd opgehangen. Verder namen de ambtenaren van de bisschop de vlucht. De bisschop overleed weer tijdens krijgsrumoer in Holland. Te Holten, Bathmen en Hellendoorn vierde men groot feest. Maar men juichte te vroeg. Heer Otto van der Lippe was tot bisschop benoemd. De nieuwe bisschop, een krachtig man, joeg de Geldersen uit Holland en kwam ook te Holten, waar hij open en bloot de mannen liet afran selen en hij verklaarde, dat Holten een boete opgelegd zóu worden, waarbij de burgers de tranen uit de ogen zouden lopen. Dit zakte later wel weer af. Maar de Holtenaren hielden zich voorlopig koest. Om het weer g#ed te maken nam Ridder Reinolt van Holten met tachtig jonge Holtenaren deel aan de veldtocht tegen Rudolf van Cóeverden. Van Coe- verden was burggraaf van de stad en „Ik verheug me er op, Stien" ant woordde hij blij en dankbaar. Terwijl ze andere klanten bediende, dacht ze: Wat ziet hij toch in mij? En houd ik wel van 'm? Ik weet het werkelijk niet. Om kwart voor zeven pikte hij haar op bij de weg naar de Zanding. Ze re den zwijgend het dorp verder uit en hij vroeg: „Heb je een bepaalde voor keur?" „Als het maar ergens is, waar weinig mensen zijn. Ik heb er vandaag al ge noeg gezien". „Dat kan ik me voorstellen". Voorbij Oud Reemst reed hij recht door en Stien riep verschrikt: „Hè! Die weg loopt dood! Je rijdt verkeerd!" Hij keek haar spotlachend aan. Weet ik. Je wilde toch ergens heen, waar wei nig mensen zijn?" Nou, in dit doodlo pende weggetje zullen we rustig kun nen babbelen". Ze schoof instinctmatig 'n eindje bij hem vandaan. „En dan zeker zoenen en zo, hè? Je bent al net als de rest". Hij trapte op de rem en ze keek hem verschrikt aan. Op zijn voorhoofd zag ze plotseling een diepe rimpel. Hij reed de wagen naar de kant van de weg, keek even achterom en draaide. „Als je mij niet vertrouwt, zus, gaan we wel ergens anders heen". heerlijkheid Koevorden en drost van Drente. Rudolf was waarlijk geen kat om zonder handschoenen aan te pakken. Daarom trommelde de bisschop ridders en knapen op om Rudolf van Cóeverden tot moes te slaan. Hij had trouwens beter kunnen weten, want de Coeverdens dier dagen stonden voor niets. Maar dat wist Otto van der Lippe pas toen men hem met ingeslagen schedel uit de moerassen van Ane opviste, dood natuurlijk. Tegen het veldheerschap van Van Cóeverden was hij niet opgewassen. Reinolt van Holten werd uitgeleide gedaan met zijn manschappen. De beloning zou groot zijn. In Holten maakte men zich al blij met het vooruitzicht dat Holten op zichzelf reeds een vrije heerlijkheid zou worden. Een heel eind vergezelden de burgers van Holten hun heef met zijn gevolg en daarna vierden zij al vast het overwin ningsfeest. Drie dagen verliepen. En toen kwam Piep Willem de muzikant van het Holtercorps alleen terug. Hij was tijdig op de vlucht geslagen. Waar de andere Holter jongens .waren wist hij niet. Nog een dag later kwam een Drents soldaat het schild en het zwaard van Jonker Reinolt brengen. Men had de soldaat graag gestenigd, maar men durfde niet, zo was men onder de indruk van de ver pletterende nederlaag, die Twente en Sal land geleden hadden. Na een week bleek het voor Holten nogal mee te vallen. Meerdere jongens kwamen successieve lijk weer voor de dag. Maar zij zeiden: dat is eens, maar nooit weer. Men had het hoofd weer opgericht. De bisschop was met pracht en praal bijgezet. Toen kreeg Holten de volgende plaag. Die van Holten hadden zich. altijd netjes en fat soenlijk gedragen. Niet dat er tussen twaalf- en dertienhonderd niets voorviel. Men vierde op tijd feest en dat was in die dagen heel wat. Men trok ook als het moest 'het mes. De jonge Jonker J9n van Holten was na twaalfhonderd zeven-en- twintig zijn vader opgevolgd. Hadden de heren van Holten het altijd goed met de burgers en boeren kunnen vinden, zo niet de burgers en Jonker Jan. Dit deugde volgens de laatste niet en dat moest ver anderd worden. Kortom, de Jonker droomde zich een klein koninkrijk en de Holtenaren als onderhorigen. De Jonker trouwde met een freule Groes. En die spoorde hem aan, het mindere volk te tonen, hoe het moest. Het volk van Hol ten zond een klacht in op de Landdag. De drost van Salland gaf Jan van Holten groot gelijk. De adel was er om te rege ren. En het volk, voorzover zij grond eigenaar waren, mocht meepraten, maar dan natuurlijk de Jonker van Holten ge lijk geven. De boer van de Holterhof trad tegenover de Jonkers van Holten openlijk in het krijt op de markevergadering. De Jonker trok zijn degen en de boer zijn eikenstok. De drost van Twente kwam er aan te pas, de Jonker kreeg gelijk. De boer moest de Holterhof verlaten. VAN CÓEVERDEN. De aanzienlijke stijging van het gere gistreerde aanbod van mannen ten op zichte van de vorige maand (145-259) werd blijkens het overzicht óver de maand juli van het gewestelijk arbeids bureau Deventer bijna in zijn geheel ver oorzaakt door inschrijving van jeugdigen, die dit jaar de LTS en andere scholen hebben verlaten. Zo nam het aantal in geschrevenen in de metaalsector toe met 49 jeugdigen, in debouwnijverheid met 39, in de sector voedings- en genotmid- delenfabrikage met 9 en in de bedrijf s- klasse kantoorpersoneel met 7. Het me rendeel hunner werd reeds naar de di verse werkgevers verwezen, maar we gens vakanties en dei-gelijke konden de ze verwijzingen nog niet gerealiseerd worden, zodat aangenomen mag wor den, dat in de volgende verslagperiode het thans geregistreerde aanbod weer aanzienlijk zal zijn gedaald. In het hui dige aanbod zijn 103 minder geschikten Ze legde haar hand op zijn arm. „Sor ry, Karei, dat ik zo wantrouwend ben. Ikik meen het niet. Ik vind het goed als je hier blijft. Alsjeblieft, Ka- rel". Hij stopte en keek haar aan. Toen verzachtte zijn gezicht, maar toch was zijn blik ernstig, toen hij anwoordde: „Stien, meisje, voor zover ik weet, ben ik 'n nette kerel. Ik mag wel eens iets geks zeggen, maar als je zes zusters had inplaats van zes broers, zou je ze alle zes zonder enig voorbehoud aan me kunnen toevertrouwen, hoor je? Als je met mij in de wagen uitgaat, ben je net zo veilig als tussen je zes broers in". Ze streelde zijn wang en knikte. „Je bent lief Karei. Ik zal dit nooit meer zeggen, echt niet". Hij zette de wagen aan de kant en draaide het contactsleuteltje om. „We kunnen net zo goed hier blijven. Het is rustig genoeg. Ik wil je wat vertellen, zie je? Over mijn ontslag. Dat heeft een achtergrond. En ik wil, dat jij het dok weet". Ze keek hem met knipperende ogen aan. „Had je er dan een vermoeden van, dat je vandaag of morgen ontsla gen zou worden". Hij kniktje. „Het was onafwendbaar. begrepen tegen 88 in de overeenkomstige maand van het vorige jaar. Vergeleken met de situatie per eind juli 1963 is het huidige aanbodcijfer 70 hoger (259-189). In dit totaal zijn 29 jeugdigen begrepen (juli 1962 80 - juli 1963 109). De geregistreerde vraag bleef ten op zichte van de vorige maand vrijwel ge lijk (787-790) en in vergelijking met de dienovereenkomstige maand van het vo rige jaar valt er eveneens weinig ver schil te constateren (78,7-782). De huidige vraag heeft voor ruim 75 pet. betrek king op jeugdige krachten (598). Vrouwen. Ook het aanbod van vrouwelijk perso neel steeg de afgelopen maand, zij het in geringe mate, tengevolge van de in schrijving van jeugdigen, die van de scholen zijn-gekomen (40-44). Zoals bij de mannen valt ook bij de vrouwen ten opzichte van de overeenkomstige maand van het vorige jaar een stijging van het aanbod te constateren (31-44). De geregistreerde vraag bleef ten op zichte van de vorige maand vrijwel ge lijk (508-510), maar ligt ten opzichte van het vorige jaar aanzienlijk hoger (506- 388). Bijna 60 pet. hiervan (298) heeft betrekking op jeugdig personeel. Het itotaal beschikbaar aanbod van mannen per 31 juli 1963 is als volgt te specificeren: Deventer 178 (v.j. 142), Bathmen 4 (4), Diepenveen 24 (11), Hol ten 7 (9), Olst 12 (11) en Raalte 34 (12). Per 1000 mannelijke afhankelijke le den van de beroepsbevolking (loontrek- kenden) was dit aantal: Deventer 12 (10), Bathmen 11 (13), Diepenveen 17 (8), Holten 9 (11), Olst 7 (7) en Raalte 15 (5), van het gewest 12 (9), de pro vincie 12 (12) en van het rijk 8 (9). Recepten-kijkje over de grenzen De charme van iedere vakantie ligt voor een groot deel in het anders- doen- dan-anders. De vaste regelmaat wordt verbroken; men is in een andere omge ving, heeft andere mensen om zich heen en heeft hopelijk niet anders dan zonnig weer. Wij willen u graag een handje helpen bij het makenvan gerechten, afkomstig uit vakantielanden. Misschien roepen ze herinneringen bij u op of d.ienen ze.-als,een voorproefje. Recepten voor 4 personen Franse hors d'oeuvre 1 groene paprika, restje (plm. 50 g.) ga re sperzieboontjes, stukje bloemkool, plm. 25 g. cervelaatworst of slami, to maat, 2 a 3 gare aardappelen, (biesloo, venkel, paprikapoeder) een sausje van 2 eetlepels olie en 2 eetlepels azijn met peper en zout. De paprika van kroontje, zaadlijsten en zaad ontdoen, wassen en in lange dunne reepjes snijden. Met enkele reep jes 'n platte schaal in 6 vakjes verdelen. De rest van de paprika in weinig water enkele minuten koken tot ze half gaar is. De bloemkool in roosjes verdelen en deze 2 a 3 minuten met weinig water en zout koken. De bloemkool en paprika koud laten worden. De sperzieboontjes in niet te kleine stukjes snijden. De aardappelen en tomaat in plakjes snijden. De boontjes, paprika, bloemkool en tomaat ieder apart met een weinig van het sausje aanmengen en in de vakjes op de schotel schikken. De plakjes worst oprollen en ook in een vakje leggen. Desgewenst de boontjes bestrooien met fijngesneden venkel, de bloemkool met paprikapoeder en de aardappelen of tomaat met fijngehakte bieslook. Siciliaanse kip of kalfsvlees 300 g. mals kippe- of kalfspoelet zonder Die belangrijke besprekingik had al een vermoeden. Luister eens, mop, ik werk al enige jaren voor de firma Ganzevoort. Een paar jaar geleden no digde hij me op een vrijdagavond uit: blijf bij ons eten, als je-wilt. Dan kun je kennis maken met mijn vrouw en mijn dochter. Goed, ik deed dat, want ik voelde me natuurlijk zeer vereerd. Mevrouw Ganzevoort is een vriendelijk mens en ik kon al dadelijk goed met haar overweg. Ina, de dochter, lijkt als twee druppels water op haar moeder. Een aardig figuurtje, maar een alle daags gezicht. Jien 'lief kind, maar daar is dan ook alles mee gezegd. Het bleef natuurlijk niet bij die ene avond. Ik werd meerdere malen vrijdagsavonds uitgenodigd te blijven eten en door gaans accepteerde ik. Daarna babbel den we wat. Soms wandelde ik na het eten nog wat in de tuin met Ina en we spraken over allerlei'dingen en ge beurtenissen. Maar er was nooit iets bij zonders tussen ons. We waren goede vrienden, meer niet. Doch na enige tijd begon ik het door te krijgen, dat pa Ganzevoort me met een speciale bedoe ling af en toe uitnodigde een avondje te blijven. Ina is zijn enig kind. En als je nu weet, dat hij aardig tegen de zes tig loopt, dan zul je misschien zelf wel je gevolgtrekkingen kunnen maken. Pa Ganzevoort en misschien ma ook izou wel graag zien, dat ik verliefd werd op zijn dochter. Dan trouwen en hem opvoïgen in de zaak. AI dra begreep ik, dat dit de opzet was. Per slot van rekening ben ik geen engel, dus ik voelde me op mijn manier gevleid. En ik ging Ina met andere ogen bekijken. Is het de moeite waard, dacht ik wel 'eens, dat ik voor haar mijn vrijheid been, peper, zout, tijm, 60 g. -(3/i pakje) boter of margarine, 250 g. uien, 2 groene paprika's, :!4 kg. tomaten, 1 teentje knoflook. Het poelet kleinsnijden en inwrijven met peper en zout. De boter of marga rine licht bruin laten worden en het vlees hierin bruin bakken. De uien en knoflook schoonmaken en kleinsnijden of de knofloop persen. De paprika's van kroontjes, zaadlijsten en zaad ontdoen, wassen en in dunne reepjes snijden. De tomaten (ontvellen, na ze even in heet water gedompeld of boven de gasvlam gehouden te hebben en) in plakken snij den. Tomaten paprika, ui en knoflook bij het vlees voegen. Het gerecht in plm. 45 minuten gaar laten worden en op smaak afmaken met peper en zout. Matafan (Zwitsers nagerecht) 2 eieren, zout, 1 eetlepel melk, 3 eetle pels bloem, 4 eetlepels suiker, 4 snee tjes.brood, jam. De eireen scheiden in dooiers en witten. De dooiers losroeren met een snufje zout en de melk. De bloem en de suiker erdoor mengen. De eiwitten stijfslaan en luchtig door de dooiermassa scheppen. De sneetjes brood met jam bestrijken, daarna met de eismassa bedekken en plm. 10 minu ten in een warme oven bakken. 1 Erdapfeltatsch (aardappelkoekjes) Voor plm. 15 stuks 1 kg. aardappelen, zout, peper, 1 ui, i ei, 50 g." ontbijtspek, olie. De aardappelen 'schillen, wassen en raspen op een niet te fijne rasp. Peper zout, de gesnipperde ui, het fijngesne den spek en het ei erdoor mengen. Een weinig olie in een koekepan warm la ten worden envan de massa platte koekjes bakken op de manier van drie- in-de-pan. De koekjes langzaam gaar en bruin laten worden. Op Uitnodiging Van de Chr. Gém. Zang vereniging „Soli Deo Gloria"' gaf vrijdag avond de organist Piet Meeboer. uit Amsterdam, in het kader van het VVV- vakantieprogramma 1963 een concert op het orgel van de Geref. Kerk. De voorzitter van „Soli Deo Gloria", de heer J. Wiggers sprak een kort woord van welkom waarbij hij zich in 't bijzonder richtte tot de organist èn de zomergasten. Nadat een 2-tal coupletten waren ge zongen van het békende lied „Dat ons loflied vrolijk rijze". opende de heer Mee boer met Jan Zwart's orgelhymne „U al- Jeen, U loven wij" (Psalm 75) en de hymne „Heer ai, maak mij Uwe wegen" (Psalm 25; eveneens van Jan Zwart. Verder werden de volgende werken ge speeld, Andante in Es gr. van Landsman, ..The Holy City" van Adams, Geestelijk lied „Zouden wij ook eenmaal komen" en „Com nu met sangh" beide van Feike Asma en Improvisatie (Geestelijk lied „Als ik.maar weet" van Piet Me.eboer. De absolute stilte die er heerste tijdens dit concert vormde het beste bewijs dat Piet Meeboer iets bracht dat buitengewoon gewaardeerd werd. Voordat de heer Wiggers een kort woord van dank sprak speelde de heer Meeboer op verzoek nogmaals het Andante in Es- grv van Landsman. Met het zingen van Gezang 202^ (Wat vlied' of bezwijk') werd deze mooie avond besloten. prijsgeef? Zal ik van. dat kind kunnen houden? Maar ik sprak nooit over lief de en zij evenmin. Een enkele keer, met verjaardagen en zo, wisselden we een kus, maar dat betekende evenmin wat. Ik. zat er een beetje mee en na enige tijd had ik me er al half en half mee verzoend, de schoonzoon te warden van pa en ma Ganzevoort. Eens moet een mens toch trouwen en bovendien, ik zou de opvolger worden van mijn schoonvader. Het bedje was. om zo te zeggen, al voor me gespreid. Met de bruid op de koop toe. Maar om de een of andere oorzaak aarzelde ik nog steeds haar te vragen". Hij wachtte even, presenteerde het meisje naast hem een sigaret en stak er zelf ook een op. Nadat hij even ge rookt had,vervolgde hij: „Op een za terdagmorgen maakte ik een ritje over de Veluwe en was ik al zo ongeveer besloten om pa Ganzevoort de hand van zijn dochter te vragen. Door een .toeval raakte ik die morgen verzeild op de Hoge Veluwe en in dat Koperen ding zag ik jou en was ik meteen van de kaart. Van dat ogenblik af bestond er voor mij geen Ina Ganzevoort meer- En ik had de laatste dagen zo het idee, dat pa Ganzevoort iets in deze richting vermoedde. Waarschijnlijk wilde hij daarom vrijdagavond zelf de knoop .doorhakken en vandaar,; dat hij het had over een belangrijke bespreking. Waarop ik niet kwam opdagen en waarvan hij natuurlijk de oorzaak niet wist. Met als gevolg, dat hij woest is geworden en in die boze bui mijn ont slagbrief schreef. Zo, zus, nou zul je ook wel kunnen begrijpen, waarom ik ïiiet mèer naar de firma terug wil". Stien had al die tijd zwijgend geluis- Bij het diploma-zwemmen in het na tuurbad „Twenhaarsveld" afgenomen door de chef-zwemmeester, de heer G. Lemel, slaagden 511 van de 55 kandida ten. Als vertegenwoordiger van de kring „Twente-IJsselstreek van de K.N.Z.B. was aanwezig de heer J. Ha- geraats uit Almelo. De geslaagden wa ren: Diploma 4: R. van Lindenberg, Hol ten. Diploma 3: E. Voordes en S. Huisman, Holten. Diploma 2 jongens: H. de Boer, Voor burg, H. Rosier Delft, M. Wismeijer Den Haag, G. Godschalk, Bussum, J. Dijk huis, Enschede, H. van Druten, Leiden, D. Stam, M. Tiekink, D. Krikkink te Holten, L. Klassens, Opende, M. de Boer, Voorburg. Diploma 1, jongens en mannen: P. B. Muller, W. Beldman, H. Podt, G. D. El- bersen, A. Reilink, W. Reilink te Hol ten, L. v. d. Sloot, Rotterdam, J. God schalk, Bussum, G. Tromp, Lisse, J. v. de Krans, Waddinxveen, R. Simons, Wijnjeterp, F. Balder, Amsterdam, D. Burgman, Twello, R. Koolhaas, Amster dam, R. Tijhof, Almelo. H. Nijhuis, Den Haag. Dames: D. Aaltink. J. H. Bronsvoort- Lubbersen, N. Veldhuis-van Linden- berg. E. J. Nijkamp-Nikkels, M. Meins- ma-Kooi, F. J. Wiggers-Aanstoot, H. Landèweerd-Stam, J. Koopman, J. Riet berg-van Lindenberg, J. Klein Nagel voort alle te Holten, L. Meijer, Amster dam, A. v. d. Krans, Waddinxveen, R. v. d. Meer, Rotterdam, M. Nijenhuis, Enschede, 'G. Heuvelman, Diepenveen, J. Bronsvoort, Lettele, H. Heuvelman, Bathmen, W. Bessem, Bathmen, H. Plekkenpol, Harfsen. op zondag 25 aug. 1963 te Bathmen. Evenals voorgaande jaren organiseert de Landelijke Rij vereniging „Bathmen" ook dit jaar weer een concours-hippique. Kon men in de achter ons liggende jaren steeds van een geslaagde dag spre ken, dit jaar zal alle vorige zeker over treffen. Naast de tuigpaardenrubrieken, welke uit komen in één- en tweespannen en de springnummers, waarvan vooral 't Parijs' springconcours als het spectaculairste is te betitelen, is men er dit jaar in geslaagd om het tamboer- en jachthoorncorps ..Bronswerk" uit Amersfoort te contracte ren. Dit corps dat óp verschillende plaat sen in ons land meerdere jaren reeds met groot succes optrad, is één der beste show corpsen in Nederland. In hun fleurige uniformen brengen zij op het middenveld een zeer mooie taptoe. Ter afwisseling zul len de bezoekers dus kunnen genieten van iets wat in Bathmen. en naaste omgeving nog niet vaak is gedemonstreerd. Wanneer het \veer zijn onmisbare ■medewerking nu maar verleent zal het paardenfestijn in Bathmen er zeker een worden welke als één der beste in de lande kan worden aangemerkt. DUITSE HANDELSCORRESPONDENTIE Mej. Jenny Crans te Holten slaagde te Deventer voor het diploma Duitse Handelscorrespondentie. terd en terwijl ze aan haar sigaret trok, antwoordde ze nadenkend: „Dus ik ben er eigenlijk de oorzaak van, dat je te elfde: ure besloten bent geen gebruik te maken van het nog onuitgesproken aanbod van je baas om met zijn doch ter te trouwen en zijn opvolger te wor den?" Hij knikte. „Ja Stien. Toén ik jou die morgen zag in dat restaurant, toen wist ik het eigenlijk meteen al: dat is ze. Dat is nou de vrouw van mijn dromen. Is het dan zo gek, dat ik er niet meer aan dacht om met dc firma Ganzevoort te trouwen, om het zo maar eens uit te drukken". Ze dacht énige lijd na. „Toch vind ik dit niet prettig". „Maar moppie, waarom niet? We zijn toch voor elkaar bestemd?" Ze haalde ongeduldig haar schouders op. „Alsjeblieft, Karei, begin nu niet dadelijk weer met die onzin. Besef je wel, wat die gril van jou nu al ten ge volge hoeft gehad? In de eerste plaats: een ferm pak slaag van mijn lieve broe ders. Resultaat: enkele dagen zieken huis. Tweedens: op staande voet ont slag dus werkloos. En tenslotte: een weggegooide kans om een schitterende carrière te maken: directeur en later ei genaar te worden van een fabriek, zon der dat je er één cent in hoeft te steken misschien. En dat heb ik allemaal op mijn geweten". 1-Iij grinnikte. „Ja zus, je slaat de spijker op.zijn kop. Dus: zul je me niet meer kunnen weigeren. Na al die of fers, die ik gebracht heb". (Wordt vervolgd.) door trienk aan 5leeóioyk

Holtens Nieuwsblad | 1963 | | pagina 2