Agenda Spannende wielerronde leuk Hoekstra wen @p de streep Jury en renners vol lof over organisatie en parcours Heerlijke Maggisoeu werd gratis rondgebracht Aanrijding bij viaduct Ds. J. Jebbink overleden Vier avonden van bezinning Drie ijsberen in de tent Predikbeurten Burgerlijke stand Makantseprogramma loopt ten einde Zaterdag 17 augustus 1963 No. 33 Jaargang 15 HOLTENS NIEUWSBLAD *r 7 j -T 7 T Uitgave van de Stichting .Molt ens Nieuwsblad itspnjs van dit blad bedraagt f 1.50 per kwartaal Holten Telefoon 05Jf83 - 233+ Adv.-prijs 115 mm. (d contant) f2.50. Iedere mm. meer 0.10 Henk Hoekstra uit Ureterp is zaterdag winnaar geworden van de Eerste Ronde van Holten. Hoekstra bleef in de eind sprint de baas over Jurrie Dokter uit Halfweg en de Friese kampioen Piet Schreur uit Wolvega, welk tweetal res pectievelijk als tweede en derde over de streep gingen, onder daverend applaus van de talrijke wielersportliefhebbers, die zich bij de finish hadden opgesteld. Dit publiek heeft waar vooor zijn geld gehad in deze eerste ronde van Holten, welk wielerfestijn georganiseerd werd door de Braderiecommissie, in nauwe sa menwerking met Bert Boom uit Markelo en Brinks uit Holten (oud-wielrenner). Van meet af is er felle strijd geleverd op het parcours op het Industrieterrein. Bepaald jammer was het echter, dat met liet einde in zicht de regen ten dele als spelbreker optrad. Tal van favorieten verdwenen .van het strijdtoneel. Q.a. de Overijsselse kampioen Gert Zwienenberg en de sterke Piet van Dijk uit Wormer- veer, alsmede Dieks ten Berge uit Enter en diens plaatsgenoot Henk Hinsenveld, die door pech werd achtervolgd. Vuurwerk. De eerste renners, die voor „vuurwerk" zorgden, waren de Enternaren Joh. Plui- mers, Dieks ten Berge en Gert Zwienen berg, die na enkele ronden reeds aan de haal gingen. De gebroeders Oudshoorn uit Waverveen gingen er zich mee be moeien en zo liep deze eerste uitlooppo ging op niets uit. De strijd bleef levendig ook al mede omdat de rad-van-de-tong riem-gesneden wielerccmmentator Dick van Berkum uit Zwolle tussentijds zeer aantrekkelijke premies (dank zij de me dewerking van de Holter middenstand) kon aankondigen. Bij deze premiesprints toonde de zeer strijdlustige Jurrie Dokter zich meestal het snelst. Halverwege de cours noteerden we drie renners aan de leiding, namelijk Wim van Smirren uit Amsterdam, Jurrie Dokter en Hennie Schouten uit Halfweg, die 100 meter voorsprong hadden op het pelo ton. Kampioen aan de haal. Toen vanuit 'het peloton renners als Piet Schreur, Henk Hoekstra en Piet van Dijk zich begonnen te roeren, waren de drie vluchtelingen spoedig tot de orde ge roepen. Zo was het peloton weer com pact. Niet lang evenwel. Het was de Overijsselse kampioen Gert Zwienenberg, die, aangemoedigd door zijn supporters, aan de haal 'ging. Zwienenberg pikte een fikse premie, doch liet zich nadien terug vallen in het peloton. Henk Hoekstra en Dokter demarreerden nadien. Piet Schreur, Wim van Smirren, Theo Ouds hoorn en Bé Jansema uit Wagenborgen, de kampioen van Groningen, voegden •zioh hierbij, zodat een sterke kopgroep ontstond. Bert Boom, die ondanks het feit, dat hij weinig kan trainen, zich kra nig heeft geweerd, deed nog een poging bij de koplopers te komen, doch zonder succes evenwel. Ook Hinsenveld moest een moedige poging staken, omdat hij door materiaalpech werd achtervolgd. De strijd bleef spannend, doordat keer op keer renners pogingen ondernamen om bij de koplopers te komen. Regen. Bepaald jammer was het, dat het, toen er nog zo'n 30 ronden te rijden wax-en, begon te regenen. Het publiek trotseerde deze regen dapper, doch tal van renners zochten echter vroegtijdig het renners kwartier op, waai'onder tal van favorie ten. De strijd bleef aantrekkelijk, doordat tal van renners een poging om bij de kopgroep te komen met succes zagen be kroond. Zo zagen we met nog 20 ronden voor de boeg een hergroepering. Elf ren ners aan de kop, te weten: Piet Schi-eux\ Theo Oudshoorn, Bé Jansema, Jux-rie Dokter, Wim van Smiri-en, Ant. v. d. Knaap, Joh. Pluimers, Piet Vleesman, Jan Fi-ansen, Henk Hoekstra en Bert Boom vormden deze groep. Wie evenwel dacht, dat tenslotte deze elf renners in de eindsprint de zege zouden betwisten, kwam bedrogen uit. Wéér Jurrie Dokter! Wéér was het namelijk Jurrie Dokter, die de lont aan het kruitvat ontstak. Te- samen met de Fries Henk Hoekstra ging Dokter aan de haal. Toen even later de Friese 'kampioen Piet Schreur zich ook ■bij dit tweetal voegde, dat het pleit be slecht. Vast stond, dat de winnaar zich bij dit drietal bevond. Zeer hoog lag het tempo, ondanks het feit, dat het par cours door de regen glad was geworden. Tal van rennei-s werden door slippartij tjes uitgeschakeld. Zo werd het renners- De Bi-aderiecommissie gaat haar akti- viteiten in het kader van het VW-Va- kantiepragramma het komend weekend besluiten met een groot teenagershow- bal zaterdagavond in de grote tent op Kalfstermansweide. Daai-aan verlenen medewerking: de „Mr Pinguin's Ragtime •Band" uit Almelo en „The Sensation Rockets" uit Holten met zang van Ans Beumer uit Rijssen. Ruim een maand heeft de grote tent nu in Kalfstexvnansweide gestaan en heb ben er tal van evenementen in plaats gevonden, die met afwisselend finan cieel succes voox*. de commissie zijn ge- Als zondagavond de laatste der vier interkerkelijke samenkomsten hierin heeft plaats gehad, waarbij ds A. L. Bos, gereformeerd predikant te Almelo, zal spreken en „Holtens Gemengd Koor" de vocale en muzikale omlijsting zal ver- zoi-gen, wordt de tent afgebroken om het volgend jaar wellicht op dezelfde plaats weer te worden opgebouwd. Maar dat zal wel voor een groot deel van de fi nanciële resultaten afhangen. Het vakantie-programma vermeldt voor de komende week geen andere attrak- ties meer dan het bezoek aan de lcaas- boei-derij, waarvoor nu al twee avonden weer zijn volgeboekt, de wekelijkse VVV-Holterbergrit; en de rondleiding in het natuur-historisch museum van de heer Kees Bos. Dat zal in verband met het naderende einde der vakanties dan veld steeds kleiner. Tien ronden vóór het einde bevonden zich nog maar twin tig van de bijna tachtig van start gegane renners in de strijd. Eindsprint. Zo werd de zegé in de eindsprint be twist door drie genoemde renners. Na afloop kreeg de Fries Henk Hoek stra, na een' korte -huldigings-speech van de voorzitter van de Braderiecommissie, de heer W. Beijers, de bloemen en de overwinningszoenen van de Braderieko ningin Mieke ten Velde en de Tour-Mis? Alie Meerman. De eerst geklasseerde renners waren daarvoor i-eeds uitvoerig door wielercom- mentator Dick van Berkum aan het pu bliek voorgesteld. De volgende uitslag kwam tevoorschijn: 1 H. Hoekstra, Ureterp, 90 km in 2.14.12; 2 J. Dokter, Halfweg; 3 P. Sehreux-, Wo.- vega; 4 J. Fransen, Halfweg; 5 W. van Smirren, Amsterdam; 6 Joh. Pluimers, Enter; 7 Th. .Oudshoorn, Waverveen; 3 B. Jansema, Wagenborgen; 9 A. v. d. Knaap, Wateringen; 10 P. Vleesman, Uil- geest; 11 R. Hendriks, De Wijk; ;12 A. Meijer, Zaandam; 13 A. Veenendaa'. Zeist; 14 F. Nijmeijer, Hengelo; 15 W. Vleesman, Uitgeest; 16 N. Wijnanös, .Amersfoort: 17 B. Lohuis, Delden; 18 Ols- man, Kloosterhaar; 19 G. Nijkamp, Zwo:- le; 20 D. Helsloot, Amsterdam. ook de laatste i-ondleiding zijn in dit sei zoen. Zaterdag j.l. is er weer een stroom van vreemdelingen in Holten neergestreke want toen het zonnetje zioh maandag- moi-gen maar even liet zien, was het een drukte van belang in de straten en in de winkels en haalde men blijkbaar de leeftocht in huis, in casu de zomerhuis- jes, die men 's zaterdags niet meer had kunnen inslaan. Het kopje koffie na afloop van de tweede kerkdienst in de Herv. Kerk trekt nog altijd veel bezoekers naar „Irene", waar men dan genoegelijk bij een is en kennis maakt met de dienst doende predikant. Dit koffiedrinken is zeer in trek bij de zomex-gasten. Tal van ingezetenen en zomergasten, verblijvende in de bungalowkampen en zomerhuisjes, zijn de laatste dagen aan genaam verrast door de aanbieding van een heeiiijke beker Zwitserse groente soep door dames van Maggi's Produkten Maatschappij N.V. te Amsterdam, die met een grote servicewagen op ver-schil lende plaatsen in de gemeente stand plaats innamen en van daaruit de men sen aan huis of in hun verblijven be zochten. Het was ook mogelijk pakjes van de verschillende soepen, die Maggi vei'vaar- digt, te kopen, waarbij als aai-dige at- traktie geldt, dat ieder pakje een bon bevat en dat men op vier bonnen een z.g. Stüibli-servet ontvangt. Dinsdagavond om pl.m. 7 uur is de 24-jarige motorrijder I-I. G. Z. uit En ter bij de viaduct ernstig te pas geko men, doordat hij in botsing kwam met een pex-sonenauto, bestuurd door H. H. E. uit Gooi-, die hem geen voorrang ver leende. De bestuurder van de aüto wilde n.l., komende uit de richting Deventer, de Burgemeester Van der Borchstraat inrijden, terwijl Z. uit het dorp kwam aangereden om de Deventerweg verder op te rijden. Hij kwam met zijn motor rijwiel onder de auto terecht en bleek zijn linkerbeen gebroken te hebben, ter wijl hij in het gelaat gewond was. Vrien den legden hem op de vluchtheuvel, i waarna hij per Holtense ziekenauto naar het R.K. Ziekenhuis te Almelo werd ver voerd. Dokter Rietdijk verleende de eer ste hulp. De motor en ook de auto waren ernstig beschadigd. Op 79-jarige leeftijd is zondagnacht in het rusthuis „De Klokkenbelt" te Al melo overleden ds J. Jebbink, emeritus predikant der Ned. Herv. Kerk en ge durende ruim 18 jaar piredikant in onze gemeente, waar hij zeer goed werk heeft gedaan. Hij was o.m. de initiatiefnemer bij de stichting van het jeugdgebouw Irene, voorzitter van de vereniging ,.Het Groene Kruis" enz. In deze perio de was hij ook praeses van het classis- caal bestuur van Deventer en vervulde hij nog tal van andere functies. Ds. Jebbink was, naar wij menen, ook de stichter van het maandblad „Hervormd Holten". Nog onlangs herdacht hij zijn vijf envijftig jarig ambtsjubileum. Ds. Jebbink werd op 9 februari 1884 te Doetinchem geboren. Hij bezocht het gemeentelijk gymnasium in zijn geboor teplaats en studeerde aan de gemeente lijke universiteit te Amsterdam en de rijksuniversiteit te Utrecht. Nadat ds. Jebbink in september 1907 door het pro vinciaal kerkbestuur van Zeeland was toegelaten tot de evangelie-bediening in de Nederlands Hervoi-mde Kerk werd hij op 2 augustus van het volgende jaar (1908) door wijlen ds J. J. van Noort uit Amsterdam te Bovensmilde in het 'ambt bevestigd: - Daarna stond de jubilaris verder nog te Wijntjeterp in de classis Heei-enveen (1913-1921); Lutten aan de Dedemsvaart (11921-1926); Steggerda in de classis Heex-enveen (1926-1930) en tenslotte nog ruim 18 jaar te Holten, waar hem met ingang van 27 november 1948, na ruim veertig volbx-achte dienstjax-en, op ruim 64-jarige leeftijd emeritaat werd vex- leend. Na zijn emeritaat vestigde ds Jeb bink zich metterwoon in Terheyden in Noord-Brabant, waar hij tot 1952 hulp prediker is geweest en bijstand in het pastoraat heeft verleend. In 1952' ver huisde hij naar Almelo, als geestelijk verzorger van het bejaardentehuis „De Klokkenbelt". Hij is dit tot 11 januari 1959 gebleven. Ds. Jebbxnk woonde nog steeds op „De Klokkenbelt". Van zijn hand verschenen enige pre ken in de prekenserie „Gx-oene Preken". Onder het motto „Vier avonden van bezinning" werden ook deze zomer weer intexkerkelijke samenkomsten gehouden in de grote tent op „Kalfstermansweide" aan de Stationsstraat. In de zondagavond gehouden derde samenkomst, waarvoor weer grote be langstelling bestond, sprak ds J. Tam- meling, Ned. Herv. px-edikant te Bus- sum over het onderwerp: „Wij willen meer vrije tijd". De leiding van deze avond berustte bij ds F. J. Broeijer, Ned. Herv. pred. Medewei'king wex'd verleend door de Chr. Zangvereniging „Soli Deo Gloria", directeur de heer W. van Erkelens die tevens op de piano de samenzang be geleide. Zondagavond zal in de slotbijeen komst spreken ds A. L. Bos, Geref. pred. te Almelo. Deze avond zal medewerking worden Verleend door „Holtens Gemengd Koor". De toegang is vrij. Wel zal tot dekking van de hoge kosten een collecte worden gehouden, die wij gaarne hartelijk aan bevelen. In het kader van het VVV-vakantie- programma speelde woensdagavond in de grote tent in „Kalfstermans weide" op uitnodiging van de Braderie commissie de toneelclub O.C.H. het blijspel in drie bedrijven „De drie ijs— bei'en" een stuk dat de Holtense club van de Duitse televisie heeft ontvangen. O.C.H. oogste met dit aan humor rijke spel in tal van plaatsen zeer veel succes en ook woensdagavond was het niet tal rijke publiek royaal met applaus. Namens de Braderiecommissie sprak de heer H. J. Bouwhuis een woord van welkom en hij bracht tevens de toneel club dank voor de sublieme vertolking. Het zomerfeestpx-ogramma wordt za terdagavond afgesloten met een groot Teenager showbal in de grote tent in werking zal worden verleend door „Mr. Pinquin's Ragtime Band" te Almelo en „The Sensation Rockets" te Holten. Vrijdag 9 tot en met maandag 19 augus tus: Verkooplokaal W. ten Brink te Goor wegens vakantie gesloten (zie ad vertentie). Zaterdag 10 tot en met 17 augustus: Auto rijschool Kolkman wegens vakantie gesloten. Maandag 12 tot en met zaterdag 17 aug.: Gebr. Steunenberg, schoenhandel, La- renseweg, wegens vakantie gesloten. Zaterdagmiddag 17 t.m. 24 augustus: Rij wielhandel G. H. Kolkman, Larense- weg, wegens vakantie gesloten. Voor afhalen gas geopend (zie adv.). Zaterdag 17 augustus van 15-16.30 uur: Hengelwedstrijö voor adspirant- en juniorleden van „De Rietvoorn" bij de Wippert (zie adv.). Zaterdag 17 augustus, 8 uur: Groot teen agershow-<bal in de tent op Kalfster mansweide (zie adv.). Zondagavond 18 augustus om 8 uur: In terkerkelijke samenkomst in de grote tent in Kalfstermansweide (Stations straat). Maandag 19 augustus t.m. woensdag 21 augustus: Kledinghuis Beltman geslo ten (zie adv.). Maandag 19 t.m. woensdag 21 augustus: Fa. H. J. Aaflink en Zn. wegens va kantie gesloten (zie adv.). Maandag 19 augustus, 8 uur: Zitting Auping N.V. in hotel Holterman (zie adv.). Dinsdag 20 augustus:' Kapsalon Mini Aaftink de gehele dag gesloten (zie adv.). Woensdagavond 21 aug., 8 uur: Filmavond in Irene (zie adv.) Zondag 25 augustus, 13 uur: Nationaal Concours-hippique te Bathmen (zie adv). Maandag 26 augustus t.m. woensdag 23 augustus: Fa. H. J. Aaftink en Zn. we gens vakantie gesloten (zie adv). Maandag 26 augustus, 3 uur: Aanmel ding middenstandscursus in „Irene" (zie adv.). Dinsdag 3 september, 's avonds van 7 tot 3 uur: Opgave voor dansles Dansschool H. Reiners in hotel Vosman (zie adv.). Ned. Herv. Kerk: 8.30 en 10 uur kand. Broeijer uit Nij- verdal. Collecte Kerk en Wereld. Dijkerhoek: 9.30 uur ds Van Druten van Nij verdal. Collecte Kerk en Wereld. Geref. Kerk: 8.30, 10 en 3 uur ds Dragt van Haren (Gr.). In alle diensten is het éne of fer bestemd voor herbouw van de door brand verwoeste kerk van Elim (Dr.). Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerk te Rijssen: 7 uur en 8-30 uur Mis; 10 uur Hoog mis. R.K. Kerk Nieuw-Heeten: 7.30 uux", 9 uur (Hoogmis) en 10.30 uur. Geboren: Geertruida. Fenna, dv. A. Trekop en G. A. B. Bolink, Gaardenstraat 40 Janna Alberta, dv. A. Groteboer en G. J. Blankena, Beuseberg 149 Jan Wil lem, zv. H. Stam en R. Klompenmaker, Look 50 Annette Jezina Erni, dv. G. H. Bramer en J. H. J. Versteeg, Dox-psstraat 47 Hendrik Jan, zV. D. Beldman en D. Loman, Zomerhuisjesterrein C 7a Jan nette, dv. G. J. Potman en G. Kruithof, Beusebex-g 43 Henric Jan, zv. H. G. Tuitert en W. H. Max'sman, Sparrenweg 12. Gehuwd: G. Baan. oud 21 jaar, wonende te Wierden en W. Müller, oud 26 jaar, wo nende te Holten. Ondertrouwd: H. Borneman, oud 23 jr, wonende te IJardenberg en C. G. Hoog kamp, oud 21 jaar-, wonende te Holten G. J. Tempelman, oud 23 jaar, wonende te Holten en H. G. Bosman, oud 21 jaar, wo nende te Holten. BEVOLKING: Ingekomen: M. Quartel van Lisse naar Pannenbakkei-sstraat (woonkeet) S. Ek- kelkamp van Amsterdam naar Beuseberg 6 mej. M. Smienk van Enschede naar Zomex-huisjestex-rein N lOf mej. G. M. Peel van Deventer naar Waagweg 3. Vertrokken: mevr. J. Jonker van Hol- terberg 36 naar Hengelo O. mej. T. J. Deten van Dijkerhoek 88 naar Deventer. Gevonden: televisie-antenne met twee snoeren; padvindersriem; herenpolshor loge; parapluie; ring met twee contact sleutels VW; hangertje; dames4eesbril; herenjas (poplin). Verloren: plastic tasje met balpen; plastic regenjasje; damespolshorloge; een wieldop van Citroen; herenportemonnaie met inhoud; zonnebi'il; jongenszwem broek; windjack met capuchon; lange zwarte suède dameshandschoen. Inlichtingen dagelijks (doch niet tus- san 12 en 14 uur) aan het Groepsbureau der Rijkspolitie te Holten, Dorpsstraat 22, tel. 352. Het lid van Ccd. Staten, de heer II. Bakker, plaatst hier bij kasteel Iloenlo het laatste van de vele borden, die de Sallandroute markeren en waarvan er ook een groot aan tal in onze gemeelde langs deze route staan. Wij maakten hiervan uitvoerig melding in ons vorige nummer. Henk Hoekstra ontvangt hier een overwinningszoen van de braderiekoningin, Mieke ten Velde en van Ali Meerman, die door de heer van Berkum tot Tour-miss was uit geroepen.

Holtens Nieuwsblad | 1963 | | pagina 1