Uit Holiens historie éemwéê >$m Uit het plaatselijk Parlement Villadorp verrijst op de üolterlserg loto-rodeo spectaculair evenement gesloten Geldlening met de N.V. Bank voor Nederl. Gemeenten van meer dan twee miljoen Straatnamen in het complex Kolweg-Noord vastgesteld De slag aan de Schipbeek groot vakantiebal Burgerlijke stand Excursie Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Brommers botsten Zaterdag 27 juli 1963 HOLTENS NJEUWSBLA n pagina 3 In de donderdagavond gehouden ver- radering van de raad deelde burgemees- ;er mr. W. H. Enklaar mede, dat met de leer A. M. Tuitert zeer langdurig was gesproken over het kopen van een per- keltje grond aan de Gaardenstraat en 't afbreken van enkele opstallen (bouwval- en), die uit een oogpunt van welstand lanstoot geven, doch overeenstemming net de eigenaar werd niet bereikt. B. en ,v, deden de heer Tuitert een royaal aan bod vijf gulden voor de vierkante meter dIus het bouwen van een kleine garage, ioch hij denkt el* niet aan om dit aanbod ;e accepteren en blijft bij zijn prijs, die /arieert van f 10 tot f 20 per M2, wat een ;ötaal bedrag zou vergen van f 4000. Tuitert noemde z'n aanbod aardig en billijk, doch b. en w. lieten hem weten, dat hij onredelijke eisen stelt. Natuurlijk is 't zijn goed recht om te trachten het onderste uit de kan te halen, maar hij loopt hierbij risico het deksel op z'n neus te krijgen. De bouwverordening geeft de moge lijkheid om dergelijke bouwvallen op te ruimen en de heer Tuitert zal dan ook worden medegedeeld, dat de opstallen afgebroken moeten worden vóór 15 aug. a.s. Blijft hij in gebreke, dan zal afbraak door de gemeente plaats hebben, voor rekening van de eigenaar. VASTSTELLING STRAATNAMEN Bij het voorstel „Vaststelling straat namen in het complex Kolweg ten noor den van deze weg" verklaarde de heer Ten Berge zich niet gelukkig met de naam „Slachthuisstraat" voor de straat van de Kolweg bij Kevelam in noorde lijke richting tot de spoorlijn. Verschil lende leden waren het met hem eens en deze weg zal nu heten de Pannenbak kersstraat, terwijl de Pannenbakkers straat (de meer zuidelijk gelegen straat, uitkomend op de Lageweg) Slachthuis straat zal worden „gedoopt". Verder werden nog de volgende na men vastgesteld: Weversstraat voor de meest noorde lijk gelegen straat van de A. J. Gold- steinstraat tot de Pannenbakkersstraat. Hoffesstraat voor de meer zuidelijk gelegen straat van de A. J. Goldstein- straat tot de Lageweg. Nijverheidsstraat voor de meest noor delijk gelegen straat van de Pannen bakkersstraat tot de Lageweg. GELDLENING Op voorstel van b. en w. werd besloten tot het aangaan van een lening groot f 2.096.000 met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten tegen een rente van 4% Het geld is nodig voor de bouw van het nieuwe slachthuis en uitbreiding van het electrische net. Bij de „rondvraag" informeerde de heer Landeweerd naar de bestemming van de oude boerderij van de heer Tee- selink aan de Rijssenseweg. Burgemees ter Enklaar deelde hem mede, dat ge tracht wordt de boerderij te verkopen. Als er geen aanvaardbaar bod wordt ge daan, zal afbraak volgen en de grond worden bestemd voor bungalowbouw. Met de heer Landeweerd zou de voor zitter graag zo gauw mogelijk in 't villa terrein in de Look grond willen verko pen voor villabouw, doch eerst moet het thans ter visie liggende uitbreidingsplan worden goedgekeurd. Ook de heer Sprokkereef zou de gron den zo gauw mogelijk in gemeentebezit willen zien. Hoe eerder de zaak rond komt, hoe beter. Op een vraag van de heer Jansen deel de de voorzitter mede, dat het bouwen van het garagebedrijf voor de firma Rouwenhorst en Zn. wacht op de rijks goedkeuring. De aanvraag is 9 maanden in zee, doch een wachttijd van pl.m. drie jaar is voor objecten van dergelijke om vang normaal. In oktober a.s. zal nog eens worden bekeken of de bouw bespoedigd kan worden. Naar aanleiding van een opmerking van de heer Ten Berge over het verwij deren van de oversteekplaats voor voet gangers ter hoogte van de fa. Wansink, deelde de voorzitter mede, dat deze ge legenheid niet zal terugkomen en dat zeer waarschijnlijk ook de oversteek plaats ter hoogte van het politiebureau zal verdwijnen. De oversteekplaatsbij Wansink was met het oog op de bus halte te gevaarlijk. Een voorstel om de oversteekplaats aan te brengen ter hoogte van hotel Holterman zal aan de bevoegde instan tie worden doorgegeven, maar volgens de voorzitter zal er een zware wijs op gaan om het gedaan te krijgen. Buiten het dorp Holten, aan de rand van het aantrekkelijk natuur- en recre atiegebied van dc Holterberg, zal bin nen afzienbare tijd een Villadorp verrij zen. Het heeft voorlopig de naam villa terrein „Look" gekregen, omdat het ge legen is in dat deel van de Holterberg, dat in de buurtschap Look gelegen is. Er is reeds lang over gesproken in de gemeenteraad. In het openbaar, wan neer het ging om grondaankopen; bin nenskamers bij de voorbereiding van het uitbreidingsplan, dat nu sedert woensdag 17 juli gedurende vier weken op de gemeentesecretarie ter inzage ligt. Het plan villaterrein „Look" is op gezet ten einde te voorzien in de grote behoefte aan grotere en kleinere villa's, aangezien de mogelijkheden in het hui dige uitbreidingsplan zijn uitgeput. Het is ontworpen door de planologen Ir. J. C. Rentjes te Hengelo en Ir. II. Roebers te Deventer, die al meer uitbreidingsplan nen voor de gemeente Holten hebben opgezet. Op het terrein dat in kaart gebracht is, kunnen 61 woningen worden ge bouwd, die aan minimale inhoudsmaten moeten voldoen, naar gelang van de klasse van bebouwing. Zij komen te staan midden in de bossen, die door brede groenstroken van het overig deel van de Holterberg zijn afgeschermd, ter wijl ook voldoende groenstroken en open ruimten de totale bebouwing in ver schillende groepjes en klassen verdelen. Men kijkt bij deze opzet elkaar niet in de ramen, zodat er voor de toekomstige bewoners, mede door het behoud van de bestaande vegetatie, een grote mate van vrijheid en ongedwongen wonen zal be staan. Het karakter van open bebouwing zal worden versterkt door het enigszins ge accidenteerde terrein en door de ver springende situering, welke voor deze villabouw is gedacht. Door de ontwerpers is er aandacht aan besteed om door de onderscheiding van verschillende bouwklassén in ver- diepingsbouw met kap en bungalows met en zonder kap een onsamenhangend en slordig aanzien te voorkomen, door deze verschillende klassen zoveel moge lijk bij elkaar te groeperen. Er zijn drie bebouwingsklassen bedacht. Op de gronden bestemd voor villabe bouwing A mogen b.v. uitsluitend vrij staande eengezinswoningen, met daarbij behorendè bijgebouwen als garages en schuren en dergelijke worden gebouwd. De inhoud van zo'n villa moet ten min ste 450 kubieke meter bedragen. Op de gronden bestemd voor bunga lowbebouwing B mogen slechts dito wo ningen worden gebouwd. Hier geldt als minimum eis, dat het bebouwde opper vlak ten minste 80 vierkante meter be draagt en voor bungalowbebouwing C geldt dezelfde oppervlakte als minimum eis, maar hier zijn de eisen ten aanzien van de afstand die uit de grens van de bebouwingsstrook moet worden ge bouwd wat minder streng dan bij de vorige typen van woningen. Er zijn aan de bouwwijze nog meer eisen gesteld, zoaïs die in hun gediffe rentieerde vorm voor alle gebouwen gel den,-maar deze zullen wij kortheids halve hier niet allemaal opsommen. Het onderhoud van de groenstroken en bospercelen, welke voor het karakter van dit plan zo uitermate belangrijk zijn, zal van gemeentewege geschieden, teneinde dit voldoende te doen waar borgen. Het zal hier heerlijk wonen zijn. Ver verwijderd van het stadsrumoer en van de drukke verkeerswegen en toch ook weer in een minimum tijd bereikbaar uit steden als Deventer, Almelo, Henge lo enz. Men zal kunnen aanvoeren, dat aan dit soort woningen momenteel niet de meeste behoefte bestaat, maar „regeren is vooruitzien", leerden wij van de Fransen met hun zegswijze „Gouverner eest prévoii". Dat doet het gemeente bestuur van Holten door nu de plannen rijp te maken voor een toekomst, waar in geen woningnood meer zal heersen. Behalve Deventer was er ook nog een andere candidaat voor de Holter tol. Feitelijk twee. Het waren de baron van Bronkhorst en de broers van Heekeren. Dit waren vrije baanderheren, die voe ling hielden met de graaf van Gelre en Zutfen. De graaf gaf hen groot gelijk. Die van Deventer hingen de grote Jan uit en daar moest maar eens een einde aan komen. De bisschoppen leenden wel geld te Deventer, maar uitgekookte Deventer kooplieden stookten de Sallanders op, de bisschop in de mek te slaan. Het zou dan ook nog tot 1085 duren, voor de bis schoppen de Sallanders onder de knie hadden. Intussen ging Holten z'n gang. Nieuwe taveernen verrezen en de doorgaande handel bloeide als nooit te voren. De bisschop had met Deventer geld 'n flink leger op de been gebracht om te begin nen in Holten, Salland onder de voet te lopen. Maar daar kwam voorlopig niet van. Geld kon hij in Deventer altijd krij gen, maar manschappen niet. De Deventernaren, zelf ook Sallan ders, hadden het veel te druk met geld verdienen en bovendien zouden zij zich wel wachten om te vechten tegen loten van eigen stam. Dus zond de bisschop een aantal ronselaars het land in. Deze beloofden de mensen gouden bergen bij hun leven en de beste plaatsvin het hier namaals. Risico was er dus niet bij. Maar de machtige Gelderse jonkers, betere strategen dan de bisschop, trok ken hun troepen samen aan de Schip beek en zo konden de aangeworven troe pen niet opdringen. Het leger der Gel dersen groeide en daar kwam bij, dat de plattelandsbevolking liever te doen had met koek van eigen deeg. De Gel derse jonkers waren stamverwanten. Zij spraken het eigen Saksisch dialect en scholden de bisschop Frederik van Blankenheim voor 'n schobberige hond. De bisschop kwam zodoende te Holten met een veel kleiner leger dan hij zich gedacht had. Daar kwam Lucas de vis ser uit het Holterbroek. Hij klaagde bit ter, dat de Geldersen hem de netten hadden gelicht en toen hij zich had ver zet, hadden ze hem uitbundig voor het gat geslagen. Bovendien was hij een trouw volgeling van de bisschop. Het kostte de visser heel wat moeite om tot de bisschop toegelaten te worden, maar na een halve dag bidden en soe batten lukte het hem. De man zou juist zijn nood klagen, toen Zwerre de vissersvrouw, die door balorige Geldersen uit haar hut was ge jaagd, op het toneel verscheen. Zij had haar zeven kinderen bij zich. Toen hoge bisschoppelijke ambtenaren haar de weg versperden, riep zij woe dend: Aan de kant, grei! Ik moet de hoogste christenprediker spreken! Lucas de visser en zijn vrouw waren te Holten geweldig populair en het volk eiste genoegdoening. Lubbert, de heer van Holten, vond het niet meer dan bil lijk, dat Lukas uit het broek geholpen werd. Toen de bisschop hoorde van de Gel derse invasie aan de Schipbeek, wipte hij op zijn stoel op en neer. Waar ble ven nu de. ronselaars met hun troepen? Dit was genoeg om een dorp als Holten op stelten te zetten en het bezorgde de moeders met huwbare dochters grijze haren, maar daar was ook alles mee ge zegd. De bisschop en zijn staf deden zich te goed aan een overvloedige maaltijd en verbaasd keken de Holtenaren, toe, hoe die hoge heren konden schransen. Maar toen na de verzwolgen maaltijd en een stevige middagdut de bisschop de aanval liet blazen, luchtte Holten op. Holten. In het kader van het WV- vakanticprogramma organiseert de Brade riecommissie te Holten vooral ook met het oog op de vakantie in dc bouwvakken een evenement, dat men in deze omge ving nog maar zeer sporadisch heeft kun nen bijwonen nl. een grote zgn. Ameri kaanse auto-rodeo. De uitvoering van dit spectaculaire evenement is opgedragen aan de auto-rodeoclub te Bentelo. Het zal plaats hebben op het industrieterrein te Holten achter de juteweverij van ter Horst Co NV, waar ook het grote nieuwe slachthuis in aanbouw is. Vier en twintig onverschrokken cou reurs zullen met hun gepantserde auto's in .4 manches van 6 wagens de vier fina listen aanwijzen, die zullen mogen kam pen om de gouden rodeo-auto. Dat het daarbij met de voertuigen, die in het strijdperk worden gebracht, niet zachtzin nig toegaat, hebben de rodeo's wel be wezen, welke de leden van de Bentelo'se' club, die uit alle delen van onze provincie komen, reeds hier en daar gestreden heb ben. Meer dan één keer gaan de wagens over de kop en het behoort niet tot de zeldzaamheden,' dat de portieren er uit vliegen of de wagens in brand geraken. Natuurlijk zijn door de organisatoren maatregelen getroffen voor de veiligheid van de wij mogen wel zeggen duizen den toeschouwers die zaterdag a.s. naar Holten zullen komen, want dit sen sationele schouwspel willen maar weini gen missen. Door het gemeentebestuur en de rijks politie zijn extra verkeersmaatregelen getroffen en zijn in de omgeving parkeer terreinen aangewezen, omdat men met auto's, brommers en fietsen niet in de na bijheid van 't rodeo-terrein mag komen. Van twee zijden kan men dit rodeo-ter rein slechts bereiken, via de Stationsstr. en dc WaagWeg voornamelijk bedoeld voor het verkeer uit westelijke en zuide lijke richting - en via de Noordenberg straat vanuit de Oranjestraat bij hotel Vosman, met het oog op het verkeer uit noordelijke en oostelijke richting Des avonds zal voor hen, die deze dag in Holten willen blijven, in een grote tent op Kalfstermansweide het bekende dans- orkest ,.The River Town Jazzband" uit Deventer een dansavond verzorgen. Met het oog op de te verwachten zeer grote toeloop is het verstandig zich tijdig van toegangsbewijzen te voorzien. Twee Zeer actuele evenementen dus op één dag in Holten tijdens de meest drukke vakantieweek. Gevonden: combinatietang: gouden broche in de vorm van een roos, sleutel ring met 2 sleuteltjes: zwemkaart, t.n.v. R. Brons voort, Borkeldweg 6; bruin lede ren portemonnaie inh. f16,gouden trouw- of verlovingsring; paraplu; zonne bril met donker montuur; hcrenrijwiel. Verloren: snelbinders; fiètspompje; een jongenstrui; blauwe jongens-zwem broek met oranje gebloktè handdoek; wit lederen meisjesschoen; portemonnaie inh. f7.10 t.n.v. H. Panhuis, Wellinkhofweg 16, Terwolde; leesbril, bruin montuur; groene damesregenjas; dor.ker-blauw vest en sjaal; grijze rijwieltas, inh. porte monnaie f20,bi-uin colbertjasje; bruin lederen portemonnaie inh. fl.75; blau we zwembroek; grijze gabardinejas; blau we populinejas; donkergrijze plasticjas; kort jasje met bontkraag; beige porte monnaie met rits inh. f 1.50; kinderdeken tje, geblokt met vei'schillende kleuren; khaki-kleurige stofjas. Aankomen lopen: een schildpad en een Duitse staande jachthond. Langs dc grote Hessenweg van de kant van Rijssen kwamen véle boeren wagens uit Tubbergen en Ootmarsum. Deze brachten nieuwe troepen aan en die trokken zo door naar de Schipbeek. Het werd hoog tijd, want de Gelder sen waren in de meerderheid en vochten als leeuwen. De bisschop zag zich na een harde strijd genoodzaakt terug te trek ken. De Geldersen joegen langs de beek alles over de kling en roofden hét vee, de oogst en de mensen. De Holter tol kwam voorlopig niet in handen der Deventernaren. De bisschop overleed en de Duitse keizer was juist op weg naar Utrecht. Voor de gezellig heid en om er mee te pronken bracht hij zijn vrouw mee. In Oosterbeek geko men, werd de vrouw onwel en de een voudige dorpspastoor kreeg het geval op zijn dak. De keizerin werd moeder in de pas torie. De keizer was zo blij, dat hij een koerier naar Utrecht zond met de bood schap, dat de wachtende kapittelheren geen bisschop meer hoefden te benoe men. Dat had de keizer al gedaan. Hij had- Bernulf, de pastoor van Ooster beek tot bisschop aangesteld. De goede man was er eerst suf van, maar toen hij zich in Utrecht goed in de bisschoppelijke kleren had laten steken, liep verder de zaak op rolletjes. Bisschop Bernulf kwam spoedig voor Deventer, waar hij beVel gaf de huidige Sint Lebuinuskerk te bouwen. Ook naar Holten kwam hij. Als Gelderman viel 't hem gemakkelijk vrede te sluiten met de Gelderse baronnen. Zo kwam in 1046 op uitdrukkelijk verzoek van keizerin Agnes een bestand tot stand, waarbij bisschop Bernulf grote macht kreeg in Overijssel. Hij werd heer van Deventer en van Holten mitsgaders een groot deel van Twente en zo zagen de Holtenaren de eenvoudige dorpspastoor verschijnen als bisschop met goede papieren op zak van de Duitse keizer en vooral van de keizerin. Bernulf had haar zoon gedoopt en dat werd vorstelijk beloond. Het ging keizer Hendrik soms wel te gek, maar Agnes, de keizerin, sprak dan forse taal. Man, zei ze dan, lig niet te zaniken en beschenk Bernulf flink. Hij heeft goed voor me gezorgd. En dan dic teerde de keizer zijn secretaris weer: Ik, de keizer van het heilige -roomse rijk, beveel dit en dat en zus en zo. Kan het zo, moesje? vroeg hij dan. Ja, zo kon het. Niet dat benauwde. En zo kwam op een augustusdag in van maandag 29 juli tot en met zaterdag 3 augustus. fa. J. W. Doilekamp cn Zn. ORANJESTRAAT j Bestél'ow - SCHOOLBOEKEN snel bij "dc Holtense Bockhandel Zaterdag 3 augustus in AMICITÏA Muziek „The musicmakers" TE KOOP: prachtige weide grootte 3 ha. Gelegen nabij Holten en aan ver harde weg. Inl. E. D. Vin cent, Molenbelterweg 13, Holten, telefoon 420. 't jaar 1046 bisschop Bernulf naar Hol ten om op het Weggestapel een grens steen te zetten, ten teken dat zijn macht tot Weggestapel reikte. Heel Holten liep uit om het wonder te zien. En de Holter jongens, die in die dagen met de neus vooraan stonden, kregen van de bis schop een slag om de oren, die raak was en als pleister op de wonde een fraai aandenken aan de grote gebeurtenis. De volgende dag reisde hij af, want nieuw geld, nieuwe titels en nieuwe grond wachtten op bisschop Bernulf, dank zij keizerin Agnes. VAN COEVERDEN. Geboden: Egbertina Diana, dv A. G. Vorkink en E. Voordes, H. J. Wansirik- straat 17 Freerk Hermannus, zv K. Pet- tinga en S. W. Bolks, Bes?inkpasstraat 33 Marian, dv J. H. Dangremond en H. Kappert, Raalterweg 6 Hendrik Jan, zv J: W. Stevens en J. G. van Schoo ienDijkerhoek 97. Ondertrouwd: E. Lammers, oud 29 jaar en H. van Zon, oud 21 jaar, beiden wonen de te Holten. Gehuwd: A. Tempelman, oud 29 jaar en J. Oplaat, oud 23 jaar, beiden wonen de te Holten. Ingekomen: G. Stroeve van Borne naar Look 35 H. A. Jongman en gezin van Hengelo naar Holterberg 19 J. Arfman van Hellendoorn naar Stations straat 7 A. C. Groebe van Venhuizen naar Holterberg 46 G. Zaal en gezin van Almelo naar Bergmanstraat 2. Vertrokken: J. B. Dijkink van Beuse- berg 37 naar Rijs.sen H. van Zon van Beuseberg 164 naar Diepenheim. D. J. Hogenkamp van Neerdorp 33 naar Alphen a. d. Rijn H. Huigen en gezin van Bessinkpasstraat 8 naar Leiden G. L. W. Beijers van Holterberg 13 naar Goor. Begunstigd door het prachtige zomer weer werd j.l. maandag de jaarlijkse zomerexcursie gehouden. Het eerste doel was het bezoek aan de proefboerderij „De Bunzing" van het Instituut Vee- teeltkundig Onderzoek te Zeist. Na een inleiding van Ir. Brandsma 'over hetgeen er al zo verricht was en momenteel verricht, wordt, werd het ge zelschap rondgeleid langs de bedrijfsge bouwen en de melkveestapel, welke practisch geheel uit een-eiïge tweelin gen bestond. Een aardig gezicht. Deze dieren zijn zo waardevol voor het on derzoek. Momenteel wordt veel onderzoek ver richt met meststiertjes. Er waren onge veer 80 stiertjes op het bedrijf aanwezig. Ook vindt veel onderzoek plaats naar melktechniek. Een uniek proefbedrijf op veeteeltgebied, waarvan men in de toe komst nog vele resultaten voor de prak tijk hoopt te bereiken. Na de middag werd een bezoek ge bracht aan het bedrijf van de heer Don- zelaar bij Amersfoort. Dit is een klein bedrijf van pl.m. 6 ha., dat geheel als veebedrijf is ingericht en een bijzondere bedrijfsopzet heeft, n.l. zomer en winter stalvoedering in open loopstal. Momen teel wordt gras gemaaid met de kneuzer en voor de koeien gebracht. Dit bedrijf is met deze opzet begin 1962 gestart. Het wordt thans door de landbouwvoorlich- tingsdienst op de voet gevolgd, maar 't is thans nog te vroeg om enige resulta ten te horen. Het gezelschap was het er over eens, dat er op dit bedrijf een knappe presta tie wordt geleverd. Er worden n.l. 18 melkkoeien met bijbehorend jongvee gehouden, maar men kan nog niet en thousiast worden voor hét open loopstal idee. Het blijkt n.l. zee:: moeilijk te zijn de koeien en omgeving redelijk schoon te houden. Vervolgens werd de Oostelijke Flevo- polder bezichtigd. Hier werd een goed overzicht verkregen hoe ver men met de opbouw van deze polder is. Er waren reeds prachtige gewassen te bewonde ren. Gelokt door het zeer fraaie weer werd de avond doorgebracht in Giethoorn, waarvan bijzonder genoten werd. Aangevoerd 74 runderen. Prijzen: 15 vette koeien van f2.90 tot 3.20 per kg. slachtgewiehl. 43 melk- en kalf koeien van f7Q0 tot f900 per stuk. 13 pinken van f400 tot f 650 perstuk. 3 graskalve ren van f250 tot f300 per stuk. Overzicht handel: Handel onveranderd, prijzen gelijk. Dinsdagavond om omstreeks kwart over negen reed G. K. uit Holten op zijn brom mer, toen hij de Burgemeester van der Borchstraat in wilde rijden, doordat hij geen voorrang verleende tegen de brom fiets op, bestuurd door mej. J. R. uit Dij- kerkhoek, die op weg was naar haar wo ning. Zij kwam lelijk te vallen, kreeg een hersenschudding en moest met de ziekenauto naar huis worden vervoerd. K. werd gewond aan zijn rechter arm. Dokter Nagelhout verleende de eerste hulp. 1c In het Duitse Herne deelde een ze venjarige jongen biljetten van hon derd mark uit aan voorbijgangers. Het bleek dat de jongeman de biljet ten had gevonden in de kast van een buurman. Dank zij tijdig ingrijpen van de politie konden de meeste bil jetten weer worden opgespoord. 1c Bij een echtpaar in Hornhuizen kwam iemand aan de deur met een bak met koopwaar, maar men ant woordde hem: „Aan de deur wordt niet gekocht!" „Nou, dan geef ik U alles voor niets!" zei de man en toen men van deze verbazing was bekomen ontdekte men pas dat het de zoon des huizes was,-die 35 jaar geleden naar Amerika was vertrok ken en plotseling weer was komen opdagen. 1c Zorg dat uw humeur goed blijft tot tien uur in de ochtend; dan gaat de rest vanzelf.

Holtens Nieuwsblad | 1963 | | pagina 3