Programma dansavond Holtense Braderie de ATTENTIE MOETEND OTEIJWSBLAD zal op 3 augustus a.s. met een speciaal braderienummer verschijnen van Ouderwetse boerenferoiloft krengt een stuk folklore „The StarfïgSiters" gaven aan teenagershow bijiosider effect Duivenvluchten Puzzel-wandeltocht V.V.V.-oriënteringsrit Hellendoorn-Nijverdal Filmnieuws Vier avonden van bezinning Eerste prijzen voor Bergruiters in Hellendoorn Hippische demonstratie Een onvergetelijke met jazzmuziek Zaterdag 27 juli 1963 HOLTENS NIEUWSBLAD op maandag 5 augustus, dinsdag 6 augustus, woensdag 7 augustus en donderdag 8 augustus in de dorpskern MAANDAG 5 AUGUSTUS: 19.15 uur: Optreden Jagermeisterkapel op het podium op Kalfstermansweide. 20.00 uur: Aankomst Bradëriekoningin 1962 op het terrein. 20.15 uur: Verkiezing Braderiekoningin 1963 (door een aantal zomergasten). 20.30 uur: Rondgang Braderiekoningin in open landauer door het dorp met medewerking van dë Holtense Muziekvereniging H.M.V. en drumband. 21.00 uur: Groot Koninginnebal in de tent op Kalfstermansweide voor jong en oud, met muziek van de Jagermeisterkapel. DINSDAG 6 AUGUSTUS: 14.00 uur: Officiële opening van de 9e Holtense Braderie. 14.30 uur: Rondgang Braderiekoningin met haar gevolg over 't Braderieterrein. 15.00 uur: Volksspelen terrein Kalfstermansweide. O.a. stoelendans, blaas- slaan, bromfietsraces met hindernissen, zaklopen, gaoltrappen. Voor deelname kan men zich melden vóór de aanvang der wedstrijden op het terrein WOENSDAG 7 AUGUSTUS: 15.00 uur: Grote kindervoorstelling in de tent op Kalfstermansweide met mede werking van een aantal bekende artisten in de kinderwereld. 19.30 uur: Rondgang Boerenkapel op Braderieterrein. 21.00 uur: Jennekesmarkt. DONDERDAG 8 AUGUSTUS: 14.00 uur: Afhalen Schutterskoning 1962 vanaf hotel Vosman. 14.30 uur: Aanvang Koningsschieten op nader te noemen terrein. 14.30 uur: Verkoop labels voor grote ballonwedstrijd voor kindëren op Kalf stermansweide (labelprijs 10 cent). 15.00 uur: Oplaten van de ballonnen, die aan de wedstrijd deelnemen. 19.00 uur: Rondgang Schutterskoning 1963 door het dorp vanaf hotel Vosman, met medewerking van de Holtense Muziekver. H.M.V. en drumband. Donderdagavond 1 augustus is het groot feest in de grote tent op Kalfstermans weide. Dan trouwen Bexend Jan Kiekebos en Jenrieken Heldeiman, en zij maken van hun bruiloft een folkloristisch evenement, waar weer heel wat foto- en filmtoestellen aan te pas zullen komen. Alle gasten, die een toegangsbewijs kopen, zullen de bruiloft kunnen meemaken en na afloop van de huwelijksvoltrekking kunnen dansen met de boerendansers uit Mar- kelo en Laren in hun ouderwetse klederdrachten. De Boerenkapel uit Markelo zorgt voor de nodige vrolijkheid en zelfs de inwendige mens wordt niet vergeten, want in de toegangsprijs is een snee krentenbi'ood met een kop koffie inbegrepen. De Bradei'iecommissie, die dit evene ment organiseert met medewerking van de leden van de toneelgroep O.C.H. en ge noemde kapel en dansgroepen prakkizeert nog over de toegangsprijs om deze zo laag mogelijk te houden. De volgende week kan men U daarover op het VW-bureau inlichten. De ouderwetse gewoonten zullen bij deze trouwpartij in ere worden hersteld. Het meuten van de bruidskoe en van de bruidswagens, waarbij het glas rondgaat, zoals dat vroeger de gewoonte was, het rondgaan van de bruidspijp en de ouder wetse klederdrachten zullen grote belang stelling trekken. De feestelijkheden beginnen om 7.30 uur met een rondgang van de Boerenkapel. De route is: busstation O AD. Gaardenstr... Schoolstraat, Rietmolenstraat, Oranjestr., Dorpsstraat, Stationsstraat, Kalfstermans weide. Na de muziek komt de bruidskoe, die de zelfde route zal volgen. Het aanhouden geschiedt bij de Boerenleenbank iri de "Gaardenstraat en op de Smidsbelt. Na de bruidskoé volgen de bruidswa gens ouderwetse kleedwagens zoals men die hier noemt - ook hun route is als dë voorgaande. Het aanhouden geschiedt bij de Boerenleenbank en in de Stations straat, bij de boterfabriek. De wagens zullen dan nog een ronde maken om het publiek in de gelegenheid Acht en vijftig duiven van „de Berg- vliegers" namen zaterdag deel aan de vlucht vanaf Neufville. Afstand 256 km. en tijd van lossing 10.50 uur. De uitslag was: 1 J. Schoneveld 16.19.18 uur, 2 H. J. Aaftink, 3 J. Schoneveld, 4 H. J. Aaf- tink, 5 J. Schoneveld, 6 L. Gazan, 7 en 8 J. Schoneveld, 9 H. J. Aaftink, 10 J. Scho neveld, 11 G. Steunenberg, 12 J. Schone veld. Stand jonge duiven: 1 J. Schoneveld 370.7 p; 2 H. J. Aaftink 356.3 p; 3 W. Aaftink 120 p; 4 G. Veldhuis 108.6 p; C. W. Reeves 108 p;6L. Gazan 102.4 p. en 7 G. Steunenberg 60.5 p. Prijswinnaar was de heer H. J. Aaftink. Aan de vlucht vanaf St. Denis, over een afstand van 471 km. namen 27 dui ven deel. Hier was de uitslag: 1 G. Steu nenberg 18.32.26 uur, 2 H. J. Aaftink, 3 en 4 G. Steunenberg, 5 I-I. J. Aaftink, te vens prijswinnaar. Eindstand Mid-fond: 1 H. J. Aaftink. 763.4 p; 2 G. Steunenberg 546.8 p; 3 G. Veldhuis 520.5 p; 4 L. Gazan 392.4 p; 5 J. Schoneveld 310.6 p en 6 C. W. Reeves 143.4 p. te stellen plaats te nemen .in de tent op Kalfstei-mansweide, waar de huwelijksvol trekking geschiedt en de bnailoft wordt gehouden. Burgemeester Berend Willem Dapper bereid zich nu reeds voor op zijn toe spraak tot het jonge paar, dat van zuiver Holtense origine zal zijn. Na de trouw plechtigheid worden krentenbrood en koffie geserveerd en worden alle bezoe kers bruiloftsgasten. Het wordt een vrolijk huwelijksfeest met solistisch optreden van de dansgroe- pen, maar die ook met de overige brui loftsgasten zullen dansen. Dé brülftènögers, dat zijn de mannen die de gasten voor de bruiloft uitnodigen, gaan woensdagavond de hotels en kam- peerbedrijven i-ond, met een reusken an de pette. Dat kan nog mooi worden. Voor de puzzel-wandeltocht, die „da Trekkers" donderdagavond hielden be stond vooral van de zijde der zomergasten een flinke belangstelling. De tocht ging door de Beukenlaan over de Enkweg met zijn prachtig panorama en verder langs de mooiste plekjes over de Holterberg. Het was heerlijk wandelweer, zodat de deel nemers wel genoten hebben van deze Nocht. Prijswinnaars waren: 1 H. Wansink, Holten; 2 H. Timmer. Wageningen; 3 K. Hancgraaf, Leiden; 4 B. Wansink, Holten; 5 A. Wansink, Holten en 6 W. Hanegraaf, Leiden. Start en finish waren in café „De Waag" van de heer Haverslag. De heer G. Voortman, voorzitter van „De Trekkers" reikte na afloop de prijzen uit. AKTE ONDERWIJZER De heer P. Sinnema te Holten slaagde dezer dagen te Deventer voor de akte on derwijzer. Men verzoekt ons te berichten dat dins dag, 30 juli een grote V.V.V.-oriënte ringsrit gehouden wordt voor auto's, scooters, motoren en bromfietsen in Hel lendoorn-Nijverdal. De hoofdprijs is 100 liter benzine en verder zijn er tal van waardevolle prijzen in natura. De start vindt plaats van 18.30-19.30 uur bij hotel „Dalzicht" op de Nijverdalseberg. De in schrijving is open vanaf 18 uur. Het in schrijfgeld bedraagt f2.50. Het wordt een prachtige rit door de bosrijke omge ving. De teenagershow, welke de Braderie- commissie zaterdagavond in een gHote tent in Kalfstermansweide organiseerde trok een grote belangstelling en werd een a-vond van goe.de amusement. Meer dan vijfhonderd tieners en twenners had den zich hier verzameld om getuige te zijn van het optreden van een drietal bands, van Sandra en Fr-anky Reemer, die helemaal uit' Brabant gekomen waren om Hier voor het voetlicht te komen, van Ans Beumer en Henk Broekmaat, als so listen en om nog een korte tijd te dansen. Er heeft zich geen wanklank voorgedaan. Zeer zeker zullen ouderen minder waar dering hebben voor de stijl van het gebo- dene en het geluid, dat men op zo'n avond weet te produceren. Zij behoren tot een van de vormen van levensuiting van de jongeren van deze tijd, die elk optreden met gejuich begroeten. Het is daarbij opvallend over welk een instrumentarium deze bands beschikken niet alleen in de vorm van hun electri- sche gitaren en andere instrumenten, maar ook aan versterkers en luidspre kers. Er staat zo'n avond voor een kapi taal op het toneel, dat door de jonge mensen al spelend bijeen is gebracht. Een enorm aantal nummers en liedjes werd deze avond vocaal en instrumen taal ten gehore gebracht. „The Sensation rockets" uit Holten opende het program ma en brachten o.a. „Ajoen" en „Pice pipe". Ans Beumer uit Rijssen deed het weer bijzonder aardig en zong o.m. „Luc ky lips" en „Bonna' Notte", Henk Broek- maat zong „Hippy shake" en „Motten twist" en samen zongen zij „Western Ro se" en „When du gehst". „Rudie and the Flaming Stai's" uit Rijssen traden tweemaal op en brachten in hun keurige i'ode jasjes uit eigen composities o.m. Geareab Twisten", „Bi- bob Alma" en tal van andere nummers, vocaal en instrumentaal, vooral hun twee de optreden was uitstekend. De 12-jarige Sandra Reemer en haar nog jonge broertje Franky hadden de harten der toehoorders spoedig gestolen. Sandra heeft een prachtige stem en Fran ky begeleidde haar. Wij noemen „Singa- pura", „Lettera a Pinocchio" en Medley van 4 Indon. liedjes, „Summertime" en „Al di la". Eigenlijk hoordé dit optre den op deze wat luidruchtige avond niet thuis, maar zij oogsten een spontaan ap plaus. Bijzonder goéd was het optreden van „The Starfighters" uit Deventer, niet al leen door hun muziek en zang, maar ook door het prachtige shownummer met de kristallen bol beschenen door een aantal schijnwerpers. Toen het licht in de zaal werd uitgedaan gaf deze ronddraaiende, uit vele glaasjes bestaande, bol prachti ge lichteffecten. „Arabische' nachten" In Gebouw „Irene'" draait deze week woensdag de enorm sensationele avontu renfilm „De Patrouille des Doods" met in de hoofdrol de bijzonder populaire vecht jas Randolph Scott. Een met topspanning en hartstocht ge laden avonturenfilm, vervaardigd naar de veelgelezen en gelijknamige roman en op weergaloos schokkende wijze verfilmd. Dit is het emotionele vei-haal van een man die met ijzeren vuisten, en ijzeren wil en stalen zenuwen zijn vijanden gena deloos naar de ondergang voerde. „De Patrouille des Doods" is een mach tig filmwerk uit hét verre Wilde Westen, een film waarin de spanning tot het bij kans ondragelijke wordt opgevoerd en waarvan de ware liefhebbers met volle tëügen zullen genieten. Een uitstekend filmmenu dat ongetwij feld vele bezoekers zal trekken. Onder het motto „Vier avonden van be zinning" zullen ook dit jaar weer op ini tiatief' van de kerkeraad van de Herv. Gemeente en van de Geref. Kerk inter- kex-kelijke samenkomsten worden gehou den in een aan duizend personen plaats biedende tent op „Kalfstermansweide" Vorige zomer werden deze samenkomsten steeds gehouden, op vier opeenvolgende avonden doch ze zullen nu worden ge houden op de zondagen 28 juli, 4 augus tus, 11 augustus en 18 augustus telkens dès avonds om 8 uur. De commissie uit de béide kerkeraden kon deze 4 zondagavon den beschikken over de tent die door de Braderiecommissie werd geplaatst in Kalfstermansweide, i.v.m. 't VVV-vakan- tiëprogramma 1963 en de Braderie 1963. Zondagavond zal ds Joh. C. Baumfalk geref. predikant te Groningen spreken over We hadden graag de titel van het on derwerp gegeven, maar het is ons niet gelukt om ds Baumfalk die met vakantie is te bereiken. De Holtense Muziekvereniging „HMV" zal deze avond medewerking verlenen. Op de volgende avonden zullen als spre kers optreden ds A. Dronkers, Herv. pred. te Utrecht; ds J. Tammeling, Herv. pred. te Bussum en ds A. L. Bos, geref. predi kant te Almelo. Voorgaande jaren hebben deze tentsa menkomsten steeds een zeer groot aantal bezoekers getrokken en de commissie uit de beide kerkeraden nodigt gaarne bij deze hen, die met vakantie in onze gemeente vertoeven en de ingezetenen uit tot het bijwonen van deze avonden. Wij willen deze uitnodiging gaarne van harte onder steunen, want zelfs onder prettige om standigheden als vakantie is het zich be zinnen op de geestelijke kant van het le ven zeker geen overbodige weelde. De toegang is vrij. Wel zal tot dekking van de hoge kosten een collecte worden gehouden. was de titel waarmede deze nummers werden aangekondigd met o.m. „Arabre- ra", ,<Bfa bella" en „Ajoen ajoen". „Buonna Notte" bracht het jeugdige pu bliek in vervoering evenals ten slotte het optreden van Géne Forte (Henk Broek- maat) met zijn twistgirls, die evenals trouwens alle optredenden een spontaan applaus oogsten. Er was na dit uitgebreide programma Op het woensdag te Hellendoorn ge houden concours-hippique, waaraan door landelijke rij verenigingen uit heel Overijssel werd deelgenomen, hebben de Bergruiters de volgende resultaten be haald: Handicapdressuur voor achttallen (M en Z): 3 Bergruiters met 100 punten. De eerste prijs was rnet 108Vé punten voor de L.R. „Lonneker". L-dressuur (ring I): 1 T. Beldman Jr. met Dandy, 101 punten. Springconcours L: 1 Jan Müller met Sjonnie, 50 pnt.; 4 T. Beldman Jr. met Dandy; 6 Jan Jacob ter Horst'met Poes- ta Koning, 40 pnt. Jeugdspringcoucours: 4 Dinant Pief- fers met Sultan. Springcoucours M: 2 W. Aal tink met Wuzello. Parijs' springconcours (M en Z): 3 Jan Müller met Sjonnie. Springconcours Z: 4 H. Schoneveld met Invasie. pagina 2 niet zo heel veel tijd meer om te dansen. Men heeft zich daarmede nog een uur geamuseerd. De avond stond onder leiding van de voorzitter der braderiecommissie, de heer W. Beijers, die in zijn welkomstwoord zeide, dat men gemeend heeft tijdens de vakantie enkele speciale avonden voor de jongeren te moeten organiseren en mede deelde, dat zaterdag a.s. het bekende dansorkest „The Rivertown Dixieland jazzband" uit Deventer-Zutphen zal op treden. Ook wees hij nog op de openlucht voorstelling van woensdagavond op de Holterberg. Door de landelijke rijvereniging „Berg ruiters" zal woensdagavond 31 juli om half acht een demonstratie worden gege ten in „Kalfstermansweide". Het programma dat de Bergruiters de ze avond brengen is zeer gevarieerd en vermeldt o.a. liet nieuwe spel „Speel uw spel", waarbij5hindernissen gespron- gen moeten worden. Bij „Speel uw spel" worden voor de foutloos genamen hindernissen punten toegekend van 1 tot 5 zodat de ruiter die de liindemissen 4 en 5 foutloos neemt (9 punten) nog heeft gewonnen, voor de combinatie die dc eerste drie hindernis sen foutloos nam aangezien maar 6 pun ten -(- 2 3) werden behaald. ENGELSE A HANDELSCORRESPONDENTIE Onze plaatsgenote mej. Miny Koopman slaagde tc Deventer voor het diploma Engelse handelscorrespondentie van de Stichting Ned. Associatie van praktijk examens te Amsterdam. beleeft U als U komt dansen in de grote tent op Kalfster mansweide op zaterdag 27 juli a.s. met het dansorkest: „THE RIVERTOWN DIXIELAND JAZZBAND" Aanvang 8 uur - Tent open 7.30 uur. Kaarten a 2,50 in voorverkoop verkrijgbaar bij Belt- man's Kledingmagazijn, Dorpsstraat 9. Advertenties en berichten voor dit nummer moeten uiter lijk WOENSDAG 31 JULI ter redactie en administratie bezorgd zijn, maar hij voorkeur eerder.

Holtens Nieuwsblad | 1963 | | pagina 2