MfcT: jÜÉ Raad verhoogde crediet voor slachthuisbouw Voor het Roode Kruis Agenda WÊÊÊÊÊÊ/ml-feia Werk wordt onderhands opgedragen Dodelijke val van hooizolder Zwembad geopend Gouden bruidspaar in Dijkerhoek Druk verkeer over de nieuwe resreatieweg Gouden bruidspaar in de Look Hoogst aantal punten op muziekconcours Slagerij Harry Gazan belangrijk uitgebreid Gevonden en verloren mèaA - W .ekf Engels protest tegen belangrijke opdracht voor werf in Schiedam - »HS Zaterdag 25 mei 1963 No. 20 Jaargang 16 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 1.50 per kwartaal Uitgave van de Stichting Holtens Nieuwsblad" te Holten, Telefoon 05 If 83 - 23Jf Adv.-prijs 115 mm. a contant2.50. Iedere mm. meer f 0.10 Dei gemeenteraad heefl vrijdagavond der vorige week in een spoedeisende ver gadering besloten het aannemersbedrijf Th. M. A. Obdeijn Zn. te Heeten, be houdens hogere goedkeuring, onderhands opdracht te verlenen tot het bouwen van een openhaar slachthuis in het uitbrei dingsplan Kolweg voor de som van f 1.069.132.en aan de fa. A. Schipper te Holten het schilderwerk op te dragen voor de som van f23.892. De gehele bouwkosten zullen met inbe grip van de technische installaties, ar chitectenhonorarium en -onkosten, rente verlies tijdens de bouw en de grondkosten f 1.953.800bedragen. De .raad heeft destijds reeds een crediet verleend van f 1.650.000.zodat burge meester en wethouders de raad thans nog een aanvullend crediet van f 303.800. vroegen. De spoedeisende vergadering was no dig, verklaarde de burgemeester, om zo snel mogelijk met de bouw te kunnen be ginnen, want .de rijksgoedkeuring is toe gezegd en wacht nog slechts op het be drag der bouwkosten. Bovendien kunnen daardoor prijsstijgingen, die reeds op de aanvankelijke raming van invloed zijn geweest, worden voorkomen. De behoefte aan aanvulling van het crediet is niet te wijten aan de architect de heer Van de Bovenkamp maar aan bijkomende noodzakelijke voorzienin gen. De directeur van het slachthuis, de heer G. S. Vegter, lichtte de raad daar over nader in en noemde o.m. een var kensstal. buiten, hogere betegeling van de wanden met het oog op de E.E.G.- voorschriften, verplaatsing van de vrij- bankvleeswinkcl, het verbreden van de runderhal, waardoor een dubbele slacht- Maandagmiddag omstreeks drie uur is de 36-jarige landbouwer, de heer G- J. Huisken, Borkeld 50, bij het schoon maken van de "boerderij van de hooi zolder op de stenen vloer van de deel gevallen en met een schedelbasisfrac- tuur en inwendige bloedingen naar het St. Geertruidenziekenhuis in Deventer vervoerd. Dinsdagmorgen is hij aldaar aan de gevolgen van zijn ernstige val overleden. De overledene was gehuwd en vader van twee kinderen. De plaatsvervanger van dokter Nagelhout, dokter P. J. Ypma, verleende bij het ongeval de eerste hulp. De getroffene werd met de Holtense ziekenauto naar het ziekenhuis overgebracht. Het natuurbad „Tvvenhaarsveld" heeft zaterdag zijn poorten geopend. De weers omstandigheden zijn nog niet aanlokkelijk voor een duik in het heldere water, maar dat kan snel veranderen. De uren van openstelling en de tarieven zijn ongewij zigd gebleven. Er zullen geen aparte zit dagen worden gehouden voor het afhalen van abonnementen, maar deze zullen, dagelijks aan het loket verkrijgbaar zijn- Badmeester Van Lemel is de laatste tijd druk in de weer geweest om het prach tige bad nog eens extra op te doffen en hoopt nu maar, dat velen de stoute schoe nen zullen aantrekken om van zijn bad gebruik te maken, ook al blijft de tem peratuur nog wat laag. Tot zijn assistente is door burgemees ter en wethouders benoemd mej. Tobi Ketting, wier vader beheerder is van het aangrenzende bungalowkamp Twen- haar s veld". Er kunnen ook weer leskaarten worden aangevraagd. Het echtpaar H. J. Rensen en W. Ren- sen-Kolkman herdacht vrijdag der vorige week onder grote belangstelling van vele zijden zijn vijftig-jarige echtvereniging- De heer Rensen, die 73 jaar is, begon zijn loopbaan als landbouwer. Met zijn echtgenote, die een jaar ouder is, beheer de hij de flinke boerderij het erve „Nij- kamp", maar toen de kinderen wat ouder werden ging hij ook in de veehandel, waaraan hij nog steeds zijn hart verpand heeft:. Tijdens de receptie in café ,,'t Bonte Paard" in Dijkerhoek kwam de burge meester, Mr. W. H, Enklaar, het gouden paar feliciteren en kwamen Ds. Addink en Ds. Israël, mede namens de kerkeraad der Herv. gemeente, hun gelukwensen aanbieden. Ook de collega's veehandela ren lieten zich niet onbetuigd en kwamen naar Dijkerhoek om het echtjaar Rensen. dat zich nog in een goede gezondheid verheugen mag, de hand te drukken. Er werden hen veel bloemen en tal van fruitmanden bij dit gouden feest aange boden. baan wordt verkregen en diepere fun dering. De ^verhoogde exploitatiekosten kunnen door een aantal gegarandeerde slachtin gen worden opgevangen. De administra teur van de bedrijven, de heer P. Rijn saart, verschafte de raad daaromtrent nadere inlichtingen, in verband met door verschillende leden gestelde vragen- De heer Sprokkereef vroeg, en de heer Westerik sloot zich daarbij aan, of er vol doende garanties zijn voor het aantal slachtingen door de N.V.U.-vlees. De burgemeester gaf een nadere toe lichting en wees er op, dat het onderling vertrouwen hier öok een rol speelt. B. en W. zijn zich voldoende bewust van hun verantwoordelijkheid in deze en durven het vertrouwen van de raad te vragen- Met de Enkco zijn sedert de laatste be sprekingen geen moeilijkheden meer, ver klaarde de raadsvoorzitter. De raad verleende haar goedkeuring aan de voorstellen en besloot nog het presentiegeld voor de stembureauleden te bepalen op f 15.en voor hun plaats vervangers op f7.50 per dag. Een stroom van bezoekers pan de Holterberg en de Nijverdalseberg trok op Hemelvaartsdag over de nieuwe re- creatieweg, de hoewel nog niet af gewerkt op de Holterberg voor het verkeer was opengesteld. Het klinkt wellicht wat overdreven, maar op sommige momenten reden de auto's' bumper aan bumper, zo druk was het auto-verkeer en tussen deze stroom van voertuigen bewogen zich nog de brommers en fietsen. Op het punt waar de nieuwe weg was afgesloten, even over de grens van Hellendoorn stonden twee politie mannen het verkeer te regelen, dat de keuze had over de bestaande autoweg naar Haarle te rijden of via de Hel- lendoornseweg een in goede staat verkerende zandweg naar Nijverdal te gaan. Bezoekers, die naar hun oordeel ge vraagd werd, waren zeer enthousiast over het natuurgebied waar de weg doorheen loopt en vergeleken het met In de periode van maandag, 27 mei tot en met zaterdag, 8 juni a-s. zal het Roode Kruis weer een beroep op de ingezetenen doen een financiële bij drage te verlenen voor het menslie vend werk, dat in zo velerlei vorm door deze organisatie wordt verricht. Wij denken* hierbij aan hulp bij na tuurrampen, de bloedtransfusiedienst, de hoornvlies- en beentransplantatie, het welfare-werk voor zieken en be jaarden, de lectuurvoorziening en tal van andere activiteiten, die van on schatbare waarde zijn voor ons eigen volk, maar ook voor andere volken, die door epidemiën of natuurrampen geteisterd worden. De organisatie der inzameling is op gedragen aan de plaatselijke afdeling van het Roode Kruis en de heren Bos man, Fransen, Janssen, Nekkers en Pinkert hebben zich bereid verklaard dit mooie werk te steunen door de huis aan huis rondgezonden geldzak jes op te halen. Het Ned. Roode Kruis doet al dit werk zonder enige subsidie van de overheid. Het is duidelijk, dat op ons volk de taak rust zijn Roode Kruis in staat te stellen dit werk te blijven doen door naar draagkracht met milde hand een ruime bijdrage te schenken. Legt Uw gift klaar, het vergemakke lijkt het werk van de vrijwilligers, die zo vriendelijk zijn haar bij U op te halen. Mocht U door onvolledigheid van de adreslijst geen circulaire met geldzakje hebben ontvangen. Verzuim dan niet toch Uw bijdrage te offeren. Het echtpaar H. J. Aanstoot en J. Aan stoot-Hulsman herdacht vrijdag der vo rige week zijn gouden huwelijksfeest, waarbij het van vele zijden gelukwensen in ontvangst mocht nemen en belang stelling mocht ondervinden. Tal van bloemstukken en cadeaus wei-den het gouden paar daarbij aangeboden. De heer Aanstoot diende de Geref. Kerk enkele jaren als diaken en meer dan 25 jaar als ouderling. Bovendien heeft hij van september 1939 tot het moment waarop de gemeenteraden in 1941 door de Duitsers werden ontbonden, deel uit gemaakt van de gemeenteraad voor de A.R. partij. Tijdens de receptie in het Dorpshotel Holterman kwam Ds. R. A. Hoogkamp en zijn echtgenote en afgevaardigden van de kerkeraad het bruidspaar gelukwen sen. Burgemeester Enklaar bracht het gouden paar thuis, in de Look, een bezoek om tevens de gelukwensen van het ge- meentebestur over te brengen. De beide echtelieden zijn samen 150 jaar oud en. mogen zich nog in een goede gezondheid verheugen. PRACHTIGE OPBRENGST De inzameling die onder de leden der Gereformeerde Kerk werd gehouden ten bate van het zendingswerk in Roeando (Afrika) heeft f 1.548,80 op gebracht. de prachtige heuvelachtige wegen in Zuid-Limburg. Velen genoten van het z.g. bermtoe risme en hadden zelfs tenten meege bracht. De hotels op ,,De Holterberg" als ,,'t Lösse Hoes" en het restaurant „De Wielen" hadden het zo druk, dat men er soms geen wagen meer parke ren kon. Ook de ijstent van de heer Bal, „De 15 manden" had het zeer druk. Op het kruispunt bij 't Lösse Hoes met de Motieweg en Wullenberg- weg, die naar de Canadese begraaf plaats leidt, onstonden nog wel eens verkeersopstoppingen, maar ongeluk ken hebben niet plaats gevonden. Ook in het dorp was het bijzonder druk door de verkeersstroom, die er doorheen trok. Onze plaatsgenoot de heer H. J. Fransen behaalde met de P.T.T.-fanfa- re uit Deventer op het muziekconcours van NVPTT te Utrecht een le prijs met 439JA punt en lof van de jury. Er namen 13 korpsen aan het concours deel. Met deze uitslag won het De- venterkorps de zilveren bokaal voor het hoogste aantal punten. Momenteel zijn verschillende vak mensen bezig met het voltooien van de belangrijke uitbreiding en modemise- rin van de slagerij van Harry Gazan, aan de Oranjestraat. De winkel thans over de gehele breedte van het huis is bijna 30 m2 en de ruimte waarover nu beschikt kan worden is dubbel zo groot als voor heen. De officiële heropening van de prach tige zaal zal donderdag morgen 30 mei om half tien worden verricht door de directeur van het Gemeentelijk Slacht huis de heer G. S. E. Vegter. Inlichtingen dagelijks (uitsluitend tus sen 9 en 12 en 14 tot 22 uur) aan het groepsbureau der rijkspolitie te Holten, Dorpsstraat 22, tel. 352. Gevonden: twee gulden; voetbal; regen- cape; damesmantel. Verloren: 1 portemonnaie met inhoud. De Franse regering gaat op grootscheep se wijze aandacht besteden aan de be strijding van de luchtverontreiniging bo ven de grote industrie-steden. Op de Parijse beurs in het Pare des Ex peditions te Versailles brengt men van de nieuwe maatregelen op grootse wijze het publiek in kennis. Getuige dit aan duidelijkheid niets te wensen overlatend wandbord. Zaterdag 25 mei en zondag 26 mei: 8 uur filmavonden in gebouw Irene (ze adv.). Zondag 26 mei. Aanvang 7 uur, bal Witkamp Laren. (Zie adv.). Maandagavond 27 mei: Lompeninza meling in de buurtschappen t.b.v. het uniformfonds van „H.M.V.". Maandag 27 mei-8 juni: Collecte Roode Kruis. Dinsdag 28 mei 8 uur: Jaarvergadering visvereniging „De Rietvoorn", in ho tel Holterman. Woensdag 29 mei 8 uur: Bijeenkomst Jonge Kerk in Irene. Donderdag 30 mei 's morgens om 9-30 uur: Heropening slagerij Harry Ga zan (zie adv.). Zaterdag 1 juni: Dansen in 't Bonte Paard (zie adv.) Maandag '3 juni t.m. 8 juni: Kapper W. Drent wegens vakantie gesloten (zie adv-). Maandag 3 juni (Pinkstermaandag): L.R. „Bergruiters" naar nationaal concourshippique te Eerbeek. Zaterdag 15 juni: Nationale Holter- bergmars van de W.S.V. „De Trek kers". Na afloop bal in Amicitia. Ned. Herv. Kerk: 8.30 uur ds Israël; 10 uur ds Israël (Bed. H. Doop). Extra collecte voor het jeugdwerk. Deze zondag is er geen jongerendienst. Dijkerhoek: 9-30 uur ds Adding. Twee maandelijkse collecte voor „Betha- nië". Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds D- Scheele van As sen. In beide diensten is het éne of fer voor de diaconie. Bij de uitgang collecte voor eigen kerkbouw- HOLTEN Geboren: Henrica, dv J. A. Meijerman en T. H. Marsman, Dijkerhoek 73. Gerda Jantina en Johanna Willemina, Jeurlink, Dijkerhoek 19. Marianne, dv dochters van D. J. Meuleman en B. J. G. Kolkman en H. van Harten, Beuse berg 58. Teunis, zv H. Klein Lankhorst en G. Pinkert, Espelo 91. Ondertrouwd: G. Dijkink, 27 j., en J. Bolïnk, 26 j-, beiden Holten. Gehuwd: J. E. Tuller, 29 j., Holten, en. P. J. A. Holmer, 26 j., Bathmen. W. Hulsman, 24 j., Holten, en J. Veldhuis, 25 j., Rijssen. G. Stam, 22 j., en G. Dijkink, 22 j., beiden Holten. G. van Zon, 23 j., en A. J. Tijman, 22 j., beiden Holten. Overleden: G. J. Huisken, 36 j., Bor keld 50, overleden te Deventer. Vertrokken: M. Leyder Havenstroom van Holterberg 26 naar Amersfoort. J. Visscher van Dorpsstraat 25 naar Kam pen. V W;".T T Op de werf van Wilton Feijencord in Schiedam ligt het 20.586 ton metende Britse troepentransportscldp „Oxford shire", dat in opdracht van de Fairline Shipping Company of Panama in Lon den zal worden verbouwd tot passagiers schip. Het schip, waarvan de verbou- wingskosten 23 miljoen gaan bedragen, is gecharterd door een Italiaanse maat schappij en zal na de verbouwing tussen Europa en Australië gaan varen. Een vakbondsleider in Schotland heeft maan dagavond verklaard, dat het een schande is, dat dit belangrijke contract aan een Nederlandse werf is gegund.

Holtens Nieuwsblad | 1963 | | pagina 1