Hoe er in Holten gestemd werd Herdenking Canadese gevallenen Feestavond Holtense Bestuurdersbond Holtense Plattelandsvrouwen sloten seizoen af Uw Roode Kruis Agenda Weer mond- en klauwzeer V. Gouden paar ondervond veel belangstelling Bejaardensociëteit NS-dienstregeling 1963-'64 Jaarvergadering H.G.K, Plattelandsvrouwen Dijkerhoek KERKDIENSTEN De Fruittax eindelijk in een passende omgeving Zaterdag 18 mei 1963 No. 20 Jaftf-gang 15 NIEUWS De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.50 per kwartaal Uitgave van de Stichting ,floltens Nieuwsblad te Holten, Telefoon 05If83 - 23Jf Adv.-prijs 115 mm. (a contant) f 2.50. Iedere mm. meer 0.10 Wij laten hieronder een overzicht volgen van de stemming voor de Tweede Kamer, zoals die woensdag 15 mei j.l. genoteerd werd, met vergelijkende cijfers van vorige uitslagen. Tw.K. Pr.St. Tweede Kamer 1963 Tot. Politieke partijen 1959 1962 stembureau 1 2 3 4 1. K.V.P. 80 68 13 12 18 49 92 2. P.v.d.A. 827 901 265 297 331 48 941 3. V.V.D. 525 699 134 134 117 73 458 4. A.R.P. 484 442 125 131 167 22 445 5. C.H.U. 1015 988 283 263 202 295 1043 6. C.P.N. 8 12 9 4 2 15 7. S.G.P. 20 24 5 12 12 2 31 8. P.S.P. 10 13 6 5 9 1 21 9. Liberale Staatspartij 2 5 7 12. Economisch Appèl 6 3 6 15 13. Nieuwe Dem. Partij «^Bri 1 1 2 14. G.V.P. 11 ll 3 4 6 13 15. Veilig Verkeer enz. 1 1 16. Boerenpartij 283 118 120 108 103 125 456 Geldige stemmen 3263 3276 971 975 977 617 3540 Van onwaarde 16 3 10 3 32 Totaal uitgebracht 987 978 987 620 3572 In de cijfers van 1963 zijn ruim 70 stemmen begrepen van kiezers, die elders wonen, maar hier hun vakantie doorbrachten. De opkomst is zeer goed geweest, want de stembureaux 1, 2 en 3 telden allen pl.m. 1000 kiesgerechtigden. Hier door wordt ook verklaard, dat de Boerenpartij 456 stemmen kon behalen, zonder dat de andere partijen, behalve de V.V.D., enigszins belangrijke verliezen leden. De Canadese Ambassadeur heeft mij verzocht zijn dank over te brengen aan allen, die hebben bijgedragen tot het welslagen van de herdenking der Canadese gevallenen op het Canadese kerkhof alhier. Zijne Excellentie heeft met name tegenover mij zijn bij zondere erkentelijkheid tot uitdrukking gebracht over het aandeel, dat de schoolkinderen in deze plechtigheid heb ben genomen. Gaarne breng ik deze erkentelijkheid over aan de on derwijzers en kinderen. De Burgemeester van Holten, W. H. ENKLAAR. De Holtense Bestuurdersbond orga niseerde zaterdagavond in Amicitia een feestelijke byeenkomst voor de leden van de bij het NVV aangesloten vak- bondsafdeiingen, die doordat zij wat laat in het seizoen viel, minder belang stelling trok dan voorgaande jaren- De bijeenkomst werd geopend door de nieuwe voorzitter van de bestuur dersbond, de heer Henk Koopman, die op de bestuursverandering wees en de afgetreden voorzitter, de heer Beijers, onder aanbieding van een boekenbon dank bracht voor zijn werk als voor zitter, tal van jaren, verricht. Mevr. Beijers werd een bloementje aangebo- den. De heer Beijers gaf in zijn dank woord een verklaring van zijn terug treden en wees er in een korte toe spraak op, dat de vakbeweging de laatste tijd in de bijzondere belangstel ling heeft gestaan door uitspraken van pater Hoefnagel en van de professoren Wemelsfelder en van Esveld. De laat ste suggereren o-m., dat de vakbewe ging geen taak meer zou hebben. Spre ker wees er zijn gehoor op, dat macht nog altijd een zeer belangrijke factor vormt in de huidige maatschappij en dat het de taak is van de werknemers zich hecht aaneen te sluiten. Hij noemde het in dit verband verheu gend, dat zich een steeds nauwere sa menwerking ontwikkelt tussen de diie grote vakcentralen. Ook de bestuur dersbonden hebben daarbij een taak. Hij herdacht in dit verband het over lijden van de heer Soer, die o.m. als correspondent van het regionale bureau voor arbeidsrecht en als afdelingsbe stuurder belangrijk werk heeft ver richt. De toneelveeniging „De Pioniers" uit Deventer, onderafdeling van de personeelsvereniging der verbruikscoö peratie aldaar, bracht een blijspel voor het voetlicht van Frits Wempner „Wij komen niet uit met ons pensioen", dat dikwijls grote vrolijkheid bracht bij de toeschouwers. Het ging in de drie bedrijven, die het stuk telt, niet zozeer om de hoogte van het pensioen van het bejaarde echtpaar Groendijk, dan wel om de ko mische situaties die ontstonden toen De laatste bijeenkomst van de af deling Holten van de bond van Platte landsvróuwen werd vrijdag 10 mei gehouden in hotel Holterman. Na de opening door de presidente mevr. B. Broere-Bos, waarin ze alle aanwezigen hartelijk welkom heette, werd het bondslied gezongen. De notulen van de vorige vergade ring werden gelezen door mevr. B- Padman-Wechstapel en verder werd ver-slag uitgebracht van de voorjaars vergadering in Zwolle door mevr. L- Steenhuis-Wieringa. Mevr. Broere deelde hierna de uitslag mede van de wedstrijd uitgeschreven door de prov. bond van Plattelandsvrouwen in Over ijssel, waaruit bleek dat Holten be hoorlijk goed uit de bus was gekomen. Speelgoedbeest 41 M>. taart 46 en f eest hoedje löVz dus totaal 103 punten. De afdeling die de afdelingsprijs ver wierf behaalde totaal 115 punten. Het laagste aantal punten dat in deze wed- srtijd behaald werd bedroeg 89 pun ten. HANDWERKEN In de hand werk wedstrijd behaalde Holten een eerste prijs. Verder werd de mededeling gedaan dat er evenals voorgaande jaren 18 mei een viertal dames naar de reünie van het Volks sanatorium in Hellendoorn kunnen gaan. Staande de vergadering gaven zich vier dames op. Ook de discussie-middag op 18 mei op de Volkshogeschool „Diependaal" in Markelo zal door 2 leden bezocht worden. Na de pauze werden door de KOMT SPOEDIG BIJ U AANKLOPPEN. Van 27 mei8 juni is de jaar lijkse collecte. Weest mild, want dit, geld. is altijd goed besteed. opa Groendijk voor het verkrijgen van enige neveninkomsten de lo geerkamer verhuurde- aan een jong meisje en zijn vrouw Ida aan een jon geman. Dat kon even goed gaan, om dat zij overdag werkte en hij als chauffeur 's nachts afwezig was. Klaas Jager de jongeman was uit de zaak van zijn vader gegaan, omdat deze wilde hertrouwen. Het toe val wilde, dat Lies het meisje de dochter was van Alie Fransen, waar mede Jager Sr. in het huwelijk wilde treden. Maar allen waren eerst vol maakt onkundig van deze situatie, welke zich in de loop van het spel tot een climax ontwikkelde. Het eerste bedrijf was wat vlak, maar in de beide andere bedrijven kwamen tal van leuke momenten voor, die door de spe lers goed werden gebracht en waar van de bezoekers gehoord de reac ties in de zaal echt hebben genoten. De rol van August en Ida Groendijk werden vertolkt door de heer M. Sade- laar en mevr. Pannekoek, fruithande laar Jacob Jager was de heer H. Krang- hand en zijn zoon Klaas werd gespeeld door de heer G. J. Deters, Alie Fran sen en haar dochter Lies waren mevr- Lamberts en mej. H. Beek, de rol van mevr. Bolfeijer, werd vertolkt door mej. R. Mensink en de rol van buur man Frits Sprot werd gespeeld door de heer W. Stempher. De souffleur moest nog wel eens te hulp komen, maar overigens werd het stuk goed vertolkt, waarbij in het bijzonder ge noemd mogen worden de dames Pan nekoek en Beek en de heren Sadelaar en Deters, die de zwaarste rol hadden Met een hartelijk applaus kregen de dames een bouket bloemen aangebo den. Nadat zich sedert 21 april j.l. geen mond- en klauwzeer meer heeft voor gedaan in deze gemeente is thans weer een geval van deze ernstige en zeer schadelijke ziekte geconstateerd onder de varkensstapel van de heer G. Bek man, Holterbroek 51. Vijf en dertig krulstaaarten. moesten naar de slacht bank worden afgevoerd. Het echtpaar J. F. van Geenhuizen en W. van Geenhuizen-Sluizeman her dacht woensdag onder grote belang stelling van tal van zijden zijn 50 jari ge echtvereniging. De heer van Geenhuizen was een van de oprichters van het Ziekenfonds in de gemeente Holten, dat later opge gaan is in het Deventer Ziekenfonds „DOZ van 1860" en tal van jaren voorzitter van de Holtense Handels vereniging, waarin hij de plaatselijke winkeliers wist te verenigingen. In verband met zijn kapperszaak, wel ke hij hier reeds meer dan 50 jaar drijft, zag hij zich genoodzaakt deze functies neer te leggen. Niettemin mocht hij van die zijde gelukwensen in de vorm van bloemen in ontvangst nemen. Het gouden paar werd verder ge lukgewenst door de beide Herv. pre dikanten. Ds. Addink kwam namens de kerkeraad der Herv. Gemeente ge lukwensen en Ds. Israël en zijn echt genote o.a- namens de Herv. vrouwen vereniging, waarvan mevr. van Geen huizen deel uitmaakt. Ook ds R. A. Hoogkamp, Geref. predikant bracht een bezoek en burgemeester Enklaar, kwam tussen de verkiezingsdrukte door het gouden paar nog even de hand drukken. De heer van Geenhuizen is 74 jaar en zijn echtgenote 70 jaar oud en bei de mogen zich nog in een goede ge zondheid verheugen. Het echtpaar heeft 3 kinderen en 4 kleinkinderen. De tweede bijeenkomst van de be jaardensociëteit zal, zoals werd afge sproken, worden gehouden op dinsdag 21 mei nam. 2.30 uur in een van de zalen van het gebouw Irene. Alle bejaarden zijn hartelijk welkom. REDDEND ZWEMMEN Mej. T. Ketting te Holten slaagde te Apeldoorn voor het diploma A dei- Kon. Ned. Bond tot het redden van drenkelingen. DIPLOMA VERPLEEGSTER Mej. Miny Scholten te Holten slaag de te Almelo voor het diploma A zie kenverpleging. dames Wolters dia's vertoond van hun reis naar Zwitserland. Afgaande op de reacties uit de zaal hebben alle aanwe zigen ten zeerste van het gebodene ge noten. Mevr. Broere dankte de dames Wolters na afloop hartelijk voor het gebodene en bood hun als blijk van waardering een doos bonbons aan. De presidente deed nog eens een be roep op de activiteit van de leden, en sloot met een wel thuis deze vergade ring. Verschenen is het nieuwe spoor wegen, dat wat zijn uiterlijk aan zien betreft een nieuwe omslag heeft gekregen. JAARDIENST Voor wat betreft de dienstregeling voor reizigerstreinen zal de NS bre ken met een jarenlang bestaande tradi tie: inplaats van voor het zomer- en winterseizoen aparte dienstregelingen zal met ingang van 26 mei a.s. een re geling van kracht worden met een gel digheidsduur van een jaar. Zo zal de dienstregeling van 26 mei a.s. af gel dig zijn tot en met 30 mei 1964. WIJZIGINGEN Ten aanzien van het binnenlandse treinverkeer zijn tussen de huidige en de nieuwe dienstregeling geen princi piële verschillen; in grote lijnen is de komende dienst een voortzetting van de bestaande. Wel zijn in de gevallen waar dit mogelijk bleek verbeteringen aangebracht. De leden van „Holtens Gemengd Koor" (HGK) kwamen in één der lo kalen van de Ulo-school woensdag avond in jaarvergadering bijeen. Na een hartelijk woord van welkom door de voorzitter de heer D. Aaftink, las de secretaris de heer J. Wegstapel de notulen en het jaarverslag. Uit het laatste bleek dat het ledenal met 36 gelijk was gebleven. De penningmeesterresse mevr. Ool- bekkink-Kevelam boekte over het af gelopen jaar een klein nadelig saldo. De kascontrole commissie die bestond uit mevr. Ter Harmsell-Aaftink en de heer Joh. Dollenkamp had boeken en beschieden in orde bevonden, derhalve werd de penningmeesteresse decharge verleend. In de kascommissie 1963 werden benoemd mevr. Bruintjes en de heer Dollekamp. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden met algemene stemmen herko zen mevr. Oolbekkink-Kevelam en de heer J. Wegstapel. Een voorstel van het bestuur om t.z.t. een nieuwe piano te kopen en voor financiering binnenkort een verloting te houden werd met algemene stem men aangenomen en eveneens ging de vergadering accoord met het voorstel om de piano, die thans wordt gebruikt, niet meer te verhuren. In zijn slotwoord deed voorzitter Aaftink een dringend beroep op de leden om de repetities trouw te be zoeken. want wil „H.G.K." op het con cours in Nijmegen eind september in de superieure afdeling succes behalen dan zal er hard en serieus aangepakt moeten worden want zowel het ver plichte- als het z.g.n. vrijenummer zijn zeer zwaar. JAARVERGADERING Op maandag 13 mei kwamen de plattelandsvrouwen van Dijkerhoek voor de laatste keer in dit seizoen bij een in café Het Bonte Paard te Dij kerhoek. Na opening door de presidente, me vrouw Reylinkkers, las de secretares se, mej. Hogenkamp, het jaarverslag voor. De vereniging bleek weer een. actief jaar doorgemaakt te 'hebben., met vele lezingen. Hierna was het woord aan mej. T- C. M. Muys van de Moer de penning meesteresse, die het financiële jaarver slag voorlas. Twee dames van onze afdeling wa ren naar de Provinciale vergadering in Zwolle geweest. Van dit bezoek bracht mevrouw Sluyter een geestdrif tig verslag uit. Deze grote vergade ring bleek zeer gezellig geweest te zijn en vele afdelingen hadden in Zwol le blijk gegeven van hun activiteiten door mee te doen aan een van de wedstrijden; er waren vele feesthoed- jes speelgoed beesten en taarten inge-r zonden. Het volgende agendapunt was het maken van een reisje. Na veel ge praat werd besloten om. in dien moge lijk. naar Dedemsvaart te gaan ter be zichtiging van de kwekerij Moerheim en van de Delanafabrieken. en wel op dinsdag 11 juni. Tensoltte sloot mevrouw Reylink- Kers de vergadering en gingen de le den huiswaarts. Zaterdag 18 mei; Trekkersbal in Ami citia. Zaterdag 18 mei: Lompeninzameling t.b.v. het uniformfonds van „H.M.V" in de verschillende buurtschappen. Zaterdag 18 mei: Huis aan huis collec te ten bate van de Prot. Chr. sanato ria „Sonnevanck en Zonnegloren". Maandag 20-24 mei: Holtense boekhan del wegens vakantie gesloten (zie adv.). Dinsdag 21 mei v.m. 9 uur: Officiële opening van de nieuwe Fruittax, Oranjestraat 34. door mr. W. H. Enklaar (zie adv.). Dinsdag 21 mei: Bejaardensociëteit in Irene om 2.30 uur. Zaterdag 25 mei: Schildersbedrijf Stukker, Oranjestraat de gehele dag gesloten (zie adv.). Maandag 27 mei-8 juni: Collecte Roode Kruis. Zaterdag 15 juni: Nationale Holter- bergmars van de W.S.V. „De Trek kers". Na afloop bal in Amicitia. Ned. Herv. Kerk: 8-30 en 10 uur ds Addink; 19.30 uur ds Israël. Sluiting winterwerk- In alle diensten is de bijzondere collecte bestemd voor het Nederlands Bijbel genootschap. Hemelvaartsdag 10 uur ds Addink. Dijkerhoek: 9.30 uur ds Israël; 19-30 uur zie Holten. Bij zondere collecte Nederlands Bijbelgenootschap. Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds R- A. Hoogkamp. In beide diensten is het éne offer be stemd voor de kerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". Hemelvaartsdag 9-30 uur ds R. A. Hoogkamp. HOLTEN Geboren: Frederik Theodoor, zv F- T. Redeker en W. A. Radstake, Oude Diepenveenseweg 7 Jacoba Maria, dv D. Schuiterd en J. Traanman, Zo- merhuispjesterrein D 18b Jantina, dv J. Foks en J. Raad, Molenbelterweg 2 Hendrika Petra, dv P. A. Brands en H. G. Aaltink, Dorpsstraat 12. Ondertrouwd: G. J. Maat, oud 21 jaar en J. H. Mossink, oud 24 jaar, bei den wonende te Holten. Gehuwd: G- J. Paalman, oud 27 jaar, wonende te Holten, Look 46 en J. E. Aanstoot, oud 24 jaar, wonende te Hol ten, Larenseweg 8. Vertrokken: M. F. Boeckholtz van Holterberg 26 naar Den Helder A. C. W. Koster en gezin van Holterberg 26 naar Den Helder. Gevonden: passer; snoer licht-rode kralen; portemonnaie met inhoud; hon den-halsband met penning 18297; paar dameshandschoenen; herendas. Aan komen vliegen: een koerduif. Verloren: leesbril met étui. Inlichtingen nagelijks aan het groeps- bureau der rijkspolitie te Holten en wel tussen 8 en 22 uur, doch niet tussen 13 en 14 uur. Als over enkele dagen de schilders, die nu nog de laatste hand leggen aan de groente-, fruit- en bloemenwinkel in het pand Oranjestraat 34, hun werk af hebben en de zaak kan worden inge richt, dan moet dit voor de echtelieden M. den Heijer-Schuurman wel een van de gelukkigste momenten in hun leven zijn. Dan kunnen zij hun zaak, die zij met veel moeite en zorg hebben opge bouwd, maar waarvoor zij eigenlijk nooit een passende omgeving hebben kunnen vinden, in een winkelruimte on- derbregen. welke aan haar doel beant woordt. Een moeitevolle periode zal dan haar bekroning vinden in een mooie zaak. Op dinsdag 21 mei zal onze burge meester hun nieuwe zaak officieel ope nen en dan zal het de familie Den Heijer in de nieuwe Fruittax zeker niet aan belangstelling ontbreken. Nadere bijzonderheden vindt men in de openingsaankondiging van de zaak.

Holtens Nieuwsblad | 1963 | | pagina 1