SpOAt Uit het plaatselijk Wensen en verlangens bij begrotingsbehandeling Aankoop van grond Pomp op Smidsbelt verdwijnt Teenagershow bracht jeugd in vervoering Filmnieuws D op de Hoge Veluwe Zaterdag 20 april 1963 HOLTENS NIEUWSBLAD pagina 2 De gemeenteraad heeft zich donderdag middag onder voorzitterschap van bur gemeester mr. W. H. Enklaar in een ver gadering die duurde van twee tot zes uur bezig gehouden met de behandeling van de gemeente- en bedrijfsbegrotingen voor het jaar 1963. Voordat het lijvige boek werk betreffende de gemeente huishou ding aan de orde kwam werden enkele zaken afgehandeld en wei'd begonnen met het niet ontvankelijk verklaren van een door de heer J. F. van Geenhuizen Jr. ingediend bezwaarschrift tegen de van hem gevraagde hondenbelasting. Adressant zou zijn hond willen zien als waakhond een zienswijze waarmee geen van de raadsleden accoord kon gaan. Een jachthond is nu eenmaal een jacht hond. Van het afwijzen van het verzoek schrift om vermindering van belasting zal de eigenaar, zo deelde een van de raadsleden terloops mede niet overstuur zijn want hij had hier op gerekend. Er zijn mensen die in het indienen van een bezwaarschrift een soort sport zien. Elk heeft zó zijn hobby. De heer Jansen zou voor de hondenbe lasting een eenheidstarief willen vast stellen waardoor men van heel veel ge zeur en gekanker af zou zijn. Een hond is een hond en daarmee uit. GRONDAANKOOP Een voorstel van B. en W. om van mevr. H. W. Wansink-Kok, Holterberg 42, in het uitbreidingsplan Kolweg-Oost voor f 35000 een perceel grond aan te ko pen ter grote van 1.97.95 ha. ontmoette bij de leden geen enkel bezwaar. Naar aanleiding van een vraag van de heer Sprokkereef deelde de voorzitter mede dat het uitbreidingsplan Kolweg-Oost thans wordt bekeken door de planologi sche dienst. Met de heer A. Jansen is men over de aankoop van grond nog niet tot overeenstemming gekomen. Aan de firma Opdeijn te Heeten werd op voorstel van B. en W. een onderhand se opdracht verleend voor het bouwen van een rioolgemaaltje in het complex Kolweg. Dit gemaaltje zal f10855 gaan kosten. De heer Sprokkereef verklaarde niet te twijfelen aan de noodzaak van deze bouw doch meende toch even te moeten atten deren op de hoge kosten (onderhoud en toezicht) die dergelijke technische voor zieningen met zich brengen. Ten behoeve van kantoorruimte werd besloten van de kerkeraad der Gerefor meerde Kerk voor f25 per week (inclu sief, licht, verwarming en water) een lo kaal te huren. EXTRA WONINGTOEWIJZING Nu enkele weken geleden bericht werd ontvangen van verhoging der woning toewijzing met tien woningen is het ver leende crediet onvoldoende en komen B. en W. met het verzoek om verhoging een verzoek waaraan de raad volgaarne ge volg gaf. De 24 woningen die gebouwd zullen worden door de fa. Achterkamp en Dollekamp te Holten gaan inclusief de grond plm. 400.000,gulden kosten. De voorzitter deelde bij de behandeling van dit agenda punt nog mede dat op verhoging van de toewijzing in de vrije sector gerekend mag worden. BEHANDELING BEGROTINGEN Van de door de voorzitter geboden gelegenheid om met het oog op de behan deling van de begrotingen algemene be schouwingen te houden maakte als eer ste de heer H. Klein Velderman gebruik en hij begon met namens de fractie's van Algemeen Belang en VW een woofrd van dank te spreken tot de ontwerpers en samenstellers. Er zit in deze begro ting geen perspectief, het is heel gewoon een nuchter overzicht van inkomsten en uitgaven betreffende de gemeentelijke huishouding. Er zullen in 1963 weinig kapitalswer- ken uitgevoerd worden toch zullen enke le grote objecten in dit jaar bijna of ge- 1 heel voltooid worden. De bouw van dè 14 klassige ULO school vordert gestaag, de nieuwe recreatieweg over de Holterbreg is in uitvoering even als de Landuwerweg en met het bouwen van het nieuwe slachthuis zal binnen kort worden begonnen. Al deze kapitaals- werken en met name ook de woning- bouw dragen bij tot ontplooing van ons dorp en de gemeente. De heer Klein Vel derman verklaarde het volste vertrouwen j te hebben in het dagelijks bestuur dat al- les zal doen om op deze goede weg voort te gaan. De ontwikkeling van Holten is eigenlijk pas begonnen na de tweede we reldoorlog en wij zitten thans nog met l de problemen te worstelen die ons zijn na- gelaten door de bestuurders der gemeen- te van voor detweede wereldoorlog die zeer. bekrompen van inzicht waren. De enorme investeringen die nadien zijn ge daan drukken zwaar op het gemeentelijk budget. Aan deze druk valt nu eenmaal niet te ontkomen en wij zullen als inwo ners van Holten een steentje moeten bij dragen willen wij draaiende blijven. Wanneer ik tenslotte enkele wensen mag dan zou ik willen wijzen op de noodzaak van het aanleggen van sportvelden, ver harding van zandwegen, bouwen van een aula op de nieuwe begraafplaats, bou wen van een openbare leesbliotheek, het onderbrengen van de dienst van gemeen tewerken en brandweer onder één dak, bouwen van een kleuterschool in het Kol- complex, het opruimen van krotwoningen en het bouwen van een muziektent in het nieuwe sportpark. Do heer Jansen (P.v.d.A.) die na de heer Klein Velderman het woord voerde verklaarde het met de geuitte wensen ge heel eens te zijn en ook hij bracht B. en W. dank voor het gevoerde beleid eh be toonde voortvarendheid. De heer Rietberg sprekend namens de C.H. fractie noemde de begroting admi nistratief en boekhoudkundig een knap stuk werk doch zag er geen mogelijkhe den in voor een constructief en verzor gend beleid. Hij vroeg zich af hoe B. en W. het in de toekomst denken te klaren als de toepassing aan de nieuwe verhou dingswet Rijk-Gemeente geheel zal wor den doorgevoerd. Dit klemt des temeer daar ieder jaar de gemeentelijke schuldenlast een stij gende tendenz vertoont en inkomsten voor dekkingen steeds moeizamer verkre gen kunnen worden. Sinds het behandelen van de begroting 1962 is er in de moeilijke financiële posi tie geen verbetering gekomen. Het wordt tijd om bijv. via de Vereniging van Ned. Gemeenten de alarmklok te luiden en te wijzen op de precaire positie waarin tal van plattelandsgemeenten thans verke ren. Nadat de heer G. Landeweerd namens de A.R. zich content had verklaard met de beschouwing van de heer Rietberg ging burgemeester Enklaar in op de ver- schilende beschouwingen waarin hij met dankbaarheid constateerde een construc tieve geest. Hij dankte voor het gestelde vertrouwen en bracht dank aan de secre- teris de heer Langenbarg en zijn staf die vaak onder vervelende omstandighe den aan de begroting hebben moeten werken. Tal van moeilijkheden werden dank zei een voortreffelijke teamgeest overwonnen. GEEN SINTERKLAAS Wat de wensen en verlangens betreft die in de verschillende beschouwingen werden geuit zou ik graag voor Sinter klaas willen spelen maar we weten alle maal dat dit niet gaat. Al onze voorstel len moeten precies passen in het raam van de financiële mogelijkheden. Aan verbetering van de sportaccomodatie wordt gewerkt. Het Sportdal moet in handen van de gemeente komen doch waneer dit zover is wil dat nog niet zeg gen dat het sportpark hier ook zal ko men. Het is de wens van B. en W. dat op de Nieuwe begraafplaats een eenvoudige aula wordt gebouwd en t.z.t. zal een plan ter tafel komen. Wat het z.g.n. „kom- plan" (sanering dorpskern) betreft kan nog niets met zekerheid worden gezegd. De alles beheersende vraag is thans: Wat gebeurd er met de rijkstraverse door het dorp. Zo lang wij nie weten wat men in Den Haag van plan is kan de gemeente niets doen. BEHANDELING BEGROTING iBij het behandelen van de begroting wees de heer Ten Berge op de verlichting van de rijkstraversen door het dorp. De voorzitter verklaarde dat onderhandelin gen gaande zijn met Rijkswaterstaat over natriumverlichting. De verlichting van thans spot eigenlijk met alle moderne ei sen. Aan de Stichting „Muziekschool voor Rijssen en Omstreken" zouden B. en W. een subsidie willen toekennen van f250. Blijkens de exploitatie begroting wordt voor 1963 voor wat het te Holten te ge ven onderwijs een nadelig saldo verwacht van f425.50. De heer Ten Berge zou voordat .beslo ten wordt tot het verstrekken van sub sidie eerst een volledig en duidelijk over zicht willen hebben. De begroting die werd over gelegd is niet geheel duidelijk. Wanneer de gemeente subsidie geeft moet dit verantwoord zijn. Meerdere leden waren het met de heer Ten Berge eens en gingen accoord met het voorstel om nadere inlichtingen te vragen. Het voorstel om aan de kerkeraad der Hervormde Gemeente een subsidie te verlenen van f 1200 in de kosten van het godsdienstonderwijs aan de openba re scholen ontmoette bezwaren bij de lieer G. Landeweerd, die niet tegen het geven van godsdienstonderwijs aan deze scholen is maar subsidie verlening on juist acht omdat dit onderwijs zuiver een zaak is van de kerk en het kerkelijk ter rein. De voorzitter deelde naar aanleiding van de door de heer Landeweerd geuitte bezwaren nog mede dat voor het geven van godsdienst onderwijs de predikanten soms uit het pastorale werk gehaald moe ten worden en dat de lasten soms te zwaar worden om te dragen. Nadat de heer Westerik nog had gewe zen op de taak die de staat heeft met het oog op de principiële ontwikkeling van de jeugd werd het voorstel van B. en W. om de subsidie van'f1200 te verlenen aangenomen. De begrotingen van het gasbedrijf, het elektriciteitsbedrijf, het grondbedrijf, het woningbediijf en het keurings-, waag- en slachtbedrijf die hierna aan de orde kwa men leverden geen stof voor discussie en werden evenals de gemeentebegroting goedgekeurd en vastgesteld. CREDIETEN Na de vaststelling werd door de raad nog de volgende credieten voor kapi- taalswerken toegestaan: a. Noodlokaal voor de dienst van ge meentewerken f18000. b. Huur lokaliteit Coöp. Boerenleen bank t.b.v. openbare kleuterschool f 1200. c. Uitbreidingen G.E.B. (complex Kol weg) f 92000. d. Verharding Stevensweg f 68550. Een post groot f2000 als bijdrage in de restauratie van de Dijkerhoekse mo len werd afgevoerd aangezien van res tauratie dit jaar toch niet zal komen. RONDVRAAG Bij de rondvraag wees de heer Ten Berge op de deplorabele toestand waar in de pomp op Smidsbelt verkeerd. Zo langzamerhand is deze pomp gesloopt en wat nog is overgebleven is bepaald geen sieraad voor het pleintje en de naaste omgeving. Hij zou het restant willen ver wijderen en een verkeerszuiltje er voor in de plaats willenzetten. Tegen opruimen bleek bij B. en W. en de leden geen bezwaar te bestaan doch inplaats van een verkeerzuiltlje zal een grote bloempot worden geplaatst waarin hopelijk over niet al te lange tijd de ge raniums te pronk zullen staan. HOLTEN 1—OMHOOG 1 5—1 In een matige, vaak gelijkopgaande wedstrijd, boekten de Holtenaren een ge flatteerde overwinning op het Wierden- se Omhoog. De rood-zwarten namen in de beginfase reeds een 30 voorsprong, mede door enkele fouten van de Wier- dense keeper. G. Paalman opende de sco re en H. Wansink verhoogde de stand door te profiteren van een fout in de Omhoog-defensie. Nog voor de rust schoot Paalman de derde treffer tegen het net, toen de keeper een viije trap even los liet. De Wierdense aanvallers hadden wat pech met hun schoten en toen ze eenmaal de Holtense keeper pas seerden sloeg stopper Meerman de bal met de handen weg. De toegekende straf schop werd echter door Vincent, over de lat gewerkt. Na de thee zagen we het mooiste doelpunt, gescoord door een snelle Klein Velderman, die de gehele Wierdense defensie omspeelde. De gas ten slaagden er in de eer te redden door een tweede strafschop goed te benutten. De Holtense voorhoede ging met wat meer overleg te werk en toonde zich wat beter in het benutten van de kansen. Bij het scheiden van de markt wist de ijverige Jansen uit een scrimage de stand nog op 51 te brengen. Bomerbroek viel wat terug door een gevoelige nederlaag tegen de Haarlese Boys en SOS omzeilde een moeilijke klip door Delden te verslaan. Bornerbroek heeft alleen nog maar kans, als het zon dag de volle winst behaald op Holten. HOLTEN 2NIJVERDAL 2 4—0 Na de mooie overwinning tegen lijst aanvoerder Almelo 2, moesten de rood zwarten nu tegen Nijverdal 2 aantreden, die op de tweede plaats stonden. Ook nu werd het een verdiende zege. Na een 10 voorsprong bij de rust, door een goed doelpunt van J. Nijenkamp, beheersten ook de Holtenaren in de tweede helft het duel. Door doelpunten van Ulfman en A. Paalman werd de meerderheid goed in cijfers uitgedrukt. Op dc linksbuiten plaats was G. Dikkers goed od dre^f. ONGESLAGEN KAMPIOENSCHAP VOOR HET DERDE ELFTAL VAN HOLTEN Door een prachtige overwinning RjKSV 3 in Rijssen zijn de Holtenaren on'. geslagen kampioen geworden van de vierde klasse. Dit houdt in een automa tische promotie naar de derde klasse. Met de rust keken de Holtenaren tegen een 31 achterstand op, maar in de tweede helft tapten de Holtenaren uit een ander vaatje. Door mooie doelpunten van Markvoort, Nieuwenhuis en Nijland verkregen de Holtenaren zelfs een 5—3 voorsprong, die daarna niet meer gewij zigd werd. Het is het eerste kampioen schap van de afdeling Twenthe dit sei zoen en tevens het eerste kampioenschap Er vertrekt a.s. zondag voor de wed strijd tegen Bornerbroek een extra bus om 13.30 uur vanaf de Smidsbelt. voor het derde elftal. We hopen maar, dat de spelers van het eerste elftal door dit mooie resultaat ge stimuleerd worden en ook in de laatste wedstrijden hun beste voetbalbeentjo voor zetten! Vrijdagavond 19 april wordt het derde elftal officieel gehuldigd in het clubhuis Maats. JUNIOREN In een spannende wedstrijd zegevierde Holten B over Sportclub Rijssen A en een kampioenschap is nu binnen het be- jreik. Ook het /junioren C-ellftal heeft een mooie kans, al had het deze keer niet veel moeite met de Nijverdalse juniores (een 101 overwinning). Holten D in casseer-de een 50 nederlaag tegen de Haarlese Boys. PROGRAMMA: A.s. zondag: Bornerbroek 1Holten 1 2.30 uur Rijssen V. 3Holten 3 12.00 uur De teenagershow, die de Sensation Pvookets Paasmaandag in „Irene" organi seerden, trok weer een zaal vol jeugdige bewonderaars van dit soort vermaak. Dat het daarbij bepaald niet rustig toegaat, is wel bekend. Vooral de Twist-muziek zweept de jongelui op, zodat door het ge joel en gefluit muziek en zang nauwelijks te volgen zijn. Het is niet duidelijk wel ke bekoring hiervan uitgaat, maar ze heb ben allemaal veel plezier. The Sensation Rockets openden de avond met enkele muzikale nummers en brachten met „Catootje" en „In the mood" direct al de passende sfeer, vooral toen Ans Beumer door hen begeleid haar nummers bracht als „Mamma", „Let's dance" en „Loop the loop". Na het op treden van „The wild cats" uit Laren, die nog niet het raffinement bezitten van hun Holtense collega's, maar toch wel enkele aardige nummers brachten als „Heisser Sand", „Devil woman" en „Peg gy Suer", kwamen de „Trecordiwaija's" uit Bathmen voor het steeds van kleur wisselende voetlicht. „Bloem van Thahi- tie", „Paradiso" en „Soerabaja" waren enkele rustige nummers van hun reper toire, maar toen zij „The cotton song" brachten, dreunde de zaal van het bege leidend handgeklap en voetgetrappel. 'Heel wat rustiger was het optreden van het Salland Ensemble uit Holten, dat ook wat rustiger -instrumenten bespeelde en door zang begeleid wordt, o.a. „Lady Sunshine", „He '1 have to go" en instru mentaal „Olé Quapa". De Papoea-stu dent Sem Kajoij. die in dit ensemble mee speelt, maakte zijn solistisch debuut met „Your cheatir heart" als zanger, die zich zelf met guitaar begeleidde. Het hoogtepunt voor de tieners vorm de wel het optreden van Géne Forte (Henk Broekmaat) met zijn vier twist- girls, die met hun twistnummers de zaal in beroering brachten. Een poging van enkele al te heet gebakerde jongelui om de twist op de stoelen in de zaal uit te voeren kon door de beheerder van de zaal nog juist verijdeld worden. Na. de pauze traden enkele van de reeds genoemde gezelschappen voor de tweede maal cp, waarbij Ans Beunier telkens weer voor de aankondiging van de verschillende nummers zorgde. Vóór de pauze zong Henny Pasop uit Markelo nog enkele nummers, o.a. Fiësta Brazil iana, waarmede zij veel succes oogstte. In gebouw „Irene" draait deze week zondagavond een programma, dat zelfs de stoutste verwachtingen van de jeugd, die heus wel wat gewend is, nog verre zal overtreffen. Als hoofdnummer draait n.l. de bijzonder groots opgezette avon turenfilm: „DE RODE KAPERKAPITEIN". met in de hoofdrol de populaire ster Burt Lancaster. Een kleurrijk verhaal, enorm van opzet .en vervaardigd naar de veelge lezen roman van diezelfde naam. „Geloof niet alles wat U ziet geloof slechts de helft", zegt de held in dit ver haal. En inderdaad; het geheel is onge looflijk romantisch en avontuurlijk en daarbij vol gezonde humor zoals men maar zelden in een avonturenfilm ont moet. Groots van opzet en meeslepend van handeling, stort dit verhaal de toe schouwer in een lawine van avontuur, het één nog spannender dan het andere. Kortom: „De Rode Kaperkapitein" is een film, die de jeugd van begin tot eind on gekend laat meeleven. Een film, waaraan ieder de meest aan gename herinneringen zal bewaren. door cl£enk van ^ieeóioijk Hij knikte en bood haar een sigaret aan. Ze nam er een uit het pakje en zoog vuur uit zijn aansteker. „Als je wat meer lacht, krijg je ook niet zo gauw rimpels". Ze haalde haar schouders op. „Nou, hier ben ik dan. Voor vijf minuten en geen seconde langer. Wat wilt u van me?" Hij zuchtte eens. „Jij bent een harde, zus. Goed, zal ik het officieelzeggen? Vooruit dan maar: je hebt indruk op me gemaakt en ik wil je graag nader xóren kennen. Is dat gek? Ik ben een hardwerkende vertegenwoordiger en ik heb nog nooit zo'n aardig kind ont moet als jij. Nu ben ik heel eerlijk ge weest. Leuk, dat je in Otterlo woont. Ik woon in Ede, dus niet eens zo gek ver. Heb je nogal schik m die koperen pot?" Er kwam een vleugje lach op haar gezicht. „Koperen Kop", verbeterde ze. „Allicht. Het is allemaal maar voor het seizoen en dan verdien je een aardige cent". „En 's winters?" „Dan ben ik thuis. Daar is genoeg te doen. Ik heb nog zes broers". „Toe maar. En ben jij de enige doch ter? Zul jij even verwend worden, thuis!" „Dat gaat wel". Ze rookte en dacht na. „Luister eens, meneer Welsenaar. Hij keek haar verrast aan. „Je kent m'n naam?" riep hij uit. „U hebt u zelf voorgesteld. Of bent u dat al vergeten? En ik heb een goed geheugen". „Dat merk ik". „Ik.... Ach, laten we meteen maar spijkers met koppen slaan. Ik heb een verloofde en hij vaart. We zijn als kin deren samen opgegroeid. Hij wil met me trouwen, als de zomer voorbij is. Dan komt hij een half jaar thuis, ziet u? Hij is nu vijfde stuurman en dan gaat hij leren voor vierde". Karei keek haar een poosje onder zoekend aan. „Ik dacht, dat je maar een grapje maakte. En je draagt heel geen ring?" Ze haalde haar schouders op. „Dat doet men niet in onze kringen. Ik vind dit niet prettig, ziet u? Ik wil hem niet bedriegen, begrijpt u?" Hij trommeld op het stuurrad. „Ja, dat verandert de zaak wel een beetje. Alle mensen zus, dat is even een ver velende situatie? De kwestie is name lijk, dat ik verliefd op je geworden ben. Wat doen we daaraan?" „Als u eens een koud bad nam? En op de Hoge Veluwe wegbleef? Dan wa ren de moeilijkheden meteen opgelost", antwoordde ze snibbig. „Nou moet je niet zo lelijk doen, Stien. Ze draaide zich met een ruk naar hem toe. „Ziet u wel? Jopie heeft ge kletst. Anders kon u mijn naam niet weten. Ik vind het een gemene streek!" „Kom, kom, zus, in liefde en oorlog is alles geoorloofd. En kijk je collega er alsjeblieft niet lelijk om aan, want dat heeft ze echt niet verdiend. Jullie zijn net zo'n leuk stel daar in die kope ren pot". „U met uw koperen potHet is kop. Ka, o pé. Prent dat nu eens in uw geheugen. Nou, de vijf minuten zijn om. Nog meer nieuws?" „Alleen dit: dat ik straal jaloers ben op die stuurman van je. Dat mag je ge rust weten". Ze draaide zich opnieuw naar hem toe en keek hem scherp aan. „Wat ziet u toch in 's hemelsnaam aan me? Ik ben maar een gewoon dienstertje in de zomer en een boeremeisje in de winter. Dan heb ik een overall aan en loop op klompen. Dan help ik op het bedrijf en melk de koeien. Mijn handen staan ner gens verkeerd voor". „Stien, meid, ik krijg steeds meer bewondering voor je". „Ach, u kletst maar wat. U hebt me de vorige week voor het eerst gezien en nu wilt u me wijsmaken, dat u ver liefd op me bent. Dacht u nu heus, dal ik dit allemaal geloof?" Hij leunde met zijn elleboog op het stuur en keek haar hoofdschuddend aan. „Luister eens, zus, ik was nog nooit op de Hoge Veluwe geweest Door een toevallige samenloop van om standigheden besloot ik zalerdagmor- .geru een ritje te maken over dit land goed. Ik wilde naar 'het museum, maar daar was het me te druk. Toen kreeg ik trek in een kopje koffie en zag ik jullie restaurant. En jou. Ik bewonder de je, ondanks je zure gezicht. Ja, je keek als een oorwurm. En je kunt best voor de dag komen met dat snoetje van je, als je maar wat vriendelijker wilde kijken. Zoals nu bij voorbeeld". „Moe'k nou lachen?" „Waarom niet? Lachen is gezond. Ik ben een vrolijke Frans en ik bezie het leven van de zonzijde. Ik ben kernge zond, verdien een pracht salaris, heb zelf een wagentje en geen enkele zorg. En toen zag ik zaterdag jou. Weet je wat ik toen dacht? Ik dacht bij mezelf: Dat is ze, en niemand anders". Ze haalde haar schouders op. „Leuk verhaaltje. In welk boek hebt u dat gelezen. „Zus, het hele leven is een aaneen schakeling van verhaaltjes, mooie en lelijke. En hoe staat het met jou? Hou je zoveel van je varende stuurman, dat je een huwelijk met hem aandurft?" Ze keek hem vanuit de hoogte aan: „Ik zou zo denken, dat dit mijn zaak is, niet?" Karei grinnikte. „Zeg maar niks, zus, dit antwoord zegt mij al genoeg. Zal ik jou eens de waarheid vertellen? Jij dénkt, dat je gek op hem bent. Om dat je hem van kinds-af-aan kent. Jul lie hebben misschien samen Icattekwaad uitgehaald en hij zal wel de eerste zijn, die je gekust heeft. Hij is gaan varen en heeft jou gevraagd op hem te willen wachten. Jij dacht, dat hij de man van je dromen was on je antwoordde beves- J tigend. Maar nu heb ik je aan het twij felen gebracht, zus. En dat hoef je helemaal niet te bekennen, want ik weet nu al, dat je dat nooit zult wil len toegeven. Maar in je hart ben je nu al aan het twijfelen. Het mag 'm niet hinderen. Ik wil een eerlijk spel. Ik zal de laatste zijn om jou te bewe gen hém te bedriegen. Maar niemand kan mij beletten af en toe eens in dat koperen ding op de Hoge Veluwe te ko men. Dan zul je je collega wel vragen mij te bedienen, maar desondanks zal mijn aanwezigheid jou in verwarring brengen. Ik hoop zó in verwarring, dat je eerlijk tot jezelf zult zeggen: het is niet de stuurman, maar het is Karei Welsenaar". Ze lachte spottend. „U verbeeldt zich nogal wat!" „Dat is niet onmogelijk, zus. Nou, je weet nu, hoe de zaken er voor staan. Ik vind je een verdraaid leuke meid en ik ga er m'n uiterste best voor doen om je mee te krijgen naar het gemeente huis in Ede". „Ziet u me nu echt voor zo gek aan?" „Ik zie jou aan voor iemand, die op z'n tijd geknuffeld moet worden, zus". Ze schoof een eindje bij hem van daan en, haar ogen schoten vonken, toen ze hem aankeek. „Als u het hart zou hebben me aan te raken!" (Wordt vervolgd).

Holtens Nieuwsblad | 1963 | | pagina 2