Geen pessimisme om gemengde zandbedrijven Landelijke Huilers hielden jaarvergadering Agenda KERKDIENSTEN De heer Roerink bij de O.L.M. Dertien wereldberoemde artiesten maken UNO-plaat De heer Valk te Nijverdal benoemd als instructeur Jaarvergadering V.V.V. „Hollens Belang" Jaarvergadering C.B.T.B. Gouden huwelijk Aanhanger ramde hek en lichtmast Zaterdag 2 maart, 1963 No. 9 Jaargang; 15 De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.50 per kwartaal De afdeling van de O.L.M. hield dinsdagavond haar jaarlijkse leden vergadering en ontspanningsavond in Amicitia. die gezien de slechte toestand van de wegen in de buurtschappen, nog vrij goed bezocht was. Naast het zakelijk en leerzaam ele ment, een inleiding van de heer H. J. Roerink, lid van het hoofdbestuur van de O.L.M. te Enschede, zorgde de to neelclub van „Jong Bathemvoor de nodige ontspanning door de opvoering van het blijspel in 3 bedrijven „Tinus de tiran" van de auteur Jan de B. van Belver. De leiding van de bijeenkomst be rustte bij de 2e voorzitter, de heer A. Voordes, die o.m. in het bijzonder wel kom heette burgemeester Enklaar en de heer Roerink. De secretaris, de heer H. J. Struik, bracht een uitvoerig en keurig ver zorgd jaarverslag uit, waarin hij niet alleen een overzicht gaf van de gang van zaken in de landbouw in het afge lopen jaar, maar tevens de talrijke ac tiviteiten van de afdeling de revue liet passeren. En dat waren er heel wat ge weest. Er wei'den niet minder dan 17 bestuursvergaderingen gehouden. Het ledental liep iets achteruit, maar er werden toch ook weer nieuwe leden in geschreven, zodat de eindstand ruim 270 bedroeg. Uitgave van de Stichting „Hollens Nieuwsblad te HoltenTelefoon 051/83 - 231/ Adv.-prijs 115 mm. (a contant) 2.50. Iedere mm. meer f 0.10 Bijblijvers. In zijn inleiding „De toekomst van het gemengde bedrijf" toonde de heer Roerink zich niet al te pessimistisch over de mogelijkheden van de zandbe- drijven, mits men deze weet aan te pas sen aan de ontwikkeling van de tijd. Daarbij zal men overheidshulp als iets vanzelfsprekends moeten aanvaarden. Spreker gaf zijn gehoor enig inzicht hoe ook de andere sectoren van het be drijfsleven niet zonder overheidshulp blijven, maar bij de landbouw is zij zo opvallend, doordat de cijfers steeds in de pers gepubliceerd worden. Als er geen beschermende maatregelen aan de grens waren ten opzichte van die ande re sectoren dan zou de Nederlandse consument naar spreker verklaarde het afgelopen jaar 920 millioen gulden minder hebben behoeven uit te geven. Na uitvoerig te hebben toegelicht waarom de prijzen van de producten der gemengde bedrijven het afgelopen jaar voor de rendabiliteit onvoldoende waren en een opsomming te hebben gegeven van de teruggang van de in komens der ondernemers op de zandbe- Gevonden: 1 sleutelhouder met sleutel, 1 bankbiljet, 1 slavenarmband, 1 vinger handschoen, 1 paar wanten. Verloren: 1 penning enting hondsdol heid, 1 zilveren armban m. bedeltjes, 1 damesmuts, 1 wollen muts, 1 damesring met steen, 1 maandkaart O.A.D. Inlichtingen dagelijks aan het groeps- bureau der rijkspolitie te Holten en wel van 922 uur, doch niet tussen 13 en 14 uur. Amsterdam Dinsdag is een unieke actie gestart tot leniging van de schrij nende nood onder de talloze vluchtelin gen in de gehele wereld, wier lot het Bureau van de Hoge Commissaris der Verenigde Naties voor Vluchtelingen zich aantrekt. Onder het embleem van de UNO en geboren uit een Nederlands initiatief verschijnt een 30 cm. lang speelplaat „All-star festival", die in Nederland voor 7.50 verkocht zal worden en waarvan het batig saldo ten goede zal komen aan de vluchtelingen hulp. De samenwerking, die de totstandko ming van deze plaat voorafging, is zon der weerga in de grammofoonplaten- wereld. Dertien artiesten van wereld faam stonden zonder honorering een nog niet gepubliceerde opname af. Hun platenmaatschappijen werkten op de zelfde onbaatzuchtige wijze mee om tot de uitgave van deze LP te komen, die artiesten combineert, welke nog nim mer op één plaat tezamen kwamen. Aan „All-star festival" werken de volgende beroemdheden mee: Louis Armstrong en Bing" Crosby, Mau rice Chevelier, Nat. „King" Cole, Doris Day, Ella Fitzgerald. Mahalia Jackson, Nana Mouskouri, Patti Page, Luis A1 berto del Parana y su Trio Los Para- guayos, Edith Piaf, Anne Shelton, Ca terina Valente. De plaat verschijnt in een fraaie kleurige hoes met tekst en foto's; voor Nederland werd de N.V. Phonogram belast met propaganda en distributie van „All-stad festival". drijven, verklaarde spreker voldoende perspectief te zien in de totstandko ming van de E.E.G. Men zal naar grote re eenheden toe moeten groeien ert eventuele productiebeperking slechts in internationaal verband kunnen be zien. Met betrekking tot de bevorde ring van het structuurbeleid betreurde spreker de maatregel van de minister om minder gelden beschikbaar te stel len voor de ruilverkaveling, die van 136.5 miljoen zijn teruggebracht op 108.5 miljoen. De toekomst. De boer moet echter ook de hand in eigen boezem durven te steken als het gaat om structurele hervormingen. Als voorwaarden voor een goede toekomst zag spreker o.m. hechte aansluiting bij de standsorganisaties, geleidelijk af vloeiing van arbeidskrachten, veel voorlichting van de organisaties op soc. economisch, en sociaal agrarisch gebied, betere kapitaalsaantrekking, meer samenwerking met landbouw coöperaties en loonwerkers, meer econ. samenwerking bij inkoop en afzet der producten, kwaliteitsproductie, minder arbeidskrachten op de bedrijven en de stichting van coöp. sociale verzorgings organisaties. Spreker deed een dringend beroep op de boeren de standsorganisaties te ver sterken. Ontspanning;. Het blijspel, dat „Jong Bathmen" voor het voetlicht bracht, was meer een karakterspel, waarbij de stier „Tinus" voor boer Dijkstra en zijn gezin de ti ran is. Deze boer uitstekend vertolkt door Teunis in 't Hof gaat zo in zijn fokkerij op, dat hij een moeilijke man is voor zijn hele omgeving. Zijn vrouw keurig gespeeld door Betie Tuitert is de begrijpende en bemoedigende echtgenoot en moeder. Tal van "proble men komen in het stuk tot uiting als standsverschil, het niet voldoende tot gelding komen van de zoon in het be drijf, geldzucht van de welgestelde boer en dergelijke. Als blijspel bedoeld had het toch dikwijls een wat te ern stige inslag, hoewel er zich ook tal van komische momenten in voordeden waarom het publiek hartelijk heeft ge lachen. Met grote aandacht werd het spel gevólgd. De spelers mochten na ie der bedrijf een gul applaus in ont vangst nemen. Naast het reeds genoem de verdienstelijke spel van boer en boerin Dijkstra mag ook de goede ver tolking van de rollen van Derk Vos, de buurman, door Jan Smale, van Dries Hop, de knecht door Jan W. Klein Wolt van Toon Dijkstra, de afgestudeerde zoon door Gerrit van Schoten en van het dienstmeisje Els Huidecooper door Riki Denneboom genoemd worden. Een minder grote rol hadden Jan Ste- gink als dierenarts. Herman Donker en Jetje Haarman als Leentje Dijkstra. Voorzitter Voordes heeft de spelers aan het slot dank gebracht voor hun keurig spel. De leden van de Landelijke Rijvereniging „Bergruiters" kwamen woensdagavond in hotel „Vosman" in jaarvergadering bijeen onder voorzitterschap van de heer H. Beldman, die deze goed bezochte vergadering opende met een hartelijk woord van welkom, waarbij hij zich in 't bijzonder richtte tot het erelid der vereniging, de heer G. S. E. 'Vegter. De secretaris, de heer E. Aaltink, las hierna de notulen en hij bracht tevens het jaarvei'slag uit, waaruit o.m. bleek, dat op 31 december j.l. de( vex-eniging 26 werkende (lijdende) leden telde (v.j. 18), w.o. enkele dames. Het jaar 1962 bracht voor de „Bergruiters" weer een aantal prachtige successen en op verschillende concoursen en wedstrijden werden de edele viervoeters van „Bei-gruiters" met het ex-elint getooid. Op het internationale concoux-s van de Reit- und Fahrverein te Uelsen (Did.) werden bij het jeugdspring- concoux-s eclatante successen behaald door Jan Jacob ter Horst, Jan Müller en Hettie Krekel, die x-esp. op de le, 2e en 3e plaats eindigden, allen met 0 stx-af- punten en een tijd van 27, 29 en 31 sec. Het springen MZ werd gewonnen door Herman Schoneveld met „Invasie" voor Jan Jacob ter Horst met „Pusta Koning". In de cross countx-y (gelande rit) was de 2e plaats voor Jan Müller met „Johny". Vei'der werden op cross country's te Delden, Zuidwolde en Neede eerste prij- zen behaald. In het kader van het WV-Vakantie- programma werden een 2-tal demonstra ties gegeven in „Kalfstermansweide" en \verd op 27 juli een xingxijderij gehouden voor dames, waax-aan door zomergasten uit bijna alle px-ovincies werd deelgeno men. Hennie Aanstoot werd kampioene en kwam in het bezit van de door het gemeentebestuur beschikbaar gestelde fraaie beker. Bestuursverkiezing. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd inplaats van de heer H. W. Picffers, die zich wegens drukke wex'kzaamheden niet herkiesbaar had gesteld, uit het door de vex-gaclering gestelde dubbeltal H. Vruwink en Joh. Veneklaas, eerstge noemde gekozen. In plaats van de heer H. Beldman die zich wegens drukke werk zaamheden als hoofdinstructeur onvol doende kan wijden aan de ti-aining, werd op voorstel van het bestuur tot hoofd instructeur benoemd de heer A. H. Valk te Nijvei'dal, die in het vei-leden reeds instx-ucteur van de „Bergi-uitei-s" is ge weest. Aangezien de heer Valk maar een avond per week beschikbaar is, zullen de hex-en H. Beldman en T. Beldman Jr. een gedeelte van de training voor hun reke ning nemen. Financiën. Uit het door de penningmeester, de heer Joh. Bronsvoort, gelezen financieel overzicht over het afgelopen jaar bleek dat de boeken konden worden afgesloten met een voox-delig saldo van 91.20. De controlecommissie, die bestond uit de heren G. Müllex;, H. W. Veneklaas en J. Wiggers, had boeken en bescheiden in orde bevonden weshalve werd de pen ningmeester decharge verleend. In de conti-olecoinmissie 1963 werden benoemd de heren IJ. W. Veneklaas, A. H. Vru wink en J. -'Wiggers. Wex-kplan 1963. Bij het bespx-eken van hel „Werkplan 1963" werd besloten tot deelname aan het Internationale Concourshippique, dat op woensdag 1 mei te Uelsen (Did.) zal worden gehouden. Verder zal worden deelgenoinen aan de Provinciale Kampi oenschappen, aan een of twee streekcon- coursen en aan enkele cross country's. Traditiegetx-ouw zal deze zomer weer worden medegewerkt aan het V.V.V.- Vakantieprogramma en tevens zal weel een x'ingrijderij worden gehouden. Op Paasmaandag zal in de omgeving vaxx Holten een puzzelrit wox-den gehou den. Nadat bij de rondvx*aag nog enkele din gen vaxx ondex-geschikt belang waren be sproken volgde sluiting van deze gezel lige jaarvergadei-ing. De jaarlijkse algemene levenvergade ring van de VVV „Holtens Belang" zal maandagavond 4 maart, 's avonds om 8 uur worden gehouden in 't café Maats. Naast de normale punten als jaarversla- gen, bestuux-svex-kiezing etc. komt een voorstel van het bestuur aan de oi'de om de jaarlijkse bijdragen te verhogen. Het is een zeer verheugend verschijnsel, dat Holten als recreatiecentrum steeds meer wordt bezocht, docht dit bx-engt voor de V.V.V. een belangx-ijke stijging van kos ten met zich die opgevangen moeten wox*- den. Het bestuur verwacht daarom ook allen die bij het V.V.V.-werk zijn betrok ken op de jaai'vergadering. OFFICIËLE PUBLICATIE ZITTING WOONRUIMTECOMMISSIE De voorzitter van de Woonruimte commissie brengt ter kennis van be langhebbenden, dat de eerstvolgende zitting van de commissie niet op dins dag, 5 maart a.s. maar op dinsdag, 12 maart d.a.v. zal plaats vinden. Holten, 1 maart 1963 De voorzitter vooi-noemd, J. Kroon De leden van de plaatselijke afdeling van de Chr. Boeren en Tuinders Bond (CBTB) kwamen woensdagavond in ge bouw „Rehoboth" in jaarvergadering bij een onder voox-zitterschap van de heer Hm. Landeweex-d die deze goed bezochte bijeenkomst met gebed en Schriftlezing (Psalm 115) opende. Na een hartelijk woord van welkom waai'bij de voorzitter zich in 't bijzonder richtte tot de heer L. Wetering van de Agrarische Sociale Voorlichtingsdienst van de CBTB te Zwolle las de secretaris, de heer J. W. Hulsman, de notulen en het jaarverslag Uit het laatste bleek, dat het aantal leden in het afgelopen jaar was gestegen tot 68. De penningmeestex-, de heer D. J. Bronsvoort, boekte over het afgelopen jaar een batig saldo van 135.50. De in komsten en uitgaven bedroegen resp. ƒ2.621.25 en 2.495.75. De commissie voor kascontrole, die bestond uit de hex-en J. Meijer en M. Stam; had boeken en bescheiden in orde bevonden en adviseerde om de penning meester decharge te vexJenen, waartoe werd besloten met dank voor de ver richte werkzaamheden. Als leden van de controlecommissie '63 werden benoemd de heren M. Stam en J. W. Rietberg. Bij de gehouden bestuursverkiezing wei-den met bijna algemene stemmen hei-kozen de heren D. J. Bronsvoort en Hm. Landeweerd. Na de pauze, waarin koffie werd ge presenteerd, vertoonde de heer Wetex-ing de prachtige en tevens zeer leerzame film „Gezin en Bedrijf". Bij de gehouden i'ondvx-aag ontspon zich een vrij uitvoerig gesprek over de bedrijfsvex-zox-ging die in voorbex-eiding is. De heer Wetering eindigde deze jaar vergadering met dankgebed nadat de voox-zitter hem hartelijk had dank ge- gezegd voor het vertonen van de film en de hierbij gegeven toelichting. LID OORLOGSGRAVENCOMITE Mevrouw F. ter Doest-Bos is benoemd tot lid van het Ned. Oorlogsgravencomi- té, afdeling Holten. Vrijdag 1 maart herdacht het echtpaar J. Wegstapel en T. WegstapelReijlink zijn 50-jarige echtvereniging. De heer Wegstapel is 69 jaar en zijn echtgenote 74 jaar. Beiden mogen zich nog in een goede gezondheid verheugen. Zij zijn in het gelukkige bezit van 6 kinderen 16 kleinkinderen en 2 achterkleinkinderen. De heer Wegstapel heeft een belang- rijke plaats in het openbare leven in onze gemeente ingenomen. Hij was 26 jaar raadslid, waarvan 14 jaar wethou- der. Vele jax-en was hij voorzitter van de Coöp. Zuivelfabriek „De Vrijheid" en had hij uit dien hoofde zitting in enkele regionale instellingen op zuivelgebied. Hij heeft in de loop der jaren deel uit gemaakt van tal van bestux-en en com missies. In september 1957 heeft de heer Wegstapel het raadslidmaatschap neex-- gelegd om zijn plaats aan jongex-e krach ten af te staan. Ook trad hij omstreeks die tijd terug als voox-zitter van de zui velfabriek om dezelfde x-edenen. Het heeft het gouden paar op deze dag niet aan belangstelling ontbroken. Zateidagavond 2 maart, 19.15 uui', in „Irene": Jaarfeest C.J.V. „De Vrien- denschaar". Zatei'dag 2 maarlDansen in ..'t Bonte Paard". Zondag 3 maax-t, 7.30 uur: Filmavond in Irene. (Zie adv.). Maandag 4 maart, om 8 uur, in café Maats: Jaarvergadering V.V.V. „Hol tens Belang". Dinsdag 5 maart: Herdenking Stichting Geref. Kerk (5 maart 1843). Woensdag 6 maart, 's avonds 8 uur, in Café KalfstermanLedenvex-gadering Fokvereniging ..Holten en Omstreken". Filmvertoning door de heer H. Kers. Woensdag 6 maart, 7-45 uur: Jaarverga dering School met de Bijbel in de hal van de school. Donderdag 7 maai-t: Oudex-avond van de O.L. School in de hal van de school. Vxijdag 8 maart, 8 uur: Ledenvergade ring afd. Espelo van de Bond van PlattelandsvTouwen. Lezing van het Bureau voor de Voeding. Zaterdag 9 maart: Dansavond van The Sensation Rockets in hotel Vosman. Maandag 11 maart, 8 uur: Raadsvergade ring ten gemeentehuize. Woensdag 13 maart (Biddag) in gebouw „Rehoboth": Bazaar ten bate van het Gei-eformeerde Jeugdwerk in Roeanda (Afrika), een van de nieuwe zendings- terx-einen der Geref. Kerken. Donderdag 14 maax-t, 8 uur: Filmavond School met de Bijbel (Vx-aag zeven). Maandag 18 maai-t, 8 uur, in Dorpshotel „Holterman": Algemene ledenvergade ring Coöp. Boerenleenbank „Holten" (Raiffeisenbank). Vrijdag 22 maart, 's avonds 7.30 uur: Uit voering Sportvereniging „BATO" (afd. Gymnastiek) in zaal „Amicitia". Zatex-dag 23 maart, 's avonds 7.30 uur: Uitvoering Sportvereniging „BATO" (afd. Gymnastiek) in zaal „Amicitia". Maandag 25 maart, 8 uur: Causexie van de heer Van Rooijen in de hal van de o.l. Dorpsschool. HOLTEN Ned. Herv. Kerk: (2e lijdenszondag 10 uur Ds Addink. 7 uur Ds Lamberts van Deventei'. Na beide diensten na-inzameling offer zakjes en gaven voor de voorjaarszen- dingscollecte. Gei-ef. Kerk: 10 uur en 3 uur Ds Hoogkamp. In beide diensten is het ene offer be stemd voor: a. Evangelisatie in België en Israël; b. Ned. Bijbelgenootschap. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". DIJKERHOEK 2e lijdenszondag i 10 uur Ds Israël. Na dé dienst na-inzameling offerzakjes en gaven voor de voorjaarszendings- collecte. Woensdagmoi-gen om goed acht uur is de aanhangwagen van een vrachtauto, bestuurd door W. A. M. Z. uit Poeldijk, in de Dorpsstraat, tegenover de ULO- school, door de gladheid van de weg ge slipt en aan de linkerzijde van de straat op het trottoir terecht gekomen, waar door een lichtmast van de straatverlich ting finaal afknapte en het hekwerk voor de woning van de familie Dikkers volkomen werd vernield. Dé vrachtauto kwam met vrij grote snelheid uit de richting Deventer en moest voor de Ulo-school plotseling af remmen, omdat een personenauto voor hem stond te wachten voor het zebrapad aldaar, om scholieren over te laten ste ken. Door de gladheid van de weg schoot de aanhanger naar de andei'e zijde van de straat, met het vorengenoemde ge volg. Er deden zich geen pex-soonlijke ongelukken voor en de aanhanger was slechts licht beschadigd.

Holtens Nieuwsblad | 1963 | | pagina 1