lik Y\ f If i V n 2 1 I Wl ür ïiölÉ£iL^..i w '0ëik S j Onderschrift Fotopagina Zaterdag 29 december 1962 HOLTENS NIEUWSBLAD pagina 3 1 sv- 1 Op 14 januari 1962 werd de 6000ste inwoner geboren. (Het was Nico Arf- man uit het Holterbroek. In februari schonk de filmcommissie van „Irene" de langdurig zieke mevr. T. Nekkers-N ij en huis aan de Bor- keldweg een televisietoestel. De voetbalvereniging „Holten" her dacht in maart haar 40-jarig bestaan. Afgebeeld ziet men het volijverig be stuur. In de maand april werd de villa van de fam. Ten Bos op de Holterberg bijna een prooi der vlammen. De brandweer kon een belangrijk deel •behouden. Tijdens de feestelijkheden ter gele genheid van het zilveren huwelijks feest van het Prinselijk Paar vormde de optocht een hoogtepunt. Twee mo lens behaalden een eerste prijs. De Dijkerhoekse molen vindt men onder nr. 30. De landbouwhuishoudschool werd in mei officieel geopend. De leerlingen vormden een erehaag voor de inspec- trice en de directrice, mej. Molanus. De hoofdleidster van de Chr. Kleu terschool. mej. Ali Wegstapel, trad in juli in het huwelijk. Voor de kin deren was het een feestdag. Het aardgasbedrijf werd in septem ber officieel in gebruik genomen. Ir. Hofman ontsteelkt de- gasvlam als symbool der opening. Holten telde tal van gouden bruids paren. Hier ziet men het echtpaar A. Bekkernens-Jhkvr. J. Bekkernens- van Coeverden. Vijftig jaar getrouwd was voorts het echtpaar H. J. Nijland-D- Nijland- Jansen. De Coöp. Boerenleenbank opende in september haar nieuwe bankgebouw aan de Gaardenstraat. I-Ielaas missen we de foto van het nieuwe postkan toor. Voor het eerst werden dit jaar diplo ma's van de school votfr economisch en administratief onderwijs uitge reikt. en 14 Holten verloor in augustus en oktober twee van haar beste in gezetenen: de heren H. J. Beltman en H. Soer, die zich op een breed maatschappelijk terrein voor de ge meente zeer verdienstelijk hebben gemaakt. Bij het huwelijk van de presidente van de Plattelandsmeisjes, mej. Willy Slijkhuis met de heer Joh. Brons voort, vormden de „Bergruiters" een veilige escorte. Wegens zijn benoeming tot inspec teur van het lager onderwijs nam de heer J. Siunema, tot gi*oot leedwezen van de gehele gemeente, afscheid als hoofd van de openbare Uloschool. 2c en 18 Een gezelschap Canadese verwanten bracht voor rekening van het Ned. Oorlogsgraven Comité, een bezoek aan de graven van hun dier bare gesneuvelden in de tweede we reldoorlog, op de Holterberg. en 20 Op de fokveedag te Espelo behaalde Willy 3 van F. J. Sluiter bij de melkgevende koeien en Elly 5 van J. Rensen bij de jongere garde het kampioenschap. De kinderen van de openbare kleu terschool hadden feest, toen hun leid ster, Gerritje Wolters, in het huwe lijksbootje stapte. en 25 Op de fokveedag in Holten werd Dora 3 van H. J. Arfman kam pioene van de roodbonten en Janke 5 van H. Meijërman bij de zwartbon ten. Het echtpaar Joh. Schuppert en B. Schuppert-Tromop vierde in augus tus zijn gouden huwelijksfeest. De heer H. J. A. Koldeweij ontving de gouden medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, voor zijn belangrijk werk ten behoeve van het lager- en landbouwonderwijs, welke hem door burgemeester Enklaar werd uitgereikt. De Holtense kunstschilder Kees Stoop exposeerde dit najaar een deel van zijn werken in „Amicitia". De echtgenote van onze burgemees ter, mevr. C. P. K. Enklaar-van An- del, verrichtte in november de offi ciële opening van de verharde Oude Deventerweg en Tromopsweg. De door het overlijden van de heer H. Soer opengevallen plaats in de ge meenteraad werd ingenomen door de heer H. Meerman. De heer G. Brands volgde de heer Soer op als wethouder. De eerste prijs winnende molen uit Dijkerhoek (zie no. 5) werd overge dragen aan de Coöp. Aan- en Ver koopvereniging aldaar.

Holtens Nieuwsblad | 1962 | | pagina 3