Verkoudheid ASPRO jpP KANSLOOS TEGEN HOLTEN Geslaagde uitvoering van Hollens gemengd koor en kinderkoren PmOl in teisl Markelo Vooruit v 'v Het gehandicapte kind Koor zong in zes talen Heropening kruidenierszaak Jaarvergadering „De Noordpool" Uitvoering H.M.V. Trekking verloting sportvereniging „B.A.T.O.' Zaterdag 21 november 1962 IIOLTENS NIEUWSIÏLAM pagina 5 Onder het keurende oog van de secre taris van de TVB, de heer Heutink, speel de Holten, nabij café de Poppe, tegen Mar kelo Vooruit e^n goede wedstrijd. Deze wedstrijd was met veel spanning tege moet gezien. Men zal zich ongetwijfeld de eerste sensationele wedstrijd van dit seizoen nog wel herinneren. De talrijke bezoekers zagen een doortastend Holten, dat binnen een kwartier al een bijzon dere komfortabele 3-0 voorsprong had. Reeds na enkele minuten gaf midvoor Klein Velderman met een fraaie kopbal uit een voorzet van rechts de Holtense aanhang reden tot juichen- In de tiende minuut plaatste G. Paalman uit een vrije trap over het muurtje en de snel toelo pende Kilein Velderman kon rustig zijn tweede doelpunt scoren. De gastheren had den geen vat op de Holtense aanvallen en de in paniek geraakte defensie zorg de zelf voor een derde treffer. Eerst toen bleek een .omzetting in de achterhoede, in staat verder onheil te voorkomen Wel iswaar kregen de Holtenaren, dit keer zonder Jansen, nog enkele mooie kansen maar de stand bleef tot de rust ongewij zigd In de Marlcelose voorhoede moest het te veel van G. Schooien komen. Zijn goede spel vond bij zijn medevoorwaart- sen geen waardering en alleen kon hij het ook niét bolwerken, tegen een rustig spelende Holtense defensie. Na de thee was ook weer een sterker aanvallend Holten te zien. De Markelose stopper on derscheidde zich in de tweede helft in het bijzonder en zonder hem hadden er spoedig meer doelpunten gevallen. Be halve A. Aanstood kan ook Megelink, als half speler op een nuttige wedstrijd terug zien. Een hoge voorzet van H- Wansink werd door de Markelose keeper totaal verkeerd beoordeeld en G. Paalman scoorde toen met een beheerst tikje. Na een combinatie op links scoorde G. Paal man met een mooi schot de vijfde tref fer. Hierbij bleef het want even voor.het einde, werkte de Markelose keeper een wat slordig genomen strafschop buiten zijn heiligdom Rest ons nog te vermelden dat Voorkóm. de scheidsrechter, de heer E. Vorking uit Goor, een prima wedstrijd floot. JUNIOREN. Holten A heeft in het Sportdal spe lend tegen DES A uit Nijverdal de toe schouwers niet lang in het onzekere gein- ten over de uitslag. De Holtenaren waren een klasse beter en vooral de voorhoede was goed op dreef. Maar liefst acht maal werd de Nijverdalse Igoalie gepasseerd. De Holtense defensie greep steeds op tijd in en voorkwam doelpunten- Ook Holten C liet goel spel zien, de score liep hier zelfs Rillerig? Onprettig? Vlug Dinsdagavond sprak de heer Tj. v. d. Beek uit Hengelo voor de afdeling Dijker- hoek van de Ned- Bond van Plattelands vrouwen over het onderwerp: „Het ge handicapte kind". Na een korte inleiding over de gehandi - capte mens in het algemeen sprak hij voornamelijk over de verstandelijk min der begaafden. De heer v. d. Beek drukte de aanwezigen op het hart, dat de waarde van een mens riet in de eerste plaats be paald wordt door zijn intellect. Het moet voor ouders mogelijk zijn een minder be deeld kind in zijn eigen waarde te aan vaarden. Daarna besprak hij de moge lijkheden met dergelijke kinderen: ver schillende BLO-scholen en daarna óf het vrije bedrijf in óf naar een beschuttende werkplaats. Na de pauze werden enkele vragen ge steld en beantwoord, waarna de aanwe zigen voldaan huiswaarts keerden. Schilders willen binnenshuis vroeger aan het werk Het Bedrijfschap Schildersbedrijf zal het publiek door middel van een speci ale actie gaan voorlichten over het nut van vroeg op de dag beginnend schilder werk. De aktie staat in verband met de vijfdaagse werkweek en de daaruitvoort- vloeiende noodzaak tot opvoering van de produktiviteit in het schildersbedrijf Zij is vooral gericht op het schilderen bin nenshuis. De vijfdaagse werkweek heeft met zich meegebracht, dat per dag meer uren ge werkt moeten worden en dat dientenge volge de schilder zijn werk vroeger moet beginnen. Dat is bij opdrachten van bin- nenschflderwerk voor partikülieren niet altijd mogelijk gebleken, omdat het de huisvrouw niet altijd gelegen komt de schilder zo vroeg te ontvangen. Daardoor ontstaan voor het bedrijf onwerkbare uren en wordt in het algemeen duurder schilderwerk in de hand gewerkt. Om buiging van deze tendens is dus zowel in het belang van konsument als van schil dersbedrijf. Het ligt in de bedoeling, dat zij, die schilderwerk willen doen verrichten, een eenvoudig kaartje ontvangen, waarin op bovenstaande argumenten wordt gewezen. Men hoopt daarmee zowel voor opdracht gever als schilder lot een efficiënter werk- deling te kunnen komen. Bij de invoering van de vijfdaagse werkweek is de aan vangstijd in het schildersbedrijf verscho ven van acht uur naar half acht- Men streeft ernaar, parti'kitlidr schilderwerk omsteeks diè tijd te doen beginnen. tot 11-0 op! Schril bij deze mooie over winningen steekt het resultaat van Hol ten D af. Nu verloren de rood-zwartjes met 7-0. Een excuus voor deze nederlaag is zeker, dat de Holtenaren met maar ne gen man speelden. In de strijd om de kopgroep in de 2e klasse, incasseerde Bornerbr.oek een ver- liespuntje tegen Bentelo. SOS daarente gen, omzeilde een moeilijke klip door in Luttenberg tegen SDOL een 2-0 overwin ning te behalen. Haarlese Boys kwam af gelopen zondag niet in het veld. Programma: Voor a.s. zaterdag heeft de TVB alle wedstrijden afgelast, zondag a.s.: Delden 1Holten 1 2.30 uur Holten 2—Enter 3 2-30 uur. Haarlese Boys 4Holten 3 12.00 uur. Eventuele afgelastingen voor a.s. zon dag kan men lezen in het voetbalkastje aa-n het oude Aaltingshuis naast het ge meentehuis In zaal „Amicitia" gaven de gemengde zangvereniging „H.G.K." en .de kinder koren A en B zaterdagavond onder leiding van de heer J. K. Warmink te Goor hun jaarlijkse uitvoering waarvoor een ma tige belangstelling bestond. De avond werd geopend door de voor zitter van H.G.K., de heer D. Aaftink, die zich in zijn woord van welkom in 't bij zonder richtte tot de afgevaardigden van de plaatselijke zang- en muziekverenigin gen, de gemengde zangvereniging „Ons Genoegen" te Bathmen en tot mevr. War mink en haar zoon en dochter. In zijn openingswoord gewaagde de heer Aaftink van een goed jaar voor het koor. Het ledental steeg en over de pres taties mag men tevreden zijn. Op de on langs gehouden jaarvergadering werd be sloten om in het a.s. jaar deel te nemen aan een concours te Nijmegen, waar het koor zal uitkomen in de hoogste afdeling. Nieuwe leden zijn hartelijk welkom en in 't bijzonder geldt dit voor heren die zich aanmelden die een goede bas- of tenorpartij kunnen vertolken. Met de beide kinderkoren loopt het aar dig, doch ook hier zijn jongens en meisjes hartelijk welkom. Voor elk die graag zingt staat zowel bij H.G.K. als de kinderkoren de deur altijd open. IN ZES TALEN. Het programma, dat deze avond werd geboden, mag zonder meer afwisselend worden genoemd, zowel wat het genre van de liederen betreft als de taal waarin werd gezongen: Nederlands, Latijns, Duits, Engels, Frans en zelfs Russisch wisselden elkaar af. Het koor opende met het bekende en toch steeds weer graag beluisterde „Ecce, quomodo moritur" van Jacob Handel Mooi en zuiver gezongen met in de hoge gedeelten wat aarzelende sopranen. Een zeer gave vertolking kreeg ook Handels „Lascia ch'io pianja" lied van de vrijheid). „O, pepita" van A. Müller, een werkje, dat zangtechnisch aan de uitvoerenden niet al te hoge eisen stelt maar wat ritme betreft van begin tot einde de uiter ste concentratie vraagt, werd met veel enthousiasme gezongen. In „Nun will der Lenz uns grüssen" werd de sopraan-solo op verdienstelijke wijze gezongen door mevr. Gervedink NijhuisHarbers. Het koor besloot met „Machet die Tore weit" (6-stemmig!) van Hammerschmidt, wat gezien de bezetting van tenor en bas (totaal 8) gedurfd mag worden genoemd. Van de volksliedjes, die werden gezon gen, noemen we „Isjla marina" (Rus land), „La ronde de la jardiniêre" (Frank rijk) en „Loosiane gals" (Amerika). Slechts 3 nummertjes („De riepe gaste", „Hoe rij die boere" en ,,'k Heb m'n wagen volgeladen") werden in de moedertaal gezongen en dat vonden we toch beslist te weinig. KINDERKOREN. Ook de beide kinderkoren zagen hun optreden vele malen met een spontaan applaus beloond. Van de liedjes, die ze zongen, noemen we „Speelliedje" (Jan Aaftink met z'n ezeltje en Ria Rozendom als boerinnetje), „Mijn vaderland", „Rijst met krenten", „De zomer is weer in 't land". Het kruidenierswinkeltje van de Wed. J. Baltes aan de Larenseweg is door het vakmanschap van Holtense vaklieden ver anderd in een moderne kruidenierszaak, die een geheel nieuwe voorgevel gekregen heeft en waarvan ook het interieur een belangrijke vergroting en modernisering heeft ondergaan. Een flinke entree van de buurtschap Beuseberg. Ais de schilder er de laatste hand aan gelegd zal hebben, zal de nieuwe winkel geopend worden op dondermiddag a.s- Men zie de aankondiging in dit nummer. Hel feit, dat het Sinterklaasfeest aan staande is zal er wel niet vreemd aan zijn, dat de nieuwe zaak nog tijdens de win kelweek geopend wordt, want bij de krui denierswaren en merkartikelen, die de eigenaresse gaat voeren is zeker iets van de gading van de goede Sint voor de kin deren en voor wie al nietf Nellie Krekel deed het heel aardig in een cowboyliedje zich zelf begeleidend op de gitaar, die niet al te best gestemd was en Ina Gervedink Nijhuis zong heel mooi de solopartij in het leuke liedje „Ga mee naar Tirol". Gezamenlijk zongen de kinderkoren: „Als de grote klokke luidt", „Wie wil mee naar Wieringen varen" en „Zingen en spelen". KLUCHT. Na de pauze bracht een toneelgroep die bestond uit de koorleden G. T. Jan sen (houder van een huwelijksbureau), mevr. Sprokkereef-Slotman (zijn vrouw), Tonnie Jansen (hun dochter), A. Slot man (Flip, kantoorbediende), D. Aaftink (kolenhandelaar, vader van Flip), J. Weg- stapel, mevr. Oolbekkink-Kevelam en Toos Wegstapel, allen klanten van me neer Vogelaar, de huwelijksbemiddelaar, voor het voetlicht de klucht „Trouwen per televisie". Aan het slot van de geslaagde avond sprak de heer Aaftink een hartelijk woord van dank tot de dirigent, de heer J. K. Warmink, die in het afgelopen jaar weer zijn beste krachten aan „H.G.K." en de kinderkoren heeft gegeven. Hij bood de heer Warmink een geschenk aan, terwijl bloemen werden aangeboden aan mevr. Warmink. Aan mej. W. H. Vrieze, die iedere week assistentie verleent bij de repetities van de kinderkoren en bij verhindering van de heer Warmink ook de dirigeerstok han teert, werd een enveloppe met inhoud aangeboden. In Dorpshotel „Holterman" werd woens dagavond de jaarlijkse ledenvergadering gehouden van de Usclub „De Noordpool". Na een kort openingswoord en een woord van welkom, waarbij de voorzitter zich in het bijzonder richtte tot het ere lid, de heer P- G. Dijkstra, las de secre taris, de heer G. J. Aaftink, de notulen en werd tevens het jaarverslag uitgebracht. Het aantal leden bedroeg op 31 oktober 184 (vorig jaar 181) en de club had toen 202 donateurs (vorig jaar 173). Batig saldo. Blijkens het financieel overzicht van de penningmeester, de heer J. Wiggers, bedroegen de inkomsten f 1954,38 en de uitgaven f 1832,46, zodat er een batig sal do was van f 121,92. Op de schuld bij de Coöp. Boerenleen bank kon f 1000,- worden afgelost en deze bedraagt thans nog f 2733,23. De commissie voor kascontrole, die be stond uit de heren G. J. Breukink en H. W. Tuller, had boeken en bescheiden in orde bevonden; derhalve werd de pen ningmeester onder dank decharge ver leend voor zijn gevoerd beheer. Tot leden van de controlecommissie 1962-1963 werden benoemd de heren G- J. Breukink en T. Stokkers. Bestuursverkiezing. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de heren J. F. van Geenhuizen en J. Wiggers met bijna algemene stemmen herkozen, terwijl als baancommissaris herkozen werd de heer F. J. Sluiter. Tent en verlichting. Uitvoerig werd gesproken over het bou wen van een nieuwe tent en het aanleg gen van 'betere verlichting, waarmede ten minste 7 a 8000 gulden gemoeid zal zijn- Wat het bouwen van een tent betreft, werd 'contact opgenomen met de Ned. Kampeerraad in verband met eventuele verhuur aan groepen tijdens het vakan tieseizoen en wat de verlichting aangaat, zal advies worden verstrekt door de N.V. Philips te Eindhoven. Binnenkort zullen proeven worden ge nomen met een aantal schijnwerpers (500 watt), die door het Elektro-Technisch Bu reau Jan van Bruggen beschikbaar wor den gesteld. Wedstrijden. Ijs en weder dienende zullen in ieder geval de wedstrijden om het schoolkam- pioenschap en het kampioenschap van Holten voor dames en heren worden ge houden, terwijl in principe werd beslo ten tot het organiseren van een groot ge kostumeerd avondfeest. Ook zullen dit seizoen op de banen van De Holtense muziekvereniging „H.M.V." zal tijdens de- op zaterdag avond 24- november (heden) in gebouw „Irene", onder leiding van haar diri gent Jan Diepenveen te Glanerbrug te geven uitvoering, de volgende num mers ten gehore brengen: 1 Mars der Medici Joh. Wichers; 2 Tancrede, ouverture, RossiniMeijens; 3 Night fall in Camp, D. A. Pope; 4 Coppelia Suite (4 parties), Leo Delibes; 5 John Peel, Mertimerde Rooy; 6 Folkloris tische Paraphrase, Gerard Boedijn; 7 Ria Defileermars, J. Ros. Er is in „Irene" plaats voor 400 be zoekers en het zou buitengewoon mooi zijn als geen plaats onbezet bleef. De muzikanten hebben o.l.v. Jan Diepen veen enkele maanden zeer intensief ge oefend om tijdens het jaarlijks concert muziek te maken, een vaandelkorps waardig en zij verdienen onze belang stelling. Na de pauze zal door de ontspan ningsclub „O.C.H." worden opgevoerd het boeiende spel „Eenzame strijders". EEN TUILTJE HERFSTRECEPTEN Vindt U het ook prettig', de lucht van warme appelen, knolselderij en stokvis op te snuiven? Dan hebben wij hier echt iets voor U bedacht. De recepten zijn voor vier personen en U kunt er tot in het voorjaar van genieten. Probeert U ze eens. -S- Groentetroef: 1 koolraap van ongeveer 1 kg, 1 kleine selderij knol, zout, 2 grote uien, 50 g doorregen spek, een eetlepel bo ter of margarine, selderij groen. De koolraap in plakken snijden en de ze schillen en wassen. De plakken in blokjes snijden. De koolraap in weinig water met zout pl-m. 10 minuten voorko ken. De knolselderij schoonmaken, was sen, in blokjes snijden en toevoegen. De groenten samen nog pl.m- 10 minuten ko ken. De boter of margarine smelten. Het spek in plakjes snijden en in de boter of margarine langzaam uithakken. De uien schoonmaken, kleinsnijden en in het vet gaar en heel lichtbruin bakken. De groen ten eventueel afgieten en vermengen met de gebakken u'en. Het gerecht afmaken met gewassen en fijngesneden selderij- groen. Stoofschotel met stokvis en prei: y a kg geweekte stokvis, 1 a 1^ kg aardappelen, (1 ui), IK kg prei, DE STRIJD IN INDIA. Een beeld van de strijd in het grensgebied tussen India en Rood China: met muilezels worden munitie en andere voorraden voor de Indiase troepen in de buurt van de al gevallen Sela-pas aangevoerd. zout, peper, boter of margarine, pl.m. y, dl azijn of citroensap. De stokvis opzetten met zoveel water met zout, dat hij juist onderstaat en 10 minuten tegen de -kook aanhouden. De vis uit het water halen, van vel en gra ten ontdoen en in stukjes verdelen. De aardappelen schillen, wassen en in blok jes snijden. De prei schoonmaken, in de lengte doorsnijden, schoonspoelen, in stukken snijden en nogmaals goed was sen. (De ui schoonmaken en klein snij den). Een deel van het viskooknat aigie ten. De aardappelen, stokvis, prei (en ui) achtereenvolgens in de pan doen. Het ge heel gaarkoken in pl.m. 15 a 20 minuten. De massa desgewenst afgieten, dooreen mengen en op smaak afmaken met azijn of citroensap, boter of margarine, peper en zout. Appelstroedeltjes (pl.m. 20 stuks): 250 g (ruim 3 kopjes) bloem, zout, 1 ei, dl (pl.m. y. kopje) lauw water, 25 g (2y eetlepel) zachte boter of margarine, 2 beschuiten, 750 g zaeht- zure appelen, 50 g (y kopje) kren ten, 50* g (y kopje) rozijnen, (50 g amandelen), 150 g (pl-m. 1 y kopje) suiker, geraspte citroenschil, 1 thee lepel kaneel, 25 g gesmolten boter of margarine, melk, poedersuiker. De 'bloem in een kom zeven. In het midden van de bloem in een kuiltje het zout, ei, water en de zachte boter of mar garine leggen. Van het midden uit alles goed door elkaar roeren. Het deeg met de hand zolang kneden, tot het elastisch is en niet meer plakt aan kom en handen. Het deeg op een warme plaats pl.m. 20 minuten laten rusten. De appelen schil len en in dunne schijfjes snijden. De ro zijnen en krenten in weinig water pl.m. 10 minuten wellen en laten uitlekken. (De amandelen opzetten met zoveel wa ter, dat ze onderstaan. Als hot water kookt ze afgieten en afspoelen met koud water. De amandelen pellen en in kleine stukjes snijden of hakken.) De krenten, rozijnen (amandelen), suiker, kaneel en wat geraspte citroenschil door de appe len mengen. Het deeg op een met bloem bestoven tafel of aanrecht met een be bloemde deegrol zeer dun uitrollen. De handen met bloem inwrijven. De lap tussen beide duimen en wijs vingers nemen en aan alle kanten uit trekken, totdat hij bijna zo dun als vloei papier is. Een scheurtje kan dichtgeplakt worden met een beetje warm water. Uit deze deeglap kleine lapjes van pl.m. 15 bij 15 cm snijden of raderen met een kar- terwieltje. De lapjes bestrooien met fijn gemaakt beschuit. De gesmolten boter of margarine op de lapjes druppelen. Het appelmengsel in kleine bergjes er midden op leggen. De vier hoeken naar het midden dubbel slaan. De stroeaeltjes bestrijken met melk en op een ingevet bakblik zetten. De stroedeltjes in een matig warme oven gaar en lichtbruin laten worden in pl.m. 30 a 35 minuten. Het gebak be strooien met gezeefde poedersuiker en warm of koud geven. Zaterdagmiddag 'had in „Amicitia" door de commandant van de plaatse lijke rijkspolitie, adjudant R- Petter, de trekking plaats van de verloting die de sportvereniging „B.A.T.O." hield ter versteviging van de kaspositie. De on kosten die het in stand houden van de vereriiging meebrengt, zijn zeer hoog Bij brand- en snijwonden, Pijnlijke kloven, Ruwe handen, Schrale huid. de ijsclub „Diekingsriet" te Groot-Doch- teren bij Lochem de langebaanwedstrij- den worden gehouden om het clubkam- pioenschap, waaraan 6 heren en 4 dames zullen deelnemen van de club „Rowin- kel" te Larensebroek, „Diekingsriet" en „De Noordpool". De wisselbekers zullen dit jaar verde digd moeten worden door de dames van „Diekingsriet" en de heren van' „De Noordpool". en kunnen niet worden bestreden met de ledencontributie en de gemeente lijke subsidie en het bestuur moet zo af en toe een extra'tje grijpen om de \jenenigmg financieel gezond te hou den. De hoofdprijs, een centrifuge, werd gewonnen door de heer G. Vincent, Dorpsstraat 68 en de elektrische kachel kwam in het bezit van de heer J. Meerman, Kolweg 38. In totaal werden 12 prijzen uitgeloot, die door het B.A.T.O.-bestuur aan de gelukkigen persoonlijk werden uitge reikt Deze „service" werd mogelijk door dat op alle contranummers naam en adres van de kopers werden genoteerd. OLIEBOLLEN Zaterdag 1 december zal een plaat selijke bakkerij een grote partij lekkere oliebollen bakken, die door de BATO- leden huis aan huis voor een billijke prijs zullen worden aangeboden. We twijfelen niet of elk gezin zal minstens een zak kopen én smullen en de ver eniging die in onze gemeenschap z'on belangrijke taak vervuld, steunen.

Holtens Nieuwsblad | 1962 | | pagina 5