„conillM on Carta" Uil Hollens historie Uit het plaatselijk parlement P<g mp® breekt Opbrengst Klaprooskollekte Lezing over diepvriezen Veertig hectare bestemd voor villa-bouw - diepvries- kluis in Dijkerhoek - uitbreidingsplan gewijzigd - geboom om boom FEUILLETON Zaterdag 24 november 19G2 IIOLTENS NIEUWSBLAD pagina 3 Na jaren van regeringloosheid wilde men eens weer orde op zaken stellen. Het was wel waar men hoefde om de gemeen schappelijke woeste gronden niet zo'n spektakel te maken, maar zolang de grond onverdeeld was, was het allemans- veld. De markeveldwachter kon ook niet overal tegelijk zijn en Broek Berend Jan, een vrijbuiter die één koe had en een kalf in het aankomen, en de bezitter was van een halve bunder grond, die hij destijds, of zijn voorvaderen dan, om zeer duis tere redenen gekregen had van heer droste, die op Arckel.stein resideerde. De schout was er op aandringen van de marke er al eens op afgegaan, maar Broek Berend Jan, ofschoon er een blind paard niets kapot kon lopen, had zijnen kostbaren eigendomsbrief. De stadhouder der lenen, baron zus of zo, had op verzoek van de drost van Salland om zonderlinge gunst aan Berend Jan's grootvader, die ook Berend Jan heette, beleend met een hoek grond. Het was een erfelijke bele ning. De stadhouder der lenen stierf, de drost ook, maar het perkament met zegel bleef. De schout probeerde de leenbrief in handen te krijgen. Maar grootvader Berend Jan had zijn zoon Roelof laten beloven het eigendomsbewijs nooit uit handen te geven en Roelof op zijn beurt had op zijn sterfbed de jonge Berend Jan laten beloven nooit het kostbare doku- ment uit handen te geven. Nu was er eens een schout die erg bijziende was. Hij reed te paard naar de broeklanden. Het was een mooie zomerdag. Berend Jan had tegen Geesken gezegd: ik moet gauw met de koe en het kalf naar de Broeklanden, er staat mooi gras op. De koe en het kalf komen dan best geschift weer. Hiermede bedoelde hij, dat ze dan goed zat gevreten waren. Zo gezegd, zo gedaan. Anderhalf uur hoedde Berend Jan zijn anderhalve koe. De zon scheen heerlijk en Berend Jan sneed meteen schoppensteien en harkenstelen en wat dies meer zij. Dat stond niet in het eigendomsbewijs, dat nam hij toe. Ook het heerlijke gras, dat op de belten groeide, was niet van hem, maar, zo oordeelde Berend Jan, God liet het gras groeien voor de koebeesten en de koe en liet kalf waren ook door God geschapen. Heel veel vroeger, wel vier honderd jaar geleden, hadden de gezame- lijke boeren van Holten palen in de wil dernis gezet. Ook in de heidevelden zette men merktekens en de grond was van hen. En nu woonde Berend Jan in de vol heid der natuur. Berend was juist in de volle bezigheid, toen zijn onafscheidelijke vrienden, de Franse ganzen alarm sloegen. Berend Jan keek op, links en rechts. Zijn geoefend oog had spoedig op verre afstand de rui ter in de gaten. Dat was vast geen zui vere koffie. Gedekt door struiken cn hoge bossages wist hij wonderwel onopgemerkt te ont komen en had nog juist zijn koe en kalf in de stal, toen de schout van het paard sprong. De schout vroeg hem of deze net eigendomsbewijs ter inzage mocht hebben. Neen, dat kon niet, want Berend Jan had zijn vader Roelof, zaliger nagedachtenis, heilig beloofd het nooit uit handen te geven. De schout vertelde, dat hij het eigendomsbewijs niet zou opeten. Hij mocht, het zien, maar Berend Jan hield het in handen. Nou, de schout vertrok weer en na nog een oog geworpen te hebben op de stal, keerde hij op zijn schreden terug. Hij zag de koe en het kalf. Dat was vast geen zuivere koffie. Berend Jan kon hoogstens een paar geiten houden. En de schout rapporteerde, dat Berend Jan, een pauper (dit was een arme man) een koe en een kalf had. De boer-richter vroeg, hoe groot het kalf was; dat kon de schout zo niet zeggen en de boer-richter ging op stap. Berend Jan was juist van huis, toen de boer- richter kwam. Het was een man met een dikke, vlezige kop en Geesken was met twee kleine kinderen alleen thuis. De boer- richter keek in de stal: geen vee. Ilij vroeg waar Berend Jan was. Geesken vertelde huilend, dat haar man naar Bathmen was om de koe te verkopen voor de schuld. De boerrichter geloofde het niet aanstonds, maar de zes-jarige Roelof snorde de deur uit, ongemerkt. Vader was met de koe en het kalf in de gemene markegrond. Nu woonde de Brooktsholte voor zijn doen een fikse boer, aan het andere einde der markegrond en de Brooktsholte was de kwaadste nog niet. Want het was waar, Berend Jan was zeer gewillig als dagloner, niets was hem fe veel. En wanneer Berend Jan in gevaar- verkeerde, hielp de Brooktsholte hem wel eens uit de nood. En daar kwam Be rend Jan aan. Zeer geagiteerd, riep hij: Brooktsholte, jij moet mij helpen, ze zit ten mij achter de broek. Voor een paar dagen kwam de schout en nu de boer- richter.. Zij laten een gewoon mens geen rust. De „vroedschap", die vorige week vrij dagavond in voltallige zitting onder voor zitterschap van burgemeester mr W. Hj. Enklaar vergaderde ter behandeling van een 15 punten tellende agenda, ging ak koord met het voorstel van B. en W. om aan de heer J. A. Ulfman, Kolweg 27, een bij zijn woning liggend perceeltje grond ter grootte van 104 m2 te verkopen voor f 1560,- en gaf, nadat op een vraag van de heer Sprokkereef was geantwoord, dat verkoop geen moeilijkheden zou opleve ren met het oog op de bebouwingsvoor schriften, haar fiat aan een voorstel om aan een aantal inwoners van Dijkeihoek 68 m2 grond te verkopen achter het ge bouw „Bethanië", op welk perceeltje een diepvriesinrichling zal worden gebouwd. Met de groep Dijkerhoekers werd eerst onderhandeld over verkoop van de brand weerkazerne, doch men vond de prijs van drieduizend gulden te hoog. Het loonbe drijf Pinkert in Dijkerhoek heeft inmid dels laten weten de brandweerkazerne gaarne te willen huren en gaat akkoord met de door B. en W- bedongen huurprijs van f 4,- per week. De raad ging hiermee akkoord en had ook geen bezwaar tegen het huren van de kluis in het voormalig bankgebouw van de Coöp. Boerenleen bank aan de Dorpsstraat voor f 250.- per jaar. Een dec"; van het archief uit de kluis van het gemeentehuis, die mudvol zit, zal worden overgebracht naar deze „huurkluis". De mudvolle kluis in het gemeentehuis was voor burgemeester Enklaar een „aan loopje" om te wijzen op de beperkte ruimte, waarin de verschillende gemeen te-ambtenaren hun werkzaamheden moe ten verrichten en tevens liet hij weten, dat de personeelsbezetting te klein is om alles naar behoren te laten marcheren. De bezetting moet aangepast worden aan de snelle groei van de gemeente en het zelfde geldt voor de administratieve outillage. Het ligt in de bedoeling van B. en W. om binnenkort een commies A te benoemen, alsmede een administratieve kracht op het bureau gemeentewerken. Meer .armslag" voor het personeel zon het college willen verkrijgen door het bouwen van een barak achter het ge meentehuis. De heer Rietberg zou de bijgebouwen achter de Ulo-school hiervoor willen ge bruiken, doch volgens de voorzitter kan op vrijkomen van deze gebouwen niet worden gewacht eri voor deze gebouwen hebben B. en W. al een bestemming, n.i. o.a. een kleuterschool in het plan „Kol- weg-Zuid". Zonder hoofdelijke stemming ging dc- raad akkoord met de voorstellen tot wij De Brooktsholte gooide het weidehek open en riep: jaag maar in! Ziezo, nu kon hij rustig huiswaarts gaan. Als dat geen doorgestoken kaart was om hem te vangen, dan wist hij het niet. Ook de boerrichter was de kwaad ste niet. Hij wist evengoed als Berend Jan waar de koe gebleven was. Maar hij rap porteerde dat Berend Jan een oude man was die als daghuurder zijn brood moest verdienen en dat hij koe noch kalf gezien had. De boerrichter schreef de volle waar heid op. Maar de markerichter, ja dat was wat anders. Berend Jan was een gezégend man. Hij was koning op zijn hoekjp grond. In de grote herberg van Holten werd een markevergadering uitgeschre ven om bij markeverordening paal en perk te stellen aan dé snaaierigheid van de armen. Ongewaarden en kotters moch ten geen schapen hoeden op de gemene markegronden. Maar krachten mochten twee beesten houden op de markegronden. De volgende keer zullen wij zien hoe Berend Jan te werk ging. VAN COEVERDEN. ziging van de gemeentebegroting '62; tot vaststelling van een krediet in rekening courant voor 1963 met de Bank voor Ned. Gemeenten tot een bedrag van f200.000,-; tot vaststelling van het maximum-bedrag der op te nemen kasgelden voor 1963 tot een bedrag van f350.000,-; tot toekenning van een uitkering-ineens aan het gemeen te-personeel over het jaar 1962 (een vier de maandsalaris met een minimum van f 135,-) en tot wijziging van salaris-ver ordening voor het gemeentepersoneel per 1 januari 1962 door welke wijziging, zo deelde de voorzitter naar aanleiding van een vraag van de heer Sprokkereef mee, de begroting 1962 ..niet in gevaar zal ko men". Op een vraag van één der leden hoe het in de praktijk verloopt met de inder tijd ingevoerde prestatietoeslag, deelde de voorzitter mede, dat men hiermede voldoende narigheid beleeft, doch op zij j gaan voor zwarte gezichten is er beslist niet bij. Enkele werknemers hebben zich sinds de invo Dring van de regeling be ter aangepast. Al met al is het een moei lijke zaak, doch we zullen „doormarte- len". WIJZIGING UITBREIDINGS PLAN Het voorstel tot wijziging, van het uit breidingsplan !n hoofdzaak gaf weinig stof voor discussie en werd na enkele op- mérkingen zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Door deze wijziging veran dert aan het tot nog toe gevoerde beleid niets, maar de gemeente heeft thans een wapen in de hand om de toestand te hou den zoals ze thans is en zo nodig kan worden opgetreden. Het kan niet getole reerd worden, dat men op verschillende plaatsen in de gemeente te hooi en te gras maar campings gaat stichten met of zonder latrines en kampwinkeltjes. Alle aanvragen moeten incidenteel worden bezien en op deze wijze kan worden voorkomen dat kampeergelegenheden hei en *der over vrijwèl de gehele gemeente verspreid raken. De heer W. ten Berge verklaarde het met de zienswijze van B. en W. geheel eens te zijn. Het is zeer nuttig, dat streng toezicht wordt gehouden, anders loopt de ontwikkeling ons uit de hand. Ook de heer A. Weslerik verklaarde voor orde en regel te zijn, maar hij zou toch graag zien, dat rekening wordt ge houden met het feit. dat ons land steeds armer wordt aan recreatiemogelijkheden. VEERTIG HECTARE VOOR BOUW VAN VILLA'S De voorzitter deelde mede, dat het ge meentebestuur voornemens is een terrein van 40 hectare in de buurtschap Look de bestemming te geven van villaterrein. Hij deelde mede, dat de voorbereiding aan dit plan zijn voltooiing nadert en dat binnenkort het uitgewerkte plan ter visie zal worden gelegd. De raad verenigde zich gaarne met iit voorstel en verklaarde zich tevens in principe bereid mede te werken aan dc verwerving van de terreinen, waarop dit plan betrekking heeft. De mededeling van de voorzitter, dat vooruitlopende op de onderhandelingen om tot minnelijke aankoop dezer gronden te geraken, een voorstel tot onteigening hiervan binnenkort te verwachten was, ontmoette bij de raad algemene instem ming. De raad was met de voorzitter van oordeel dat aanvaarding van het desbe treffende onderdelenplan slechts dan in overweging kon worden genomen, wan neer de gemeente het eigendom van de desbetreffende grond zou verkrijgen. GEBOOM OM BOOM Wie gedacht mocht hebben, dat het voorlaatste punt van de agenda: „Voor stel tot het vaststellen van een kapver- ordening", vlot zou worden afgewerkt, kwam wel zeer bedrogen uit, want er werd een zeer omvangrijke boom opge zet rond de boom, die ergens aan de boorden van de Schipbeek staat. Haar wortels beschadigen het talud en ais de bladeren vallen, kan dit een waterbe heersing1; zoals men die zich voorstelde, stagneren; reden waarom de watergraaf de eigenaar van de boom opdracht geeft tot opruimen. Hij geeft hieraan gevolg en krijgt prompt een bonnetje van de po litie, omdat hij de kapverordening heeft overtreden. Het was de heer Sprokke reef, die moeilijkheden zag rijzen bij het hanteren van de keur der waterschappen en de kapverordening. De voorzitter en enkele leden zagen deze moeilijkheden niet, maar naarmate de boom dikker werd, schoten de wortels van de heer Sprokkereef dieper, vooral toen de heer Rietberg verklaarde zijn mening te de len. Er werd gepraat over de juridische aspecten van de zaak en tenslotte resul teerde het langdurig gesprek niet i.i het voor de bijl gaan van de B - en W.-boom. maar in het plaatsen van een „entje", waardoor moeilijkheden bij het hanteren van de verordening worden voorkomen. Art. 3, lid 1, luidt thans: „De vergunning moet worden aangevraagd door degere. die krachtens zakelijk recht of ter uit voering van een keur of andere verorde ning gerechtigd is over de houtopstand te beschikken. RONDVRAAG Op een vraag van de heer Klein Vel- derman deelde de voorzitter mede, dat over niet al te lange tijd het plan „Sane ring Dorpskern" ter tafel zal komen. Het komplan is praktisch klaar. Met Rijkswa terstaat zijn nog besprekingen gaande over verbetering van de Dorps- en Oran jestraat. Men hoopt de situatie zo te kun nen verbeteren dat van een rondweg kan worden afgezien. De heer Jansen zou graag zien, dat er 's avonds een lampje brandde bij het postkantoor. Wanneer men een postze geltje uit de automaat wil halen, moet men een zaklantaarn of lucifers bij zich hebben. Er zit wel een lamp boven de automaat, maar die brandt niet. Ook zou de heer Jansen de oude vervallen opstal len op het erf bij de heer Tuitert aan de Gaardenstraat opgeruimd willen zien en op het punt, waar de nie-uwe straten uit komen op de Kolweg, een bord met „Stop" willen plaatsen aangezien het ver keer over de Kolweg steeds drukker wordt. Naar aanleiding van de duisternis bij het postkantoor deelde de voorzitter me de. dat de kantoorhouder, de heer Dek ker, een vergoeding ontvangt voor vuur en licht en mogelijk is deze vergoeding onvoldoende om 's avonds de buitenver lichting te laten branden. Over het opruimen van de oude opstal len aan de Gaardenstraat zijn met de heer Tuitert onderhandelingen gaande, die wat stroef verlopen. Wat het stopgebod betreft, zou men eens kunnen gaan praten met de rijkspo litie. Men moet zich echter wachten voor teveel borden; men ziet ten leste door de bomen het bos niet meer. Nadat de heer Bosschers nog had ge wezen op oneffenheden in de straatweg door Dijkerhoek, zulks tengevolge van het leggen van een kabel door de PTT en een gat in het wegdek aan het begin van de Boerendansweg, volgde sluiting van de vergadering. In de eerstvolgende vergadering zal de P.v.d-A.-fractie weer volledig zijn, want na onderzoek van de geloofsbrieven en verslag door een commissie, die bestond uit de heren W. ten Berge, J. H. Bos schers en G. Brands, bleek tegen toela ting van de heer H. Meerman geen be zwaar te bestaan. Het bestuur van de afd. Holten van het NOC schrijft ons: De in deze gemeente gehouden klaprooscollecte ten bate van het werk van het Nederlands Oorlogsgraven Comité heeft 533,64 opgebracht (vorig jaar 552, Aangenomen mag worden, dat het ver zoek van he( comité om een bijdrage te willen storten op giro no. 867242 ten na me. van het Nederlandse Ooriogsgraven Comité afdeling Holten te Holten het zwaartepunt van de giften naar dit giro nummer heeft verlegd! Men kan nog steeds zijn bijdrage voor het Nederlands oorlogsgravenwerk, dat in 1963 een sterk Holtens karakter zal gaan dragen in verband met de toekomst van 100 Canadese nabestaanden naar Holten, stor ting op giro no. 867242. De opbrengst van deze giroactie onder de adoptanten van op het kerkhof te Holten liggende Canadese militairen graven, zal t-z.t. worden gepubliceerd. Zij die reeds hun bijdrage afstonden hetzij via de klaprooscollecte, hetzij via de adoptanten giroactie, mogen zich van de bijzondere erkentelijkheid van het Ne derlands Oorloggraven Comité verzekert achten. Het speekt vanzelf, dat bijdragen van hen, die geen graf adopteerden, evenzeer van harte welkom zijn op het meer ge noemde gironummer van het Comité te Holten- Het Nederlands Ooriogsgraven Comité afd. Holten. W. H. Enklaar, voorzitter J. Kroon, secretaris. de kracht van een verkoudheid bjsw bij Vader, Moeder en Kind arasMta Holten. Dinsdag 1-3 nov. hield juffr. Rottink uit Delden een lezing over diep vriezen voor de afd. Espelo van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Uitvoerig besprak ze het inmaken in zout en het wecken, het vele werk wat de boerin hiermee had en het hoge vita- mineverlies. Daarna de diepvries, waarbij ze vooral de nadruk legde op het verschil aan voedingswaarde. Bij de diepvries blijft 91'' behouden, bij wecken slechts 35%). Met het vertonen van een paar films legde ze uit hoe men de diepvries moet bewerken. Vooral met het oog op de lage slachtveeprijzen gaf ze de raad om tot aanschaf van een kluis of kist over te gaan; aanschaf, afschrijving en stroom verbruik werden berekend, zodat allen een duidelijk overzicht konden krijgen. Jammer was het, dat de mannen, die voor deze avond mede waren uitgenodigd, zo slecht waren opgekomen. Aan het einde van de avond werd juf frouw Rottink dank gebracht voor deze leerzame avond. 13) Ziezo, het was tenminste te proberen. Als ze Wim werkelijk wilde helpen, moest ze die hospita natuurlijk niet tegen heb ben Een tikje voldaan kroop ze onder de dekens. De brieven beantwoorden precies aan hun doel- Mevrouw Siewerts bleek zeer gestreeld en bood geen weerstand meer. Integendeel, ze leek het wel inte ressant te vinden, de dochter van de be kende advokaat Brandenburg over de vloer te krijgen. Die schat van een dok ter Diepenveen was de volgende dag al gaan kijken en had voortreffelijke ta bletten voorgeschreven, want Wim knapte zienderogen op. En niet alleen Wim zelf, ook de ka mer! Er stond al gauw een bloemetje. En de reproductie van Chagall hing spoe dig op De fruitschaal was geen dag- leeg. Op een dag kwam pa thuis met de boodschap dat Geertsema al aardig aan het herstellen was- Hij was er op bezoek geweest! Carla bloosde toen hij het ver telde. Het schoot haar even door het hoofd: Zou Wim pa somsMaar nee, dat zou niet. Dan had pa het meteen wel gezegd. De volgende dag besprak zij het met Wim. En natuurlijk werd de hele merk waardige situatie onder de loep genomen. En moest Carla, voorzichtig, vertellen wat haar bewoog_ Ze deed het zo: ,Je kunt toch eikaars vriend wel zijn zonder direct aan andere dingen te den ken? Ik ging belang in je stellen toen je piano voor me speelde- Ik vermoedde toen al, in'jou een soort geestverwant te heb ben ontmoet. Dat vermoeden is sinds dien steeds sterker geworden. Ik moest steeds aan je denken. In Griekenland zelfs, en aan de Rivièra. Ik werd ongerust toen ik daar van je ziekte hoorde En toen ik thuis kwam vond ik dat ik je helpen moest- Waarom? Ach, je begrijpt me wel." Wim, die door Carla's bezoeken allengs wat vertrouwelijker en ongedwongener was geworden, begreep het inderdaad „We moesten daar maar niet te veel over praten, eigenlijk", zei hij. „Als je mij vriendschap wilt tonen, ben ik daar dankbaar voor. En wil ik er van genieten, net als jij zonder direct aan andere din gen te denken. Ik weet niet goed wat me overkomt. Ik ben zolang alleen geweest. Ik heb nooit geweten hoe fijn het is, met iemand te praten over dingen waarvan je houdt Hij glimlachte naar haar. en kreeg een kleur. Carla zei: „Thee?" En ze zwegen er verder óver- Ze beleef den allebei hun vriendschap zonder zich al te zeer te verdiepen in de mogelijke consequenties. Ze lieten elkaar althans niet merken dat ze er zich in verdiepten. En Wim fleurde op. Verlangde elke dag naar het ogenblik dat Carla haar lachende gezicht om de hoek van de deur zou ste ken. Ze bracht de boeken mee die hij mooi vond. Ze leende hem de kunsten cyclopedie, waarmee hij uren doorbracht. Ze vrolijkte hem op met haar verhalen, met haar bloemen en opgeruimd humeur. Het was voor de wees, die zo bitter wei nig vreugde had gekend in zijn leven, een .ongekende ervaring. En voor hij het. zichzelf durfde toegeven, was hij heel, heel erg verliefd op Carla geworden. Tenslotte begrepen ze allebei dat ze zichzelf en elkaar voor de mal hielden. Vriendschap zonder meer? Kletskoek! Liefde was het. Maar hoewel ze het wis ten. van zichzelf en elkaar, praatten ze er niet over- Ze hielden elkaar op een veilige afstand. Lang bleef Carla nooit bij Wim. Ze kon thuis niet al te lang wegblijven. Maar bovendien was ze bang. haar pa op de trap tegen te komen. Want zo nu en dan kwam hij Wim opzoeken. Dat schiep pro blemen. De boeken van Carla konden nooit onbeheerd door de kamer zwer ven en als Carla er was moest, ze steeds bedacht zijn op de bel- Het was komisch soms. als de bel ging. Voorzichtig deed Carla dan de kamerdeur open en luister de gespannen. Was het de melkboer, of Mr. Brandenburg? 1-Iet liep steeds goed af. Tot op een goede dag Wim voor het eerst naar bui ten rnocht. En na nog 'n dag of wat weer voor het eerst op kantoor verscheen, om te vertellen dat hij een week nadien weer zou beginnen- Pa Brandenburg was in zijn sas. Hij was op Wim bijzonder gesteld en beschouwde hem als een voortreffelijke medewerker. Zo nam het leven weer zijn normale gang. Voor Carla begonnen nu ook de colleges, maar ze werd spoorstudente en bleef thuis wonen. Ze zou het dit eerste jaar wat kalm aandoen, hadden ze afge sproken dat Carla ooit bij pa op kan toor zou komen, geloofde toch niemand meer. Pa en ma geloofden vast dat Her man, die -nog maar weinig voor de boeg had, Carla wel zou komen halen voor zij haar studie zou hebben beëindigd. Maar ja; ze moest toch wat om handen hebben? Een beetje opgewonden kwam pa op een morgen de huiskamer binnen met een brief in zijn hand. „Weet je wie hier volgende week komt logeren? Nico Papadimas!" Verbazing bij allebei. Daarna: „O wat enig"! Het was ma, die dit zei. Carla zei ook iets en deed toen wel als of, om niet te zeer op te vallen Pa ver telde: „Nico maakt een reis langs vestingen en relaties van zijn vader. Hij is nu in Londen en komt volgende week hier heen- Hij vraagt, een hotel voor hem te bespreken maar ik vind dat hij bij ons moet logeren. Waar of niet. ma?" En ma knikte gul van ja. Ze mocht Nico graag en bewaarde aan Griekenland de beste herinneringen. „Hij neemt een korte vakantie, schrijft hij, en hij zou het zo leuk vinden, iets van Nederland te zien. Hij komt per vliegtuig naar Rotterdam en brengt zijn auto mee Geleend van zijn Londcnse di- rektie." En Carla wist het al: zij zou met Nico Nederland gaan rond rijden. Leuk? Ja, natuurlijk! Nico was een prettige jongen, een gezellige causeur en een charmante vent. Maar tochNee, daar niet aan denken! Diezelfde avond kwam Herman. Ein delijk!, zeiden pa en ma. Het was nog helemaal de oude Herman: de mond vol belevenissen, hartelijk, goedlachs. Ja, met de studie ging het voortreffelijk Binnen kort zou hij doctoraal doen. En of de fam- het hem maar niet kwalijk wilde nemen, dat hij zo weinig van zich had laten ho ren: hij moest studeren en nog eens stu deren! Om gauw klaar te zijn, niet, Car la? En hij boog zich lachend en met een knipoog in de richting van Carla, die bloosde en zag, hoe pa en ma elkaar met blikken vol verstandhouding aankeken. Herman moest een afspraak maken. Zaterdag? Best, zei Carla, zaterdag. Want ze had niet de moed. te weigeren. Waarom zou ze ook? Er was toch niets? En ze gingen samen uit op die zaterdag Het was als vanouds: Herman in pa's auto. naar Noordwijk, waar hij „een leu ke tent" wist, de hele avond aan het woord, en een ietwat stille Carla, die zo nu en dan even loskwam, want waarom zou ze kniezen?, en gelukkig van Her man's kant niet de minste toespeling op het gesprek in Nice- (Wordt vervolgd)

Holtens Nieuwsblad | 1962 | | pagina 3