Lsefóouw ;eopend Uitwisselingsweekend C.J.V. Holten-Heino "V I .r Jyf trouwde, Mm kleintjes feest Gewijzigde herfstvacantie Zaterdag 22 september 1962 HOLTENS NIEUWSBLAD pagina 3 Het nieuwe bankgebouw van de Coöp. Boerenleenbank is vrijdagmiddag van de vorige week, zoals wij toen reeds in het kort hebben gemeld, officieel door de burgemeester geopend, bij welke plechtigheid ook een der directeuren van de Centrale Raiffeisenbank, Drs. R. Manschot uit Utrecht, aanwezig was. Het begon met een samenkomst in Amicitia, waar de Voorzitter van de Boeren leenbank, de heer J. H. Sprokkereef, de genodigden welkom heette en een overzicht gaf van de totstandkoming van het nieuwe bankgebouw. Deze was nodig omdat men reeds de privé vertrekken van de kassier voor bankdoeleinden in gebruik had en omdat de behoefte aan parkeerruimte steeds nijpender werd. De ontwikkeling der bankzaken maakte de bouw van een nieuw kantoor voorts onvermijdelijk. Met enkele cijfers schetste de heer Sprokkereef deze ontwik keling. Het eindcijfer der jaarrekening 1950 bedroeg f 10.964.000.Op 31 de cember j.l. was dit cijfer f 47.759.000.De gedeponeerde spaargelden stegen in dezelfde tijd van 4.258.000.tot 11.249.000.Wanneer allen, die in het werkgebied van de bank wonen hun financiële zaken aan ons toevertrouwden, zouden deze cijfers nog heel anders spreken. Spreker bracht dank aan archi tect en bouwers en in het bijzonder aan de kassier, de heer H. J. Oolbekkink, en het overige personeel. Hierna begaf het gezelschap zich naar de Gaardenstraat, waar de 13-jarige Gerrie Oolbekkink de burgemeester de sleutel en mevr. Enklaar een fraai boe- ket aanbood, waarop de burgemeester met een korte toespraak de deuren ont sloot. Na de bezichtiging van de bank, die met haar praktisch en ook smaakvol ge stoffeerde vertrekken veel werk- en vergaderruimte biedt, kwam men weer in Amicitia samen, waar Holtens bur gervader de eerste spreker was. Mr. Enklaar wees er op, hoe de boe renleenbanken aan het einde der vorige eeuw uit de nood der tijden geboren zijn, toen het particuliere bankwezen verstek liet gaan en hoe zij tot heil van de boerenstand en van het platteland in het algemeen hun zegenrijke werk hebben verricht. Zij droegen er toe bij, dat de boer van die dagen weer een vrije, d.w.z. een onafhankelijke boer werd. Door de stichting van dit bank gebouw heeft de coöperatieve gedachte nieuwe impulsen ontvangen. De burgemeester vond het verstan dig, dat men boven de ingang in grote blauwe letters de naam Raiffeisenbank heeft aangebracht. Hiermede eert men niet alleen de man aan wiens brein het systeem van de coöperatieve spaar- en voorschotbanken ontsproot, maar men onderstreepte daarmede nog eens, dat deze bank er een is voor allen. Met de wensen voor een voorspoedige toekomst besloot de burgemeester zijn gelukwens. LEVENSKRACHT Drs. Manschot zei in zijn toespraak, dat de directie van de centrale bank het - belangrijk heeft gevonden bij deze ope ning vertegenwoordigd te zijn. Het ver schijnsel van de nieuwe bankgebouwen is niet zeldzaam. Honderd banken zijn in het afgelopen halfjaar bezig geweest met grondaankopen, bouwen en ver bouwen tot een bedrag van 41/» miljoen gulden. In Utrecht heeft men de over tuiging, dat 't bedrag besteed uit de re serves en gericht op ontwikkeling van de gemeenschap, welbesteed is. Spreker zag in deze nieuwe bank een symbool van leven en levenskracht en wenste bestuur en raad van toezicht daarmede gaarne geluk, onder aanbieding van een geschenk. Nog tal van sprekers boden hun ge lukwensen aan en lieten deze gepaard gaan met stoffelijke blijken van mede leven. De heer J. H. Elkink te Hellendoorn sprak namens de Ring Overijssel en tal van buurtbanken; de heer G. Stam na mens de plaatselijke coöperatieve ver eniging, K.I. en varkensfokvereniging; de architect, de heer L. G. van de Bo- venkamp, feliciteerde mede namens aannemers en onderaannemers en bood een in de hal aangebracht ceramisch reliëf aan, vervaardigd door de Ensche- dese beeldhouwer J. F. M. van Ogtrop, symbolisch voorstellend het samen handelen. De heer Beijers bracht als voorzitter dier vereniging nog eens in herinne ring de belangrijke schenking aan het bouwfonds van het Groene Kruis; de heer J. H. Grobben, kassier der boeren leenbank te Almelo, schetste namens de kassiersvereniging de belangrijke ar beid, die werd verricht; en de heer J. W. Wesseldijk complimenteerde namens O.L.M., C.B.T.B. en de drie plattelands vrouwen-afdelingen. Ten slotte spraken nog de heer G. W. Reijlink, oud-lid van de raad van toe zicht, en de heer' Joh. G. Holterman namens de beide runderfokverenigin- gen en de controlevereniging. Namens de agrarische jongerenverenigingen voerde de heer W. Aalpol, voorzitter van „Jong Holten", het woord, terwijl de heer Schurink uit Bathmen de rij van sprekers sloot. Voorzitter Sprokkereef verklaarde ten leste onder de indruk te zijn van de vele gelukwensen, die werden uitge sproken en ontvangen. Bestuur en kas sier zijn bijzonder dankbaar, o.m. voor de vele bloemen, die de zaal sierden. Gerrie Oolbekkink biedt de burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, de sleutel van het nieuwe bankgebouw aan Men schrijft ons: Het was een goed idee van de Herv. jeugdgroep uit Heir.o om contact op te nemen met de jeugd van Holten over een uitwisselingsweekend. De plannen werden gemaakt en zo trok ken vorige week zaterdag 26 CJV-leden van de Holtense groepen naar Heino. Deze 26 jongelui hebben samen met de groep uit Heino genoten van een prach tig weekend. Zaterdagavond was er een gezellig bont programma met muziek, spel, de clamatie, zangwedstrijd etc. Allen vonden het erg jammer, dat deze fijne avond zo snel weer voorbij was. Jeugdouderling Stegeman uit Heino hield tot slot een dagsluiting. De hele groep zwermde hierna uit elkaar en bracht de nacht door in diverse gezinnen; alles was prima geregeld en allen sliepen dan ook uitstekend. 's Zondagsmorgens was het bij de kerk een leuk gezicht om daar de Holtense jongelui in gezelschap van hun tijdelijke pleegouders en pleegbroers of -zusters van alle kanten kerkwaarts te zien gaan. Na de kerkdienst ging een ieder weer naar het eigen „pleeggezin". Na het middageten kwam de hele groep weer samen in gebouw „Vrede". De plaatselijke predikant vertoonde hier kleurendia's over zijn reis naar Israël. Op boeiende wijze vertelde hij daarbij over het lahd en de staat Israël en zijn tussen tijdse humoristische opmerkingen brach ten menig lachsalvo teweeg. Een prachtige wandeling, afgewisseld met een spel in de bossen van Heino be sloot de zondagmiddag. Na een gezellige gezamenlijke brood maaltijd werd nog een tijdje uit volle borst gezongen. Een gezellig avondprogramma besloot dit weekend. De band was weer paraat en er werd zelfs een gecombineerde Heinose-Holten- se band geformeerd met prima muziek. Een pantomime bracht de lachspieren weer danig in beweging, terwijl het z.g. „Dwailhockey" geweldig in de smaak viel. Iedereen vond het eigenlijk veel te vroeg,, toen één der leden uit Heino dit weekend met een dagsluiting beëindigde. Tegen 10 u ïr arriveerden de Holtenaren weer zeer voldaan in hun woonplaats. Velen denken nog met plezier terug aan dit weekend, dat zich kenmerkte door de gezelligheid en de vriendschap die er heerste. Voorlopig is vastgesteld, dat de groep uit Heino op 27 en 23 oktober a.s. naar Holten komt. Velen zien al met verlan gen uit naar dit weekend. HOLTEN VERSLOEG DELDEN. Hoewel de Holtenaren een nuttige over winning boekten op het bezoekende Delden, de wedstrijd zelf was toch vaak erg teleurstellend. Als we nog even te rug denken aan de thuiswedstrijden van het verleden seizoen, tegen bijvoorbeeld S.O.S en Haarlese Boys dan is het tegen woordige spel van de Holtenaren toch wel van heel wat minder kwaliteit. De spelers deden wel hun best, maar aan combinatievermogen en produktiviteit ontbreekt het nog grotendeels bij onze plaatsgenoten. Het spel van de gasten was echter nog slechter verzorgd, alleen de Deldens defensie was behoorlijk op dreef. In de rcod-zwarte verdediging viel ht spel van Eddy Maats op, hij werd ook behoorlijk gesteund door zijn backs. Kee per Vincent liet vooral in de slotfase bizonder goed werk zien. De thuisclub kwam op fortuinlijke wijze aan een voor sprong, toen een verre trap van J. Traan- man over de Deldense keeper in het doel stuiterde Daarna noteerden we nog een schot tegen de lat van ten Velde- Om streeks de 35e minuut werd linksbuiten Paalman goed gelanceerd en met een fraai schot, werd daarna de Deldense keeper voor de tweede keer gepasseerd- Met deze 2-0 stand werd ook gerust. In de tweede helft werd er niet meer ge scoord. Vooral tegen het einde probeerde Delden nog wel even de bakens te ver zetten, maar verder dan een schot tegen de lat kwamen de gasten niet- Vermeld moet nog worden, dat het spel ontelbaar vaak moest worden onderbroken, door de pijnlijk secuur fluitende arbiter. We hopen, dat de Holtenaren hot a.s. zondag beter gaan doen, met enigszins veranderde opstelling, en dat ze proberen revanchete nemen voor de grote neder laag, die de rood-zwarten het vorig sei zoen in Haarle leden. Bornerbroek en S.D.O.L. behaalden de volle winst uit de eerste twee wedstrij den, Omhoog daarentegen heeft het zoet van de overwinning nog niet geproefd- ENTER 3 - HOLTEN 2 0 - 10 Weliswaar geen spannend voetbal, maar toch lieten de Holttenaren bij vlagen bril jant spel zien. Enter, dat toch heus nog •niet z'n slechte indruk maakte, werd dan ook totaal overklast. Het lijkt ons. dat Holten in Nijverdal 2, Rijssen Vooruit 2 en in Almelo 3 de zwaarste concurrenten heeft in de strijd om de titel- A.s. zondag spelen de rood-zwarten de derde uitwed strijd in successie tegen Almelo 3. De Hol tenaren beschikken voor deze belangrij ke wedstrijd, helaas niet over een sterke opstelling en een gelijkspel zou dan al een verdienstelijk resultaat zijn. HOLTEN 3 - S.D.O.L. 3 3-2 Holten nam snel een voorsprong maar door enkele zwakke momenten in de Hol tense defensie dreigden de Luttenbergers op gelijke voet te komen- Zover lieten de gastheren het echter niet komen al is de score niet overtuigend groot in het voordeel van onze plaatsgenoten. J G. Nijland en Nieuwenhuis zorgden voo1" de doelpunten. JUNIOREN. Behalve het D-elftal, dat een eervolle nederlaag leed, versloegen alle andere juni orenelftallen hun tegenstanders. Vooral van Holten B en C een goed resultaat. De overwinning van Holten A lag in de lijn der verwachting. PROGNOSES EN PROGRAMMA VOOR HET KOMENDE VOETBAL WEEKEND Zaterdag a.s.: junioren: Wierden a-Holten a 4.30 uur (2) Excelsior b-Hoiten b 2.40 uur (2) Holten c-SDOL a 4-15 uur (1) Omhoog b-Holten d 3.uur (1) Zondag a.s.; senioren: Haarlese Boys 1-Holten 1 1.30 uur (3) Almelo 3-Holten 2 2.30 uur (3) Holte n3-Haarlese Boys 4 2.30 uur (1) ZWEMWEDSTRIJDEN EN DIPLOMA-ZWEMMEN Voordat het natuurbad „Twenhaars- - veld" zatex-dag werd gesloten, werd voor de laatste keer in dit seizoen gelegenheid gegeven om een zwemdiploma te behalen en werden ter afsluiting voor een groep je jongelui zwemwedstrijden gehouden onder leiding van de badmeester, de heer G. van Lemel. Het diploma-zwemmen geschiedde in tegenwoordigheid van de heer J. Hages- raats te Almelo, KNZB-official voor de kring Twente-IJsselstreek. De uitslag was: Diploma I: jongens: J. Slot Markelo;; H. Klumpers, Markelo; H. van Doorn, Holten. Meisjes: B. Veldhuis, Holten. Diploma II: jongens: G. Krijgsman, Markelo; D. Markvoort, Holten. Meis jes: I-I. Witteveen, W. Tulier, M. Goor- man. Holten. Diploma III: jongens: C. Israël, Holten. Diploma IV: meisjes: J- W. Ketting, J. van Lindenberg. Diploma V: mej. A. Meinsma, Holten. In het afgelopen seizoen werden 128 diploma's I, 76 II, 22 III, 15 IV en 1 di- plimo V uitgereikt. Het hoogst te behalen diploma werd uitgereikt aan mej. A. Meinsma te Holten. Aan jeugdbrevetten van de Kon. Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen werden uitgereikt: no. I 20 stuks, no. II 12 stuks en no. Ill 7 stuks. De uitslag van de zwemwedstrijden om twee medailles, 50 m. schoolslag jongens en meisjes luidt: le prijs J. Schuiterd, 2e prijs J. Ulfman. Bekerwedstrijd: le prijs W. Geerts, 2e prijs (medaille) J. Schuiterd. In het afgelopen seizeno hebben ruim 73.000 personen het natuurbad bezocht. EERSTE PRIJZEN VOOR „BERGRUITERS" De „Bergruiters" Jan Müller met „Johny" en Wim Aaltink met „Wuzello" hebben op het nationaal concours-hip- pique, dat te Hardenberg werd gehouden, mooie resultaten geboekt. Müller werd eerste in het jeugdspringen en Aaltink bezette de eerste plaats bij de individuele dressuur. SCHAAKCOMPETITIE WEER AANGEVANGEN De schaakclub „De Pioniers" is don derdagavond in haar clublokaal hotel Holterman weer met de onderlinge com petitie begonnen. Doordat drie nieuwe le den toetraden en het ledental tot 24 is gestegen, moet nu per avond een groot aantal partijen worden gespeeld. De uitslag van de eerste ronde luidt als volgt: F. J. Hol-A. H. v. d. Bosch 10 A. de Vries-G. A. Brands afgebr. W. G- v. d. Hurk-J. Klaassen l0 G. J. Hoeve-H. D. Grobben 10 II. J- Hol-Groothoff- H. H- J. Stukker y- y, J. Beltman-A. M. Mudde 1 W. G. Maats-H. Roelofs 01 J. Steenbergen-J. Broere 01 P. M. van Walraven-H. Stukker 10 W. D- Koopman-G. W. Knapen 10 SPORTMIDDAG C.J.V. JEUGDRÏNG HOLTEN EN OKKENBROEK Deze sportmiddag werd zaterdag om 2 uur geopend door de voorzitter van de r:ng, de heer H. Rietberg. Hij heette pl.m- 120 meisjes en jongens welkom. Bathmen en Okkenbroek kwamen tegen elkaar uit in de voetbal-finale. Okkenbroek won met 40, zodat Okkenbroek ring-kam- pioen 1962 werd en daardoor in het be zit kwam van de wisselbeker. In de grenswerpbal-finale van de meisjes kwa men tegen elkaar uit: Espelo en Bath men. Espelo won met 30 en werd ring- kampioen 1962 en kwam in het bezit van d.e wisselbeker. De uitslagen van de ver schillende spelen, zoals: bal werpen, hoef- ijzerwerpen, verspringen, hoogspringen, buswerpen, balgooien en hardlopen met hindernissen luidden: Meisjes: le 10 jaar: Diny Stegeman, Espelo; le 11 jaar; Gerry Lubbersen, Es pelo; le 12 jaar: Dika Baltus, Espelo; le 13 jaar: Gerry Bekkernens, Espelo; le 14 jaar: Dicky Beekhof, Bathmen; le 15 jaar: Minie Rensen, Dijkerhoek. Jongens: le 10 jaar: Theo Esmeyer, Bathmen; le 11 jaar: Appie Grave, Bath men; le 12 jaar: Jan Aanstoot, Okken broek; le 13 jaar: Bertus Aanstoot; le 14 jaar; Jan Ulfman, Dijkerhoek; le 15 jaar: Henk Geltink, Dijkerhoek. Als sportman 1962 werd gekozen Jan Ulfman uit Dijkerhoek, die het hoogst aantal punten behaalde bij de jongens. Bij de meisjes behaalde Minie Rensen uit Dijkerhoek het hoogste aantal punten en werd tot sportvrouw 1962 gekozen. Tot slot werd er een estafette gelopen, die bij de jongens werd gewonnen door de afde ling Dijkerhoek. Ook de estafette voor meisjes werd gewonnen door de afdeling Dijkerhoek. Om half zes reikte de heer Rietberg de prijzen uit en dankte de jongens en meis jes voor hun aanwezigheid en hun spor tieve spel. Tot slot bedankte.hij de afdeling Ok kenbroek voor het vele werk, dat de le den gedaan hebben tot het welslagen van deze middag. Dinsdagmiddag is de leidster van de openbare kleuterschool, Mej. Gerritje Wolters getrouwd met de heer G. J. Es- huis uit Rijssen- Het huwelijk werd vol trokken door de burgemeester, Mr. En klaar. Voor de kleuters, aan wie zij nu al weer geruime tijd haar goede zorg heeft be steed, was dit een feestelijk moment In feestelijke kledij gestoken en met toeters gewapend vormden zij voor het bordes van het gemeentehuis een erehaag om het bruidspaar te laten passeren. Dooi de grote publieke belangstelling kwam deze huldeblijk niet tot zijn recht- Be ter ging het echter bij het bezoek aan de- kleuterschool van het bruidspaar, waarvan wij hierboven een foto afdrukken. Op de foto is nog juist te zien hoe de hoofdleid9ter mej. Post, haar jeugdige schare aanvuurt om op de toeters te bla zen. De kleuters kregen allemaal een uit nodiging van de bruidegom voor het feest van hun juf. Wat zullen zij zich gevoeld hebben. LERARES NAALDVAKKEN Tot lerares in de naaldvakken is aan de landbouwhuishoudschool benoemd mevr. H. J. Hol-Groothoff te Espelo. PRACHTIGE OPBRENGST De j.l. zondag in de Gereformeerde Kerk alhier gehouden collecte voor de le niging van de gro te nood van het door een aardbeving getroffen Perzië en de bracht f 1428,61. hongersnood in Hongkong heeft opge- AVONDCURSUSSEN- Aan de landbouwhuishoudschool wordt nog gelegenheid geboden tot het volgen van avondcursussen voor de fijne keuken, in naaien en voor heet koken door mannen Een spoedig aanmelding wordt echter zeer op prijs gesteld. Nadere bijzonderheden vindt men in een aankondiging in dit nummer. BROEDERDIENST Aan de dienstplichtigen der lichting 1964 D. Bosschers, Beuseberg 137, en M. Jansen, Neerdorp 107, is voorgoed vrijstelling van de dienstplicht verleend wegens broederdienst. Vorige jaren hadden de scholen voor gewoon lager onderwijs steeds een week herfstvakantie met de daarop volgende maandag. Deze 6 schooldagen zullen bij wijze van proef dit jaar gesplitst worden in 2 keer 3 dagen. Het eerste lange weekend valt dan van 27 sept, tot en met 1 oktober. Het twee de is juist achter de dankdag gesteld en valt op de data 7 tot en met 12 no vember.

Holtens Nieuwsblad | 1962 | | pagina 3