Uit Hollens historie les! entwikkelingswerk op hst programma vm Jong Holten Het seizoen is begonnen Oesters m messslen ii FEUILLETON Zatcruag 22 september 10G2 llOLTKNS NIEUWSBLAD pagina Het was drie dagen na Holterkermis. De baron Busseherd van Duivelaar tot Vin- kenstein was zijn hele leven lang vrijge zel gebleven. Dat zat zo, om geld of goed had hij geen huwelijk behoeven na te la ten. Veel had hij geerfd van vaders- en moederszijde, van ooms en tantes- In zijn jeugd was hij een knappe jongeman en had gedongen naar de hand van de freule Harmanna van de Woolebeek een dochter van een Larense kasteelheer. Maar de Pruisische jonker von Bramske, die veel beter vrijen kon, was hem er met Har manna van door gegaan. De jonker van Bramske had haar wijsgemaakt dat in Duitsland alles veel groter was dan hier. Nou dat kon best waar wezen, want geen enkele man, jonker of niet, had zulke grote oren als die pruis. Maar jonker Busseherd van Duivelaar tot Vinkenstein had het nakijken. Veel later had hij het oog laten vallen op de kamenier van de vrouwe van de Oosterhof bij Rijssen. Maar Aalken was maar een gewoon meisje uit Rijssen. De Jonker Busseherd liep er voor tijdverdrijf achteraan. Want Aalken de kamenier was een beeldschoon meisje. Maar Aalken hield de Jonker op een afstand. De jonge schout van Holten, daar had zij het op voorzien. En zij vertelde hare Johan, dat de Jonker uit het buiten bij Weggestapel haar lastig viel. De jonge schout liet zijn meisje naar Holten komen. En jawel in de buurt van de Waardenborg daar draai de Jonker Berend Busseherd de snorren op. Vele dagen had hij al te Holten door gebracht. Drinkend, kaartend en dobbe lend. Hij had een tip gekregen van de vrouwe uit Rijssen dat Aalken in aan tocht was. Maar ook de jonge schout wist er van. Hij stelde zich verdekt op en toen de Jonker voor de dag kwam om Aalken 'te liefkozen sloeg de schout van Holten toe. In drie weken zag men Jonker Bus seherd niet te Holten. Aalken wierp zich in de armen van haar vrijer. Dat was een man die haar beschermen kon. Dit alles was jaren geleden. De Jonker Busseherd had de plannen opgegeven om te trouwen. Maar de schoutinne bloeide mooier dan ooit te voren. En nu hadden ze op ker misdag het vette varken van Heesteren bij Goor, bij de schout door het raam ge gooid. Daarbij was een kostbaar servies verloren gegaan. Jonker Busseherd nu had serviezen genoeg. Zorgvuldig zocht hij er een uit, liet het inpakken en reed er- zelf mee -naar Holten. De schouttinne dienstbode diende een mijnheer aan met een grote kist. Zeg maar, antwoorde de schoutinne dat wij vandaag niets nodig hebben. Zij, dacht dat een of ander reizen de koopman aan de deur was. Dat volk kan soms lastig zijn. De schout stond op en liep naar. de deur, waarachtig de oude Jonker! Hij vroeg of hij even binnen mocht komen. Aalken keek hem nu aan met medelijden. Dat was nu een man van oude onverdenkelijke adel, met veel land en veel geld. De man was misschien zestig jaar oud en gansch versleten. Hij vertel de dat hij gehoord had van het ongemak dat male Jan uit Deventer veroorzaakt had door de Jonker Ense bij de schout door de glazen te gooien. En nu wilde hij de juffer dienen n^et een sevies, dat zeer oud was. Het moest nog uit de familie van Brouskhorst zijn. Maar de Schoutin ne trots en fier, al was zij dan maar een dochter van een Rijssens burgerman wees het af. Zij had de serviezen van Jonker Busschert niet nodig. Maar de schout gooi de het over een andere boeg. Hij kocht het servies, voor zijn vrouw. Hij betaalde en de baron kon gaan. De laatste had spijt dat het zo gelopen was, maar hij durfde de schout van Holten niet tegen te spre ken, want als hij er aan dacht voelde hij nog de slagen, die hij destijds gekregen had. De schoutinne zette het mooie an tieke servies voor het raam. En wat zij niet voorzien had gebeurde. Zo vaak de Jonker Busseherd in Holten kwam keek hij naar het servies. Dit veroorzaakte op stootjes. Mevrouw zat er lelijk mee in. Zij klaagde haren nood aan Hanna uit de „0, u kent hem vast niet. Hij is een eenvoudig pianoleraartje die het niet zo erg ver heeft geschopt. Maar hij is bezeten van muziek. Het is er zo een die een arme jongen graag voor niets les geeft als hij heeft gemerkt dat er mu zikaliteit in steekt. Zo was het met mij ook. Mijn tante heeft een piano en ik fantaseerde er graag een beetje op. Zij heeft er voor gezorgd dat ik in contact kwam met Meeuwis. Hij zag wat in me en hij heeft me ontzaggelijk veel ge- leerd" De jongen zei het allemaal wat schuchter en toch met een overrompe lende openheid, die Carla weldadig aan deed. „Gaat u wel eens naar concerten?" „O ja, een enkele keer, meestal een i volksconcert of zo. Ik hou het meest van recitals. Vanavond speelt Myra Hess in de stad. Ik heb een plaats kunnen krijgen." Dit gaf Carla een schok. Had zij zelf niet dolgraag naar Myra Hess gewild? En plotseling schoot het door haar brein, dat ze eigenlijk graag met deze Geertsema zou zijn gegaan want nu al had ze begrepen, dat ze samen er volop van zouden hebben genoten. Zij I Langstraat, de dienstbode. Deze verklaar de dat zij de oude gloeperd van een baron den Haag wel zou wijzen. De schoutinne wees er haar dienstbode op dat deze voorzichtig moest wezen, want het was een man oud van jaren, groot van aanzien en niet veel geld. Maar Hanna sprak cor- daat, geld of geen geld ophoepelen dat zal hij Het was vrijdag en nog al druk te Holten. De Jonker van Bentheim was door het Markelosche en het Bathemse- broek naar Dorth getrokken om daar een oude schuld met de Jonker, die op het huis Dorth woonde te vereffenen. Maar het kasteel Dorth stond in de zogenaam de kring van Dorth, waar vroeger iedere boer soldaat was. De boeren daar hadden nog een oud kanon. Dit werd geladen en daarmee zeiden ze de graaf van Bentheim goedendag. De Pruis niet gerekend op zo veel dapperheid en moed, maakte haastig rechtsomkeerd. De graaf van Bentheim nam de terugtocht langs de zelfde weg die hij gekozen had. Maar een deel van zijn volk verliep zich en belandde te Hol ten. Hevig achtervolgd door de bieleman nen van Bathmen. De Pruizen rende door Holten. De Jonker Busseherd stond weel bij het schoutenhuis naar het servies te kijken en Hanna' van de Langstraat nam haar kans waar zij smeet een emmer wa ter over de oude baron. Deze sloeg van de benen, hij kwam op de weg terecht. De vluchtende Pruizen sprongen over hem heen, en de vervolgende bielemannen raapten hem op. Zij kreten, die smerige Pruizen hebben een waterkanon! De ba ron werd op een kar geladen en naar huis vervoerd. De-bielemannen van Dorth namen, hem eerst mee naar Bathmen. Daar moest hij verklaren hoe hij zo nat geworden was, maar dat kon hij niet meer. Alleen kon hij ze nog kenbaar ma ken dat hij naar huis wilde. Hij voelde zijn einde naderen en wilde het liefst in eigen huis sterven. Hoe het verder mei de schoutinne en Hanna afliep hopen, wij de volgende week te vertellen. VAN COEVERDEN Met vele feestelijkheden is op 14 sep tember j.l. het oester- en mosselseizoen 1862/'63 geopend. Geschiedde dit vroeger zonder dat er enige bijzondere aandacht aan werd besteed, de laatste jaren is dit anders. En dat behoeft niet te verwon deren. De Zeeuwse oester- en mosselkwekers hebben de hoofden bij elkaar gestoken en opgericht het comité „Zeeland presen teert", dat nu jaarlijks de officiële ope ning van het seizoen organiseert. De bedoeling is duidelijk: men wil gaarne d'e aandacht vragen voor en ves tigen op deze twee merkwaardige cultu res, wier bestaan „onzeker" is geworden door de voorgenomen afsluiting van de Zeeuwse zeegaten. En al is dit in de Oos- terschelde vermoedelijk pas rond 1978, het komende gebeuren werpt zijn scha duwen vooruit. Voor de mosselen en de oesters ligt het echter wei uitermate verschillend. De mosselkweker haalt het benodigde mos selzaad voor een belangrijk deel uit de zouden er uren over hebben kunnen napraten. Hij zou stukken hebben nage speeld, minder goed natuurlijk maar. goed genoeg om de herinnering aan het spel van Myra Hess je voor de geest te halen. Maar zonder verder nadenken verdrong zij deze gedachten- Haar gemijmer bracht Geertsema tot de werkelijkheid terug. „Ik moet aan m'n werk", zei hij ge haast, „wilt u me nu wel verontschul digen?" En voordat Carla had kunnen reageren, was hij de kamer uit, naar het kantoor. Toen Carla naar boven ging, deinden de melodieën nog na in haar hoofd. Op haar kamer gekomen, kwam ze niet tot lezen. Zij begreep dat deze stille Geert sema zonder het Self te weten twijfel had gezaaid in haar hart. Want wat hij meebracht aan liefde voor kunst en schoonheid, miste zij bij Herman en het was juist deze liefde, waarmee zij haar leven zo zielsgraaag zou willen vullen. Die morgen kwam pa Brandenburg nog bedrijviger dan anders de eetkamer binnen. Joviaal bagroette hij zijn doch ter aan het bntbijt en aan alles kon Carla merken dat hij iets gewichtigs op het hart had. Het duurde dan ook niet lang of hij kwam er mee voor den dag. Waddenzee om het. nadat het in 1 y. a 2y. jaar,tot een volwaardige consumptie- mossel is uitgegroeid, cp de harde bo dem van de Oosterschelde te „verwate ren" (zandvrij te maken). Die bodem en het getijverscnil van 2 a 3 meter zijn daarvoor uitermate geschikt. De Wad denzee wordt overigens van steeds meer betekenis voor het mosselbedrijf. De oesterkweker daarentegen is vrij wel geheel op de Oosterschelde aange wezen. Op de bodem daarvan zetten de gezamenlijke oesterkwekers, op het meest geschikte tijdstip, rond drie miljoen ge kalkte dakpannen en ongeveer 7500 m3 lege mosselschelpen uit om bij de broed- val de gedurende enige tijd in de Schelde aanwezige oesterlarven, meege voerd op de getij stroom hun deel van de oogst te verkrijgen en de oesterlarven te vergaren. Deze larfjes hechten zich in die periode op de pannen en schelpen vast. Men noemt deze dan ook collecteurs. Daarmede is men er nog lang niet. Met groot geduld en veel zorg begeleidt de kweker van-ae-bron-tot-het-bord zijn produkt. Van broedval tot consumptie duurt on geveer vier a vijf jaar. Wetenschap en techniek spelen bij de oestercultuur een voorname rol. PROEFBASSÏN IX HET VEERSE GAT De vraag hoe het in de toekomst zal gaan, of de oestercultuur gehandhaafd zal kunnen blijven, houdt natuurlijk iedere bedrijfsgenoot intens bezig. Aan de problemen van deze culutures, opgeroepen door het Deltaplan, wordt speciale aandacht besteed in de labora torium van het Rijksinstituut voor Vis serij-onderzoek te Wemeldingé. De eisen, te stellen aan een speciaal te creëren bassin voor kunstmatige oester teelt worden hier uitgestippeld aan de hand van wetenschappelijk onderzoek en tevens wordt getracht de techniek van de kunstmatige winning van oesterbroed tot een bedrijfszeker niveau op te voeren. •Het thans te Wemeldinge gevestigde laboratorium, dat reeds geruime tijd be zig is met de z.g. oesterproef, zal een af deling krijgen voor de aanleg van een proefbassin in het Veerse Gat. Het is de bedoeiing, dat de werkzaamheden wor den gesplitst. De kunstmatige kweek zal worden bestudeerd in het laboratorium te Wemeldinge. Voor de afdeling, die zich bezig houdt met de praktische mo gelijkheden zal bij Vrouwenpolder een geheel nieuw laboratorium worden ge bouwd. Als alles volgens de plannen ver loopt, zullen in het voorjaar van 1965 de eerste oesters op de proefpercelen bij de dam van het Veerse Gat kunnen worden uitgezaaid. Zeer benieuwd is men uiter aard naar de resultaten. Men zal er in de toekomst ongetwijfeld meer van horen. „ZILTE BONBONS" DER OOSTERSCHELDE Inmiddels hebben de kwekers het sei zoen met hun „oogstfeest" geopend. En daarbij is weer gebleken van hoeveel be tekenis hun cultures zijn. Nederland blijkt d grootste mosselproducent van de wereld te zijn, met de laatste jaren een produktie van 70-000.000 kg per jaar. En de oesterkwekers „produceren" 30.000.000 oesters per jaar. Cijfers die gezien mogen worden. En achter die cijfers gaan hun ver rukkelijke produkten schuil. Voor velen in ons land geldt helaas: onbekend maakt onbemind. Duizenden, die er echter kennis mee maakten, komen er om terug. Het zijn naast zeer „gezonde" voedings middelen voor velen ook ware delicates sen. De Romeinen in de oudheid fijn proevers bij uitstek waren reeds zeer gesteld op oesters. Het was, naar we menen, een Frans man, die sprak over de „zilte bonbons" der Oosterschelde. Onze grootste afnemers wonen over de grens. Maar daarin kunnen we gemakkelijk verandering en voor ons-zelf „verbé tering" brengen. „Carla, meisje, (dat zei hij altijd als hij iets van belang ging meedelen) je moeder en ik hebben besloten dat je wat moet hebben voor die voortreffe lijke eindlijst van je- Je weet, Ik ben er trots ®p dat je zo'n goed eindexamen, hebt gedaan en ik vind dat dat beloond moet worden. Ik ben er trouwens erg voor dat je, van je universitaire studie er eens helemaal uitgaat, een week of vier. Je gaat dus op reis, als je dat ten minste graag wilt!" „O pa, heerlijk!" riep Carla opgeto gen. „Maar u gaat toch zeker allebei mee? Dat is toch veel gezelliger?" „Nee kind, ik zal niet meegaan. Het is veel te druk op 't ogenblik en ik heb er bovendien de rust niet voor, vier weken lanterfanten. Jij gaat met je moeder. Is dat accoord?" „Ja natuurlijk, als het niet anders kan. En-"..mag ik al weten waar we heen gaan?" „Daar hebben we lang over nagedacht Frankrijk heb je al gezien. In Zwitser land was je al toen je twaalf jaar was en vorig jaar waren we in Engeland- 5) Wat zou je denken van de Veluwe?" Even betrok het gezichtje van Carla. „O, het lijkt me heel leuk, vier weken in de bossen", zei ze toen, plotseling be denkend dat je een gegeven paard niet in de bek moet kijken. Pa en ma keken elkaar olijk aan. Toen zei pa; „Je bent een lieve meid, maar naar de Veluwe ga je maar als je later getrouwd bent en je kinderen hebt. Dan kun je niet ver weg, niet, modder? We hadden gedacht, dat je Griekenland misschien wel mooi zou PJ-G.C-afdeling „Jong Holten" open de het vergaderseizoen en tevens het or ganisatiejaar met een goed bezochte bij eenkomst lil café Jansen, waarin het win- terprogramma besproken werd. De vergadering stond onder leiding van de heer W- Aalpol, die zich in het bijzon der richtte tot de nieuwe leden, welke hij aanspoorde mede de schouders onder het werk te zetten- Behalve de adviserende leden, de heren M. Bouwhuis en C- Broers- ma, resp- directeur van de CoöP. Aankoop- vereniging en van de Zuivelfabriek „de Vrijheid", waren van de zijde van het afdelingsbestuur der O.L-M. aanwezig de heren J. W_ Wesseldyk en H. J. Struik. Ook hen gold een speciaal welkom. Van hdt hoofdbestuur .der P.J.G.O., wa ren diverse suggesties binnengekomen in zake een ledenwerfactie, fotowedstrijd en houtbewerkingscursus, terwijl werd me degedeeld, dat het 2e lustrum der P.J.G- O. op 14 februari gevierd zal worden te Hilversum In Holten zal een vormings cursus -worden gehouden, die voorheen in Zwolle en Almelo plaats vond, omdat men ook de kleinere plaatsen meer in dit werk wil betrekken. Zij omvat 20 lessen en een weekend op de Volkshogeschool „Diepen- daal"'. De voorzitter gaf een overzicht van het uitvoerig lesprogramma. Ook ried hij de leden deel te nemen aan de geplande 14-daagse en 4-weekse cursussen op „Die pend aal" en de wereldploegwedstrijd te bezoeken welke op 4 en 5 olct- a.s. in Dron- them (Oost Flevoland) wordt gehouden- Bij voldoende deelname zal op 16 okt. a.s. een excursie worden gehouden naar de paardenmarkt van Zuid-Laren (Dr.), de grootste paardenmarkt van West-Eur. Opgave voor deelname kan geschieden tot 9 oktober a.s. Uitvoerig werd stilgestaan bij het winterprogramma en de daarin onder te brengen wintercursussen. Er zal een drop ping worden verzorgd, een lezing worden aangevraagd over boedelscheiding, zo mo gelijk ook over muziek, terwijl van de zijde der leden gevraagd werd om een boekbespreking. De ontspanningsavond in samenwerking met de plattelandsmeisjes-afdeling, zal naar het bestuur verwacht, weer gaan in de richting van een toneelavond. Men zal trachten uit de oorspronkelijke toneelclub een regiseur te vinden, nu het roofd der voormalige landbouwschool de heer Snij ders vertrokken is. Bij het ontwikkelingswerk werd gespro ken over CURSUSSEN in pluimveeteelt, handvaardigheid en spre ken in het openbaar in samenwerking met de plattelandsmeisjes. Er bleek vooral een grote belangstelling te bestaan voor een cursus in klauwbehandeling van runderen en in motorenkennis. Ook zal getracht worden om een voldoende aantal deelne mers te krijgen voor een cursus in be drijfseconomie, terwijl van de zijde der le den nog geïnformeerd werd naar onder richt in veeverloskunde. De heer 'Wesseldijk verklaarde, dat de O.L.M gaarne de- nodige medewerking wil verlenen bij het totstandbrengen van deze cursussen, waar voor men zich alsnog kan opgeven bij de secretaris der P.J-G-O. afdeling, de heer L. H. Rensen- Na een korte pauze hield de heer G. J. Beldman, de 2e voorzitter, een causerie vinden. Het lijkt me een prachtige vol tooiing van je klassieke.'..." Maar Carla liet haar vader niet uit spreken- Ze viel hem om de hals, gaf hem klinkende zoenen op zijn pasge schoren wangen. „Griekenland! Pa, wat geweldig! Daar heb ik van gedroomd: ooit nog eens naar Griekenland te kunnen. Het is enorm! Vindt u het ook niet fantastich, ma?" „Kindje, het doet me plezier dat je er zo blij mee bent. Ik zie niet zoveel in oude ruïnes en zo, maar ik heb met vader afgesproken dat we veertien da gen in Griekenland zullen blijven en dat we dan ook nog veertien dagen naar de Rivièra gaan. Dat lijkt mij nou zo aardig, begrijp je?" „Ja, mij ook, maar je verliest dan een heleboel tijd met reizen natuurlijk. En ik zou een hele rondreis door Grieken land willen maken- Naar Athene na tuurlijk en naar Delphi en Olympia, maar de eilanden moeten zo prachtig zijn: Kefalonia en Kythera en Tinos cn Mykonos. En daar zullen we dus geen tijd voor hebben. En als je daar nu toch bent. „Stil, daar heb ik aan gedacht!" on derbrak de heer Brandenburg haar. Jullie gaat met het vliegtuig. Dat be spaart je een lange, vermoeiende trein reis en je wint er een heleboel tijd mee. Ik heb het reisbureau alles in orde la ten maken. Julle vertrekken aanstaan de maandag. Misschien kom ik jullie in Nice wel ophalen met de wagen, dan hoop ik er nog een weekje tussen uit te kunnen „Pa je bent geweldig!"' Carla was werkelijk heel gelukkig. Enthousiast rende ze naar de telefoon. over de excursie naar Parijs en omgeving, die hij met de heer J. Rensink gemaakt heeft onder auspiciën van de Veren, van oudleerlingen der Rijks-middelbare Land bouwschool te Hengelo van 11 tot en met 15 sept. jl- Zij logeerden op het kasteel van Meridon in de nabijheid van Parijs en vandaar uit werden dagtrips gemaakt naar landbouw bedrijven in de omgeving, naar Versailles met o.a. het grote paleis van Koning Lo- dewijk XIV- Bezoeken werden gebracht aan de bekende schouwburg van Parijs, de Fo lies-Bergère, aan de Hallen, het enorme marktcentrum, aldaar de beroemde Cathe- draal de Notre Dame en de Are de Triom- phe werden bezichtigd en de Eifeltoren beklommen. Deze per touringcar gemaakte excursie is bijzonder leerzaam geweest voor onze beide P-J.G.O.-ers. Zodra de dia's gereed zijn, willen de beide deelne mers deze nog graag eens laten zien en toelichten. Op de maandag j.l. te Rijssen gehou den veemarkt werden aangevoerd: 1723 stuks vee, runderen 66, varkens 1651 en 6 schapen. Prijzen: vette koeien van f 2,80 tot f 3,10 per kg slachtgewicht; melk- en kalfkoei- en van f 700,- tot f 850,- per stuk; pinken van f500,- tot f750,- per stuk; graskal veren van f 300,- tot f 550,- per stuk; drachtige zeugen van f 300,- tot f 350,- per stuk; loopvarkens van f 80,- tot f.95,- per stuk; biggen van f 52,- tot f 60,- per stuk. Overzicht handel: Rundvee: handel kalm, prijzen staande. Zeugen:- handel vlot, prijzen staande. Biggen; handel vlot, prijzen staande. PAARDENFOKDAG HOLBATKEO. Zaterdag is op de terreinen bij café 't Bonte Paard te Dijkerhoek weer het puikje te zien van het paardenmateriaal uit de gehele omgeving op het gebied van de warmbloedfokkerij. De paardenfokvereniging „Holbatheo" houdt daar haar jaarlijkse fokdag, die een keur van dieren van het Gronings en Gel ders type te zien zal geven, van enters en twenters tot ster-merriën toe. Ingeschreven zijn een aantal dieren, die op de tentoonstelling 3 x A» te Enschedé hoog gepremieerd werden. Als juryleden zullen optreden, voor het Gelders type de heren A. J. Ganzeboom, burgemeester van Raaltc, I-I. Schrijver te Terwolde en G J. Vlaskamp te Olst en voor het Gronings type de heren Z. Holt- land te 's Heerenbroek, R. van Ittersum te Wilsum en J Zweverink te Lochern. Als algemeen arbiter fungeert deheer G. A. R. Nieuhoff te Hardcnberg. Na' de keuring zal nog een demonstratie plaats vinden van aangespannen fokmer- rien. Er is door de landbouwcorporaties, za kenlieden en particulieren uit Holten en Bathmen weer een groot aantal ere-prijzen beschikbaar gesteld. VERHARDING LANDUWERWEG Door het gegmeentebestuur van Holten werd woensdagmorgen ten gemeentehui ze onderhands aanbesteed het verharden en verbeteren van de Landuwerweg over een afstand van 1.479 meter, onder directie van de Ned. Heide Mij. Ingeschreven werd door het N.V. Aan- nemings-en Wegenbouwbedrijf v.h. J. Kre kel en Zn te Holten voor 101-000,- en door de C-V.v.h. fa Jasper van 't Ver laat en Zn- te Hardinxveld-Giesendam voor 99.850,- De begroting bedroeg 116.000,- De gun ning is in beraad gehouden. „Herman? O, nee, mag ik Herman even? Ligt die nog in zijn bed? O, jam mer, nou ja, wilt u hem toch even roe pen? U spreekt met Carla Branden burg". Pa en ma keken elkaar veelbeteke nend aan. „Herman? O, zeg, moet je horen! Ik ga naar Griekenland! Vind je het niet mieters? Ja, met ma. Een cadeautje van de ouwelui. Nee, heus, het is waar. We gaan vliegen- Ja vliegen, met de KLM. En we blijven er veertien dagen en dan gaan we ook nog naar Nice, ook veer tien dagen. Wat zeg je? O ja-, het is enorm. Ik heb een prachtpa, vind je niet? Nou ja, vanavond vertel ik alles Dag, ik ben er helemaal opgewonden van!" En met een zucht belde ze af. Ze wist nog niet goed hoe ze het had. Ze rende naar boven, haalde haar atlas voor de dag, bestudeerde kaarten en be keek de plaatjes, snorde naar boeken over Griekenland in de boekenkast van pa, rekende uit waar ze allemaal heen zou kunnen, belde naar haar leraar Grieks om het te vertellen en vroeg diens advies en zeeg tenslotte vermoeid in een stoel, stralend van geluk om dit onverwachte buitenkansje. Ze kon nergens anders meer over praten. „Ma we moeten naar Santorin, hoor, waar die zigzag- trap uit de rotsen is gehouwen. Daar moet het zo mooi zijn. En het zal er nu zo heerlijk zijn tegen het najaar- En zöuden we nog in Delos komen waar Apollo geboren is? En ben je niet bang om tcvliegen, ma? Ik niet, hoor! Het lijkt me verrukke lijk!" (Wordt vervolgd)

Holtens Nieuwsblad | 1962 | | pagina 2