Uit Holtens historie rin*iiiiiii .Conflicten on Carla" ASPRO neem Speeltuin aan de Kolweg? - FEUILLETON - Zaterdag 8 september 1962 HOLTENS NIEUWSBLAD pagina 2 DE SLAG VOOR DE TOLBOOM OP HOLTERKEEMISDAG Holten heeft nooit stadsrechten gekre gen. Om de een of andere duistere reden zal dit wel achterwege zijn gebleven, ver moedelijk heeft de stad Deventer er de. hand in gehad. Want op de weg van De venter naar Munster is Goor de eerste stad Bathmen, Holten en Markelo bleven er nuchter van, dat Rijssen en Goor ste den werden, zat hem daarin, dat in beide plaatsen bisschoppelijke burchten ston den. Maar toch op de een of andere dag in de vroege middeleeuwen, toen de bis schoppen nog hun landvergaderingen hielden op de Markelose berg in de open lucht, bracht de een of andere bisschop een perkament mee voor de Holtenaren. Op dat perkament stond dat de Holtena ren vergunning kregen om kermis te hou den. Aangezien Holten veelvuldig onge wenst bezoek kreeg van rovende edelen, de bescheiden charters en papieren in hun rokken staken, is daar in Holten wei nig meer van te vinden. Maar een feit was, Holten had zijn kermis. En aange zien er vroeger op het platteland van zuidwest Twente en Salland weinig te beleven viel. Zo was de Holter kermis die in oude reis- en handelsalmanakken ge noteerd stond op de tweeëntwintigste au gustus, een datum in de Holtense kalen der van groot belang. Graven, jonkers en baronnen die met hun tijd geen raad wis ten, lieten hun dure rijgerei te Holten be wonderen. Ook hun zwaar met goud opge tuigde vrouwen lieten zij te Holten bewon deren. Dan waren er de vele Deventer kooplui. Daarnaast de minder grote. Dan> kwamen de boeren in hun stijve kledij. Vervolgens de luidsprekende koeien- scha pen- en varkenskooplieden. Daarnaast de liedjeszangers, kwakzalvers, goochelaars. En tot slot de lichtekooien, gauwdieven en ander gespuis. Dus de Holterkermis was bont gelijk de kudde van Laban. Te Holten, vooral de handeldrijvende mid denstand was zich er terdege van bewust, dat het maar eenmaal per jaar kermis was. De smid oefende zoveel mogelijk wanneer weer en wind dienende waren, hun beroep aan de straat uit. De tanden trekker ook. Ook de kuiper en de meubel maker timmerden aan de weg. De kaste leinsvrouwen poetsten hun koperen kan nen al dagen te voren. En de Deventer bierbrouwers en jeneverstokers brachten hun vuurwater enkele dagen voor de ker mis bij wagenvrachten vol naar Holten. De Deventer koekbakkers hadden te Hol ten een zeer goede stand. En de reizende kramers in van alles en nog wat veegden met een riezebezem de vele ongerechtig heden van een stukje straat en etalleer- den hun waren op de grond. Het beloofde druk te worden op dien tweeëntwintigste augustus. De avond te voren waren er al drie Pruisen gekomen met hun hessenwa gens met Keuls aardewerk. De potten bakkers van Rijssen hadden hun messen goed geslepen. Zij hadden elkaar beloofd de Pruisen van de markt te snijden. Dan waren er de geuzen van allerhande typen en uit vele plaatsen. Tijdens het twaalf jarig bestand was 't een beetje slap in zake het vechten. Natuurlijk traden hier en daar wel schermutselingen op, maar de room was er voorlopig af. Toch waren tal van Geuzen naar de kermis gekomen. Om te zien of er Spaans gezinden kwamen. Was dit hei geval dan zou er geknokt worden. De schout had wel maatregelen genomen, maar dat werkte niet alles uit. Mag men de vaderlandse geschiedenis op de letter geloven, dan vragen wij ons af hoe het mogelijk is dat Nederland nog Nederland is gebleven. Maar goed Willem voor de Boom, de tolgaarder, hield het met de geu zen. Hij had hun assistentie ingeroepen als het nodig was. In de ochtendvroegte ging alles gesmeerd. Drie Geuzen uit De venter hadden post gevat en keken toe of Willem ook moeilijkheden had. Vredig rookten ze hun pijp, zittend op een boom stam, die bestemd v/as voor een nieuwe tolboom. Tegen half tien kwamen de boe- 2) En voor Carla iets had kunnen zeg- gen,zaten ze er al. Een aardige, smaakvol ingerichte zaak Een beschaafd strijkje produceerde ro mantische melodieën. Ze kregen hun cocktails. Ze klonken en nipten aan hun glas. Plotseling zij Herman: „Wat ben ie eigenlijk stil! Ben je altijd zo, of praat ik misschien te veel? Ach ja, dat zal het wel zijn. Weet je wat? Ik hou een kwartier m'n mond. Vertel jij me eens wat van je zelf". Carla glimlachte. Hermans openhar tigheid ontwapende haar volkomen. Maar wat zeg je als een jongen je vraagt, iets over je zelf te vertellen? „Weet je wat ik dacht, toen ik daar net naast je in de auto zat?" Herman keek geïnteresseerd. „Nee natuurlijk niet"- „Ik dacht, dat je vanavond geen al cohol zou mogen gebruiken. We moeten straks toch nog terug?" „O, die ene cocktail maakt niets uit, zeg. Ik zou je van Utrecht wel andere dingen kunnen vertellen. Maar maak je geen zorgen: dit is de eerste en de laat ste!" Het was even stil. Toen zij Carla: „Wat zou ik van mezelf moeten vertel- ren opdagen. Zij eisten vrije doortocht door de Holtertol. Zij die onder de klok- kenslag van Holten woonden hadend vrije doorgang. Maar vroeger toen een groot deel van Salland en Twente bedekt was met onafzienbare heidevelden en broek landen hadden de grenzen van het schout ambt Holten. Het richter ambt Kedingen en de heerlijkheid Verwolde is schemer achtigs, de grens was soms verbijsterd. Wilem voor de Boom kende de dagelijkse passanten. Echter vele boeren hadden af gesproken net als de adel en de kooplie den vrij naar de kermis te gaan; De boom bleef echter gesloten. Tot de jonker Lam mert van den Bedenhof, op hoge toen eis te dat de boom los moest. Meewis de geus uit de Plasjesgang te Deventer ging in de Holter hooibergen al hulp halen, met dertien gezellen kwam hij terug. Zij had den zich moed ingedronken en snelden naar de tolboom. Het werd hoogtijd, de Jonker Lammert van de Oldenhof, had de boeren aangevuurd om door te rijden. De baron lag overhoop met Deventer. En Willem voor de Boom een Deventernaar moest maar eens flink terecht gezet wor den. De Geuzen kwamen en trokken hun zwaard, maar de boeren ook niet van gisteren, sinds dertig jaar aan geweld gewoon, haalden de bijlen uit hun karren en zwaaiden er woest mee. Toen de geu zen hun vriend Willem wilden helpen, hakten de boeren de knoop door. D.w.z. de tolboom, de geuzen zouden zeer zeker door de woedende boeren tot gruis zijn ge slagen, wanneer niet te rechter tijd de Jon ker van Wormelo, de drost van Twente was komen opdagen. De grote confoida- bele reiskoets naderde.Me vrouw van Wor melo liet door haar kamenier het portier raam opendoen. Willemriep zij hier wordt gevochten. Willem liet stoppen, trok zijn degen; hij nam het voor de boei'en op, me vrouw ook. Zij stak met enige moeite haar hooggekapte hoofd door het portierraam en riep heidaar pruttel! Wat moet dat. De baron was uitgestapt. Hij zag dat de tol boom voor de grond lag. Hij gaf de boe ren bevel de voor de grond liggende boom op te ruimen en ieder een oord als tol geld te betalen. En hij beloofde de boe ren straks te Holten met de geuzen af te rekenen. Wat verbeelde dat landlopers volk zich wel. Om de goede boeren lastig te vallen. Oranje boven! schreeuwde de drostinne door het portier raam Oranje boven! Lelijkerd! riep een boer uit Stokkum onder Markelo nou dan en liet de zweep knallen. Dit tegen de tolgaar der. De scholte van Rijssen die geen wa tergeuzen en Spanjaarden om het even kon luchten of zien, nam zijn dikke stok en maakte de weg voor iedereen wij. De drost van Salland ariveerde ook. De Sal- landse drost gebood de Holter timmerlie den onmiddellijk de tol te maken en be sliste dat iedereen behalve de adel en de kooplieden tolvrij mochten passeren en andere personen moesten betalen. Daarna begon de kermispret. VAN COEVERDEN Rijssen - Aangevoerd 1166 stuks vee, runderen 52, varkens 1114. Prijzen: Vette koeien van 2,70 tot 3,— per kg. slachtgewicht. melk-en kalfkoei- en van 700,— tot 350,— per stuk. Graskalveren van 250,- tot 450,— per stuk. Drachtige zeugen vn 275,— 375,— per stuk. Biggen van 54,- tot ƒ- 60,-- per stuk. Overzicht handel: Rundvee: handel kalm, prijzen lager. Zeugen en biggen: handel vlot, prij zen lager dan -normaal. len? Ik heb net mijn eindexamen ge daan, maar dat weet je. Ik vond het erg prettig op het gym. We hebben steeds een leuke klas gehad. Toch heb ik er niet veel vriendinnen van overge houden". „Zal ik jou eens zeggen hoe dat komt?" Herman zei het rustig. Hij wachtte even, bood Carla een cigaret aan. Pas toen ze beiden rookten ging hij verder. „Jij bent een bijzonder meisje. Je hebt weinig met de anderen gemeen- Je denkt na en dat doen meisjes van jouw leeftijd zelden. Ik heb nog nooit een meisje ontmoet dat zo ernstig kon kijken als jij. Toch geloof ik niet dat je ongelukkig bent, is het wel?" Even was Carla getroffen door de toon, waarop Herman dit zei. Het was de eerste keer dat hij een klein beetje interesse toonde voor haar innerlijk. Ên Carla betrapte zich er op, dat zij het prettig vond. Het strijkje begon met een Engelse wals. „Zullen we?" vroeg Herman en het gebaar, waarmee hij haar uitnodigde voor een dans, verried de geboren char meur. Ze dansten zwijgend. Hermans woor den „je bent een bijzonder meisje" klon- EET VAAK TOMATEN GEZOND EN LEKKER Tomaten behoren, met aardappelen,, tot de planten die wij aan de opvolgers van Columbus te danken hebben. Zij stammen uit Amerika. Pas in de 16de eeuw worden zij in Europa aangetroffen en daar soms alleen gewaardeerd als sierplant en als curiositeit. Heel anders dan nu: wij vin den niet de bladeren en de bloemen hoofd zaak maar de vruchten. En wij waarderen de vrucht niet alleen om zijn mooi-rode kleur, maar om zijn heerlijke smaak en vele mogelijkheden in de keuken. Dat de tomaat vitaminerijk is nemen wij graag als extra voordeeltje mee. Eet Vaak toma ten zij zijn gezond en lekker. Recepten voor 4 personen Twee voorbeelden van tomaten cock tail. Deze kunnen als eerste gerecht aan de warme maaltijd of bij de koffietafel ge geven worden. Tomatencoektail (1) 4 Tomaten, 1 appel, 50 g. magere ham 1 eetlepel mayonaise, ui (knoflook), zout peper, peterselie. De tomaten wassen, de appel schillen en de vruchten in kleine stukjes snijden. De ham eveneens in kleine stukjes verde len en aan de klein gesneden vruchten toevoegen. Dit mengsel voorzichtig ver mengen met mayonaise, een weinig zeer fijn gesneden ui (heel weinig fijn gesne den of geraspte knoflook), zout en peper. De cocktail overdoen in kleine glazen schaaltjes of glazen coupes. De cocktail garneren met zeer fijn gesneden peter selie. Tomatencoektail 2 2 Sinaasappelen, 6 tomaten, 1 eetlepel tomatenketchup, zout, peper, suiker, noot muskaat, peterselie. De sinaasappelen schillen en in plakken snijden. De plakken in kleine partjes ver delen. De tomaten wassen en klein snij den. De sinaasappel en tomaat door el kaar mengen met tie tomatenketchup, zout, peper en suiker. De cocktail over doen in glazen schaaltjes of glazen cou pes. De cocktail garneren met een wei nig nootmuskaat en een kien toefje pe terselie. Rijst met kippepoelet en tomaat 500 g kippepoelet, plm. 1 water, zout, foeli, peper, 400 g. droogkokende rijst, plm. 1 kg, tomateft, 250 g. ui, ongeveer y2teentje knoflook, plm. 30 g. (3 eetlepels boter of magarine. Het poelet wassen en opzetten met kokend water, zout en een stukje foelie- De kip zachtjes gaar koken in plm. 2\/j uur. Het kippovlees van de botjes halen en in stukjes snijden. De bouillon meten en indien nodig aan vullen tot 6 dl. De bouillon aan de kook brengen. De rijst wassen en in de bouillon gaarkoken in plm. Vó uur. De tomaten even boven de gasvlam houden of in ko kend water dompelen en dc velletjes eraf halen. De tomaten in plakjes snijden. De ui en een klein stukje knoflook schoonma- ken, fijn snijden en in een braadpan in de boter of margarine fruiten. Het kippe- vlees toevoegen en even meebakken. De tomaten erbij doen en heel even smoren. De gare rijst goed met de massa vermen gen. Het gerecht desgewenst op smaak afmaken met zout en peper. Gevulde tomaten met aardappelen en nierragout XVi Kg aardappelen, zout, plm. 3 dl melk, 15 g. boter of margarine, plm. 75 g. geraspte kaas, peper, nootmuskaat, 300 g. nier, 20 g. boter of margarine, zout, pe- ken Carla nog steeds in de oren- Vader had zoiets al vaker tegen haar gezegd, maar nu Herman het had uitgesproken, deed het haar wat. Alleen vroeg ze zich af, of Herman misschien een oppervlak kig complimentje had willen maken. In gedachten verdiept volgde zij vrijwel automatisch Hermans bewegingen. Te plotseling hield het strijkje op met spe len; Herman had onder het dansen geen woord meer gezegd. „Zo je bent er zei Herman toen hij zijn wagen, ver over twaalven, liet stop pen voor het huis van de Brandenburgs. „Heb je je een beetje met me geamu seerd?" „En of!", liet Carla zich spontaan ont vallen. Ze stak hem haar hand toe, wil de bedanken, maar Herman wimpelde met een achteloos gebaar haar woorden weg. „Toe nou! Ik moet jou bedanken. Ik heb een prttige avond gehad. Wanneer zie ik je weer? Morgen in het zwembad? O nee, ik moet naar Groningen morgen. Overmorgen dan? Zeg, als we weer eens naar Scheveningen gaan doen we het anders, hoor! De hele avond cola en jus d'orange drinken is ook niet alles. Zeg, moet je al naar bed? Blijf je nog niet een kwartiertje kletsen hier in de wa gen?" In de kamer van meneer Brandenburg brandde nog licht, zag Carla. Zou hij nog zitten werken, of wachtte hij op haar? Het was laat; ze moest eigenlijk wel naar binnen. En ze wilde het ook wel. Zonder aarzeling nam ze afscheid, wuifde nog even toen Plerman startte. In het flauwe schijnsel van een straat lantaarn zag ze dat Herman haar van per, suiker, 2 eetlepels bloem, 8 grote to maten. Dc aardappelen schilen, wassen en gaar koken in weinig water met zout. De nier met ruim koud water en zout aan de kook brengen. Het water afgieten. De nier in kleine stukjes verdelen en in boter of mar garine in plm. 10 minuten zachtjes gaar- bakken. De tomaten wassen. Een kapje eraf snijden en de tomaten uithollen. Het vruchtvlees uit de tomaten dooV" een zeef wrijven en aan de gebakken nier toe voegen. De bloem aanmengen met een le pel water. Met dit papje het niermengsel binden. De nierragoiit op smaak afmaken met zout, peper en suiker. De gare aar dappelen afgieten, droogstomen en fijn stampen. De melk, boter of margarine, peper, nootmuskaat en kaas erdoor roe ren. De puree goed heet laten worden en luchtig roeren. 4 Tomaten vullen met pu ree, de andere 4 met nierragoüt. De kap jes schuin op de tomaten zetten. De ge vulde tomaten in een vuurvaste schotel of pan zetten met een beetje water en een klonje boter of margarine. De pan sluiten en de tomaten gaar, maar niet te zacht laten worden in plm. 10 a 15 minuten. De rest van de puree (en de ragout) warm houden en apart erbij geven. Wanneer men in het bezit van een oven is, dan de rest van de puree in een vurvaste schotel doen. Hierop om en om de met regoöt en puree gevulde tomaten zetten. De oven voorverwarmen. De scho tel in de oven plaatsen en de tomaten gaal laten worden in 10 a 15 minuien. Desge wenst als tweede groente sperciebonen erbij geven. Groente-rat jetoe Kg. soeptomaten, 1 groene paprika, ^groene komkommer, 1 ui, (\/2 teentje knoflook), olie, tijm, laurierblad, peper, zout. De tomaten in kokend water dompelen of even boven de gasvlam houden. De velletje eraf halen en de tomaten met pe per en zout bestrooien. De komkommer wassen en in plakjes snijden. De paprika wassen en zaad en zaadlijsten verwijde ren. De paprika in smalle reepjes snijden. De ui en knoflook) schoonmaken, fijn- snipperen en in een bodempje olie licht bruin bakken. De paprika en komkom mer, een paar tomaten, in stukjes gesne den, de tijm, het laurierblad, peper en zout toevoegen en het geheel gaar smo ren in 5 a 10 minuten. Op het laatst de hele tomaten erdoor scheppen en even mee verwarmen. Dit gerecht smaakt goed bij rijst of macaroni en als warme of koude broodbe legging. -V V 'F, <J*~ V V H PUZZLERÏT M.A.C. „DE HOLTERBERG" Zondagmiddag organiseert de M.A.C- „De Holterberg" ter afsluiting van het seizoen haar traditie geworden puzzle- rit, die altijd bijzonder interessant is, omdat er veel van de intelligentie van de deelnemers wordt gevraagd en men na afloop toch nog steeds voor verras singen blijkt te zijn komen te staan. Niemand behoeft zich daarom echter te laten weerhouden deze middag mee te puzzlen. De rit is toegangkelijk voor auto's, motoren en brommers, terwijl gestart wordt om half drie bij het clublokaal café Vruggink in de Stationsstraat. Voor de beste prestatie wordt als hoofdprijs door garage E. H. A. G-, als Esso-dealer, 50 liter benzine beschik baar gesteld. achter het stuur een galante kushand toewierp. „Had ik hem een zoen moeten geven?" vroeg ze zichzelf af, toen ze in de gang haar mantel ophing. Pa en ma waren nog op, informeerden belangstellend of ze een prettige avond had gehad en lieten haar toen, gelukkig zonder veel vragen, naar haar kamer gaan- Morgen zou ze Herman niet zien. Vond ze het erg? Had ze Herman bij het afscheid een zoen moeten geven? i-Iad ze dat prettig gevonden? Nee, wist Carla opeens. Mis schien later. Herman was aardig, vlot charmant, vrolijk. Maar nog steeds wist zij niet of Herman de jongen was om wie zij veel zou kunnen geven. „Jij bent een bijzonder meisje", had hij gezegd. Maar in de loop van de avond was zij er niet achter kunnen komen wat hij daar precies mee bedoelde. Maar zoveel indruk had de avond toch wel op haar gemaakt dat ze een beetje verlangde naar overmorgen- En ze bedacht dat er iets opwindends in stak, een vriend te hebben 3) De volgende morgen werden er bloe men gebracht. Op het kaartje stond: „Je Herman". „Zo zo", lachte ma Brandenburg, „dat is een voortvarende jongeman, is het niet? Zeg, moeten we de verlovings kaartjes al laten drukken?" Carla bloosde, pruttelde verlegen wat tegen. Waarop pa zei: „Nee, moeder, in onze tijd ging dat allemaal zo snel niet. Maar Carla heeft ZEVENJARIGE JONGEN DOOR AUTO AANGEREDEN. Zaterdagmorgen van de vorige week is te omstreeks 9 uur de 7 jarige Henk Veneklaas, zoontje van de familie Ve neklaas op het Erve „Harwig"' in de Look, toen hij op de fiets op weg was naar het dorp, op de hoek van de Rijs- senseweg, door een bestelauto, bestuurd door de heer J. N. uit Rijssen, aange reden en vrij ernstig gewond. De bestuurder van de bestelauto, die uit de richting Holten kwam, moest voor een grote vrachtauto wachten, toen hij naar Rijssen wilde afslaan. Het drukke autoverkeer is waarschijn lijk de oorzaak geweest, dat hij toen hij kon doorrijden - het knaapje, dat voor rang had, niet tijdig genoeg heeft op gemerkt, met het gevolg, dat de aan rijding ontstond. Aanvankelijk zaag het er met de jon gen, die bij de fam. B. J. Slotman, werd binnengedragen, nogal ernstig uit, Na door dokter Rietdijk voorlopig be handeld te zijn is hij per Holtense zie kenauto naar het St. Geertruiden Gast huis te Deventer vervoerd. Hier consta teerde men een hersenschudding. Zijn toestand is thans vooruitgaande. VAN DE BROMMER GESLINGERD. Zondagmiddag is de jeugde Dickie Lodeweges, toen hij met zijn buurjon gen Henk ,v-d. Pluym achter op de bromfiets op de Rijssenseweg reed met de knie met een langs de weg staand paaltje in aanraking gekomen, waar door hij van de brommer werd geslin gerd en een flinke snijwond opliep. Dokter Nagelhout die de eerste hulp verleende, achtte behandeling in het ziekenhuis te Deventer noodzakelijk, waar de nodige hechten zijn gelegd. Het ongeluk was daarmede nog vrij goed afgelopen. DUIVEN VLOGEN WEER. De postduivenvereniging „de Berg- vliegers" nam het afgelopen weekend met oude en jonge duiven deel aan een vlucht vanaf Stilvoorde België). Afstand 204 k.m. lossing 11 uur v.m. De uitslag was: 1 2 en 3 C. W. Reeves, 14.24.47 uur, 4. L. Gazan, 5- C. W Reeves, 6 en 7 H. J. Aaftink, 8. C. W. Reeves, 9. H. J. Aaftink, en 10 W. v. d. Pluym. De prijs in natura werd gewonnen door de heer C. W. Reeves. Enige bewoners aan de Kolweg en omgeving hebben het initiatief geno men tot het oprichten van een speel tuinvereniging. Men is van mening, dat bij de huidige groei van Holten er voor de jeugd steeds minder gelegenheid en ruimte is om te spelen en verantwoord bezig te zijn. Het ligt in de bedoeling een dezer dagen rond te gaan met een lijst om zo doende leden te werven. Blijkt het, dat er voldoende animo is, dan zal getracht worden een geschikte ruimte te vinden Dit terrein zal gezocht moeten worden in de omgeving van de Kolweg. Wij tekenen hierbij aan, dat door de stichting van nieuwe woonwijken waar in zich voornamelijk jonge gezinnen vestigen, en de intensivering van het verkeer, de behoefte aan speelruimte, vooral voor de kleinere kinderen, steeds groter zal worden. Een duidelijk voorbeeld daarvan is de gestadige uitbreiding van het z.g. Kolplan. Men dient zich daarbij te re aliseren. dat ook de stichting van een speeltuin planologische voorzieningen vraagt, zodat een tijdige aanpak zeer noodzakelijk is. Wat het overige be treft zijn wij er zeker van dat de Ned. Bond van Speeltuinverenigingen gaar ne de nodige adviezen zal verschaffen, als de initiatiefnemers in hun opzet zouden slagen. Red. „Alles wat ons van de goede oude tijd scheidt zijn dingen, die veel meer lawaai maken dan vroeger," aldus H:P. Herbert. De beste 'ijd om vrienden te maken is, voordat men ze nodig heeft". ook wel de tijd, niet, meiske? Ze moet eerst nog studeren, zeg, zeker nog een jaar of vijf. Dan komt ze bij mij in de zaak. Wat zullen de mensen je benijden: zo jong al advocate! Prachtig zal het zijn, kind". „Ik help het je wensen, vader", hoor de Carla ma zeggen. „Als die moderne jonge mensen iets in hun hoofdjes heb ben, krijgt geen vader dat er meer uit, weet' je dat? En trouwens, ik vind die Herman Grootenhuis een heel geschikte jongen. Weet je dat zijn vader op de nominatie staat om direkteur te wor den? Zijn moeder moet trouwens veel geld hebben- Ik zeg maar zo, als de jon gelui van elkaar houden, doe je er toch niets aan. Ik vind dat bovendien niet eens zo erg nodig!" „Maar wat zeg je nou vrouw?",vroeg pa teleurgesteld. „Vind jij dan niet dat Carla moet studeren? Moet ze dan niet komen werken op ons kantoor?". „Hou jullie toch allebei op!", riep Carla toen. „Wat denken jullie wel? Jullie dochter is gisteravond voor het eerst met een jongen uitgeweest. Nu heb je het al over trouwen en zo! Het is gewoon belachelijk. Herman is een vriendje van me, meer niet, hoor je? Ik wil niet dat jullie allerlei voorbarige conclusies trekken, waar wij zelf nog lang niet aan hebben gedacht". En ze liep boos de kamer uit de straat op. Niet aan gedacht? Natuurlijk had ze eraan gedacht, overwoog ze toen haar verontwaardiging wat was bekoeld: Maar meteen zag ze in, hoe voorbarig ook dat was geweest- Herman was in derdaad niet meer dan een vriend. (Wordt vervolgd)

Holtens Nieuwsblad | 1962 | | pagina 2