0 Jaarlijkse fokveedag School- en Volksfeest in Dijkerhoek Moeder F5 SABYDERMSHS! KAALHEID m Bss mee me! de TOTO gesloten, Gebr. Schuppert Fa. Gebr. Olthof Flinke deelname aai welksspelen Nijverdaise Toneelvereniging „N.T.V." boeide met „Vrije Vogels" puistjes Lïchtdrykpatrooeii dÉÉ HORPANTA JE VIJZEL' gesloten W0NNMK Win f 50.000 in contanten Een ad¥grfëntie doet wonderen voor de verkoop GEMEENTE HOLTE! Gemeente-arbeider GRAFMONUMENTEN r~ bakfeleieide Ver. Bakkerijen „De Halm" Coëp. Aan- en Verkccpvereniging „HOLTEN" de gehele dag gesloten. Ifetextiringbedrij! üesuraat' Zaterdag 1 september 1962 HOLTENS NIEUWSBLAD pagina 3 Afscheid van de heren Kers en Wegstapel Dijkerhoek De buurtschap Dijker- hoek heeft woensdag en donderdag weer geheel in het teken gestaan van het jaar lijkse School en Volksfeest dat dank zij de spontane medewerking van alle inge zetenen en stralend weer, weer uitstekend is geslaagd. Op de feestvveide bij café „Het Bonte Paard" heeft de schooljeugd zich kostelijk geamuseerd in de draaimolen en een spor tieve strijd geleverd bij de verschillende spelen. Donderdagmiddag genoten de kinderen in de feestzaal van „Het Bonte Paard" ge weldig van het optreden -van de gochelaar Mr. Pierre die tal van jongelui bij zich op het podium liet komen om hun tg laten zien wat nou eigenlijk goochelen is. De kin deren werden door de feestcommissie ruim getracteerd en allen ontvingen een prijsje. Feestavond met Nijverdaise toneelvereniging Gewoonte getrouw begonnen de feeste lijkheden reeds woensdagavond met een feestavond. De Nijverdaise Toneelvereni ging „N.T.V." bracht voor het voetlicht het toneelspel „Vrije Vogels". De uitvoe ring werd geopend door de voorzitter van de Volksfeestcommissie de heer H. Kers, die in 't bijzonder welkom heette de bur gemeester mr. W. H. Enklaar, de gemeen te-secretaris de heer G. J. Langenbarg en mevr. Langenbarg. De heer Kers sprak woorden van dank tot de familie Kloosterboer voor het be schikbaar stellen van de feestvveide, de zakenmensen en de Dijkerhoekse bevol king, zonder wiens royale.financiële steun het niet mogelijk zou zijn telkenjare dit School- en Volksfeest te organiseren. Een bijzonder cachet aan deze geslaagde feestavond gaf de wedstrijd „Bloemen- schikken" waaraan door verschillende da mes werd deelgenomen. Naar het oordeel van de jury die bestond uit dames-leden van de „N.T.V." had Aly Rietberg „flora's kinderen" het mooist geschikt en zij kreeg de eerste prijs. De 2e, 3e en 4e prijs waren secp. voor Bertha Wagenvoort, Dinie Weg" stapel Ed. en Jo. Wegstapel Ad. Van het spel dat de „N.T.V." voor het voetlicht bracht werd zeer genoten. Het talrijke publiek was gul met applaus en de spontane ovatie die gebracht werd na het slotbedrijf sprak duidelijke taal en de heer Kers was ongetwijfeld de tolk van allen toen hij de dames en heren hartelijk dankte voor het gebodene. Afscheid van twee bestuursleden Aan het einde van de geslaagde avond werd afscheid genomen van de heren H. Kers en E. Wegstapel Jzn. die resp. 35 en 30 jaar als leden van het bestuur hun bes te krachten wilden geven. De heer Kers was een lange reeks van jaren voorzitter van de organisatiecommissie en onder zijn leiding heeft men van het Dijkerhoekse feest steeds iets weten te maken waarop met genoegen kon worden terug gezien. De heer B. J. Paalman sprak een kort woord van dank en grote waardering tot de scheidende bestuursleden die hij als herinnering een prachtige sigaretten aan steker overhandigde, terwijl aan de da mes bloemen werden aangeboden. Als be stuursleden werden gekozen de heren J. Westapel Azn en E. J. Kers Hzn. Het schoolfeest Donderdagmorgen was de schooljeugd in feestkledij gestoken, al vroeg bij de school met versierde wagentjes, fietsen, bogen en mandjes om ze te tonen aan de jury, die bestond uit de dames Bouwhuis- Geltink, Nagelhout-Klijzing en Weijl-Gold- stein. De jeugd had aan dit onderdeel van het programma weer heel veel zorg be steed en de jury had geen gemakkelijke taak. De prijzen werden als volgt toegekend: Karretjes: 1 Rikie Baltus, 2 Dinie Kloosterboer, Bea Huzen, Bertha Fikkert en Janneke Westapel, 3 Henk Rensen, Herman Klein Teeselink en Gerrit Klein Teeselink', Gerrit Scheperman, Gerrit Ribbink en Johan Scheperman, 4 Jan No- teboom en Evert Jan Pinkert, Wim Mark voort, Henk en Allard Markvoort.. Gerrit Vlogtman, Wim Markvoort, Henk Mees- terberends en Johan Mark voort. Fietsen: 1 Arie Podt, 2 Henk Blankénd, 3 Aaltje Rattink, Henk Brinkman en Ger rit Nijland. Mandjes: 1 Gerrie Vlogtman, 2 Sinie Klein Teeselink en Ria Ulfman, 3 Wim Witmer, 4 Alie Wagenvoort. Bogen: 1 Jannie Meijerman, Dinie Aan stoot, Jennie Sluiter, 2 Gerard Lonink, 3 Bertha Paalman, Jannie Rensen, Alie Meuleman, Hennie Klein Teeselink, 41-Ien- nie en Toosje Ebreehl, 5 Wim Stevens. Diversen: 1 Dinie Jansen Manensc-hijn. Jantina Pinkert, Dinie Klaasses en Aly Nijland, 2 Gerard Wagenvoort, 3 Joke Harbers, 4 Alie Stevens, Jannie Tuitert, Jopie Poliste en Grada Willems. Na de keuring ging het onder vroijke tonen van H.M.V. naar de feestvveide waar spelletjes gedaan werden. De prijzen werden als volgt gewonnen: Meisjes le klas (vlaggetjes wedloop): 1 Gerrie Huzen. 2 Ria Ulfman, 3 Willy Baltus, 4 Siny KI. Teeselink, 5 Alie Wa- g'envoort. Jongens le klas aardappel wedloop1 Gerrit KI. Teeselink, 2 Henk Brinkman, 3 Johan Markvoort, 4 Bert Aaftink, 5 Dik- kie v. d. Worp. Meisjes 2e klas (Bal op pollepel): 1 Hennie KI. Teeselink, 2 Hennie Ebrecht, 3 Dini Hoekman, 4 Ali Meuleman, 5 Jan nie Tuitert. Jongens 2e klas (blokjes rapen): 1 Henk Markvoort, 2 Evert Jan Pinkert, 3 Gerrit Nijland, 4 Gerrit Ribbink, 5 Allard Markvöórt,* 6 Wim Witmer, 7 Arie Podt. 8 Gerhard Scheperman, 9 Gerard Lonink. Meisjes 3e klas (was ophangen)1 Ger rie Vlogtman, 2 Jennie Sluiter, 3 Bertie Paalman. Jongens 3e klas (hindernisloop): 1 Henk Meesterberends, 2 Wim Nijland. Meisjes 4e klas (lopen met pingpong balletjes op bord): 1 Bertha iFikkert 2 Janneke Wechstapel. Jongens 4e klas (lopen met pingpong bal op lepel i1 Jan Ulfman, 2 Albert Ulfman, 3 Gerard Wagenvoort. Jongens 5e klas (zaklopen): 1 Wim Ste vens, 2 Jopie Poliste, 3 Hans Witman. Meisjes 5e klas (zaklopen): 1 Joke Harbers, 2 Grada Willems, 3 Gerrie Elber- sen, 4 Aaltje Rattink, 5 Toosje Ebrecht. Jongens 6e klas (zaklopen): 1 Jan Bos man, 2 Wim Veneklaas Slots. 3 Cor Wa genvoort, 4 Jan Meijerman, 5 Henk Boode" Meisjes 6e klas (zaklopen): 1 Ineke v. d. Worp, 2 Dini Jansen, 3 Dini Klaasses en Aly Nijland, 4 Jantina Pinkert. Volksspelen: 's Middags hadden op het feestterrein de volksspelen plaats waar aan door een flink aantal dames en heren werd deelgenomen. De geldprijzen-plus een medaille of lauwertak voor de eerste prijswinnaars werden als volgt gewon nen: Stoelendans: 1 mevr. Nikkels-van Schooten, 2 Jannie Reilink JWD, 3 Gerrie Markvoort HWD, 4 Mini Rensen HJD, 5 Marietje Wilmerink, 6 Dini Veneklaas. Zaklopen (dames): 1 Jennie Kers, 2 Gerrie Reilink, 3 Mini v. d. Berg. Zaklopen (heren)1 J. Wissink, 2 H. Rensen GHzn, 3 J. Tuitert, 4 G. Pinkert, 5. A. Wechstapel HJzn, 6 J. Ulfman. Behendigheidswedstrijd voor heren (in een aan 2 touwen hangende mand overall aantrekken): 1 G. Pinkert, 2 G. Harbers, 3 J. Ulfman, 4 J. Wilmerink, 5 H. Nek kers HJzn, 6 J. Wilmerink Fzn. Bromfietsrace: 1 H. Bieleman, 2 W. Ste vens, 3 F. Grotebocr, 4 H. Beldman, 5 PI. Klaasses, 6 G. Klein Hegeman, 7 J. Slui ter. Karretje rijden voor paren: 1 J. Wil merink en echtgenote, 2 A. Brinkman en echtgenote; 3 H. Bosman en verloofde; 4 Henk en Jannie Reilink. De prijzen die beschikbaar waren ge steld voor de versiering kende de jury die bestond uit het personeel der school te Dijkerhoek toe aan de h.h. H. Reilink JWzn en J. Wilmerink. Ringsteken op 't losse paard: 1 E. Vene klaas Dzn, 2 D. Podt, 3 PI. Reilink JWzn, 4 G. J. Stevens. Ringsteken op fiets (dames)1 Bertha Markvoort HWd, 2 Dini Reilink JWd, 3 Mini Rensen HJd, 4 Jo Wegstapel Ad, 5 Jennie Kers PId. Schieten (personele baan): 1 G. Ban- nink, 2 H. Sluiter Jszn, 3 D. J. Regter- schot, 4 G. J. Stevens, 5 W. Smale, 6 G. J. Beldman, 7 H. Kloosterboer, 8 W. Stevens Wzn. Schieten (vrije-baan)1 H. Bosschers, 2 H. Wagenvoort, 3 G. J. Stevens, 4 J. Bouwhuis, Holten, 5 A. Wegstapel Jzn., 6 G. Klein Teeselink, 7 H. Nekkers. PUROL-POEDER De N.V. „De Atlas"-Delft zal binnen kort een nieuw lichtdrukmateriaal leve ren, dat door de dames, die graag zelf kledingstukken thuis vervaardigen, met enthousiasme zal worden begroet. Dit lichtdrukmateriaal - „Ozalid-patronen- papier" genoemd - vormt de basis van een volkomen nieuw soort knippatroon, dat terecht een revolutionaire ontwik keling op het terrein van patronen kan worden genoemd. Op dit gebied worden enorme omzet ten geboekt en de hoeveelheid patronen, die de Nederlandse dames per jaar „ver bruiken", kan veilig op enkele miljoenen worden geschat. De grondgedachte van het nieuwe pa troon is de vermenigvuldiging van de grond opstelling via het Ozalid-licht- drukprocédé, dat een accurate verme nigvuldiging van deze grondopstelling mogelijk maakt. Deze methode wordt reeds in vele Nederlandse confectiefa brieken met succes toegepast, omdat hierdoor een „gerichte" werkwijze ont staat, met als resultaat een productie versnelling en een duidelijk waarneem bare kwaliteitsverbetering. Plet uitgangspunt voor het nieuwe knippatroon is dan ook de Ozalid-metho" diek in de confectie-industrie geweest. Door gebruik te maken van de jaren lange ervaring, met deze methodiek op gedaan, is een patroon ontstaan dat, met volledig behoud van de„belijning", zeer eenvoudig gecorrigeerd en aange past kan worden in het geval de maten niet overeenstemmen met de stand- aardmaten. Aan de ontwikkeling van dit nieuwe knippatroon is geruime tijd gewerkt. Vele ontwerpen zijn gemaakt en de re sultaten vergeleken. Aan het eind van de onderzoekingsperiode is komen vast te staan, dat het lichtdrukpatroon uit stekend hanteerbaar is en vele voordelen biedt t.o.v. het conventionele lijnen- knippatroon. Het lichtdrukpatroon is, in tegenstel ling tot de huidige knippatronen, geen verzameling losse delen, waarvoor men zelf de ligging moet samenstellen, doch bestaat uit een vel ,-Ozalid-patronen- papier" even groot als de te knippen stof - hetzij 90 cm, hetzij 140 cm - en kan zonder meer worden gebruikt (va riaties op elke voorkomende stofbreed- te zijn eveneens mogelijk). De ligging van alle onderdelen is in kleurvlakken op het patroon aangege ven en zo voordelig mogelijk gerang- OËilNH KNIPPEN schikt. Daar de stof niet dubbel behoeft te worden geknipt is o.a. het zogenaam de „doorslaan" niet langer nodig en zijn vele vroeger vaak voorkomende on nauwkeurigheden tot de onmogelijkhe den gaan behoren. Dit nieuwe patroon kan zelfs worden gehanteerd door degenen, die nog nim mer zelf een kledingstuk vervaardigden en het maakt een einde aan de „knip- angst", welke veel dames ervan weer hield, zelf de schaar in een lap stof te zetten. De patronen worden verstrekt met „aangeknipte" naden, die duidelijk af leesbaar zijn, aangegeven zijn de zoge naamde „knipjes" (aansluitpunten in naden - mouwen - panden) voorts zijn aangegeven figuurnaden (coupe-bepa lend), knoopsgaten en aanzetpunten dei- knopen. De N.V. „De Atlas" te Delft zal deze lichtdrukpatronen niet in de handel brengen. Zij is. als fabrikante van licht drukmaterialen voor industriële en ad- PASSEN ministratieve toepassingen de leveran cier van het „Ozalid-patronenpapier", dat wordt gebruikt voor het nieuwe knippatroon, waarvoor bij uitgevers van modebladen, damesbladen, etc. grote be langstelling bestaat. De directie van N.J. Menko N.V. te Enschede stelde de N.V. De Atlas voor een perspresentatie van het lichtdruk patroon een zogenaamd ,,cruise"-ensem- ble ter beschikking. Het betreft hier een rok en een jasje, ontworpen door de couturier Alwin Eberle. Dit haute couture-ensemble werd uit gewerkt in een lichtdruk-knippatroon, dat werd afgegeven aan een leerlinge van de Amsterdamse Vak- en Huis houdschool „Prinses Irene". Dit meisje, Anja Dissel, heeft via dit lichtdruk knippatroon eenzelfde kledingstuk ver vaardigd, doch nu met een andere stof- zetting. Anja heeft nog het orginele pakje van Menko noch een afbeelding of tekening hiervan gezien. Evenals het orginele ensemble is het „nagemaakte" ensemble vervaardigd van stoffen uit de voorjaarscollectie 1963 van de N.J. Menko N.V. Beide pakjes zullen ge lijktijdig worden getoond, zodat een goede vergelijking mogelijk is. Met grote blijdschap en dankbaarheid aan God geven wij kennis van de geboorte van, ons dochter tje JANET ALICE J. W. DOLMAN A. DOLMAN LENSINK Box 88 La Glacé, Alta, Canada. ten gevolge van haaruitval, roos en andere oorzaken. Voorkom dit en volg een kuur met het geheel nieu we wetenschappelijke haar- groeipreparaat Dit deed ook mevr. Kers siers, Ramsweg 9c, Ens, die leed aan ernstige haaruit val en roos en thans weer als prachtig succes heeft: een gezonde haardos (zie foto). Horpanta haargroeiprepa- raten (2,35 4,60 - 7,50 etc); Horpanta Shampoo (1,10 - 1,95); Horpanta Haarcrème (ook tegen grijzend haar (1.39 - 1.65) en Horpanta Massage-Olie (1,25 - 4,60). Verkrijgbaar: DROGISTERIJ 9S Oranjestraat. Biggen te koop bij G. Nij_ enhuis, Espelo 20a Holten. WEGENS VAKANTIE maandag 3 sept. en dinsdag 4 sept. a.s. Wegens aansch. centrale verwarming te koop: GROTE HAARDKACHEL (Beckers), een oliekachel en electr. kachel, z.g.a.n. P. G. DIJKSTRA, Holterberg 35. TE KOOP MOTORRIJWIEL DKW 175 cc., eventueel te rui len voor bromfiets. K. SOER. paardenstraat 53. Aanmeldingskaarten verkrijgbaar bij H. W. TULLER, Kol weg 11 TE KOOP TOOM ZWARE BIGGEN W. F. TEESELINK, Beuseberg 39, Holten. Heden overleed plotsc-iing *.ot onze diepe droefheid onze innig geliefde vader, groot- en overgrootvader HENDRIKUS MEKENKAMP weduwnaar van J. PAALMAN in de ouderdom van 81 jaar. B. J. Nekkers-Mekenkamp H. J. Nekkers H. Mekenkamp H. Mekenkamp-Koopman H. Paalman-Mekenkamp B. J. Paalman Kleinkinderen en achterkleinkinderen Holten, 30 augustus 1962 Borkeld 66 Zij, die de overledene de laatste eer willen bewijzen, worden verzocht om 2.30 uur op de tnieuwe begraafplaats aanwezig te zijn. Maandag 3 tot en met woensdag 5 september Burgemeester en Wethouders van Holten roepen gegadigden op voor de betrekking van op een salaris bij een leeftijd van 25 jaar of ouder van f 86.85 per week, exclusief 4 'o huurcom- pensatie en eventuele prestatiebeloning. Schriftelijke sollicitaties binnen acht dagen na het verschijnen van dit blad te zenden aan de Burge meester van Holten. Geen bezoek dan na oproeping. a ■Bnamnai BEZOEKT ALLEN DE op zaterdag 8 september a.s. in Kalfstermansweide. Aanvang 9.30 uur STEENHOUWERIJ DEVENTER Levering van alle soorten QlftSSlïtf!® Voor algemene graven reeds vanaf 85. Agent voor Holten: J),. J. ^EKKESiET Gevraagd een nette Zaterdags om de andere week vrij. 45-urige werkweek. HOLTEN Vrijdag 7 september a.s. zijn onze bedrijven te Holten en Dijkerhoek wegens het personeelsreisje OLDEXZAAL Gedurende deze maand een SPECIALE AANBIEDING Wollen jassen en wollen mantels ehem. reinigen 3.95 Tévens uw adres voor Drijmastern, Verven, Onz. Stoppen en Plisseren Ook verven wij lederwaren in elke gewenste modekleur HOLTEN: SCHOPPERS, Pastoriestraat 7.

Holtens Nieuwsblad | 1962 | | pagina 3