Uit het Plaatselijk Parlement Agenda ^upywli/ke Het scheidende raadslid, de heer M. Teeselink, gehuldigd - Geen brandspuit meer in Dijkerhoek Is slachthuismest bacteriënverspreider Betaling abonnementsgeld KERKDIENSTEN ENST r. Raadsvergadering Zaterdag 1 september 1962 No. 35 Jaargang 14 HOLTENS NIEUW De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.50 per kwartaal Uitgave van de Stichting .Holtens Nieuwsblad te Holten, Telefoon 05Jf83 - 23Jf Adv.-prijs 115 mm. d contant2.50. Iedere mm. meer 0.10 De gemeenteraad heeft zijn vierjarige zitting van 19581962 afgesloten met de behandeling van een korte agenda en de huldiging van de heer M. Tee selink, de nestor van de raad, die als oudste lid van de C.H. fractie daarvan 16 jaar deel heeft uitgemaakt en gedurende 12 jaar het wethouderschap be kleedde. De heer Teeselink heeft gemeend zich op grond van zijn gevorderde leeftijd (hij is 72 jaar) niet meer herkiesbaar te moeten stellen en zal dus niet in de nieuwe raad terugkeren. Hij deed zijn intrede in de Holtense vroedschap, toen in het jaar 1946 een goed jaar na de bevrijding de democratische rechten in ons land hersteld waren en de leden van de vertegenwoordigende lichamen weer langs de weg van vrije verkiezingen werden gekozen. Voordien fungeerde een noodraad, waarvan de leden wareri aangewezen. Niet alleen de burgemeester, mr. W. H. Enklaar, heeft er in een hartelijke toe spraak geen twijfel aan laten bestaan, dat de gemeente de heer Teeselink grote dank verschuldigd is voor de vervulling van deze taak, ook de leiders van alle fracties hebben hun aftredende medelid geprezen voor de wijze waarop hij de gemeenschap gediend heeft. Wethouderssalarissen Deze huldiging had plaats na de be handeling van de agenda. Voordien be sloot de raad zich accoord te verklaren met de voorstellen van Ged. Staten om het salaris van de wethouders te bepalen op ƒ2000 per jaar en als de huidige be volkingsgroei aanhoudt, vanaf 1 januari 1963 op ƒ2350 per jaar. Het bedraagt thans 1810. Een schrijven van de fa. G. Rouwen- horst Zn, waarin deze vraagt de grond prijs voor het pand op de hoek van de Rijssense, waarin een garagebedrijf ge-, vestigd is, en waarvoor de gemeente 69.174.50 vraagt, na verwijdering van de opstallen, overeenkomstig de taxatiewaar de vast te stellen, werd afgewezen. In een vorige vergadering werd hier over reeds uitvoerig gesproken. De voorzitter wees er op, dat de ge meente geen exorbitante prijs vraagt. De grondprijzen in Holten zijn naar verhou ding lager dan elders. Hét college zou het plezierig vinden als de fa. Rouwen- horst daar een. nieuw garagebedrijf zou stichten, maar meent, dat men met de prijs niet lager kan gaan. De heer Jansen (PvdA) blijft een ter rein waarop gedeeltelijk niet gebouwd mag worden, duur vinden en de heer Tee selink (CH) kon zich de moeilijke positie van de heer R. wel indenken, maar zag toch geen voldoende redenen om van de normaal geldende prijs af te wijken. Wel verzocht hij het college de firma zoveel mogelijk behulpzaam te zijn. Een voorstel om de huren van de ge meentewoningen ingaande 1 sept. a.s. overeenkomstig de ministriële voorschrif ten met 12% te verhogen werd na enige discussie aangenomen. Enkele woningen zijn hiervan uitgesloten. Doelende op een clausule in het raads besluit, dat van woningen waarvan de huurprijs per 31 maart 1960 niet meer bedroeg dan /5'p.w. de verhoging eerst kan worden gevorderd, nadat de huurad viescommissie schriftelijk heeft verklaard, dat de woningen geen gebreken vertonen en het onderhoud niet is verwaarloosd, sprak de heer Soer (PvdA) de vrees uit, dat de gemeente het wel eens aan de broek kon krijgen als de bewoners van de huizen in de Burgemeester van der Borch- straat bezwaren zouden in gaan brengen in verband met het onderhoud dezer wo ningen. De raadsvoorzitter deelde deze vrees niet, omdat het onderhoud terhand genomen zal worden. Het wachten is op de timmerlieden en daarna komt het schil derwerk aan de beurt. Na enige opmerkingen van de heren Teeselink (CPI) en Rietberg (CH) over de meterprijs, werd besloten van de heer G. Aaftink, H. J. Wansinkstraat een perceel grond in het Kolplan aan te kopen ter grootte van 3243 m2 voor de som van 10.000 inclusief schadeloosstellingen. Aan do heer H. Bannink, Kolweg zal alsnog een schadeloosstelling worden uit gekeerd van 110 wegens niet gecalcu leerde kosten van veranderingen bij grondaankoop bij zijn woning, het Kol plan. Dc raad voteerde enkele kredieten, o.m. 15.000 voor verbouwing van de woning van het hoofd der openbare ulo-school en een bijdrage voor 1962 van ƒ250 in de kosten van het jaarlijkse reisje van het gemeentepersoneel. Aan de gemeente-arbeider, de heer D. J. Rietman, werd eervol ontslag verleend, wegens ongeschikheid voor de waarne ming van zijn betrekking, op grond waar van voor hem invaliditeitspensioen zal worden aangevraagd. B. en W. hopen spoedig met. oen voor stel te komen, zo verklaarde de raads voorzitter nog, om in deze vacature te voorzien. Brandweer Dijkerbroek De brandweer in Dijkerbroek zal wor den opgeheven, omdat de trekkerman schappen wagen niet meer te herstellen is en ook het andere materieel verouderd raakt. Burgemeester Enklaar gaf een uiteen zetting en sprak zijn waardering uit voor de wijze waarop de Dijkerhoekse brand weer haar taak steeds heeft vervuld. Tien jaar geleden deed zich dezelfde omstan digheid voor. Toen bracht de bevolking geld bijeen en werd een tweedehands motorspuit aangeschaft. De blusmethoden zijn gewijzigd, de brandweer is veel mo- biler geworden en verlangt een centrale opstelling, zodat men vanuit één punt, met name het Dorp, kan opereren. Dijker- hoek heeft de voornemens van het ge meentebestuur sportief opgevat. Men zal nu niet ten tweedemale gaan collecteren. De opbrengst van de motorspuit zal voor een of ander doel in de buurtschap worden aangewend. Naar aanleiding van opmerkingen van enkele leden, wees de voorzitter er nog op, dat men diverse dingen tegenwoordig in groter verband moet doen. Het is een kwestie van schaalvergroting. Wij zijn echter dankbaar voor de betoonde burger zin, aldus Mr. Enklaar. Slachthuis Bij de rondvraag vroeg de heer Weste- rik (CH) naar de stand van de plannen voor het nieuwe slachthuis en wezen de heer ten Berge (WD) en de heer Jansen (PvdA) op gevaarlijke punten langs de vernieuwde Oude Deventerweg. Ten aanzien van het slachthuis wordt gestadig voortgang gemaakt en hebben besprekingen plaats verklaarde de raads voorzitter. De genoemde verkeerssituaties zullen door B. en W. worden bezien. Ook de opmerking van de heer Lande- weerd (AR), dat de mest van het slacht huis over weilanden verspreid, wel eens een besmettingshaard kan vormen voor Abortus Bang, zal onderzocht worden. De heer Sprokkereef (Alg. Bel.) drong aan op bespoediging van de goedkeuring voor de bouwplannen voor de bouw van de plattelandsbibliotheek. Afscheid Nadat de raad was uitgepraat, sprak de burgemeester een afscheidswoord tot de heer Teeselink, waarin hij hem een sieraad noemde van zijn fractie en een sie raad van de raad. Gedurende de periode dat deze wethouder is geweest heeft hij hem leren kennen als een eerlijk en prin cipieel mens en als een uitnemend lid van het dagelijks bestuur. De gemeente kan slechts dankbaar zijn voor hetgeen de heer Teeselink in haar belang gedaan heeft. Hij was de oudste in jaren, maar vaak te ontmoeten als ambtloos burger stond. Hij heeft gewoekerd met de talen ten, die hem geschonken zijn. De burge meester hoopte de heer Teeseling nog vaak te ontmoeten als amtloos burger. Hij reikte hem en de andere raadsleden een aardig album uit van foto's welke tijdens een raadszitting genomen zijn. De heer Rietberg (CH) verklaarde, dal- men in kleine kring al afscheid van de heer Teeselink genomen heeft, maar dat hij nog gaarne in het openbaar, namens de CH fractie de grote verdiensten van de heer Teeselink wilde onderstrepen. Men heeft veel van hem kunnen en mogen leren en men betreurt het dan ook wel, dat men een uitnemend fractiegenoot moet missen. Wij weten, aldus de heer Rietberg, dat U niet altijd, die waardering hebt ondervon den, welke U toekwam en daarom waren wij bijzonder verheugd, dat men van ho- gerhand door middel van de verleende koninklijke onderscheiding aan deze verdiensten gestalte heeft gegeven. De heer Sprokkereef sprak namens de fractie van de V.V.D.-Algemeen Belang de spijt uit, dat men in het scheidende lid een geboren en getogen agrariër zal missen, voor wie men ondanks ver schil van opvatting grote achting had. Hij dankte de heer Teeselink voor de goede samenwerking. De lieer Landeweerd (AR) bracht de heer Teeselink dank voor zijn arbeid en de adviezen, welke hij als naaste buurman in de vergadering van hem heeft mogen ontvangen. Niet alleen door de AR, welke hij als CH in principe het dichtst benaderde, maar ook door an dersdenkend werd hij ten zeerste ge waardeerd. De heer Soer, namens de PvdA fractie sprekend, wees op het goede inzicht, dat de heer Teeselink had in de gemeente zaken. Hij handelde zonder aanzien des persoons. Spreker bracht hem dank voor de goede samenwerking en goede ver standhouding welke er tussen hen heerste. De heer Teeselink heeft in een uitvoe rig dankwoord ten slotte de sprekers beantwoord en gezegd, dat hem veel lof was toegezwaaid, maar dat hij naar zijn gevoel nog in veel is tekort geschoten Hij hoopte, dat men de komende jaren goede en jonge krachfen zal kunnen vinden om het werk van het dagelijks bestuur te kunnen verrichten, omdat dit van uitermate grote betekenis is voor de volgende geslachten. Behalve de burge meester en de leden van de raad bracht hij dank aan de gemeentesecretaris het gemeentepersoneel en allen, die hem van dienst zijn geweest bij de uitoefening van zijn taak. Eén punt wilde spreker nog gaarne noemen n.l. de stichting van een sportterrein op eigen grond, waar aan grote behoefte bestaat en waarvoor naar hij hoopt spoedig een oplossing zal worden gevonden. Na er op gewezen te hebben, dat uit alle fracties waardering naar voren is gekomen voor het scheidende raadslid, waaruit begrip voor anders overtuiging blijkt, sloot de burgemeester de verga dering. LAATSTE HERINNERING Abonné's op Holtens Nieuwsblad BUITEN DE GEM. HOLTEN worden beleefd verzocht hun abonnementsgeld 2e halfjaar ad 3,00 te willen voldoen op giro rekening 875587 van de Coöp. Boe renleenbank te Holten. Bij 't oveirnaken even vermelden: Abonnementsgeld Holtens Nieuwsblad. Mocht de overschrijving op 8 sep tember a.s. nog niet in ons bezit zijn, dan ontvangt men een post- kwitantie (plus 40 cent inningskos- ten). Vertrouwende op aller welwillende medewerking. ADM. HOLTENS NIEUWSBLAD. OFFICIËLE PUBLICATIE ZITTING WOONRUIMTECOMMISSIE De voorzitter van de woonruimtecom missie maakt bekend, dat de zitting dier commissie niet op dinsdag 4 sept. a.s. maar op vrijdag 7 september d.a.v. zal worden gehouden, des avonds om 7.30 u. Holten, 30 augustus 1962. De voorzitter voornoemd, J. KROON. Zondag 2 september. 7.30 uur: Filmvoor stelling in „Irene" (zie adv.). Maandag 3 september t.m. 5 september: Horlogerie H. J. Bouwhuis wegens va kantie gesloten (zie adv.). Maandag 3 t.m. woensdag 5 september: 'Gebr. Schuppert gesloten (zie adv.). Maandag 3 september t-m. vrijdag 7 sep tember: Reinaardus' Vishandel wegens vakantie gesloten (zie adv.). Maandag 3 september en dinsdag 4 sep tember: Fa. Wonnink wegens vakantie gesloten (zie adv.). Dinsdag 4 september, 7.30 uur: Raadsver gadering ten gemeentehuize. Dinsdag 4 september, des avonds van 7-8 uur: Inschrijving danscursus Dansschool Reiners, Goor, in Hotel „Vosman". Donderdag 6 september, des avonds van 8-9 uur: Inschrijving danscursus Dans school „Reiners", Goor in café „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek. Vrijdag 7 september: Coöp. Aan- en Ver koopvereniging te Holten en Dijker hoek de gehele dag gesloten (zie adv.). Zaterdag 8 september Fokveedag in Kalf- stermansweide. Maandag 10 september, 7.30 uur: Aan vang kleutercursus Groene Kruis in het Wijkgebouw. Donderdag 13 september, 7.30 uur: Aan vang schaakcompetitie „De Pioniers" in hotel Holterman. Vrijdag 14 september om 14 uur: Offi ciële opening van het nieuwe bankge bouw van de Cocip. Boerenleenbank „Holten''. Zaterdag 15 september, 14 uur: Zwem wedstrijden in het natuurbad „Twen- haarsveld". Aangifte vóór 14 septem ber. Zaterdag 29 september: Veekeuring te Espelo. Terrein van de heer W. F. Boc- de. Aangifte uiterlijk 22 september a.s. VRIENDSCHAPPELIJKE ONTMOETINNGEN Zondag spelen Holten 1 en 2 vriend schappelijke ontmoetingen tegen Borne- broek 1 en 2 te Bornebroek. Het aan- vangsuur is resp. 3.15 uur en 2 uur. ZWEMWEDSTRIJDEN Ter afsluiting van het seizoen worden zaterdag 15 september a.s. in het natuur bad „Twenhaarsveld" onder leiding van de heer G. van Lemel zwemwedstrijden gehouden. Zij vangen aan om 2 uur. De eerste wedstrijd staat open voor hen, die dit jaar een diploma behaalden en niet ouder zijn dan 14 jaar. Zij kun nen gratis deelnemen aan de strijd om één der twee medailles. De te zwemmen afstand bedraagt 50 meter schoolslag. De tweede wedstrijd is vrij toeganke lijk. (Hiervoor is beschikbaar een 'beker en een medaille. Ook deze afstand be draagt 50 meter schoolslag. Hiervoor is een inleggeld verschuldigd van 50 cent. Alle deelnemers en deelneemsters moe ten in de gemeente Holten woonachtig zijn en zich vóór 14 september hebben opgegeven bij de badmeester. FOKVEEDAG OP 8 SEPT. A.S. De volgende week, zaterdag 8 septem ber, organiseren de Fokvereniging „Hol ten e.o-" MRIJ-veeslag en de Fries-Hoi- landse zwartbont in samenwerking met de afdeling van PJGO en van de CJBTO, de jaarlijkse fokveedag in Kalf- stermansweide. Het aantal inschrijvingen van de zijde der roodbont-fokkers is iets minder dan voorgaande jaren, maar daar staat te genover, dat thans nieuwe fokkers met hun vee in de ring zullen verschijnen. De deelname in de zwartbonte afdeling is goed te noemen. Er is weer een groot aantal medailles beschikbaar gesteld door organisaties en zakenlieden. De fokveedag zal pl.m. 9.30 uur offi cieel geopend Avorden door de burgemees ter. Als juryleden zullen fungeren in de af deling roodbont de heren H. J. Brouwer te Almelo, H. G. Dubbelink en H. H. Huiskes te Ambt-Delden en M. Kippers te Markelo, en in de afdeling zwartbont de heren J. H. Holsbrink te Almelo en G. J. Poffers te Hellendoorn. Als arbiter treedt op de heer H. W. Nieuwenhuis. hoofdassistent van de rijksveeteeltconsu- lent te Zwolle. De organisatiecommissie zal het zeer op prijs stellen als de Holtense veehou ders in groten getale van hun belangstel ling voor deze, voor de plaatselijke vee houderij toch v/el van uitnemend belang zijnde, veekeuring zouden blijk geven. Er valt altijd nog- wel iets te leren van het geen hier getoond wordt en van de toe lichting, welke van deskundige zijde ge geven wordt. ZWEMDIPLOMA'S UITGEREIKT Holten Bij het z.g. diploma-zwemmen in liet natuurbad „Twenhaarsveld" zijn de volgende candiaaten in het bezit gekomen van een diploma. De proeven werden af genomen door de chef-zwemmeester, de heer G. van Lemel, in tegenwoordigheid van de heer J. Hageraat te Almelo, ver tegenwoordiger van de Kring Twente-IJs- selstreek van de K.N.Z.B. De uitslagen waren als volgt: Diploma I jongens: J. Kamphuis, Zaan dam, H. v. d. Wal, Diepenveen, D. Wol- ters, J. Meijer, J. G. Addink, H. de Boer, Voorburg, G. Dijkstra, J. Merckel en R. Merckel, Voorburg, W. Drent, R. de Boer, Voorburg. Meisjes: J. Bessem, Diepenveen, B. Schooien, G. Kromdijk, R. Rozendom, D. Broekhuis, Bathmen, A. Meijerman, A. Groot Nibbeling, Ommen, M. Stukker, M. van Laer, Dordrecht, M. de Boer, Voor burg. H. Dollekamp. Markelo, H. Klum- pers, Markelo, S. Reinink, D. Dollekamp, M. Jansen, Wezep, A. Beumer, J. H. En- klaar. Diploma II jongens: H. Stam, T. Scheper man, C. Israël, S. Huisman, H. ten Bos. H. ten'' Bos, J. WisSink. Meisjes: A. Markvoort, W. Klein Na gelvoort. J. Klein Nagelvoort. O. Weijl, A. Veneklaas, M. Scheperman, G. Bleu- mink, H. Lubbersen, M. Louwerse. Diploma Ifï, jongens: J. Meuleman. Raalte, J. Ulfman, J. Schuiterd, R. v. d. Stouw, R. Dikkers. Meisjes: J. Wansink, Deventer, J. W. Ketting. Diploma IV jongens: P. G. v. d. Boveh- kamp, D. Pasop, W. Geerts, M. Wansink, B. Wansink. Meisjes: A. Meinsma. Waar geen woonplaats is genoemd zijn de geslaagde te* Holten woonachtig. Ned. Ilerv. Kerk; Holten: 8.30 en 10 uur ds Addink (Vie ring en Dankzegging Heilig Avond maal). Dijkerhoek: 9.30 uur ds Juckema van Nijverdal (Viering en Dankzegging Heilig Avondmaal). Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds Hoogkamp. In beide diensten is het éne offer bestemd voor de Kerk. Bij de uitgang: collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerk: Nieuw-Heeten: 7 en 8.30 uur H. Mis, 10 uur Hoogmis. Rijssen: 7 en 8.30 uur H. Mis, 10 uur Hoogmis. Zondagsdienst dierenartsen: Weekeinde 1-2 september: Dierenarts Th. A. Oos- tenbrug, tel. 394. Geboren: Johanna, öv J. A. Pasop en H. G. Bolle, Zomerhuisjeslerrein F 12c. Ondertrouwd: G. H. Middag, 23 jaar, Hellendoorn en Jenneken Kruimelaar, 22 jr., Holten. Jan Gerhard Eshuis, Rijs sen en Gerritje Wolters, 20 jr., Holten. Gehuwd: A. G. Vorkink. 23 jr. en E- Voordes, 21 jr., beiden te Holten. Overleden: Geertrui van Zon. 83 jaar, weduwe van A. J. Ribbink, Dijkerhoek nr. 3. Hs. Mekenkamp, 81 jr., Bor- keld 66- BEVOLKING: Vertrokken: C. Prins van Holterberg 25 naar Almelo. J. G. Vincent van Burg. v. d. Borchstraat 41 naar Deventer. GEVONDEN: 1 paar leren dames handschoenen, 1 \metbal, 1 kinderschoentje, 1 heren schoen, 1 zak bindertwinne. VERLOREN: 1 zonnebril, 1 autosleutel, 1 porte- monnaie m. inhoud, 1 regenbroek, 1 meetband, 1 aamesvest, 1 damesbeurs, 1 bril. Inlichtingen dagelijks aan het groeps- bureau der rijkspolitie te Holten tussen 8 en 22 uur, doch niet tussen 13 en 14 uur. De gemeenteraad komt dinsdag 4 sep tember a.s., des avonds om 7.30 uur, ten gemeentehuize bijeen ter behandeling van de volgende agenda: 1. Beëdiging der leden. 2. Benoeming van twee wethouders. 3. Benoeming van de leden van de commissiën van bijstand in het be heer van het elektriciteitsbedrijf, van het keurings-, waag- en slacht- huisbedrij? en van de wegencommis sie, en aanwijzing vertegenwoordi gers in de commissie voor georgani seerd overleg. 4. Notulen der openbare vergaderingen van 26 juni 1962 en 11 juli 1962. 5. a. Ingekomen stukken, b. Mededelingen. 6. Voorstel tot het aangaan van een ge meenschappelijke regeling inzake de stichting en exploitatie van een re gionaal woonwagenkamp te Deven ter. 7. Voorstel tot het op het gemeente personeel van toepassing verklaren van de voor het rijkspersoneel ge troffen compensatiemaatregelen in verband met de huurverhoging per 1 september 1962. 8. Rondvraag.

Holtens Nieuwsblad | 1962 | | pagina 1