ffifmm Uier avonden van bezinning Agenda VIJFTIG JAAR GETROUWD drukwerk ent: JAN WIG0ERS Helweg 14 - Telef. 356 1400 a 1500 bezoekers Sfe «fiiysjw J* AGSDIENST cfuötuó 1962 Zaterdag 18 augustus 1962 No. 33 Jaargang 14 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.50 per kwartaal Aan de hartelijke uitnodiging van de •kerkeraad der Hervormde Gemeente en die der Gereformeerde Kerk om de bij eenkomsten, die on'der het motto „Vier avonden van bezinning" in een grote tent in „Kalfstermanswei.de" werden gehou den, te bezoeken, hebben ook dit jaar weer zeer vele ingezetenen en vakantie gasten gevolg gegeven. Zondagavond waren er pl.m. 500 be langstellenden en de andere avonden wa ren er ongeveer 250-400 bezoekers. De leiding van de avonden berustte resp. bij as F. J. Broeyer, de heer G. W. Rietman, ds R. A. Hoogkamp en ds J. H. Israël. Zondagavond sprak de Eerw. Heer A. v. d. Meiden, staflid „Kerk en Wereld" te Driebergen, over het onderwerp: „Achter de schermen". De Chr. Gem. Zangvereni ging (dirigent de heer W. van Erkelens te Enschede) zorgde voor de vocale om lijsting. Maandagavond sprak ds J. Goumare, gereformeerd predikant te Almelo, over het onderwerp: „Jezus' kijk op de men sen". Aan deze avond verleende „Holtens Gemengd Koor" onder leiding van de heer J. K. Warmink te Goor, medewer king. Ds E. J. Wassink, gereformeerd predi kant te Zwolle, had als titel van zijn toe spraak, waarover hij in de bijeenkomst van dinsdagavond sprak, gekozen: „Uit vlucht of Toevlucht". Het Hervormd Kerkkoor zong onder leiding van de heer J. op den Dries te Nijvex'dal, een viertal liederen. •Op de slotbijeenkomst van woensdag avond sprak ds J. T. Wiersma, hervormd predikant te Wassenaar, over het onder- Officiële publicatie SLUITING GEMEENTEDIENSTEN EN -BEDRIJVEN Burgemeester en wethoudei'S van Holten maken bekend, dat alle ge meentediensten en -bedrijven op 23 augustus a.s gedurende de gehele dag gesloten zullen zijn. Van 10.00 tot 11.00 uur zal de secre tarie geopend zijn, uitsluitend voor het doen van aangiften, betx-ekking heb bende op de bux-gexdijke stand. Holten, 17 augustus 1962. Burgemeester en wethoudex's voox'noemd, W. H. Enklaai-, bux'gemeester G. J. Langenbarg, secretaris Officiële publicatie BRANDMELDINGEN ^DIJKERHOEK Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in verband met gebreken aan het brandweergarni- tuur in Dijkerhoek, brandmeldingen, die tot nu toe waren bestemd voor de brandweer te Dijkei'hoek en bij de brandmeester Broekhuis te Dijkex-ïioek werden gedaan, vanaf heden dienen te worden gedaan bij het politiebureau te Holten, tel. 352. Bij geen gehoor tel. nr. 532 (E. J. Westerik) of tel. nr. 245 (J. Louwerse). Holten, 17 augustus 1962 Bux'gemeester en wethoudex's vooi'noemd, W. H. Enklaar, burgemeester, G. J. Langenbax-g, secretaris. DIJKERHOEKSE BRANDWEER WORDT OPGEHEVEN Het gemeentebestuur is vooxmemens een concentratie door te voex'en bij de gemeentelijke brandweer. Het ligt n.l. in zijn bedoeling de brandweergroep Dijkex'hoek op te heffen en de brand bestrijding in de gehele gemeente te doen geschieden vanuit een centraal punt, het dorp Holten. Omdat het bi'andweei'garnituur in de buurtschap Dijkerhoek gebx'eken ver toont, zou het herstel hiervan investe ringen vereisen, die in verband met moderne inzichten ten aanzien van de oi'ganisatie van de brandweer niet vex-- antwoord worden geacht. Het gemeentebestuur is vair oox'deel, dat concentratie van de brandweer op één punt de snelle en doeltreffende brandbestxijding ten goede zal komen. De alarmering van de brandweer dient in verband met het vorenstaande vanaf heden te geschieden aan het po litiebureau te Holten, telefoon 352 en bij geen gehoor op no. 532 of 245. ORIëNTERINGSRIT „HOLTERBERG" De M.A.C. „De Iiolterberg" organi seert zondag a.s. een oriënteringsrit voor auto's, motoren, scooters en brom- mei's door de meer uitgebreide omge ving van Holten. Als hoofdprijs wordt voor de beste prestatie van deze tocht een dagtocht voor 2 personen naar Kö- nigswinter (Dl.) uitgeloofd. De start vindt plaats bij het clublokaal café Vruggink in de Stationsstraat om half dx'ie. werp: „Natuur, wet en Evangelie". Aan gezien de Holtense Muziekvereniging ver hinderd was om enkele numers te spe len, zong „Soli Deo Gloria" een vijftal liederen. De samenzang werd begeleid door de hex-en G. J. Jansen en A. Koopman. Aan het einde van de bijeenkomst op woensdagavond sprak ds J. H. Israël na mens de beide kerkeraden zijn grote vreugde en dankbaarheid uit over de be langstelling, die ook dit jaar weer werd getoond en (hij sprak verder een hartelijk woord van dank tot allen, die hun mede werking verleenden aan het welslagen van deze avonden van bezinning. De collecte, gehouden tot dekking van de onkosten, heeft f 297,75 opgebracht. Maandag 13 augustus t.m. 23 augustus Drogisterij „De Vijzel" wegens vakantie gesloten (zie adv.) Zaterdag 18 augustus: Drumlband „HMV" naar concours te Wierden. Zaterdag 18 (nam.) t.m. 25 augustus va kantie rijwielhandel enz. G. H. Kolkman» (Larenseweg). Zaterdag 18 t.m. zaterdag 25 augustus: Collecte ten bate van de Chr. Blinden hulp „De Fakkels Bijeen". Zaterdag 18 tot maandag 27 augustus: Smederij Nijland, Espelo, wegexis va kantie voor hoefbeslag gesloten (zie adv.). Zondag 19 aug.: 14.30 Oriënteringsrit MAC „De Holterberg" voor auto's mo toren en brommers. Maandag 20 t.m. vx'ijdag 24 augustus: Herenkapsalon Fa. J. F. van Geenhui zen, Dorpsstraat 60, wegens vakantie gesloten (zie adv.). Vrijdag 24 augustus: Hervatting repeti ties Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria". Woensdagavond 29 augustus: Feestavond Schoolkxlng Dijkei'hoek in zaal Kloos terboer. Donderdag 30 augustus: School- en Volks feest in Dijkexihoek. Vrijdag 31 augustus, des avonds om 8 u-: Zangavond 'Ned. Herv. Kerkkoor, Hol tens Gemengd Koor en de Chx\ Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" in de Ned. Herv. Kerk. Zaterdag 8 september Fokveedag in Kalf stermansweide. BALLON KWAM IN TSJECHOSLOWAKIJE TERECHT De luchtballon van Henk Calkhoven uit de Industrièsti'aat, die op de tweede Braderiedag met vele honderden ballon nen de lucht inging, heeft een enorme af stand afgelegd. Henk kreeg dezer dagen het aan de ballon bevestigde kaartje te rug/waaruit bleek, dat de ballon op 2 augustus was gdaald en gevonden door M. Zelinkova, Krizlice 69, p. Vichova, Ceskoslovensko. Verschillende ballonnen kwamen te recht in Oost-Duitsland en in Westfalen in de omgeving van Bielefeld, Detmold en Bad Pyrmont. Jongelui, die kaartjes hebben terug ge kregen of mogelijk nog zxillen krijgen, kunnen deze tot en met zateidag 1 sep tember a.s. inleveren ibij de heren H. Klein Velderman, Industriestraat en J. Wiggers, Kolweg 14. Door de Braderie commissie zijn een aantal prijzen be schikbaar gesteld voor de ballonnen, die een flinke afstand hebben afgelegd en de jongelui, die voor een prijs in aanmer king komen, krijgen te zijner tijd bericht wat zij hebben gewonnen. Na Frankrijk, heerst nu ook in België on tevredenheid onder de boeren. De afgelo pen weken hebben ré'eds duizenden boeren met hun trekkers Belgische plaatsen be zet. Op de foto een colonne trekkers me^ spandoeken in de buurt -van Namen. Adv.-prijs 115 mm. (d contant) f2.50. Iedere mm. meer f 0.10 Uitgave van de Stichting ,jHoltens Nieuwsblad te Holten, Telefoon 051f83 - 23k Het echtpaar Joh. Schuppert en B. Tromop, Kosterspad 9, herdacht donder dag zijn 50-jarige echtverbintenis onder grote belangstelling van vele zijden. De burgemeester, mr. W. H. Enklaar, kwam met zijn echtgenote, mevr. C. P. K. Enk laar-Van Andel, mede namens het ge meentebestuur het gouden paar felicite ren. Velen deden hun gelukwens verge zeld gaan van een bloemstuk, zodat tijdens de receptie zaal „Amicitia" een feestelijke aanblik bood. De heer Schuppert (78) geniet evenals zijn vrouw (73) een goede gezondheid en is nog elke dag te vinden in een van de zaken van de firma Gebr. Schuppert voor het verrichten van lichte werkzaamheden of het maken van een praatje met de klanten, waarbij vooral in deze dagen her inneringen worden opgehaald aan lang vervlogen jaren. Bij de zeer vele gelukwensen voegen wij gaarne de onze. BROMFIETSER BOTSTE TEGEN LICHTMAST De 16-jarige Truus Duin uit Amers foort, die met haar ouders in een zomer huisje de vakantie doorbrengt, is vorige week vrijdagmiddag omstreeks vier uur met een bromfiets in de Dorpsstraat ter hoogte van het voormalige postkantoor met de trottoirband in aanraking geko men en daardoor tegen een lichtmast op gebotst, waardoor zij een hersenschud ding en blijkbaar inwendinge kwetsu ren heeft opgelopen. Zij had erg veel pijn en is op advies van dokter Nagelhout, die de eerste hulp verleende, met een am bulance-auto uit Deventer naar het St. Geertruiden-ziekenhuis aldaar overge bracht. Mej. Duin was met een vriendin een tochtje aan het maken op brommers van een paar vriendjes en heeft op het fatale moment blijkbaar omgekeken, waardoor zij de trottoirband raakte met het voren- geschetste gevolg. Zij werd bij de fam. Aaftink van de Coöp. melkwinkel bin nengedragen en vandaar naar het zie kenhuis Overgebracht. Zij had wel eens een enkele maal op een bromfiets ge- x-eden, verklaarde haar moeder. GESLAAGDEN VOOR JEUGDBOND DER KON. NED. BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN P. Meinsma, jeugdbi'evet I; J. Wan- sink, jeugdbrevet I; J. Kevelam, jeugd bi'evet; II; A. KleinVelderman, jeugd brevet II; R. van de Stouw, jeugdbi'e- vet III. Deze examens werden afgenomen door mej. T. Ketting en A. van Lemel. GESLAAGD VOOR DIPLOMA KON. NED. ZWEMBOND G. G. Megelink, C. Veldei'man, M. Bloemendaal, W. Huigen, B. P. Enklaar. G. Aanstoot, D. Nijlaxid, E. J. Mol, T. Koopman, M. K. Enklaar, J. Müller, J. Broekmaat, J. Crans, J. M. Ketting, M. Wansink, B. Wansink, A. Beltman, H. Vrugteveen, M. Holterman, M. Holter- man, C. Israël. T. Scheperman. G. Jan sen, H. Brouwer, H. Koopman, S. Huis man, D. Dikkers, G. Paalman, D. Klaas- ses, R. Paalman, R. Rensen, D. Pasop. De examens werden afgenomen door de hr. J. A. C. Hagex-aats en G. van Lemel. PROGRAMMA A.s. zondag, sei'ie wedstrijden Goor: Holten 2Noorddijk 2, 11.00 uur; serie- wedstx-ijden Twello, V. en K.-jeugd- toernooi; hieraan nemen Holten A. C en D deel. Ned. Herv. Kerk: 8.30 en 10 uur ds Addink. In beide dien sten; extra collecte voor het Prot. In terkerkelijk Thuisfront. Om 19.30 uuf Jeugddienst. Voorganger: ds Jiac. de Vries. Dijkerhoek. 9.30 uur ds Israël. Extra collecte voor het Protestants Interker kelijk Thuisfront. Geref. Kerk: 9.30 uur ds Hoogkamp en 3 uur de Eer waarde Heer Dijkstra van Deventer. In beide diensten is het éne offer bestemd voor de Diaconie. Bij de uitgang: col lecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerk: Nieuw-Heeten: 7 en 8.30 uur H. Mis, 10 uur Hoogmis. Rijssen: 7 en 8.30 uur H. Mis, 10 uur Hoogmis. BEVOLKING Ingekomen: H. C. Jansen ev Koster en gezin van Nieuw Guinea naar Holterberg 26. Inlichtingen dagelijks (uitsluitend tussen 9 en 12 en 14 tot 22 uur) aan het groeps- bureau der rijkspolitie te Holten, Dorps straat, telefoon 352. Gevonden: nylon kindervest, schaar, con tactsleutel, jonge colly, padvindersriem, witte bal, plastic regenjas, motorrijbroek, plastic x-egenjas, veldfles, zwembroekje, plastic fles. Verloren: riem, jonge kater, vulpen, uit laat van brommer, zonnebril, tabaksdoos met inhoud. Zondagsdienst dierenartsen: Weekeinde 18-19 augustus: Dierenai-ts Th. A. Oos- tenbrug, tel. 515- Geboren: Johannes Cornells, zv P. J. C. Romme en P. C. M_ de Bruyn, Markepad 4. Ondertrouwd: Udo van La wiek, oud 31 jr., wonende te Rotterdam en Ariane Haze- meijer,, oud 24 jrwonende te Holten. Gehuwd: Joh, Dijkink, oud 26 jaar, wo nende te Holten en G. Hasewinkel, oud 23 jaax% wonende te Laren (Gld G. Krie gel'. oud 20 jaar, wonende te Holten en B. G. Megelink. oud 18 jaai', wonende te Holten De wereld is in rep en roer, Daar staat de krant van vol! Hetzelfde geldt voor de natuur, Die is óók op de hol! Nu eens verklaren wij vól vreugd, Dat 't eind'lijk zomer is Dan komt opeens een donderbui En 't is totaal weer mis! Zus staat voor het raam en moppert: „Wat een allerakeligst weer! Hoor de stormwind toch eens buld'ren En de ï'egen plenst maar neer!" „Och!" zegt Pa, „dat gaat wel over; Mopper maar niet langer meer, 't Zijn de Hondsdagen, begrijp je? En vandaar dat 'hondenweer'!!" Zo is het weer al maandenlang Vol met bizarre lusten. Wij kunnen mopp'ren 't helpt ons niet, Wij moeten maar berusten, rle J. C. Boers-Bloem. van modern karakter levert sïtezCen voordelig

Holtens Nieuwsblad | 1962 | | pagina 1