Vacantie Ui Hollens historie v. V. Wmkêmtie- programma i-brigadsertje maakte tweedaagse leerels Oudjes deden het nog best VOETBAL Zaterdag 11 augustus 1902 11oltens n iu v;f:la i De zomergasten, die de komende weken hun vakantie in Holten en omgeving komen doorbrengen, roepen wij nog gaarne een hartelijk welkom toe. Helaas biedt het yakantieprogramma niet zoveel evenementen meer, omdat de avonden al wat kort beginnen te worden en het voor de plaatselijke verenigingen dan moeilijk is nog iets te organiseren. Toch zijn de tochten, die op het programma staan de moeite waard om er aan deel te nemen. Voor hen, die in de vakantie ook geestelijk gesterkt willen worden vermelden wij nog even de interkerkelijke samenkomsten, die de komende week in een grote tent in Kalfstermansweide gehouden worden. Gaarne wensen wij allen een goede en zonnige vakantie. VVV HOLTERBERGRIT WOENSDAG 15 AUG. en volgende woensdagen wordt bij voldoende deelname de bekende VVV autobustocht georganiseerd over dc Holterberg, Haarler- berg, Nijverdalse berg met prachtige vergezichten over Salland en Twente. Er, is een wandeling aan verbonden van pl.m. 20 minuten door de schone dreven langs de westelijke helling van de berg. De kosten bedragen 1,50 en men kan zich zo spoedig mogelijk opgeven bij 't VVV-informatiekantoor Gaardenstraat, hoek Dorpsstraat. A.s. woensdag wordt een middagtocht gehouden om 2 uur. De administrateur gaat mee voor een explicatie. V.V.V. FIETSTOCHT DONDERDAG 1(5 AUG. Aanvang 18.30 uur wordt een fietstocht gehouden met onbekende bestemming. Deze tocht gaat over de Friezenberg, Apenberg en omgeving met een korte pauze om een kopje koffie te gebruiken in een uitstekend ouderwets eethuis, waarna de tocht verdergaat langs de televisie toren van Markelo, richting Holten. De start is bij het V.V.V.-kantoor. Deelnamekosten f 1.per persoon (waar bij inbegrepen koffie). Terugkomst ongeveer 20.30 uur. Opgave tot donderdagmorgen 12.uur bij het V.V.V.-kantoor. NATUUR-HISTORISCH MUSEUM HOLTERBERG VRIJDAG 17 AUG. en vervolgens elke vrijdagavond, telkens om 8 uur, wordt in het Natuur-Historiscn Museum van de heer Piet Bos op de Holterberg een rondleiding gehouden door de eigenaar of diens zoon Kees Bos. De heren Bos zijn gezellige en deskundige causeurs. Zij vertellen de bezoe kers zeer interessante dingen over de fauna van de Holterberg en omgeving. Het museum is pas weer uitgebreid en is. van een bijzondere bekoring. TOURINGCAR-TOCHTEN O.A.D. DE OVERIJSSELSE AUTOBUSDIENST „OAD" houdt met comfortabele tou ringcars tal van dagtochten, o.a. naar Twente, Giethoorn en Tecklenburg (Duitsland). Het VVV-bureau belast zich gaarne met de reservering van de nodige plaatsen, waar ook verdere inlichtingen worden verstrekt en dienstregelingen van spoor en bus verkrijgbaar zijn. Nog late bus- en treinverbindingen des avonds. Telefoon' 533. Bijzonder interessant is de agrarische dagtocht, die'op initiatief van de afd. Overijssel van de Bond van Plattelandsvrouwen in nauwe samenwerking met de Overijsselse Landbouw Maatschappij elke donderdag wordt gehouden onder het motto „Vakantiegangers verkennen het platteland", waarmede de goede verstandhouding stad-platteland wordt bevorderd. OAD-ro.ute. Er wordt vanuit Holten, Rijssen, Markelo gestart. Het eerste bedrijf, dat bezocht wordt, is het pluim veefokbedrijf van de heer F. J. Mor- sink te Ambt-Delden. Op dit bedrijf kan men een 4000 kippen bewonderen en een tweetal broedmachines in werking zien. In een uitkomstkast ziet men de kuikens uit het ei kruipen. Dc tocht gaat vervolgens naar de Hengelose Coöperatieve Melkinrichting. In deze fabriek ziet men hoe de consumptie- nielk, de yoghurt, de verschillende pappen en vla's worden gemaakt. Door dat allés in één ruimte is opgesteld is het geheel erg overzichtelijk en voor een ieder gemakkelijk te begrijpen. Van Hengelo gaat de tocht via Oldenzaal, Denekamp, Ootmarsum, Vasse, Geesteren naar de ruilverkaveling te Vriezenveen. De bus gaat kriskras dooi de ruilverkaveling heen. De gids geeft hierbij deskundige voorlichting. Na de ruilverkaveling wordt de tocht besloten met een bezoek aan het gemengde bedrijf van de familie A. E. Uilenreef aan de Wateregge te Almelo. Op dit bedrijf is men in de gelegenheid alle takken van het gemengde bedrijf van dichtbij te bezien. Van Almelo gaat de rit via Borne en het kasteel Twickel te Delden naar Holten terug. KOPJE KOFFIE NA DE KERKDIENST De kerkeraad der Hervormde Gemeente nodigt, evenals vorig jaar, de zo mergasten na de 2e dienst op een kopje koffie in het gebouw „Irene", waar zij tevens kunnen kennismaken met de predikant die in deze dienst voorging. De komende weken zullen dat dan' overwegend óók predikanten zijn die hier hun vakantie doorbrengen. INTERKERKELIJKE SAMENKOMSTEN Onder het motto „Vier avonden van bezinning" zullen op initiatief van de kerkeraden van de Hervormde Gemeente en van de GereformeerdeKerk interkerkelijke samenkomsten worden gehouden in een grote tent in „Kalf stermansweide". Deze bezinningsavonden zullen plaats vinden op zondag 12, maandag 13, dinsdag 14 en woensdag 15 augustus a.s. DE TOLGAARDER EN DE DROST Jenne, de weduwe van de overleden tolgaarder, had Jannes in de kost ge nomen. Zij hoopte dat haar weduwenstaat niet al te lang zou duren en dat, om met de Holtenaren te spreken, een oude pot aan een nieuw deksel kwam. Maar zij had zich op haar kostganger verkeken Spoedig was haar oordeel, dat Jannes een kanis was, een geldwolf, die dood viel over een halve cent. Wanneer Jenne er soms op zinspeelde, dat zij het zo eenzaam had, dan zei Jannes, dat er niets ging vóór alleen zijn. Je kon gaan en staan waar je wilde, en je had nooit tramalant. Dat komt, omdat ik jou uit de luizen hou, gasterd!. viel Jenne uit. Daar betaal ik voor!, schreeuwde de tol gaarder. Als ik ooit een man weer krijg, ben je zo tolgaarder af. Want de tol staat op mijn naam. Dit laatste was waar. De heren van Deventer, die Jenne een, aardige, kanppe verschijning vonden, waren het er unaniem over eens ge weest, dat toen Tol-Albert aan de pleu ris. was gestorven, zijn weduwe niet bro deloos gemaakt zou worden. Maar op voorspraak van dei drost van Salland was Jannés assistent geworden. Jannes was een zoon van een soldaat op Arckel- stein. En hij leek mirakels veel op de drost. Dit was, zo veronderstelde men, een natuurlijk raadsel. Al wist men langs de Schipbeek wel beter. Maar men hield zijn mond, want in de buurt was er geen beter man dan de drost, die in de naaste omgeving nogal eens iets door de vingers keek.' Jannes dan poetste de volgende morgen zijn laarzen en deed de baard er netjes af. Wat mot dat?, wilde Jenne weten. Ik moet boete betalen bij heer droste. En ook het belastinggeld, mijn baan kwijt en' acht dagen brommen' Het deed Jenne pijn, maar zij wilde zich niet bloot geven en daarom antwoordde zij, zo onverschillig mogelijk: daar zul je van opknappen. De Scholle zou die dag de tolboom waarnemen. En Jannes, die zich als jonge kerel geen. zorgen maakte, stapte door Holten en de schout zag hem. Louisè, sprak de schout,-daar gaat de schavuit! Mijn klacht wordt nu verhoord. Het is best mogelijk, dat hij op Schalkhaar terecht komt. Schalkhaar was de plaats, waar door de drost ver oordeelde misdadigers werden opgehan gen. De schout van Bathmen' had te Hol ten het huis de Halve Maan gehuurd, want als aanmaner van de belasting was hij nog lang niet klaar. De bewoners van het Holter gedeelte van I-Ieeten had den alvast een gat gegraven, waar de aanmaner in moest als hij het hun te lastig maakte. Jannas zag de schout ook en dacht bij zichzélf: Wacht maar, vriendelijke vriend, van mij ben je nog niet af. Jannes ging niet ver van de Arckelstei.n even op een akkerwal zitten uitrusten. Hij stak een pijp op en begon te prakkizeren, wat hij tegen de drost moest zeggen.. Hij liep na een poosje verder. En daar zag hij Anneke, eèn vroieger buurmeisje,. Samen liepefn ze op tot Arckeïstein. En toen trók Jannes aan de bel. Hij gaf zijn naam op en de portier keek in een boek. Een zwaar ge val;, spinale de man, de wenkbrauwen fronsend. Heb je je testament gemaakt?, vroeg de portier. Dat nog niet!, riep Jan nes, maar dat hoeft ook niet. Heer droste is toch mijn erfgenaam. Dus dat kon zonder testament wel. De portier riep een soldaat. Pas op de kerel!, beval hij. Ik zal heer droste waarschuwen. Dat was feitelijk overbodig. De drost tastte in zijn bureau, haalde een brief van de Deventer heren voor de dag, en wachtte goamuseerd tot Jannes) binnenstapte. Jannes maakte een diepe buiging en dacht meteen: loop naar de pomp. De drost draaide de snorren op, trok zich aan zijn sikbaard en, zette een streng ge legenheidsgezicht. Hij las het proces-ver baal van de belasting-aanmaner voor, een vriend van mij!, sprak de drost met ver heffing van stem. En is dit allemaal waar? Het klopt allemaal, heer droste, sprak Jannes vol overtuiging. Weet je wat voor straf er op staat? Neen, dat wist de hulp-tolgaarder niet. Nou, dan zal ik het je eens voorlezen. Onbewogen hoorde Jannes de drost aan, hij dacht bij zichzelf: je maakt mij toch niets, va- - der. Aangezien de vlijt en de bekwaam heid als tolgaarder (Jannes spitste bij deze woorden terdege de oren)), zal ik je nog een kans geven om 'n goed mens te worden. Op mijn verzoek, let wel, op mijn verzoek, hebben de Deventer heren besloten jou als officieel tolgaarder aan te stellen onder voorwaarde, dat je met de tolgaardersweduwe trouwt, dan zijn de Deventer heren van haar af. En ik zit er mee in mijn maag, had Jannes wil len zeggen, maar hij slikte nog bijtijds die woorden in. Ik weet niet. heer droste, of de Juffer mij als man hebben wil. Laat dat maar aan mij over, hernam de drost. En de boete en de belasting en het brommen, dat scheld ik u vrij. De belasting moet betaald worden. Jannes veegde met een linnen zakdoek de ogen af, hij telde het verschuldigde belasting geld op tafel. Het is mijn enige geld!, jammerde en loog hij. De drost keek Jan nes nog eens aan. Belopf je mij, je aan staande vrouw lief te hebben? Het zal aan mij niet liggen, heer droste, maar- geloof mij, het is een feeks van een wijf. Ik kom praten, beloofde de drost, en nu rest mij nog één woord: je moet de schout van Bathmen, die op het ogen blik te Holten woont, je verontschuldi gingen aanbieden. En ga nu naar huis en wacht nadere instructies af. Jannes ging naar huis. Hij ging te Holten in dé Denneboom aan en kocht: twee borrels. Dit had hij nog bijna nooit gedaan en zou hij ook niét Weer doen. De Scholle ging naar huis. De goede man begreep er niets van. Jannes had de belasting- aalmmaner een bloedneus geslagen. En nog liep hij vrij rond. Jenne had de erwtensoep gaar. En zij had zich koste lijk gekleed. Jannes wreef zich naden kend om de kin en vroeg toen: Jenne, verwacht je bezoek? Ik verwacht jou!, I riep Jenne. Ik ben vanmorgen even naar de wik ster gelopen in de Beuzeberg, je weet wel, naar Regina de zigeunerin. Ik wilde weten wat de toekomst bracht en nu weet ik het. Wat weet je dan?, wilde Jannes weten. Ik weet nu dat ik weer 'n man krijg. Jannes kneep de ogen half dicht en vroeg: Wie mag het zijn? Doe niet zo gek, flauwerik, je weet het even. goed als ik. Jannes at erwtensoep, maar moest onder de hand nog driemaal naar de tolboom. Zul je lief voor mij zijn, Jannes? Ik wéét zo recht niet wat dat is. ik héb nooit met vrouwen omgegaan. Dat hindert niet, dat zal ik je wel leren. VIER MAANDEN LATER De schout van Bathmen maande aan, maar geld kwam er niet. Toen wilde hij panden, dat waren bepaalde voorwerpen van Waarde in beslag nemen. Vee of meubelen of gebruiksvoorwerpen. De Zwarte Jan, een polderwerker, die in de Langstraat woonde, was de gelukkige bezitter van een eigen huis. Jan had ook de pest aan belasting betalen. Hij, de pander, was al op tijd bij Zwarte Jan, omtrent half acht. Het was de derde maal dat hij hier kwam en nu mocht hij panden. De Zwarte Jan zelf mestte de koestal uil en Rozientje, zijn vrouw, was aan het pannekoeken bakken. Nou, en de pander wilde panden. Rozientje draaide zich om en meteen greep de pander de koeképan uithet hangijzer en riep: Pand! Rozientje keek om, zij had een schep deeg in de hand en. smeet het de partder in hét gezicht, greep met een forse greep de pan beet, en ont rukte die aan de pander en riep: Turk, pak aan! Turk liet zich dit geen twee maal zeggen. Hij haalde fluks de pan der het achterwerk uit de broek. Maar de Zwarte Jan heeft die winter geen j spek gegeten, zo hoog was de boete! VAN COEVERDÈN. IN HET STAMBOEK Door de inspecteur van het Ned. Rund vee Stamboek, dé héér E. Mastenbroek te Almelo, zijn bij de alhier gehouden zo merinspectie de navolgende runderen in het stamboek afd. Fries-Hollands veeslag ingeschreven: Clara 10 met bc plus 75 p., eig. A. F. Nijland; Leentje 3, bc plus 76 p. en Dirk je bc plus 75 p., eig. A. H. Stegink; His- ke 55 b-77 p., Hiske 56 b-77 p. en Stiena 4, b 79 p. (in keurstamboek), eig. J. W. Rietberg; Seeuwke 6 b-77 p.J Coba 6 bc plus 77 p., Dinie 4 b-78 p., ëig. J. Lub- bersen; Dora 12 b-77 P-, Tonny 3 bc plus 75 p., eig. A. Lubbersen; Trijntje 11 b 79 p„ Pietje 8 b-77 p., Trijntje 11 b-78 p„ Trijntje 13 b-77 p„ eig. G. W. Kolkman; Anna 19 b-77 p., Anna 22 b-78 p„ eig. J. Haverslag; Pietje 4 b-77 p., Tjitske 6 b- 76 p., Tjitske 7 b-78' p., eig. R. Slijkhuis; Atje 66 *b-78 p.. ei'g.G. J. Klaasses; Aaltje 6 b-77 p., Klaske 9 b-77 p„ Margje 2 b- 77 p., eig J, W. Reilink M.zn.; Betsie 22 bc plus 76 p., Betsie 21 b-77 p„ Kleine Zwarte bc plus 70"p-, eig. I-I. Rensink; Di li a 46 bc plus 76 p., eig. H. J. Nijland; An na 11 b-78 p., H. R. Muilerman, Bathmen; Niesje 14 b-76 p., eig. D. J. Ribbink; Joos- je 5 b-76 p., Gerrie b-78 p., eig. E. Aal- link; Betje b-77 p., IJtj.e 8 b.-76 p-, eig. A. Bronsvoort; Lucie 5,7 b-78 p., Koösje 18 b-77 p„ Sjoukje 43 b-78 p., eig P. G. Cats; Martha 93 b 79 p., Martha 94 b-77 p„ Jan- ke 10 b-77 p., Janke 5 b-79 p. (keurstam- •boek), eig. H. Meijerman; Sietske b-77 p., Japke 5 b-78 p., eig. Wed. H. Beldman; Joukje 8b 'b-76 p., Hillie 9 b-76 p., eig. J. A. Kolkman; Ciampie 12 b-78 p., eig. H. W. Veneklaas; Janna 6 b-77 p., eig. H. J. Stegeman; Hennie 5 b-76 p., A. J. de Baas, Rijssen en Janna 9 b-77 p., eig. H. J. Weij- sink, Rijssen. WANDELSPORT De wandelsportvereniging „De Trek kers" hoopt zaterdag a.s. deel te nemen aan de wandeltocht te Nijverdal, georga niseerd door de wandelsportvereniging van de KSW aldaar. De senioren zullen dit jaar trachten om hun plaats in de hoofdklasse te behouden, als kleine ver eniging tegenover de grote fabrieksvei; enigingen. De junioren zullen proberen om zich dit séizóen het kampioenschap niet te laten ontglippen. De competitiestanden 1961/'62 waren als volgt: Hoofdklasse Senioren; 1 Van Heek" en Co., Enschede 5715 2 DVT, Deventer 5616 3 Schuttersveld, Enschede 566 4 Jannink, Enschede 561 5 AZV, Deventer 5512 6 Trekvogels, Apeldoorn 556 7 Gróland, Eibergen 555 8 De IJssel, Deventer 555 9 Lasonder, Enschede 55 10 Zw. Tippelaars, Zwolle 5416 11 De Trekkers, Holten 5413 12 Steeds'Voorwaarts, Rekken 543 13 Jeantila, Kampen 53 3e klasse Junioren: 1 De Trekkers. Holten 5410 2 Klaar Over, Hengelo 546 3 Wandellust A, Apeldoorn 54— 4 4. Sluitersvëld, Almelo 53—12 5 Veerallee,. Zwolle 537 6 De Riet, Almelo 536 7 SOS, Wezep 5210 8 De Hoven, Deventer 529 9 Storica, Zwolle 527 10 VFM, Deventer 526 11 Wandel Mee, Zwolle 526 12 Davo, Deventer 523 13 Varvik, Enschede 52-^- 1 14 KSW, Nijverdal 51— 7 Ina Klei n Nagèl vóoré wonende Kol weg 30, die haar opstel over de parachutiste Willy Geertsema beloond zag met een 2-daagse zeereis rnet hét prachtige schip „Waterman" schreef ons een leuk ver haal over deze reis, waarvoor we gaarne eèn plaatsje inruimen. TWEE DAGEN OP DE GOLVEN. Het begon maandag 30 juli met een bus tocht van Holten naaar Rotterdam, waar we 's vonds om half acht aankwamen. We gingen meteen aan boord en hebben éérst een nachtje geslapen voordat de „Waterman" vertrok. Dinsdagmorgen was het al vroeg dag, want om 6 uur werd de tros los gesmeten, maar lang voordat dit gebeurde waren we al wakker. We voeren de Nieuwe Water weg af de grote plas öp naar Zeebrugge ih België. Om zeven 1 uur werd de oefe- iiirig „sloepenröl" gehouden. Bij het sein „Zes' korte stoten en een lange op de scheepsfluit", moesten we ons allemaal mét liet zwemvest aan naar de sloep be geven. Toén dezè oefening afgelopen was, móchten we spelen of op het dek gaan zit ten, vanwaar we een prachtig uitzicht hadden op Voörne én Piotten, Goeree en Overflakkee', Schouwen-Duivcland. Wal- cliéren, Domburg en Westkapelle. Voor dat in Zeebrugge 40 Belgische M-briga- diers aan boord kwamen, hadden we op zee nog iets heel moois meegemaakt. Plot seling cirkelde er een helicopter boven de „Waterman" die steeds lager en lager kwam en op een gegeven moment sprong er iemand in het springzeil op een boot die naast de onze lag. Het was de ERE- brigadier voetbalscheidsrechter Leo Horn. zellig gehad. Er werden leuke films ver toond en 's' avonds was er een cabaret voorstelling waaraan meewerkten Jan en Kjeld uit Denemarken, Willy Alberti, An neke Grönloh, de The Candy Kids, Ruud Bos, het Kwartet Joop Stokkermans en de goochelaar Balsamo. In Dover kwamen 40 Engelse M-briga- diers aan boord en hierna ging de reis verder langs de kust met een prachtig uit zicht op de witte krijti'otsen. De meesten van ons konden onze Engelse vriendjes en vriendinnetjes niet verstaan, maar toch hebben we. het reuze leuk gehad. Van de terugreis over de Noordzee is wienig te vertellen, want toen sliepen we. Toen we woensdagmorgen wakker wer den, was de Hollandse kust in zicht en za gen we in de verte de sluizen van IJmui- den en de lange schoorstenen van dc Hoogovens in Velsen. We voeren langs Noordwijk, Katwijk en dicht langs de pier van Scheveningen. Inmiddels was het tijd geworden voor dc laaste warme maaltijd aan boord en wat er op tafel kwam-was weer geweldig lekker. Foei, foei, wat heb ben we ..geschranst". De zeelucht maakt hongerig. Toen we het eten op hadden, waren we al bijna in Rotterdam, waar de bussen reeds klaar stonden om ons weer thuis te brengen. Om 8 uur kwam ik in Holten aan en mocht ik een uurtje langer opblijven om vader en moeder en m'n zus jes te vertellen van de prachtige reis die we hadden gemaakt. O ja, dit moet ik nog even vertellen. De televisie heeft de hele reis opgenomen en op woensdagmiddag 15 augustus. jV^n 5.10 tot. 5,4(1 kunt u er naar kijken. Ina Klein Nagelvoort. TECHNIEK ZEGEVIERDE OVER SNELHEID Elf voetballers - in sportkringen be kend als „Twentse Veteranen" hebben zaterdagnamiddag op het terrein van de VV „Markelo Vooruit" bij café „De Poppe" plm. 500 bezoekers duidelijk gedemonstreerd hoe b'elangri jk het is als men bij het gevecht om de bal - of zo U wilt - „het bruine monster" kan put ten uit een met techniek rijk gevuld reservoir. Zonder twijfel is snelheid van zeer groot belang maar zo verliest aanmei-- kelijk aan waarde als ze niet samen gaat met techniek. Aan snelheid man keerde het bij het elftal dat was samen gesteld uit spelers van „H.V.C.", „Mar kelo Vooruit" en „Sportclub Markelo" veelal niet maar wat techniek betreft moesten ze op enkele uitzonderingen na in de veteranen hun meerderen er kennen. Het begon voor de „Combina tie" werkelijk hoopvol en we hoorden aan de lijn al zo iets van „voor de bijl" en „ingemaakt" toen binnen vijf minu ten Jansen en Klein Velderman (beide HVC) doelman Dekker (51) het nakij ken hadden gegeven. De veteranen zetten na deze achterstand een fiks of fensief in en bij een van de gevaarlijke aanvallen kon J. ten Velde slechts red den ten koste van een strafschop die door Van Triest op de juiste wijze werd benut. De wedstrijd was precies twin tig minuten oud toen Gerrit Modde- jonge een prachtige voorzet van Theo Alberts achter doelman Hellinga depo neerde (2-2). Ruim 5 minuten later maakte Jansen er 32 van, doch de vreugde was van heel korte duur toen Kolkman een droomkans van Modde- jonge kreeg (33). In de 40e minuut werd het door Selderhuis zelfs 43, doch vlak voor de rust bracht Klein Velderman de partijen weer op gelijke voet, toen doelman Dekker een „loeier" van Dollekamp niet onder controle kon krijgen. Na de thee deden de oudjes er nog een schepje op en binnen 5 minuten moest Hellinga („Sportclub Markelo") 2 maal naar het net (64). Jansen zorgde in de 20e minuut na rust met een prach tig doelpunt voor 65 en herleving van de hoop die ij del bleek toen kort na elkaar Albers en Moddejonge de score tot 85 opvoerden, waarmee ook het einde kwam van een interessante en boeiende wedstrijd die geleid werd door scheidsrechter Kamerling uit Al melo. zonder hoofdBïjn neem 'ASPRO' mee BREVET REDDEN VAN DRENKELINGEN In het natpurbad „Twenhaarsveld" is een zevental jongelui geslaagd voor een jeugdbrevet van de Kon. Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen, waarvan het examen werd afgenomen door de chef-zwemmeester, de. heer G. van Le- mel en mej- T. Ketting. De geslaagden zijn: A. Klein Velderman, J. Kevelam en H. Dolman, brevet I; R. van der Stouw, brevet II en J. Schuiterd, H. J. Vosman en J. Trekop, brevet III. LERARES LANDBOUWIIULSHOUDSCHOOL Tot lerares huishoudonderwijs aan de landbouwhuishoudschool is in de vacature wegens het vertrek van mevr. Lagerweij benoemd mej. G. Rosing te 2e Exloër- mond. Zij zal óp 27 augustus a.s.. wanneer de vakantie is beëindigd, in funktie treden. De school heeft door de vorming van een derde klas een belangrijke uitbrei ding van het aantal leerlingen ondergaan, welk aantal is gestegen van 62 op 93. De Holtenaren behaalden op het ABS- toernooi te Bathmen goede resultaten. Het eerste elftal plaatste zich voor de finale door een 'gelijk spel tegen het eer ste elftal van de organiserende vereni ging. De uitslag was 11 en hoewel de partijen gelijkop gingen, was ABS voor het doel toch gevaarlijker, maar ze slaag den er niet in een winnende treffer te scoren. Holten 2 kwam in de finale door over winningen op Gorssel 3 (31) en Sport club Deventer 2 met 30. Vooral in de laatste wedstrijd lieten de rood-zwarten verdienstelijk spel zien. De overwinning kwam tot stand door fraaie doelpunten van Ulfman, Nieuwenhuis en A. Jansen. Holten's nieuwe aanwinst G. Paalman scoorde voor Holten 1. Holten 3 werd in de eerste wedstrijd met 20 uitgeschakeld. Programma Behalve voor het toernooi in Bathmen hebben de Holtenaren met hun eerste en tweede elftal ook ingeschreven voor het altijd sterk bezette toernooi van SV „Hec tor" uit Goor. Zondag a.s. is het een bij zonder druk bezette voetbalzondag voor de Holtenaren, zoals U in het onderstaan de programma kunt lezen: Goor; Holten 1-Rood Zwart 2 2-30 uur Holten 2 (versterkt derde)- Noordijk 2 11 uur Bathmen: Holten 1-Let.te!e 1 5.20 uur Holten 2-IJsselstreek 2 11 uur Holten 2-andere finalist 4.30 uur

Holtens Nieuwsblad | 1962 | | pagina 3