Uit rWten1! listeria Vacantie Vakantie- programma Het verdere programma luidt: Welkom in Hamburg voor ieder seliip Filmnieuws ir x* Överijsseirït 1982 Ringrijderij Hengelwedstrijd ^nad" ï»*jes Zaterdag 21 juli 1962 HOLTENS NIEUWSBLAD pagina 3 PUZZLE-WANDELTOCHT DINSDAG 24 JULI organiseert de Wandelsportvereniging „De Trekkers" een puzzle-wandeltocht langs de mooiste plekjes in onze omgeving. Het vorige jaar waren er vaak meer dan honderd deelnemers en deelneemsters. Start van 19 uur tot 19.30 uur vanaf het clublokaal café De Waag aan de Waagweg. Inleggeld 50 cent volwassenen en 25 cent kinderen. Er kunnen aardige prijsjes gewonnen worden. De deelnemers waren tot nu toe altijd zeer enthousiast. ORGELCONCERT DINSDAG 24 JULI 's avonds om 8 uur geeft de bekende organist Sander van Marion een concert op het orgel in de Ned. Herv. Kerk, met medewerking van Pieter van Veen, blokfluit. Op het programma staan werken van Bach, Handel, Teleman en Purcell. De toegangsprijs bedraagt f 0.75, jongeren tot 18 jaar f 0.50. OPENLUCHTSPEL WOENSDAG 25 JULI, 's avonds 7.30 uur, zullen de Toneelclub „O.C.H." en de Tirolerkapel van de Holtense Muziekvereniging „H.M.V." in het Sportdal een extra opvoering geven van 't bekende openluchtspel „lm weissen Rössl". Kaarten zijn verkrijgbaar bij het VVV-kantoor op de hoek Gaardenstraat- Dorpsstraat. RINGRIJDERIJ VRIJDAGAVOND 27 JULI organiseert de Land. Rijver. „Bergruiters" in „Kalf- stermansweide" een grote Nationale Ringrijderij voor dames. Om 7 uur zullen een tiental Holtense dames (w.o. de kampioene van het vorige jaar) strijden om een plaats in de finale, die om acht uur begint en waaraan door 11 dames-zomergasten (uit elke provincie één) zal worden deelgenomen. Mochten zich voor deelname aan de finale meer dan 11 dames/ meisjes opgeven, dan zullen door loting de deelneemsters worden aange wezen. (Zie voor verdere bijzonderheden het bericht onder ..Nationale Ring rijderij".) VACANTIEBAL Voor ZATERDAGAVOND 28 JULI staat op het programma een groot vacantie bal van de W.S.V. „De Trekkers" in zaal „Amicitia". Muziek: „The Seven Sweet Swingers". VVV HOLTERBERGRIT WOENSDAG 25 JULI en volgende woensdagen wordt bij voldoende deelname de bekende VVV autobustocht georganiseerd over de Holterberg, Haarler- berg, Nijverdalse berg met prachtige vergezichten over Salland en Twente. Er is een wandeling aan verbonden van pl.m. 20 minuten door de schone dreven langs de westelijke helling van de berg. De kosten bedragen 1,50 en men kan zich zo spoedig mogelijk opgeven bij 't VVV-inl'ormatiekantoor Gaardenstraat, hoek Dorpsstraat. A.s. woensdag wordt een middagtocht gehouden om 2 uur. De administrateur gaat mee voor een explicatie. NATUUR-HISTORISCH MUSEUM HOLTERBERG VRIJDAG 27 JULI en vervolgens elke vrijdagavond, telkens om 8 uur, wordt in het Natuur-Historisch Museum van de heer Piet Bos op de Holterberg een rondleiding gehouden door de eigenaar of diens zoon Kees Bos. De heren Bos zijn gezellige en deskundige causeurs. Zij vertellen de bezoe kers zeer interessante dingen over de fauna van de Holterberg en omgeving. Het museum is pas weer uitgebreid en is van een bijzondere bekoring. TOURINGCAR-TOCHTEN O.A.D. DE OVERIJSSELSE AUTOBUSDIENST „OAD" houdt met comfortabele tou ringcars tal van dagtochten, o.a. naar Twente, Giethoorn en Tecklenburg (Duitsland). Het VVV-bureau belast zich gaarne met de reservering van de nodige plaatsen, waar ook verdere inlichtingen worden verstrekt en dienstregelingen van spoor en bus verkrijgbaar zijn. Nog late bus- en treinverbindingen des avonds. Telefoon 533. Dinsdag 31 jüli. woensdag 1 en donderdag 2 augustus: BRADERIE. (Zie voor lopig programma elders in dit nummer.) Zaterdagmiddag 4 aug. 5.30 uur: Voetbalwedstrijd Twentse veteranencomb. elftal H.V.C., Markelo Vooruit en Sportclub Markelo bij café „De Poppe". Woensdagavond 8 aug. in „Kalf stermans weide": Demonstratie Landelijke Rij- vereniging „Bergruiters". DE DROSTEN EN DE MARKE Zo ongeveer in het jaar 1360 werd door bisschop Johan van Arkel het kas teel Arckelstein gesticht. Het slot Waar- denborg had volgens de bisschop niet de waarde, die het moest hebben. De Waarden.borg lag aan de verkeerde kant van Holten. De bisschop nu zocht een plek uit aan de Schipbeek. Dit was vol gens het oordeel dier dagen veiliger en goedkoper. Veilige^ omdat het steeds de Geldersen waren, die Holten belaag den. Nu moet men niet denken, dat wij het oog hebben op Lochem en Laren, neen. de boeren en dorpers uit de heer lijkheid Verwolde en hét schoutambt Lochem leefden met de Holtenaren in vrede en harmonie. Het waren in de eer ste plaats de generaals van de Hertog van Gelder en de banner heren, uit de voormalige graafschap Zutphen, die het hem deden. De hertogen van Gelderland droomden net als in onze dagen de fuhrer aller germanen, van een reuzen- rijk, dat minstens duizend jaar zou du ren. Maar bisschop Johan van Arckel was een telg uit een eerste klas vechtjassen- familie, die meer dan eens de hertog van Gelderland de vuist onder de neus hield. Dit begon zo hoog te lopen, dat de Geldersen geregeld te Holten gingen dineren zonder te betalen. En dan na men ze ook nog een hartige brok voor onderweg mee. Die van Holten klaagden daarover bitter aan de bisschop. De lie den van Bathmen ook. En de schepers van Heeten schreeuwden moord en brand over de schapen- en honingrove- rijen. Men kan van de Geldersen alles zeggen, maar dit stond vast: een goede smaak hadden zij. De bisschop dan over legde met de stad Deventer. De stad had bekwame bouwmeesters, dat kan men nu nog zien te Deventer op de Brink als men de ogen de kost geeft. De stad zag er wel iets in. Zij schoot het geld voor en de bouw van de Arckelstein begon. Natuurlijk had de bouw de volledige be langstelling van de Geldersen. Maar de bisschop, heer Jan, riep de Overijsselse officieren op. Dit waren allen edelen. En die waren wel bereid om voor geld en een goed leven bij de bouw van het kasteel Arckelstein een oog in het zeil te houden. Na verloop van tijd kwam het kasteel klaar. Of het in aangenomen werk of in daghuur werd gebouwd, ver meldt de historie niet. Toen de burcht klaar was (het was zuiver een bolwerk, heerlijke rechten, zoals eenmaal aan Weggestapel, het Huis te Holten of Waardenborg waren er niet aan verbon den), werd deze ter bewoning aan de drosten van Salland toegewezen. Prettig was dit voor de heren niet, het was een zuivere militaire baan. Hun woning had den, zij elders tenzij zij vrijgezel waren. In de tachtigjarige oorlog is de burcht feitelijk ten onder gegaan. Nadat keizer Karei V Gelderland bij zijn bezittingen gevoegd had, was het doel der verster king weg. De eerste Drosten van Sal land, die op Arckelstein woonden, waren Deventer heren. Zij werden in de adel stand verheven. Bisschop Johan van Ar kel klopte te Deventer nooit tevergeefs om geld aan. En voor wat hoort wat. Dus de koopstad aan de IJssel regeerde mee. Dat was trouwens niet alleen het geval op Arckelstein en te Holten en Bathmen. In een ronde kring tot Olst, vandaar op Raalt'e, Hellendoorn, Rijs- sen, Goor, Delden, Haaksbergen, Diepen- heim en Markelo voelde men de invloed van Déventers macht. Als Drost van Salland op de Arckelstein hadden Holten en Bathmen het hoogste gezag uit de eerste hand. De drosten grootvaderden ook over de marken Holten, Bathmen en, Loo, Dat gaf wel eens vrolijkheid, maar ook strubbelingen, zoals wij reeds gezien hebben. Als de drost zin in een pittig glas wijn had, dan ging hij naar Holten of naar Bathmen, dronk daar van de beste wijnen, die er waren en deelde meteen goede raad en ernstige vermaningen uit, die vaak, hoe goed be doeld ook, door het volk van Holten en van Bathmen in de wind werden gesla gen. Het volk van Holten was kregeliger en ongezeggelijker van aard. Dit vond zijn weerslag hierin, dat de drost, om het volk van Holten eens te temperen, de schout van Bathmen tot deurwaarder van Holten benoemde. Aanmaner, zo vinden wij hem vermeld. Dit had de schout van Holten evengoed kunnen doen. Wij zien het dan ook als een maat regel om het volk van Holten eens mores te leren. De schout van Bathmen kreeg van de drost een aanstellingsbrief mee en nog een brief om die van Holten maar eens sterk aan te pakken en ver der een lijst met namen van diegenen., die maar eens strabant aangepakt moes ten worden. De eerste van de lijst was Jannes de tolgaarder. Een man, die in twee jaar geen belasting betaald had. De schout van Bathmen was een man die van aanpakken wist. Toljannes ook. Daarom kreeg de schout in plaats van belastingpenningen een fikse bloedneus. De Bathmense schout spoedde zich on middellijk naar de Arckelstein en liet daar als bewijsstukken zijn gezwollen neus en zijn bebloede zakdoek zien en klaagde bitter tegen de drost. En de penningen?, vroeg de drost, want de schatkist van de drost was bedenkelijk aan de lege kant. Hij kreeg bevel om onmiddellijk naar Tol-Janncs te gaan en dezen le commanderen om persoon lijk op de Arckelstein te komen en de vierschuldigde ibelastingpenningen mee te brengen. En dan wordt Jannes zeker in de kast gesmeten?, had de schout van Bathmen nog willen vragen, maar hij deed het .niet. Heer drost verkeerde niet in een te beste stemming. Woedend liep de Bathmer schout weer naar Holten. Hij keek de Holtenaren nijdig aan en dacht: wacht maar, jullie krijgen alle maal je vet wel, ik zal laten zien, dat ik aan man? r ben. De schout van Holten stond achter het raam zijn pijp te roken. Louise!, riep hij tegen zijn vrouw. De schout van Bathmen is bezig de tweede klap te halen Tol-Jannes was bezig met het heffen van tol liefst vier wagens tegelijk). Daar verscheen de Bathmer schout aan de tolboom. Zo, riep Jannes, was iej der al wier? Iej hebt wisse an een'n klinkerd nog niet 'genoeg! Ik kan der oew nog wol eene geew'n! De schout spuugde helder van zich af, meteen over zijn pijnlijke neus voelend. Hij schoot plots naar voren, een geladen pistool in de hand. Onmddellijk bij heer drost komen! Belastinggeld meebrengen, je baan kwijt en acht dagen brommen! Goeden morgen! Ziezo, die zat! Daar zou zo'n hufter van een tolgaarder van op knappen. De schout ging naar de buui'- man van de tolgaarder. Dieb eloofde het geld nog dezelfde dag naar de schout te brengen. De buurman van Jannes, dat was de Scholle. Geef mij het geld!, commandeerde de schout. Heer schout, sprak de Scholle, ik moet het eerst le nen. En dat valt niet mee, dat zul je vandaag wel ondervinden, maar ik breng het wel aan heer droste. Toen de schout de deur achter zich dicht trok, mompelde de Scholle: barst voor mijn part! Hoe het Jannes verging hopen wij de volgende maal te vertellen. VAN COEVERDEN. In Gebouw „Irene" draait deze week zondagavond een programma, dat vast en zeker in het brandpunt der belang stelling zal staan en waarin als hoofd nummer wordt vei/toond dé nieuwste Tarzan-film, getiteld „Tarzan de Gewel dige". Een fonkelnieuwe rolprent in kleu ren van de populaire Tarzan, de aap mens. We maken ons niet aan overdrij ving schuldig, als we beweren dat Tar zan één der meest bekende figuren is van het witte doek. Want voor millioenen mensen over de gehele wereld is Tarzan een idool, die hen 'de meest boeiende ontspanning brengt. Deze eerlijke pro bleemloze avonturenfilms zijn een bron van vermaak voor mensen van alle rang en stand. In .„Tarzan, de Geweldige" beleeft onze held verbijsterende nieuwe avonturen en zien we hem in zijn enerverende strijd op leven en dood om de jungle van een wrede vijand te verlossen. Met de moed van Hercules en de kracht van Simson neemt hij. de strijd op tegen een over machtige vijand. Nimmer tevoren moest Tarzan een harder gevecht leveren, maar ook nooit was zijn overwinning zó over weldigend. „Tarzan de Geweldige" is een kei van een film, boordevol spanning en sensa tie, waarvan de jeugd naar hartelust zal genieten. 'Vijfhonderd kinderen maken bootreis Een van de grootste kindercruises, die ooit gehouden zijn, begint het eind van deze maand in Rotterdam. Dan vertrekt daar n.l. iiet passagiersschip de „Water man" voor een tweedaagse zeereis met vijfhonderd ,,M-brigbdleï-s"N aan boordi Deze jongens en meisjes zijn de geluk kige winnaars van een onlangs door het Nederlands Zuivelbureau uitgeschreven prijsvraag opstelwedstrijd Een aantal „Ere-brigadiers", bekende Nederlanders, op kunst- en sportgebied, maakt de reis mee als leiders en leid sters van de jeugdige passagiers. De „Waterman" zal op zijn route twee havenplaatsen aandoen, n.l. Zeebrugge (België) en Dover (Engeland), waar res pectievelijk vijftig Belgische en 50 En gelse „M-brigadiers" zich bij hun Hol landse collega's zullen voegen. Onder de M-brigadiertjes uit Neder land, die de reis naar België en Enge land maken, is ook Ina Klein Nagelvoort, Kolweg 30, die enkele maanden geleden deze prijs won voor haar opstel over de parachutiste Willy Geertsema. Tijdens de reis zullen populaire teenagersterren de kinderen aangenaam bezighouden. zonder hoofdpijn neem 'ASPRO' mee. GESLAAGD Aan de Vakschool voor Maalderij en Bakkerij te Wageningen slaagde voor het einddiploma de heer H. J. Djkkers Ezn. 1-Iij kreeg tevens de fraaie medail le, die beschikbaar was gesteld voor de cursist, die met de hoogste cijfers uit de bus kwam. De heer H. D. Klein Hegeman, Dij- kerhoek 80, slaagde aan de Hogere Tech nische School te Apeldoorn voor het di ploma '„Autotechniek". Aan de Hogere Technische School te Hengelo slaagde voor het eindexamen „Weg en Waterbouw" de heer E. Maats Jzn. Do heer H. Tempelman, Dijkerhoek 24, behaalde te Deventer het diploma „Gezel-timmerman". Gouden plakken bleven in etui De Overijsselrit 1962, welke zaterdag onder auspiciën van het provinciaal be stuur van de K.N.M.V., in samenwerking met de regionale sportcommissie Oost en de plaatselijke motorclubs te Holten, Raalte en Rijssen in zuidwest en midden Overijssel werd verreden, bleek ondanks het bijzonder fraaie weer en niet al te slechte conditie van de zandwegen en paadjes toch te zwaar voor het winnen van een gouden medaille. Dicht bij goud 'twee strafpunten) kwamen v. d. Top uit Bennekom op z'n brommer „Speciaal" en Jan van Dobben uit Zwammerdam op Jawa CZ (6 strafpunten). Geen van de bekende cracks en zesda- genrenners als Dic-k Muller uit Holten, Toon Bakker uit Wassenaar, Willy van Ommeren uit Amby 'L), Simon Schram uit Wolvega, Cees van Rijssel uit Den Haag, Tom Selling uit Koog a. d. Zaan e.a. beëindigde de rit zonder strafpunten. De route, die liep over zand- en gras wegen, door grintkuilen en enkele plas sen, had een lengte van ruim 120 kilo meter en moest door motorrijders en „zijspanners" 2 keer worden gereden en door de brommers een keer. De bromfietsers Aile Klein Velderman en Bert Stevens, werden al vrij gauw door motorpech uitgeschakeld en voor Jan Spenkelink betekende een „ontmoeting" met een houtmijt in de Beuseberg het einde van do race. Egbert Broekhuis uit Dijkerhoek bracht z'n „Gazelle" door de finish. De 429 strafpunten die hij had op gelopen, vormden het klare bewijs, dat ook zijn pad niet over rozen was gegaan. Na afloop van de rit sprak de heer J. Boolderman. lid van de Centrale Sport commissie KNMV in hotel „Muller" een woord van dank tot de gezamenlijke mo torclubs voor de wijze waarop dit jaar lijks evenement werd georganiseerd en hij noemde de Overijssel-rit een der beste betrouwbaarheidsritten van heel het land. De lieer D. Müller te Holten, voorzitter van de afd. Overijssel KNMV, sprak hier na een kort woord van hartelijke dank tot allen die aan het welslagen vn de rit hun medewerking verleenden en maakte de voorlopige uitslag bekend, die luidt als volgt: Klasse A, bromfietsen junioren: J. Ro ger, Oudeschild, 11 strafp.; J. Grïemink, Koog a. d. Zaan, 15 strafp.; Ph. Klijnen. Maastricht, 21 strafp.; H. Hondeveld, Mar kelo, 269 strafp.; R. v. d. Kolk, Lochem, 285 strafp.; E. J. Broekhuis, Holten, 429 strafp. Klasse E, bromfietsen senioren: A. H. v. d. Top, Bennekom, 2 strafp.; J. Schenk, Westzaan. 24 strafp.; A. J. Moerkerks, Moordrecht, 52 strafp.; G. W. Elbert, Hen gelo, 63 strafp. Klasse. B, motoren 75175 cc, junioren: A. H. Lindeboom, Dalfsen, 34 strafp.; P. Braam. Den Haag, 45 strafp.; M. Vuijst, Naarden, 88 strafp.; J. G. Bonke, Haar lem, 120 strafp. Klasse C, 175250 cc, junioren: B. J. Smit, Markelo, 11 strafp.; L. L. Singel, Lochem, 67 strafp.; H. Doedel, Drunen, 272 strafp. Klasse F, 75175 cc, senioren: Jan van Dobben, Zwammerdam, 6 strafp.; K. Be- nalc, Ruinerwold, 11 strafp.; T. Bakker, Wassenaar, 12 strafp. Klasse G, 175250 cc. senioren: P. v. d. Kolk, Lochem, 16 strafp.; A. H. Vrolijk, Bovenkerk, 24 strafp.; N. L. Pols, Waal wijk, 25 strafp.; H. Zijdemans, Den Haag, 39 strafp.; S. Schram, Wolvega, 50 strafp.; J. Sikkema, Den Haag, 72 strafp.; H. van Olst, Heino, 156 strafp. Klasse H, boven 250 cc. (senioren): D. Müller, Holten, 11 strafp.; L. J. Huyberts, H. I. Ambacht, 90 strafp.; C. van Rijssel, Den Haag, 92 strafp.; F. Broersma, De venter, 317 strafp. Klasse I (zijspannenH. Dammers, DenH aga, 151 strafp. Waardering: 0 strafpunten is gouden medaille, 115 zilver en 1550 brons. In het kader van het WV-Vacantie- programma 1962 organiseert de Land. Rijverenigïng „Bergruiters" in „Kalf- stermansweide" aan de Stationsstraat op vrijdagavond 27 juli om 7 uur een grote ringrijderij met paard en wagen. Om 7 uur zullen een tiental Holtense dames strijden om één plaats in de fi nale, die om 8 uur begint en waaraan door 11 dames-zomergasten uit elke provincie één) zal worden deelgenomen. Leden van de landelijke rijvereniging zullen hun edele viervoeters zelf „men nen". Bij de ringrijderij, die het vorige sei zoen voor de eerste keer werd gehouden, werd mevr. J. Rietberg-van Lindenberg kampioene van Holten en zij zal dus haar titel moeten verdedigen. Landskampioene werd het vorig jaar Corrie van Kleef uit Nijmegen en zij won de fraaie beker, die het gemeente bestuur beschikbaar had gesteld voor deze interessante rijderij. Opgave voor deelname bij het bureau VVV, Gaardenstraat, tel. 533, H. Beid- man, Borkeld 81, tel. 401 en J. Wiggers, Kolweg 14, tel. 356. De hengelaarsvereniging „De Riet voorn" hield zondagmorgen een wedstrijd voor leden in de Schipbeek bij de Wip per tsstuw. De prijzen, die bestonden uit hengel sportartikelen. werden als volgt gewon nen: 1 G. J. Menkhorst. 568 cm; 2 G. L. Scholten, 450 cm; 3 H. J. Oolbekkink, 344 cm; 4 H. G. Landeweerd, 223 cm; 5 G. J. Jansen, 120 cm; 6 A. L. Eggink, 117 cm. Dc heer H. G. Landeweerd won de extra prijs voor de grootste vis die gevangen werd. Met een hartelijk „welkom" in de eigen taal en 't volkslied van hun land worden vele malen per dag via luid sprekers de in Hamburg binnenkomen de schepen begroet. De passagiers cn de bemanningsleden van de desbetreffen de schepen ervaren deze ontvangst in de grote haven Hamburg als een aan gename gebeurtenis. Degene die de gi gantische havenwerken wat beter wil leren kennen, kan overstappen in een barkas of in een kleine rondvaartboot. De op drie na grootste haven van Euro pa beslaat een oppervlakte van ongeveer 7500 hectare. Voortdurend nog worden er nieuwe aanlegplaatsen en kadeinstallaties gebouwd- De vaargeul van de Elbe wordt op het ogenblik uitgegraven tot een diepte van twaalf meter. Het thans bestaande havengebied zal binnen enige jaren met eenderde vergroot zijn. Bovendien zal er aan de monding van de Elbe een voorha ven met een oppervlakte van 9000 hectare ontstaan, waar zelfs volbeladen schepen van 100.000 en meer brutoregistertonnen zonder gevaar een aanlegplaats kunnen kiezen. Thans overspoelt de vloed dit ge bied nog, maar er zal een dag komen, dat hier grote industrie-installaties staan, die de ladingen van vrachtschepen ter plaatse kunnen verwerken. Voor het vervoer van het gereed produkt moeten nieuwe wegen worden aangelegd en er moeten woningen in de naaste omgeving worden gebouwd voor de arbeiders. Aldus zal er op onge veer 100 km afstand van de tegenwoordige haven een nieuwe haven- en industrie stad ontstaan. PUINHOOP De Hamburgers namen deze enorme projecten met vertrouwen ter hand. Ten slotte is toch ook de tegenwoordige haven in betrekkelijk korte tijd praktisch uit het niet verrezen. Er was in 1945 slechs een reusachtige, onafzienbare puinhoop van overgeble ven. De helft van alle rails, bruggen, en aanlegsteigers, drie kwart van alle kranen en bijna alle loodsen waren verwoest. De schade bedroeg onge veer 600 miljoen mark (560 miljoen gulden). Bijna 3000 wrakken lagen in het havenbekken en in de aanvoer- wegen. Op het ogenblik is Hamburg echter weer de „Duitse toegangspoort tot de wereld". Meer dan 250 geregelde lijndiensten ver binden de stad met meer dan duizend ha vens in de gehele wereld. Elke maand doen 1600 zeeschepen en ongeveer 2000 schepen van de binnenvaart Hamburg aan. In 1956 werden bij het zeeverkeer 27,4 mil joen ton goederen overgeladen, hetgeen betekende, dat voor de eerste maal het hoogste vooroorlogse peil was overtrof fen. 80.000 MENSEN Ongeveer 80.000 mensen het grootste deel van alle werknemers in Hamburg PUROL-POEDER werken in de Hamburgse havenbedrijven. Bijna de helft van hen bouwt schepen. De Hamburgse scheepswerven ontvangen grote opdrachten uit de gehele wereld. Aldus ontstond bijvoorbeeld op de Ho- waldt-werf de eerste supertanker ter we reld, de „Tina Onassis". Men kan er thans reeds tankers van 100-000 brt. bouwen. Steeds worden er in Hamburg nieuwe methoden beproefd. Zo breidt men bijv. het radarnet verder uit, om zodoende het werk van de loodsen te vereenvoudigen. Door deze reeks van radartorens langs de Elbe is een druk scheepvaartverkeer zelfs bij slecht zicht mogelijk. De havenboot heeft zijn tocht beëndigdt De passagiers dringen aan land. Zij willen ook de stad met twee miljoen inwoners leren kennen en het nachtleven: met na me de van neonlicht flonkerende Reeper- bahn. In de haven - - Hamburgs kloppende hart zagen de reizigers de stad op haar best. Misschien zal menige gast er nog eens aan denken, wanneer zijn schip enige dagen later Hamburg weer verlaat en hem vanuit de scheepsbegroetingsinstallatie „Willkommhöft" een ..goede reis" wordt toegewenst.

Holtens Nieuwsblad | 1962 | | pagina 3