TOPVEE van NEDERLA1 1 naar Enschede's Volkspark Zaterdag 14 juli 1962HOLTENS NIEUWSBLAD pagina 3 Siadsgezichi Enschede m „Peiiiii ier schiieit Inierieur Lösse Hoes ie Enschede Gedenkteken Enschede Geruime tijd voordat 3 x A te Enschede op het Volkspark haar poorten opent, kan worden vastgesteld, dat het doel, hetwelk het stichtingsbestuur zich gesteld heeft, binnen bereik is gekomen. De indeling van hallen en showruimten (die een 20.000 m2 van het fraaie park beslaan) nadert haar voltooiing. De spanten van de hal der regionale activiteit waarvan op de dag van Enschede's stadverbranden, 7 mei j.l., het richtfeest gevierd werd zijn nu vrijwel alle geplaatst en met het aanbrengen van zijwanden en dak is een aanvang gemaakt. Ook de bouw van de andere hallen gaat binnenkort beginnen. Gedemonstreerd wordt de opleiding tot gespecialiseerd vakman voor de meest uiteenlopende types textielma- chines. Een moderne textielfabriek laat de bezoeker zien hoe uit de ruwe vezel het gerede product ontstaat tijdens de ver schillende fasen van voorbereiding, spinnen, weven en finishen. Men ziet o.a. hoe uit één baal katoen 500 over hemden vervaardigd worden. De wonderen van de moderne chemie, waarmee de eindbewerking van het textielprodukt zo nauw verbonden is, worden getoond in een afdeling, die hierop aansluit. Niet alleen het „hoe" van de produk- tie wordt (in vol bedrijf) getoond, ook het „wat", het eindresultaat. Dit gebeurt in het Paviljoen der Schoonheid, dat aan de fraaie stoffen, die Twente maakt, ge wijd zal zijn. Dit wordt een collectieve manifestatie, waaraan meer dan veertig textielfabrieken uit geheel Twente mee werken. De Oostelijke Bond van Confectiefa- brikanten komt eveneens met een col lectieve inzending. Men zal er een con fectiefabriek in vol bedrijf kunnen zien, waar vaardige modinettes de machines bedienen. Ook worden in dit gedeelte doorlopend modeshows gehouden, die een beeld geven, hoe Twente niet alleen de stoffen maakt, maar ook modieuze en praktische kleding weet te creëren. Er zijn twee groepen paviljoens: de agrarische en de industriële. In de landbouwpaviljoens zal grote aandacht besteed worden aan een moderne voorlichting, zowel ten opzichte van de producent - de boer dus - als van de consument, het publiek. De rijkslandbouw- voorlichtingsdiensten zullen uitge breid vertegenwoordigd zijn. Keurcollecties fokvee (zowel rood- als zwartbont) zullen op de ten toonstelling aanwezig zijn. Het topvee van Nederland komt eind augustus in de permanente stallen op het Enschedese Volkspark. Op verschillende dagen zal men dit vee ook in grote getale in de showring kunnen bewonderen. Op die dagen worden er tevens paar den en ponies voorgeleid. Op de hoogtijdagen van het paard, de keuringen van koud- en warm bloed en het concours hippique van de landelijke ruiters, worden in de showring tevens de keurcol lecties zwartbont en roodbont fok vee uit Overijssel en Drenthe voorgeleid, die gedurende de hele tentoonstelling in de stallen ver blijven. Door de industriële naviljoens loopt een logische draad: van ^leiding, effi ciënte bedrijfsvoering en kwaliteitspro- duktie. De gehele Twentse machine industrie is vertegenwoordigd en toont, evenals de rubberindustrie, de elektro technische en elektronische industrie, belangwekkende voorbeelden van mo dern technisch kunnen. Volkspark Enschede Siadsgezichi Enschede Het industriële gedeelte wordt afge sloten door de afdeling elektrotechniek, met o.a. een interessante inzending van de IJsselcentrale, die dit gewest zijn elektrische stroom levert. Vooral in deze afdeling wordt uitgebreid het vak onderwijs gedemonstreerd, o.a. betref fende de elektronica en telecommunica tie, waartoe de P.T.T. belangrijke mede werking verleent. Rijksmuseum Enschede Hei monumentale Siadhuis te Enschede In het paviljoen Handel en Nijverheid en Vervoer wordt op de samenwerking in het Twentse bedrijfsleven sterk de nadruk gelegd. Hier komen o.a. inzen dingen van het Ministerie van Sociale Zaken, het transport en streekvervoer, de Kamer van Koophandel, Bank- en Verzekeringswezen en van diverse co- operatieve instellingen. Niet alleen moderne, ook tal van oude ambachten zullen gedemonstreerd wor den en op aantrekkelijke wijze de ont wikkeling van de afgelopen eeuwr onder strepen. In schaduwrijke gedeelten van het park komen de tentgebouwen met prachtige inzendingen groenten, fruit en sierteeltgewassen. Een weelde van bij zondere distinctie en een tentoonstelling op zichzelf! In het volle zonnetje uiter aard ligt een komplete kas, waar leer lingen van de land- en tuinbouwschool te Enschede demonstreren.

Holtens Nieuwsblad | 1962 | | pagina 3