Uit Holtens historie Tips voor uw vakantie Voor de boer Schoolreisje vaa de Dorpsschool VVV-vakantieprogramma voorlopig vastgesteld Zaterdag 23 juni 1962 HOLTENS NIEUWSBLAD pagina 2 !fj» y Vijfenzestig procent van ons, Neder landers, gaat zich in komende maanden om plezierige reden verplaatsen. De eersten zijn op het moment trouwens al onderweg. Twee, drie of vier weken lang gaan we vakantie vieren, en waar we dat precies gaan doen, hangt voor namelijk van onze portemonnaie en ons klimaat af. Een deel van ons blijft hier in 't land hopen op het prachtigste weer van de wereld, en de rest gaat de grenzen over, omdat je in het zuiden van ons wereld deel klimatologisch nu eenmaal zeker der van je zaak bent. Maar allemaal hebben we dus ge meen dat we op zon rekenen. En we hebben daarom de begrijpelijke neiging, bij de samenstelling van onze vakantie uitrusting een zonnige toets te treffen. We schaffen ons een goede zonnebril aan, en we neuzen alle modebladen af naar de nieuwste lijnen op het gebied van de strandkleding. Want we willen goed beschermd en goed gekleed tussen alle andere vakantiegangers verschij nen. Wat de bril betreft: ook als uw ogen goed zijn, is het verstandig om de keuze van uw zonnebril niet alleen te doen, maar het advies van een vakman, een opticien in te winnen. Ogen zijn ten slotte kostbare instrumenten. Het is geen luxe, geringe afwijkingen in die ogen. te corrigeren met een vakkundig geslepen stel glazen, gevat in een pas send montuur. Voor die combinatie kunt U nu eenmaal niet terecht bij een dro- gist. En het is ook geen luxe, die ogen tegen een al te sterke lichtinval te be schermen met optisch zuivere zonnegla zen. Zulke glazen zijn evenmin te ver krijgen bij de drogist en ook niet in een souvenirs winkelt je of bij de parfume riezaak. Zij leveren voor een gering be drag een stel gekleurde glaasjes gevat in een goedkoop montuur tegen een evenredig lage prijs. De merk-zonnebril van de opticien kost meer, maar is dan ook onvergelijkbaar beter en zijn hoge re prijs meer dan waard. (De opticien betaalt er zelf trouwens ook méér voor) De laatste technische ontwikkelingen op optisch gebied vindt U in zijn voor- Kies een goede zonnebril en goede zonne-kleding raad terug. Ook op het gebied van zon nebrillen. Eén van de mooiste uitvin dingen in dit vlak is de „Polaroid-lens", een lens die, dank zij een uniek weten schappelijk principe, schittering-hori zontaal teruggekaatst licht wegfiltert en bovendien de schadelijke ultraviolette straling volkomen absorbeert. Horizon taal teruggekaatst licht ontstaat wan neer het zonlicht door een willekeurig oppervlak wordt gereflecteerd en de ogen bereikt in de vorm van hinderlijke schittering, glans of weerkaatsing. Als U een polaroid-lens draagt in de auto, zult U geen last meer hebben van de hinderlijke schittering van een door de regen nat geworden wegdek. Aan het strand zal de lichtweerkaatsing op de golven Uw ogen niet meer pijnigen, en vissend aan de waterkant zult'U, met een polaroid-bril op, merken, dat U door het wateroppervlak kunt heenzien, doordat de spiegeling op het water is verdwenen. Zulke lenzen, gevat in sierlijke, veder lichte monturen zullen Uw ogen een even plezierige vacantie geven als U zelf. Als U zo, optisch goed uitgerust, de vakantie in de zon en aan het water be gint, hebt U natuurlijk met evenveel overleg Uw badkleding gekozen. En dat is vooral in dit seizoen een geweldig ge noegen. Want de badmode van dit jaar is door mensen die het weten kunnen mooier dan ooit tevoren" genoemd. En dat kan ook niet anders. De mode-ont werpers in Parijs. Florence, Rome, Lon den en Amerika hebben zich beijverd, nieuwe, schone lijnen te scheppen op dit gebied van de mode, waar zij zich vroeger nooit mee hebben bemoeid. De resultaten zijn vaak adembenemend. Ook in Nederland, in bijvoorbeeld de collectie van Tweka, die ongeveer hon derd verschillende, nieuwe modellen omvat. Nog steeds favoriet is de lage rug-uitsnijding. De doorlopende schou derbanden zijn wat smaller geworden en staan iets meer naar' buiten uit. Schootmodelletjes hebben nieuwe gra tie gekregen door de knoopgarnering en de modieuse bikini's worden nu dikwijls gecombineerd met plooirokjes en jasjes en zijn heel vaak versierd met borduur- haakwerk. Nieuwe stoffen, beter ge schikt voor het gebruik, nieuwe kleuren, fel, fleurig en vaak fascinerend gedessi neerd, maken de keus misschien zelfs moeilijk. Maar het betekent in ieder ge val dat de modieuse Tweka badkleding voor elck wat wils biedt, als het erom gaat, heel mooi voor de stralende dag te komen. OPGANG VAN DE KNEUSMETHODF. BIJ HET INKUILEN VAN GRAS (Het is van groot belang, dat bij het in kuilen van gras van hoogwaardig mate riaal wordt uitgegaan en dat de voeder- waarde zo goed mogelijk wordt gecon serveerd en ook bewaard. Het is name lijk niet mogelijk een lage voederwaarde in het kuilvoer in de winterperiode te compenseren door de dieren maar weer ruw voer te verstrekken, aangezien de opnamecapaciteit van ruwvoer bij het rundvee nu eenmaal van nature beperkt is tot 10 a 11 kg drogestof. Bij nat kuil voer van minder goede kwaliteit (te ho ge pi-I of ammoniakfraktie) kan de op name aan ruwvoer aanmerkelijk bene den deze maximale hoeveelheid van 10 a 11 kg ds blijven. Dergelijk kuilvoer heeft dan verder veelal nog een lage voeder- waarde, zodat het nadelig effect van slecht kuilvoer in de winter tweeërlei is. Kuilvoer van goede kwaliteit met hoge voederwaarde m de drogestof brengt der halve met zich mee, dat minder voer be hoeft te worden aangekocht. Aldus dr. S. Schukking van het Instituut voor Bewa ring en Verwerking van Landbouwpro- dukten (IBVL) onlangs in een beschou wing voor de radio. DE CONSERVERING. Het is algemeen bekend: als we vers gemaaid gras zonder meer warm. hetzij koud inkuilen, dat bijna altijd een slech te kuil het resultaat is. Doorgaans zullen we het gras nog één of andere behande ling moeten geven of er een conserve ringsmiddel aan toe voegen. In het alge meen spreken we dan van inkuilmetho- den. Tot op heden beschikken we over een beperkt aantal inkuilmethoden, die, mits ze op de juiste wijze en met de no dige zorg worden toegepast, goed kuil voer kunnen opleveren, n.l.: 1. methoden met behulp van goede conserveringsmiddelen 2. de voordroogmethode 3. de kneusmethode. NU OOK GEDENATUREERDE SUIKER Voor de praktijk zijn er op het ogen blik nog maar enkele goede conserve ringsmiddelen beschikbaar. Melasse en ATV-zuur zijn produkten, waarmee reeds velen vertrouwd zijn geraakt en waarmee goede resultaten zijn te bereiken. Beide zijn betrekkelijk goedkoop en kunnen na verdunning op goed uitvoerbare wijze toegevoegd worden. Dit voorjaar is er in ons land voor het eerst op grote schaal gedenatureerde suiker voor het inkuilen beschikbaar ge komen. Aangezien dit produkt ook nog goed strooibaar is. mogen we wel aanne men, dat toevoeging" van 2-2 K- pet. sui ker een redelijk goedé kuil kan opleve ren. Bij gebruik van een. conserveringsmid del is het van belang, er voldoende van HET KEIZERLIJK BEZOEK Twee dagen na Sint Jaopik kwam er een renbode uit Deventer, dat de Kei zer onderweg was. Of men zo goed wil de zijn in het dorp zoveel mogelijk net heid te betrachten. Een oude boer van acht en tachtig jaar vertelde, dat het kwaakbekkerij was, om zich voor de kei zer druk te maken. En bovendien: ging de keizerlijke stoet te Holten wel aan leggen? Verbeeld je als de kerel door reisde, dan was alle moeite tevergeefs geweest. Intussen leefde men te Holten in spanning. De zakenwereld van het dorp rekende op een goede dag. Men knapte het centrum van het dorp zoveel mogelijk op. De vrouwen schrobden des morgens vroeg hun keukenhuiskamer, voorzover ze die althans rijk waren. Er waren destijds nog veel losse huizen te Holten met de niendeur aan de straat. De huttemannen werden opgeroepen om de mest van de straat te steken. Het kon niet anders of in de bewoonde kernen van kleine steden en dorpen was het vuil. Veel mensen gooiden de po met het wa ter zo achter de deur heen op straat. Paarden, koeien, varkens, schapen, gan zen en kippen deden hun natuurlijke be hoefte op straat. De onopgevoede Holte naren ook. Een w.c. was een weelde, net als nu een ijskast. Dus het was wel no dig, wanneer de grootste machthebber uit het toenmalige Europa, door Holten kwam, dat er flinke potten bij de asse kwamen. Maar het feit, dat de manke Holten over een aanzienlijke schare hechte mannen beschikte en dat de schout een ton bier beschikbaar had ge steld, werd Holten spoedig in een parel van Salland omgetoverd. Ondeugende kin deren werden bang gemaakt met de be dreiging. dat de keizer hen zou meene men naar verre landen. Van Holten tot Weggestapel stond om de vijfhonderd passen een man op wacht om elkaar te waarschuwen wanneer de stoet in zicht kwam. De schoutenvrouw had haar mooie kamer in gereedheid gebracht om de hoge gast behoorlijk te ontvangen. Drie mannen stonden onder de toren om de keizer met klokgelui te ontvangen. Een kanon was men te Holten niet rijk. Dus saluutschoten konden niet gegeven worden. Men moet weten: het volk van Holten is door alle eeuwen heen een vredelie vend volk geweest. In de Napoleontische tijd was Holten berucht om de vele on- derduikers, die er een schuilplaats zoch ten en vonden. Veldwachters van En schede, Delden en Goor zetten koers naar Holten, wanneer zij dienstweige raars zochten voor het Franse leger. En volgens de archieven is er te Holten me nigeen gepakt. Dus geen kanon. De stoet was in aantocht. Midden in Holten stond in de 16de eeuw een flink boerenhuis met nette heldere mensen. Het huis werd be woond door een weduwe met ten dele volwassen kinderen. Toen de boerin plotseling weduwe werd, was heel Holten met haar lot begaan en om haar aan enig inkomen te helpen, werd haar de varken- beer toegewezen. Dat was vroeger zo: de één moest een hengst houden, de ander een stier en de derde een beer. Daar nu die weduwe Jannao heette, was het spoe dig Beer-Jannao. Zo goed men kon luidde men de klok ken. Maar Holten keek er toch raar van op, wat de keizer allemaal achter zich aansleepte. Behalve het leger om de vorst te beschermen, was er een groot deel van de Overijsselse adel in de stoet en een aantal Devénter heren, die de stoet zouden vergezellen tot Rijssen, de eerste stad, die men aan zou doen. De Hofmaar schalk informeerde of er ook pannekoe ken te bekomen waren. Ja, die moesten eerst gebakken worden. Maar Beer-Jan nao was al een hele tijd aan het bakken. De bovenste niendeur stond los en Jan Hendrik, de tweede zoon, loerde stiekum over de niendeur heen. En opeens riep hij: maar doar komt ze an! De hofmaar schalk snoof de heerlijke geur op. Hij keek over de onderste niendeur heen bij Beer-Jannao. En waarschuwde de vorst. Jannemeuje kreeg het nu druk. Want de keizer had trek in Holter pannekoeken. Schragen werden op de deel gezet, hel der geschuurde planken er op. De wedu we legde er haar beste linnen op. De kei zer nam plaats, ter weerszijden van hem moesten bedienden plaats nemen. Zij moesten de vliegen verjagen, zolang de keizer at. Lang duurde dit niet. Na een paar uur zette de stoet zich weer in be weging. En Holten had de primeur bijna gehad van het keizerlijk bezoek Toen kwam Jannao naar buiten stui ven en riep: meneer hef nog neet betaald! Iedere pannekoak kostte een halve stui ver en het gezelschap had er zestig gege ten. Dus dat v/as dertig stuiver. De kei zer riep zijn betaalmeester en Jannao kreeg haar geld. Jannao keek nog op de zilverlingen, toen Schöpkes Jans een angstschreeuw deed. „Jannao, oew hoes steet in brand!" Do voorzijde van het huis brandde. De dienstmaagd was de vlam in de pan geslagen en het meisje had in angst de pan van zich afge gooid en nu stond het woongedeelte in brand. Heel Holten snelde toe. Ook het keizerlijk gevoig moest helpen. De keizer stond alleen op enige afstand toe te kij ken, zijn snorren opdraaiend om te kij ken of er van Holten nog wat zou over blijven. De oppermaarschalk, die zeer nieuwsgierig was, kreeg een emmer wa ter over zijn mooie pak. Hij protesteerde. Lelijke glimworm, ga dan wat aan de kant, riep Schöpkes Jans. De oppermaar schalk vroeg aan de schout wie hem nat gemaakt had. De schout was een uitge kookte Holtenair en riep: hoge heer, dat komt van de brandweer. Bokken-Willem, een uitgeslapen gast, ging al gauw met de hoed rond, terwijl het huis nog brand de, om geld in te zamelen voor het ver brande huis van Jannao. De betaalmees ter vroeg of dat te Holten altijd zo de gewoonte was. Natuurlijk meneer. Je moet het ijzer smeden terwijl het heet is. Toen de kap bijna op vallen stond, kwam de brandweer van Rijssen met groot ma teriaal te hulp. De brandweercomman dant van Rijssen zag de. keizer staan met diens hovelingen. Zich wendende tot de heren, was zijn bevel kort en krachtig: Donder op! riep hij. En het gezelschap gehoorzaamde. De Rijssense brandweer commandant riep: te laat! Maar niette min weerden de Rijssense spuitgasten zich dapper. Boeren en boerinnen waren op het brandgerucht uit de marke geko men om te kijken. VAN COEVERDEN. DUIVEN VLOGEN WEER De duiven van „De Bergvliegers" na men deel aan de vlucht vanaf Noyon (Fr.). Afstand 385 km. Lossing te 9-30 uur. De uitslag was: 1 H. J. Aaftink 14.14.18 uur; 2 C. W. Reeves, 3 G. Steunenberg, 4 G- Veldhuis, 5 G. Steunenberg. 6 L. Gazan, 7 G. Veld huis en 8 W. v. d. Pluym- De prijs in natura werd gewonnen door de heer H. J. Aaftink. De stand in de afdeling Mid-fond is thans: 1 G. Steu nenberg, 369,2 pt.2 C. W. Reeves, 327,4 pt.3 L- Gazan, 281 pt.; 4 J. Schoneveld, 198,2 pt.; 5 H. .T. Aaftink 184,2 pt.; 6 G- Veldhuis, 135,2 pt.; 7 W. v. d. Pluym, 82,4 pt. GESLAAGD EN BENOEMD Mej. Bettie Hoogkamp slaagde te Zwolie voor de akte kleuterleidster. Zij is onmiddellijk als zodanig benoemd aan de Chr. Kleuterschool alhier en maan dagmorgen reeds in functie getreden. toe te voegen. Daarnaast is het ter ver krijging van aen homogene kuil zeer be langrijk, dat het toe te voegen middel in tens met het gras wordt vermengd. Goede resultaten zijn te verwachten, als telkens dunne laagjes gras (5-10 cm) met het 'toevoegmiddel worden behan deld. AIV-zuur en melasse kan men het best met een pompje versproeien. Sui ker kan heel goed met de hand worden gestrooid. De 'beste resultaten worden verkregen, als gras en toevoegmiddel me chanisch worden vermengd. (Hardeland- methode). DE VOORDROOG-METHODE. Gras, dat op het veld is voorgedroogd tot ongeveer 40 pet. drogestof, kan zon der meer worden ingekuild. Door het gras tijdens het voordrogen te schudden, kan de veldpenode worden verkort. Het schudden is ook van belang voor het ver krijgen van gelijkmatig kuilvoer. Een drogestofgehalte van meer dan 40 pet. heeft inkuiltechnisch gezien weinig zin en is met het oog op de vervoedering van de kuil zelfs af te raden. Als door ongunstige weersomstandig heden het vereiste drogestofgehalte niet tijdig wordt bereikt, kan men het beste zijn toevlucht nemen tot een toevoegmid del. Een te lange veldperiode gaat met grote verliezen gepaard. DE KNEUSMETHODE. Over deze betrekkelijk jonge methode kan worden gezegd, dat ze momenteel zeer snel opgang maakt, voornamelijk omdat ze arbeidstechnisch zo aantrekke lijk is. Bovendien is reeds duidelijk ge bleken, dat als gevolg van het kneus effect een groot percentage der kuilen zonder dat een toevoegmiddel wordt ge bruikt, van goede kwaliteit is- Dit percentage geslaagde kuilen kan echter nog aanmerkelijk worden ver groot, als een aantal punten, die bij de kneusmethode van bijzonder belang zijn, in acht worden genomen. De mate van kneuzing is wel één van de belangrijkste factoren. Deze is bij de maaikneuzers voornamelijk afhankelijk van de rij-snel- heïd en ihet toerental van de klepelas. Hoe hoger het toerental en hoe lager de rijsnelheid, des te groter is het kneus effect en dus de kans op slagen van de kuil. Bovendien is het drogestofgehalte en de chemische samenstelling van het gras van belang. Winddroog gras, in niet te jong stadium gemaaid, is te verkiezen boven nat en eiwitrijk materiaal. Gras, dat langzaam gegroeid is, zoals bijv. dit voorjaar, laat zich gemakkelijker inkui len dan snel gegroeid gras. Verder geldt nog, dat over het algemeen de kans op slagen in de nazomer kleiner is dan in mei of juni. Maaikneuskuilen hebben veelal een laag drogestofgehalte. Daarom gaat men er momenteel hier en daar toe over het gras voor te maaien en na een korte ver werkingsperiode uit zwad of wiers met de maaikneuzer op te nemen. Waarschijnlijk is echter de kans op een goede kuil bij deze wèrkwijze kleiner, omdat het kneuseffect hierbij geringen is dan bij maaikneuzen van stam. Het ge bruik van toevoegmiddelen zal bij voor- gemaaid gras vermoedelijk dan ook eer der nodig zijn dan bij van stam gekneusd gras. Tenslotte zij cr nog op gewezen, dat het bij het maken van een kneuskuil, meer nog dan bij een andere kuil, van groot belang is dat het kuilen „koud" ge schiedt. De kuil moet zo mogelijk in één dag worden gemaakt en ook meteen worden afgedekt. KRINGWEDSTRIJDDAG VAN DE P.J.G.O. In Dijkerhoek wordt zaterdag 30 juni a.s. op de terreinen bij café ,,'t Bonte Paard" een kringwedstrijddag van de P. J.G.O.-afdelingen in kring II georgani seerd waartoe behoren de afdelingen Colmschate, Bathmen, Holten, Markelo, Goor, Diepenheim, Enter en Rijssen Zuna. Voor de meisjes staan op het program ma bloemenschikken, stofversieren, ta feldekken en menukaarten tekenen en voor de jongens een trekkerbehendig- heidswedstrijd, veebeoordeling van het M.R.IJ. en Fries-Hollandse veeslag, een paardenbeoordeling enz. Tijdens de prijsuitreiking 's avond in de zaal van 't Bonte Paard zullen de diverse afdelingen een variété-programma ten beste geven en zal na afloop gedanst wor den. Daarbij zullen ook welkom zijn de P.J.G.O.-leden die niet aan de kringwed strijden hebben deelgenomen. VIER HOOFDBRANDWACHTEN De leden van het vrijwillige brand weerkorps Holten, de heren J. W. W. Bluemink, W. van Diepen, W. J. Eshuis en G. J. Klein Nagelvoort, slaagden te Nijmegen voor het diploma hoofdbrand wacht. Begunstigd door prachtig weer ver trokken vrijdag 15 juni ruim 150 kinde ren der laagste klassen van de Dorps school voor hun jaarlijkse reisje. Met drie bussen gingen ze om half 9 richting Laren. Van Laren via Zutfen, Brummen, Dieren en Velp naar Arn hem. Hier werd eerst gestopt bij "t park Roosendaal." Wat ging 't heerlijk om over de kettingbrug te hollen. Toen naar de bedriegertjes. Je wist, dat je nat zou worden, maar toch kwam het nog onverwacht. Nu per bus naar 't dierenpark. De dieren hadden alle aandacht. In de speeltuin werd naar hartelust gespeeld en limonade gedronken. Weer in de bus en dwars door de stad met z'n vele trolleybussen naar de aan legsteiger van de boot. De boot bracht de jeugd over de Rijn naar de Wester- bouwing. Hier vond men weer een heer lijke speeltuin met een kettingbrug, waar vele jongens en meisjes natte voe ten of nog erger haalden. Luid gelach, als er weer een slachtoffer viel. Het was intussen half vier en de bus stond klaar voor de tocht naar Loenen, waar de watervallen werden bewon derd. Nu nog een poosje geravot en heu vels opgehold. De laatste centjes werden werden omgezet in ijs of wat dies meer zij. Om twintig minuten voor zes waren allen weer terug in Holten, waar de ouders bij de school hun kroost weer in ontvangst namen. Rillerig? Onprettig? Vlug: Het bestuur van de V.V.V. „Holtens Belang" heeft maandagavond onder voorzitterschap van Mr. W. H. Enklaar met de afgevaardigden van diverse plaatselijke verenigingen vergaderd over de vaststelling van het V.V.V.-va kantieprogramma, dat een onmisbaar element is geworden in het toeristisch karakter van onze gemeente. De toneelclub O.C.H, zal in samen werking met de muziekvereniging H.M.V. op 30 juni, 4 juli, II juli en 25 juli telkens in het Sportdal het open luchtspel „lm weissen Rössl" (In het witte paard) opvoeren, dat tevens ge bracht zal worden in het openlucht theater te Markelo. De W.S.V. „De Trek- kers" houdt weer tal van avonden een puzlle-wandeltocht, waarvoor van de zijde van de zomergasten altijd veel be langstelling bestaat, terwijl de L.R.V. „De Bergruiters", hoewel zij reeds een zwaar bezet programma heeft, ook nog een aantal avonden zal vullen, waaron der een ringrijderij, die het vorige jaar veel opgang maakte. Op zaterdag 14 juli komt de Rijks- politiekapel naar Holten om 's middags te concerteren, terwijl als data voor de braderie zijn vastgelegd 31 juli, met de traditionele verkiezing van de braderie koningin, en 1 en 2 augustus, met di verse attracties, waarover thans onder handelingen worden gevoerd. Uitvoerig is gesproken over het op treden van een Duits muziekkorps ge durende een weekend, met als contra prestatie een tegenbezoek van H.M.V. aan Duitsland, en over het organiseren van een songfestival in gewestelijk ver band. Hierover zal contact worden op genomen met de jongelui van „The Sen sation Rockets" en het „Rainbow quin tet", teneinde ook de jonge mensen ini tiatieven te doen ontplooien. De gymnastiekvereniging „Bato" komt met een massale openbare demon stratie op 3 juli en overweegt een judo demonstratie op Kalfstermansweide, terwijl H.M.V. zich beraadt over het ge ven van een populair concert achter in juli of voor in augustus. Tenslotte zul len pogingen worden aangewend om de motorkozakken van het korps mare chaussee pit: Apeldoorn naar Holten te krijgen. De V.V.V.-voorzitter heeft de afge vaardigden bedankt voor hun wil tot goede samenwerking. AANMELDING Verenigingen, die nog op een of an dere wijze aan het V.V.V.-vakantiepro gramma willen meewerken worden ver zocht, hiervan zo spoedig mogelijk me dedeling te doen aan de administrateur der V.V.V., de heer Kers, tel. 533, en voor tijdige publikatie aan de redactie van ons blad, Holterberg 13, tel. 234. Het ligt in ons voornemen tijdens het drukke vakantieseizoen weer een groot aantal exemplaren van ons blad be schikbaar te stellen voor de hotels, pen sions, zomerhuisjes, kampeerboerderij en, kampeerbedrijven enz. Men kan het daarvoor te ontvangen aantal exempla ren aan ons opgeven. AUTOBOTSING RAALTERVVEG Maandagmorgen om half tien had op de Raalterweg een autobotsing plaats, waarbij twee personenauto's in een wei land naast de weg terecht kwamen en zwaar werden beschadigd. De heer J. Jansen uit Espelo kwam op dat tijdstip uit de richting Holten rijden, juist op het moment, dat de heer D. E. Henstra uit Bergen (N.H.) uit de richting Holterberg de Helhuizerweg af reed. Aangezien de heer J. aan de van rechts komende auto geen voorrang verleende de Raalterweg is geen voorrangsweg botsten beide wagens op elkaar en kwamen zij aan de linker zijde van de weg in het weiland tot stil stand. Het ongeval liep bijzonder goed af, want alleen mevr. I-I., die naast haar man in de auto zat, kreeg een klein wondje aan' het hoofd. De beide auto's hadden van dit samentreffen echter flink geleden en moesten worden weg gesleept. De heer H„ die hier met vakantie vertoeft, heeft waarschijnlijk, doordat de situatie ter plaatsen door het hoge koren niet zo overzichtelijk is. niet tij dig gemerkt, dat hij op een drukke weg kwam bij het verlaten van de Helhui zerweg en Motieweg.

Holtens Nieuwsblad | 1962 | | pagina 2