Verkoudheid ASPRO OOTJE TEUIt naar het eiland Orohoma Jaarvergadering Varkensfokvereniging Filmnieuws Voetbal Vabo-Holten 3-6 Jaarvergadering voetbalvereniging Viersebclensportdag te Holten Zaterdag 9 juni 1962 HOLTENS NIEUWSBLAD pagina 2 In gebouw „Irene" draait maandag 2e Pinksterdag 's avonds een betoverend mooie Duitse film „Het meisje van de Lindenhof". Een dolle vrolijke schlager film in prachtige kleuren, die zich afspeelt rond de aloude Donau. Een alleraardigst rolprent met een charmante liefdesge schiedenis die zich voornamelijk afspeelt in de gastvrije herberg „de Lindenhof", waar het altijd jolig toegaat, waar ge danst en gesprongen wordt en waar een romantiek heerst zoals een ieder die zou wilen beleven. Een gezellige en vrolijke film van liefde en geluk, met topschlagers en dolle situaties die de toeschouwer tel- kenmate zullen doen gieren van het lachen. „Het meisje van de Lindenhof" is een film die bruist van levensvreugde met jong en oud in een wedloop om de liefde. Kortom een zeldzaam goed programma, waarvan de jeugd weer volop zal genieten! JAARVERGADERING PLATTELANDSMEISJES Donderdag 7 juni j.l. hielden de Platte landsmeisjes, afd. Holten, van de PJGO, hun jaarvergadering in hotel Holterman. De presidente, mevr. W. Bronsvoort- Slijkhuis, heette de talrijke leden van harte welkom. Bij de ingekomen -stukken en medede lingen werd namens het kringbestuur gevraagd of er ook een handbal-competi tie kan worden gehouden. Hiervoor be stond grote belangstelling. Ook was er bij de leden veel animo om op 7, 8 en 9 sep tember a.s. in kringverband de Volksho geschool in Markelo te bezoeken. Enkele leden hebben zich bereid ver klaard om zitting te nemen in het jeugd- bestuur van de Coöp. Aan- en Verkoop vereniging en de Coöp. Zuivelfabriek. Te vens werd besloten per 1 september a.s. de contributie met f 1,- te verhogen. De penningmeesteresse mej. Joh.a Boode, deelde in haar jaarverslag mede, dat er een klein nadelig saldo was. Uit het jaarverslag van de secretaresse, mej. A. Wegstapel, bleek o.m., dat de vereniging 47 leden en 19 donateurs telt. Hierna volgde de bestuursverkiezing. Aftredend was mej. D. Voordes en regle mentair niet herkiesbaar. In haar plaats werd met meerderheid van stemmen ge kozen mej. Dinie Rietberg. Verder was aftredend: mej. A. Wegstapel, die wel herkiesbaar was. Zij werd met. meerder heid van stemmen herkozen. Voor de kring wedstrijddag, welke op 30 juni a.s. bij café „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek zal worden gehouden, gaven zich verschillende leden op. De dames kunnen deelnemen aan stofversieren. bloemschikken, handenarbeid, het maken van hartige hapjes, kaasschotel maken en tafel dekken. Na de pauze vertoonde mevr. A. Wan- sink-v.d. Brink de film van Holten, wel ke ruim 10 jaar geleden werd opgenomen. Velen zagen zichzelf op het witte doek, hetgeen soms op de lachspieren werkte. Met een korte rondvraag werd deze goed bezochte jaarvergadering besloten. UITSTAPJE DER HERVORMDE VROUWENGROEPEN DIJKERHOEK EN HOLTEN Op dinsdag 5 juni maakten de dames van bovenstaande Vrouwengroepen on der leiding van de iheer en mevr. Israël hun jaarlijks uitstapje naar Drente. In Spier werd de reis onderbroken voor een kopje koffie, waarna de tocht werd voortgezet naar het eerste reisdoel: Assen, waar het Provinciaal Museum en de pas geopende Prinsenhof, een oude ontvangerswoning, werden bezichtigd. Vooral Prinsenhof met zijn prachtig antiek ingerichte vertrekken trok de be langstelling van de dames. De reis werd voortgezet naar Anlo, waar eerst de inwendige mens werd ver sterkt. Daarna werd het oudste kerkje boven de IJssel, zoals de koster vertelde, bezocht. Via de veenkoloniën werd Ter Apel toereikt; onderweg werd nog een hunebed in Borger bekeken. In Ter Apel werd thee gedronken, waarna het eeuwenoude klooster, thans gedeeltelijk in gebruik als Hervormde kerk, werd be zichtigd. De terugtocht werd onderbroken in Emmen, waar gezamenlijk de warme maaltijd werd gebruikt. Voldaan over de mooie tocht en de gezellige dag Kwam men weer in Holten aan. KOLLEKTE „DRAAGT ELKANDERS LASTEN" Het Algemeen Sociaal Fonds voor de Volksgezondheid" Draagt Elkanders Las ten" instelling van het C.N.V. doet dit jaar weer een beroep op onze offervaar digheid. Geschiedde dit vorige jaren op advies van het Landelijk Centraal Archief thans heeft het gemeentebestuur de kollekte bepaald voor de periode maandag 11 t.m. zaterdag 16 juni a.s. Het fonds verleent aan hun leden en huisgenoten, die door ziekten zijn getrof fen, de nodige hulp. Hiermede zijn vele duizenden guldens gemoeid, welke langs allerlei wegen moeten worden bijeengij- bracht. Hulpverlening is alleen mogelijk, wan neer deze gedragen wordt door steun en offervaardigheid van velen. Het fonds vertrouwt ook dit jaar weer gaarne op de steun van de Holtenaren en zegt namens alle patiënten hiervoor hartelijk dank. Er is veel hulp en zeer veel geld nodig. Veel kan worden bereikt mits ook U Uw steun geeft. Gezondheid is het hoog ste goed. Laten wij door een offer te bren gen voor hen, die déze grote schat veelal voor lange tijd missen, trachten hen deze terug te geven. Geef gul wanneer U in de week van 11 t.m. 16 juni a.s. de kollekte bus wordt gepresenteerd. Het bestuur der Plaatselijke afdeling. GESLAAGDEN Marius Knijff en Seinen Ekkelkamp slaagden als leerlingen van het Erasmus Lyceum te Almelo voor het einddiploma gymnasium B. UITSTAPJE O.L.M.-LEDEN Door prachtig weer begunstigd heeft de afdeling Holten van de O.L.M. het jaarlijks uitstapje voor de leden en hun dames dit jaar gehouden op woensdag 6 juni. De tocht ging via de Veluwe, langs 't paleis Soestdijk en de omroepstudio's in Hilversum naar de bloemenveiling.in Aalsmeer, waar in het bijzonder de da mes de grootste bewondering hadden voor de snijbloemen, welke daar werden geveild. Ook onze nationale luchthaven Schiphol en het strand van Zandvoort stonden op het programma en trokken grote belangstelling van de tochtgeno ten. Na de sluizen van IJmuiden bezich tigd te hebben keerde men via de Zaan streek en Amsterdam voldaan huis waarts, zodat men omstreeks half twaalf weer in Holten arriveerde. Rest nog te vermelden, dat de reis weer door de Havi-tours uit Rijssen uit stekend was verzorgd. Ondanks deze mooie overwinning van de Holtenaren was het Langeveen, dat zelf Dinkelland versloeg, dat de kampioens- vlag mocht hijsen. Een wel wat fortuin lijk seizoen van de Langeveners, die pro fiteerden van de nederlagen, die Haa'rl. Boys en Holten in de slotfase leden. In de wedstrijd tegen Vabo in Almelo brak Holten in het begin alle records. In nog geen vijf minuten tijd hadden schoten van de roodzwarten het net al drie maal doen opbollen. Jansen opende de score en G. Bannink en H. Brands brachten de stand de 30. Uit een benarde situatie schoot ten Velde vervolgens langs zijn eigen doelman, maar voor de rust had Klein Velderman de voorsprong weer op drie doelpunten gebracht. Na de rust deden de spelers het kalmer aan en scoorden beide nogmaals tweemaal, de rood-zwarten door KI. Velderman en Jansen. Eindstand dus 6—3 voor de Holtenaren. In de wedstrijd tegen Langeveen blesseerde de Holtense speler H. Jalving zijn knie zodanig, dat hij de eerste tijd wel niet binnen de lijnen zal komen. Al na twintig minuten moest Jal ving het veld verlaten en dat betekende voor de Holtenaren een geduchte ver zwakking. De Holtenaren spelen binnen kort de laatste wedstrijd, tegen VABO in het Sportdal. JUNIORENTOURNOOI IN MEPPEL Afgelopen zondag namen de Holtense juniores met het A-elftal deel aan het sterk bezette tournooi in Meppel. De Hol tenaren speelden in hun poule gelijk te gen Balkbrug en DOG (Sneek) en verloren met 21 van Dedemsvaart. Dit was ook het enige Holtense doelpunt in dit toer nooi, daar de ander wedstrijden dubbel- blank bleven. Bovendien werd dat ene doelpuntje nog gescoord uit een straf schop. Hoewel de voorhoede van de Hol tenaren dus niet erg produktief was, lie ten de Holtenaren toch een uitstekende indruk achter bij de talrijke toeschou wers. In de finale won Dedemsvaart van Labor uit Deventer. BESLISSINGSWEDSTRIJD VOOR KAMPIOENSCHAP Holten A speelt a.s. zaterdag op het Sportpark in Nijverdal tegen SVZW a uit Wierden een wedstrijd die uit moet ma ken, welk elftal zich kampioen zal mogen noemen. Het belooft een zeer spannende match te worden, die wij bij de Holtena ren erg kunnen aanbevelen om te gaan bezoeken. De wedstrijd begint om 4 uur. HOE STAAT HET MET HET SPORT TERREIN Dinsdagavond hield de voetbalvereni ging „Holten" in café Jansen haar jaar lijkse ledenvergadering onder voorzitter schap van de heer II. Klein Velderman. In zijn openingswoord gaf deze een over zicht van de afloop der competitie 1961 1962, waarbij hij mededeelde dat het le elftal een eervolle 2e plaats bezette. Hol ten 2 eindigde eveneens op de één na hoogste plaats op de ranglijst, terwijl het 3e elftal het tot de 3e plaats in haar af deling wist te brengen. Uitslagen waar over men beslist niet ontevreden kan zijn, al zat er voor het eerste elftal tot voor twee weken nog een kans op het kampioenschap in. Ook de junioren hebben uitstekend par tij gegeven. Holten A eindigde gelijk met SVZW uit Wierden, zodat zaterdag om 4 uur te Nijverdal een beslissingswedstrijd om de le plaats op de ranglijst moet wor den gespeeld. De b, c en d-elftallen eindigden resp. als 3e, 4e en 5e in hun afdeling. Het speet de voorzitter dat er dit jaar geen kampioenschap kon worden behaald. In het begin van de competitie heeft het eerste elftal teveel wedstrijden verloren. Daarna volgde een reeks van overwinnin gen, die echter niet tot het beoogde doel hebben geleid. De heer Klein Velderman sprak een woord van dank tot de heer Philippo, die als trainer zeer nuttig werk heeft gedaan en door deze training bij vele spelers goede resultaten heeft bereikt. De secretaris-penningmeester, de heer H. W. Tuller, bracht vervolgens het finan cieel verslag uit, dat afgesloten kon wor den met een batig saldo van ruim f 360,-. Tot nieuw lid van de kascommissie werd aangewezen de heer J. ten Velde. Bij de bestuursverkiezing werden de heren H. Klein Velderman en A. Paalman, die periodiek aftraden, met bijna alge mene stemmen herkozen. ELFTALCOMMISSIE De heren J. Klaassens en J. Aaftink,, die periodiek moesten aftreden als leden van de elftalcommissie, stelden zich niet herkiesbaar. In verband hiermede werd op voorstel van het bestuur besloten niet in de open gevallen plaatsen te voorzien. Bij de bespreking van deze kwestie werden bezwaren aangevoerd tegen de wijze van samenstelling van de elftalcom missie. De heer Philippo stelde voor naast de 3 leden der elftalcommissie één be stuurslid zitting te doen nemen in deze commissie. Hiertoe werd besloten, waarbij werd toegezegd, dat het bestuur zich na der zal beraden, wie van zijn leden deze plaats zal innemen. SPORTTERREINEN Bij de rondvraag werd door verschillen de leden geinformeerd naar de stand van zaken ten aanzien van de toekomstige (gemeentelijke) sportvelden. De voorzitter deelde hieromtrent mede. dat het gemeen tebestuur alle belangstelling voor dit probleem heeft. Verder werden vragen gesteld over eventueel te houden serie-wedstrijden. Het bestuur stelde voor in de toekomst nederlaag-wedstrijden te organiseren. Het le en 2e elftal zullen in augustus deelnemen aan seriewedstrijden te Goor (Hector). AANBESTEDING SECRETARIS- WONING Ten gemeentehuize had vrijdagmorgen de openbare aanbesteding plaats voor het bouwen van een woning voor de gemeen tesecretaris, onder architectuur van de gemeente-architect, de heer Jac. Louwerse voor rekening van de gemeente Holten: Ingeschreven kon worden voor de bouw aangezien het schilder- en behangwerk in eigen beheer door de gemeente wordt uitgevoerd. Ingeschreven werd als volgt: Fa. A. J. Oonk, Markelo 31.863,Fa. B. J. Paalman en H. Tempelman, Holten f 31.794,— B J. Vukkink. Holten 28.290.—; J. W. Nijland, Holten 28.200: Fa. H. Koopman Zn, Holten 27.600. Fa. A.W. Nijenhuis Zn. Markelo 24.275 en Fa. A. J. Bomans Zn, Markelo 24.251,—. Begroting 23.500,—. Het werk is aan de laagste inschrijver opgedragen. Voorkom Rillerig? Onprettig? Vlug: Op donderdag 7 juni werd in het Sport dal door de jongens en meisjes van onge veer 9 jaar en ouder, leerlingen van" de vier scholen van gewoon lager onderwijs in het dorp en de buurtschappen, getracht een sportdiploma, verzorgd door de Derde Hoofdinspectie te behalen. Evenals vorige jaren moesten er vier proeven in lichame lijke geoefendheid worden afgelegd. Naar gelang' gepresteerd werd, kon voor elk der onderdelen de graad A, B, C, D of E wor den toegekend, waar A de langste en E de hoogste graad aanduidde. Uiteraard moesten de jongens iets meer bereiken dan het zwakke, doch schone geslacht. De eisen voor de jongens waren als volgt: a. Verspringen 220, 230, 275, 325. 375 cm. b. kastiebalwerpen 16, 22, 30, 35 en 40 m. c. 60 m, hardlolpen in 14, 12,6, 11,4, 10 en 9,6 sec. d. Hindernis een punt voor elk der 5 on derdelen. Voor de meisjes aldus: a. Verspringen 200, 220, 255, 300, 325 cm. b. Kastiebalwerpen 12, 16, 20, 22, 25 m. c. 60 m. hardlopen 14, 13, 12, 10.8, 10. 4 sec. d. Hindernis een punt voor elk der vijf onderdelen. ORGANISATIE De organisatie van het geheel berustte dit jaar bij de heer J. Kroon. Alles ver liep vlot dank zij de degelijke voorberei dingen. Medewerking verleende Gemeen tewerken, door het verslepen van mate riaal. Op het terrein werden de sport- proeven geleid door het personeel dei- scholen. In de hal van de school met de Bijbel werd het administratieve deel ver werkt. De heren J. H. Assink, P. G. Dijk stra. W. G. v. d. Hurk en H. J. A. Kolde- weij verleenden aldaar assistentie. 's Morgens kwamen de leerlingen van de buurtscholen en van de dorpsschool, 's Middags zetten dc kinderen van de School met de Bijbel zich in. De mooie zomerse dag leende zich uitstekend voor een en ander. UITSLAGEN Er werden 312 diploma's verworven, tw. 66A, 105 B, 106 C, 32 D en 3 E. Geoefend heid in de hoogste graad voor alle onder delen toonden Tonie Geesing, Johan Schöppers en Ina Veldhuis. Verder blon ken voor bepaalde onderdelen de volgen de meisjes uit: Hanneke Lubbersen (8,2 39. De gouden bomen in zicht. De volgende morgen gingen de vier mannen al vroeg op pad, om de moei lijke tocht door de bergen te onderne men. „Kijk eens, mannen!" legde Bran. Steng uit, „jullie zien wel, hier op die kaart, dat het niet zo eenvoudig zal we zen, om de tuin met de gouden bomen De Varkeosfokvereniging „Holten e.o." hield in het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman haar jaarvergade ring" onder voorzitterschap van de heer H. Markvoort. Deze heette in het bijzonder welkom de heer H. W. Gotink, dierenarts van de Gezondheidsdienst voor Dieren in Over ijssel, die na de pauze een lezing hield over varkensziekten, en de heer J. H. Holsbrink, inspecteur van het varkens stamboek in ons gewest. De voorzitter deelde in deze vergade ring mede. dat de districts-varkensfokdag in Goor dit jaar niet kan doorgaan in verband met de tongblaar. In zijn jaarverslag gaf de secretaris, de heer W. Rensen, een overzicht van de situatie der varkensfokkerij in het afge lopen jaar. De vleesprijzen, vooral van varkens, zijn zodanig gedaald, dat niet meer gesproken kan worden van een goed lonende onderneming. In het begin van 1961 ging het nog wel, maar gaande weg daalde deze prijs tot een schrikba rend peil. Daarentegen bleven de prijzen van de biggen goed en waren deze zelfs duur, hetgeen het fokken zeer ten goede kwam. Over het algemeen is de hoop van de veehouders er nu op gevestigd, dat de invoering van de EEG hierin verbetering zal brengen, niet alleen voor de fokkers, maar ook voor de mesters van varkens. Daarbij zal de kwaliteit van grote bete kenis zijn. Het ïs de taak van de fokver- enigingen te werken in de richting van een goed gefundeerde afstamming. In '61 is begonnen met een afstammingsonder zoek van verschillende beren, waarbij 10 zeugen van elke beer bij het onderzoek werden betrokken. Een en ander ge schiedt door het varkensstamboek. Over het resultaat is nog niet veel bekend. STIMULANS. De mond- en klauwzeerepidemie heeft ingrijpende maatregelen noodzakelijk ge maakt. Zij heeft een stimulans gegeven aan de varkens-k.i., doordat de varkens niet meer vervoerd mochten worden en de inseminatoren met inachtneming van de nodige voorzorgsmaatregelen wel de veehouders mochten bezoeken. De secretaris herinnerde er in zijn jaar verslag aan, dat de fokvereniging de ko ninklijke goedkeuring op haar statuten heeft ontvangen, hetgeen de mogelijkheid sec.), Jo Markvoort (8,8 sec.) en Toos ten Dam (9.4 sec.) bij het 60 meter hardlopen. Hendrika Baltjes (3.45 m), Ineke Bos (3,40 m). Geertje Bos (3,40 m) Toos ten Dam (3,40 m) en Tonie Geesing (3,35 m) bij de springbak. Hennnie Linde (33 m) en Ina Veldhuis (31 m) bij het kastiebalwerpen. Bij de jongens kwamen er ook enkelen bovenuit namelijk Egbert Beldman, Gerrit Westéra, Johan Schöppers en Jan Albert van den Bos, die de hardloopbaan allen in 9 sec. liepen. De meisjes hebben hen dus geklopt (zie boven!). Johan Schöppers (3.85 m), Anton Reijlink (3,80 m) en Henk Meerman (3,75 m) sprongen het verst. Met een balworp van 62 m. liet Johan Schöp pers allen ver achter zich. Slechts Jan Schuiterd Gzn kwam met een worp van 55 meter nog vrij dicht bij hem. Alleen de kinderen, die een hoger di ploma verwierven, dan ze reeds bezitten krijgen er t.z.t. een nieuw uitgereikt. Dat er weinig topprestaties voorkwamen ver geleken bij vorige jaren ligt aan het feit, dat het zevende en achtste leerjaar is ver dwenen. WERKEN VAN „SALLAND" AANBESTEED Dor het dagelijks bestuur van het wa terschap „Salland" is te Zwolle aanbe steed het graven, resp. baggeren van de Soestwetering (gedeelte Geeren vonder tot Aalvangersbrug) over een afstand van 4 km en het verzwaren van de IJsseldijk (Harculo-Herxen) over een lengte van pl.m. 3 km met bijbehorende werken. Ingeschreven werd als volgt: J. v. d. Molen. Meppel f 1.984.000,-; Fa. Pruissen en Westerhof, Nieuwendijk (N.-Br.) i' 1.940.000.-; C. Wijnands te Middelburg f 1.939.000,-; C. M. Versluis, Middelburg f 1.900.000,-; Aannemersbedrijf R. Wiers- ma. Winkel (N.H.) f 1.892.000,-; N.V. Ver haar, Lisse f 1.780.000,-; J. G. Velis en Zo nen N.V., IJmuiden f 1.765.000,-; N.V. Aannemers Mij. v.h. Hillen en Roosen, Amsterdam f 1.720.000,-; R. Boltjes J.zn., Zwolle f 1.687.000,-. Met goedvinden van de CTD is de laagste inschrijver toegezegd, dat het werk aan hem zal worden gegund. Door het waterschapsbestuur is aan de Ned. Heide Mij. onderhands opgedragen het verbeteren van de Essenwaterleiding onder de gemeente Holten. te bereiken. De enige toegangsweg loopt over deze bergkam en langs deze door gang. We zullen heus wel een beetje moeten klimmen, voordat we er zijn!" „Daar draaie me onze hande niet voor om!" zei Jan met de Handjes met een onverschillig gezicht. „Dat doene me nou net niet!" beaam de Jan met de Tandjes. Ootje Teur vond het niet de moeite opende om met de zusterverenigingen van Markelo en Bathmen officieel tot stichting van de K.L-vereniging „Zuid- West-Overijssel" over te gaan. Het aantal leden der vereniging, dat bij de aanvang van het verenigingsjaar 108 bedroeg, is gestegen tot 113. Naar aanleiding van het jaarverslag werd de vraag gesteld of het ook moge lijk is afstam mingsproeven te nemen voor de particuliere beerhouders. Medegedeeld werd, dat dit inderdaad mogelijk is, als de dekkingen bekend zijn. Blijkens het financieel verslag van de penningmeester, de heer G. W. Baltus, bedroegen de inkomsten f 308,- en de uitgaven f 385,30, zodat het nadelig saldo f 77,30 bedroeg. Dit werd voornamelijk veroorzaakt door de aanvrage der ko ninklijke goedkeuring, waarvoor f 100,- gestort moest worden en wegens het drukken der reglementen. De kascommissie had de bescheiden in orde bevonden. Tot leden van de nieuwe commissie werden aangewezen de heren Js. Jansen en Geessink. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van de heer E. Aaltink, die niet herkiesbaar was, gekozen de heer J. Nij land A.J.zn., na een herstemming met de heer G. Meijerman. Tot afgevaardigde naar de jaarverga dering van het varkensstamboek werd aangewezen de heer G. Rensen. ZIEKTEN. In zijn inleiding over varkensziekten en hun bestrijding wees de heer Gotink er op, dat de sterfte onder de biggen 's zomers aanzienlijk minder is dan 's win ters. Het percentage bedraagt 19 tegen 29. Er is dienaangaande een landelijk on derzoek gehouden. Het ergste is het be smettelijk hoesten, naast worm- en snuf- felziekte. De schade loopt in de miljoe nen. De heer Gotink heeft na zijn inleiding nog tal van vragen beantwoord. 40 JAAR GETROUWD 20 KEER MET VAKANTIE IN HOLTEN Het echtpaar Splinter-de Jong te Am sterdam herdacht vrijdag van de vorige week het feit dat ze 40 jaar geleden in het huwelijksbootje waren gestapt. Dit heu gelijke feit was voor de familie Splinter aanleiding om met de Holtense buren, vrienden en bekenden feest te vieren op de kampeerboerderij van de landbouwer H. J. Aanstoot in de Look, waar men reeds voor de 20ste keer zijn vakantie door brengt. Het echtpaar werd door de „Noa- bers" met een platte wagen, waarop twee versierde stoelen, afgehaald bij het zo merhuisje, waarna een korte rijtoer volg de naar de feestzaal, de grote deel, die rijk met groen en bloemen was versierd. De heer en mevrouw Splinter kwamen met hun 4 kinderen in de zomer van 1943 naar Holten, toen hun huis werd bescha digd bij een bombardement van de Fok ker Fabrieken door de R.A.F. RAINBOW QUINTET MAAKTE GOED DEBUUT Het Rainbow Quintet, bestaande uit 5 Holtense jongelui heeft op Hemelvaart- dag een uitstekend debuut gemaakt op de Teenagers Show in het volkspark te Rijs sen, georganiseerd door de voetbalveren. „Rijssen Vooruit". Het behaalde de 3e prijs van de bands en de 5e prijs van de gehele show. Henny Achterkamp zong „Sehnsucht nach Samoa" een Engelse wals, Sem Kajoi de „Jenny Tango" gecomponeerd door een van de leden van de band, Gerrit Paal man, terwijl de bekende foxtrot „Ching- ching-ching" met begeleiding van de gi taren gezongen werd door Henny Achter kamp en Sem Kajoi. De jury bestond uit vijf muziekleraren. Het gezelschap „Ro- sita and her heartbreakers" uit Rijssen behaalde de eerte prijs. DE DUIVEN KWAMEN VAN ST. CHISLAIN De duiven van „De Bergvliegers" na men deze keer weer deel aan de vlucht vanaf St. Chislain, afstand 273 km, los sing 10.45 uur. De uitslag van deze wedvlucht luid de: 1 C. W. Reeves 15.20.01 uur; 2 H. J. Aaftink; 3 J. Schoneveld; 4 G. Veldhuis; 5 C. W. Reeves; 6 G. Veldhuis; 7 C. W. Reeves; 8 L. Gazan; 9 H. J. Aaftink; 10 L. Gazan; 11 C. W. Reeves. De prijs in natura viel deze keer toe aan de heer H. J. Aaftink. De stand van de competitie is thans: 1 J. Schoneveld 326.1 punten; 2 G. Veld huis 294.7 p.; 3 L. Gazan 264.9 p.; 4 C. W. Reeves 255.6 p.; 5 H. J. Aaftink 179.2 p.; 6 G. Steunenberg 98.7 p.; 7 W. van der Pluym 41.5 p. waard om over te praten, want hij had zijn hele leven lang in de bergen ge woond, dus hij wist wel, hoe het moest. Nu, er moest wel zo het een en ander geklommen worden, daarin had Bram Steng beslist gelijk gehad. Maar tegen de middag riep Ootje Teur, die voorop liep, plotseling: „Jongens, kijk! De gou den bomen!"

Holtens Nieuwsblad | 1962 | | pagina 2