Uit Hokens historie Geslaagd concourshippique OOTJE TEfJR naar het eiland Oraboma uoj/fkns Nir.uvvsrj.Ao Onrustige Zenuwen? Schoolreisje klassen 1 t.m. 3 van School met de Bijbel Concourshippique te Meppel Zaterdag juni 1902 De Staten hadden op 20 april 1765 een nieuwe verordening uitgevaardigd voor het politie toezicht ten plattelande- Een afschrift van deze verordening werd aan alle schouten en richters gestuurd. Schou ten en richters waren dezelfde personen. Alleen in Salland had men schouten in Twente richters. De schout dan stelde de verordening ter hand van de markerich ter en deze moest zorgen dat de verorde ning werd uitgevoerd. De marke dan stelde een veldwachter aan, die men ar men,jager noemde. Hoe men aan deze naam kwam weten wij niet. Het waren heus niet alleen de armen waarop jacht gemaakt moest worden. Flinke boeren maakten zich ook schuldig aan overtre dingen. Zij groeven stiekum markegron- den aan en stroopten, en toch werden zij nooit in de kraag gegrepen, net zo min als de kwajongens die vuurtjes stookten of in beken gingen vissen. De verordening hield verder in dat er een bekwaam aan tal armenjagers moest zijn. Dus meer dan één. Maar te Holten geloofde men het wel. Eén armenjager werd aangesteld. Wij hebben zo over de Holter armen jager, die wij voor het gemak maar Wil lem noemen onze eigen gedachten. Op een salaris van twee gulden per week en eens in de drie jaar een nieuw pak, daar komt meer bij kijken. Wij leven dan ook in de veronderstelling dat de armenjager ijverig zijn land zal bewaakt hebben in een po ging om zich zelf en zijn gezin in het leven en op de been te houden. EEN VROOM MAN De heren daar in Zwolle, die wisten er van. De aan te stellen markejager moest een vroom man zijn. Wij verkeren in de mening dat op de manier zoals dat inder tijd de Staten van Overijssel het aanpak ten, men vrome schurken kweekte. O ja, en dat zouden wij nog haast ver geten- De armenjager moest er ook nog een hond op nahouden. Een lichtpunt was er bij. De veldwachters waren verplicht om alle kroegen af te lopen, om zich te vergewissen of er ook slecht volk was. Nu krijgen wij geen te grote dunk van de plattelandsherbergen in die dagen Want de heren in Zwolle wisten het blijk baar wel. In deze kroegen moest zich vol gens de regering dier dagen, al het Jan Hagel ophouden waarop jacht gemaakt moest worden. Er wordt gesproken in de verordening dat men alle schooiers en bandieten die zich in de herbergen op hielden bij de kop moest vatten en op brengen voor de schout. Intussen moest je er maar bij wezen. Gesteld, in die oude tijden mocht iedere boer, die maar een grote keuken had Jenever schenken, wan neer hij het vergunningsrecht maar be taalde. En zonder dat, kon je in een af gelegen hoek ook nog wel een borrel ver schalken. Had je nu een vriend of fami lielid dat je zelden zag dan was het al licht: Allo! Gao met Gaitjan, dan krieg i'j nun borrel! In die keuken-gelagkamer zat natuur lijk meer volk. Je kon het zo aan de kop pen niet zien of er vrouwenverkrachters of valse munters, paardendieven of ander gespuis was. Willem de armenjager komt binnen. Hij kijkt naar de koppen. Allicht was er één bij die hem niet aanstond. De vent waar hij het op gemunt heeft trekt al vast zijn mes. Hij zal zich later lompen door zo'n' luizige armenjager uit Holten, dat kun je begrijpen. Nu was onze armenjager een vroom man. Dat had de markerichter ten minste geconstateerd bij de aanstelling. Maar Willem was zo vroom niet, of hij trok ook het mes; waardoor hij door zijn ambtseed volkomen gerechtigd is- De boer-kastelein heeft liever geen heibel en hij begint te sussen en te krosteren. De ruzie wordt bijgelegd. De vreemdeling belooft zich bij de schout te zullen melden. GECOMPLICEERDE AUTOBOTSING VEROORZAAKT VEEL BROKKEN Dihdsdagmiddag omstreeks 4 uur had in de Oranjestraat tegenover de land- bouwhuishoudschool een gecompliceerde autobotsing plaats, die gelukkig geen slachtoffers eiste, maar wel grote mate riële schade veroorzaakte. De bestuurder van een kleine tankauto met benzine van de Twentse Aardolie On derneming J.B.A.J. uit Hengelo (O.) on derweg naar Apeldoorn, moest op de aangeduide plaats plotseling stoppen voor een aantal auto's voor hem. Hij trapte daarbij blijkbaar door de remstang, de remmen weigerden althans, zodat hij geen andere keus had, dan op de voor hem staande kleine personenauto te rijden van de Deventer vei'tegenwoordiger C.W.J.B- of te trachten naar rechts of links uit te wijken. Aangezien op het rechter trottoir kinderen liepen, gooide J. zijn stuur naar links om, waardoor hij eerst een grote personenauto ramde van de heer H.B.B. uit Amersfoort, die op weg was naar Hamburg, vervolgens toch nog aan de linkerzijde de auto van de Deventer ver tegenwoordiger raakte en toen met zijn benzinewagen in bijna frontale botsing kwam met een personenauto bestuui'd door de heer R. J. uit Almelo. De tank wagen kwam daarna met een afgebroken wiel tot stilstand op het linker rijwiel- en voetpad. Er vormde zich een enorme ravage, waardoor de weg volkomen geblokkeerd werd en het verkeer aan beide zijden tot stilstand kwam. Van de inzittenden had niemand ernstig letsel opgelopen, wel moesten enkele kleine schaafwonden wor den verbonden. Aangezien er benzine uit de tankauto liep werd onmiddellijk de brandweer gewaarschuwd, die met blus- apparaten en de nevelwagen de situatie in het oog hield. Nadat dc plaatselijke en rijks verkeers politie de toestand hadden opgenomen en de weg gedeeltelijk was ontruimd, kon het verkeer weer doorgang vinden. Door de botsing werd grote schade aangericht. en de zaak gaat de doofpot in. Met zwervend volk werden krassere maatregelen genomen. Onder zwervend volk verstond men in die dagen paria's, arm volk dat van Twentse of Sallandse afkomst \va,s. Dat van dc ene marke naai de andere gejaagd werd. Dan kwam Wil lem in actie. Hij ging de boer op, huis aan huis, om te vragen of er ook vreemd volk was geweest. Nee, vandaag nog niet, maar gisteren of eergisteren was het slim, heel slim! Met zulk een dooddoener werd de veldwachter van de ene boer naar de an dere gestuurd. Terwijl de boeren ijverig aan het gras maaien waren en Willems perceel gras nog steeds stond te wassen. LEEGLOPEN WAS OOK VERBODEN Wat leeglopen eigenlijk was weten wij niet. Wij vermoeden dat het lediggangers waren, lieden die niets uitvoerden. Nu, zoiets dal mocht vroeger te. Holten niet. Dit komt ons onbegrijpelijk voor. Dat men jacht maakte op dieven en schooiers, en op allerlei onmaatschappelijk gespuis dat was nog daaraantoe. Maar een man of vrouw die de hele dag niets deden dan borrels of koffie drinken, die deden ook geen kwaad. Dan moest de veldwachter goed toekijken of de plakkaten goed na geleefd werden. En terstond de drost in kennis stellen wanneer de Holtenaren in dorp en buurtschap vreemd volk gingen huisvesten. Mogen wij aannemen dat het plakkaat naar de letter werd uitgevoerd dan mocht er in Holten feitelijk niks. Zelfs niet met de duimen achter het vest lopen. Wanneer de armenjager een gevaarlijke dief of bandiet had gegrepen en men wilde hem daarvoor een kleine beloning geven, dan mocht hij zulks niet aannemen. Hij kreeg zijn honderd en vier gulden per jaar en daarmee basta! Wij weten echter wel uit andere mar ken en buurtschappen uit heel veel latere tijd dat men lak had aan de plakkaten der drosten. Het volk jn Holten en buurt schappen hielp elkaar. En zo werd ook de markeveldwachter, de hand boven het hoofd gehouden. En noaberplicht en bu renhulp waren door alle eeuwen heen sterker dan de sterkste plakkaten van de drosten. VAN COEVERDEN Mijnhqrdfs Zenuwtabletten Geslaagde kinderoperette in Amicitia Een sprookjestoneel met declamerende, zingende en dansende kinderen in fleu rige costuumpjes en pakjes, met spranke lende lichteffecten, begeleid door muzikale klanken, een spel van klank en kleur vormde dinsdagavond de kinderoperette „Marjolijntje in sprookjesland", die onder auspiciën van Volksonderwijs, onder lei ding van de dames Wolters, in Amicitia werd opgevoerd. Met als achtergrond ar tistiek uitgevoerde decors vormde deze uitvoering een aantrekkelijk en smaakvol geheel, waarvoor de beide dames en hun helpers en helpsters, wel een bijzonder woord van lof toekomt, vooral als men bedenkt dat al die aardige costuumpjes door hen zelf vervaardigd werden. Als een rode draad liep het. optreden van Marjolijntje, vertolkt door Ina Ger- verdink Nijhuis, door de drie bedrijven van deze kinderoperette en naast haar vormden de Sprookjesfee, gespeeld door Ali Tiekink, de Heks, vertolkt door Hieke Brouwer de Tovenaar gespeeld door Ineke Bos en de Bloemenkoningin vertolkt door Mientje Stegeman, de hoofdfiguren. Zij speelden hun spel met de elfjes, kabouters bloemenprinsesjes, die tot heksen omge toverd waren, vlinders, -aardmannetjes, bloemen en haasjes, die telkens weer al dansend en zingend in de verschillende taferelen verschenen. Marjolijntje kwam uit het bos van de toverfee, in de macht van de heks, maar kabouter Prutsie, vertolkt door Willemien Tulier die het gevaar zag aankomen, had gauw het bloemenkransje, dat de tover kracht bezat verwisseld voor een ander kransje, zodat zij tenslotte toch weer uit de macht van de tovenaar en de heks be vrijd kon worden. Het werd af en toe wel eens te vol op het toneel, maar anders liep alles op rol letjes. De kinderen oogstten na elk bedrijf een zeer hartelijk applaus van de talrijke va ders en moeders en andere bezoekers. De voorzitter van de afdeling van Volks onderwijs, de heer B. H. Brouwer, die aan het. begin van de avond een welkomst woord gesproken had heeft aan het slot van de uitvoering de kinderen bedankt voor de opoffering, welke zij zich getroost hadden, met een hartelijk dankwoord de dames Wolters bloemen en enkele ge schenken aangeboden en verder bloemen en een boekenbon aangeboden aan mevr. Enklaar voor de muzikale begeleiding. Ook bood hij mej. H. (W. de Vrieze bloemen aan voor haar assistentie bij de maanden lange repetities en bracht hij dank aan de heren Mol, ten Wolthuis en Van Bruggen voor het schilderen der decors en de ver zorging der verlichting. Het onderwijzend personeel van de o.l. dopsschool verleende assistentie bij de aankleding van het zeer smaakvol ingerichte toneel. Alle speel- stertjes kregen een tractatie. GESLAAGD Te Deventer is dinsdag voor de onder wijzersakte geslaagd de heer F. J. Hos- pers, Borkeld. DE DUIVEN VI,OGEN WEER De duiven van ..de Bergvl'iëgers" heb ben deelgenomen aan de vlucht vanaf Bo- haim op 28 mei. De afstand bedroeg 329 km. De lossing had plaats om 6-30 uur. De uitslag was: 1 L. Gazan 12 45.46 uur: 2 G. Steunenberg, 3. L. Gazan. 4. J. Schoneveld. 5 H- J. Aaftink. 6 C. W. Reeves 7 L. Gazan 8 idem, 9 J. Schoneveld, 10 W. v. d. Pluym, 11 G. Veldhuis, 12 C. W. Reeves 13 G. Steunenberg. De stand is thans 1 L. Gazan 148,8 pnt; 2 J. Schoneveld 113.6 pnt; 3 G. Steunen berg 107,5 pnt; 4. C. W. Reeves, 97.6 pnt: 5 H. J. Aaftink 65,6 pnt; 6 W. v. d. Pluym 43.9 pnt en 7 G. Veldhuis 37,8 pnt. De prijs in natura werd gewonnen dooi de heer L.; Gazan. OPBRENGST INZAMELING VOOR HET ZWAKKE KIND De inzameling van gelden voor de uit zending van zwakke kinderen op medi sche indicatie door de afdeling Holten van het Centraal Genootschap voor herstel en vakantiekolonies bij de stembureaus woensdag jl. heeft 829.53 opgebracht. De specificatie luidt als volgt I. 268,57, II. 236,06; III. 178,19 en IV. 146,71. Het bestuur der vereniging verzoekt ons alle gevers en geefsters die door hun bijdrage hebben medegewerkt aan de versterking van ^de kas zijn hartelijke dank te betuigen en verder in het bijzon der aan de dames, welke hun medewer king hebben verleend aan deze geldinza meling. Woensdagmorgen half negen vertrokken twee bussen met een kleine honderd leer lingen der eerste drie. jaren van school voor het jaarlijkse schoolreisje. Velen hadden dié morgen een bezorgde blik naar buiten geworpen, toen ze zagen dat het regende en zich afgevraagd of het weer de gehele dag koud en nat zou blijven. Het is allemaal geweldig meegevallen, want toen de bussen Het Bonte Paard pas seerden kwam de zon door de wolken kij ken. Een enkele maal verstopte hij zich eens achter een grote wolk, maar de ge hele dag bleef hij toch de dag een blij aanzien geven. In Deventer werd bij de, IJsselbrug uit gestapt en naar de overzijde gewandeld. Wat is zo'n brug toch een geweldig meta len gevaarte en wat een pracht gezicht heb je op de Koekstad. Dat valt in het snelverkeer niet zo op. Bij Teuge werd in de speeltuin vn hotel De Zwaan naar har telust geschommeld, gewipt en vooral ge gleden. Het ging allemaal prachtig. Eén meisje had p'ech en scheurde haar kleren, maar daarvoor wist de juffrouw wel raad In Berg en Bos werden de vissen ge voerd en de uitzichttoren beklommen. He laas prijkten er geen bloemen in het prachtig aangelegde park, de koude hield alle knoppen dicht:. Bij de kinderboerderij Malkenschoten werd de middagboterham opgegeten, waarna de jeugd zich best vermaakte met de dieren, waartussen ze vrij mochten rondlopen. In Beekbergen wachtte de speeltuin „Het Veluws eiland" ons. Wat was daar allemaal niet te beleven. Automaten, waarin kippen kakelden en na inworp van een geldstukje een pracht ei in je hand legden, waarin je dan vol spanning keek wat er wel in zou zitten, kano's, kettingbrug, te veel om op' te noemen. Toen werd het tijd naar huis te gaan. De watervalletjes bij Loenen wer den nog bezichtigd een ijsje gegeten en om kwart voor zes juichte de jeugd de vele wachtende ouders toe dat het „drom mels mooi" geweest was. Aangevoerd 73 runderen. Prijzen: vette koeien van 3.10—/ 3,40 p. kg slachtgewicht; melk- en kalfkoeien van 950,1150 per stuk; pinken van 475525 per stuk; graskalveren van 300 tot 425 per stuk. Overzicht handel: handel kalm. prijzen onveranderd. In verband met mond- en klauwzeer geen aanvoer op de varkensmarkt. 38. Geswore slaafe. Toen de beide Jannen hun magen vol hadden, viel er eerst een verlegen stilte. Maar daarna nam Jan met de Handjes het woord. „Luister es effe, makkers!" begon hij, een beetje hakkelend, „Ik ben een man van niet veel woorde. Maar ik ken jul lie ditte segge, asdat; me maat hier en ik so iets nog nooit hebbe meegemaakt!" „So issut!" stemde Jan met de Tand jes toe. De landelijke rij vereniging „Bergrui- ters" organiseerde Hemelvaartsdag bij café „De Poppe" een nationaal concours hippique, waaraan werd deelgenomen door de landelijke rijvereniging De Loo- leeruiters te Almelo, Markelo te Marke- lo, Zeven Buurtschappen te Delden, Hertruiters te Hellendoorn, Esruiters te Wierden, Diepenheim te Diepenheim en Bergruiters te Holten Het concoursterrein bood een buiten gewoon fraaie aanblik, in 't bijzonder tijdens de parade, toen 80 ruiters hun prachtige dieren, het beste uit 't beste paardenmateriaal, dat de ruitersport in Twenthe te bieden heeft, aan de pl.m. 1500 bezoekers presenteerden. De parade een demonstratie van kracht en elegance werd geleid door de instructeur van de Hertruiters te Hellendoorn, de heer Valk te Velp. Tot besluit van de parade stelden de deelnemers zich in één front op en had inspectie plaats door de heer R. Blauw- endraad te Woudenberg (vertegenwoor diger van de Kon. Ned. Federatie van Landelijke Rijverenigingen) en de heer J. van Dijke te Hellendoorn (voorzitter Kring Twenthe van L.R.). De jury bestond uit mej. H. E. J. M. ten Bos te Almelo en de heren R. Blauwendraad te Woudenberg, J. Bos te Groenekan, K. Coppoolse te Breukelen, M. Doornekamp te Jutphaas, J. Oost veen te De Meern, J. van Soesbergen te Achterveld en J. Struik te Holten. UITSLAGEN Dressuurproeven voor achttallen kl. L 1 Esruiters, Wierden 9514 2 Markelo, Markelo 921/4 3 Bergruiters, Holten 86 Dressuurproeven voor viertallen kl. L. 1 Zeven Buurtschappen, Delden lOD/i 2 Hertruiters, Hellendoorn 90 3 Diepenheim, Diepenheim 89 Individuele dressuur kl. B I (ring 1) 1 W. Hargeerds met Radja, Markelo 94 punten; 2 H. Ileerdink met Freule, Hellendoorn 91; 3 mej. I. Smits met Eri ca, AlmelQ 90 V4; 4 D. Pieffers met Sul tan, Holten 90; 5 mej. R. Bronsvoort met Enny, Holten 89x/2; 6 G. Brunnek- reef met Avanti, Delden 88]/2; 7 mej. G. Altena met Corrie, Markelo 88y2; 8 G. van Woudenberg met Peter, Almelo 88; 9 B. J. Barvelink met Ulex, Holten 8614; 10 J. Boode met Simon, Markelo 8614; 11 G. Steenbergen met Zonneglans, Hel lendoorn 84; 12 Joh. Veneklaas met Sis- ka, Holten 84. Individuele dressuur kl. B I en II (r. 2) 1 J. Werning met King, Delden 104 punten; 2 mej. J. Morsink met Arabella, Almelo 10114; 3 G. H. Lammertink met Tancredit, Markelo 10114; 4 E. Aaltink met Rolly, Holten 97; 5 W. G. Temmink met Loekie, Diepenheim 97; 6 J. Har geerds met Adina, Markelo 9614; 7 mej. A. van Dijke met Jupiter, Hellendoorn 96; 8 mej. I. Waldkotter met Caprillia, Delden 9514; 9 B. H. Altena met Zuri- na, Markelo 95; 10 G. J. Kottelenberg met Wikkie, Markelo 95; 11 J. LI. Lut tikhedde met Anita, Diepenheim 95; 12 K. van Dijke met Bianca, Hellendoorn 9414; 13 mej. C. de Boer met Amandy, Almelo 9414: 14 G. H. Heineman met Wodan, Diepenheim 9314; 15 mevr. Hol- terman-Aaltink met Annie, Llolten 93; 16 mevr. Brouwers-Vosman met Verida, Holten 89 V4- Caprilly springproef. 1 W. Hargeerds met Radja, Markelo 1071- punten; 2 mej. I. Smits met Frica, Almelo 10714; 3 G. v. Woudenberg met Peter, Almelo 100; 4 D. Pieffers met Sultan, Holten 9214; 5 G. J. Kottelen berg met Wikkie, Markelo 8714; 6 H. Iieerdink met Angola, Hellendoorn 80. Springen klasse B. 1 mej. J. Morsink met Arabella, Al melo 0 strafpunten; 2 G. II. Lammer tink met Tancredit, Markelo 0: 3 mej. C. de Boer met Amanda, Almelo 3: 4 II. W. Stoelhorst met Pedro, Markelo 3: 5 H. v. d. Kolk met Richard, Wierden 12: 6 D. Landeweerd met Freddie. Wier den 13. Dressuur klasse L I. 1 G. H. Lammertink met Santa. Mar kelo 111 punten; 2 T. Beldman Jr. met Godewind, Holten 10814; 3 H. Reurink met Rinia, Diepenheim 10514: 4 H. Broe- ze met Wibaut, Wierden 10314; 5 J. J. ter Weele met Zonnebloem, Deldéh 102: „En ik ken jullie dit wel segge", ver volgde Jan met de Handjes, „en hier bij spreek ik ook bij monde vamme maat, asdat wij dat nooit selle vergete! Jullie hebbe twee hongerige gespijsigd, waarvan jullie wiste, dat ut inbrekers ware en dat se ut op jullie gouwe bome verzien hadde. Maar ik seg bij deze en hiermede mot ik bij gebrek an asem besluite: wij tweeë sijne vanaf hede jul lie geswore slaafe en hiermede hep ik gesegd". mej. F. Westenbrink met Laurie, Almc- 6 T. Bc-ldman Jr. met Mary. Holten 101; 7 J. Müller met Johnv, Holten 9914; 8 A. J. E. Wes met Aiiy, Delden 98; 9 lo 97; 10 H. G. Wes met Hubertus, Del- den 96; 10a G. Bolink met Hettie, Hol ten 96;. 11 LI. W. Stoelhorst met Pedro, Markelo 95; 12 H. M. Broeze met Tonia, Wierden 931'2; 13 H. v. d. Kolk met Ri chard, Wierden 9314; 14 mej. A. van Woudenberg met Binkie, Almelo 93; 15 E. Extercate m. l'Invasion, Delden 9114; 16 W. Maassen v. d. Brink met Rcnno, Wierden 90; 16a G. Beldman met Ras- caljoe, Holten 89; 17 E. Klumpers met Katja, Markelo 8814; 13 H. Slot met Winfield, Wierden 88; 19 D. Landeweerd met Freddie, Wierden 87; 20 J. Hols- appel met Frica, Hellendoorn 85; 21 J. J. ter Horst met Poesta Koning, Rijssen 85. Dressuur klasse L 2: 1 P. van Dijke met Diana, Hellendoorn 9314 punten; 2 .J. Wes met Paldania, Del den 92; 3 G. Veldhuis met Floranda, Hel lendoorn 80144 J. Smelt met Nico, Wier den 77. Dressuur klasse M/Z: 1 J. H. Luttikhedde met Bino, Diepen heim 99 punten; 2 H. Schoneveld met In vasie, Holten 90*43 W. Aaltink met Wu- zello, Holten 89; 4 H. Vruwink met Still Better, Holten 8714; 5 Hettie Krekel met Alide, Holten 75. Springen klasse L: 1 J. Müller met Johny, Holten 4 straf punten, 50.9 sec.; 2 J. J. ter Horst met Poesta Koning, Rijssen, 4 strafpunten, 57.3 sec.; 3 H. G. Wes met Hubertus, Delden, 4 strafpunten, 61.9 sec.; 4 G. H. Lammer tink met Santa, Markelo, 8 strafpunten, 59.4 sec.; 5 A. Dijk met Baronet. Hellen doorn, 11 strafpunten, 59.6 sec. Springen klasse M/Z: 1 H. Vruwink met Still Better, Holten, 4 strafpunten, 1.52.03 sec.; 2 J. Wes met Pal dania, Delden, 4 strafpunten, 1.54.9; 3 A. E. J. Wes met Aily, Delden, 4 strafpun ten, 2.10.6; 4 H. Broeze met Wibaut, Wier den, 11 strafpunten, 1.46.3; 5 H. Schone veld met Invasie, Holten, 12 strafpunten, 2.23.3; 6 J. LI. Luttikhedde met Bino, Die penheim, 12 strafpunten, 2.27.00; 7 H. Reu rink met Rinia, Diepenheim, 21 strafpun ten, 1.50.7. Het middagprogramma werd afgewisseld met windhondenrennen, waarvoor de af- ghanen, greyhounds en whippets in de baan kwamen van de leden van de Windhon- denrenvereniging „Riessen". „Radio Ter Harmsel" zorgde voor de muzikale omlijsting van het hippisch pro gramma en de heer J. Wiggers gaf bij de verschillende nummers via de geluidsin stallatie een korte explicatie. Al met al een hippisch festijn waarop de organiserende vereniging met voldoening kan terug zien en waaraan de pl.m. 1500 bezoekers ondanks het koude weer genoegen hebben beleefd. Twee eerste prijzen voor Vruwink Bergruiters W. Aaltink, H. Schone veld en H. Vruwink hebben op het con- cours-hippique te Meppel, waaraan op uitnodiging van de Ned. Hippische Sportbond (N.H.S.) werd deelgenomen, prachtige successen behaald. Vruwink wist rhet Stillbettér beslag te leggen op de eerste plaats in een zware jachtrit en 't MZ springconcours. Bij de individuele dressuurproef M waren de 2e en 5e plaats voor W. Aal tink met Wuzello en LI. Schoneveld met Invasie, terwijl in het Parijs springcon cours Schoneveld beslag wist te leggen op de zesde prijs. „Precies mijn woorde!" knikt Jan met de Tandjes. „Daar zijn we blij om!" antwoordde Bram Steng, „En om nu te bewijzen dat jullie het menen, gaan we nu eerst sla pen en zullen we om de beurt de wacht houden. Morgen gaan we op zoek naar 'de gouden bomen!" En toen Bram Steng, die de honden wacht had, 's nachts rustig zat te roken en te denken, vond hij, dat het maar vreemd gaan kon in de wereld. 58.

Holtens Nieuwsblad | 1962 | | pagina 3