99Twemhaarsveld" OOTSE TEUR muur hui eiland Oroboma lullen we een koelkast kopen? Motorclub blijft bestaan Gemeentelijk Zwembad Gunning van bouwwerken Voor Zonnegloren en Sonnevanck VOETBAL Zaterdag 12 mei 1962 HOLTENS NIEUWSBLAD pagina 2 |lll!!!U!!ill!ll!IINII!ll!lll!lll!lllllll!!ll]|l!lll!lllllllll!ll!ll!lllll!lll!lllllll!IOIIIIIII!llllllllligiIIII!ll!ll!l!ll!!lllllll!ll!lll!lllllllll!ll!lllllllllllllll!llllllll»ll!!ll!lllll!lllllll!ll!l!llll!ll!ni Meer belangstelling van de leden nodig Uren van openstelling, tarieven en uitgifte abonnementen Burgemeester en Wethouders van Holten brengen ter algemene kennis, dat het bad vanaf zaterdag 19 mei a.s. geopend zal zijn en dat de navolgende uren van openstelling en tarieven zullen gelden. Abonnementen, welke toegang geven tot het bad, zullen op de on derstaande dagen en uren in voorverkoop worden uitgegeven en zijn daarna aan de kassa van het bad verkrijgbaar. I. Openstelling van het bad: a. maandag t.m. zaterdag van 8 uur tot een half uur vóór zonsondergang. Gedurende de maanden juli en augustus vanaf 's morgens 7 uur; b. des zondags van 12 uur tot een half uur vóór zonsondergang. In bepaalde gevallen kan de dagelijkse leiding van het bad van ge noemde sluitingstijden afwijken. II. Tarieven toegangsbewijzen, leskaarten, parkeergelden enz. 1. Seizoen-abonnementen: a. voor volwassenen f 12.voor niet-volwassenen 7.50. b. gezinsabonnementen per seizoen: voor de le volwassene uit een gezin 12. voor de 2e en volgende volwassene uit hetzelfde gezin 7.50 voor de le niet-volwassene uit dit gezin 2.50 voor de 2e en volgende niet-volwassene uit dit gezin 1.50 c. voor leskaarten, lichtgevende op 12 zwemlessen ge durende de periode door de leiding van het bad te be palen 7.20 (Leskaarten geven alleen toegang tot het bad, indien men in het bezit is van een geldig toegangsbewijs) d. Voor een duplicaat-abonnement 1. De abonnementen zijn persoonlijk en moeten zijn voorzien van een foto. 2. Dagkaarten: vor volwassenen 0.75; voor niet-volwassenen 0.50. 3. Tienbadenkaarten (geldigheidsduur ten hoogste 14 dagen): Voor volwassenen 6.voor niet-volwassenen 4. 4. Groepskaarten (voor 1 bad): van 21 t.m 30 personen 0.35 p.p.; mer dan 30 pers. 0.30 p.p. 5. Parkeergelden: Voor het parkeren van rijwielen, bromfietsen en motorvoertuigen is geen vergoeding verschuldigd, behalve ge durende de maanden juli en augustus en op zaterdagen en zon dagen gedurende het overige badseizoen. Per stalling (uitgezon derd rijwielen 0.20 Onder volwassene wordt voor bovenstaande tarieven verstaan degene, cue op 1 mei van het desbetreffend jaar de leeftijd van 21 jaar heeft bereikt. Uitgifte van abonnementen in voorverkoop Op maandag 14 mei tot en met woensdag 16 mei zal, telkens van 15 uur tot 18.30 uur, aan het bad gelegenheid worden geboden tot het afhalen van abonnementen. Voor elk abonnement moet een pasfoto worden overgelegd. In goe de staat verkerende foto's van vorige abonnementen kunnen hier voor dienst doen. Voor een plastic hoesje is 10 cent verschuldigd. Op bovenstaande data kunnen tevens leskaarten worden aange vraagd. Nu de koelkasten door de verlaging van de omzetbelasting goedkoper zullen wor den, zullen velen overwegen een dergelijk nuttig „keukenmeubel" aan te schaffen. Vooral voor hen, die niet dagelijks hun inkopen willen doen en voor hen die geen koele bergplaats hebben en te kampen hebben met zuur-worden van melk en etensresten, spoedig verflensen van'groen te e.d. is een koelkast een uitkomst. Gaat men volgens de gebruiksaanwij zing te werk, dan zal in de koelkast een temperatuur van enkele graden boven nul heersen (plm. 4° C). Behalve in het koel- lichaam vriest het er dus niet, zoals vaak wordt gedacht. En dat hoeft ook niet. Sterker koelen is alleen maar onnodig duur. Een koelkast dient ervoor om le vensmiddelen gedurende korte tijd tegen bederf te vrijwaren en dikwijls ook om ze frisser te houden dan bij kamertempera tuur mogelijk is. Onder die korte tijd moeten we dan verstaan een dag of drie, vier, uiterlijk een week voor de meest gangbare waren, die spoedig aan bederf onderhevig zijn. Bij het kopen van een koelkast zijn naast het merk en de prijs de grootte en uitvoering van de kast van belang- Bij het berekenen van de prijs dient men rekening te houden met het brand stofverbruik. Een kast, die in aanschaf duur is, kan door een lager gas- of elek triciteitsverbruik op den duur minder kosten dan een goedkopere kast, die meer brandstof verbruikt. Aan de hand van de geldende gas- en elektriciteitstarieven is dit te berekenen. Het stroomverbruik van een absorptie-koelkast is driemaal zo hoog als dat van een compressie-koelkast. Een goede maat is voor een gezin van 4 personen 120 a 140 liter, voor een gezin van 6 personen plm. 150 liter, Natuurlijk moet de toekomstige plaats van de koelkast in het oog gehouden wor den. Bij voorkeur zet men hem niet vlak bij een fornuis, centrale verwarmingsbuis, of -ketel of voor een zonnig raam op het zuiden. In een kleine keuken is een koel kast die ingebouwd kan worden of een koelkast met een platte bovenkant, die als tafel dienst kan doen plezierig. In het vriesvak kan soms een tempe ratuur van ongeveer -10° C worden be reikt- Dit is niet laag genoeg om een voorraad snel te bevriezen en enkele maanden te bewaren, wèl b.v. om diep- vriesprodukten 1 a 2 weken in bevroren toestand te houden en om vlug ijs te ma ken. Wil men geregeld een paar pakjes „diepvries" in 'huis houden, dan is zo'n vak gemakkelijk. Voor het werkelijke diepvriezen moet een temperatuur van tenminste 20 C bereikt kunnen wor den. Let u er wel op, dat u een betrouw bare garantie van enkele jaren op het koelsysteem kunt krijgen. Dit is bij beken de merken steeds het geval. Laat de aan sluiting door een erkende installateur ver zorgen. De meeste niet geconserveerde levens middelen kunnen met goed resultaat in de koelkast opgeslagen worden. Uitzonderin gen zijn o-a. mayonaise, olie, peren, bana nen, komkommers en tenzij ze in zeer .goed sluitende bakjes opgeborgen zijn sterk ruikende produkten als gerookte vis uien, citroen, meloen, scherpe kaassoorten. Ongeopende „blikjes" en andere artike len. die even goed buiten als in de koel kast bewaard kunnen worden, kan men er beter buiten houden, om ze niet onno dig plaats te laten innemen. Hiertoe be horen o.a. blikjes, gesteriliseerd vlees, groente- en vruchteconserven en dranken. Moeten dranken gekoeld zijn, dan kun nen zij enkele uren voor het gebruik in de koelkast geplaatst worden. Gerechten als vleeswaren, slaatjes, fruit en pudding kunnen daarentegen het beste niet zo uit de koelkast geserveerd worden, omdat hun smaak minder goed uitkomt als zij zeer koud zijn. Algemene wenken voor het gebruik van de koelkast Open de deur zo weinig mogelijk bij het inzetten en uitnemen van de spij zen laat hem niet 'openstaan. Zet geen warme spijzen in de koel kast laat ze eerst afkoelen. Dek de spijzen, met uitzondering van rauw vlees, af met plastic hoesjes of deksels, de flessen met doppen, kur ken of capsules; vierkante of recht hoekige plastic of glazen bakjes ne men minder plaats in dan ronde scha len of pannen met deksels- Door het architectenbureau L. C. van de Bovenkamp en M. van Guilik konden na onderhandse aanbesteding de volgen de gunningen worden verleend voor de hierna volgende bouwwerken: Het verbouwen van de boerderij van de heer G. -J. Ulfman, Dijkerhoek 31: Meerman en Voordes, metselwerk; Aal- tink, Raalterweg, timmerwerk; H. H. J. Stukker, schilderwerk en G. H. Broek huis, het loodgieterswerk. Bouwen woonhuis voor de heer H. D. Alink te Hilversum: de gehele bouw: A. Vukkink en Zn.; schilderwerk: de fa. G. J. Gervedink Nijhuis en Zonen. Bouwen woonhuis voor de heer H. D. de heer M. v. d. Ridder: de gehele bouw: A. Vukkink en Zn.; schilderwerk: de fa. G. J. Gervedink Nijhuis en Zn. Zet rauw vlees en rauwe vis, nadat ze uitgepakt zijn, het dichtst bij het koellichaam, zo mogelijk i. d. leklade; melk en gekookte of gebakken spijzen kunnen ernaast of eronder geplaatst worden, afhankelijk van de indeling van de koelkast. Zorg dat tussen de bakjes wat ruimte is, zodat de koude lucht kan circule ren. •fe Laat het koellichaam regelmatig ont dooien, bij voorkeur wanneer de kast weinig gevuld is; zorg dat de rij plaag niet dikker wordt dan 1 cm. Maak de koelkast dan meteen schoon met heet sodawater, niet met zeep of andere sterk ruikende reinigingsmiddelen. Droog hem goed na om sterke rijp- afzetting te voorkomen. Gemiddelde bewaartijd van: rauwe vis 1 a 2 dagen; rauw vlees plm. 3 dagen; melk, yoghurt 3 a 4 dagen; ge kookte spijzen plm. 3 dagen. Een vouwblad met wenken: De koelkast, aankoop en gebruik, wordt uitgegeven door de Ned. Vrouwen Elektriciteitsveren. Arnhem, in samenwerking met de Natio nale Federatie voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting en de Stichting voor Huishoudelijke Voorlichting ten Platte- lande te Den Haag. De motorclub „Be Holterberg" zal niet worden ontbonden. Dit gevaar, dat een ogenblik gedreigd heeft, is afgewend, doordat de thans zittende bestuursleden zich, op een unaniem gedaan verzoek van de woensdagavond in café Vruggink aan wezige leden, bereid verklaard hebben hun funkties te blijven vervullen. Het bestuur had de portefeuilles ter beschik king gesteld, omdat voor de onlangs uit geschreven jaarvergadering zo'n geringe belangstelling bestond, dat deze niet kon doorgaan. Bovendien beklaagde het zich over de geringe belangstelling van de le den voor zijn in het afgelopen jaar aan de dag gelegde aktiviteiten. In de, onder voorzitterschap van de heer H. W. Goorman, gehouden buiten gewone ledenvergadering is uitvoerig over deze bezwaren gesproken en is men tot een goede oplossing gekomen. De ver gadering was nu goed bezocht en er kon den plannen gemaakt worden voor het komende motorsportseizoen. De nadruk kwam vooral te liggen op de noodzaak om jongere leden aan te trekken en deze voor bestuurstaken op te leiden. Ook werd gesproken over voor jongeren aan trekkelijke sportevenementen, waarbij gedacht wordt aan een jaarlijks terug kerende motorcross. Bij de bespreking van het jaarverslag van de secretaris, de heer G. J. Bouwhuis, bleek, dat in 1961 5 ritten werden georga niseerd, die een flinke belangstelling van elders trokken. Dick Muller behaalde bij de motor-zesdaagse een zilveren medaille en werd bij zijn terugkeer uit Engeland door twee bestuursleden begroet. Het le dental der vereniging bedraagt momen teel 75. Financieel heeft de club het afgelo pen jaar ook niet slecht geboerd. De penningmeester, de heer Joh. Arfman, constateerde een batig saldo van f 131,52. De heren H. van der Goot en M. Hon- coop hadden de boekhouding keurig in orde bevonden. Voor eerstgenoemde werd in de nieuwe kascommissie aangewezen de heer H. J. Bouwhuis. Gezien de bereidheid van het bestuur om zijn beste krachten voor het werk der vereniging te geven, werden de aftreden de bestuursleden, de heren Joh. Arfman en H. B. Vosman, bij acclamatie herko zen. Sportkalender. De sportkalender voor het komend sei zoen werd uitvoerig besproken. Voorlopig werden gepland op zondag 17 juni een oriënteringsrit; op woensdag 18 juli een avondritje; op zondag 29 juli een toer tocht door Overijssel met vragenlijsten; op zondag 19 augustus een oriënterings- of puzzlerit en op zondag 9 september een z.g. heiderit. Het bestuur zal zich nader beraden over een motorcross voor junioren, over de stichting van eèn bromfiets-afdeling in clubverband en over de mogelijkheid om in het hoogseizoen nog een bijzonder at- Zaterdag begint de collecte, welke de schooljeugd zal verzorgen voor de beide Protestants-Christelijke Sanatoria „Zon negloren" en „Sonnevanck". Het is niet toevallig, dat beide inrich tingen in hun naam de zon als domine rende factor hebben, want voor velen, 'die ernstig ziek waren, is de zon in het leven weer opgegaan, doordat zij daar genezing vonden van de ziekte, die hun lichaam belaagde. Nog velen hopen er baat te vin den voor de bestrijding van de tubercu lose, maar dat is alleen mogelijk, als ons volk diep in de buidel tast, voor net een der van welke levensbeschouwelijke rich ting op hem een beroep wordt gedaan. Hier is maar één antwoord mogelijk: een offer te brengen voor de zieke medemens. *Pr U/ MET MEK ARE VEUR ONZE i< DORPSFANFARE Onder dit motto houdt onze plaatselijke muziekvereniging „H.M.V." op zaterdag middag 12 mei a.s. in het dorp en de naaste omgeving en op maandagmiddag 14 mei in Dijkerhoek, de jaarlijkse lom peninzameling. De meeste huisvrouwen zijn reeds klaar met de schoonmaak of leggen de laatste hand aan deze „opex'atie". Ongetwijfeld is er weer veel aan de „oppervlakte" geko men waarvoor maar één bestemming is: de voddenman. Vandaag of morgen komt dan misschien de lompenkoopman om de mand of kist te ledigen en de huisvrouwen „vangen" en kele dubbeltjes of kwartjes. Van die paar dubbeltjes wordt U niet rijker en ook HMV niet, doch het geldt ook in dit ge val: „Vele kle'ntjes maken één grote". Wanneer iedere huisvrouw de lompen beschikbaar stelt, zal het een flinke partij worden en zal de pennigmeester met de opbrengst zeer zeker in z'n sas zijn. De mannen van de inzamelingsploegen zouden graag zien, dat de lompen even tjes werden gebundeld of in een oude zak gestopt. De opbrengst zal worden besteed voor het aanschaffen van een aantal nieuwe uniformen en instrumenten voor het jeugdensemble. Het klinkt wel een beetje vreemd, huis vrouwen van Holten, maar „H.M.V." (ook UW muziekvereniging) kan de lompen beslist niet missen! traktief evenement op motorsportgebied te organiseren. Na deze bespreking werd mededeling gedaan van het clubkampioenschap over het afgelopen jaar door de beste presta ties van drie ritten te honoreren met een wisselbeker. Deze werd gewonnen dooi de heer H. Eg'oèrs, die 18 strafpunten be haalde. Tweede werd G. Voortman en 3e E. Lammers, resp. met 23 en 25 strafpun ten. Men besloot nog de garagehouders te verzoeken medewerking te verlenen aan het ophangen van bulletins met motor- sportnieuws, opdat leden en belangstel lenden op de hoogte blijven van de eve nementen, welke vanwege de KNMV, de motorclubs en de eigen vereniging wor den georganiseerd. DINKELLAND 1—HOLTEN 1 0—2. Met nog ongeveer vijf minuten te spelen, hadden de Holtenaren een veilige voorsprong opgebouwd van 20. Toen echter was een botsing er de oorzaak van dat de linksbinnen van de gastheren mei een beenbreuk van het veld gedragen moest worden. Dit voorval, overigens niet te wijten aan opzettelijk ruw spel, bete kende ook het einde van de wedstrijd. De scheidsrechter besloot namelijk niet meer af te fluiten. Of de Holtenaren de twee puntjes automatisch op hun debet krijgen geschreven is nog niet bekend. Over de wedstrijd zelf valt niet zo veel te vertel len. Dinkelland kreeg in de Holtenaren een vastberaden tegenstander, met een sterke wil om te zegevieren. Vooral de Holtense achterhoede, goed gesteund door rechtshalf Jalvirig, was deze zondag weer uitstekend op dreef. In de voorhoede kon linksbinnen Jansen op het gladde veld nog het best uit de voeten komen. In sa menwerking met de andere voorspelers, was hij het die, zowel in de eerste als in de tweede helft, de keeper van Dinkelland wist te verschalken. Van veel belang voor de strijd om de eerste plaats was de ont moeting Langeveen-Haarlese Boys. Deze topwedstrijd leverde een puntenverdeling op. Met de kansen van de rood zwarten is het op het ogenblik zo gesteld, dat de Hol tenaren met een wedstrijdachterstand van twee, op de koploper Haarlese Boys een achterstand van vijf punten hebben. Een relatieve voorsprong van de Boys van een punt dus, die ze moeten verdedigen in nog drie wedstrijden. Holten kan met Lange- veen gelijk komen. De I-Ioltenaren hebben nog vijf wedstrijden voor de boeg: thuis wedstrijden tegen VABO en Sportlust en uitwedstrijden tegen Markelo Vooruit, VABO, KOSC en Langeveen. Vooral de laatste twee wedstrijden kunnen onze plaatsgenoten moeilijkheden opleveren! 35. Een waardevolle vondst. Eindelijk was de kist de wal zo dicht genaderd, dat Bram Steng en Ootje Teur, wadend door het water, hem kon den pakken. Zwijgend, met inspanning van al hun krachten lilden ze het zwa re ding op en droegen het naar het strand. „Ik ben toch benieuwd, naar wat er in zit", zo verbrak Ootje Teur het zwij- In het mededelingenblad van de Twent se Voetbal Bond lazen we verder voor u, dat G. Paalman, die enkele seizoenen voor KHC Kampen uitkwam, onlangs weer overschrijving heeft aangevraagd naar Holten. HOLTEN 2M.V.Y. 3 1—2. Na een maandenlange strijd om het kampioenschap, samen met Wierden 2, is afgelopen zondag de beslissing gevallen. Alleen in theorie kunnen de Holtenaren nog gelijk eindigen met de Wierdenaren. MVV 3 uit Almelo haalde het huzaren stukje uit, door de Holtenaren op eigen veld een nederlaag toe te brengen. De gastheren kwamen met drie invallers in het veld en hoewel de MVV-ers het vaak zwaar te verduren kregen, slaagden ze er toch in een 20 voorsprong te veroveren. Na een kwartier spelen kreeg Jansen in het strafschopgebied de bal tegen zijn arm'en even later kon Soer de bal voor de eerste keer uit het net halen, toen de toe gestane penalty onhoudbaar in een tref fer werd omgezet. Even daarna kreeg rechtsbuiten Paalman een goede kans, maar de bal ging ver naast. In de tweede helft pakte Holten de zaken beter aan, maar goede kansen leverde dat niet op. Enige aanvechtbare beslissingen van de scheidsrechter kwam het moreel van de Holtenaren niet ten .goede en de stem ming werd daardoor wat geprikkeld. Bij een gevaarlijke uitval werd een voorzet van de Almelose rechtsbuiten uitstekend ingekopt en dat betekende een practisch onvermijdelijke nederlaag voor de I-Iolte naren. Wel wisten zij tien minuten voor het einde door J. ten Velde op 12 te ko men, maar verder kwamen de I-Ioltenaren toch niet. JUNIOREN. Holten A deed goed werk door in Nij- verdal met 42 te zegevieren over de DES-juniores. De Holtenaren namen eerst een vlotte 20 voorsprong, die de Nijvei"- dallers echter geheel weg wisten te wer ken. Door tijdig het tempo te verhogen kwamen de Holtenaren toch nog aan een ruime overwinning. De Holtenaren moe ten nog twee wedstrijden spelen en heb- gen. „Hij is zwaar genoeg voor gebra den kip met appelmoesHij hielp zenuwachtig met het openen van de kist, waarvan het deksel na enkele ogenblikken losliet, zodat ze do inhoud te zien kregen. „Nee maar!" riepen Bram Steng en Ootje Teur tegelijk. Ze staarden eerst met grote, glinste rende ogen naar de grote hoeveelheid ben een achterstand van vier punten op SVZW A uit Wierden. De Wierdenaren zijn echter uitgespeeld. Door beide reste rende ontmoetingen in de volle winst om te zetten, kunnen de Holtenaren nog een beslissingswedstrijd tegen de Zwaluwen forseren. De I-Ioltenaren moeten in. de laatste twee wedstrijden uitkomen tegen Wierden A en SVVN A, beide wedstrijden worden in het Sportdal gespeeld. Een gro te publieke opkomst bij deze wedstrijden voor morele ondersteuning van het Hol tense jeugdvoetbal lijkt ons wel bevorder lijk! PROGRAMMA ZATERDAG EN ZONDAG: Zaterdag: Holten AWierden A 4.15 uur Holten C—Markelo V A 3.00 uur DES E—Holten D 4.50 uur Zondag: Markelo V IHolten I 11.00 uur Holten IINijverdal III 2.30 uur ASSISTENT-DIRECTEUR Onze plaatsgenoot, de heer H. v. d. Berg C.zn., Kolweg 18, is met ingang vah 3 juli a.s. benoemd tot assistent-directeur aan de Coöp. Zuivelfabriek te Birdaard (Fr.). EERVOLLE UITNODIGING De „Bergruiters" Herman Schoneveld en Teunis Beldman Jr. zullen op uitnodi ging van de Ned. Hippische Sportbond op zaterdag 26 mei a.s. deelnemen aan een groot nationaal springconcours te Meppel. Het evenement, waaraan 16 landelijke en 16 burger-ruiters deelnemen, bestaat uit 3 onderdelen, n.l. springen MZ. Parijs springconcours en een geluksspringcon- cours. CABARETAVOND „BORNE" UITGESTELD De cabaretavond, die door de Instuif- groep „Borne" voor de 10 x 10-aktie zou worden gehouden op 12 mei, kan niet doorgaan. De Instuifgroep heeft zich bereid ver klaard om op een latere datum een avond in Holten te geven. scheepsbeschuiten, die de kist bevatte. Maar dat duurde niet lang. Ze grepen allebei een beschuit en namen direct een flinke hap. „Dat is een waardevolle vondst!" zei Ootje Teur met volle mond. „Hoe is het mogelijk, dat ik ooit een hekel aan die heerlijke, knapperige fij ne scheepsbeschuit heb kunnen krij genV'

Holtens Nieuwsblad | 1962 | | pagina 2