KGENIK MOEDERDAG KERKDIENSTEN Plechtige dodenherdenking ep 4 mei Bij liet Koninklijk isissk aas ds provincies Sluiting Herv. winterwerk Slotakiie 16x10 Vier goeden paren Tentoonstellingen Burgerlijke Stand Officiële opening Landbouwkuishbudschool ielevisie-uitzending A.V.O. ZATERDAG 12 MEI 1962 No. 19 Jaargang 14 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.50 per kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten, Telefoon 05^83 - 234 Adv.-prijs 1—15 mm. (a contant) f2.50. Iedere mm. meer f 0.10 De Koninklijke Familie in Zwolle. •Na aankomst op het station inspec teerden H.M. en de Prins de erewacht van het Garde-regiment Fuseliers „Prinses Irene". Op de achter grond: een groep uit Staphorst. De jaarlijkse slu:ting van het winter werk der hervormde verenigingen zal zondagavond om 7.15 uur in een bijzon dere jeugddienst in de hervormde kerk plaats vinden. Deze dienst is door een groep jongelui samengesteld. Het geheel zal een experi menteel karakter dragen. Een zestal jongeren zal aan deze dienst meewerken. Zij verzorgen de Schriftle zing enz. Door een andere groep is een kort hoorspel samengesteld en op de band opgenomen. Het zal tijdens de dienst wor den afgedraaid. Ook de collecte zal door de jongeren zelf worden verzorgd. Enkele nieuwe liederen zijn in de litur gie opgenomen, n.l.: „Komt laat ons vro-. lijk zingen" en „Het zingende woord". De muzikale omlijsting wordt verzorgd door de heer A. Koopman, orgel en de heer H. J. Fransen, trompet. Voorganger is Ds. Is raël en het thema van de dienst luidt: „Wat zegt men van jou Behalve 'de catechisanten en alle leden van de groepen zal men ook gaarne veel ouderen en jongeren verwachten, die hier met toe behoren. Velen zullen waarschijn lijk deze wel zeer .bijzondere dienst wil len meemaken. We zijn vroegtijdig opgestaan En aanstonds aan het werk gegaan. We plukten groen en bloemen fris En sierden onze morgendis. We hebben stiekem thee gezet En brachten Moeder thee op bed! Ze keek verbaasd toen, met een lach, Verklaarden wij: „'t Is Moederdag! En toen zij naar beneden kwam Géén zorg meer voor de boterham, Want alles was alreeds gedaan Wij konden zó aan tafel gaan. En toen zij ons cadeautje zag, Dat netjes bij haar bordje lag Toen steeg de vrolijkheid ten top: „Dit is van Zus dit is van Rob!" En héél de dag door zorgden wij Voor blijheid - zónder kibbelarij! I. C. BOERS—BLOEM. Zoals wij in ons vorige nummer reeds hebben gemeld, zal 't slot van de 10 x 10 actie mits het Bornse cabaret niet heel snel naar Holten komt worden gehouden met een dansavond in Amici- tia op zaterdag 19 mei a.s. Heel jammer is, dat de Kettely Sis ters niet zullen optreden, omdat een hunner verhinderd is, maar een van de Sisters, de Larense Siw Malmkvist, zal deze avond wel optreden. Een reden ge noeg voor alle jongelui om deze avond present te zijn. Vermeld kan nog worden, dat de Ulo met haar spaaractie, welke ruim f 470 opbracht; de f 1500 heeft volgemaakt. Binnenkort hopen wij de totale op brengst te kunnen publiceren. Op vrijdag 18 mei a.s. zullen vier echt paren hun gouden huwelijksverbintenis herdenken. Het zijn het echtpaar E. Ach terkamp en A. Achterkamp-Broekmaat, A. Bekkernens en Jonkvr. J. Bekkernens- van Coeverden, H. G. Jansen en A. Jan- sen-Koopman en B. J. Vukkink en J. V ukkink-Pinkert Van de drie eerstgenoemde gouden pa ren mogen man en vrouw zich nog in een goede gezondheid verheugen. Zij zullen deze dag' allen op meer of minder feeste lijke wijze herdenken. Het zal hen zeker niet aan belangstelling ontbreken. Mevr. Vukkink-Pinkert is ernstig ziek. Voor dit paar is deze mijlpaal een dag van stille overdenking. Mogen zij over tuigd zijn, dat velen met hen meeleven in deze omstandigheden. mei: kleutertentoonstelling mei: tentoonstelling Deventer 23 t.m. 29 mei: kalenderten - Bührmann. „Kindervisite" in de hal van juni: tentoonstelling van de samenwerkende ambachtskun- ■oorheen Goois Scheppend Am- Almelo: 9, 10 en 11 Deventer:. 12 t.m. 18 Fotokring; toonstelling Enschede: 2--17 mei: het raadhui Hengelo: 16 mei10 leden van stenaars (v bacht) Kampen: 110 mei: eigen werk van de amateur- schildersvereniging „De Varfdeüze" te Kampen 1219 mei: eigen werk van cle amateur fotoclub te Kampen. 22 mei4 juni: tentoonstelling „Kinder visite" REUZE KRENTEWEGGE EN GROTE TAART In het gezin W. Verveda-Stam, Industrie straat 2, waar men onlangs werd verblijd met de geboorte van een zoon hebben col lega's van de heer Verveda, die werkzaam is bij de Technische Dienst van de Coöp. Vleescentrale te Wierden, een krentebrood van maar liefst 1-70 meter en een taart met een doorsnee van 50 centimeter aan geboden. Het echtpaar A. Bekkernens en Jonkvr. J. Bckkernens-van Coeverden. Vrijdag 11 - vrijdag 18 mei van 6-8 uur: Inwisseling vakantiebonnen voor de Landbouw bij de heer H. Soer, Laren- seweg 3. Zaterdag 12 mei: Lompeninzamelingsaktie ten bate van „HMV", Zaterdag 12 mei, 8 uur: Dansavond van de W.S.V. „De Trekkers" in „Amicitia". Maandag 14 mei. 2 uur; Officiële opening Landbouwhuishoudschool. Maandag 14 mei: Lompeninzameling voor HMV in Dijkerhoek. Dinsdag 15 mei: Bezichtiging Landbouw huishoudschool (zie adv.). J Woensdag 16 mei: Laatste dag inlevering volmachten stemming gemeenteraad Woensdag 16 mei van 7-8 uur: Zitting Ter Horst Co. N.V. in Kledingmagazijn Beïtman (zie adv.). Vrijdag 18 mei, 7.30 uur: Vergadering af deling Holten Plattelandsvrouwen. De heer H. A. Witte veen verzorgt kamer planten. Vrijdag 18 en zaterdag 19 mei: Grote Farmshoprit en bezoek aan de Farmshop te Okkenbroek. Zaterdag 19 mei: Ronde van Overijssel. Zaterdag 19 mei, 7.30 uur: Dansavond in „Amicitia" als slot van de 10 x 10 actie (zie bericht) Dinsdag 29 mei, 20 uur: Kinderoperette in ..Amicitia" met opvoering van „Marjo- lijntje in sprookjesland". Donderdag 31 mei (Hemelvaartsdag): Con cours hippique Landelijke Rijvereniging „Bergruiters" bij café „De Poppe". HOLTEN Zondag 13 mei 1962 Ned. Herv. Kerk: 8.30 uur: Ds. Lamberts van Deventer; 10 uur: Ds. Lamberts van Deventer In beide diensten aan de uitgang: col lecte Kerkkoor 19.15 uur: Bijzondere Jeugddienst. Ds. Israël Dijkerhoek: 10 uur: Ds. Israël Aan de uitgang: collecte Kerkkoor Geref. Kerk: 10 en 3 uur: Ds. R. A. Hoog kamp. In beide diensten is de 3e collecte be stemd voor het Bouwfonds. Bij de uit gang collecte voor „Eigen Kerkbouw" ZONDAGDIENST DIERENARTSEN Weekeinde 12-13 mei: dierenarts Th. A. Oostenbrug, tel. 515 Geboren: Janna Egbertina. dv J. Trot- senburg en H. J. Dikkers. Luciën, zv H. Wilpshaar en M. de Jong. Henriëtte Wil ma. dv J. W. -Hulsman en J. H. Lan- deweerd. Ondertrouwd: G. J. Ulfman, 21 j„ Mar- kelo en G. E. W. Dikkers, 21 jr., Holten. J. H. Bronsvoort, 24 jr., Markelo en W. A. Slijkhuis, 24 jr. Holten. H. J. Aal- tink, 22 jr. en M. ten Dam, 20 jr., beiden wonende te Halten. Gehuwd: M. Legtenberg. 25 jr., Rijssen en W. H. Veneklaas, 23 jr., Holten. J. A. Bronsvoort, 22 jr.. Diepenveen en H. Oplaat, 21 jr.. Holten. Overleden: J. H. Hilverink, 79 jr., Zo merhuisjesterrein B 2a, overleden te Hen gelo (O.). BEVOLKING: Ingekomen: B. Manenschijn van Rolde naar Beuseberg 77. A. van Heuven van Staereling van Deventer naar Holterberg 2°- G. Smit van Hengelo (O.) naar Burg. v. d. Borchstraat 18. H. L. Kluin van Heeten naar Diessenplasstraat 15. Vertrekken: H. Klein Nulent van Kerk straat 3 naar Laren (Gld.). G. Offe- rij-ns en gezin van Oranjestraat 76 naar Bath-men. J. A. Paalman en gezin van Zomerhuisjesterrein D 7b naar Almelo. W. H. Veneklaas van Look 47 naar Rijssen. Gevonden: gewicht; wieldop van auto; doosje met ampullen; bedelarmbandje; regenbroek; kmderportemonnaie met in houd; huishoudtrapje: dameshandschoen: lipssleutel. Verloren: leesbril; wollen sjaal; pols horloge. Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie te Holten, doch uitsluitend tussen 9-13 en 14-22 uur. Op maandag 14 mei a.s. zal de Land bouwhuishoudschool officieel geopend worden. Het bestuur van de OLM heeft daartoe een groot aantal uitnodigingen doen uitgaan aan autoriteiten en agrari sche verenigingen. Zij vangt aan met een samenkomst c-m 2 uur in hotel Vosman, waar de voorzitter van de plaatselijke commissie van bijstand, de heer J. H. Sprokkereef te Holten en -de voorzit ter van de OLM. de heer D. J. Jonkhans, 'het woord zullen voeren. Daarna heeft de plechtige opening plaats door de inspec- trice van het Nijverheidsonderwijs, mej. A. K. v. d. Bout en is er gelegenheid tot feliciteren. Op dinsdag 15 mei d.a.v. bestaat er ge legenheid voor belangstellenden van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur om de I school te bezichtigen. Zoals bekend, is de school reeds vanaf september in gebruik, maar moesten in het gebouw, dat oorspronkelijk de be stemming had van lagere landbouwschool, nog verschillende voorzieningen worden •getroffen. De dodenherdenking was ook dit jaar in al haar eenvoud weer een aangrijpen de plechtigheid, waar de jachtende mens toch even stil bij wordt. Onder het luiden van de kerkklokken trokken de oud-strijders, vergezeld ook van vrouwelijke afgevaardigden van ver enigingen, het dagelijks bestuur der ge meente, de drie plaatselijke predikanten én enkelen, die zich bij de stoet aanslo ten, naar het monument der gevallenen aan de Molenbelterweg. HMV nam daar haar bekende plaats in. burgemeester Enklaar sprak enkele strofen van een ge dicht van één onzer verzetsdichters, leg de een krans aan de voet van het monu ment namens het gemeentebestuur en bleef enkele ogenblikken in gedachten staan op de piaats, waar Holten elk jaar weer haar mannen eert, die voor het va derland hun leven gaven. Zijn voorbeeld werd gevolgd door de heer C. Knijff, die namens de ou I-strijders een bloemstuk aandroeg, en door een tweetal jongelui van de plaatselijke CJV, die eveneens bloemen legden aan de voet van het mo nument. De heer G. van den Bos, die evenals voorgaande jaren, de leiding over de oud militairen ihad, herdacht de gevallen ka meraden door het opnoemen van hun na men. Met het Wilhelmus werd de korte plech tigheid besloten, waarna velen samen kwamen in de Geref. Kerk om de inter kerkelijke dienst bij te wonen, waarin -als liturg optrad Is R. A. Hoogkamp, Geref. predikant en de predikatie werd gehou den door ds C. C. Addink, Hervormd pre dikant. Op de Canadese begraafplaats. Een half uur eerder had burgemeester Enklaar, als voorzitter van het plaatselijk oorlogsgravencomité, in tegenwoordigheid van leden van dit comité en van het echtpaar Parson uit Toronto een krans gelegd aan de voet van bet -monument op de Canadese begraafplaats op de Holter berg. Dit Canadese echtpaar, dat het graf van zijn zoon bezocht en hier enkele da gen logeerde, was de volgende dag aan wezig bij de officiële herdenking op de Canadese begraafplaats te Bergen op Zoom. Ieder jaar wordt er huis aan huis ge collecteerd van de A.V.O. Dit is een Ne derlandse Vereniging van Sociale Zorg voor minder-validen. Om U meer bekend ie maken met dit prachtige werk, zal er een televisie uitzending komen, vermoede lijk op 16 mei a.s. Uw programmablad zal nauwkeurig vermelden op welk uur deze uitzending plaats vindt. De contactper sonen in onze gemeente, Ds. Israël en de heer M- Rouwenhorst hopen, dat velen zullen kijken naar deze uitzending, opdat wanneer straks de collecte gehouden wordt de opbrengst verheugend hoog zal zijn. Vijf Holtense jongelui, Marietje ten Velde, Mieke Jansen, Kees van Bruggen. Henny Achterkamp en Hanny Oolbek- kink, zullen zeker een prettige herinne ring bewaren aan het bezoek, dat het zilveren bruidspaar, Koningin Juliana en Prins Bernhard met hun vier doch ters, ter gelegenheid van de herdenking van hun 25-jarig huwelijksfeest, aan de provincies Overijssel en Gelderland brachten op zaterdag 5 mei j.l. De twee eerstgenoemde jongelui wa ren door de burgemeester aangewezen om de Holtense jongeren te vertegen woordigen in Zwolle in een samen komst van de Overijsselse jeugd met het Koninklijk gezin in de Buitensociëteit. Zij troffen het wel zeer bijzonder, want aan het tafeltje waaraan Marietje ten Velde zat nam Prinses Irene plaats er waren overal stoelen vrijgehouden en aan het tafeltje van Kees van Brug gen Prinses Beatrix. De prinsessen stel den allerlei vragen tijdens hun kort be zoek en zodoende ontstond een onge dwongen sfeer. Het Twentse jeugdorkest 40 leden in de leeftijd van 12-17 jaar concer teerde voor de hoge bezoekers o.l.v. me vrouw L. Driessenaar-Augustin, waarbij als solisten optraden Ada Brusse (harp) en Stans Wilmink (fluit). Prinses Irene babbelde zo druk, dat er geen tijd overbleef om bij de geser veerde koffie ook de cake nog te nutti gen. Het was bizonder gezellig. Mieke Jansen en Henny Achterkamp waren getuige in de Stadsschouwburg te Arnhem van de opvoering van het muziekspel „Wat denkt de jeugd van de toekomst?". Deze uitbeelding in woord en gezang verliep voortreffelijk en was bizonder interessant, zodat de beide Holtense afgevaardigden, die met de Bathmense jongelui door onze plaatsge noot, de heer A. Nekkers, naar Arnhem vervoerd werden, het erg leuk gehad hebben. Ook zij zaten in de onmiddel lijke nabijheid van de leden van het Koninklijk gezin. Hanny Oolbekkink heeft op geheel andere wijze bijgedragen aan het eer betoon aan het zilveren paar. Zij maak te deel uit van de praalwagen, die dooi de -gemeenten Hellendoorn, Holten, Om men en Rijssen, als de gemeenten welke het grootste en mooiste 'recreatiegebied van de provincie Overijssel vormen, was ingebracht om deze recreatiemogelijk heden uit te beelden in de optocht, wel ke in Zwolle voor het Koninklijk gezin defileerde. Zij was het meisje in de hangmat, die heel sportief het vakantie genoegen demonstreerde. De foto, die wij hierbij -afdrukken geeft er - zo goed mogelijk een beeld van. Het feest is voorbij, maar het is ken merkend voor onze Koningin, dat de jeugd er zo nauw bij betrokken werd.

Holtens Nieuwsblad | 1962 | | pagina 1