JUNI 99de" vakiiMtïe»mMand Het levensgeluk voor kinderen gaat U ter harte Schietseizoen gesloten Schouder aan schouder Zaterdag' 5 mei 1962 HOLTENS NIEUWSBLAD pagina 3 In onderstaand schema ziet u dat juni de mooiste maand is om met vakantie te gaan. Het aantal uren zonneschijn is gemiddeld hoger dan in de traditionele vakantie maanden juli en augustus. Tevens is het langer licht per dag en valt er gemiddeld aanzienlijk minder regen, kortom allemaal faktoren, die juni tot de mooiste vakantie maand maken. dagtemp. uren Regen zons in 0 C. zonneschijn in mm ondergang MEI 14,1 211 52 20.26 uur JUNI 16,3 223 57 20.56 uur JULI 18,7 199 78 20.47 uur AUGUSTUS 18,4 186 89 20.00 uur SEPTEMBER 15,4 146 71 18.54 uur Verder moeten we niet vergeten, dat in juni de natuur op zijn mooist is. De hete zomerdagen hebben nog geen schade aan bloemen en planten aangericht en de na tuur heeft nog niet te lijden gehad aan het intensieve bezoek van vakantiegangers in het hoogseizoen. Bovendien is het overal nog zeer rustig en de horeca-bedrijven en campings zijn niet overvol, terwijl bussen en treinen aan elke reiziger wel een zit plaats bieden. Ook zal uw gastheer of gastvrouw in juni meer tijd voor u hebben en u zult in de gelegenheid zijn om meer contact met de bevolking te hebben. Het is bekend dat velen gebonden zijn aan de maanden juli en augustus voor het nemen van vakantie. Juist ook om deze categorie in de gelegenheid te stellen ook met vakantie te gaan, doen wij een beroep op hen, die vrij zijn in de keuze van hun vakantie: probeer het dit jaar eens in juni, want: meer zon, meer ruimte, langere dagen, meer rust, meer gastvrijheid, vaak lagere prijzen in hotel of pension, en niet te vergeten ..de dank van velen, die nu uw plaatsje in het hoogseizoen kunnen inne men, kortom.meer vakantie". De Rayoncommissie van de KI-vereni- ging Zuid-West-Overijssel te Holten hield vorige week vrijdagavond onder voorzit terschap van de 'heer H. Bel-dman G-J-zn- haar jaarlijkse vergadering. Aanwezig waren een klein aantal veehouders, als mede de secretaris van de KI, de heer G. J. Rietberg en de hoofdinseminator, de heer H. Kers. Uit de mededelingen .bleek, dat het drachtigheidspercentage vooruit was ge gaan, terwijl de financiële toestand stabiel bleef. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd in de plaats van de heer H. Kloosterboer, die zich niet herkiesbaar stelde, verkozen de heer G. J. Klein Hegeman- De heer Kloosterboer werd door de voorzitter dank .gebracht voor zijn werk zaamheden, die hij met veel ambitie ver vulde. Na nog verschillende vragen te hebben beantwoord, drong de hoofdinseminator aan op meer stierenkeuze in Holten, wel ke gezocht moet worden in de bloedvoe- ring en die, gezien het stierenmateriaal, genomen kunnen worden zonder te ver vallen in wat men denkt, te oud sperma- Het oprichten van een kalveropfokclub MET MEKARE VEUR ONZE DORPSFANFARE Onder dit motto houdt onze plaatselijke muziekvereniging „H.M.V.W." op zater dagmiddag 12 mei a.s- in het dorp en de naaste omgeving de jaarlijkse lompenin zameling. De meeste huisvrouwen zijn reeds klaar met de schoonmaak of leggen de laatste hand aan deze „operatie". Ongetwijfeld is er weer veel aan de „oppervlakte" geko men waarvoor maar een bestemming is: de voddenman. Vandaag of morgen komt dan misschien de lompenkoopman om de mand of kist te ledigen en de huisvrouwen „vangen" en kele dubbeltjes of kwartjes. Van die paar dubbeltjes wordt U niet rijker en ook HMV niet, doch het geldt ook in dit ge val „Vele kleintjes maken één grote". Wanneer iedere huisvrouw de lompen beschikbaar stelt, zal het een flinke partij worden en zal de penningmeester met de opbrengst zeker in z'n sas zijn. De mannen van de inzamelingsploegen zouden graag zien, dat de lompen eventjes werden gebundeld of in een oude zak ge stopt. De opbrengst zal worden besteed voor het aanschaffen van een aantal nieuwe uniformen en instrumenten voor het jeugdensemble. met een z.g. studiegroep voor de fokkerij, werd als noodzakelijk genoemd. Om, de werkzaamheden zo goed moge lijk te doen verlopen en de drachtigheid nog wat te stimuleren, is het zeer gewenst dat men die koeien, die daags tochtig worden telefonisch opgeeft (tel. 445), die dan 's morgens het eerst 'kunnen worden geïnsemineerd. Na nog enkele mededelingen over de moeilijkheden met de stierenaankoop te hebben besproken, sloot de voorzitter on der dank aan allen deze kleine, doch pret tige vergadering. De leden van de schietvereniging „De Eendracht" kwamen de vorige week vrij dag in hun clublokaal, zaal Vosman, bij een onder voorzitterschap van de heer G. J. Breukink, ter afsluiting van het schiet seizoen en voor de bekendmaking van de eindstand der onderlinge competitie. Er is een goede opkomst geweest en ook de financiële toestand der vereniging is ge zond. Na een voorlopig verslag van de pen ningmeester de heer F. J. Sluiter werd be sloten tot uitloting van 28 renteloze aan delen van f 5.-, waaromtrent de eigenaren bericht zullen ontvangen. Uitvoerig werd gesproken over eventue le deelname aan de zomerfeesten met het koningschieten. Besloten werd voor eigen risico aan deze feestelijkheden, welke ge houden zullen worden van 31 juli tot en met 2 augustus, deel te nemen. In de maand augustus zal de vereniging 10 jaar hebben bestaan. Men hoopt dit 2e lustrum op enigszins feestelijke wijze te herdenken. Ook zal contact gezocht worden met om liggende schietverenigingen om na te gaan of regionale schietwedstrijden kunnen wor den georganiseerd, gedurende de zomer- maanden. Blijkens het door de secretaris, de heer A. Schuppert, opgemaakt overzicht werd de heer H. Klein Velderman, kampioen- schutter 1961/1962. Hem zal hiervoor een kampioenstrofee worden uitgereikt. Het algemeen gemiddelde na 4 ronden luidt als volgt: 1 H. Klein Velderman 41.65 pnt.; 2 J. Haan 40.80 pnt.; 3 H. Paalman 40.70 pnt.; 4 A. Schuppert 38.15 pnt; 5 H. Bolink 36.80 pnt.; 6 J. Bouwhuis 36.20 pnt.; 7 G. Jansen 36.15 pnt.; 8 G. J. Broekhuis 35.95 pnt; 9 F. J. Sluiter 35.90 pnt.; 10 A. J. Len- sink 35.60 pnt.; 11 G. Tuitert 35.60 pnt.; 12 A. Vincent 35.25 pnt.; 13 J. Tuller 34.50 pnt.; 14 J. ten Dam 34.05 pnt.; 15 J. Ros- man 33.50 pnt.; 16 G. J. Aaftink 33.25 pnt; 17 Joh. Paalman 32.40 pnt.; 18 A. Lubber - dink 32.10 pnt.; 19 J. H. Ebrecht 31.90 pnt; 20 D. Muller 31.70 pnt.; 21 G. Schuppert 30.10 pnt; 22 J. ter Maat 29.65 pnt.; 23 A. Paalman 29.05; 24 J. Arfman 28.70 pnt.; 25 J. Reinaardus 26.95 pnt.; 26 W. Aaftink 26.30 pnt.; 27 G. Bannink 26 pnt.; 28 M. v. d. Berg 22.15 pnt.; 29 G. J. Breukink 21.20 pnt. STRIJD OM HET HOLTENSE TWISTKAMPIOENSCHAP De twist, de nieuwste dansmode, het eerst in Amerika gelanceerd en daarna overgewaaid naar Europa, blijkt hier in Holten ook al verschillende beoefenaars te hebben. De twist is niet gemakkelijk en men moet niet alleen een goede muzikale opvatting hebben, maar bovendien over een uitstekende lichaamsbeheersing be schikken. In de feestzaal van hotel Vos man streden Holtense jongelui om de Hol- tense kampioenstitel. De muziek werd verzorgd door de Sensation Rockets, die er een gezellige avond van hebben ge maakt. De Kettely Sisters, charmante meisjes van de Wippert, zorgden voor zeer goede zang en het geheel was leuk en ver antwoord van opzet. De kundige jury stond voor moeilijke opgaven, maar uit de finale kwam bij de dames mej. Jetty van de Goot als Holten- se twistkampioene te voorschijn en bij de heren liet H. Petter zijn rivalen H- Maats en J. Stukker met voldoende ver schil achter zich om zich Holtens twistkam- pioen 1962 te noemen. Mej. R. van Beek en mej. Bertha Bekkernens kwamen op de tweede en derde plaats bij de dames. Er waren enkele mooie prijzen beschikbaar. Stel U eens voor, dat we in de wereld van de menselijke verhoudingen, dus in ons doodgewone dagelijkse leven, het tempo van wetenschap en techniek beza ten. Vermoedelijk behoefde U dan niet verder te lezen Bij alle vooruitgang is het leven kwets baar gebleven, wellicht kwetsbaar gewor den. En in de eerste plaats het leven van het kind. Immers: verwaarlozing, on macht, ontsporing en liefdeloosheidgaan hand in hand met welvaart, comfort, vrije zaterdag Er is véél onrecht in de kinderwereld. Door de dynamiek van ons hedendaagse leven gaan velen voorbij aan de zorg en de nood van tienduizenden jongens en meisjes. Dat zijn de vijftigduizend kinde ren, waarover honderden instellingery en verenigingen in ons land hun (helpende en beschermende) handen hebben uitge strekt. Maar er zijn er te weinig - helpende handen! Deze verenigingen van alle gezindten, die zich mogen noemen De NATIONALE KINDERBESCHERMING, vragen Uw hel pende hand: als kollektant(e), als recht streekse hulpbron door middel van een gift op postrekening 56 42 10 van de Stich ting SAKOR te Utrecht, of door uw bij drage in de KOLLEKTEWEEK van 7 t.e.m. 12 mei '62 Het gaat om de NATIONALE KOLLEKTE voor de KINDERBESCHERMING. De 50- duizend kinderen, die om welke reden dan ook geen onbezorgde jeugd kennen, ver trouwen op U! De Overheid doet wat zij kan, maar er is véél, héél veel nodig. Kinderbescher ming is een zaak van „gans het volk". In de Stichting SAKOR staan acht groepsfederaties, elkanders overtuiging respecterend, schouder aan schouder. Dat kan en dat moet, want het gaat om het Nederlandse kind. Daarom: onthoudt U zelf niet de vreug de van een gift en overweeg ernstig of U Uw vrije tijd als kollektant(e) in dienst kunt stellen van de kinderbescherming. Vermeerder de helpende handen! ZILVEREN PLAAT VOOR ZILVEREN PAAR Maandagavond heeft de koninklijke fami lie in het Concertgebouw in Amsterdam een avondfeest bijgewoond, aangeboden door het gemeentebestuur van Amster dam, waarop o.m. het nationaal geschenk werd aangeboden. Foto: burgemeester Mr. G. van Hall biedt hier als voorz. van het Nationaal Comité Huldeblijk aan het zilveren bruidspaar een zilveren grammofoonplaat aan waar op Wim Kan een speciaal programmaatje „Dag Koningin, dag Prins" had vastgelegd. HOLTEN 1—HAARLESE BOYS 1 3—1 WEET U DAT U een bevoorrecht mens bent? Omdat U kunt lopen. Omdat U kunt gaan zitten, gaan staan waar U maar wilt. Zo maar uit U zelf zonder de hulp van ande ren. HET IS ECHTER NIET VANZELFSPREKEND Er zijn duizenden en nog eens duizenden mensen, die bij alles wat ze doen op hulp van anderen zijn aangewezen. Die al die dingen, die voor U zo vanzelf sprekend zijn, nooit - of althans nooit meer - kunnen doen- Jonge mensen - kin deren nog - die heel veel zorg, verpleging en liefde nodig hebben. Allemaal dingen, die zij in het kinder-revalidatiecentrum de Johanna Stichting kunnen krijgen. Dit centrum is één der modernste inrich tingen van Europa, waar een voortreffe lijke staf van doktoren en verpleegsters, mede dank zij een unieke moderne me dische- en paramedische outillage ware wonderen verricht. Een centrum, waar jaarlijks invalide en minder valide kinderen tussen 2 en 16 jaar duizenden behandelingen krijgen. Duizenden spastische kinderen Duizenden kinderen, die door verkeerson gevallen getroffen worden en die zware verwondingen voor revalidatie moeten worden opgenomen - duizenden - dat lijkt heel wat! MAAR ER IS NOG ZOVEEL TE DOEN Er zijn nog zoveel kinderen, die ook be handeld en verpleegd moeten worden en die nu ergens verborgen een triest bestaan lijden. Omdat er voor hén geen plaats is!! Daarom is uitbreiding dringend noodzake lijk! Er zal een volledig geoutilleerd re-' validatie ziekenhuis gebouwd moeten worden. De opname-centra zullen uitge breid moeten worden om zoveel mogelijk patientjes in observatie te kunnen nemen- En daarom wenden wij ons vandaag tot U. Tot U, die al die „vanzelfsprekende"' din gen zoals lopen, staan en grijpen wel kunt doen! Wees dankbaar dat U dit kunt doen! En toon uw dankbaarheid door wat geluk te schenken aan de minder gelukkigen. Aan de vele duizenden kinderen, die reik halzend uitzien naar Uw hulp. Maar ook voor Uw gezonde kinderen is er een mogelijkheid om te helpen. Zij kunnen natuurlijk ook wat doen voor die andere kinderen, die het meestal moeilijker zul len hebben, maar die ook zo graag zelf standig willen zijn. Dat kunnen velen wor den, dank zij de hulp van velen, heel ve len. ook van kinderen! Voor de jongens en meisjes in Uw omge ving komt een mogelijkheid een jaar lang iets te doen. Door de verspreiding van ons boekje (U hoeft slechts de antwoordkaart in te vullen!) door het verzamelen van kleine giften in een gesloten busje, van hun naam en nummer voorzien, door de vragen uit gezonde kindermonden om iets te willen doen voor het kind, dat dapper probeert ook levensgeluk te vinden. Helpt U Uw kinderen hiérbij, dat helpt U dubbel. In een uitermate spannende en goed ge speelde wedstrijd kregen de Haarlese rood-witten een verdiende nederlaag te incasseren- De gasten startten goed en stelden de Holtense defensie al direct voor grote problemen. Vooral het samenspel was bij de rood-witten goed verzorgd. Na ongeveer een kwartier spelen kreeg de Haarlese Boys een uitstekende kans toen de Holtense linksback de bal niet kon wegwerken. Met een fraai schot werd toen keeper Vincent gepasseerd. Nog voor de rust wisten de Holtenaren de stand weer in evenwicht te brengen. Dit gebeurde toen M. KI. Velderman op rechts doorge broken, ten val werd gebracht. Uit de toe gekende strafschop scoorde H. Brands de gelijkmaker. Met deze stand konden beide partijen tevreden zijn. Na de thee bleef de verwachte meerderheid van Haarle uit. Het bleek al gauw dat het sterk verjongde elftal van de gasten niet meer het hoge tempo van de eerste helft konden opbren gen en gaandeweg werd Holten sterker. Een strafschop leek Holten een voor sprong te bezorgen, maar de debuterende G. Paalman schoot de bal over het doel. Vooral in de eerste helft speelde Paalman een goede partij. De Hlaarlese gevaarlijke midvoor werd deze zondag goed uitgescha keld door stopper H. J. J. ten Velde, die evenals H. Jalving en Kil. Velderman op een uitstekend gespeelde wedstrijd terug kon zien. Tien minuten voor 't einde zette ten Velde een goede aanval op, die door KI. Velderman uitstekend werd afgerond. Uit een moeilijke positie werd de Haarlese goalie kansloos gepasseerd. Even voor het einde bracht KL Velderman de stand op 31 toen hij de Haarlese defensie weer eens te snel af was. Door deze overwin ning en mede door het verlies vam leider Langeveen, staan de Holtenaren nu met een relatieve achterstand'van twee punten op de derde plaats'; De heer II. V Koldcweij. oud-hon<cl der o.l. dorpsschool en oud-landbouwonder- wijzer, ontving ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin de gouden ere-mcdaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Hier het moment waarop hem deze eervolle onderscheiding door de burgemeester Mr. W. H. Enklaar. wordl opgespeld.

Holtens Nieuwsblad | 1962 | | pagina 3