AGENDA Villa fam. Ten Bos gedeeltelijk door brand verwoest Gevonden en vertoren voorwerpen KERKDIENSTEN Burgerlijke Stand FiSinnieüws ZATERDAG 21 APRIL 1962 No. 16 Jaagang 14 HOLLENS NIEUWSBUD üsprijs van dit blad bedraagt f 1.50 per kwartaal N"™wshlad Adv.-prijs 1—15 mm. (a contant2.50. Iedere mm. meer f 0.10 O KJ HUUOIl, -I UUIl fjlj'} IÜIIIII!lllllllll]lllllllllllllllllllllllllllllllllll!!!!llllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllillllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllll)ll||||||||||||||||!llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|lll ZINLOOS „En indien Christus niet opgewekt is, zo is dan onze g g prediking ij del, en ij del is ook uw geloof." 1 Cor. 15 14. g IJdel betekent letterlijk „ledig", „zinloos". g Een ijdele prediking bestaat uit holle klanken, zonder wezenlijke inhoud, g uit een woordenpraal, die alleen de zinnen even betovert, maar niets, g niets, niets te zeggen heeft aan het behoeftige hart, dat naar vrede met jj God dorst. Zij is een veld met loze halmen, schoon-golvend als een gulden g zee, maar zonder een korrelke graan voor de honger der ziel. En dit wordt g nu de prediking des Evangelies, indien Christus niet opgewekt is; ja, dit wordt dan zelfs de a 11 erge trouwste prediking, waarin de volle Raad Gods g tot gemeente en wereld gebracht wordt. g Gij predikt dan bezielend over Jezus Christus als over de Zone Gods, die g in ons vlees is komen tabernakelen, vol van genade en waarheid, om zon- g daren zalig te maken. Gij roept allen tot het geloof in Hem, die méér dan g een mens is maar dat zou zinloos zijn, indien Christus niet krachtig g bewezen zou hebben de Zoon van God te zijn. g Als Christus niet zou opgestaan zijn, dan zou de zonde niet voor Gods g aangezicht bedekt en de dood niet verslonden zijn. g Zinloos, ij del zou uw geloof zijn. g Uit het bovenstaande is reeds af te leiden, hoe bedriegelijk uw geloofs- g vertrouwen op uw schuldvergiffenis op grond van Christus' Middelaars- J werk zou zijn, indien het graf Hem had kunnen houden, en Hij niet door de levendmakende macht des Vaders opgewekt was. Gelijk een edict waardelops is, wanneer er het koninklijke zegel aan ontbreekt, zo verliest Christus' zaligmakende werk alle betekenis en zin, wanneer God er zijn zegel niet aan gehecht heeft door Hem uit de doden op te wekken, gij zoudt er beschaamd mede uitkomen, uw geloof ware ij del. Er zit echter meer aan vast. IJdel is dan ook uw geloof, dat gij een levende Heiland in de hemel hebt. Het woord van de paasengel verliest alle kracht: „Wat zoekt gij de Leven de bij de doden?" Er is zonder open graf slechts een dode Jezus. En een 1 dode Jezus is er Eén, wiens hart niet meer voor u klopt, wiens oog u niet g gadeslaat, wiens arm verstijfd is en u niet kan ondersteunen, en wiens belofte een ongerijmdheid is, dat, waar twee of drie in zijn Naam ver gaderd zijn, Hij zelf met zijn vredegroet en zijn zegen in hun midden zal staan. IJdel is voorts evenzeer uw geloof, dat Hij in blijvende gemeenschap met u kan verkeren, zoals de rank in de wijnstok kleeft en daaruit zijn levens sappen betrekt. Alleen uit de verrezen Christus vloeien u toe de opstan dingskrachten, die de dood en ook de doodsheid uit uw ziel terugdringen om ze door een eeuwig, onvergankelijk, onverwelkelijk leven te vervangen. Een gesloten graf is nooit een springader des levens. Leven wekkende krachten ontspringen uit de verrezen Christus. IJdel is ook uw geloof, voor zover het zich richt op de verheerlijkte |j Christus in de hemel. Is Hij niet opgestaan, dan moet gij dat vaste ver- g trouwen op het huis des Vaders laten rusten. IJdel is dan ook uw geloof, dat Christus op de Troon aan Gods rechter- §f hand gezeten en met alle macht in de hemel en op de aarde beikleed is, g zodat Hij u altoos kan leiden, regeren,, helpen, redden en troosten, .gij zult gans alléén door het zware leven moeten gaan. IJdel is uw geloof, dat gij in Hem een le.vende Voorspraak bij de Vader jj hebt, en dat Hij, als gij wankelt of valt, voor u bidt, ja, dat Hij uw Hoge- priester in het hemelse heiligdom is, die voor u pleit op grond van zijn verzoenend werk, zijn stem, die in het graf verstikt werd, klinkt de hemelen niet door, indien Christus niet opgewekt is. IJdel is uw geloof, dat Hij wederkomt op de wolken des hemels om de M vierschaar te spannen en al het aardse onrecht recht te maken en aller schuld te vereffenen IJdel is tenslotte uw geloof, dat ook voor u de ure der opstanding tot gj zaligheid zal slaan, o, gij zijt de ellendigste der mensen, indien M Christus niet opgewekt is! Maar Godlof! Hij is dood geweest om uw schuld g te boeten en Hij leeft in alle eeuwigheid! M F. J. B. 1 OFFICIËLE CANDIDATENLIJSTEN INGEDIEND. Bij de dinsdag tussen 9 en 5 uur gehou den zitting voor de inlevering van de can- didatenlijsten voor de a.s. gemeenteraads verkiezingen zijn de volgende lijsten inge diend. Daarbij is niet - zoals aanvankelijk verwacht werd - een lijst van de „Boeren partij". Dezelfde partijen deel uitmakende van de huidige raad, nemen aan de stem ming deel, t.w. (alphabetisch) Algem. BelangV.V.B.: H. Klein Vel- derman (aftr.)J. H. Sprokkereef (aftr.); W. ten Berge (aftr.); J. W. Nagelhou- Klijzing; E. Wegstapel; J. F. van Geen huizen Jr.; J. Nikkels; J. H. Kalf sterman; H. W. Veneklaas; J. Brinks; E. Voordes; G. J. Jansen; W. Vlogtman; J. W. Nij- land; B. J. Krikkink; J. Oosterkamp. Anti-Rev. Partij: G. Landeweerd (aftr1); J. Rietman; D. Beldman (B 165); J. v. d. Meulen; A. J. Nijkamp; J. Beldman (B 77); G. W. Rietman; J. Wiggers; Joh. Aanstoot; H. Landeweerd. C.H.U.: B. J. Veneklaas Slots (aftr.); J.. Rietberg (aftr.); A. Westerik (aftr.); J. H. Bosschers; H. Stegeman; G. J. Riet berg; H. Beldman; A. J. Pekkeriet; E. Dikkers Wzn.; H. J. Struik; J. A. Wech- stapel; G. J. Meijerman. Het aftredende lid de heer M. Teeselink zal in verband met zijn leeftijd niet in de raad terugke ren. P.v.d.A.: H. Soer (aftr.); A. Jansen (aftr.); G. Brands (aftr.); H. Meerman; B. Broerc-Bos; L. Veneklaas; G. v. d. Bos; G. L. Scholten; J. Calkhoven; J. ten Wolt huis; H. D. Stukker; P. Viet. Een hevige brand, welke zich aanvan kelijk niet zo ernstig liet aanzien, heeft de riante villa van de heer J. H. ten Bos, industrieel, alhier op de Holterberg, zwaar gehavend. De gehele bovenver dieping van de linkerzijde is aan het vuur ten offer gevallen. De rechterzijde, omvattende de garage en de kinderka mers, welke alleen door een rieten over loop met het overige gebouw verbonden was, kon door 't optreden van de brand weer behouden blijven. Zaterdagmiddag omstreeks 1 u. werd de brandweer gealarmeerd voor brand op de Holterberg. Het bleek, dat er vuur zat in 't rieten dak om de grote schoor steen van de villa. Het vuur werd onmiddellijk bestre den met enkele stralen van de nevel tankwagen en met enkele stralen op de motorspuit. De brandweer slaagde er, onder leiding van haar commandant, de heer J. Louwerse, ten slotte in, na en kele uren van hard werken, de brand tot het rieten dak en de verdere boven verdieping te beperken. GOEDE HULP Door het gehuil van de sirene trok de brand een enorme belangstelling. Met behulp van de talrijke toeschouwers zag men kans een groot deel van de waar- OFFÏCÏËLE PUBLICATIES Herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen Burgemeester en Wethouders van Hol ten; gelezen het besluit van de gedepu teerde staten der provincie Overijssel van 30 oktober 1961, nr. 10421, 4e afdeling (provinciaal blad nr. 96) en de brief van de directeur van de ijkkring Zwolle van 2 april 1962, nr. 48S; brengen ter alge mene kennis, dat de herkeuring der ma ten, gewichten en meetwerktuigen in 1962 voor deze gemeente zal plaatshebben op plaats, dag en uur, als onderstaand vermeld: Holten: in het gebouw „Amicitia", Dorps straat 6, op woensdag 2 mei a.s. van 10.15- 12.30 en 13.30-16.30 uur, en donderdag 3 mei a.s. van 9.45-12.30 en 13.30-16.00 uur. In het bijzonder wordt nog de aandacht gevestigd op het volgende: 1 Aan de herijkplichtigen zullen door de dienst van het ijkwezen zoveel als mo gelijk is oproepingen worden gezon den, vermeldende het tijdstip, waarop de maten, gewichten en meetwerktuigen ter herkeuring aangeboden kunnen wor den. Men lioude zich, In zijn eigen belang, aan dit tijdstip! Er wordt uitdrukkelijk op gewezen, dat de verplichting tot devolle inboedel der benedenverdieping in veiligheid te brengen. Van de boven verdieping ging de inboedel vrijwel ver loren. De schade kan worden geschat op pl.m. f 40.000. De heer Ten Bos was tegen brand schade verzekerd. De benedenverdie ping leed waterschade. De oorzaak van de brand kon nog niet definitief worden vastgesteld. Men ver moedt, dat door vonken van het open haardvuur, dat nogal flink brandde, een in de schoorsteen zittend kraaiennest in brand is geraakt en dat hiervan bran dende stukjes in een kil van het rieten dak zijn gevallen, dat daardoor in brand is geraakt. De heer en mevrouw Ten Bos hebben nog getracht met emmers water het be gin van brand te blussen, maar bij rie ten daken, waar het vuur zich spoedig invreet, is dat meestal niet meer moge lijk. Omstreeks vier uur was men de brand meester en kon men een ploeg van de brandweer achterlaten voor nablussing en om de situatie in het oog te houden. De burgemeester, Mr. Enklaar, was op de plaats van de brand aanwezig, even als de groepscommandant van de rijks politie, de heer R. Petter. herkeuring blijft bestaan, ook al wordt geen oproeping ontvangen. 2 De maten, gewichten en meetwerktui gen moeten schoon, droog en roestvrij worden aangeboden om onderzocht te kunnen worden; ijzeren maten dienen van binnen en van buiten geverfd te zijn, koperen gewichten afgewassen en ook de- gaten gereinigd; ijzeren ge wichten mogen niet gepotlood zijn, fioch moeten roestvrij gemaakt en daarna ingewreven zijn met gekookte lijnolie. 3 De maten en gewichten moeten vóór 1 oktober 1962 gestempeld zijn met de letter z; bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken bestaat nog gelegenheid maten en ge wichten te laten herkeuren aan het ijkkantoor te Zwolle. Lombardstraat3 op elke maandag (uitgezonderd feest dagen) van 9-12 en 14-17 uur. 4 De maten en gewichten, die gestem peld zijn met het afkeuringsmerk O mogen niet in winkels, enz. worden te ruggebracht. 5 Ten bate van 's-Rijks schatkist moet voor het onderzoek der maten en ge wichten keurloon en voor het justeren der gewichten justeerloon worden be taald. 6 De milligramgewichten kunnen niet op de herijkzitting doch uitsluitend aan het ijkkantoor ter herkeuring wor den aangeboden. De gezegelde enve loppe, afgegeven bij de vorige verifi catie, moet met de gewichten franco per posk worden opgezonden, daar deze anders moeten voldoen aan de eisen, welke aan nieuwe gewichten worden gesteld. Voor elk gewicht dient twee dagen vóór de verzending van de gewichten een bedrag van 40 cent te worden overgeschreven of gestort op postre kening nr. 80763S van het ijkkantoor Zwolle, Lombardstraat 3. Holten, 16 april 1962. B. en W. voornoemd: W. H. Enklaar, burg. W. Beijers, Is. Gevonden: paar herenhandschoenen, da- dames polshorloge,- wieldop personenauto, bal, zilveren gulden, kleine witte hond, fox. Verloren: damesschoen, damesportemo'n- naie met inhoud, regenbroek, bruin-beige portemonnaie met inhoud, bruin lederen portemonnaie met inhoud, zwarte dames glacé, wieldop van Chevrolet. Inlichtingen dagelijks op het Groepsbu- reau der Rijkspolitie te Holten, uitsluitend van 8.00 tot 13.00 uur en van 14.00 tot 22.00 uur. Zaterdag 21 april: Laatste dag voor opga ve voor de allegorische optocht van 30 april a.s- Paasmaandag: 's middags en 's avonds: Dansen in hotel „Müller". Muziek: „The With's Commets" (zie adv.). Maandag 23 april, Paasmaandag, 's mid dags: Muziek in café „De Poppe" (zie adv.). 23 aprl, Paasmaandag, 's middags: Mu ziek in café „De Poppe" (zie' adv.). Maandag 23 april (2e Paasdag): Film in Irene (zie adv.). Dinsdag 24 aprjl, 7-45 uur: Bindingsavond van de bosbrandweer in „Amicitia". Woensdag 25 april 8 uur: Ledenvergade ring M.A.C. „De Holterberg" in café Vruggink. Woensdag 25 april 78 uur nam.: Zitting Ter Horst Co. bij de heer H. J Belt man (zie adv.). Donderdag 26 april: Zitting Boerenleen bank in Dijkerhóek (niet op vrijdag 27 april) (zie adv.). Zaterdag 28 april: Wandeltocht W.S.V. „De Trekkers". Zaterdag 28 april van 2 tot 4 uur: Verzil vering vakantiebonnen Bouwnijverheid voor 2e Paasdag en Koninginnedag, P. F. van Doorn, H. J. Wansinkstraat 25. Maandag 30 april: Alle winkels en zaken gesloten (zie adv.). Maandag 30 april en dinsdag 1 mei: „Bergruiters" naar Uelsen (Did.) voor deelname aan het internationaal con- cours-hippique, georganiseerd door de Reit- und Fanrverein der Niedergraf- schaft „Uelsen". Donderdag 3 mei: Jaarvergadering schaak club „De Pioniers" in hotel Holterman. Donderdag 3 mei, 's avonds om 8 uur: Al gemene Ledenvergadering Coöp. Boe renleenbank „Holten" in café M. Kalf- sterman (zie adv.). Zaterdag 5 mei: Lompeninzamelingsaktie ten bate van „HMV". Zaterdag 5 mei 1962: Dansen in ,,'t Bonte Paard". Maandag 7 mei 8 uur: Bijeenkomst Jonge Kerk in Irene. Ned. Herv. Kerk (Holten): le Paasdag 8.30 uur: Ds. Addink; 10 uur: Ds. Addink (m.m.v. Kerkkoor) Aan de uitgang van beide diensten Grote Paascollecte voor algemeen kerkewerk 2e Paasdag 10 uur: Ds. Polhuis van Colmschate. (Aan de uitgang grote Paascollecte voor algem. kerkewerk) „Irene": 10 uur: jongerendienst Dijkerhoek: le Paasdag: 10 uur: Ds. Israël (Aan de uitgang: grote Paas collecte voor algem. kerkewerk). 2e Paasdag: geen dienst Geref. Kerk. (le Paasdag) 10 uur Ds. Hoog kamp en 3 uur Ds. Veenhuizen van Goor. Paasmaandag: 9.30 uur Ds. Hoogkamp. Zangdienst m.m.v. de Chr. Gem. Zang vereniging „Soli Deo Gloria" Tijdens de Paasdagen is de derde collecte bestemd voor Algemeen Christelijke Doeleinden. Bij de uitgang collecte voor Eigen Kerk bouw. Zondagsdienst dierenartsen: weekeinde 21 en 22 april en Paasmaandag 23 april dierenarts G. S. Vegter, Telefoon 394. Geboren: Marjan, dv Y. Hoekstra en M. Nijholt, woonwagen aan de Waagweg. Ondertrouwd: H. W. Groot Wesseldijk, wonende te Laren (Gld.) en G. M. N. Arf- man, Stationsstraat 7. Holten. BEVOLKING Vertrokken: H. J. Haasjes van Kosters pad 9 naar Avereest H. M. T. Uitewaal van Holterberg 41a naar 's-Gravenhage A. Lodeweges van Beuseberg 73 naar Bathmen J. Jonink van Beuseberg 68a naar Gramsbergen. De actieve filmcommissie van „Irene" heeft voor Pasen beslag weten te leg gen op een wel bijzonder mooi filmpro gramma, dat ongetwijfeld een groot succes belooft te worden. De tweede Paasdag n.l. wordt ver toond de prachtige Duitse schlagerfilm in fantastisch mooie kleuren, getiteld Gitarren klingen leise durch die Nacht. De film die momenteel alle records in de Nederlandse theaters breekt en die zich afspeelt in het land met de eeuwig blauwe hemel, het zonnige Ita lië. Een juweel van een film met in de hoofdrol, de bekende schlagerzanger Fred Bertelmann, de zingende zwer ver. Verder ziet U in deze film nog meerdere bekende sterren, n.l. Margit Nünke, Vivi Bach, Peter Weck en Annie Rosar. „Gitarren klingen leise durch die Nacht" is de weergaloze combinaite van verhaal, muziek en natuur. Een combi natie die een ieder recht in het hart treft en onvergetelijk blijft. Een film vol romantiek, sfeer en zorgenvrij amusement. Kortom een film die alles heeft wat men graag hoort en ziet. Een bijzonder programma, waarvan ook de jeugd met volle teugen zal genieten en dat zeker niemand verzuimen wil. Leerlingen van de Gemeentelijke Middel- brachten een bezoek aan paleis Soestdijk. Prinses Marijke 't manuscript te geven van bare School voor Meisjes te Amsterdam Nel van don Berg was aangewezen qm een uit te geven boek over Amsterdam.

Holtens Nieuwsblad | 1962 | | pagina 1