HliTOE Welvetóo^d Een „Orlon" deken nu wan geheel Nederlands fabrikaat hengelo Adverteren Weer tongblaar geconstateerd OOTJE TEEM naar het eiland Orahoma precies de verf om het zelf te doen! M. VAN DER MAAT Hengeidemonstratie Candidatenlijst Algemeen Belang-V.V.D. Centrale Plattelands bibliotheek voor Overijssel Feestavond Jeugdclubs Dijkerhoek is BEKEND blijven Voetbal SDOL 1-Holten 1 1-9 Uitslag schaakwedstrijden Voetbalprogramma Excursie Herv. Vrouwengroepen Vergadering Chr. Plattelandsvrouwen Lezing voor de Dijkerhoekse vrouwen Voorlichting Zuiveibureau T ocr Vrijdag 6 april 1962 HOLTENS NIEUWSBLAD pagina 2 Het is weer voorjaar, waarin de na tuur zich in het nieuw steekt en waarin ook wij allen worden aangestoken door deze vernieuwings-bacil. De schoonmaak is hiervan o.m. een uiting. En al wordt met die schoonmaak woede door de mannen dan wel altijd de draak gestoken, met het resultaat zijn zij meestal best tevreden. Wat is er dan ook opwekkender dan een geheel schoon huis, waarin veelal ook wel het een en ander is vernieuwd. Mocht het zijn, dat uw gedachten nu uitgaan naar eens een andere deken - of wellicht wel meer-: er is nieuws van het dekenfront. Önze trouwe wollen deken kennen wij allemaal en daarover willen wij het dan ook dit maal niet hebben. Er is sinds kort een nieuwe deken aan de markt, die door een groot Nederlands bedrijf wordt gemaakt uit een „orlon- acrylvezel", die nu ook in Nederland wordt vervaardigd en wel in Dord recht waar een Nederlandse vestiging is gekomen van Du Pont de Nemours. Dit is de Hatéma-orlon deken. Eigenschappen en wasbehandeling De orlon-vezel bevat miljoenen lucht- celletjes, die als isolator werken (zoiets als een thermosfles). Zij sluiten de kou buiten en houden de warmte vast, 's zo mers iets minder dan 's winters. En dat is nu juist wat wij zoeken. Een deken uit dit materiaal is bijzon der licht van gewicht en heeft toch een groot warmtegevend vermogen. Kenmerkend is ook de zachtheid van het materiaal én de natuurlijke soepel heid, waarmee elke lichaamshouding wordt gevolgd. Heel belangrijk is, dat deze deken volkomen mot-, insecten- en schimmelvrij is en dus zonder gevaar kan worden opgeborgen. Een deken is elk etmaal in gebruik en moet dus góed kunnen worden gerei nigd. Wel deze kan zowel met de hand als met de machine worden gewassen, zonder dat hij krimpt of vervilt (van die nare pluisjes krijgt) en met behoud van de zachtheid. De vezel droogt snel, zodat de deken die 's ochtends wordt gewassen 's avonds weer kan worden gebruikt. Een duidelijke wasbehande ling is bij elke verpakking van een Ha- téma-orlon deken in gesloten. Wanneer v.h. J. A. v. d, BOS Dorpsstraat 10, Telefoon 538 Hetbestuur van de' Holtense henge laarsvereniging „De Rietvoorn" heeft zijn leden en een aantal leden van dé visclub „Ons Vermaak'' uit Rijssen maandag avond in hotel Holterman een aardige avond bezorgd door de heer J. Grutterink, sportvisser uit Hengelo te verzoeken een lezing te houden over de hengelsport. De causerie van de heer Grutterink ging gepaard met demonstraties met di verse soorten vistuig, waarvoor hij een kleine stand had ingericht, waaronder een mooie hengelboot van heel licht materiaal polyester met een gewicht van am per 35 kg.. De heer. Grutterink sprak over de di verse soorten hengels, de gewone vishen gel, de werphengel, de lichte, ultra lichte en vliegenhengel en vertelde daarbij over het optuigen en uitloden van de snoeren enz. Behalve dat de hengelaar zijn ma teriaal goed in orde moet hebben, dient hij aandacht te schenken aan het naderen van het viswater, de rust tijdens het hen gelen en tal van verdere bijzonderheden. Spreker spoorde zijn gehoor aan zo wei nig mogelijk met dierlijk aas doch uit sluitend met kiinstaas te vissen en vooral niét meer te vangen dan men voor eigen gebruik kan aanwenden. Men moet niet voor „Jan en alleman" vis willen mee brengen en er vooral voor waken, dat de buit uiteindelijk niet in het vuilnisvat te recht komt. Na zijn causerie heeft de heer Grutte rink de talrijke sportliefhebbers de di verse hengels laten zien en daarmede ge demonstreerd. De voorzitter van t„De Rietvoorn", de heer H. Hilverink, had aan het.begin van de avond de leden en de gasten uit Rijs sen welkom geheten en bracht nu de heer Grutterink dank voor zijn leerzame cau serie. Dë kandidatenlijst van de kiesvereni gingen Algemeen Belang-VVD, die bij de komende raadsverkiezng weer met één lijst zullen uitkomen, is als volgt samen gesteld: H. Klein Velderman, J. H. Sprokkereef, W. ten Berge, Mevr- J. W. Nagelhout- Klijzing. E. Wegstapc-i J.zn. (D 2), Joh. F. van- Geenhuizen, J- Nikkels (D 15), J. PI. Kalfsterman. H. W. Veneklaas (L 62), J. Brinks (B 149), E. Voordes (Hbk. 56), G- J. Jansen (B 122), W. Vlogtman (D 9), J. W. Nijland (E 43)), B. J. Krikkink (B 55) en J. Oosterkamp. men zich goed aan de wasvoorschriften houdt heeft men heel lang plezier van deze dekens en blijven zij er er als nieuw uitzien. Maten en kleuren Er is beslist keus voor iedereen, want zij worden gemaakt in 6 afmetingen en in niet minder dan 10 tinten. In een ge zin kan dus een ieder zijn eigen deken krijgen en behouden. Bij aankoop is hij verpakt in een plastic étui met een rits sluiting, dat zijn nut weer heeft bij het opbergen voor de eventuele „zomer- slaap" of bij het meenemen op reis. Een Nederlands kwaliteitsprodukt, waarmede u eens kennis moet maken. Uitleencijfer le kwartaal 20 gestegen De belangstelling voor het goede boek blijft in de provincie onverminderd toenemen. Dit blijkt uit de uitleencij fers van de Centrale Plattelandsbiblio theek voor Overijssel over het eerste kwartaal van 1962. In vergelijking met het eerste kwar taal van 1961 is er een toeneming van ruim 20% nl. 222.379 in 1961 tot 267.586 in 1962. Een vooruitgang van méér dan 20% boekten: Balkbrug, Bathmen. Dalfsen, Den Ham, Hasselt, Heino, Holten, De Krim, Kuinre, Lutten, Nieuwleusen, Rijssen, Sint Jansklooster, Tub'oergen, Vriezenveen, Vroomshoop, Westerholte en Wij he. Vrijdagavond, 30 maart, werd in ge bouw „Bethanië" de jaarlijkse feestavond gehouden door de beide jongens- en meis jesclubs. I-Ienk Rietberg opende deze avond met gebed en heette daarna de overvolle zaal hartelijk welkom. De jon gens en meisjes zo zei hij, hebben erg hun best gedaan om hun ouders te laten zien, wat zij zoal voor het voetlicht kun nen brengen. Diny Bosschers hield, zoals ook op de clubavonden gewoonte is, een inleiding over 2 Cor. 5 17 en 18, hande lend over „God de Heer vergeeft". Voor de pauze werd het toneel door de jongens in beslag genomen. Kleine to neelstukjes, afgewisseld met gedichten en grammofoonplaten van de zingende zus jes, maakte dat het allemaal vlot en ge zellig verliep. De jongens kregen hier voor een warm applaus. In de pauze werd gratis koffie met koek rondgedeeld en loten verkocht. Daarna kwamen de meisjes met een toneelstukje „Adieu Florence" en enkele korte schets jes, die ook erg in de smaak vielen bij de ouders. Daarna werden de door de jongens en meisjes zelf gemaakte voor werpen, waar ze weken aan gewerkt had den, verloot. De opbrengst hiervan was geweldig: 144,mochten de clubs in ontvangst nemen, wat de kas best ge bruiken kon. Ali Kalkman eindigde deze avond met dankgebed en wenste iedereen wel thuis na deze voor de ouders en voor de jon gelui zelf zo prachtig geslaagde avond. Afgelopen weekend twee grote verras singen bij de Holtense voetbaluitslagen. Het eerste elftal zorgde voor een klin kende overwinning, met maar liefst 91 werd het eerste elftal van S.D.O.L. uit Luttenberg geklopt. De tweede verrassing was de grote nederlaag, die het leidende Holten a te slikken kreeg bij de a-juniores van S.V.Z.W. uit Wierden. Wel een grote teleurstelling voor dc rood-zwarten, die een goede kans hadden, om de kampioenstitel te prolongeren. Nu kijken de Holtenaren tegen een achter stand van twee punten op, ten opzichte van de huidige leider Excelsior A. Het tweede elftal zet de nek aan nek race voort met leider Wierden 2. De Holtena- ren versloegen Enter 3 in Enter met 41 en Wierden 2 behield de voorsprong van één punt door Omhoog 3 een 31 neder laag te bezorgen. Verrassend kwamen de Holtenaren voor de dag; voor de rust bleek de Holtense voorhoede nog niet geheel warm gedraaid. Toch kwamen er nog twee doelpunten uit de vaak aardige combinaties te voorschijn. De Holtenaren speelden, met drie inval lers, een enthousiaste wedstrijd en de gastheren vertoonden voetbal, dat aan de weinige toeschouwers geen twijfel liet, over de lage plaats die de Luttenbergers op het ogenblik innemen. Toch wisten de blauw-witten nog voor de rust de achter stand tot 2—1 te reduceren. Na de rust werd de achterhoede van Luttenberg al spoedig overspeeld en de doelpunten vie len ais rijpe appels van een boom. Geen wonder dat vele supporters van de thuis club voor afloop al het terrein verlieten. Met veel moeite hebben we kunnen con stateren, dat de Holtense doelpunten wer den gescoord door H. Brands 1 X, H. J. J. ten Velde 3 X en M. KI. Velderman, die vijf keer het net wist te vinden. Door deze achterstand hebben de rood-zwarten een relatief puntenverlies op leider Lan- géVeen van vijf punten. Met nog acht wedstrijden voor de boeg zijn er voor de Holtenaren zeker nog goede kansen aan wezig voor verbetering van de positie. Dit komt ook al door de onverwachte neder laag van Haarlese Boys tegen S.O.S. Haarl. Boys 1 12 19 Langeveen 1 11 18 S.O.S. 1 12 17 K.O.S.C. 1 12 14 Sportl. Vr. 1 12 14 Dinkelland 1 12 13 Vabo 1 11 12 Holten 1 10 11 Manderveen 11 5 S.D.O.L. 1 11 3 Mar kei o V. 1 12 0 ENTER 3—HOLTEN 2 1—4 In een boeiende wedstrijd werd dit keer Enter 3 slachtoffer van de voor een kam pioenschap strijdend Holten 2. In de eer ste helft namen de IToltenaren een 20 voorsprong door Ulfman en Nijenhuis (ex- R.V.In de tweede helft lukte het nog beter met de Holtense combinaties. Hoe wel het terrein zeer zwaar te bespelen was konden de weinige toeschouwers toch nog goed spel zien. De Holtenaren bracht- ten de score op 04 alvorens de gasthe ren de eer konden redden door een defen sief out goed af te straffen. Eindstand van deze wedstrijd dus 14 in het voordeel van de Holtenaren. De uitslagen van de donderdagavond in het clublokaal, hotel Holterman ge speelde schaakwedstrijden voor de on derlinge competitie van de schaakclub „De Pioniers" luiden als volgt: W.G. v.d. HurkG. J. Kromdijk 1—0 F. J. HolP. M. van Walraven afgebr. mevr. HolH. Roelofs V2-V2 G. J. HoeveG. W. Knapen 10 W. G. MaatsJ. Steenbergen 01 Op 30 maart werd te Enschede de laatste wedstrijd door „De Pioniers" gespeeld in afd. 3A van de Twentse Schaakbond, tegen „Mat en Pat", al daar welke verloren werd met lV-2-2V>. De individuele uitslagen luidden als volgt: H. Pieper—F. J. Hol V2-V2 A. MeddelerP. M. van Walraven 01 A. van GooiG. A. Brands 01 J. EertinkH.H.J. Stukker 10 R. NijboerG. J. Hoeve 10 WiggersH. Roelofs 10 Stuivermevr. Hol 10 PenA. J. C. Brands 10 B. van GooiG. W. Knapen 10 J. WagelaarH. Stukker 10 Zaterdag: Holten Dde Zweef D 2.30 u. Holten CGFC B 3:40 u. Holten AExcelsior A 4.50 u. Zondag: R.V. 4Holten 3 11.00 u. Holten 2—SOS 2 12.00 u. Holten 1Haarl. Boys 1 2.30 u. Het echtpaar G. H. Paalman en W. H. Paalman-Boode. Neerdorp 48, hoopt vrijdag 13 april a.s. zijn gouden huwelijksfeest te herdenken. De heer Paalman is 78 jaar en zijn echtgenote 74 jaar. Beiden mogen zich nog in een goede gezondheid verheugen. Donderdag 5 april heeft een 40-tal da mes van de Hervormde Vrouwengroepen van Dijkerhoek en Holten een bezoek ge bracht aan de fabriek van de N-V. A. J. ten Hoopen en Zoon te Neede- De dames werden op hartelijke wijze ontvangen in de kantine. Onder aanbieding van een kopje thee werd een uiteenzetting gegeven van de produktie van de verschillende artikelen, die in deze fabriek worden vervaardigd en onder de naam „Koala" in de handel gebracht. Daarna vond de rondleiding plaats in de fabriek en men kon zien hoe de tricotages door middel van vernuftige machines gebreid en genaaid werden tot mooie pyjama's en degelijk ondergoed- Terugkomen in de kantine, konden on der het genot van een kopje koffie vra gen worden gesteld en werden inlichtin gen gegeven over de sociale verzorging van het personeel. Ter herinnering aan het bezoek ontvingen alle dames een klei ne surprise. Bij monde van de vice-voorzitster, me vrouw J. Maats-Offerijns, werd dank ge bracht voor de gastvrije ontvangst en de leerzame en interessante rondleiding. De leden van de plaatselijke afdeling van de Bond van Chr. Plattelandsvrou wen kwamen woensdagavond voor de laatste keer in dit seizoen in vergaderng bijeen in de bovenzaal van de „School met de Bijbel". De presidente, mevr. J. Rietberg-van Lindenberg, opende deze bijeenkomst met gebed, nadat gezongen was Psalm 89 vers 7- Zij las hierna het Schriftgedeelte Romeinen 13 de verzen 1-7 en sprak ver volgens een hartelijk woord van welkom, waarbij zij zich in het bijzonder richtte tot de spreker c.p deze avond, de heer G- ITosmar, wachtmeester der Rijkspolitie. De heer Hosmar, die tot titel van zijn lezing had gexozen: „Voelt U zich be dreigd?" stond uitvoerig stil bij de grote en vele gevaren, die er in het bijzonder voor de kinderen en de jeugd dreigen op zedelijk gebied. Sexuele misdrijven, waarvan we bijna dagelijks in de kranten kunnen lezen en waardoor het welzijn ook van onze kin deren ernstg in gevaar wordt gebracht of het gevoelen omtrent hetgeen in het open baar op sexuee! gebed betamelijk is, ern stig wordt aangetast. Na de pauze waarin koffie met koek werd gepresenteerd werden door de heer Hosmar een aantal vragen gesteld op verkeersgebied, waarbij verschillende on juiste antwoorden werden gegeven. De leerzame en gezellige vergadering werd door de presidente met dankgebed gesloten, nadat nog gezongen was Gezang 300 vers 1. In de afgelopen week zijn weer twee nieuwe gevallen van mond- en klauw zeer geconstateerd onder de varkens stapel van M. Schutte, Beuseberg 72 en D. Tempelman, Look 11. De aanwezige varkens zijn in het gemeentelijk abat toir geslacht. Op uitnodiging van de afdeling Dij kerhoek van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen sprak maandag in café 't Bonte Paard, mevrouw H. Ledeboer- Tideman, vrouwenarts te Wierden over een speciaal vrouwelijk onderwerp „Moeilijkheden in de overgangsjaren." Behalve een groot aantal leden kon de presidente der afdeling mevr. M. Reilink-Kers ook tal van belangstellen de dames uit de Schoolkring Dijker hoek welkom heten. In een zeer leerzaam betoog, waar-" naar met grote aandacht geluisterd werd besprak mevr. Ledeboer de on derwerpen. Van de gelegenheid om na de pauze schriftelijke vragen te stellen werd een druk gebruik gemaakt. De presidente heeft de spreekster dank gebracht voor de goede en leer zame avond. Onder auspiciën van het Nedei'lands Zuiveibureau worden thans weer voor lichtingsbijeenkomsten gehouden, die onder leiding staan van mevr. N. Eek- hof-Stork, de aan het N.Z.B. verbonden kooklerares en voedingsdeskundige. Een dergelijke voorlichtingsbijeen komst, waar mevrouw Eekhof of een van haar collega's het woord voert, zal worden gehouden op 5 april a.s. van 19.3021.30 uur in Zaal Vree Egberts, te Nieuw-Heeten. Deze avond maakt deel uit van een in het bijzonder voor huisvrouwen bedoel de serie voorlichtingsbijeenkomsten. Hierbij worden o.m. demonstraties ge geven en films vertoond. POEDER - ZALF - OLIE - ZEEP Aangevoerd: 265 runderen. Prijzen: 11 vette koeien van f 2,90 tot f 3,10 per kg slachtgewicht; 95 melk en kalfkoeien van f 900,- tot f 1100,- per stuk; 110 pinken van f 550,- tot f 800,- per stuk; 49 graskalveren van f 350,- tot f 600,- per stuk. Overzicht handel: handel kalm, prijzen onveranderd. In verband met mond- en klauwzeer geen aanvoer op de varkensmarkt. MOOIE OPBRENGST De ten bate van het Volkssanatorium te Hellendoorn gehouden collecte heeft in totaal f 572,70 opgebracht. te f 30. Een verbazingwekkende mededeling'. Ootje Teur had gedroomd, dat hij op een onbekend en onbewoond eiland aanspoelde, maar toen hij na deze droom weer ontwaakte, bleek dit inder daad waar te zijn. Hij lag naast zijn ten, toen hij een bekende stem hoorde, balk op een strand en ging rechtop zit- „Hallo!" zei die stem, „Ik zei nog, hou je aan de railing vast! Ik wou je juist nog vertellen van die matroos, die ik eens overboord heb zien slaan, om dat hij niet oplette! De woorden waren nog maar koud de haven uit, of ik zag je door de lucht vliegen. Ik probeerde je nog te pakken, maar het enige dat ik in m'n handen kreeg, was je pijp! Hier is tie weer, makker, wees er zuinig op!" Ootje Teur keek met verbazing naar Bram Steng, die blijkbaar ook op het eiland aangespoeld was. „Goeie, ouwe, brave kapitein!" zei hij met tranen in z'n ogen, „Ik. „Ja, al goed, al goed!" zei Bram Steng. „Wist je, dat we hier op Orobo- ma waren? Nee, zeker?" „Dit? Oroboma?" vroeg Ootje Teur verbaasd, „Dat is oen verbnzingwok kende mededeling!"

Holtens Nieuwsblad | 1962 | | pagina 2