Uit het plaatselijk Parlement Tweede feestavond v.v. „Holten" OOTJE TEMJIt naar het eiland Oroboma Schietwedstrijd Dijkerhoek-Holten ï- vJüOL huis I Plattelandsvrouwen kregen advies over oud worden Zaterdag 10 maart 1962 HOLTENS NIEUWSBLAD pagina 2 Begrotingsbehandeling openbaart nog veel verlangens omtrent verhoging leefbaarheid Bedrijfsleider g.e.b. benoemd Spoedig aardgas De gemeenteraad heeft zich woensdag onder voorzitterschap van de burge meester, Mr. M. H. Enklaar, in een middag- en avondzittng bezig gehouden met de behandeling van de gemeente- en bedrijfsbegrotingen voor het jaar 1962 en de afdoening van een vrij lange agenda, die tal van, meer administra tieve, punten bevatte. Bij de bespreking van net gemeentebeleid aan de hand van de begroting kwamen tal van verlangens naar voren, die onze vroedschap gaarne binnen afzienbare tijd uitgevoerd zou willen zien, maar waarvan het, gezien de financiële perspectieven, de vraag is of zij allemaal verwezenlijkt zullen kunnen worden. De raadsleden waren unaniem in hun lof voor de wijze waarop de begrotingen zijn samengesteld, maar konden geen waardering opbrengen voor het feit, dat door de nieuwe regeling van de financiële verhouding tussen rijk en gemeenten, de ontwikkelingsmogelijkheden van de gemeente voor de toekomst tot een minimum dreigen te worden teruggebracht. Dit kwam vooral tot uit drukking bij de algemene beschouwingen, waaraan deze keer door vijf leden werd deelgenomen. Ook de raadsvoorziter zag moeilijkheden, maar was anderzijds ook weer niet te pessimistisch gestemd, omdat de tijd dikwijls weer een oplossing van de problemen brengt. BOUWTERREINEN Voordat de raad in de begrotingen dook kwamen de andere punten aan de orde. Bij de aanvang sprak de burgemeester de beste wensen uit voor de gezondheid van de nestor van de raad, de heer M. Teeselink, die juist van een verblijf in het ziekenhuis in zijn woning was terugge keerd. Aan de heer Ph. Veldpape te Deventer werd een bouwterrein ter grootte van 1940 m2 verkocht voor de som van f 30-070 aan de fa. Gebr. Groot te Enschede 2205 m2 voor f 29.767,50 en aan de N.V. „Bimo" te Ermelo 9880 m2 voor f 148.240,—. allen gelegen in het plan Kolweg II. De heef Jansen (P.v.d.A.) pleitte voor het aanbren gen van een pad, vanaf de Oranjestraat met het oog op de neringdoenden in deze straat, welke suggestie het dagelijks be stuur in overweging zal nemen- Van mevr. A. Hofman-Mossink werd een stuk grond in hetzelfde uitbreidings plan aangekocht voor f 2006,25, terwijl van de heer A. Bulsink werd aangekocht een stukje grond met opstal in de voor malige Sikkenstraat voor f 3000, Aan de heer H. Stevens pachter van grond in dit plan werd afkoopsom van f 5971,29 toegekend. De huur van de wo ning Hölterbroek 10 (v.h. Wed. W. Schip pers) werd bepaald op f 10,voor tijde lijke verhuur. BEDRIJFSLEIDER Tot bedrijfsleider van het elektriciteits- en gasbedrijf werd vervolgens met alge mene stemmen benoemd de heer A- S. van den Berg, opzichter van het energie- en waterleidingbedrijf te Deventer De heer H. Huisman, opzichter van het g.e.b. werd bevorderd tot opzichter A bij dit bedrijf. Op grond van een meerderheidsvoorstel van B. en W. - de burgemeester had zich op grond van zijn dienstplichtvrijstellings- beleid van een medebeslissing onthouden - werd de enige voorgedragene voor de benoeming van slachthuisarbeider-schaal- knecht, de heer M. A. Bosschers, met al gemene stemmen als zodanig benoemd. Bij de bespreking van deze benoeming deed de voorzitter de mededeling, dat de thans aan de gang zijnde besprekingen omtrent een nieuw slachthuis zeer bemoe digend. zijn. Wat de keuringsdienst betreft hoopt men tot een samenwerking met Hel- lendoorn en Rijssen te komen. Tot arbeider op de wegen werd met 6 tegen 4 stemmen benoemd de heer G. Tui- tert, Larenseweg. De heer G. J. Tuitert verwierf vier stemmen. TARIEVEN G.E.B. Bij de formele vaststelling van de ge bundelde elektriciteitstarieven bleken er enkele vragen te rijzen bij de heren ten Berge (VVD), met het oog op de etalage en winkelverlichting en bij de heer Sprok- kerëéf (alg. bel.) terzake van de vastrech ten van landbouwschuren enz- Op verzoek van de voorzitter werd besloten hierop eventueel nader terug te komen. Voorstellen inzake levering van aardgas door het Rijk en verhuur van gasgeysers Donderdagavond had in het timmerbe drijf van de heer H. Koopman te Dijker- hoek de return-schietwedstrijd plaats tus sen de schietverenigingen „Dijkerhoek" en „De Eendracht" te Holten. Waren de Holtenaren bij de ontmoeting in Holten de Dijkerhoekse schutters nau welijks de baas gebleven, het verschil in punten was nu nog kleiner en bedroeg slechts 5. Dijkerhoek behaalde n.l. 365 en Holten 370 punten en verwierf daarmede de ook nu weer uitgeloofde beker. De individuele uitslagen waren: Holten: J. Haan 45 pt„ J. Bouwhuis 42 pt.. H, Paalman 39 pt., J. Tulier 39 pt., H. Klein Velderman 39 pt., A. Schuppert 38 pt., F. Sluiter 33 pt., A. Lensink 33 pt., G. Jan sen 32 pt. en A. Vincent 30 pt, Dijkerhoek: E. J. Broekhuis 42 pt., A. Tuitert 41 pt.. B. Nijiand 39 pt.. J. Ste vens 39 pt., J. Sluiter 37 pt., H. Sluiter 37 pt., J. Wagenvoort 35 pt., H. Koopman 33 pt., J. Klem Teeselink 32 pt. en A. M. Nij- kamp 30 pt. Op de personele baan was de uitslag: 1 J. Haan 45 pt., 2 E. J. Broekhuis, Dijker hoek 42 pt. en 3 J. Bouwhuis 42 pt. De prijzen waren een lauwertakje en me dailles. Vrije baan (ook vuurbuks): 1 B. Nij iand, Dijkerhoek 47, 2 J. Haan 46, 3 A. Schuppert 45, 4 J. Bouwhuis 45, 5 G. Jansen 45 en 6 G. Tuitert 45 pt. Windbuksbaan: 1 G. Jansen 36 pt.. 2 A Vincent 35 pt., 3 H. Paalman 35 pt.. 4 H. Klein Velderman 35 pt., 5 J. Bouwhuis 35 pt. Geluksbaan: 1 G. Bannink 282. 2 A. Vincent 279 en 3 B. Nijiand. Dijkerhoek 258. werden z.h.s. aangenomen. Eind april hoopt men het gas door de buizen te bla zen zo deelde de voorzitter nog terloops mede. Met het bungalowkamp Twenhaars- veld is een grootgebruikerscontract afge sloten. Een uitvoerige discussie had nog plaats over de verhoging van de rioolbelasting voor percelen van particulieren. Aangezien, blijkens een opmerking van de voorzitter, er nog een belangrijk na delig verschil bestaat tussen kosten en opbrengst van de rioolwaterzuivering zul len ook de bijdragen van de bedrijven moeten worden herzien. De raad verenigde zich met het voorstel om eigendom en beheer over te nemen van een gedeelte der Ericaweg met een zijtak naar de Molenbelterweg. DE BEGROTING Hierna werd overgegaan tot behande ling van de gemeente- en bedrijfsbegro tingen. De heer Soer (P v.d.A.) opende de de batten, waarin hij allereerst zijn teleur stelling uitsprak over het gering aantal woningwetwoningen, dat aan de gemeente Holten is toegewezen in verhouding tot de grote behoefte, welke momenteel nog aan woonruimte bestaat. Voorts wees deze spreker op de noodzaak van verharding van meer zandwegen, op de behoefte aan parkeerruimte en aan speelruimte voor de jeugd. Hij was het niet eens met de plaats, welke het dagelijks bestuur, naar hij meende, heeft uitgekozen voor de stichting van sportterreinen en gaf als zijn oordeel te kennen, dat de bestaande ter reinen in het Sportdal beter kunnen wor den uitgebreid. De heer Soer informeerde naar de bouw van de muziektent en de verlichting van het torenuurwerk en vroeg of de nieuwe recreatieweg niet een snelweg dreigt te worden, nu daar ver schillende bochten worden uitgenomen en of men bij de verbetering van de Molen belterweg, welke de uitmonding vormt van de autoweg, niet wat te royaal met de grond omspringt. Spreker wenste, dat met betrekking tot de bouw van het nieu we slachthuis thans de puntjes op de i worden gezet en vroeg of bij de komende dorpssanering de belanghebbenden in de opzet betrokken zullen worden. WONINGNOOD Zijn partijgenoot de heer Brands uitte zijn misnoegen over het woningbeleid, dat schreeuwt om een oplossing. Nog nooit zijn er zoveel bezoekers geweest op de zit ting van de woonruimtecommissie als de laatste keer, verklaarde spreker. Er staan nog meer dan 100 woningzoekenden op de pas gezuiverde lijst en de Holtenaren ko men praktisch niet aan de beurt, omdat er steeds weer woningen moeten worden beschikbaar gesteld aan onderwijzers, ambtenaren, mensen van de bedrijven enz. Op het zomerhuisjesterrein worden prach tige bungalows gebouwd, die bijna com plete woningen vormen en waarvoor wel 25 a 30 woningwetwoningen zouden kun nen worden gebouwd. Spreker weel wel, dat het college in deze geen schuld treft, maar zou toch gaarne zien, dat pogingen in het werk worden gesteld om meer wo ningwetwoningen te krijgen. De voorzitter beantwoordde elke spreker afzonderlijk en wees er op. dat de nieuwe financiële verhouding zo onaanvaardbaar is, dat zij beslist niet kan blijven bestaan. Wat de woningtoewijzingen betreft zijn tal van gemeenten veel slechter af. Het kwaad zit hem in Den Haag, doordat Overijssel een te kleine toewijzing heeft gekregen. De sleutel der verdeling, welke G.S. hebben toegepast acht spreker wel redelijk. Dat niet meer zandwegen ver hard kunnen worden zit hem in de te krappe begroting. Op de lijst staat weer een weg maar de noodzakelijke 407' ont breekt. De Cult. Techn. Dienst doet wat i zij kan. Er komt nog een voorstel omtrent j de bestemming van de saldi-reserve. SPORTD AL-PLAN Omtrent het sportterrein kon spreker de heer Soer wel gerust stellen. Het col lege is van het laatste plan afgestapt, om dat men op de duur midden in de be bouwing zou komen te liggen en nog reke ning moet worden gehouden met een evt. rondweg. Het is teruggekeerd naar het sprtdal-plan, waar men ook de muziek tent hoopt te doen verrijzen. De plannen zijn naar het bureau lichamelijke opvoe ding van de Veren, van Ned. Gemeenten. De parkeerruimte is een kwestie van de Rijkswaterstaat, ook daaraan wordt ge werkt/terwijl een speelterrein nog wel een dierbare wens zal blijven. Met betrek king tot de Molenbelterweg wees de bur gemeester er op, dat men zich niet meer kan stellen op het standpunt van 25 jaar geleden, maar rekening moet houden met de verkeersstroom over de Holterberg b.v. in 1980. Momenteel worden fietsers en voetgangers bijna in de berm gedrukt, terwijl twee autobussen elkaar nauwelijks kunnen passeren- De toestand is nu levensgevaarlijk. Het schilderachtige van het landschap zal heus wel zoveel mogelijk gespaard worden. In de vaststelling van 't tracé zijn de schoon heidscommissie van het Overijssels Land schap en het Staatsbosbeheer gekend. Tot aan de huidige fontein, welke verdwijnen gaat, zullen trottoirs gelegd worden. Ook wat het betrokken hotel betreft is het ge maakte alarm van alle realiteit gespeend. De torenuurwerkverlichting komt spoe dig, terwijl het plan voor de dorpskern' naar de Prov. Planologische Dienst is. Daarna volgt overleg met belanghebben den. PLANOLOGIE Aan het verzoek van de heer Brands om woningbouw toe te laten aan het begin van de Beuseberg' kan uit beleidsoverwegingen niet worden voldaan. Men dient zich een maal te houden aan het bestaande uitbrei dingsplan. Het goedkeuringsbeleid verzet zich niet tegen de bouw van de door hem genoemde zomerbungalows. Spreker is het eens met de uitspraak van de heer Landeweerd (AR) dat minder gesitueerden niets kunnen doen. Het bouw beleid brengt helaas mee, dat men wel eens hard moet zijn. OPENLUCHTTHEATER De heer ten Berge (VVD), die onlangs de plaats heeft ingenomen van de heer Wansink, hield zijn maidenspeech en wees op de noodzaak om bij de uitbreiding van de sportterreinen over te gaan tot de bouw van een muziektent en daar ook een open luchttheater te creeëren. Parkeerruimte aan de hoofdstraten achtte hij minder ge schikt- Deze moet elders gemaakt worden en men moet autobezitters met borden daarnaar verwijzen. Spreker zou gaarne van B en W, verne men, welke de plannen zijn met de oude ULO school en in hoeverre men 1 "/'o van de bouwkosten der nieuwe ULO kan be steden voor een cultureel doel. Voor de gemeente-arbeiders bestaat grote behoefte aan een overblijflokaal, omdat er 's mid dags maar een half uur schafttijd is. In verband met de bouwplannen van een nieuwe garage zou spreker toch gaarne een voorlopige oplossing zien. In verband met de te verwachten enorme toename van het verkeer, drong spreker er op aan om naast het bestaande viaduct een andere doorgang te doen maken voor wielrijders en voetgangers. VIADUCT De raadsvoorzitter zegde toe, dat b. en w. de suggestie van een openluchttheater nader zullen bezien. Er komen langs de Dorpsstraat parkeerhavens, maar de bur gemeester was het met de heer ten Berge eens, dat getracht moet worden ook el ders parkeerruimte te scheppen, zoals b.\ bij het VVV-gebouw. De oude ulo willen b. en w. zo gauw mogelijk slopen om zich zelf er voor te behoeden, dat daar nog weer iets ingestopt zal worden. Er zijn plannen in de maak voor een schaftlo kaal in het waaggebouw. Inderdaad kan 1% van de bouwsom .wan scholen voo een versiering worden aangewend, maar men zal dit moeten zien als een maxi mum. Inzake het viaduct is spreker het helemaal met de heer ten Berge eens. maar hier is het een kwestie van de Rijles- waterstaat en de Spoorwegen. Spreker- hoopt, dat de E8 in de toekomst wat soulaas zal bieden. De heer Rietberg (c.h. wees er vervol gens op, dat de woningbouw niet mag stagneren, er moet een zorgvuldiger af weging van de behoeften plaats vinden. Verharding van zandwegen acht spr. in het belang van de landbouw, de veehandel en het toerisme. Naar een aansluiting o;> de Roudaalterweg onder Markelo wordt met verlangen uitgezien. Ook de heer Rietberg pleit voor een betere sport- accomodate en vraagt zich af wanneer- de middelen ontbreken of de Rijksover heid wel voldoende inzicht heeft in de behoeften van de plattelandsgemeenten, alhoewel daarin ook verschillen bestaan. Spreker vraagt of het College enige ge dachte heeft hoe een beleid op lange ter mijn zal moeten worden gevoerd. De voorzitter dankt de heer Rietberg voor zijn lof voor de makers van de be groting. Zijn gebrek aan waardering voor de cijfers wordt door het College gedeeld. Ten aanzien van het beleid op lange termijn zou spreker willen zeggen: „Komt tijd, komt raad". Misschien dat do belasting nog wat kan worden ópgetrok ken of dat de minister de kraan open zal zetten. Wat de verharding der zand wegen betreft komt de CTD nog wel met plannen in verband met de 10 miljoen voor de lichte zandgronden. WELVAREND PLATTELAND Nadat de heer Westerik nog gepleit heeft voor het gebruik van de gelden uit het culturele fonds, door toneel- of mu ziekuitvoeringen, spreekt de heer Sprok- 26. Het schip is lek! Met moeite bewogen Ootje Teur en Bram Steng zich voort over het dek, dat de ene keer beklommen moest wor den en de andere keer voorzichtig af gedaald. Bram Steng had Ootje Teur voor de veiligheid bij een arm gepakt en loodste hem op deze wijze voort. „M'n pijp zit vol zout water!" klaag de Bram Steng. „D'r is geen aardigheid kereef zijn voldoening uit over de goede ontwikkeling in de gemeente onder lei ding van 't college en zijn medewerkers. Deze begroting voldoet echter bij lange na niet aan een beleid op lange termijn. Een gelijkmatige ontplooiing van de in dustriële bedrijvigheid en het platteland is zijns inziens noodzakelijk. Zo'n even wichtige ontplooiing komt een welvarend platteland ten goede. De meeste platte landers beschikken over electrisch licht, water enz., met de ontsluiting is men op de goede weg. maar met de leefbaarheid van het platteland is het nog niet zo goed gesteld. Spreker is bang voor het leeglopen van het platteland. Vooral ten aanzien van de wegen zal nog een ander beleid moeten worden gevoerd. Deze herfst 'waren de wegen eerst goed. Toen de regen kwam was er onvoldoende ontwatering, er zal derhalve meer aandacht moeten worden geschonken aan de bermsloten, dan zal het aan de wegen besteedde geld beter z'n rente opbrengen. De plattelandsjon geren zullen geconfronteerd worden met meer vrije tijd. Spreker zou in verband hiermede willen pleiten voor een goede manege, zodat de boerenzoons en -doch ters op waardige Wijze de ruitersport zou den kunnen beoefenen, hetgeen ook het toerisme ten goede zou komen. MANEGE De voorzitter verklaarde zich verheugd dat de heer Sprokkereef ook de functio narissen heeft genoemd bij zijn waarde ring voor de opmaak der begroting. Het beleid op lange termijn kan spreker vol komen onderschrijven. Regeren is voor uitzien. Daarbij komt men echter ook wel eens voor teleurstellingen te staan. Wat het onderhoud der zandwegen betreft is de raadsvoorzitter het met de heer Sprok kereef eens, maar als hieraan wat ont breekt komt dit door het tekort aan ar beiders. De suggestie van de manege zul len b. en w. zeker nader overdenken. Het is bekend, dat de Bergruiters een onvol doende oefenterrein hebben. Bij de artikelsgewijze behandeling van de begroting wordt besloten de vergoe ding voor autokosten te baseren op het oude reisbesluit. Het verzoek van de heer ten Berge om Veilig Verkeer het bedrag op de begro- handen Ui gj 'C-? ruw Of schraal süasüm HAME A-GE LEI l'»1" Het herdenken van het 40-jarig be staan van de voetbalvereniging „Holten" werd zaterdagavond afgesloten met een druk bezochte feestavond in zaal „Ami- citia". De voorzitter van de jubilerende club, de heer H. Klein Velderman, sprak een hartelijk woord van welkom en liet in een korte toespraak de belangrijkste ge beurtenissen uit de achterliggende 40 ja ren de revue passeren. Hij bracht HMV dank voor de muzikale hulde en sprak verder een hartelijk woord van dank tot de fa. H. J. Bouwhuis en Zoon voor het „reviseren" van de inhoud van de prijzenkast. De vele trofeeën staan en hangen er nu weer glanzend bij. Quiz. Evenals op de eerste feestavond werd het door bekende radio- en t.v.-artisten gebrachte cabaretprogramma „onderbro ken" door een gezellige quiz, die geleid werd door quizmaster Kees Schilperoort. De eerste prijs 24 repen chocolade werd gewonnen door mevrouw Bulsink- Eenkhoorn te Nijver dal, terwijl de dames Veenstra-Wegstapel. Bulsink-Pluijm en Keyser-Mossink een Iroostprijsje ontvin gen. Prijzen verloting. De prijzen van de verloting, die ter ge legenheid van het jubileum werd gehou den, vielen op de volgende nummers: Trekking eerste feestavond (witte loten): 104 (waardebon van f25,-) G. Brinks 441 (zwembroek) 749 (waardebon van f50,-) Hakkelt. Rijssen 1259 (slagroomtaart) 1327 (rood-zwart shirt) 1352 (waardebon van f250,-) J. Baltes, Beuseberg 1410 (zonnekapje) 1626 (doos toiletzeep) 1768 (waardebon van f 100,-) H. Lonink, Dijkerhoek 67 1776 (scheenbeschermers) 1783 (zwembroek) Trekking tweede feestavond (rode loten) 351 (doos lepeltjes) 403 (waardebon van f25,-) Krommedijk, Almelo 448 (elektrische straalkachel) 720 (1-pers. bestek) 749 (waardebon van f50,-) aan zo! Kom, laten we even uitblazen tegen de railing. Hou je goed vast, mak ker, want je bent overboord geslagen voor je het zelf weet. Ik herinner me „Kapitein!" riep plotseling een ma troos, die was komen aanhollen. „Er zit een groot lek in het schip, onder de waterspiegel! We hebben gedaan wat we kunnen, maar we kunnen het niet Bij brand- en snijwonden, Pijnlijke kloven. Ruwe handen, Schrale huid ting ad f 250.in de vorm van subsidie geheel of gedeeltelijk uit te keren, zal na der overwogen worden. Een beloning of kledingverstrekking aan de gemeente-arbeiders voor ontsmet ting van stallen bij veeziekten, waarop de heer Soer aandringt, zal nader worden bezien. Het presentiegeld voor de woonruimte commissie wordt vanaf 1 jan. 1961 ge steld op f 6.per vergadering. Bij de post onderhoud wegen dringt de heer Sprokkereef aan op volledige benut ting van het geraamde bedrag. De post bijdrage prov. wegen zal in de toekomst waarschijnlijk verdwijnen nu Ged. Staten door afschaffing van de sub sidies voor krankzinnigen de hierdoor vrij komende gelden o.m. daarvoor willen be steden. Langdurig wordt hierna gesproken over het besteden van gelden uit het culturele fonds. De voorzitter vindt de daarmede opgedane ervaring niet bemoedigend maar wil op aandrang van de vergadering nog wel eens een beroepstoneelgezel schap laten komen. De heren Soer en Brands zijn van oor deel, dat de gemeente plm. f 4000.extra betaalt door aansluiting der gemeente bij het Instituut Ziekenkosten Ambtenaren (I.Z.A. Bij aansluiting bij een zieken fonds had dit bedrag bespaard kunnen worden. De voorzitter is het hiermede niet eens. Terwijl de raad op de gedachte van deze leden niet verder ingaat, wordt de post 1 gehandhaafd. I CREDIETEN f Nadat de begrotingen zijn vastgesteld, worden door de raad nog de volgende credieten voor kapitaals werken toege staan. Maken dakkapel onderwijzerswoning Dijkerhoek f 1500.onderwijsmiddelen dorpsschool f 800.- sneeuwpoederblus- wagen voor benzinebranden f 5000.- nieuwe vrachtauto f 28.000.—. noodslacht- plaats f 12.000.uitbreidingen G.E.B. f 148.000.aula nieuwe begraafplaats f 23.000.riolering Oude Deventerweg f 23.000.—. Na een korte rondvraag sluit de voor zitter de vergadering. Schreurs, Rijssen 1413 (plastic emmer) 1414 (schemerlamp) 1551 (elektrische koffiemolen) 1581 (waardebon van f 250,-) J. ten Wolthuis 1619 (waardebon van f 100,-) A. Fransen 1647 (doos messen). Voor de afdeling Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen sprak dins dagavond in hotel Holterman mevr. Van Stapele-Manoth uit Steen wijk over de vraag „Is het de moeite waard om oud te worden?" Tegenwoordig bestaat een groot deel van de bevolking uit oudere mensen en volgens statistische berekeningen zal dat in 1980 meer dan 107 zijn. Ouder worden eist voorbereiding, het geen betekent, dat men op jonge middel bare leeftijd al moet overdenken en samen bespreken hoe men later het leven toch nog inhoud kan geven. Men moet jong bezig zijn, aldus spreekster, om oud het leven boeiend te houden en bewust leven naar geestelijke volwassenheid. Daarvoor is het nodig contact te houden met de medemens en relaties te onder houden met de andere generaties. Het is nodig tijdig om te schakelen en te bedenken, dat ouder worden niet betekent uitstel van sterven, maar wel levensver rijking kan inhouden, Daar het van belang is, dat de geest gehuisvest is in ;een ge zond lichaam, is het aan te bevelen matig te eten, hetgeen dan weer betekent wils- training. Het was eeri boeiende lezing, die dooi de talrijke aanwezigen bijzonder gewaar deerd werd en waarvoor de presidente, mevr. B. Broere-Bos, de spreekster harte lijk dank bracht. dichtkrijgen! Het hele achterschip staat I al blank! Het loopt er met teilen tege- lijk in!" Ootje Teur schrok van deze mede deling zo, dat hij vcor een moment bei- I de handen losliet en aan zijn hoofd bracht. Dat had hij beter niet kunnen I doen. want een seconde later voelde hij I zich opgetild worden door een grote I golf en ontdekte, dat hij de grond on- I der zijn voeten verloren had

Holtens Nieuwsblad | 1962 | | pagina 2