40 jaar voetbal in Holten noiruw s m lisu vvsula x> Internationale Voorjaarsbeurs 1962 12-20 maart Interessante lezing voor de Plattelandsvrouwen Brief uit Canada! Voor wie? „Fonkelend Diadeem" Op heterdaad betrapt J 5 s Familieavond CNV Voetbal Burgerlijke Stand Zaterdag 17 februari 1MU2 De Voetbalvereniging „Holten" gaat haar 40-jarig bestaan her denken. Dat zal op een feestelijke wijze geschieden en, we schreven het de vorige week reeds, daar is alle reden voor, want veertig jaar voetbal in het georganiseerd verband van een vereniging, velen zullen daar geen weet van hebben, is voor hen die de leiding heb ben, een hele opgave, maar achteraf ook een grote genoegdoening. Het oorspronkelijke „H.V.C.", dat door opname in de bond zijn naam veranderd zag in „Holten", heeft moeilijke maar ook schone dagen gekend, waaraan vele oud-spelers nog prettige herinneringen bewaren. Het werd opgericht door een groepje jongens, wier namen wij niet allen kennen - om welke reden wil de ons wel bekende name" dan ook maar achterwege laten - op 8 februari 1922 in de bakkerij van Gebr. Wansink. Vermoedelijk hebben de oprichters ter stond contact gezocht met de leiding van de toenmalige Twentse Voetbalbond, de TVB, en zijn zij spoedig daarna in de competitie opgenomen, want reeds in het najaar van 1923 begonnen de moeilijkhe den, omdat de ons toen regerende vroede vaderen zich ergerden aan de blote be nen-parade, die een uitvloeisel was van de omstandigheid, dat bezoekende ver enigingen zich in een café moesten uit kleden en zich in voetbaltenue naar het speelveld begeven. Voor de meeste kleine clubs was er geen andere mogelijkheid, omdat zij niet bij machte waren een kleedlokaal op hun terrein te bouwen. Vaak gingen de spe lers naar het terrein als juist de kerk aanging en het is niet onbegrijpelijk, dat sommige mensen zich daaraan ergerden. Bovendien moet men bedenken, dat men veertig jaar geleden heel anders tegen over de voetbalsport en de sport in het algemeen stond dan nu het geval is. Voet bal werd toen door velen als een ruwe sport gezien. De gemeenteraad vaardigde een voet balverbod op zondag uit en dat bracht niet alleen veel beroering in eigen plaats, maar zelfs in den lande gaf het tal van reakties. Clinge Doorenbos gaf er zijn visie op in „De Telegraaf" van 5 november 1923, die wij hier laten volgen: Langs de lijnen. VOETBAL OP ZONDAG Heel veel plaatsen in den lande Hebben een Gemeenteraad Zóó verstandig, zóó breed-denkend Dat je er verstomd van staat. Door een tapverbod behoedt 't Mensdom voor het dronkaards-lot En vaak komt er, voor den Zondag Naast dat tap- een trapverbod. Twee en twintig stoere knapen Op een frisschen Zon(ne)dag Op het vrije veld aan 't vechten Voor de eer der voetbal-vlag! Mensch! Ik schaam me voor mijn mensch-zijn. Als ~ik al die zonde zie. Zóó onder den blooten hemel Met een hééle bloote knie. Laat ons allen medewerken. Tot verdelging van dat kwaad. Laat ons goede burgers kweeken Voor den Nederlandschen Staat. In het helder winter zonlicht ligt een eenzaam voetbalveld; Het is zondag, dus het elftal, Is op non-actief gesteld. Een obscuur, vergeten kroegje Krijgt de jongens tot zijn gast Horretjes zijn voor de ramen. Kaarten, borrels in de kast. Als ook B. en W. verschijnen Doet de waard de luiken dicht; Och, een gokkie en een slokkie. Hier zijn we „uit het gezicht". Clinge Doorenbos. Het weekblad „Salland" of het Deven ter Dagblad dat kunnen we uit onze aantekeningen niet meer nagaan zag het op een wat andere wijze, maar veel waardering kon men voor het besluit van de toenmalige Hóltense vroedschap niet opbrengen, en voor het jonge „Holten" was het een strop, want ook sommige ouders keerden zich tegen het spel. De onbekende Deventer dichter schreef als volgt: GIEN VOOTBAL OP ZUNDAG'. De Road van Holten hef, met zeuven tegen vier stemmen besloaten 't vootbal- len op Zundag te verbéejen. Eén van de Roadslêejen vónd vöotbal 'n roew spul en 'n ander argerden zich d'r oaver, dat dé vöotbalspöllers 'half nakend oaver de weg loopt en zo de rustdag versteurt. Noar ahleiding van dit Roadsbesluut kriw'we 't volgende varsjen: Bravo! Zeed'lik, vrome Heeren Bravo! Holten's brave Road! Da'j dêe vóotbal-boel op Zundag Kort en krachtig tegengoat! Um half nakend doar te loopen, Langs de weg 't is ongeheurd! In 't vervolg wordt Holten's rustdag Nêet deur zo'n schandaal versteurd. Zeuven róadsluuj, nette menschen Brachten 't besluut tut stand, Holten is noe wisse en zeker De nétste plase in ons land! 's Zundags gien kabaal of harrie Stilte, oaveral in 't rond En de jonges, Allemoale züute Met 'n Lolly in den mond! Groote stêejen kunt 'n veurbeild Nemmen an Oew netheidszin; 't Noageslachte zal oe eeren Al zêe wie nog 't nut nêet in Moar met groote vreeze vrees ik Dat 't besluut oe rouwen zal En met oe elk Holten's borger, Want wat is dan 't geval? Deur 't verbod van Zundags-vóotbal Maak ie 't jonge volk dol. Want 't verloaten vootbai-spölveid Maakt de harbargen vol. Gelukkig viel het allemaal nog wel mee. De soep wordt nooit zo heet gege ten als ze op tafel komt. Van de uitvoe ring van het eigenlijke besluit, om zon der publiek te moeten spelen, is nooit veel terecht gekomen. Het werd al vrij spoedig wegens strijd met de wet inge trokken. De toenmalige burgemeester Baron van der Borch van Verwolde droeg de voetballers een goed hart toe. Mede door zijn toedoen herstelde de club zich spoe dig van de doorstane moeilijkheden en nam zij weer in bloei toe. ZWARE SLAG Veel ernstiger was de slag die haar trof 'door de dood van twee harer spelers Jo- harx Wansink en Herman Kalfsterman, die in de morgen van zondag 19 februari 1928 op weg naar een wedstrijd in Alme lo bij de Wind op de grens van Holten en Rijssen door een motorongeluk om het leven kwamen. Diepe rouw in twee be kende Holtense families, grote verslagen heid alom in de gemeente. De club wan kelde. Door een voorzichtig belei'd van hen, die haar bestuurden, kon geleidelijk de overtuiging groeien, dat men ondanks de ze zware slag, de voetbalsport zomaar niet in de steek kon laten. Het clubleven 'hernam geleidelijk weer zijn loop en zo is er vele jaren met wis selend succes gevoetbald. Persoonlijk hebben wij het genoegen gesmaakt om als secretaris-penningmees ter als het ware de leiding van de club te mo'gen hebben. Dat is ongeveer ge weest van 1924 tot 1939. Als ere-lid voe len wij ons nog altijd nauw met HVC ver bonden. TEGENSTANDERS Aanvankelijk waren het de Almelose Boys, later o.m. Lu.ctor, La Première of één van de lagere elftallen van Heracles in Almelo, die Holten de voet dwars zet ten om te promoveren naar de le klasse van de TVB. Aan de vele wedstrijden zijn bijzonder veel prettige herinneringen verbonden. GESCHORST In het jaar vóór de Tweede Wereldoor log 1939 stak de club zich in de nes ten door een ongerechtigde speler mee te laten doen één van de clubleden die geschorst was en dit niet eerlijk te er kennen. De hele vereniging werd door de bond geschorst. Later werd die schorsing natuurlijk op geheven, omdat men zijn fout erkende en men de voetbalspelers in Holten niet bui ten de lijnen mocht houden. De eerste wedstrijd, welke toen weer gespeeld werd (op 21 april 1940) was een vriendschappelijke ontmoeting tegen een elftal van het 5e Grens Bataljon (5 GB), dat hier toen gelegerd was. De voor-mobilisatie en daardoor het ge brek aan spelers, had Holten lelijk par ten gespeeld bij het voornoemde incident. GLANSPERIODE Een werkelijke glansperio'de beleefde de club in het seizoen 1948/1949, toen zij kampioen werd van de le klasse en promotoewedstrijden moest spelen voor de 4e klasse KNVB. Zware wedstrijden moesten eerst gespeeld worden in Twen te voor het kampioenschap, toen volgden de promotiewedstrijden, die ook veel van de spelers vex-gden. De laatste wed strijd tegen Pax in Hengelo (G.) behoef de maar gelijk gespeeld te worden om te- promoveren, maar tot diepe teleurstel ling van de vele supporters verloor Hol ten met slechts geringe cijfers; de zenu wen, voetbalmoeheid en het feit dat rnen Bets Stokkers missen moest, die in de competitie zijn been gebroken had. wa ren vermoedelijk de oorzaak, dat de rood zwarten het niet konden bolwerken. De volgende competitie verdwenen zij helaas ook uit de le klasse van de afdeling Twente van de KNVB. Maar een veel verheugender feit kwam er voor in de plaats. Er kwamen steeds meer junioren, die in competitieverband gingen spelen. „Holten" bleef springle vend. Het heeft nu drie elftallen in de gewone competitie en vier junioren-elf tallen. Dat brengt enorm veel zorgen mee. In het verleden was het optreden van het publiek dikwijls een bron van zoi'gen voor de club en had Holten in dat ver band niet zo'n goede naam. Gelukkig is dit geleidelijk anders ge worden, anders zou het bestuur ook niet de moed kunnen hebben om zijn zware taak met liefde te vervullen. Holten speelde vroeger aan de Marke- loseweg en sedert 1932 in het Sportdal. Het is niet doenlijk in dit kort bestek ook maar bij benadering een overzicht te geven van hetgeen zich in de afgelopen 40 jaar in de club heeft afgespeeld. Wij hebben hier en daar maar een greep ge daan Het is ook niet doenlijk alle functiona rissen met name te noemen die zich op enigerlei wijze voor de club verdienste lijk hebben gemaakt, maar enkele na men moeten toch wel genoemd worden (in de hoop dat anderen zich niet ge kwetst zullen voelen als wij hen niet noemden) n.l. van Henk Tulier, die van af .1940 penningmeester en van 1950 tot nu toe daarbij ook nog secretaris is. Hij heeft zeer veel gedaan voor de vereni ging want deze taak is lang niet eenvou dig. En de trouwe en actieve bestuurders Willem Oolbekkink en Johan Bronsvoort. Ook consul Hendrik Tieking was een trouwe waker over het terrein. Onder de energieke leiding van de te genwoordige voorzitter, de heer H. Klein Velderman, gaat „Holten" zeker een goe de toekomst tegemoet, als men de saam horigheid weet te Betrachten en de liefde voor de sport niet ontbreekt. Wij wensen ons „good old HVC" een gelukkige toe komst en prettige feestavonden toe. W. BEIJERS. ff'f&V* *4*/' Op bovenstaande foto ziet men een elftal uit het jaar 1938 of begin 1939 toen Holten I een goed figuur sloeg in haar afdeling. In hotel Holterman sprak donderdag avond voor de afdeling Holten van de Bond van Plattelandsvrouwen mej. R. Rot- tink, landbouw'nuishoudlerares uit Del den over haar reis naar de zuidelijke sta ten van Noord Amerika, oud-Mexico en Canada. Enkele jaren geleden heeft mej. Rotting op uitnodiging van het ministerie van Landbouw in Amerika enkele semesters college gelopen in de landbouwhuishoud- kunde en economie en zodoende de gele genheid gehad veel van dit land te zien. Op haar onderhoudende en plezierige manier vertelde zij over de schoolkinderen in New Orleans in de staat Louisiana, die soms wel tot 80 km. met de schoolbus moeten reizen om naar school te gaan, van de rijdende plattelandsbibliotheek en het eveneens rijdende test-laboratorium voor grondonderzoek. Op prachtige kleurendia's zagen de tal rijke bezoeksters de zo beroemde Ameri kaanse keukens, grote en kleine plantages, dë bloemen van de katoenplant, die maar twee dagen bloeien, de éne dag wit en de andere dag rood, het melaatsen ziekenhuis één op de vijf op de wereld, waar de pa tiënten met de moderne middelen tegen woordig vaak met 3 jaar weer genezen zijn. Ook oud-Mexico bezocht mej. Rottink, waar haar de tegenstelling tussen weelde en armoede erg opviel. Prachtige gebou wen, zoals het 13 verdiepingen hoge lees zaal van een universiteit, welke helemaal van ftiozaïk was en de holen zonder deuren of ramen, waarin toch mensen woonden. Ook de stierengevechten heeft zij van na bij meegemaakt. In Washington werd o.a. het Witte Huis en het Capitool bezichtigd en in Canada de Fordfabrieken, waar iedere minuut weer een nieuwe auto klaar is. In Twentse klederdracht heeft mej. Rottink heel veel lezingen over ons land gehouden, wat haar in dal warme klimaat menig zweetdruppeltje heeft gekost. De presidente mevr. B. Broere-Bos bracht mej. Rottink dank voor haar leer zame en onderhoudende lezing. Aan het- begin van de vergadering wer den eerst enkefe huishoudelijke zaken be handeld. Besloten werd in de week van 2631 maart weer mee te helpen aan de jaarlijke collecte voor het Sanatorium te Hellendoorn. De volgende vergadering werd gesteld op 6 maart. Bij de familie E. Paalman, Neerdorp 87 wei'd onlangs door Tante Pos een brief uit Canada bezorgd, die bij opening niet voor de familie P. bestemd bleek te zijn. De adressering luidt: Miss/Mr. Paalman. Holten, Holland. Hebben wij het goed gelezen, dan is de afzender: Bill Bellway, RR 3, Sackville, New Brunswick, Canada. De brief (in het engels geschreven) kan worden afge haald: Kolweg 14. De a.s- Voorjaarsbeurs, die van 12 tot en met 20 maart zal worden gehouden, en die in het teken van Bouw- en Transport zal staan, za! met zijn omvang van 80.000 m2 de grootste zijn ooit in Utrecht en Neder land gehouden. Bijna 45-000 m2, met name bijna het gehele zgn. Croeselaanterrein zal door Bouwmaterialen en -machines in be slag worden genomen, een 10.000 m2 méér dan de laatste Bouw- en Transportbeurs, die in 1960 plaats had. De aanvraag voor deelname was zo groot, dat de direktie van de Koninklijke Nederlandsche Jaarbeurs extra voorzie ningen moest treffen, om het ruimtepro bleem op te lossen. Daartoe heeft men van de gemeente Utrecht het gebruiksrecht verkregen van een groot deel van het zgn. Veemarktterrein, het terrein dat ongetwij feld in de naaste toekomst zal worden be stemd voor uitbreidingen van de Utrechtse Jaarbeurs. Ter voorbereiding van deze Voorjaars beurs. werd ook de bestaande Julianahal verbouwd en qua expositie-oppervlakte verdriedubbeld, terwijl speciale ruimten zijn gecreëerd voor het ontvangen van buitenlandse gasten, journalisten, terwijl de ingangpartij een veel monumentaler aanzien heeft verkregen. Tevens zal, kort voor de opening van de Beurs, het nieuwe Jaarbeurskantoor in gebruik worden genomen, waarmee niet alleen de staf, na veertig jaar, een waar dig huis heeft gekregen, maar bovendien nog een nieuwe expositieruimte annex kon worden toegevoegd aan de x-eeds be staande gebouwen aan het Vx-edenbux-g. Door deze ruimtevei-groting heeft men ook op het Vredenburg een zo lang gekoestex-de wens in vervulling kunnen doen gaan, tot hergroepering der aldaar manifestex-ende gx'oepen. Bovendien heeft men enkele gi'oepen kunnen uitbreiden en samenbun delen tot veel representatievei'e eenheden. Zo is op het Vredenburg op de parterre de groep Lederwaren terecht gekomen, die nu vier maal per jaar beurs houdt, n.l. behalve tijdens Voox-- en Najaarsbeurs Julianahal op het Croeselaanterrein. Beneden is nu ook meer ruimte geko- Weer brengt de Zendingscommissie der Hervormde Gemeente een prachtige boei ende kleurenfilm „Fonkelend Diadeem", die ons aan de hand van het levensverhaal van Yesudass. een Indiase jongen uit een klein kasteloos dox-pje, voert door de sa menleving van India met zijn scherpe, maar langzamerhand verdwijnende kasten, tegenstellingen, opbloeiende scholen, uni- vei-siteiten en internaten, de macht van de Hindoegodsdienst; en het bescheiden wex-k der daar verenigde Protestantse Kei'ken. Zo krijgen we door deze intex-es- sante kleux-enfilm een kijkje in het verre India. We voelen iets van de schrijnende armoede der kastelozen en van dé diepe ellende, die de gevreesde epidemieën ver- oorzaken. Wij komen' onder de indruk van de gigantische Hindoetempels en de grote rijkdommen, die daarin zijn verwerkt. Maar we merken ook iets van het Evan gelie, dat hier als een mostex-dzaadje aan het werk is. U hebt i-uimschools de gelegenheid deze film te zien, want zij wordt, telkens des avonds om half 8 vertoond: op donderdag 22 februari in „Bethanië" te Dijkerhoek, op vrijdag 23 februari in de School te Es- pelo en op zatex-dag 24 fe'ox-uax'i in „Irene" te Holten. De toegangsprijs bedraagt f 1,- Zolang de voorraad strekt zijn kaarten aan de zaal verkrijgbaar, maar in voor- vexkoop zijn de toegangskaarten vanaf 15 februari a.s. bij: W- Drent, Oranjestraat 18, H. J. Beltman, Dorpsstraat 9, H. A. Schutte, Dijkerhoek 62, H. Slijkhuis. Es- pelo 31. Boekhandel Walraven .Doxps- straat 62. ook in januari (samen met de Souvenirs) en in juli (van 3 t.m. 7) tijdens de zgn. Zomervakbeurs voor Koffers en Leder waren. Deze ruimte werd gewonnen om dat de Textieljaarbeurs, die daar vroeger tentoonstelde, voortaan tijdens de Na- jaarsbeui-s zal manifesteren en wel in de Zondagmorgen heeft de 16-jarige A v. K., die met een tweetal an- dere vex-pleegden uit de Rekkense 9 Inrichtingen te Eibergen was ont- vlucht, tijdens de dienst in de Ge- f reformeerde Kerk te omstreeks kwart voor elf, de oude gestolen J bi-omfiets waarmede hij naar Holten gekomen was, verwisseld J voor een nieuwe brommer, welke bij de kerk stond geparkeerd. 9 Het was echter wel een typische samenloop van omstandigheden dat de eigenaar van dit voertuig de heer H. KI. N. uit Markelo, 5 die boven op de galerij zat, dit misdrijf zag gebeuren. Hij verliet onmiddellijk de kerk en zette de achtervolging in, waarbij de jeug dige dief pech had, omdat hij de brommer niet aan het lopen kon krijgen. Hij liet het kax-retje in de steek bij het postkantoor en nam de benen. Enige tijd later is hij door de rijkspolitie op het groepsbureau had men het ge beurde reeds opgemerkt op de Deventerweg aangehouden en vervolgens aan de Deventer poli tie overgegeven, waar hij het eerste karretje had ontvreemd. De 6-jarige Gerrit den Heijer, had de jeugdige boosdoener ach- ter de huizen zien vex-dwijnen en 2 mer. hem geschaduwd en heeft later met zijn 16-jarige broer Rinus de politie een tip gegeven, waar hij te vinden was. Zo bleef de heer KI. N. in het gelukkige bezit van zijn brom men voor een inmiddels sinds de afgelo pen Najaarsbeurs uitgebreide en geperfec tioneerde groep Baby- en Kleuterartike len, waar nu practisch de gehele branche is vertegenwoordigd. Nieuw op deze Vooi-jaax-sbeurs, in de consumptieve sector, is bovendien een grote en bijna voltallige deelname van de groep Foto- en Filmartikelen, die voort aan elk voorjaar - het meest gunstige seizoen voor deze bx-anche - zal deelnemen terwijl op dezelfde plaats (de gaanderij der laatste hallen) in het najaar de gi-oep Kantooi'benodigden een plaats zal vinden. In gebouw „Rehoboth" zal donderdag avond de jaarlijkse familie-avond worden gehouden van de plaatselijke afdeling van het Chr. Nationaal Vakverbond (CNV). Door districtsbesluurder J. H. Kx'oos- hof zullen eixkele aktuele zaken worden behandeld, terwijl na de pauze de Nij- verdalse Toneelvereniging NTV voor het voetlicht zal brengen het toneelstuk „De rauwe grond" door Arie van der Lugt. De schrijver tekent in het stuk (speel tijd pl.m. 2 uur) hoe mensen zich gedra gen in levensvreugde en levensellende. Hoe een boer aan zijn grond gehecht kan zijn en tot welk spel een mens in staat is als het om geld gaat. Ook niet-leden zijn op deze avond die om half acht begint hartelijk wel kom. AANBESTEDING ULOSCHOOL Ten gemeente huize heeft maandag voormiddag bij ondei-handse inschrijving de aanbesteding plaats gehad vanhet bouwen van een School voor uitgebreid lager onderwijs in de Gaarden, onder ar chitectuur van het architectenbureeau L. C. v. d. Bovenkamp en M. v. Guylik. Er werd als volgt ingeschreven: Perceel I (gehele bouw zonder het schil- derwerk Fa. A. Koopman en Zonen f599.700. Fa. H. Koopman en Zoon f597.460.-- Fa. B. J. Vukkink f 595-250, Fa. Roelofs en Haase, Rijssen f554.500. Begroting f 52S.485. Perceel II (schilderwerk): N.V. „Schilderswacht",. Almelo f 45.500.— Fa. IT. Dekens. Almelo f47.000. Fa. A. Schipper f47.333.— Fa. Gebr. Maats f48.870.— Fa. Ter Harmsel, Rijssen f53.668. Begroting f45.874. Burgemeester en wethouders zullen zich over de gunning nader beraden. Voor het eerst sinds lange tijd was ex- weer aktiviteit op de Twentse voetbal velden. De wedstrijd KOSC 1-Holten 1 werd wegens slechte teri-einomstandighe- den uitgesteld. Hiéronder volgen uitsla gen en standen van de tweede klasse. Tweede klasse B: Spox-tlust Vr.-SOS 31 VABO-Haax-lese Boys 00 Langeveen-Markelo Vooruit 41 Langeveen 915 KOSC 9—14 Iiaarlese Boys 813 SOS 10—13 VABO 912 Sportclub 910 Holten 88 Dinkeltand 85 Manderveen 83 SDOL 8—3 Markelo Vooruit 100 Holten 2-Wierden 2 I1 In deze wedstx-ijd waren de twee hoogst geplaatste elftallen elkaax-s tegenstander. Een vooral in de tweede helft sterk ver dedigend Holten 2 zorgde voor een ge duchte tegenstand en het resultaat was een zeer verdienstelijk gelijkspel. De Holtenax-en wisten door H. Brands de score te openen. Dit gebeurde even voor de rust. Vlak voor het einde wisten de Wiedenaren hier pas een antwoord op te geven. Tot die tijd wist de Holtense de fensie, vaak nog gesteund door vooi-hoe- despelers, de geel-zwax-ten van het sco- x-en af te houden. In de eex-ste speelhelft kregen de talrijke toeschouwers een aai-- dige wedstrijd te zien met oppermachtige defensies; In de tweede helft bleek' dui delijk, dat de techniek en de conditie van de Holtenaren nog niet de gewenste hoog te hebben bereikt. Maar vechtlust en teamgeest hebben dit elftal al naar de tweede plaats geleid met slechts één ver- liespunt meer dan de Wierdenaren. Holten 3-SOS 3 8—0 In een eenzijdige wedstrijd, wal de score ook wel te zien geeft, speelde dit Holtense elftal zich zonder moeite naar een grote zege. De doelpunten werden over beide speelhelften verdeeld. De Hel- lendoorners hadden de pech dat ze direkt in het begin al hun eigen keeper passeer den, en dat deprimeerde hun spel kenne lijk wel. Een goede wedstrijd speelden aan Holtense zijde G. Tuitert en H. Paal man, terwijl ook H. Vincent en A. Nijen- huis een ruim voldoende behaalden. Geboren: Hendrik Jan, ziv A. J. Nij- kamp en TI Berends, Espelo 33. Jan- nie, dv L. Nijland en H. G. Bronsvoort, Espelo 80. Anton Max-inus, zv G. M. Traanman en M. W. Hoogvliet, Bushof straat 5. Erna Elsje, dv B J. Reterink en H. Stam, Look 52a. Gerke, zv N. Bartelds en J. M. Finke, Woonwagen kamp. Hendrika, dv A. Jux-jens en G. Teeselink, Neerdorp 94 Ina Gerritdi- na, dv J. Koopman en J. Klein Teese link, Dijkerhoek 74. Gehuwd: F. Klein Teeselink, 21 jaar en W. Markvoort, 19 jaar, beiden te Holten. Overleden: R. Niemeijer, 78 jx\, echtge note van L. Klein Ovink, Neex-dorp 49

Holtens Nieuwsblad | 1962 | | pagina 2