666 III IET PLAATSELIJK PARLEMENT Wijziging lessen van „Bato" Schaakcompetitie AGENDA KERKDIENSTEN „Leve de oreld, want de aarde is des Heren" ZATERDAG 28 OKTOBER 1961 No. 42. Jaargang 13 NIEUWSBLAD i van de Stichting Holtens Nieuwsblad" Adv.-vriis 1—15 mm. (a contantf 2.50. Iedere te Holten, Telefoon 051/.83 - 23k HOLTENS De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.50 per kwartaal De heer D. J. Wansink bedankt als raadslid Acht ton voor nieuwe U.L.O.-school Uitbreidingsplan-perikelen Aardgas in aanleg De heer D. J. Wansink heeft ontslag genomen als lid van de raad, zo bleek uit de mededeling van een ingekomen schrij ven bij de aanvang van de voltallige raadsvergadering, welke donderdagavond onder voorzitterschap van de burgemees ter, Mr. W. H. Enklaar, gehouden werd. Hij zal daarmede dus ook het wethouder schap neerleggen. Omtrent de motieven, die tot de ont slagaanvrage geleid hebben, is in deze vergadering niets gezegd, maar het is he kend, dat voornamelijk zakelijke beweeg redenen de heer Wansink noodzaken zich uit het politieke leven in onze plaats te rug te trekken. De voorzitter verklaarde dat deze mede deling met teleurstelling is vernomen, maar dat men zijn motieven slechts kan eerbiedigen. De heer Wansink maakt se dert 1 september 1953 deel uit van de Hol- tense vroedscliap en heeft zitting voor de V.V.D. Zijn opvolger op de lijst is de heer W. ten Berge, hotelhouder en eigenaar van hotel Holterman, die inmiddels is be noemd verklaard, wiens geloofsbrieven in deze vergadering zijn onderzocht en die tot de raad is toegelaten. De burgemeester verklaarde in de vol gende vergadering „bij de aflossing van de wacht" op het heengaan van de heer Wansink terug te zullen komen. HERDENKING Bij het begin van de vergadering her dacht de burgemeester het overlijden van de heer H. J. Westerik, bedrijfsleider van het G.E.B. in enkele waarderende woor den, welke door de raad staande werd aangehoord, waarna enkele minuten stilte in acht werden genomen. GRONDAANKOOP Er werden in deze vergadering weer enkele percelen grond aangekocht in het uitbreidingsplan Kolweg, t.w. van de heer H. Bannink Mzn. 2388 m2 voor f 7000.— en van de heer H. B. Vosman 159 en 777 m2 voor f 6617.50, inclusief schadeloos stellingen. Deze werden ook verleend aan de heer H. v. d. Goot ad f 1050.en aan de heer G. Aaftink ad f 413.10. De heer- Sprokkereef -(alg. bel.) -ver- klaarde verheugd te zijn dat de grootste moot aan terreinen nu in het bezit van de gemeente is, maar verzocht het dage lijks bestuur te trachten zo spoedig mo gelijk ook de ontbrekende gronden in dit uitbreidingsplan in handen te krijgen. De heren Brands en Soer (pvda) ver zochten reeds thans de mogelijkheid te openen om tot het bouwen over te gaan, omdat er veel aanvragen zijn. De voorzitter deelde mede, dat de plan nen kiaar liggen, maar het wachten is op enkele moeilijke gevallen, waaraan echter gewerkt wordt. Ten behoeve van de sanering van de dorpskern werd van de C.V. Gebr. Wan sink aangekocht het pand Smidsstraat 1 voor de som van f 15.000.inclusief schadevergoedingen. De heren Landeweerd (ar) en Brands (pvda) pleitten voor afbraak voor ver betering van de verkeerssituatie en ten behoeve van parkeerruimte, aldaar. Een voorstel tot wijziging van het uit breidingsplan voor het Dorp ten behoeve van de Stichting van een bibliotheek voor de Centrale Plattelandsbibliotheek in Overijssel werd aanvaard, nadat de heren Sprokkereef (alg. bel.) en Soer (arb.) er op gewezen hadden, dat door een h.i. wat te royale opzet, bouwterrein voor twee wo ningen verloren gaan. De gymnastiekvereniging „Bato" ver zoekt ons mede te delen, dat de lessen op vrijdag vanaf 3 november a.s. nader zijn vastgesteld als volgt: Jongens van 5 tot 10 jaar: 5.00- 5.45 uur Jongens van 10 tot 12 jaar: 5.45- 6.30 uur Jongens van 12 tot 14 jaar: 6.30- 7.15 uur Dames van 14 tot 16 jaar: 7.15- 8.15 uur Jongens van 14 tot 16 jaar: 8.15- 9.15 uur Dames boven 16 jaar: 9.15-10.15 uur Heren senioren: 10.15-11.15 uur De pas opgerichte damesafdeling on der leiding van mej. Molanus is nu ge steld op woensdagavond van 8 tot 9 uur. Het bestuur is overgegaan tot aan schaffing van een even wichtsbal k. Dit toestel geniet steeds grotere populariteit. Binnenkort zullen hierop de oefeningen beginnen. De voorzitter verklaarde in antwoord hierop, dat de opzet voor zo'n bibliotheek niet te peuterig moet zijn. Z.i. is men toch al op de verkeerde weg, doordat alles in de dorpskom reeds téveel in elkaar ge schoven wordt. De heer Teeselink (c.h.) zou de daar aangekochte woning (van B. Tukkers) willen slopen om de verkeerssituatie ter plaatse te verbeteren. De bocht is daar vrij gevaarlijk, aldus de heer Teeselink. Met de verkoop van het bouwterrein, groot 460 m2 voor f 5060.aan de Platte landsbibliotheek, ging de raad accoord. NIEUWE ULO Niet minder dan ruim 8 ton voteerde de raad bij begrotingswijziging voor de bouw van een nieuwe ulo-school in de Gaarden, hierin zijn begrepen de grond- kosten, de stichtingkosten en de inrichting van de school. De plannen liggen gereed, het wachten is op de Rijksgoedkeuring, die naar het oordeel van de voorzitter, nu wel spoedig zal afkomen. Minder gelukkig waren een aantal le den met het voorstel van B. en W. om f 3000.beschikbaar te stellen voor een onderzoek omtrent de organisatie van de dienst van gemeentewerken. Enkele an dere leden zagen hier wel het nut van in. Het bedrag werd toegestaan evenals f 1700.voor revisie van de eerste wegen- schaaf en f 600.voor een onderzoek naar de sportaccomodatie in de gemeente. GELDLENING AARDGAS Voor de stichting van een aardgasbe- drijf en enkele kleinere objecten werd een geldlening aangegaan met de Bank voor Ned. Gemeenten van f 335.000.koers 100%%, tegen en rente van 4T4%. De aanleg van het buizennet werd on derhands opgdragen aan G. F. Hulsink's Aannemersbedrijf N.V. te Ootmarsum, t.w. 11.600 m hoofdleiding van 110,90 en 50 cm doorsnee, naar tarieven zoals deze voor de Waterleidingmij. „Overijssel" gel den. Het betreft verder plm. 500 huisaan sluitingen tot aan de meter. Voor de nummering van de percelen op het zomerhuisjesterrein werd de huis- nummeringverordening gewijzigd. BEBOUWING HOLTERBERG De raad stond voor een moeilijk en ver velend probleem toen een partiële wijzi ging van het uitbreidingsplan in hoofd zaak aan de orde kwam. Gedeputeerde Staten hebben destijds het uitbreidingsplan voor de Holterberg goed gekeurd, indien de bebouwingsmogelijk heden ten noorden van de Motieweg zo danig zouden worden beperkt, dat men ten minste een oppervlakte van 25 ha voor de bouw van een villa beschikbaar zou moeten hebben. Een definitieve toezegging hebben B. en W. noch de raad gedaan, omdat men niet vooruit wist welke bezwaren daar tegen zouden worden ingebracht. B. en W. meenden nu echter wel aan het verzoek van G.S. te moeten voldoen, omdat bij het nalaten daarvan dit College zelf tot wijziging van het plan in hoofdzaken zou overgaan en de gemeen le dan geen vinger in de pap zou hebben. Naar aanleiding van ingekomen bezwaren meende het da gelijks bestuur aan die van de heer J. M. Metzger tegemoet te kunnen komen bij een volgende wijziging. Ten aanzien van een bezwaarschrift van de heer H. J. Ro- bers stelden B. en W. voor dit ongegrond te verklaren, aangezien het deze bij aan koop van zijn perceel, bekend kon zijn, dat hierop in de toekomst niet gebouwd zou mogen worden. Een bezwaarschrift van de heer K. Greep meende het College te moeten afwijzen, omdat belanghebben de reeds tal van jaren de grond in zijn bezit heeft, maar nimmer plannen tot bouwen heeft ingediend. Op een bezwaarschrift van de hoofd ingenieur van de rijkswaterstaat te Zwol le wegens het niet opnemen van een vroe ger geprojecteerde rondweg langs de zui delijke kant van het dorp wilden B. en W. berichten, dat aan zijn bezwaar kan wor den tegemoet gekomen door een wijziging zodra de (rondweg-) plannen in een wat verder stadium van voorbereiding zijn gekomen. Aan de zuidzijde van het dorp is in het uitbreidingsplan een terreingedeelte aan gewezen waarop geen boerderijen meer zullen mogen worden gebouwd. De voor zitter verklaarde, dat zulks noodzakelijk is om later bij eventuele uitbreiding van de woonkern geen landbouwbedrijven met veel geld te moeten afkopen. De heer Landeweerd (a.r.) zag in de maatregelen veel belemmeringen voor particulieren. De heer Sprokkereef (alg. bel.) wees er op, dat ten noorden van de Motieweg in de Holterberg reeds gebouwen staan. Van de mogelijkheid om te bouwen wordt zeer in het belang van de gemeente een dankbaar gebruik gemaakt. Spreker vroeg of B. en W. niet bereid gevonden zouden kunnen worden om G.S. te vragen voor de afronding van de bebouwing aan de noordzijde alsnog een wijziging van het plan te accepteren, zodat op dezelfde voorwaarden terreingrootte 1 ha alsnog gebouwd kan worden binnen een bepaalde strook. De voorzitter antwoordde, dat de door de heer Sprokkereef genoemde bebouwing reeds bestond voor de totstandkoming van het uitbreidingsplan. Wij moeten er voor waken, aldus de burgemeester, dat de Holterberg ook nog aan zijn bestem ming als recreatiegebied zal kunnen be antwoorden. Het is z.i. wel de vraag in hoeverre de thans aangegeven lijn in de toekomst zal zijn te handhaven, maar rhomenteel wil men in Zwolle van een verruiming niets weten. De raad is aan geen enkele afspraak gebonden, maar spr. ontraadt de leden op enkele praktische gronden niet van het voorstel af te wij ken, hetgeen voor verschillende leden blijkbaar met een bezwaard hart dan ook niet geschiedde. ONDERHANDS Nadat de woning Holterbroek 20 onbe woonbaar was verklaard, ging de raad in besloten zitting om te spreken over een voorstel tot het verlenen van onderhandse opdrachten tot verharding van de Oude Deventerweg en tot verharding en rio lering van de Sparrenweg. Na de heropening van de zitting werd dit punt van de agenda afgevoerd, omdat men blijkbaar nog geen accoord heeft kunnen krijgen met enkele aannemers. Vastgesteld werden de vergoedingen bij de rondvraag toen de heer Soer (pvda) de vraag stelde of aan de trage afwerking van de woningen aan het Kosterpad niets Onder bovenstaande titel en met als motto: „Wat God in Zijn liefde en wijs heid geschapen heeft, beproeve de mens in haat cn verdwazing niet te verder ven" heeft de kerkeraad der Hervormde Gemeente te Holten aan het Moderamen der Generale Synode van de Hervormde Kerk een boekwerk aangeboden, waarin 2035 handtekeningen van volwassen le den der Hervormde Gemeente te Holten geplaatst zijn onder een schrijven, dat gericht is aan allen, die rechtstreeks ver antwoordelijkheid dragen voor de proef nemingen met kernwapenen. De inhoud van dit schrijven, dat dus door 2035 gemeenteleden ondertekend is, luidt: „Ondergetekenden verklaren hier bij met nadruk, dat zij zich beslist stel len achter al datgene, wat door de We reldraad der Kerken in de jaren 1956 tot 1961 gedaan is om tot stopzetting der proefnemingen met kernwapenen te ko men en willen, met hen verontwaardigd en verontrust, protesteren tegen de 'her vatting van deze proefnemingen zowel in de Verenigde Staten van Amerika als in de Sovjet Unie. Met de Wereldraad der Kerken roepen zij alle (betrokken landen in Christus' Naam op deze proefnemingen met kern wapenen direkt en volledig te beëindigen, en zolang te volharden op de weg der on derhandelingen, totdat tot een algeheel verbod met proefnemingen met kernwa penen gekomen is." In een begeleidend schrijven heeft de kerkeraad der Hervormde Gemeente te Holten, met redenen omkleed, aan het Moderamen van de Generale Synode der Hervormde Kerk verzocht om de Gene rale Synode op haar aanstaande verga dering in overweging te geven om alle gemeenten der Hervormde Kerk en alle andere Kerken in Nederland tot over eenkomstige akties op te roepen en om aan de Wereldraad der Kerken te vra gen alle Kerken ter wereld op te wekken aan deze aktie deel te nemen. Het breed moderamen van de Classis De uitslagen van de donderdagavond in het clublokaal, hotel Holterman, ge speelde competitiewedstrijden van de schaakclub „De Pioniers" luidden als volgt: H. H. J. Stukker-G. A. Brands 1—0 J. Broere-H. J. Hol-Groothof afgebr. A. J. C. Brands-G. J. Kromdijk 1—0 J Steenbergen-H. Roelofs 01 T. J. Braunius-A. de Vries 01 G. W. v. d. Hurk-U. Stukker 1—0 G. J. Hoeve-H. Huigen 01 te doen is. Verschillende leden verzoch ten om toepassing van het boetebeding. De burgemeester verklaarde hiervoor zeer huiverig te zijn, omdat men dan in een kleine plaats geen aannemers krijgt. Aan een plan voor de riolering van de Oude Deventerweg wordt gewerkt, ver- 'klaarde de burgemeester op een vraag van hetzelfde lid. Het geval ligt hier ech ter wel moeilijk wat de waterafvoer be treft. De slachthuisplannen zijn door ver schillende omstandigheden weer zwaar gestagneerd, zo bleek uit het antwoord van de burgemeester op een vraag van de heer Klein Velderman (alg. bel.). Op een vraag van de heer Landeweerd (a.r.) of er niets te doen is aan de stank van het afvalwater van het melkstation in de Look, antwoordde de voorzitter, dat het probleem tegenwoordig zo ligt „wie vervuilt, betaalt" en dat hier dus een taak ligt voor het waterschap „De Regge" op welks wateren het afvalwater wordt ge loosd. Wij zouden hier komen op een ter rein, dat niet het onze is, aldus de burge meester. (Red. Wij zouden hier gaarne willen opmerken, dat de handhaving van de Ten slotte kon de voorzitter op een taak van de gemeente is). Ten slotte kon de voorzitten op een vraag van de heer Klein Velderman (alg. bel.) nog mededelen, dat de verlichting van het torenuurwerk rijp is voor de be handeling door het dagelijks bestuur. VERHARDING EN RIOLERING Nadat de raad voor de tweede maal in besloten zitting was gegaan, werd na de heropening van de openbare vergadering besloten de verharding en riolering van de Sparrenweg onderhands op te dragen aan het N.V. Aannemings- en wegenbouw bedrijf v.h. J. Krekel en Zoon te Holten en de verharding van de Oude Deventer weg op te dragen aan het bonafide aan nemersbedrijf, dat dit werk wil uitvoeren voor een beneden of gelijk met de begro ting liggende aannemingssom. Devenlter heeft inmiddels 'besloten om bij het Moderamen van de Generale Sy node der Hervormde Kerk adhaesie te betuigen aan dit schrijven van de ker keraad van de Hervormde Gemeente te Holten. Officiële publikatie WIJZIGING TELEFOONNUMMER GEMEENTEHUIS Burgemeester en Wethouders van Hol ten brengen ter algemene kennis, dat het telefoonnummer van het gemeente huis met ingang van maandag 30 oktober a.s. wordt gewijzigd in (drie lijnen) Men wordt verzocht hiervan wel aante kening te houden op de in gebruik zijnde telefoonlijst of in de telefoongids. Holten, 24 oktober 1961. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. SCHOUW DER WATERLEIDINGEN Burgemeester en Wethouders van Hol ten brengen ter openbar .Kennis, dat op maandag 13 november e.k. zal worden overgegaan tot het herschouwen van de Essenwater- leiding. De onderhoudsplichtigen worden her innerd aan artikel 19, le lid en artikel 20, le en 2e lid van het Reglement op de Waterleidingen. Holten, 26 oktober 1961. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. OPENBARE KENNISGEVING Het 'hoofd van het gemeentebestuur van Holten brengt ter openbare kennis, dat vanaf 30 oktober 1961 gedurende 14 dagen ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de raad dier gemeente d.d. 26 oktober 1961, nr. 2720, tot vaststelling van een wijzi ging van het uitbreidingsplan in hoofd zaak. Deze wijziging heeft hoofdzakelijk be trekking op de bebouwing van terreinen in het Holterberg-complex ten noorden van de Motieweg en een aanpassing van het plan in hoofdzaak aan de nieuwe si tuaties en begrenzingen, zoals deze zijn ontstaan in verband met de vaststelling van het uitbreidingsplan in onderdelen „Holterberg" en de verschillende wijzi gingen van het uitbreidingsplan in on derdelen voor het dorp Holten. Binnen zes weken na afloop van bo vengenoemde termijn kunnen de be langhebbenden, die zich met bezwaren tot de raad hebben gewend, bij gedepu teerde staten der provincie Overijssel be zwaren tegen dit besluit indienen. Holten, 27 oktober 1961. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, W. H. ENKLAAR. OPENBARE KENNISGÉVING Het hoofd van het gemeentebestuur van Holten brengt ter openbare kennis, dat vanaf 30 oktober 1961 gedurende 14 dagen ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de raad dier gemeente d.d. 26 oktober 1961, nr. 2719, tot vaststelling van een wijzi ging van het uitbreidingsplan in onder delen voor het dorp Holten. Het besluit heeft betrekking op een wij ziging van de bebouwing op een terrein, gelegen tussen de Schoolstraat en de Pas toriestraat, ten behoeve van de bouw van een 'leeszaal en bibliotheek. Binnen zes weken na afloop van bo vengenoemde termijn kunnen de be langhebbenden, die zich met bezwaren tot de raad hebben gewend, bij gedepu teerde staten der provincie Overijssel be zwaren tegen dit besluit indienen. Holten, 27 oktober 1961. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, W. H. ENKLAAR. Zaterdag 28 oktober om 8 uur: Bal in ho tel Müller. Maandag 30 oktober, 8 uur: Ledenver gadering Holtense Handelsvereniging in hotel Vosman. Maandag 30 oktober om half drie: Her opening uitgebreide en gemoderniseer de winkel van de fa. H. Stokkers, Oran jestraat. Smederij gesloten (zie ad vertentie). Woensdag 1 november (Dankdag) van 10- 17 uur: Verkoping Amerikaanse leger- goederen bij A. Mulder, Oranjestraat (zie adv.). Woensdag 1 november (Dankdag), 2 uur: Bazar Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" in gebouw „Rehoboth". Woensdag 1 november (Dankdag): Lan delijke Rijvereniging „Bergruiters" naar samengestelde wedstrijd te Mar- kelo. Woensdag 1 november (Dankdag), 7.30 uur: Toneeluitvoering van OCH in ge bouw „Irene", met opvoering van „Geef mij Uw hand" (zie adv.). Woensdag 1 november (Dankdag), 7.30 uur: „Trekkers"-bal in „Amicitia" (zie adv.). Donderdag 2 november om 8 uur in ge bouw „Irene": Uitvoering door de to neelgroep van het personeel van „Meer en Bosch" te Heemstede. Donderdag 2 november, 7-10 uur: Bloed- plasma-aktie afd. Holten Ned. Roode Kruis, Parkgebouw Rijssen. Zaterdag 4 november, 7.30 uur: Bal in ,,'t Bonte Paard" (zie adv.). Maandag 6 november, 7-10 uur: Bloed- plasma-aktie afd. Holten Ned. Roode Kruis, Parkgebouw, Rijssen. Donderdag 9 november, 8 uur: Vergade ring Hervormde Vrouwenvereniging in „Irene". Feestelijke avond in verband met 10-jarig bestaan. Zaterdag 18 november: Jaarlijkse uitvoe ring HGK en Kinderkoren. Donderdag 30 november, vrijdag 1 de cember en zaterdag 2 december: Ba zar in „Irene". Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 en 10 uur (Bed. H. Doop) Ds. Israël. Collecte: Plaatselijke Zondagsscholen. Om 19 uur Ds. Van Es van Hengelo. Jeugd dienst. Dinsdag 31 oktober (Hervormingsdag): 19.30 uur Interkerkelijke dienst in de Ned. Herv. Kerk. Predikator: Ds. Hoogkamp. Liturgie: Ds. Israël. Col lecte: Ned. Bijbelgenootschap. Woensdag 1 november (Dankdag voor gewas en arbeid): 10 uur Ds. Israël. Dijkerhoek. Zondag 10 uur Ds. Ad- dink. Extra collecte: „Bethanië". Om 19 uur: zie Holten. Dinsdag 31 oktober (Hervormingsdag): zie Holten. Woensdag 1 november (Dankdag voor gewas en arbeid): zie Holten. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds. Hoogkamp. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor de Evangelisatie in Bra bant en Limburg. Bij de uitgang col lecte voor „Eigen Kerkbouw". Woensdag 1 november (Dankdag voor gewas en arbeid): uur Ds. Hoog- kamp.- R.K. Kerk Nieuw-Heeten: Iedere zondag H. Mis om 7 uur, 8.30 en 10 uur. Rijssen: Iedere zondag H. Mis om 7, 8.3Q en 10 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1961 | | pagina 1