l Nijmeegse Corrie van Kleef won de beker Hingrïjderi] ©p Kalfstermansweide Bezoek vakantiegangers drukker dan vorige jaren DE TEMPEL VAN KWUNGHO Wandelsport Weinig belangstelling voor deelnemers vierdaagse Ondanks natte en koude zomer hengelo's bier Grote deelname wandeltocht Burgerlijke stand De L.R.V. „De Bergruiters" heeft een vermaak toegevoegd aan de rij van eve nementen, die gedurende de zomermaan den in liet kader van het V.V.V.-vakantie- programma door de plaatselijke vereni gingen worden georganiseerd voor inge zetenen en zomergasten. Zij hield woensdagavond op Kalfster mansweide een ringrijderij in met groen en bloemen versierde karretjes, waarbij 10 Holtense dames om de eer streden zich te mogen meten met 11 dames-zomer* gasten, waarbij uit elke provincie een vertegenwoordigster kon mededingen. Een kleine vijfhonderd zomergasten, waaronder veel jongelui hadden zich rondom de weide geschaard, waarop de ringrijderij plaats vond en moedigden vaak met luid gejoel en applaus hun fa vorieten aan. Van de 10 Holtense dames, die het eerst reden, in twee manches, werd tenslotte, na kamprijden, mevr. J. Rietberg-van Lindenberg de winnares en die moest het toen opnemen tegen 10 zomergasten, want de provincie Noord-Brabant liet verstek gaan, hoewel het wel zeker is, dat onder de talloze zomergasten, die hier vertoeven, ook wel Brabantse meis jes zijn. Maar zij waren zeker niet op het terrein, want voor deze ringrijderij bestond bij de dames veel animo. De wedstrijd had plaats in vier kar retjes, die werden gemend door even zo veel Bergruiters. Om de kansen geheel gelijk te maken verwisselden de deel neemsters telkens van karretje. Ook nu moest er kamp gereden worden, omdat verschillende dames met een gelijk aan tal gestoken ringen eindigden. Daarbij waren de aanmoedigingen niet van de lucht. De heer J. Wiggers zorgde er via de geluidsistallatie van Radio ter Harmsel voor, dat het publiek met het verloop van de wedstrijd op de hoogte bleef. Het was wel eens moeilijk om te zien of de dames de ring inderdaad meenamen. Het was een inwoonster van de pro vincie Gelderland, Mej. Corrie van Kleef uit Nijmegen, die tenslotte de eer en daarmede de door het gemeentebestuur beschikbaar gestelde beker won. Mevr. J. Rietberg-van Lindenberg uit Holten werd tweede en mej. Agnes ten Berge uit Groningen derde. Zij ontvangen ëen door de slagers Gazan en Dolman be schikbaar gestelde rollade en braad worst. Burgemeester Enklaar reikte na afloop op het inmiddels verlichte podium de prijzen uti en bracht de Bergruiters hulde en dank voor hun initiaief in deze. Deze landelijke sport spreekt vooral de men sen uit de stad aan en uit de opkomst meende de burgemeester te mogen con cluderen, dat men met deze ringrijderij precies in de roos geschoten heeft. Er zijn niet alleen mensen uit alle provincies momenteel in onze gemeente, maar spre ker begroette ook een Canadees echtpaar. Ook als voorzitter van de V.V.V. bracht spreker dank aan alle medewerkenden. De voorzitter-instructeur der Bergrui ters, de heer H. Beltman, bracht de bur gemeester dank voor zijn vriendelijke woorden en dankte tevens voor de beker en voor de ontvangen prijzen. Vermelden we nog, dat de Holtense deelneemsters aan deze ringrijderij wa ren de dames D. Arfman-Jansen, J. Riet berg-van Lindenberg, H. Beltman-Lande- weerd, Ankie Bolink, Janny Paalman, L 46, Fenna Paalman, Hetty Krekel, Jan ny Paalman, N 48, Henny Aanstoot, B 9 en Erie Buigholt. De vertegenwoor digsters der provincies waren de dames Agnes ten Berge, Groningen (Gronin gen), Gé Drost, Leeuwarden (Friesland), mevr. Rats, Zuidwolde (Drente), mevr. Botter, Gramsbergen (Overijssel), Corrie van Kleef, Nijmegen (Gelderland), Joke Stoelinga, Amsterdam (Noord-Holland), Lea de Bruin, Amersfoort (Utrecht), Ria van Driel, Rijswijk (Zuid-Holland), Heieen de Keijzer, Oost-Souburg (Zeeland) en mevr. Amboom-Teeuwen, Reuver (Lim burg). De Bergruiters, die de wagentjes menden, waren de heer T. Beldman Jr., Barvelink, Jan Muller en Wim Aaltink. Zaterdagavond zullen bij café „De Poppe" tydelijke bewoonsters van het vakantiecentrum „Hessenheem" te Mar- kelo de strijd aanbinden tegen een aan tal vrouwelijke gasten van het bungalow kamp „De Haspel" te Holten. Onze deelnemers aan de Vierdaagse van Nijmegen zijn zaterdagmiddag om half vijf met de trein teruggekeerd, na dat zij op twee na deze sportieve presta tie hadden volbracht. Zij zouden om half vier arriveren, maar doordat de Nijmeeg se trein te laat was, misten zij in Deven ter de aansluiting naar Holten. Bij het station werden zij opgewacht door de junioren die 'bloemen aanbo den en door de ouders van verschil lende deelnemers. Ook de heer Bets Stokkers, houder van het gouden kruis je, die deze keer niet meeliep, was aan wezig. Het ging hem wel aan het hart, deze keer niet van de partij te zijn en wij hebben zo het vermoeden dat hij het volgend jaar wel weer de stoute of moeten wij zeggen; de „wandelschoenen" zal aantrekken. In café „De Waag" van de neer Ha verslag werd de tippelaars door de Berg ruiters een consumptie aangeboden, maar dat was dan ook wel de enige blijk van belangstelling buiten de eigen vrien denkring. Wij betreuren dit gebrek aan belang stelling voor goede sportieve prestaties van plaatsgenoten, want vier dagen wan delen over dergelijke afstanden is beslist geen sinecure. Overal elders werden de tippelaars met muziek ingehaald. Had dat hier ook niet kunnen gebeuren? 48. De volgende dag heel in de vroegte gooide Mack de trossen los. Zeevogels dar telden speels om het schip en de stralende zon, die weer een warme dag verzekerde, was nu niet langer een vijand. Over de reling gebogen, zagen de man nen de kust verdwijnen van het land, waar ze zoveel hadden meegemaakt en waar ze maar op het kantje af aan allerlei geva ren waren ontsnapt. „De tempel van Kwunghozuchtte Dick, „och paps, hoe lang zou je daar we] gezeten hebben ,als wij je niet waren ko men halen?" „Nou, ik denk net zolang als nodig was om het antwoord af te wachten of men voor ons een enorm hoog losgeld wilde betalen", antwoordde zijn vader peinzend. „En als men nu eens ontkennend had geantwoord", wilde Dick weten. „Dan hadden ze ons waarschijnlijk be schouwd als onnutte en zelfs gevaarlijke ballast en Op dat moment waarschuwde de kope ren scheepsbel, dat het ontbijt gereed was. De kust werd reeds nevelig het avon tuur was ten EINDE. Burgemeester Eniklaar feliciteert mej. Corrie van Kleef met ihet bethalen, van de le prijs, een fraaie beker. Naast haar de heer T. Beldman Jr. Het VW-bureau heeft het de afgelo pen week druk gehad. De deur heeft er bij wijze van spreken niet stilgestaan. De administrateur, de heer Kers, heeft in de week van de bouwvak- en fabrieksva- kantie meer dan duizend informaties ver strekt aan doortrekkende en hier loge rende vakantiegangers. Vooral de eerste dagen van de vorige week was de vraag van z.g. passanten om nachtlogies zeer groot. Dinsdag van de vorige week liep dit aantal zelfs in de negentig. Zij konden allen nog bij particulieren worden ondergebracht, die van het verstrekken van nachtlogies an ders geen gewoonte maken, omdat de beroepspensions allen bezet waren. Zij, die een hotel zochten, moesten naar om liggende plaatsen worden verwezen, om dat in de hotels geen plaats meer was. Bij de kamerwisseling zaterdag is daarin enig soulaas ontstaan, zodat zaterdag en maan" dag niemand meer behoefde te worden weggestuurd. Hotels, pensions, bungalowkampen en zomerhuisjes zijn allen goed bezet. Groot is het aantal kampeerders. Op sommige terreinen bedroeg het aantal daar bivak kerende personen tussen de drie- en vier honderd, terwijl er Voorts tal van cara vans waren gestationeerd. Eén van de kampeerterreinhouders aan de voet van de Holterberg verzocht tijdens het week einde hem niet meer kampeerders toe te sturen. Het dorp biedt vaak een fleurige aan blik van in zomerse kledij gestoken wan delende en doortrekkende mensen, die met een zomerse dag kennelijk zeer in genomen zijn. Het is de laatste weken over het alge meen drukker dan voorgaande jaren, ter wijl er veel vraag is naar het zwembad, vooral door groepen, die daarvan tegen gereduceerde prijzen gebruik kunnen maken. Een ander evenement, dat veel belang stelling trekt, is de Twentetocht met tou ringcars van de OAD, welke georgani seerd worden onder auspiciën van de af deling Overijssel van de Bond van Platte landsvrouwen en de OLM, waarbij men verschillende bedrijven in Twente kan bezichtigen en voorlichting wordt gege ven over agrarische en aanverwante be drijfsvoeringen. Vooral voor de stedelin gen is dit een openbaring. De wekelijkse Holterbergrit trekt elke woensdagmiddag een groo aantal deel nemers. ook hier! Velen maken ook van de gelegenheid gebruik om van hieruit met de OAD een dagtocht naar Tecklenburg of andere plaatsen in Duitsland te anaken, omdat men dat van Holten uit gemakkelijk doen kan. DE FAUNA. De rondleiding in het natuur-historisch museum van Piet Bos op vrijdagavond is voor velen een attraktie. Onze uitge breide fauna is bij vele stedelingen vol komen onbekend. Ook „De Trekkers" oogsten met hun puzzle-wandeltochten veel succes. Deze week was het aantal deelnemers 88. De ringrijderij, een nieuwe atraktie van de „Bergruiters", was aardig en voor herha ling vatbaar. De komende feestmarkt en braderie zal voor velen, die hier dan nog vertoeven, een openbaring zijn. De heer Kers ver telde vele vragen van elders te krijgen, wanneer dit jaar de braderie gehouden wordt. Men schrijft dan over de gezellige sfeer, die daar heerste. Voor de puzzle-wandeltodht van de WSV „De Trekkers", die donderdagavond weer gehouden werd, bestond een grote belangstelling. Niet minder dan 88 wan delaars namen er aan deel. De todht ging over de Zuurberg en de Eeuseberg, waarbij een drietal vragen be antwoord moest worden. Die vragen wa len: „Wie is de oudste prinses?", „Hoe veel afgezaagde bomen telt U op de rou te?" en „Wat is de lengte van het touw, dat U in een boom zag hangen?" Na afloop van deze aardige wandel tocht reikte de leider van „De Trekkers", de heer G. Voortman, in café „De Waag" de prijzen uit, die als volgt werden ge wonnen: 1 R. Heijenk, Holten; 2 B. Wansink te Holten; 3 Marjan Aberson, Nieuwenibrug; 4 M. Berkvens, Rotterdam; 5 H. Wansink, Holten; 6 H. Gruppen, Zuidwolde; 7 D. Wanrooij, Holten en 8 E. Timps, Rotter dam. Voetbalwedstrijd Holten I tegen Papoea-elftal ten bate van Holtens Studiefonds voor Papoeajongeren Zoals bekend, wilden de hier in Ne derland aanwezige Papoea-jongeren ook iets doen tot steun van het Holtens Stu diefonds van Papoea-jongeren, dat dit jaar door de Gemeentelijke Diaconale Commissie voor Internationale Hulpver lening werd opgericht. De voetbalwedstrijd, die een elftal van deze Papoea-jongeren tegen Holten 1 zal spelen, is nu vastgesteld op zaterdag 26 augustus a.s. De opbrengst van deze voetbalwedstrijd zal ten goede komen aan bovengenoemd Studiefonds. Nadere gegevens over deze wedstrijd, die onge twijfeld grote belangstelling zal trekken, hepen wij de volgende week te kunnen verstrekken. STENOGRAFIE Mej. J. Crans te Holten slaagde te Hen gelo voor het diploma stenografie, sys teem Groote. GESLAAGD De heer G. Voordes, Oranjestraat al hier, slaagde te Rotterdam voor het di ploma „Aannemer B. en (Burgerlijke en Utiliteitsbouw). Geboren: Gerard Johan, zv J. Paalman en J. G. Kooijmans, Borkeld 28a. Yvonne Bernadine Maria, dv F. W. M. Feddema en T. J. G. Westen, Dijkerhoek 38. Gerard Herman, zv H. J. A. Deijk en H. J. Vincent, Holtenbroek 17. Dirk Hendrik, zv H. J. Stoevenbelt en J. Roel- vink, Beuseberg 86. Bertha Willemina Hendrika, dv J. W. Stevens en J. G. van Schooten, Dijkerhoek 97. Gerrit Jan, zv D. J. Schooien en G. Leunk, Neerdorp 18. Egbert Hendrik, zv H. Lonink en J. R. Klumpers, Dijkerhoek 67. Ondertrouwd: G. J. Nikkels, 26 jaar, Gorssel en A. Koning, 23 jr., Holten. - B. J. Eertink, 29 jr. en J. F. Struik, 23 jr., beiden te Holten. Gehuwd: A. Pekkeriet, 20 jr., Holten en R. Temmink, 20 jr., Bathmén. BEVOLKING: Ingekomen: A. C. Meijer van Lochem naar Holteiberg 67. J. Oostervelt en gezin van Almelo naar Boschkampsstraat 24. J. W. Arnoldussen van Meppel n. Haarstraat 25. H. Westera en gezin v. Meppel naar Haarstraat 25. D. Jansen van Laren (Gld.) naar Stationsstraat 7. H. A. Vos van Eibergen naar Haarstr. 23. A. A. Kiemeneij en gezin van Hol- landia (Nieuw-Guinea) naar Holterberg 26 S. Kajoi van Papuma (Nieuw-Gui nea) naar Kerkstraat 22. W. J. F. Uijt de boogaardt van Zwolle naar Hol terberg 47. J. G. Lubbersen van Hel- lendoorn naar Holterbroek 73. A. Ver hoeven van Hellendoorn naar Sparren- weg 1. W. G. Koopman van Utrecht n. Dorpsstraat 16. M. Koelega van Steen- wijk naar Oranjestraat 73. S. M. H. Boelen en gezin van Rozendaal (Gld.) n. Oude Diepenveenseweg 1. P. B. Mul ler en gezin van Heerde naar Bessink- passtraat 19. C. O. N. Leget en gezin van Leiden naar Stationsstraat 14. W. J. C. Strijker van Enschede naar Holter berg 46. W. Talens van Nijmegen naar Holterberg 46. Vertrokken: P. Stöcker van A. J. Gold- steinstraat 5 naar Amsterdam. J. H. Kappert van Sparrenweg 6 naar Rijssen. J. F. Hofman van Holteibroek 23 naar Capelle a. d. IJssel. H. Vincent van Holterbroek 12 naar Zwolle. H. van der Meulen van Holterberg 46 naar En schede. G. H. Vincent van Beuseberg 21 naar Bathmen. S. W. P. C. Brau- nius van Holteiberg 65 naar Groningen. G. J. Jansen van Espelo 61 naar Lochem. J. Schuppert van Stations straat 5 naar Harderwijk. B. J. Wis- sink van Oranjestraat 9 naar Enschede. - A. H. Hulsegge van Beuseberg 130 n. Diepenveen. oc Zoi a.s ou< OU" G (hu «j' Hie «ia fan da aan Hee de hui! alle and nel den moi JE De traditie geworden verkiezing van de Braderiekoningin op Kalfstermansweide trekt telken jarc een enorme belangstelling, evenals de rondgang door -het dorp met muziek van H.M.V. Hier ziet U hoe het juist gekozen koninginnetje van een vorige braderie gekroond wordt door haar voorgangster. Wegens de vervulling van bepaalde plichten kunnen slechts inwoonsters van Holten in aanmerking komen. De verkiezing geschiedt echter door den jury bestaande uit zomergasten.

Holtens Nieuwsblad | 1961 | | pagina 6