Uit het plaatselijk parlement Vakantie- programma AGENDA KERKDIENSTEN Burgerlijke Stand Gevonden en verloren voorwerpen ZATERDAG 8 JULI 1961 No. 27 Jaargang; 13 NIEUWSBLAD de Stichting Holtens Nieuwsblad Adv.-prijs 115 mm. (d contant) f 2.50. Iedere mm. meer 0.10 HOLTENS De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.50 per kwartaal Uitgave van te HuLien, etejoon U0400 - Z04 Geen grijze en blauwe platen op boerderijen Aan- en verkoop van grond Eervol ontslag voor technisch ambtenaar Bulsink Na onze zomergasten een hartelijk welkom te hebben toegeroepen in onze mooie, maar ook nog rustieke omgeving, willen wij hen er gaarne op wijzen, dat de plaat selijke verenigingen, evenals voorgaande jaren, ook dit jaar weer iets ten beste willen geven in het kader van het VVV-vakantieprogramma en dat de VVV zelf verschillende evenementen arrangeert, die steeds bijzonder in de smaak zijn gevallen. Wij wensen hen gaarne een goede en prettige vakantie. TONEELVOORSTELLING ZATERDAG 8 JULI wordt door de Reciteerclub „C.O.C." in het gebouw Rehoboth aan de Stationsstraat opgevoerd het toneelspel „Geen dubbeltje in zyn zak". Toegangsprijs f 1.Aanvang 8 uur. Voor nadere bijzonderheden zie men de aan kondiging in de advertentiekolommen. POLITIEHONDEN-DEMONSTRATIE ZATERDAG 8 JULI: Grote politiehonden-demonstratie door de H.D.C. „Riessen" uit Rijssen. Het programma vermeld o.a. appèloefening, bewaken van spelende kin deren, hoepelsprong, enz. Aanvang 8 uur. Terrein bij café „De Poppe" aan de Markeloseweg. FIETSTOCHT VVV DINSDAG 11 JULI zal bij voldoende deelname vanwege de VVV een fietstocht worden georganiseerd door de omgeving van pl.m. 15 a 20 km met onbekende bestemming. Startplaats: Gaardenstraat bij het VVV-gebouwtje om 19.00 uur. Nadere inlichtingen en opgave voor deelname zo spoedig mogelijk bij het VW- bureau, Tel. 533. Inleggeld f 1,Onderweg wordt u koffie aangeboden. VVV HOLTERBERGRIT WOENSDAG 12 JULI en volgende woensdagen wordt by voldoende deelname de bekende VVV-autobustocht georganiseerd over de Holterberg, Haarlerberg en Nijverdalse berg met prachtige vergezichten over Salland en Twente. Er is een wandeling aan verbonden van pl.m. 20 minuten door de schone dreven langs de westelijke helling van de berg. De kosten bedragen f 1,25 en men moet zich zo. spoedig mogelijk opgeven op het VW-informatiekantoor Gaardenstraat, hoek Dorpsstraat. A.s. woensdag wordt een middagtocht gehouden om 2 uur. De volgende weken heeft men een keuze tussen middag- en avondtocht. De administrateur gaat mee voor een explicatie. RUITERSPORT-DEMONSTRATIE WOENSDAG 12 JULI: Demonstratie van de Landelijke Rijvereniging „De Berg- ruiters" en ponyclub in Kalfstermansweide aan de Stationsstraat, aanvang 7.30 uur. Door ruiters en amazones wordt steeds een programma uitgevoerd, dat tot nu toe bij de zomergasten zeer in de smaak viel. PUZZLE-WANDELTOCHT DONDERDAG 13 JULI en vervolgens elke donderdag tot en met 7 augustus organi seert de Wandelsportvereniging „De Trekkers" een puzzle-wandeltocht langs de mooiste plekjes in onze omgeving van ongeveer 8 km. Het vorige jaar waren er vaak meer dan honderd deelnemers en deelneemsters. Start van 19 uur tot 19.30 uur vanaf het clublokaal café de Waag aan de Waagweg. Inleggeld 50 cent volwassenen en 25 cent kinderen. Er kunnen aardige prijsjes gewonnen worden. De deelnemers waren tot nu toe altijd zeer enthousiast. VOLKSDANSEN VRIJDAG 14 JULI: Volksdansavond door de V.C.J.C.-groep Deventer in Kalfster mansweide. Aanvang 8 uur. De V.C.J.V. en de C.J.V. in Deventer hebben een dansgroep gevormd, die aardige volksdansen demonstreert en de bezoekers zelf ook in de gelegenheid stelt om mee te dansen om zodoende belangstelling te wekken voor deze uiting van cultuur. De entrée bedraagt 50 ct per persoon en voor jongeren beneden 16 jaar 25 ct. NAT. HIST. MUSEUM HOLTERBERG VRIJDAG 14 JULI en vervolgens elke vrijdagavond, telkens om 8 uur, wordt in het Natuur Historisch Museum van de heer Piet Bos op de Holterberg een rondleiding gehouden door de eigenaar of diens zoon Kees Bos. De heren Bos zijn gezellige en deskundige causeurs. Zij vertellen de bezoekers zeer interessante dingen over de fauna van de Holterberg en omgeving. Het museum is uitgebreid met een tropisch gedeelte van een bijzondere en kleurrijke schoon heid. DE OVERIJSSELSE AUTOBUSDIENST „OAD" houdt met comfortabele touringcars tal van dagtochten o.a. naar Twente, Giethoorn en Tecklenburg (Duitsland). Het VVV-bureau belast zich gaarne met de reservering van de nodige plaatsen, waar ook verdere inlichtingen worden verstrekt en dienstregelingen van spoor en bus verkrijgbaar zijn. Nog late bus- en treinverbindingen des avonds. Tel. 533. KOPJE KOFFIE NA KERKDIENST Van de gelegenheid om na afloop van de kerkdienst der Herv. kerk in het gebouw Irene in tegenwoordigheid van de dienstdoende predikant en ambtsdragers een kopje koffie te komen drinken, hebben zondag reeds tal van zomergasten gebruik gemaakt. Het werd een ongedwongen samenkomst, die zeker herhaling zal vinden. HET KOMENDE PROGRAMMA: WOENSDAG 19 JULI: Openluchtspel van O.C.H. en de Bergruiters onder de feest- bomen op de Holterberg met „Zingani". ZONDAG 23 JULI: Auto-toertocht van de M.A.C. „De Holterberg" door de mooiste delen van Twente en Salland. In de vrijdagavond van de vorige week onder voorzitterschap van burgemeester Mr. W. H. Enklaar gehouden vergadering van de raad heeft punt 13 van de 15 pun ten tellende agenda meer dan een uur stof tot praten gegeven en het waren vooral de heren J. H. Sprokkereef en J. Rietberg, die met de voorzitter de degen kruisten. Aanleiding tot dit debat was een schrij ven van Ged. Staten waarin werd meege deeld dat goedkeuring was onthouden van een wijziging van de bouwverordening die de raad begin maart 1961 had vast gesteld. Door deze wijziging werd het ge bruik van blauwe gesatineerde asbestce- ment golfplaten als dakbedekking voor gebouwen op het industrieterrein en voor boerderijen met de daarbij behorende be- drijfsgebowen toegestaan. Ged. Staten hebben hun goedkeuring aan deze wijziging onthouden, omdat in verband met de schoonheid van het land schap naar hun mening het gebruik van deze golfplaten, ook voor industriële doel einden, zo veel mogelijk beperkt dient te worden, terwijl zij uit overwegingen ten behoeve van de agrarische bedrijfsvoering als uiterste aanvaardbaar achtten het ge bruik van deze dakbedekking voor een agrarisch bedrijfsgebouw. B. en W. stel den daarom voor de wijziging der veror dening in dier voege te herzien. In hun toelichting zeggen B. en W dat het hier gaat om een grotere liberaliteit in ver band met de moderne boerderij bouw, die B. en W\, hoezeer zij bedenkingen hebben tegen het veelvuldig gebruik van golfpla ten als dakbedekking, niet in de weg wil len staan. Ged. Staten hebben de gewijzig de verordening echter goedgekeurd. De mogelijkheid van beroep staat nu open, maar B. en W. zijn van mening, dat hier van geen gebruik moet worden gemaakt. In de eerste plaats zal een beroepszaak (uitspraak zal pl.m. 1 jaar op zich laten wachten) geen succes opleveren en in de tweede plaats zijn wij gebonden aan de oude ongewijzigde verordening, waarmee we niets kunnen beginnen. Ged. Staten kunnen accoord gaan met het gebruik van blauwe platen als dakbedekking voor een agrarisch bedrijfsgebouw. Op meer moet beslist niet worden gerekend. De heer Teeselink wees er op, dat de moderne boerderijbouw gaat in de rich ting van een woning met een afzonderlijk bedrijfsgebouw. De wijziging van de bouw verordening is door sommige mensen reeds met genoegen aanvaard. Spr. ver klaarde er van overtuigd te zijn, dat Ged. Staten geen ruimer gebruik zullen toe staan. De heer Sprokkereef was met B. en W. van oordeel dat gewaakt moet worden voor behoud van het natuurschoon maar er zijn grenzen. Men moet met 't oog op 'n rendabele bedrijfsvoering niet teveel aan banden worden gelegd. Dure investerin gen hebben onvermijdelijk kostprijsver hoging tot gevolg en dat is nu juist iets wat we beslist niet moeten hebben, wil de Nederlandse boer z'n toontje blijven meeblazen op de internationale agrarische markt. In Engeland heeft b.v. goedkopere boerderijbouw plaats. Sprekers grootste grief is echter dat ook ambachtslieden die in de buurtschap pen wonen op hun loodsen en werkplaat sen de blauwe eventuele witte platen niet mogen gebruiken. De heer Rietberg verklaarde het met de heer Sprokkereef volledig eens te zijn. Men moet de gevestigde ambachtslieden buiten de kom van het dorp dezelfde mo gelijkheden bieden als de boeren. De voorzitter wees er in zijn antwoord op dat men de moderne boerderijbouw met toepassing van blauwe golfplaten niet kan tegenhouden, maar dat B. en W. de schade aan het landschapsschoon toch zoveel mogelijk wil beperken. Wij hebben momenteel een verordening waar mede niets kan, wij willen nu verder gaan, maar nu wilt u nog een stap verder gaan en nog meer binnen halen. Dit is uw goed recht, maar u moet dan ook het risico ne men, dat u „nul op het rekest" krijgt en dat kan betekenen geen half ei maar een lege dop. Een vergelijking met Engeland, waar het landschap veel ruimer is, gaat niet op. We leven hier in een klein land en we moeten aan de stoffering van het land schap de grootste mogelijke zorg beste den. Waar ook het prijsverschil met andere dakbedekking lang niet altijd zo belang rijk is, meende de voorzitter dan ook elke steun aan de voorgestelde verruiming van de heren Sprokkereef en Rietberg ernstig te moeten onraden. De gewijzigde verordening werd ten slotte aangenomen met de stemmen van de heren Sprokkereef en Rietberg tegen. GRONDTRAN ACTIES Op voorstel van B. en W. ging de raad accoord met: a verkoop van een bouwterrein, gelegen aan de Oude Diepenveenseweg, groot 1630 m2 aan de heer H. Berends te Holten voor f8700. b Verkoop van een strookje grond (182 m2) van het industrieterrein aan de N.V. Tara Union alhier voor f 1365. c Verkoop van een strookje grond (14 m2) aan de Kerkhofsweg aan de heer Joh. Jansen alhier voor f25. d Aankoop van gronden van de heer C. A. Müller alhier en H. Stokkers te Apeldoorn, resp. groot 3455 m2 en 357 m2 voor de som van f 3455 en f 1272.50. e Aankoop van strookjes grond langs de kerkstraat van W. Steunenberg 31 m2 voor f62.—; van J. W. Tulier 4 m2 voor f 8.—; van J. H. Achter kamp 26 m2 voor f52.— en van G. Achterkamp 14 m2 voor f28. AFKOOP PACHTRECHTEN Aan de heer D. J. Bronsvoort, pachter van de boerderij van de heer M. Teese link in het plan „Kolweg-Zuid" werd voor liet pachtvrij maken van deze boerderij (5.46.90 ha) een bedrag van f61.032,60 als schadeloosstelling toegekend, zodat dit complex op 1 november a.s. ter be schikking komt. De voorzitter sprak er zijn vreugde over uit dat de heer Teeselink door aan koop van een boerderij in Dijkerhoek niet alleen inwoner maar ook raadslid van Holten blijft. EERVOL ONTSLAG Op voorstel van B. en W. werd aan de heer D. J. Bulsink, technisch ambtenaar bij gemeentewerken op de meest eervolle wijze ontslag verleend wegens benoeming te De Rijp. De gemeente. Holten verliest in de per soon van de heer Bulsink een goed ambte naar. Hij heeft de belangen van de ge meente op voortreffelijke wijze gediend en hiervoor willen wij hem in deze bijeen komst van de raad gaarne onze grote dank betuigen. In de vacature Bulsink werd met alge mene stemmen benoemd de heer P. B. Müller te Heerde, die als technisch ambte naar reeds enkele maanden op arbeids overeenkomst naar burgerlijk recht in dienst der gemeente is. Voordat de stem briefjes werden ingevuld had de heer Soer laten weten dat een dergelijke ma nier van benoemen hem niet lag. De raad wordt eigenlijk voor een voldongen feit geplaatst. Hij verklaarde niets tegen de heer Müller te hebben maar er is inder tijd afgesproken dat een oproep zou wor den geplaatst. Spr. zou graag zien dat men zich bij volgende gelegenheden aan deze afspraak hield. Volgens de voorzitter werden meerdere oproepen geplaatst. De afspraak betref fende het plaatsen van een oproep geldt voor het vervullen van vacatures in de lagere „regionen" bijv. voor mensen uit eigen gemeente (gemeente-arbeiders). Bij een lijdelijke benoeming trekt ons col lege steeds mensen aan die t.z.t. door de raad gaarne in vaste dienst worden ge accepteerd, aldus de voorzitter, die tevens nog verklaarde, dat de gemeente-architect de heer Louwerse, over het werk van de heer Müller best tevreden is. PRESENTIEGELD Het presentiegeld voor de leden van de commissie tot wering van schoolverzuim werd op voorsteld van B. en W. vastge steld op f5.per vergadering, terwijl de secretaris van deze commissie daarboven een tientje per jaar zal ontvangen voor een extra sigaartje. Voor het uitvoerige rappor dat deze commissie het licht deed zien en voor de verrichte werkzaamheden sprak de voorzitter een hartelijk woord van dank. De raad ging gaarne accoord met een voorstel van Gedeputeerde Sta ten om het salaris van de wethouders te bepalen op f 1810 per jaar. De verhoging zal worden geacht te zijn ingegaan op 1 oktober 1960. Ook het voorstel om aan het bestuur der Christelijke Kleuterschool een bedrag groot f 1023.60 te verstrekken voor aan koop schoolmeubelen, wegens uitbreiding van het aantal leerlingen ontmoette geen bezwaren. DRUK BEZOEK. Het bezoek aan het natuurbad „Twen- haarsveld" heeft de verwachtingen zeer sterk overtroffen. Op zondag 25 juni gin gen pl.m. 3500 personen „te water". Ten einde een zo groot mogelijk aantal bezoe kers de gelegenheid te geven om hun kleding netjes op te bergen, besloot de raad tot aankoop van nog 800 kleerhaken met de bijbehorende standaards met wel ke aankoop een bedrag is gemoeid van f3540.—. RONDVRAAG Bij de „rondvraag" deelde de voorzitter de heer Soer, naar aanleiding van een 3- tal door hem gestelde vragen mede dat: a tijdens 'n bespreking met B. en W. van Hellendoorn en Rijssen in principe werd besloten dat na het bouwen van nieuw slachthuis te Holten samenwer king onder ogen zal worden gezien, b offerte werd gevraagd in verband met de verlichting van het torenuurwerk. TOURINGCAR-TOCHTEN O.A.D. c Dezer dagen, na wijziging in de uit voering, de bouw werd gegund van het nieuwe postkantoor en 16 woning wetwoningen. Op een vraag van de heer Sprokkereef deelde de voorzitter mede dat toestem ming werd verleend voor het aardgas- bedi'ijf, zodat men spoedig met deze werk zaamheden hoopt aan te vangen. De heer Rietberg vroeg aandacht voor de gevaarlijke uitweg bij het zwembad „Twenhaarsveld". De voorzitter liet hem weten dat er plannen bestaan voor het aanleggen van rijwielpaden langs de rijks weg. Hopelijk zullen deze plannen in de loop van 1962 gerealiseerd worden. Zaterdag 1 t.m. zaterdag 8 juli: Huis-aan. huis-collecte ten bate van de Chr. Blin- denverplegingsinrichtingen „Barthi- meüs" en „Sonneheerdt". Vrijdag 7 t.m. 17 juli: Smederij en rij wielhandel B. J. Nijland, Espelo, we gens vakantie gesloten (zie adv.). Zaterdag 8 juli: schoenmakerij Oolbek- kink, Oranjestraat en H. Haan en Zoon, Oranjestraat, wegens vakantie geslo ten. Zaterdagavond 8 juli om 7 uur: Demon stratie politiehonden en „Bergruiters"- ponyclub bij café „De Poppe". Maandag 10 t.m. zaterdag 15 juli: Bets van den Bos, Smidsbelt, wegens vakan tie gesloten (zie adv.). Maandag 10 juli, 7.30 uur: Gemeente avond Herv. Kerk over Nieuw-Guinea in „Irene". Spreekster: mej. A. Dom- merholt (met eigen dia's). Maandag 10 juli, 8 uur: Vergadering bra deriecommissie in café M. Kalfsterman. Dinsdag 11 juli, 7.30 uur: Algemene le denvergadering voetbalvereniging „Hol ten" in hotel Vosman. Dinsdag 11 juli tot 1 september: Aktie van Gemeentelijke Diaconale Commis sie voor internationale hulpverlening voor Holtens Studiefonds voor Papoea jongeren. Woensdag 12 juli, 's avonds om 7.30 uur: Grote demonstratie Landelijke Rijver eniging „Bergruiters" en ponyclub in „Kalfstermansweide". Vrijdag 14 juli: 8 uur. Opheffing de Holter Naai- en Handwerkschool in de o.l. Dorpsschool. Zaterdag 15 juli: Uitvoering van de Dij- kerhoekse Toneelclub in de zaal van ,,'t Bonte Paard". Aanvang 8 uur (zie adv.). Zaterdag 15 juii: Opruiming bij de Fa. H. J. Oolbekkink, schoenhandel, Oranje straat (zie adv.). Zaterdag 15 juli begint de opruiming bij het Kledinghuis Henk Beltman, Dorps straat (zie adv.). Zaterdag 15 juli begint de opruiming bij schoenhandel H. Steunenberg en Zoon, Dorpsstraat 64 (zie adv.). Maandag 17 t.m. zaterdag 22 juli: wegens vakantie personeel afdeling molen, kunstmest en brandstoffen gesloten. Winkel is gedurende die dagen wel open. Met uitzondering van maandag 17 juli gesloten wegens uitstapje perso neel Getor. Wansink (zie adv.). Maandag 17 juli: Grote opruiming bij de Fa. J. W. Dollekamp en Zoon, Oranje straat (zié adv.). Dinsdag 18 juli, 8 uur: Start van de sei zoenopruiming der Fa. Wonnink. Woensdag 19 juli en woensdag 26 juli, 8 uur: Opvoering van het openluchtspel „Zingani", een episode uit het Kozak kenleven rond 1790, door de ontspan ningsclub „OCH" en de Landelijke Rij vereniging „Bergruiters". Maandag 24 juli t.m. 29 juli: Malerij Gebri Dikkers N.V. wegens vakantie geslo ten. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 en 10 uur Ds. Van Beem van Loosduinen. Extra collecte Kerk en Ziekenzorg. Dijkerhoek. 9.30 uur Ds. Addink. Col lecte Kerk en Ziekenzorg. Geref. Kerk. 9.30 en 3 uur Ds. Hoog kamp. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor de geestelijke arbeid onder zeevarenden. Bij de uit gang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerk Nieuw-Heeten: Iedere zondag H. Mis om 7.30 en 10 uur. Rijssen: Iedere zondag H. Mis om 7, 8.30 en 10 uur. Geboren: Gerrit Jan, zv H. Wesseldijk en M. J. Bieleman, Diessenplasstraat 6. Alida Hillegonda, dv R. Heeres en D. W. Algra, Oranjestraat 66. Johanna Ma ria, dv J. G. Kemper en A. M. Kleinhe- renbrink, Espelo 13. Gerritdina Fre- derika, dv G. W. A. Groteboer en A. Me- gelink, Beuseberg 168. Gehuwd: G. Harbers, 32 jr., Rijssen en J. Kappert, 28 jr., Holten. Overleden: T. Nijenhuis, 76 jr., echt genote van J. ten Dam, Espelo 7. BEVOLKING: Vertrokken: J. van Donselaar van Neerdorp 63 naar Enschede. Gevonden: jongensportemonnaie, inh. o.a. zwemkaart; (gas)sigarettenaansteker; kinderjasje; damessjaal; hamertje; da mesrijwiel; padvindersriem met fluit; 3 ballpoints. Verloren: sleutelbos met sleutels; een beursje met inhoud; herenpolshorloge; zilveren armband met steentje; zwem abonnementen in etui; damesrijwiel; een touw; abonnementskaart zwembad. Inlichtingen dagelijks (uitsluitend tus sen 9 en 12 en 14 tot 22 uur) aan het groepsibureau der rijkspolitie, Dorpsstr. 22 te Holten, tel. 352.

Holtens Nieuwsblad | 1961 | | pagina 1