Reisj es O.L Dorpsschool V. V. V. Vakantie- programma Voordrachtwedstrijden door de agrarische jongeren Natuyrlifkbruin Teunis Beldman naar C.H.I. Geen blauwe golfplaten op boerderijen ir Eén, twee en drie naar Nunspeet. De teleurstelling bij de kinderen van de eerste, tweede en derde klas van de O.L. Dorpsschool alhier was wel groot, toen het dinsdagmorgen regende. Het hele jaar maar éénmaal samen op reis en dan regenen! De weerberichten profe teerden 's middags opklaringen, zodat er hoop op beterschap was. Inderdaad bleek dit juist. Nadat de boterhammen in de grote zaal van „'t Piashuis" waren ge nuttigd en een consumptie naar keuze was gebruikt, konden de 134 kinderen worden losgelaten. Een verrassing was ■het al geweest, toen het gezin D. Pekke- riet bij aankomst werd ontdekt. Deze Hol tenaren brachten de vakantie door in „Hans en Grietje", een zomerhuisje vlak bij ,,'t Piashuis". Het water was niet koud, maar er stond een flinke bries. Ver scheidene kinderen gingen met het per soneel zwemmen. Anderen bleven liever in de speeltuin. De meeste leerlingen gin gen ook graag bootjevaren en vonden het zeer mooi in Nunspeet. In de grote zaal hing nog een foto van de Dorpsschool te Holten. Het vorig jaar hadden de Holte naren de grote tekenwedstrijd, uitge schreven door ,,'t Piashuis", gewonnen en daardoor een dikke f500,- ontvangen. Als blijk van waardering was er toen een in gelijste schoolfoto met onderschrift ge zonden naar ,,'t Pladhuis". Tegen een uur of drie vertrokken de OADMbussen met de kostbare last via Apeldoorn naar Teuge. Hier werd nog maals gespeeld en gedronken. Het ver blijf moest daar wat kort zijn om de ouders niet te lang te laten wachten bij school. Tien minuten over tijd kwam de jeugd in Holten, luid zingend, dat het zo mooi geweest was, ja zelfs „drommels" mooi! Vier en vijf naar Oranjewoud. Menig ouder, broer of zuster was woensdagmorgen tegen achten op het perron aanwezig, toen de leerlingen der klassen 4 en 5 arriveerden om tezamen met het personeel der O.L. Dorpsschool de jaarlijkse schoolreis te maken. Deze keer ging het per trein naar Heerenveen, vandaar per bus naar Emmeloord en ver der door de NOP naar Giethoorn. Na een tochtje per punter zorgden bussen voor verder vervoer naar Meppel. Daar zou, volgens plan. de uit Heerenveen komende kindertrein de afdeling, waarbij ook Hol ten behoorde, opnemen. In het totaal 1022 kinderen en 96 geleiders. Op papier- klopte alles tot in de finesses! Maar de praktijk wilde, dat de gewone dienst- trein in Holten al wel een half uur te laat aankwam 's morgens. Naar men zei, zou er een as van een goederentrein vast gelopen zijn elders, waardoor de perso nentrein werd opgehouden. In Deventer stapten de Holtenaren over in de kinder trein, die zelfs groepen uit Limburg mee voerde. Geopende ramen waren voor de jongens al een ongekend genot. De fris se wind en het mooie landschap hielden hen gekluisterd aan de ramen. Het per soneel was over de coupé's verdeeld en hield een oogje op het gezelschap. In dc speeltuin van Tjaarda. Per bus ging groep 2A van Heerenveen eerst naar de Belvedère. Bij het heel langzaam oversteken van de rijksweg had een met grote snelheid uit Wolvega aanstormende luxe auto bijna de eerste bus aangereden. Met gierende remmen en wijde boog door de berm liep alles ge lukkig goed af. Er stonden geen bomen aan de kant. Dat was een geluk. De kleur van de auto was waarschijnlijk mede de oorzaak, dat de buschauffeur, die eerst naar links en rechts keek, niets had zien naderen. Gelukkig stak de bus heel lang zaam over, waardoor erger werd voorko men. Verschillende kinderen vonden het be klimmen van de uitkijktoren echt grieze lig. De durfals genoten van het prachtige panorama. De speeltuin van Tjaarda deed wat ouderwets aan, maar de kinde ren vermaakten zich prima met ketting brug, schommel, glijbaan, draaimolen, wip, cakewalk, klossenlift e.d. De dwaal tuin met lachspiegels was ook onvergete lijk. Langs wei- en bouwland naar Emmeloord. Friese boerderijen van het kophals- romptype, zwartbont vee, veenplassen met rietwallen, uitgestrekte groene wei landen, arbeidzame blonde Friezen, fraaie polderboerderijen, omgeven door opgaand geboomte, vlas, tarwe, gerst, haver, bie tendit alles zagen de passagiers van Oranjewoud tot Emmeloord. De hoofdstad van de polder maakte een flo rissante indruk. Het beklimmen van een dozijn trappen met p.l. 240 treden in de markante toren was opwindend. Wie bo ven kwam, zag de polder aan zijn voe ten liggen. De gedachten gingen uit naar Dr. Lely, die eens het geniale plan ont wierp om dit land bloot te leggen en de zeebodem te herscheppen in vruchtbare cultuurgrond. In Oranjewoud hadden de kinderen een consumptie naar keuze ge had. Hier kreeg men melk. Sommigen namen niets en liepen door. De ontvang zaal was groots. Alles modern, royaal. Onder Gieterse bruggetjes. In ,,'t Wapen van Giethoorn" kregen de kinderen ranja en toen ging het per punter met buitenboordmotor naar 't Wiede. Schilderachtige huisjes doken op achter de hoge bruggetjes. Ratten had den gelegenheid te over om te huizen aan de waterkant tussen de wortels van eeuwoude essen. Kalmoes groeide langs de kant en hier en daar dreef een witte waterlelie. Op het meer groeide de mat- tenbies bij miljoenen. Blanke zwanen dre ven als sierlijke jachten op de klotsende golfjes. Meerkoet en fuut vertoonden zich af en toe. De karekiet verried door uit dagend gezang zijn broedgebied in de rietvelden. Kleine oorzaken, grote gevolgen. Na de puntertocht was er nauwelijks tijd meer om kalm naar het tiental bus sen te lopen.. De punterorganisator had vermoedelijk wat omgezeurd, of hij be schikte over onvoldoende punters. Ook vertelde men, dat een zekere school in een punter was weggevaren, terwijl het personeel rustig zat te koffiedrinken De schippers hadden nu dus kortere rou te moeten nemen, om wat tijd in te ha len! Dat gebeurde echter niet. Twee Hol tenaren hadde hoge nood en renden met een geleider (of -ster) naar de WC. Dat oponthoud kostte een paar minuten. Eén van de dienstgeleiders liet zulk een Hol- tenaartje in „bus 7" stappen en beloofde dit te rapporteren in de bus, waarin 't kindeke behoorde, doch vergat het ver moedelijk. De Dorpsschoolleerkrachten aldaar wilden niet weg zonder 't meiske. Dat gaf weer oponthoud. Onderweg moest er een paar maal gewacht worden voor brug of overweg. De kindertrein uit Hee renveen stond in Meppel te wachten op de bussen, doch reed juist weg, toen de jeugd uitstapte. Een tijdje later volgde een personentrein, die de schare mee nam tot Zwolle. Daar stond de kinder trein te wachten en rolde verder naar het zuiden. In Deventer stapte Holten uit en kwam een uur te laat thuis. Zes naar „De Breck'Ienkamp". Een 54-tal leerlingen van de Dorps school zijn op 21, 22 en 23 juni j.l. naar „De Breck'Ienkamp" geweest. Een drie daagse fietstocht. Onder leiding van de dames H. W. Vrieze en J. W. Paalman, de heren J. W. Feith en B. H. Brouwer werd er gereden via Nijverdal, Hoge Hexel, Vriezenveen, Geesteren en Vasse. De tocht was ongeveer 55 a 60 km lang en er werd zo nu en dan gerust. De water radmolens van Vasse trokken belang stelling en in Springendal wandelde het gezelschap naar de Dinkelbronnen. Te gen ongeveer half vijf arriveerden de „eekhoorns" en de „reebokken", de „zwa luwen" en de „vlinders" bij de jeugdher berg. 6 Tussen de muren van het oude kasteel. Fietsen werden opgeborgen, bagage ging in de rekken en overal snuffelden de nieuwe gasten even rond. Romantisch, die grote zaal met zware balken en ste nen vloer, die grote schouw met wand borden en spreuken van J. P. Coen. Ge zellig, zo samen te eten met vreemde scholieren uit Deventer, Stadskanaal en Coevorden! Onvergetelijk, dat gerikke- tik van de messen en vorken. Verrukke lijk, die vrolijk babbelende mondjes, de schuchtere blikken, het kijken naar het aandragen van de kommetjes pudding. Vader is grijs tot sneeuwwit. Moeder Brilleman is ook niet jong meer. Tine zorgt mee voor alles. Kinderen drommen voor het ansichtenhoekje, als alles weer aan kant en afgewassen is. Kaarten wor den geschreven en de bus puilt al spoe dig uit. Buiten tussen de hoge zware beu ken wordt gevoetbald, gekringspeeld, ge wandeld of gerust. De eendjes in de slot gracht en de planten in de tuin worden bewonderd. Half negen! Vader Brilleman zal kleurendia's vertonen. Eerst nog thee drinken. Dan installeert de jeugdher- bergvader zo'n 130 kinderen. O Beken en riviertjes doorsnijden het landschap. Prachtige kleuropnamen. Vooral de flora kijkt herhaaldelijk om de hoek. Zeldzame orchideeën zijn nog te vinden in onontgonnen hoekjes. Twentse boer derijen met de rechte gevels, rijpend ko ren, boomsoorten, kastelen, kerken, een aantal opnamen uit Duitsland. Met rus tige stem vertelt Vader Brilleman. Spon taan applaus is het dankwoord van de kinderen. Holten zong tot slot: „Duister bedekt nu de bossen en velden, Mensen en dieren verlangen naar rust. Wij gaan ons straks op de slaapzalen melden. Gode zij dank voor de dag; 't was een lust. Vader en Moeder, wij aten en dronken Tussen de muren van 't oude kasteel. Dank voor de zorgen aan ons hier geschonken, 't Was och zo fijn, wij genoten heel veel!" Uitkleden, wassen, bedden opmaken, liggen, alles was een sensatie. Het slapen wou bij sommigen nog niet direkt. De eerste avond waren er bedden tekort. Volgens afspraak gingen 8 meisjesleerlin gen met een leidster, mej. H. W. de Vrie ze, naar Lattrop te slapen. De Bergvennen waren mooi. De tweede dag ging de colonne na het corvee naar de Bergvennen bij de Duitse grens. Pi-achtige poelen met fontein kruid, sterntjes en kokmeeuwen. Zonne dauw groeide er volop en anderhalve me ter boven de grond zaten in een berke boompje twee jonge duiven op het nest. Ze trokken zich niets van de kijkende jongelui aan en groeiden maar door. Te Singraven was weer water en ook een molen. Het water was belangrijker dan al het andere. Pootjebaden aan de kant van het kolkje of visjes vangen was een ontspanning. Het zwembad te Denekamp en het natuurhistorisch museum „Natura Docet" kregen bezoek en toen moest de jeugdherberg weer worden opgezocht. Een avondwandeling, de ver jaar dagvie ring van Stinus, een vertelling van de Meester en toen brak de nacht weer aan. S Met tegenwind terug. Na een hartelijk afscheid van de fami lie Brilleman werd de terugtocht in kalm tempo aanvaard. In Ootmarsum werd de R.K. Kerk bezichtigd en noig 20 minuten gewinkeld. Op de Kuipersberg was nog een oriënteertafel te zien. Daarna ging het op Albergen aan. Hier werd uitge spannen en de paarden werden gedrenkt. In Zenderen rustte de troep nog eens een half uur aan de kant van de weg onder het geboomte. In Enter ontving hotel Koenderink de eer om allen te herbergen en te laven. Rijssen moest zich tevreden stellen met een ijsje en toen ging het over de Borkeld naar huis. Een paar scholieren voelden zich niet lekker meer. Later bleek, dat ruim 20 leerlingen 's avonds moesten braken en de beide man lijke leiders zijn solidair mee gaan doen. Er is geïnformeerd naar de voeding en naar de consumpties. Er is echter geen andere verklaring te vinden, dan het drie dagen blootshoofds vertoeven in de zon. Andere scholieren, die onder diezelfde zon fietsten, hadden weer geen hinder! Vorige jaren is iets dergelijks nimmer voorgekomen! De agrarische jongerenverenigingen uit Holten en Bathmen afdelingen van de PJGO hielden zaterdag van de vorige week in café 't Bonte Paard een ontspan ningsavond, die o.m. gevuld werd met spel en een voordrachtwedstrijd, welke beoordeeld werd door een jury, bestaande uit mevr. Hartenberg-Grotendorst en de heer J. W. WStmer, beiden uit Dijkerhoek. Het leek er bij de aanvang op, dat er weinig publiek zou komen, maar toen het bekende half uurtje gepasseerd was, kwa- veilig tegen zonverbranding Pigmaderm. Tube 2.95 - Flacon 7.50 en 2.95 Een Papoea-elftal tegen Holten I ten bate van Holtens Studiefonds voor Papoea jongeren Vele jonge Papoea's, die hier reeds in Nederland verblijven voor studie of om bepaalde opleidingen te volgen, zijn zo enthousiast over de stichting van het Hol tens Studiefonds voor Papoea-jongeren, dat door de Gemeentelijke Diaconale Com missie voor Internationale Hulpverlening in het leven is geroepen, dat zij gaarne iets doen willen om dit Fonds te steunen. Uit dit verlangen om ook iets te doen voor het Holtens Studiefonds voor Papoea jongeren is het plan geboren om met een elftal, samengesteld uit in Nederland ver blijvende Papoea's, een voetbalwedstrijd te spelen tegen Holten I, ten bate van het Holtens Studiefonds voor Papoea-jongeren. Deze wedstrijd, die op een nog nader te bepalen datum in augustus gespeeld zal worden, zal ongetwijfeld veel belangstel ling trekken. Aan het internationaal conco'urs-hippique dat op vrijdag 7 en zaterdag 8 juli te En schede wordt gehouden, zal op uitnodiging worden deelgenomen door Bergruiter Teu nis Beldman Jr. Beldman zal starten op „Amigo". men er natuurlijk na het hooien zoveel jongelui opdagen, dat de gehele zaal gevuld was en het een zeer prettige avond werd. De algemene leiding berustte bij de voorzitter van „Jong Holten", de heer Joh. Nikkels, die een welkomstwoord sprak en zich in het bijzonder tot de beide juryleden richtte. Hij maakte vervolgens het programma bekend, dat verder onder- leiding van mej. A. Wegstapel, de secre taresse van de Holtense plattelands meisjes met veel elan werd afgewerkt. Voordat met de voordrachtwedstrijd werd begonnen, verwekte het nummer „nylonkousen aantrekken" met dikke wol len Grolse wanten, grote hilariteit, want dat bleek de twee dames en twee heren, niet eenvoudig af te gaan. Daarna kwamen twee dames en twee heren met voordrachten voor het voetlicht, van elke vereniging n.l. één lid. Mej. Tuitert uit Bathmen behaalde met haar voordracht „Herinnering" de le prijs, gevolgd door de heer B. J. Oolbek- kink met „De mislukte kus". De 3e prijs was voor de heer R. in 't Hof te Bathmen en de 4e prijs voor mej. R. Bronsvoort van de Holtense plattelandsmeisjes. Onder leiding van de dames Gerda Roel- vink en Jkvr. Willy van Coeverden werd daarna een spel gespeeld door 4 heren en 4 dames, dat uitbundig plezier veroor zaakte. Onder het zingen van liederen door de aanwezigen ging onder deze 8 deelnemers een zak met kleren rond en op een teken van de leiding werd dan ge stopt en moest degene, die op dat mo ment de zak in zijn bezit had daaruit een kledingstuk nemen en het aantrek ken. Het gaf tot vermakelijke situaties aanleiding, die met grote hilariteit wer den onvangen. Na de pauze voerde „Jong Bathmen" een schetsje op getiteld „Emigratiebu reau". Een vrolijk stuk, dat veel applaus oogste. Na afloop werd er nog geruime tijd ge zellig gedanst met muziek van een Bath- mens bandje. Na onze zomergasten een hartelijk welkom te hebben toegeroepen in onze mooie, maar ook nog rustieke omgeving, willen wij hen er gaarne op wijzen, dat de plaat selijke verenigingen, evenals voorgaande jaren, ook dit jaar weer iets ten beste willen geven in het kader van het VVV-vakantieprogramma en dat de WV zelf verschillende evenementen arrangeert, die steeds bijzonder in de smaak zijn gevallen. Wij wensen hen gaarne een goede en prettige vakantie. VVV HOLTERBERGRIT WOENSDAG 5 JULI en volgende woensdagen wordt bij voldoende deelname de bekende VVV-autobustocht georganiseerd over de Holterberg, Haarlerberg en Ny verdalse berg met prachtige vergezichten over Salland en Twente. Er is een wandeling aan verbonden van pl.m. 20 minuten door de schone dreven langs de westelijke helling van de berg. De kosten bedragen f 1,25 en men moet zich zo spoedig mogelijk opgeven op het WV-informatiekantoor Gaardenstraat, hoek Dorpsstraat. A.s. woensdag wordt een middagtocht gehouden om 2 uur. De volgende weken heeft men een keuze tussen middag- en avondtocht. De administrateur gaat mee voor een explicatie. FIETSTOCHT VVV WOENSDAG 5 JULI zal by voldoende deelname vanwege de VVV een fietstocht worden georganiseerd door de omgeving van pl.m. 15 a 20 km met onbekende bestemming. Startplaats: Gaardenstraat bij het VVV-gebouwtje. Nadere inlichtingen en opgave voor deelname zo spoedig mogelijk bij het VVV- bureau, Tel. 533. Inleggeld f 1,Onderweg wordt u koffie aangeboden. PUZZLE-WANDELTOCHT DONDERDAG 6 JULI en vervolgens elke donderdag tot en met 7 augustus organi seert de Wandelsportvereniging „De Trekkers" een puzzle-wandeltocht langs de mooiste plekjes in onze omgeving. Het vorige jaar waren er vaak meer dai^ honderd deelnemers en deelneemsters. Start van 19 uur tot 19.30 uur vanaf het clublokaal café de Waag aan de Waagweg. Inleggeld 50 cent volwassenen en 25 cent kinderen. Er kunnen aardige prijsjes gewonnen worden. De deelnemers waren tot nu toe altijd zeer enthousiast. NAT. HIST. MUSEUM HOLTERBERG VRIJDAG 8 JULI en vervolgens elke vrydagavond, telkens om 8 uur, wordt in h^t Natuur Historisch Museum van de heer Piet Bos op de Holterberg een rondleiding gehouden door de eigenaar of diens zoon Kees Bos. De heren Bos zijn gezellige en deskundige causeurs. Zij vertellen de bezoekers zeer interessante dingen over de fauna van de Holterberg en omgeving. Het museum is uitgebreid met een tropisch gedeelte van een bijzondere en kleurrijke schoon heid. TONEELVOORSTELLING ZATERDAG 9 JULI wordt door de Reciteerclub „C.O.C," in het gebouw Rehoboth aan de Stationsstraat opgevoerd het toneelspel „Geen dubbeltje in zijn zak". Toegangsprijs f 1,Aanvang 8 uur. Voor nadere bijzonderheden zie men de aan kondiging in de advertentiekolommen. TOURINGCAR-TOCHTEN O.A.D. DE OVERIJSSELSE AUTOBUSDIENST „OAD" houdt met comfortabele touringcars tal van dagtochten o.a. naar Twente, Giethoorn en Tecklenburg (Duitsland). Het WV-bureau belast zich gaarne met de reservering van de nodige plaatsen, waar ook verdere inlichtingen worden verstrekt en dienstregelingen van spoor en bus verkrijgbaar zijn. Nog late bus- en treinverbindingen des avonds. Tel. 533. Het verdere programma luidt: WOENSDAG 12 JULI demonstratie van de Landelyke Rijvereniging „De Bergruiters" met ponyclub in Kalfstermansweide aan de Stationsstraat. VRIJDAG 14 JULI volksdansfeest door de V.C.J.C.=groep Deventer in Kalfstermans weide. WOENSDAG 19 JULI openluchtspel „Zingani" door O.C.H. en de Bergruiters onder de feestbomen op de Holterberg. De raad van Holten zal zich vrijdagavond binnen een korte spanne tijds op nieuw te beraden hebben over een voorstel van het dagelijks bestuur tot wijziging van de bouw- en woonverordening. Het gaat daarbij om het gebruik van andere dak bedekkingsmaterialen dan gebakken pan nen, leien, riet, stro, rubberoid of mastiek, n.l. over asbestcementgolfplaten als dak bedekkingsmateriaal. In hun vergadering van 9 maart 1961 besloten de vroede vaderen n.l. de ver ordening in dien zin te wijzigen dat de mogelijkheid werd geopend om fabriek- blauw-grijze gesatineerde asbestcement golfplaten als dakbedekking te gebruiken voor gebouwen op het industrieterrein en voor boerderijen met de daarbij behorende bedrijfsgebouwen. Zij overwogen daarbij, dat het tot op dat tijdstip niet mogelijk was gebouwen waarvan de grondoppervlakte 150 m2 te boven ging op grond van de be staande bepalingen met golfplaten te dek ken. De uitzonderingsbepaling, waarbij voor gebouwen op het industrieterrein, berg plaatsen en kippenhokken met een grond oppervlak van minder dan 150 m2 een an dere dakbedekking kon worden toegestaan, mits het landschapsschoon en het dorps- schoon niet werden ontsierd, is in Holten steeds met grote zorgvuldigheid gehan teerd, omdat het vrijwel altijd betrof het gebruik van grijze asbestcement golfpla ten, die in het algemeen niet tot verhoging van het landschapsschoon bijdragen. Overwegingen van economische aard brachten het dagelijks bestuur er toe om de raad voor te stellen het gebruik van de blauw-grijze platen in de in de aanhef ge noemde gevallen wel toe te staan. Gedeputeerde Staten hebben echter hun goedkeuring aan het besluit van de raad onthouden, omdat in verband met de schoonheid van het landschap naar hun mening 't gebruik van deze golfplaten, ook voor industriële doeleinden, zoveel moge lijk dient te worden beperkt. Naar de me ning van dit college is uit overwegingen ten behoeve van de agrarische bedrijfsvoe ring als uiterste aanvaardbaar het gebruik van deze dakbedekking voor een agra risch bedrijfsgebouw. Met gedeputeerde staten zijn wij van oordeel, zeggen B. en W. thans in hun jongste voorstel, dat het ter bescherming van het landschapsschoon gewenst is het gebruik van golfplaten zoveel mogelijk te beperken. Bij het hanteren van de thans geldende voorschriften zijn wij ons steeds bewust geweest., dat wij een bijzondere verantwoordelijkheid hebben te dragen voor het natuurschoon. Het was dan ook geenszins de bedoeling het gebruik van de blauwe golfplaten in alle gevallen toe te staan. Het zou echter van weinig werkelijk heidszin getuigen, zeggen B. en W., om geen rekening te willen houden met de realiteit en het zou voorts niet juist zijn alleen maar oog te hebben voor het land schapsschoon en geen rekening te houden met de ontwikkeling op het gebied van de boerderijbouw en moderne bedrijfsvoe ring. Het college wil daarom het gebruik van fabrieksblauw-grijze gesatineerde as bestcement golfplaten in bepaalde geval len toestaan om daardoor het gebruik van andere golfplaten geheel te kunnen ver bieden. Het heeft echter geen overwegende bezwaren het toepassen van de z.g. blau we golfplaten te beperken tot gebouwen op het industrieterrein en tot bedrijf sge- deelten van boerderijen. In het ontwerp-wijzigingsbesluit worden daarom de boerderijen zelf geschrapt, zodat daarvoor deze blauwe golfplaten niet mo gen worden gebruikt. Wij herinneren er aan, dat de voorzitter van „Het Oversticht" bij aanbieding van het voorstel door de raad nog dezer dagen tijdens de algemene vergadering te Mar- kelo gezegd heeft, dat de harde economie velen dwingt te zoeken naar de goedkoop ste oplossing voor dakbedekking en hij deed daarbij een beroep op de gemeente besturen om in plaats van de grijze as- bestplaten de weinig duurder doch minder storende blauwe platen te eisen, indien riet of pannen inderdaad duurder uitko men voor de betrokkenen. Hij attendeerde daarbij op een besluit van de raad van Ommen, waarbij is bepaald, dat de ge meente in bepaalde gevallen een tegemoet koming van ten hoogste 60% van de meer kosten uit de gemeentekas betaalt, indien B. en W. uit een oogpunt van landschaps schoon bepaalde eisen stellen.

Holtens Nieuwsblad | 1961 | | pagina 2