I HENK BELTMAN Nel d@ Pinksterdagen zó gekleed Haringvloot wordt klaar gemaakt Calvé Varkenseoiïfereutie 1961 Een advertentie ievroiw hier is yw Keurslager Filmavond „IRENE" I „Alle lieben Peter" KALFSTERMAN Trouwcostuums J Graskuilen Gefir. Waaisink Noteer even: W. DRENT groot BAL 1 een net winkelmeisje Met Pinksteren op z'n Paasbest Pinksterdagen - Vlaggetjesdagen TE KOOP BESTE BOERENWAGEN J. W. Klein Horsman De vent er weg 35, Holten TE KOOP TOOM BIGGEN bij E. J. Baltus Vijfhuizen N 62 TE KOOP 2 grasmaaimachines, 2-paards, in zeer goede staat, vol oliebad, en een hooihark. Smederij J. G. MAATS, Dorpsstraat 36 TE KOOP: PICK-UP in koffer met platen. G.o.h. Damesfiets bij H. J. Beltman, Dorps straat 9. AANGEBODEN AUTO OPEL REKORD van particulier in Holten. Ziet er prima uit en zonder gebreken. Te bevragen bij Garage E.H.A.G. Ruime keuze in z.g.a.n. BROMFIETSEN, 3 maan den schriftelijke garantie, o.a. 15 stuks Sparta's, Ba- tavus, Rap, DKW, Magneet, Union enz. VAN OLST, Vennekesgaarden 62 RIJSSEN Van 22 tot en met 26 mei wegens vakantie gesloten Kapper doet „wonderen" voor de verkoop! V #9#99#99999C j '-«SC; iiiiiuiiiiiiiiini!iii!!iii!!iiiiiiiiiiuiiiniiiiiiiniiiinii!i!niiiiiininiiiii[niiu!iiiiiiiiiiiiiuiiiiuiiii]iiiiiiiiiiiiiiiii| ZONDAGAVOND 14 MEI J 8 UUR Zaal open half acht PETER KRAUS en CHRISTINE KAUFMAN als jong liefdespaar in een vrolijke film. f§ Liefde - Jazz en overmoed. g Toegangskaarten in voorverkoop bij H. -J. g Beltman, Dorpsstraat, tot zaterdagavond. g Ook in de Pinksterweek weer speciale voordelige aanbiedingen DINSDAG Yz kg verse worst f 1,80 Yz kg braadworst f 1,50 WOENSDAG Yz kg speklappen f 1,48 300 gram hacheevlees f 1,38 DONDERDAG V2 kg gehakt f 1,80 1 kg gehakt f 3,40 VRIJDAG en ZATERDAG Vz kg varkensrolladef 2,50 Soepcomplet vanaf 98 cent 1 kg braadkuiken f 3,95 Verder de hele week als extra reclame: 4 Slavinken f 1,00 Elke dag reclame voor de boterham. Doe Uw voordeel en haal ook voor de Pink sterdagen vlees en vleeswaren bij KEURSLAGER hij het viaduct ZATERDAG 13 MEI in „AMICITIA" met medewerking van The Eastland Jazzband Aanvang 8 uur. Kaarten in voorver koop bij Mans KI. Vel- derman. Industriestr.; Herman Beltman, Dorpsstraat. U kent die beweging met de duim naar boven toch wel? COSTUUMS SPORTCOLBERTS PANTALONS WEEKENDERS REGENJASSEN, poplin, nylon Wacht niet tot de laatste dag! PRACHT DESSINS SCHERPE PRIJZEN steeds voorradig In MAATKLEDING hebben wij de grootste collectie met een keur van dessins uit Engeland en Italië. KLEDINGHUIS a r 11 Wij hebben voor U plastic voor afdekking van de kuil, breed 6 meter. Beleefd aanbevelend, Voor direct gevraagd, wegens huwelijk der tegenwoordige bij Gebr. DIKKERS, Dorpsstraat 20. 26 mei de eerste haring? In Scheveningen, Katwijk! IJ muiden en Vlaardingen is het druk aan de kant". Aan de kant, op de schepen, de boetzolders, in de kuiperijen, op de erven en werven, overal waar men betrokken is bij de komende haringteelt. Want ge durende de Pinksterdagen moet de vloot er op zijn „paasbest" bij liggen. Fleurig onder de verf en rijk gepavoiseerd. Dinsdag na Pinksteren is het Buisjesdag, dan kiest de gehele vloot zee en valt het startschot voor de vermaarde haring- jagerij. Wie zal de eerste Hollandse Nieuwe aanvoeren? Een Scheveningeri een Katwijker of een Vlaardinger? Maar eerst is er feest; in Scheveningen, in Vlaardingen, in IJmuiden, waar de Katwijkse loggervloot gereed tot .haring- vangen ligt. Vlaggetjesdag: een «hoogtepunt van de haringdrij fnet visserij Reeds maanden hebben de plaatselijke comité's aan de programma's gewerkt. Telkenjare valt op één der genoemde plaatsen het accent. Dit jaar is de eer aan Scheveningen. Daar belooft het een prachtig festijn te worden. Op het strand voor de Keizerstraat zal des middags vis worden afgeslagen, zo als dit in het verleden gebeurde, toen Scheveningen nog geen haven en afslag gebouw had. De zeilloggers kwamen toen zo dicht voor de kust als de diepgang van de schepen toeliet. Met vletten werd daarna de vis in manden naar de wal ge bracht en op het strand uitgelegd. Daar verkocht de afslager, bijgestaan door een stokhouder, die de te verkopen partij vis aanwees, de vis aan de handelaren en vis vrouwen. De handelaren lieten de vis weghalen door de z.g. krielmannen, die de vis in grote op de rug hangende man den vervoerden. Dit zal men allemaal v/eer kunnen zien. Deze oud-Hollandse visafslag zal ook worden bijgewoond door afgevaardigden in klederdracht van verschillende Neder landse vissersplaatsen. Voorafgegaan door een muziekkorps vertrekken zij in op tocht van het Gevers Deijnootplein af naar de Boulevard. Langs de Boulevard trekken zij in de richting van de Keizer straat om daar af te dalen naar het strand. Na afloop van de visverkoop gaat het gezelschap naar de Tweede Binnenhaven ter bijwoning van het openluchtspel „Ter haring zal ik varenHieraan wer ken verschillende groepen (vissers, boet- sters, kuipers, scheepsmakers, het Sche- venings Vissersvrouwenkoor e.a.) mede. Er zal op een 9pektaculaire wijze een huldebetoon worden gebracht aan de voornaamste haring-afnemende landen. Het spel mondt uit in het hijsen van de Produktschapswimpel voor de best ver zorgde haring op de SCH. 16, het schip, dat in 1960 die prijs won, en de huldiging van de bemanning. „Ter haring zal ik varen" beeft als motto: zolang de zee er is, hebben we haar bevaren en bevist. Zo lang de zee er blijft, zullen we haar be varen en bevissen. Zang, muziek, vreug dedans, declamatie, kortom klank en kleur zullen in dit spel uitdrukking ge ven aan de verknochtheid door de eeuwen heen van Scheveningen aan ae visserij en de zee. Ook 's avonds wor den er in Scheveningen feestelijkheden georganiseerd. De Koninklijke Militaire Kapel, onder leiding van majoor Rocus van Yperen, zal concerteren. Het concert begint om 20 uur en wordt besloten met een taptoe. In Vlaardingen zal na een gevarieerd programma op de Koningin Wilhelmina- haven de wimpel voor de best verzorgde haring worden gehesen op het schip van schipper F. van Schoor, de man die thans voor de derde keer de prijs voor de best verzorgde haring van de Vlaardingse vloot heeft gewonnen. Een programma met: muziek, zang en gymnastiek. 's Avonds is er naast een concert een openluchtfilmvoorstelling, waarbij o.a. zal worden vertoond de Vlaggetjes dagfilm, die als titel heeft: „Vlaardingen vaart uit". In IJmuiden, waar de Katwijkse vloot ligt, zal des middags de bekende Rijks- politiekapel, gevolgd door plaatselijke verenigingen, door de plaats marcheren. Aan de kop van de haven, waar de sche pen liggen, zal het deklamatorium „De vloot gereed tot haringvangen" worden gebracht. Daarna zal de kapel als spe ciaal nummer brengen Amerikaanse exercitie. 's Avonds treden alle plaatselijke mu ziekverenigingen (pl.m. 400 muzikanten) op. Zij brengen op het Stationsplein een gevarieerd programma, dat afgewisseld wordt door toepasselijke gymnastiek en het optreden van een groep rijwiel-acro baten. In Vlaardingen en IJmuiden ligt ge durende het Pinksterweekeind 's avonds de vloot onder het licht van schijnwer pers. Zaterdagmiddag: feest. Zondag en maandag, eerste en tweede Pinksterdag, zijn echte kijkdagen. Ongetwijfeld zul len weer duizenden zich naar de kant begeven om te genieten van dit oude bon te schilderij: de vlaggende vloot. Dinsdag, 23 mei, varen de schepen uit. Naar de Noord. Woensdagmiddag d.a.v. gaan ze aan „schot", worden de netten uitgezet. In de nacht van woensdag op donderdag zal over de dekken klinken: ,.'t Is er van halen". De spanning stijgt dan ten top. Als er wat gevangen is, zul len in de zeer vroege donderdagmorgen de eerste kantjes aan de jagers de snelste schepen der combinaties wor den overgegeven, die er „in vliegende vaart" mee naar het vaderland spoeden. Als er die eerste nacht voldoende gevan gen wordt, neemt men aan, dat vrijdag 26 mei de eerste malse maatjes door de v/innende jager zullen worden aange voerd. De hoofdprijs in een tombola in München was een jonge dame, die zich een jaar lang beschikbaar stel de als hulp in de huishouding, waar bij uiteraard een goede betaling voor deze diensten vooropgesteld werd. 9 De Sarah Robinson middelbare school te Crawley New Town in En geland geeft thans rijlessen op de school. Er is hiervoor een speciale weg aangelegd met oversteekplaat sen, verkeerslichten e.d. Alles is pre cies eender als op een gewone weg, behalve dat er geen verkeer is. De school heeft voor dit doel verschil lende auto's cadeau gekregen. 9 Bij het begin van het proces Eich- mann was er een Japans journalist, die zijn collega's confronteerde met het grootste probleem waarmee hij op dat ogenblik zat. „Ik moet mijn lezers eerst uitleggen wat Joden zijn", aldus de Japanner. 9 De kraamkliniek in Avesta in Zwe den heeft vanwege de ruimte de aan wezigheid van vaders bij de beval ling verboden. De reden hiervoor was tevens „dat de mannen in die omstandigheden meer tot last dan tot hulp zijn." Een brievenbesteller in de Westduit- se staat Hessen, die zijn post op kan toor kwam afhalen, schrok zozeer van de hoge stapel catalogi van een groot postorderbedrijf, dat hij ter plaatse aan een hartaanval bezweek. De 61-jarige molenbezitter John Ken nedy uit Bredaryd in Zuid-Zweden heeft zijn molen omgedoopt. Hij heeft haar nu, ook vanwege de kleur waar in de molen thans geschilderd is, „Het witte huis" genoemd. De vrouw van een jonge Noorse zee man in Haugesund heeft een zenuw- Op woensdag 31 mei, na de wekelijkse varkensmarkt te Den Bosch, belegt Calvé haar derde landelijke bijeenkomst voor varkenshouders. «Het programma ziet er als volgt uit: Voor de pauze zullen twee deskundigen van naam het woord voeren en wel de he ren W. Th. Truijen, dierenarts bij de Prov. Gezondheidsdienst voor dieren in Noord- Brabant en Joh. de Veer, voorzitter van het Produktschap voor Vee en Vlees. De heer Truijen zal spreken over „Ge zondheidszorg voor onze varkensstapel", een belangrijk onderwerp, waarover we van een ingewijde als de heer Truijen een interessant betoog mogen verwachten. De heer De Veer, die gewoontege trouw ook op deze varkensconferentie spreekt, zal zeker weer zijn toehoorders weten te boeien met een inleiding over „Vooruitzichten in de afzet van varkens en varkensvlees". Na de pauze zal een forum, onder voor. zitterschap van Ir. M. G. Wagenaar Hum- melinck, vragen beantwoorden. In dit fo rum hebben, buiten de twee sprekers, zit- instorting gekregen, doordat ze twee en een halve dag opgesloten is ge weest in haar slaapkamer. Haar 2-ja- rig zoontje had de deur aan de bui tenkant op slot gedraaid en hij wil de deur niet weer opendoen. De kleu ter heeft al die tijd hongerig door het huis gezworven, totdat de politie zijn moeder verloste. In Londen is een -voetbalclub, waar in alleen mannen mogen spelen, die kunnen bewijzen grootvader te zijn. Er wordt thans gedacht aan een handbalafdeling, waarin alleen groot moeders opgesteld zullen worden. Tussen de opnamen door hebben de actrices, die een rol spelen in de nieuwe film „Jessica" voor hun re gisseur een trui gebreid. Rossana Ro- ry en Daniele de Metz breiden het voorpand, Kerima en Agnes Moore- head de rug, Agni Dickenson en Syl- va Koscina verzorgden elk een mouw en zo maakten ze allemaal een be paald onderdeel van het nuttige kle dingstuk. Toen de trui klaar was, bleek de ene mouw 88 cm. lang en de andere 75. Het voorpand bleek dub bel zo breed te zijn als de rug en de kraag was 25 centimeter te kort. „Het vervelendste van vakantie is, dat men die juist het dringendst no dig heeft, wanneer ze juist voorbij is", aldus een uitspraak van Curd Jurgens. 9 „Het mooiste van baby's is, dat zij geen foto's van hun ouders bij zich dragen", aldus de mening van Theo Lingen. Huisvrouwen, die in de gi'ote waren huizen van Los Angeles hun inkopen gaan doen, krijgen het binnenkort ting Ir. W. G. Blauwhof, Rijlcsveeteeltcon- sulent en L. Prinsen, medewerker aan het Bureau voor Boerderijbouw te Warsnin- gen. Aangezien voor dit programma-onder, deel vijf kwartier is uitgetrokken, kan een groot aantal vragen worden beantwoord. Tot slot. wordt de première gegeven van de voorlichtingsfilm „Vleesvarkens ge vraagd", die een aantal actuele punten in zake de varkenshouderij van de prakti sche zijde belicht. De conferentie begint om 1 uur precies en wordt gehouden in de Schouwburgzaal van het bekende Casino, Parade 5. Bezoekers van de markt worden in de gelegenheid gesteld zich kosteloos per spe ciale autobus van de markt naar het Ca sino te begeven. Te 4.30 uur wordt de conferentie beslo ten, zodat de bezoekers niet al te laat in de middag weer thuis kunnen zijn. De toegang is vanzelfsprekend weer gra tis. Wel is het nodig een toegangsbewijs aan te vragen bij de plaatselijke Delfia- handelaren of rechtstreeks bij de Oliefa- brieken Calvé-Delft, afd. Veevoeder. nog gemakkelijker. De wagentjes, waarop zij hun boodschappen laden, zullen namelijk met kleine motoren worden uitgerust, zodat men ze niet meer behoeft te duwen, maar alleen slechts te sturen. Toen Dr. .Dibelius de Russische hoge commissaris bezocht, zei hij hem ronduit: „Wat U in Uw zone op de school laat leren, geloven noch de onderwijzers noch de leerlingen. Niemand gelooft een woord van wat hij opschrijft, omdat het niet de waarheid is." „Dat klopt", zei de Rus, „maar daarop komt het ook niet aan. Zij dicteren en schrijven nu wat zij willen. Over 50 jaar zal het -de waarheid zijn Een Amerikaans gedelegeerde op een internationaal symposium over ruim tevaart heeft gezegd, dat de maan bij uitstek geschikt zou zijn om er zie kenhuizen voor hartpatiënten te ves tigen. De aantrekkingskracht van de maan is maar een vijfde van die van de aarde. Dit zou dan tot gevolg heb ben, dat het hart veel lichter werk te doen krijgt. 9 „Ieder, die zich tijdens een discussie op de autoriteit van een ander be roept, gebruikt niet zijn verstand, maar zijn herinneringsvermogen", al dus een uitspraak van Leonardo da Vinei. 9 In een gebouw in het Engelse Rother- ham werd een onontplofte bom ge vonden, die nog dateerde uit de eer ste wereldoorlog en toen was afge worpen door een Zeppelin. Dit ge beurde in de enige luchtaanval, die in deze oorlog op deze plaats was uit gevoerd. Dat was in september 1916.

Holtens Nieuwsblad | 1961 | | pagina 6