Lagere seholen hielden sportdag Geslaagd Concours-hippique P.V. „De Bergvliegers" Arbiter staakte Omhoog-Holten De Internationale Motorwedstrijden te Tubbergen op Tweede Pinksterdag Ruiterhuwelijk De kinderen van de klassen 4, 5 en 6 der lagere scholen kampten dinsdag j.l. in het Sportdal om een diploma te win nen. Eerst waren Dijkerhoek en Espelo aan de beurt, daarna de Dorpsschool, 's Middags kwam de leerlingen van de School met de Bijbel. Het was een uiterst moeilijke beslissing 's morgens om te be palen, of de sportdag door kon gaan, of dat hij voor onbepaalde tijd zou moeten v/orden uitgesteld. De kinderen hadden in het dorp aan beide scholen de opdracht gekregen op school te komen, als het een aanhoudende druilerige regen zou zijn, of als er om de haverklap flinke buien kwamen. De weerberichten waren niet bepaald ongunstig: buien en opklarin gen. Het veld was te gebruiken. Alle ma teriaal was bij eengehaald en naar het sportveld vervoerd. Bovendien zou zeer zeker een groot percentage der leerlin gen niet op school komen, veronderstel lende, dat de wedstrijden wel door zou den gaan. Overwegend, dat van het ge wone onderwijs, althans voor de morgen uren, niet veel terecht zou komen, is toen besloten toch te beginnen. Alle personeelsleden der 4 scholen voor gewoon lager onderwijs waren in geschakeld. Verder hielpen nog een 7-tal personen mee, voornamelijk in de hal van de Dorpsschool, bij de verwerking der binnengekomen lijsten. De leiding van de sportdag berustte dit jaar bij de heer B. H. Brouwer. Tegen kwart voor twaalf waren de morgen wedstrijden ach ter de rug. 's Middags kon ook op nor male wijze worden gekampt. Gelukkig was het met de regen meegevallen, hoe wel de temperatuur aan de lage kant was. WAARDEBEPALING. De graad van het diploma wordt be paald door de zwakste prestatie van één der onderdelen. Iemand met een A voor hardlopen, een E voor vergooien, een E voor springen en een E voor hinder nis, krijgt toch maar een A-diploma. Dit wordt al jaren als wat onbillijk gevoeld en het zal in de toekomst wat gunstiger komen te liggen, naar van bevoegde zij de werd vernomen. Maar nu is het nog niet zo ver. De volgende diploma's werden uitge reikt: O.L. Dorpsschool: E: Mientje Goorman, Karei Elbracht, Wietske Viet, Truida Hegelink. D: Dinant Mark voort, Rikie Meerman, Carla Oplaat, Tonny [Schappers, Wil co Veneklaas, Rikie Paalman. C: Jan Arfman, Wim Schooien, Gerard Huisken, Albert Vukkink, Gerda v. d. Goot, Truida Klein Horstman, Nelly Kre kel, Dinie Pasop, Alie Reilink, Willy Vruggink, Jan Hospers, Henk Deijk, Wil- lemientje Bargboer, Dinie Hogenkamp, Tineke Bolink, Dirkje Aaftink, Dinie Wansink, Jannie Vincent, Eggie Meins- ma, Albert, Paalman, Jan Trekop, Fennie ten Wolthuis, Ineke Kevelam, Jan Schui- terd G.zn., Rinie v. d. Stouw, Hennie Wil- lems, Henk Beijers, Theo Elbracht, Henk Meerman, Henk Schoneveld, Anton Reij- link, Hennie Linde, Anny Meerman, Ber tha Schooien, Alie Veneklaas, Johan Schöppers, Jan Albert v. d. Bos, Jopie v. d. Goot, Abbie Klein Velderman, Fimke v. d. Bovenkamp, Willie Schöppers, Alie Tiekink, Wim Kettelarij, Tonie Geesing, Jan Jansen, Toosje ten Dam. B: Dinie Luggenhorst, Wim Paalman, Henk Paalman, Gerrit Oosterveld, Jo hanna Hofman, Dirk Wolters. Ineke Bos, Mientje Stegeman, Henk Vincent, Jan Struik, Hieke Brouwer, Ab Wittenberg, Mienie Bronsvoort, Dinie Pieffers, Berry Enklaar, Derk Tiekink, Hein Nijhuis, Mieke Enklaar, Gerrie Oolbekkink, Hen nie Klein Ovink, Marinus Pasop, Wim Klein Velderman, Herman Gazan, Mari nus Wansink, Frits Snijders, Wim Schut- rups, Jan Schuiterd D.zn., Willie Kette larij, Dinie Klein Teeselink, Jenny Dijk- slag, Johanna Beljkernens, Toosje Gjal- tema, Jannie ten Wolthuis, Hennie ten Veen, Mieke Stukker, Joke Muller, Mien tje Lodeweges, Alie Markvoort, Jan Ket telarij, Ronald Reindorp, Albert Aaftink, Joop Nijland, Hermanna Lodeweges, Elie Heine. A: Berend Bronsvoort, Eduard Glas- macher, Gerrie ten Dam, Bertus Paal man, Jan van Zon, Herman Aaftink, Wim Tuitert, Gerda Lammers, Minie Meester- fcerends, Janny Smale, Hetty Dolman, Jannie Podt, Herman Wansink, Barbera Bekkering, Ria Aaftink, Janna Kettelarij. De duivenklok registreerde: Afstand 124 Vlucht vanaf Roermond, kilometer. 1, 2, 3, 5, 7, 3, 9, 10 4, 13, 16 6, 11 12, 15, 13 14, 17 19 J. Schoneveld G. Veldhuis L. Gazan G. Steunenberg H. J. Aaftink C. W. Reeves Prijs- en poule-winnaar de heer J. Schoneveld. 1. J. Schoneveld 100.7 punten 2. L. Gazan 90.7 punten 3. G. Veldhuis 88.-punten 4. G. Steunenberg 54.- punten 5. C. W. Reeves 53.8 punten 6. H. J. Aaftink 43.1 punten 7. H. Achterkamp 13.8 punten School met de Bijbel: D: Dini Paalman, Joke Israël, Jenny Kruk, Narda Beltman, Hendrika Baltus, Marietje Bolink, Dini Veldhuis, Adrie Podt, Gerrit Stam, Gerard Witteveen, Jo. han Meyer. C: Mieke Stukker, Jannie Scholman, Janna Podt, Gerrie van Diepen, Willy Bosschers, Gerrie Aanstoot, Jannie Ave- zaat, Truusje Letink, Fenny Oosterkamp, Dini Stam, Henny Plekkenpol, Berna Schuppert, Mannie Deijk, Gerda Belt man, Dinie Deijk, Alie Ekkelkamp, Ru- dvan Hosmar, Dini Klein Nagelvoort, Willy Klein Nagelvoort, Hanneke Lub- bersen, Jo Mark voort, Pieter van Doom, Henk Achterkamp, Henk Beltman, Wan der Drent, Carl Israël, Wim Jansen, Hen drik Jan Letink, Jan Rietberg, Henny Paalman, Tonny Koopman, Jan Meule- man, Gerard Kolkman, Johan Schuppert, Gerard Reinink, Teunis Scheperman. B: Rikie Kolkman, Anneke Schuppert, Bartha Aanstoot, Mineke Jansen, Zwaan tje Lubberdink, Janny Paalman, Hanny Stam, Dini Stevens, Sientje Reinink, Mi ni Scheperman, Jannie Blankenberg, Manda Bronsvoort, Hennie Landeweerd, Allard Wansink, Jan Tromop, Jan Albert Paalman, Wim Addink, Henk van Doorn, Hans Hoeve, Theo Beldman, Rikus Dik kers, Henk Aanstoot, Gerrit Jan Bekker- nens, Dick Beldman, Jan Peter Jalink, Johan Meerman, Winnie Müller, Jan Paalman, Albert Rietberg, Henk Paal man, Henk Pekkeriet, Gerrit Jan Schoo ien, Gerrit Sluiter, Johan Witteveen. A: Magda Louwerse, Jannie Teeselink, Dini Veldhuis, Gerrie Aaltink, Rikie Bos schers, Willie Oolbekkink, Geert Dijk stra, Henk Ebrecht, Henk Hartsuiker, Henk Hulsman, Henk Klein Teeselink, Marinus Kappert, Henk Landeweerd, Henk Reterink, Henk Stam, Johan van Avezaat. O.L. School Dijkerhoek: D; Joh.a Ulfman, Jennie Wagenvoort. C: Dini Klaasses, Rikie Rensen, Ger rie Paalman, Jannie Wegstapel, Gerrit Kloosterboer, Gerrit Noteboom, Gerrit Vlogtman, Gerrit Rensen, Gradus Har- bers, Wim Bannink. B: Elly Fikkert, Rikie Paalman, Mien tje Sluiter, Bertha Ebrecht, Henk Boode, Jan Meijerman, Kees Witmer, Jan Bos schers, Jan Markvoort, Jan Reijlink, Ger rit Seheperman, Jan Peter Witmer. A: Dinie Jansen Manenschijn, Ali Nij land, Jantien Pinkert, Dini Nijland, Jan Bosman, Wim Veneklaas Slots, Cor Wa genvoort. O.L. School Espelo: E: Gerrie Bekkernens. D: Minie Rensen. C: Rikie Paalman, Dika Baltes, Anne ke Beumei-, Dinie Klein Horsman, Dika Krikkink, Gerrie Lubbersen, Henk Bal tus. B; Dinie Reilink, Toosje Marsman, Jo hanna Paalman, Rika Haverslag, Minie Jansen, Marinus Baltus, Anton ten Dam en Jopie ter Stal. A: Gerrit de Grote. De landelijke rijvereniging „De Berg- ruiters" organiseerde Hemelvaartsdag bij Café „De Poppe" een concours-hip pique, waaraan werd deelgenomen door de landelijke rijverenigingen „De Loo- leeruiters" te Almelo; „Markelo" te Mar- kelo; „Zeven Buurtschappen" te Delden; „Hertruiters" te Hellendoorn; „Eschrui ters" te Wierden; „Diepenheim" te Die- penheim en „Bergruiters" te Holten. Het concourterrein bood een buiten gewoon fraaie aanblik, in 't bijzonder bij de parade van de pl.m. 70 ruiters, die met hun prachtige dieren het beste uit het beste paardenmateriaal, dat de landelijke ruitersport in Twente te bie den heeft, aan het publiek presenteer den. De parade een demonstratie van kracht en elegance werd geleid door de instructeur van de „Bergruiters", de heer H. Beldman. Tot besluit van de pa rade stelden de deelnemers zich in één front op en had inspectie plaats door mcj. H. E. J. M. ten Bos te Almelo (ver tegenwoordigster van de Kon. Ned. Fe deratie van Landelijke Rijverenigingen) en de heren W. C. van Minnen en R. Blauwendraad te Woudenberg. De jury bestond uit: mevr. Eberveld- Verwey te Utrecht; mej. H. E. J. M. ten Bos te Almelo en de heren K. Coppoolse te Breukelen; G. ten Cate te Goor; M. H. Doornekamp te Jutphaas; W. C. Minnen en R. Blauwendraad te Woudenberg en J. Struik te Holten: UITSLAGEN Dressuurproeven voor achttallen: L.R. „Hertruiters", Hellendoorn, 97.5 p. (KI. M.); L.R. „Markelo" te Markelo, 97.5 p. (KI. M.); L.R. „Bergruiters", Hol ten 86.5 p. (klasse L); L.R. Bergruiters" Holten 86 p. (klasse Z.). Dressuurproeven voor viertallen: L.R. „Zeven Buurtschappen", Goor- Delden, 94 punten; L.R. „Diepenheim" te Diepenheim, 91 punten; L.R. „Hertrui ters" te Hellendoorn, 88 punten. Individuele dressuur klasse B I: 1. Judith Jordaan (Bergruiters) met „Rascaljoe" 97 punten; 2. Jan Jacob ter Horst (Bergruiters) met „Poesta Koning" 96p.; 3. J. Werning (Zeven Buurtschap pen) met „King" 96 p.;4. H. W. Stoel- horst (Markelo) met „Perdo" 94% p.; 5. Mej. J. Waldkötter (Zeven Buurtschap pen) met „Caprilio" 94% p. Individuele dressuur Klasse I (ring 3): 1. D. H. Hidders (Markelo) met „Mir- zam" 103% p.; 2. P. van Dijke (Hertrui ters) met „Diana" 101% p.; 3. H. Broeze (Eschruiters) met „Wibaut" 99% p.; 4. G. Veldhuis (Hertruiters) met „Flaranda" 98% p.; 5. H. Beldman („Bergruiters) met My lord" 98 p.; 6. Dinant Pieffers (Berg ruiters) met „Wala" 97 p.; 7. W. J. Stoel- horst (Markelo) met „Cor" 96% p.; 8. H. G. Wes (Zeven Buurtschappen) met „Hu- bertus" 95% p. L.-dressuur Ring 4: l.H. Leunk (Markelo) met „Silky" 99 p.; 2. J. H. Meijer (Markelo) met „Diana" 98% p.; 3. G. H. J. Meijer (Markelo) met „Zerna" 98 p.; 4. H. Reurink (Diepen heim) met „Rinia" 96 p. (eerv. vermeld.); 5. G. Bolink (Bergruiters) met „Netty" 96 p. (eerv. vermeld.). Individuele dressuur MZ: 1. W. Aaltink (Bergruiters) met „Wu- zello" 103 p.; 2. J. H. Wolbrink (Marke lo) met „Allard" 102% p.; 3. J. H. Luttik- hedde (Diepenheim) met „Bino" 99 p.; 4. H. Schoneveld (Bergruiters) met „Iva- sie" 98% p.; 5. T. Beldman (Bergruiters) met „Amigo" 93% p.; 6. H. Vruwink (Bergruiters) met „Still Better" 90 p. Caprille-Springproef: 1. J. Smelt (Eschruiters) met „Nico" 104 p.; 2. H. Heerdink (Hertruiters) met „Urichia" 101% p.; 3. Mej. E. Westen brink (Looleeruiters) met „Laura" 99% p.; 4. Jan Müller (Bergruiters) met „Jon- ny" 97% p.; 5. J. Hargeerds (Markelo) met „Thurias" 95 p. Springen Klasse B: 1. G. H. Lammertink (Markelo) met „Santa" 0 strafp., cijfer voor rijden 7; 2. J. Holsappel (Hertruiters)) met „Flicka" 0 strafp., cijfer 6%; 3. G. Bolink (Berg ruiters) met „Netty" 0 strafp., cijfer 6%; 4. J. J. ter Horst (Bergruiters) met „Poes ta Koning" 0 strafp., cijfer 6; 5. Judith Jordaan (Bergruiters) met „Rascaljoe" 0 strafp., cijfer 5%. Springen Klasse L: 1. H. Broeze (Hertruiters) met „Wi baut" 0 strafp., tijd: 1 min. 13.8 sec.; 2. H. G. Wes (Delden) m. „Hubertus" 3 strafp. tijd: 1 min. 13.6 sec.; 3. J. H. Wolbrink (Markelo) met „Allard" 4 strafp., tijd: 1 min. 8.6 sec.; 4. G. Beldman (Bergrui ters) met „Myra" 8 strafp., tijd.: 1 min. 0.8 sec.; 5. D. H. Hidders (Markelo) met „Mirzam" 8 strafp., tijd: 1 min. 4.8 sec. Springconcours Klasse M en Z: 1. H. Schoneveld (Bergruiters) met „Ivasie" 0 strafp., tijd: 1 min. 9.6 sec.; 2. H. Reurink (Diepenheim) met „Rinia" 0 Strafp., tijd: 1 min. 12.6 sec.; 3. T. Beld man Sr. (Bergruiters) met „Amigo" 0 strafp., tijd: 1 min. 12.7 sec.; 4. J. Wes (Delden) met „Paldania" 0 strafp., tijd: 1 min. 20.8 sec.; 5. J. H. Luttikhedde (Die penheim) met „Bino" 0 strafp., tijd: 1 min. 23 sec.; 6. H. Vruwink (Bergruiters) met „Ivasie" 4 strafp., tijd: 1 min. 6 sec.; 7. W. Aaltink (Bergruiters) met „Wuzel- lo" 4 strafp., tijd: 1 min. 25.03 sec.; 8. A. J. E. Wes (Delden) met „Aily" 8 strafp., tijd: 1 min. 14.6 sec.; 9. Hetty Krekel (Bergruiters) met „Alide" 8 strafp., tijd: 1 min. 38.6 sec. „Alide" ging deze middag weer snel, doch kwam na een feilloos genomen hin dernis ten val, raakte los en ging er van door. De viervoeter werd echter gauw ge pakt, waarna Hetty de resterende zes hindernissen foutloos nam. De valpartij kostte 8 strafpunten en minstens 30 sec. Concours-Hoogtesprong: 1. T. Beldman Jr. (Bergruiters) met „Amigo"; 2. H. Schoneveld (Bergruiters) met „Ivasie". Keuring Type Landbouwrijpaarden: 1. „Allard", eig. J. H. Wolbrink, Mar kelo; 2. „Wuzello", eig. W. Aaltink, Hol ten; 3. „Cor", eig. W. J. Stoelhorst, Mar kelo; 4. „Robbie", eig. H. W. Sligman, Markelo; 5. „Flaranda", eig. G. Veldhuis, Hellendoorn. Klavertje Drie: 1. L.R. „Markelo"; 2. L.R. „Bergrui ters"; 3. L.R. „Zeven Buurtschappen"; 4. L.R. „Markelo" (2e drietal); 5. L.R. „Hertruiters". Het middagprogramma werd afgewis seld met het optreden van een zestal jon gens van de Bergruiter-ponyclub. De jon gelui kwamen met hun kleine viervoeters tot heel verdienstelijke prestaties en ze oogstten een verdiend applaus. „Radio Ter Harmsel" zorgde voor de muzikale omlijsting van het hippisch pro gramma en de heer J. Wiggers gaf bij de verschillende nummers via de geluidsin stallatie een korte explicatie. Al met al een hippisch festijn waarop èn de organiserende vereniging èn de pl.m. 1000 bezoekers met genoegen kun nen terugzien. voetbal De laatste competitiewedstrijd, die Holten I had te spelen zondag j.l. is niet erg sportief verlopen door het toedoen van de tegenpartij. Het Dagblad van het Oosten schreef er het volgende over: „Hoewel Omhoog zich reeds kampioen van de 2e klas E mag noemen, werd de wedstrijd tegen Holten in een zodanige sfeer gespeeld alsof er nog een titel op het spel stond. Nadat van het kampioenselftal een plaatje was geschoten, complimenteerde aanvoerder Vincent van Holten het team onder aanbieding van een boeket bloe men. Voor de rust was het een gelijk op gaande strijd met wisselende kansen. Na 20 minuten gaf midvoor Westerink Om hoog de leiding, doch 5 minuten later was de stand weer gelijk door midvoor Wansink. In de 40e minuut schoot Wes terink wederom raak uit een vrije schop, 2>1, met welke stand de rust aanbrak. Na de hervatting waren de Wierde- naren sterk in de meerderheid, hetgeen werd uitgedrukt in doelpunten van rechtsbuiten T. Henning en midvoor Westdrink, 41. Omhoog beging toen de fout terug te trekken, waardoor Hol ten de kans kreeg een fel offensief te lan ceren. Na 20 minuten verkleinde Beer man de achterstand tot 42, waarna de Omhoog doelman Jansen kans zag een strafschop te keren. Holten beet door en Beerman scoorde andermaal, 43. Het spel werd hierna dusdanig hard, dat arbiter Eijking, na eerst enkele waar schuwingen te hebben uitgedeeld, zich genoodzaakt zag de Omhoogspelers Wes terink en T. Henning het verder mede spelen te ontzeggen. De gemoederen raak ten hierdoor zo verhit, dat de scheids rechter pl.m. 5 minuten voor het einde besloot de wedstrijd te staken." HOLTEN I—MARKELO I Opstelling: A. Stokkers G. Bannink - H. Jalving - G. H. Brands A. Vincent - G. H. Vincent H. J. J. t. Velde - H. Wansink - L. Brands H. F. Klein Velderman J. A. Ulfman Aanvang 13 uur. WIERDEN IV—HOLTEN III 5—2 In de 5e minuut werd het 0—1 door J. Nijland en in de 40e minuut een misver stand voor het Holtense doel, wat 1—1 betekende, met welke stand de rust in ging. Na de rust in de 8e minuut 2—1 en in de 18e minuut 31. Het werd daarna 4<1 en in de 38e minuut zelfs 51. Hierna verkleinde J. Nijland de achter stand nog wel tot 5—2, doch dit hielp voor het verdere verloop van de wedstrijd niets meer. Wel knalde G. J. F. Soer nog één keer tegen de paal en kreeg W. Dijkslag een niet te missen kans, maar hij werd te zwaar van achteren aangevallen, waardoor ook deze kans verloren ging. Holten kreeg hiermede een niet verwachte nederlaag te incas seren met 52. HOLTEN b—RV a 13—0 Holten b heeft in de 2 gespeelde wed strijden tegen RV a wel getoond, dat de Rijssenaren in deze klasse niet thuis horen. Werd de uitwedstrijd door de Holte naren met 90 gewonnen, de thuiswed strijd leverde nog meer. doelpunten op (13—0). Totaal dus 22—0 in 120 minuten voetbal Holten b speelde een goede partij voet bal en het slecht spelende R.V.-elftal was voor de roodzwarten geen partij. Toch heeft Holten alles op alles gezet om een zo hoog mogelijke score te bereiken. De doelpunten werden door de volgende spelers gemaakt: Wim Nijenhuis 3 x, A. Klein Velderman 5 x, M. den Heier 3 x en J. G. Veneklaas 2 x. Het is de groot ste overwinning in deze competitie gewor den en ongetwijfeld zullen velen Holten b vergezellen bij hun uitwedstrijd in Enter. Programma zaterdag 13 mei 1961: Enter Vooruit b—Holten b (2). Aan vang 3 uur. EXCELSIOR E—HOLTEN C 3—6 De Holtenaren wisten de laatste wed strijd van het seizoen eveneens tot winst te brengen, zodat de competitie met het maximum aantal punten werd beëin digd. Gedurende de eerste helft leek het er echter niet op, dat Holten de wedstrijd zou winnen, want nadat midvoor S. Markvoort tegen de onderkant van de lat had geschoten, namen de gastheren het initiatief in handen. Na 7 minuten werd het door hun linksbinnen 10 en vijf mi nuten later door hun rechtsbuiten zelfs 2—0. Twaalf minuten voor rust wist B. Breukink de achterstand tot 21 te re duceren. Enige minuten later werd het zelfs gelijk, toen de linksback der gasthe ren hands maakte, de scheidsrechter door liet spelen en T. Brands de bal in het doel kon tikken, 22. Vlak voor rust namen de gastheren door hun rechtsbuiten op nieuw de leiding. Na rust werden de rollen omgekèerd en ging Holten in de aanval. Na 5 minuten joeg S. Markvoort de gelijkmaker in de touwen. Tien minuten later maakte T. Brands er met een afstandsschot 4—3 van. Vijf minuten hierna wist J. Wolters na stevig doorzetten het 5e doelpunt te fabriceren, en dezelfde speler voegde hieraan een paar minuten voor het einde nog een zesde goal toe. Met deze stand brak het einde aan. De doelpunten werden gemaakt door: T. Brands: 2; J. Wolters: 2; S. Markvoort: 1; B. Breukink: 1. De organisatoren van de Internationa le Motorraces op het circuit van Tubber gen zijn dag en nacht in de weer om ook dit jaar weer op Tweede Pinksterdag een motorfestijn in elkaar te zetten, waar de liefhebbers van deze snelle sport bij wij ze van spreken een heel jaar op kunnen teren. Hoe komt het, dat Tubbergen elk jaar op Tweede Pinksterdag zo'n enorme trekpleister is voor duizenden motor enthousiasten? Vermoedelijk zijn daar verschillende redenen voor aan te wijzen, maar een van de voornaamste is toch wel dat, wat Assen vroeger heeft groot gemaakt, in Tubbergen in al zijn facetten nog volop te beleven valt. Men ziet er pure snelheid op de rechte weggedeelten, sensationeel bochtenwerk in de diverse krommingen en hairpins en tenslotte is er de nooit ontbrekende strijd van machine tegen machine, van mens tegen mens. De naam Tubbergen heeft een klank gekregen, die men vanzelfsprekend as socieert met motorsport, zoals men Twente in een adem noemt met zijn tex tiel. Het geheim van deze successen? De organisatoren die elk jaar opnieuw een dergelijk motorsport-menu in elkaar we ten te zetten, zijn motormensen tot in hart en nieren. Zij volgen de prestaties van alle bekende renners, waar ter we reld zij ook meedingen naar de prijzen. Zij hoeven nooit lang te praten om het puikje van de internationale rennerswe reld naar hun circuit te krijgen, want iedereen komt hier graag naar toe. De onderlinge krachtsverdeling om een zo aantrekkelijk mogelijke strijd te waar borgen is een punt van maandenlange overwegingen. De laatste jaren spitste de spanning zich in de zware klasse toe in het dikwijls adembenemende duel tussen de Cana dees Frank Perris en de Duitser Ernst Hiller. Dit jaar heeft laatstgenoemde het laten afweten. Hij gaat zijn leven een wat rustiger draai geven. De organisatoren van Tubbergen heb ben heel lang gewikt en gewogen voor een waardige plaatsvervanger en die meent men thans gevonden te hebben in de persoon van de Nieuw Zeelander Hugh Anderson. Hij komt met twee Nortons naar Tubbergen en vooral met de zware halve liter-machine moet hij een snel heid ontwikkelen om bang van te wor den. Hij zal vermoedelijk de grote tegen speler worden van de ijzig kalme Perris. Overigens is om dit verschrikkelijk snel le tweetal nog een groep haastige lieden gegroepeerd, die stuk voor stuk voor een verrassing kunnen zorgen. De eer dm winnaar te worden van Tubbergen heeft een gunstige uitwerking op hun contrac ten in de wereld van de motorraces, om dat Tubbergen hoog genoteerd staat op de internationale motorsportkalender. Wij noemen enkele namen: Ladi Richter^ de Oostenrijkse kampioen; Rudolf Gla- ser, de snelste man van Duitsland; Peter Pawsen, de Nieuw Zeelander, die tegen woordig met liefst drie machines de di verse circuits afreist en overal een graag geziene gast is vanwege zijn gedurfde bochtenwerk. In totaal hebben zich reeds renners van tien verschillende nationaliteiten ge meld voor Tubbergen. Een bijzonderheid daarbij is dat voor het eerst ook drie De nen van de partij zullen zijn. Het zijn Kurt Petersen; Mogensfogt en Rasmus sen, die alle drie in de kwartliterklasse een NSU zullen berijden. Vrijdagmorgen werd ten gemeentehuize het huwelijk voltrokken tussen de heer T. Beldman Jr. en mej. Heiltje Lande weerd. Toen het bruidspaar bij het ge meentehuis arriveerde, hadden een groot aantal ruiters en amazones van L.R.Vi „De Bergruiters", waarvan de bruidegom een actief lid is, met hun edele viervoe ters een erehaag gevormd. De bruidegom is het jongste lid van een hele ruiterfa- milie. Zijn vader, de heer T. Beldman Sr., was een van de oprichters van de rijver eniging en beoefent ondanks zijn 62 jaar, nog zeer actief en op succesvolle wijze de ruitersport. Zijn broer, de heer Hendrik Beldman, is voorzitter-instructeur van de Bergruiters. Ook aangetrouwde familie leden zijn actieve ruitersport-boefenaren, die men op Hemelvaartsdag nog druk in actie heeft kunnen zien. De bruidegom is 24 jaar en dé bruid, die juist op haar huwelijksdag haar verjaar dag viert, is 23 jaar. Mej. Landeweerd, was in haar modern bruidstoilet een keu rig en aantrekkelijk bruidje. Het huwelijk werd voltrokken door de burgemeester, Mr. W. H. Enklaar. De huwelijksinzege ning had 's middags plaats in de Geref. Kerk door Ds. R. A. Hoogkamp. Het huwelijk trok, vooral ook door de aanwezigheid van de ruiters en amazo nes, veel belangstelling. Deze begeleidden de stoet na de voltrekking van het bur gerlijk huwelijk naar Hotel Müller aan de Deventerweg.

Holtens Nieuwsblad | 1961 | | pagina 2