Ring C.J.V. herdacht derde lustrum Gemeentelijk Zwembad 99Twenhaarsveld95 Filtroma CJebra Veldhuis groöt Ml ADVERTEREN OMZET STIMULEREN Herdenking gevallenen eenvoudige maar ontroerende plechtigheid Vijftig jaar in de levensmiddelenbranche Plattelandsmeisjes bezochten Kraamcentrum Prachtige successen D. j. Romeijn gedecoreerd Verbond voor Veilig Verkeer verstrekt Nederlandse verkeersregels aan Duitse automobilisten gesloten HOLTENSE BOEKHANDEL Voetbal Opstelling elftallen P.V. „De Bergvliegers" De Ring Holten van de C.J.V. lier- dacht de vorige week zaterdag in een druk bezochte samenkomst in Irene haar 15-jarige bestaan. De meer dan tweehonderd vijftig bezoekers hebben zeer genoten van een vlot programma, dat door de verschillende afdelingen van de kring voor het voetlicht werd gebracht. In zijn openingswoord zei de voorzitter van de ring, de heer H. Paalman, „Wij zijn blij, dat God steeds mensen bereid maak te om dit werk te doen". •Hij dankte de oprichters, Ds. Bathle- ma en de heer A. Westerik, dat zij zich voor dit werk hebben ingespannen en dat zij hun werk in dienst van de Heer heb ben gedaan. Hoed af voor het verleden, jas uit voor de toekomst, aldus de voorzitter. De ge neratie van morgen zal een plaats moeten kunnen vinden in onze groepen. We zul len, na deze 15 jaren moeten voortbou wen. De generatie van overmorgen zal waarschijnlijk bestaan uit onze kinderen. In opdracht van Jezus Christus zullen wij moeten voortbouwen en hen begeleiden naar de volwassenheid. Na dit welkom werd een feestelijk pro gramma afgewerkt en felicitaties uitge sproken. ERNST EN HUMOR De groep Beuseberg brengt een humo ristisch schetsje, dat reeds direct voor een vrolijke noot zorgt. Mevr. Wassink uit Enter, presidente van de Overijsselse af deling van de C.J.V., feliciteert de ring. Het is belangrijk om in ring verband te werken en samen te komen, zegt zij. Ver schillende predikanten hebben haar ver zekerd, dat avonden zoals deze ten goede komen aan het gemeenteleven. De groep „Die Rooiroks" uit Markelo brengt hierna Afrikaanse liederen met muziek en zang. Zij besluiten hun optre den met het 'lied „Welk een vriend is Je zus", dat diepe indruk maakt op de aan wezigen. Een zaalspel „Voorwerprace", geleid door enkele jongelui uit Espelo, verloopt spannend en brengt veel vrolijkheid in de zaal. De nieuwe provinciale beroepssecreta resse en secretaris Jenny Slatman en Dick ter Brug, worden hierna aan de ring De heer H. Roelofs herdacht maandag, vrijwel onopgemerkt, het feit, dat hij 50 jaar in dienst was van het levensmidde- lenbedrijf van de heer J. G. P. Muller aan de Dorpsstraat. Het was tevens zijn 64ste geboortedag, zodat het dubbel feest was in huize Roelofs. 's Morgens werd hij met zijn echtgeno te en zoon ontvangen door zijn patroon, de heer J. G. P. Muller, bij wiens vader hij vóór 50 jaar zijn loopbaan begon, die hem met enkele toepasselijke woorden een cadeau onder couvert aanbood. Ook van het personeel in het bedrijf ontving hij een geschenk, 's Avonds heeft men in intieme kring dit jubileum gevierd. Op -uitnodiging van het Kraamcentrum „Zuid-West Overijssel" te Deventer be zochten de plattelandsmeisjes van de afd. Holten van de PJGO het opleidingsinter naat te Deventer. Zuster De Jager ver telde over de betekenis, de opleiding en het werk van de kraamverpleegster. Door enige inwonende kraamverzorg sters werd een kraamvisite vertolkt zo als die omstreeks het jaar 1900 werd ge houden. Buitengewoon interessant Er werden dia's vertoond en onder des kundige leiding werd het internaat be- zichtigd. Tussen de bedrijven door werden de meisjes getrakteerd op koffie met kren- tebrood. Op de te Amsterdam gehouden inter nationale hondententoonstelling boekte de heer G. Müller fraaie successen met z'n kortharige dashonden Binkina en Bri gitte. Zij behaalden n.l. 3 x „Uitmun tend", het kampioen- en reserve kam pioenschap en de winnerprijs in de jeugd- klasse. voogesteld en met een hartelijk applaus begroet. Dick ter Brug zegt o.m.: „Het is de moeite waard om lid te zijn van de C.J.V., het heeft weer waarde; we hebben weer wegen gevonden al blijven we zoeken". Jenny Slatman sluit zich hierbij aan: „We hopen nog vaak in de ring Holten te komen en we hopen op een prettige sa menwerking", zegt zij. In de pauze werd de genodigden een kopje koffie aangeboden en een verloting gehouden, die f 155.opbrengt. Na de hervatting kwam Dijkerhoek met een aardige goocheltruck, volgden decla maties van de groep Okkenbroek, waar van het gedicht van Johanna van Buren: „Moo", grote indruk maakte. Bathmen bracht Israëlische en Russische Volksdan sen, die keurig werden uitgevoerd en een prachtig gezicht opleverde. Aan het slot van de avond wekte de voorzitter op om allemaal de ringzondag op 4 juni te Markelo te bezoeken. In de kerkdienst aldaar zal de landelijke voor zitter van de C.J.V., Ds. van Heerden, voorgaan. De sluiting van de zeer geslaagde avond wordt door Holten gebracht met z.g. Gos pelsongs" o.a.: „Hij houdt de hele wereld in Zijn hand" (half Engels-half Neder lands); „I will make you Fisher of man" en „O Heer, hoor mijn stem". Zij worden op indrukwekkende wijze gezongen en met grote aandacht beluisterd. De avond wordt daarna beëindigd door samen te zingen „De dag door Uw gunst ontvangen is weer voorbij". Zaterdagmorgen had ten huize van de familie Wissink, de firmanten van de Fa. E. Wonnink, een plechtigheid plaats, waar de burgemeester, Mr. W. H. Enk laar, een koninklijke onderscheiding uit reikte aan de heer D. J. Romeijn, die on langs als kleermaker het feit herdacht, dat hij 40 jaar geleden in dienst trad bij de firma. Behalve de echtgenote en de naaste familieleden van de heer Romeijn was ook mevr. Enklaar aanwezig. De heer Romeijn is begiftigd met het ereteken in brons, verbonden aan de Or de van Oranje Nassau. Met een toepas selijk woord heeft de burgemeester hem de medaille op de borst gespeld, waarbij hij herinnerde aan de grote trouw en be kwaamheid, waarmede de gedecoreerde zijn werkgever thans meer dan veertig jaar gediend heeft. Ook wees de burge meester nog op zijn verdiensten als voor malig brandweerman. De beer Romeijn werd voorts toegesproken door de oudste firmant, de heer G. Wissink. Beiden brachten H.M. de Koningin en de burge meester dank voor deze onderscheiding. GESLAAGD EN BEVORDERD De heer B. J. Markvoort te Holten, tot vpor kort klerk ter secretarie te Wij he, slaagde voor het le gedeelte van het exa men G.A.I. Hij werd in verband hiermede bevorderd tot adjunct-commies ter secre tarie. Op de dinsdag j.l. gehouden veemarkt v/aren aangevoerd: 1131 stuks vee, run deren 80, varkens 1101. Prijzen: 40 melk- en kalfkoeien van f 1050,- tot f 1150,- per stuk; 23 pinken van f 625,- tot f 725,- per stuk; 17 gras- kalveren van f 375,- tot f 450,- per stur.; 11 drachtige zeugen van f375,- tot f450,- per stuk; 23 loopvarkens van f95,_ tot f110,- per stuk; 1067 biggen van f65,- tot f80,- per stuk. Overzicht handel: Rundvee: Handel kalm, prijzen onver anderd. Biggen: Handel matig, prijzen iets da lend. Zeugen: Handel vlot, prijzen onveran derd. Uren van openstelling, tarieven en uitgifte abonnementen Burgemeester en wethouders van Holten brengen ter algemene kennis, dat voor het binnenkort te openen zwembad „Twenhaars- veld" de navolgende uren van openstelling en tarieven zullen gelden en dat abonnementen, welke toegang geven tot het bad, op onder staande dagen en uren in voorverkoop zullen worden uitgegeven: I. Openstelling van het bad: a. maandag t.m. zaterdag van 8 uur tot een half uur vóór zonsondergang. Gedurende de maanden juli en augustus vanaf 's morgens 7 uur; b. des zondags van 12 uur tot een half uur vóór zonsondergang. In bepaalde gevallen kan de dagelijkse leiding van het bad van genoemde sluitingstijden afwijken. II. Tarieven toegangsbewijzen, leskaarten, parkeergelden enz. 1. Seizoen-abonnementen: a. voor volwassenen 12.voor niet-volwasserien 7.50. b. gezinsabonnementen per seizoen: voor de le volwassene uit een gezin 12. voor de 2e en volgende volwassene uit hetzelfde gezin 7-50 voor de le niet-volwassene uit dit gezin2-50 voor de 2e en volgende niet-volwassene uit dit gezin 1-50 c. voor leskaarten, rechtgevende op 12 zwemlessen gedurende de periode door de leiding van het bad te bepalen 7.20 (Leskaarten geven alleen toegang tot 'het bad, indien men in het bezit is van een geldig toegangsbewijs) d. Voor een duplicaat-abonnement 1- De abonnementen zijn persoonlijk en moeten zijn voorzien van een foto. 2. Dagkaarten: voor volwassenen 0.75; voor niet-volwassenen 0.50- 3- Tienbadenkaarten (geldigheidsduur ten hoogste 14 dagen): Voor volwassenen 6.voor niet-volwassenen 4. 4. Groepskaarten (voor 1 bad): van 21 t.m. 30 personen 0-35 p.p.; meer dan 30 pers. 0-30 p.p. 5. Parkeergelden: Voor het parkeren van rijwielen, bromfietsen en motorvoertuigen is geen vergoeding verschuldigd, behalve ge durende de maanden juli en augustus en op zaterdagen en zon dagen gedurende het overige badseizoen. Per stalling (uitgezon derd rijwielen) 0.20 Onder volwassene wordt voor bovenstaande tarieven verstaan degene, die op 1 mei van het desbetreffend jaar.de leeftijd van 21 jaar heeft bereikt. Uitgifte van abonnementen in voorverkoop Op vrijdag 12 mei en maandag 15 mei a-s. zal tussen 6 en 8 uur 's avonds ten gemeentehuize worden overgegaan tot de uitgifte van de hiervoren genoemde abonnementen. Voor elk abonnement moet een goedgelijkende pasfoto worden over gelegd. Op bovenvermelde data kunnen tevens leskaarten worden aangevraagd. In de meeste Europese landen zijn de verkeersregels en -tekens voor het groot ste deel geünificeerd. Nog steeds zijn er echter in de verschillende landen ook af wijkingen op deze geünificeerde regels en tekens. Deze afwijkingen leveren voor de buitenlandse automobilist, motor- en scooterrijders dikwijls bijzondere moei lijkheden op. Het Verbond voor Veilig Verkeer heeft, bij wijze van proef en in een oplage van 300.000 exemplaren, een kleurige folder uitgegeven, waarin ten behoeve van de Duitstalige bezoekers aan ons land de voornaamste verkeersregels en -tekens, die hier te lande gelden, worden beschre ven en toegelicht. De folder is duidelijk geïllustreerd en legt de nadruk op de ty- pisch-Nederlandse bepalingen, zoals de voorrangsregeling (onderscheid tussen langzaam en snelverkeer!), verkeersplei nen '(geen bijzondere voorrang op het circuit!), de status van de bromfiets (langzaam verkeer, moet in het algemeen op de rijwielpaden rijden), wacht- en stopverboden. De folder „Willkommen in Holland" zal aan gemotoriseerde weggebruikrs worden uitgereikt o.m. door de Koninklijke Mare chaussee in Elten, de ambtenaren der In voerrechten en Accijnzen te Dinxperlo, de Grenswisselkantoren, het kantoor der ANVV in Keulen en de Duitse VW-kan- toren in Rheinland en Westfalen. De slottekst van de folder luidt: „Het voor de verkeersveilgheid in Nederland mede-verantwoordelijke Verbond voor Veilig Verkeer heet u welkom en wenst u een prettig verblijf in Holland. Er naar strevend elk ongeval te voorkomen dat afbreuk zou kunnen doen aan uw tocht over de Nederlandse wegen, nemen wij de vrijheid u in uw eigen belang en in het belang van de andere verkeersdeel nemers enkele in ons land geldende grondregels van het verkeer te verstrek ken." Wanneer de proef met de uitreiking van de folders slaagt, overweegt het Ver bond n de toekomst ook folders samen te stellen ten behoeve van Franse en En gelse automobilisten. NOG LEKKERDER KOFFIE met een KOFFIEKAN MET F Het nieuwste op dit gebied. Prijs LARENSEWEG ZATERDAG 13 MEI in „AMICITIA" met medewerking van The Eastland Jazzband Aanvang 8 uur. Kaarten in voorver koop bij Mans KI. Vel- derman, Industriestr.; Herman Beltman, Dorpsstraat. DIENSTMEISJE voor dag of dag en nacht gevraagd. Hotel Kobes, Goor TE KOOP VOLKSWAGEN de Luxe jaartal 1960, in staat van nieuw. J. A. WILLEMS, Deveniterweg 25, Holten. TE KOOP NEURENDE VAARS (M.R.IJ.) G. KOLKMAN, Beuseberg 58, Holten. Dinsdagmiddag 9 mei en woensdagmiddag 10 mei na 1 uur TE KOOP een als nieuwe KINDERWAGEN Luxe uitvoering. A. SCHUPPERT, Industriestr. 30, Holten. De herdenking der gevallenen in de laatste wereldoorlog had donderdagavond plaats door de stille tocht naar het monu ment aan de Molenbelterweg, waar na dat een minuut stilte in acht was geno men onder het spelen van het bekende „Blijf bij mij, Heer, want d' avond is na bij" door de muziekvereniging „H.M.V.", kransen werden gelegd door burgemees ter Enklaar namens de gemeente, door de heer H. Blankena namens de oud strijders en doch' de heer G. Vorkink namens alle groepen van het C.J.V. Mr. Enklaar las een gedicht van de verzetsdichter Yge Foppema en de heer G. van den Bos herdacht met het noe men van hun namen de gevallen kame raden. Met het spelen van het Wilhelmus werd deze sobere, maar aangrijpende plechtigheid, die door zeer velen werd bijgewoond, besloten. Op het Canadese kerkhof heeft de bur gemeester in gezelschap van enkele leden van de afd. Holten van het Ned. Oor- logsgravencomité, als voorzitter van het plaatselijk comité, een krans gelegd aan de voet van het monument. KERKDIENST In de Ned. Herv. Kerk had na afloop van de stille tocht een interkerkelijke herdenkingsdienst plaats, waarin als pre- dicator optrad Ds. J. H. Israël, herv. pre dikant, en als liturg Ds. R. A. Hoogkamp, geref. predikant. Na votum, zegen en gebed en het zin gen van Gezang 306 de verzen 1, 2, 3 en 6 las Ds. Hoogkamp de schriftgedeelten Psalm 33 vers 1022 en 2 Timotheüs 2 vers 113. Ds. Israël hield hierna een predikatie naar aanleiding van het tekstwoord 2 Ti motheüs 2 vers 8a: „Houd in gedachtenis dat Jezus Christus uit de doden is op gewekt". Een ogenblik zijn vanavond de gedach ten weer teruggekeerd naar de bange ja ren tussen 1940 en 1945. Duizenden heb- NIJVERDAL B—HOLTEN B 2—5 Dat Holten de laatste tijd goed op dreef is blijkt weer eens uit de in Nijverdal ge speelde wedstrijd. De Holtenaren wonnen met 52 en namen hiermee volledig re vanche voor de thuis geleden nederlaag. Holten begon goed. Al in de eerste mi nuut kogelde midvoor H. Hommes de bal in de touwen. In de 11e minuut was net dezelfde speler die van dichtbij inschoot. In de 20ste minuut maakte rechtsbuiten J. G. Veneklaas er 30 van en hiermee was voor Nijverdal het pleit beslecht. Wel kwam Nijverdal nog tot 32 door goede doelpunten van hun rechtsbuiten en linksbinnen, maar in de 16e minuut bracht J. G. Veneklaas de stand op 42 en in de laatste minuut maakte A. KI. Velderman er nog 52 van. De overwinning was enigszins geflat teerd, maar door directer spel verdiende Holten de overwinning. Vermeld mag nog worden dat de achterhoede goed op dreef was, met in het bijzonder keeper Jan Beid- man. Holten heeft geen kans meer op de kampioenstitel, maar staat eervol op de tweede plaats in deze bijzonder zware af deling. Uitslagen afgelopen weekeinde Holten 1GFC 2 1—2 Enter Vooruit aHolten a 01 SVZW aHolten a 2—0 Zij, die lid willen worden van HVC Hol ten, dienen zich op te geven bij W. Dijkslag, A. J. Goldsteinstraat 3. Programma 6 en 7 mei 19G1 ZONDAG: Omhoog 1Holten 1 2.30 uur Wierden 4Holten 3 11.00 uur ZATERDAG: Holten b—RV a 4.00 uur Excelsior eHolten c 4.15 uur Zij, die naar Omhoog 1-Holten 1 willen kunnen zich opgeven bij de heer W. Ool- bekkink. En wij gedenken hen, die toen het volk verslagen en machteloos scheen, de vaan der vrijheid hebben hooggedragen door alles heen die 't fiere wachtwoord hebben doorgegeven van mond tot mond: dat eens de tyrannie zal zijn verdreven, die 't hert doorwondt. (Yge Foppema). denken niet graag willen missen. Er worden op een avond als deze wonden die geheeld waren, opengereten, doch wij mogen niet vergeten. Dankbaarheid past ons ook jegens hen, die hun leven gaven, opdat wij in vrijheid konden le ven. Dank aan God, die mede door hen vrij ademen mogelijk maakte. Aan het slot van zijn predikatie wees Ds. Israël op de grote bevrijder, de opgestane Hei land Jezus Christus. Aan Hem zullen we morgen op bevrijdingsdag en in ons hele leven wat meer moeten gaan denken. Dan is er altijd hoop, ook voor de toe komst. Nadat Ds. Hoogkamp in dankgebed was voorgegaan, werd deze herdenkings dienst besloten met het staande zingen van Gezang 166 vers 4. ben toen hun leven moeten laten in een strijd tegen een vijand, die niemand en niets ontzag. Wij zouden deze dag van her- Omhoog 1-Holten 1 Doel: A. Vincent. Achter: A. Meerman en G. Bannink. Midden: G. H. Vincent, H. J. J. ten Vel de en H. Jalving. Voor: J. A. Ulfman, H. J. Jansen, H. Wansink, L. Brands en H. F. Klein Vel derman. Reserves: A. Stukker, G. H. Brands en G. J. Paalman. Markelo Vooruit 1-Holten 2 Doei: T. Bijma. Achter: M. A. Bossehers en G. Krie- ger. Midden: J. A. Jansen, G. Paalman en G. J. Brinks. Voor: G. D. W. Brinks, A. Paalman, J. ten Velde, J. Nijendijk en H. G. A. Jan sen. Reserve: J. B. Stukker. Wierden 4-Holtcn 3 Doel: J. W. Biesters. Achter: J. A. Nijenhuis en G. J. Tui- tert. Midden: B. J. Markvoort, A. Schippers en W. Dijkslag. Voor: H. J. Schutte, G. W. Brinks, J. G. Nijland, G. H. Paalman en M. Klein Horstman. Reserves: T. Aanstoot en B. A. Ophof. De duivenklok registreerde. Vlucht vanaf Venlo. Afstand 103 kilo meter. Totaal 85 duiven. 1, 4, 10, 12 en 13 L. Gazan, 108.3 pun ten; 2, 5, 8, 18 G. Veldhuis, 85.3 pt.; 3, 6, 7, 20 J. Schoneveld, 83 pt.; 9, 11, 14, 17 C. W. Reeves, 70.1 pt.; 15 H. J. Aaftink, 13.8 pt.; 16 H. Achterkamp, 13.8 pt.; 19 en 21 G. Steunenberg, 21.7 pt. De door de heer I-I. J. Aaftink beschik baar gestelde prijs werd gewonnen door de heer L. Gazan. De heer G. Veldhuis won de poule.

Holtens Nieuwsblad | 1961 | | pagina 2