KALFSTERMAN Prins Bernhard bij Kennedy Adverteren Waarom niet rechtshouden? Voor tijdelijke bijrijders niet altijd werkboekje nodig hier is uw Keurslager 't is nogal glad, in dit blad! Hij die rekent, adverteert regelmatig is BEKEND blijven Huid genezing UROL 1001 0E BOER Inkuilen van gras Bromfietsen GRAS- en GAZONZADEN GE3R. DIKKERS N.V. verzekeringen KIJK EENS wat een goede aanbiedingen in de advertenties staan Mevrouw R.V. a-Holten b 0-9 R.V. b-HoIten c 0-9 Programma 29 en 30 april Voetbal Onrust onder de schooljeugd ETALEREN ADVERTEREN COMBINEREN Voordracht concierge ULO 9 „Hoe ouder ik word, hoe meer ik het populaire gezegde wantrouw, dat de wijsheid komt met de jaren". H. L. Mencken (1880-1956). De mensen gaan op reis om de hoogte der bergen, de machtige golven der zee, de lange loop der rivieren, de uit gestrektheid van de oceaan en de wenteling der sterren te bewonderen en toch gaan zij aan zichzelf voorbij! (Augustinus). „Jaloezie ontstaat vaker uit de on volmaaktheid van hem of haar, die jaloers is, dan uit volmaaktheid van degene, die haar inboezemt", aldus Comtesse Diane. 9 „Maak u niet bezorgd over de dag van morgen", aldus een uitspraak van Leo Tolhtccccccccccccc van Leo Tolstoi, „want er is geen mórgen. Het „morgen", waar U van daag over denkt, zal „vandaag" zijn wanneer het zover is. De enige dag, die u ooit zult kennen is vandaag!" Zweedse levensverzekeringsmaat schappijen hebben vastgesteld, dat de meeste ongelukken niet op straat, maar thuis in het huishouden gebeu ren. Bovenaan staan daarbij het uit glijden op pas gewreven vloeren. En vervolgens komen op de lijst voor snijwonden in de keuken, prikwon- den bij het naaien en brandwonden bij het koken en wassen. Een Parijs blad beschreef in 1902 het laatste snufje van de badpakkenmode als volgt: „Het elegante badkostuum van het komende seizoen heeft kleine pofmouwtjes alsmede een riempje, versierd met dezelfde motieven als de kraag en het voorpand. De wijde taille maakt een corset overbodig. De baretmuts is voorzien van een valse pruik. De zwarte kousen steken in linnen schoentjes, die met banden om het been worden gesnoerd. De Amerikaanse vereniging voor voetverzorging is tot de conclusie ge komen, dat drukkende huiselijke zor gen de groei van eksterogen kunnen bevorderen. Wie zijn toorn weet te bedwingen, heeft zichzelf in de macht. Zelfs een dwaas kan geld verdienen, maar er is een verstandig mens voor nodig om het uit te geven. Oprechte vrienden zijn zeldzaam, maarer is ook weinig vraag naar. „Ik ben oud geworden en ik heb in mijn leven veel narigheden gekend. Maar de meeste daarvan zijn nooit werkelijk gebeurd. (Mark Twain). „Een stamelend kind brengt tien geestige mensen tot zwijgen!" (Car men Sylvia). De V.N.-commissie inzake de status van de vrouw, die in Genéve verga dert, en waarin 18 landen zijn verte genwoordigd, heeft als minimum voor de huwbare leeftijd van de vrouwen 15 jaar aanbevolen. In Engeland heeft een adviescommis sie inzake verpleging een rapport uit geven, waaruit blijkt, dat patiënten in ziekenhuizen nauwelijks meer rust krijgen. De gemiddelde patiënt wordt om zes uur gewekt en als om 10 uur 's avonds de lichten uitgaan hebben de zieken er een dag opzitten van 16 uur. Genoeg om een volwassene te vermoeien en een zieke uit te putten, aldus het rapport. Het spijbelen neemt op verschillende scholen in Arnhem toe, aldus een op merking van de wethouder van on derwijs van deze gemeente. De oor zaak hiervan is, dat de kinderen thuis op de kleintjes moeten passen, wan neer de moeder wat gaat bijverdie nen. In ons land gebeurt er per werkdag van 8% uur gemiddeld elke twee se conden een arbeidsongeval, waarbij letsel wordt opgelopen; elke 33 se conden een ongeval met drie of meer dagen verzuim en elke 4 uur en 41 minuten een arbeidsongeval met do delijke afloop. Deze gegevens zijn ontleend aan de ongevallenstatistiek van de Sociale Verzekeringsbank. Een sigarenwinkelier in Duitsland heeft onlangs een rookbar geopend, waar de klant een reeks sigaretten en sigaren kan proberen, alvorens zijn definitieve keus te maken. In Portland (USA) zijn 16 vrouwe lijke verkeersagenten werkzaam te gen 400 mannelijke. De dames verba liseerden in één jaar 13.900 maal en de heren ondanks him enorme nu merieke meerderheid slechts 13.410 maal. Ter missionering van Zwart Afrika, heeft Nasser in Zwitserland op 60 langspeelplaten laten vastleggen wat de inhoud van de Koran is. Dit is ge schied onder theologisch toezicht van Korangeleerden en dient om de in vloed van de Koran verder uit te breiden. Netjes rechtshouden d.w.z. niet mid den op de weg, maar óók niet met twee wielen op de berm is een punt in het weggedrag, dat de rijstijl van de even wichtige weggebruiker kan typeren. Nu willen wij allemaal voor nette en cor recte verkeersdeelnemers doorgaan, on geacht of wij op de fiets, op de brom mer of in een auto zitten, dan wel al leen maar „lopen". De beste weggebrui kers zijn eigenlijk zij die opvallen door niet op te vallen, als wij het zo mogen zeggen. Die zo veel als mogelijk rechtlijnig op 30 a 40 cm van de rechter wegkant rijden en blijven rijden. Het is onbegrijpelijk, dat velen op wier rijstijl overigens niets is aan te merken het met dat „rechtshouden" niet zo nauw menen te moeten nemen. Waarom? Dat is een vraag, waarop maar niet zo een twee drie antwoord te geven is en waarover zelfs psychiaters en sociologen zich het hoofd breken. Verklaringen van uiteenlopende aard zijn er voor gegeven. Het te onpas mid den op de weg rijden zou wijzen op bermvrees, op onzelfstandigheid, of im- poneerzucht, of behoefte aan leiding, op „onderontwikkelde" ruimtebeleving, op geldingsdrang en ga-za-maar-door. Dat moge allemaal waar zijn, vast staat dat er ook een behoorlijke dosis nonchalance in het spel is. Dat we dik wijls eenvoudig vergeten, dat zoveel mogelijk rechtshouden een van onze eerste plichten op de weg is. Een plicht die een belangrijke garantie inhoudt voor onze en andermans veiligheid op de weg. Publikatie van het Verbond voor Veilig Verkeer. Personen, die bij uitzondering als „bij rijder" meerijden op een vrachtauto val len in principe onder de bepalingen van het Rijtijdenbesluit. De „bijrijder" of de man die helpt bij het laden en lossen moet dus in het bezit zijn van een werkmap met werkboekje of van een ontheffing van de Arbeidsinspectie. Hoewel in vele gevallen een ontheffing voor deze tijdelijke bijrijders werd ver leend, werd het een groot bezwaar geacht dat het ontheffingsbewijs op naam werd gesteld van een bepaalde werknemer. Moest een andere werknemer uit het bedrijf invallen dan was deze niet in het bezit van een ontheffingsbewijs. Mede doordat het in vele bedrijven niet mogelijk bleek vaste mensen aan te wijzen voor de functie van bijrijder beviel het onthef fingssysteem niet. De Algemene Verladers en Eigen Ver: voerders Organisatie (E.V.O.) heeft toen de Staatssecretaris van Sociale Zaken verzocht een zodanige regeling te treffen dat een ontheffing kan worden verleend aan het bedrijf zonder vermelding van een naam in de ontheffing. De Staatssecretaris heeft nu medege deeld dat er naar zijn mening aanleiding bestaat een soepel standpunt in te nemen te aanzien van verzoeken van bedrijven in de brandstoffen- en fouragehandel, als mede de groothandel in levensmiddelen en de levensmiddelen-industrie om ont heffing van de verplichting tot het aan houden en invullen van een werkmap door hulpbijrijders. In de ontheffing, welke kan worden verleend door de Arbeidsin spectie, zal de naam van de bijrijder niet vermeld behoeven te worden. Wel acht de Staatssecretaris het wenselijk een der gelijke ontheffing te verlenen met werk tijdbegrenzing. De E.V.O. adviseert de bedrijven, welke nu en dan personeelsleden uit het bedrijf of losse werkkrachten aanwijzen voor de functie van bijrijder, zich (per brief) tot de Arbeidsinspectie te wenden. President John F. Kennedy in gezelschap van Dean Rush, minister van buitenlandse zaken van U.S.A. Prins Bernhard, die anderhalve dag te Washington heeft doorgebracht, lunchte dinsdagavond op het State Departement met Dean Rusk, de minister van Buiten landse Zaken. Van Nederlandse kant wa ren o.m. ook aanwezig dr J. H. van Roijen, de Nederlandse ambassadeur te Washing ton, en mr E. N. van Kleffens, die even eens dezer dagen te Washington logeert, 's Middags bracht de prins een beleefd heidsbezoek aan president John F. Ken nedy, met wie hij drie kwartier sprak. Z.K.H. Prins Bernhard Huidzuiverheid - HuidgezondheTa Puistjes verdrogen door Purol-poedir 'Het seizoen voor inkuilen staat weer voor de deur. De methoden en werkwijze van inkuilen zijn snel aan het veranderen. 'Het vorig jaar is op vrij grote schaal ge bruik gemaakt van de maaikneusmethode. Hierdoor zijn er dan ook heel wat ervarin gen opgedaan. In het algemeen zijn deze ervaringen gunstig, toch zijn er enkele belangrijke fac toren waarmede u goed doet rekening te houden. Het is nl. gebleken dat meigras zich uit. stekend leent voor inkuilen met de kneus machine zonder toevoeging, mits niet al te jong gras en het gewas goed winddroog aan de kuil gereden wordt. Bij te jong en te geil gras is de opname door de koeien wat trager. Ditzelfde geldt bij nat gras inkuilen. Ook dauwnat gras moet u zo mogelijk vermijden. Tevens is gebleken dat zo snel mogelijk afvoeren van perssap zeer belangrijk is. Daarom moet u bij de silo's trachten het water er zo snel mogelijk af te tappen. Bij kuilen op de grond heeft men hier geen moeite mee. "Welk soort kuil gaat u maken? Bij het maaikneuzen is vorig jaar vaak gebleken dat het lossen nog te veel werk vraagt, zodat het geheel nog niet voldoen de vlot. Op bedrijven waar een trekker aanwezig is, kan bij een zg. sleufsilo het lossen van de wagens veel vlotter gaan. Een sleufsilo is een langwerpige kuil welke geheel of gedeeltelijk in de grond gemaakt wordt. De breedte dient 4 a 5 meter te zijn om het gras regelmatig met de trekker aan te kunnen drukken. De lengte en de diepte laat men dan afhangen van de oppervlakte die men in wil kuilen en van de grondwa terstand. Aan weerseinden van de kuil wordt schuin aangewerkt, zodat men een wagen met gras in de kuil kan rijden en ook met de lege wagen er weer uit. Het geheel wordt afgedekt met een dun plastic kleed om inregenen te voorkomen. Wanneer men het gras goed heeft vastge- reden met de trekker, dan is 20 cm zand als afdekking voldoende. Kosten plastic 2535 cent per m2. Ook de gewone langwerpige kuil op de grond (zg. broodkuil) voldoet goed. Het is hierbij ook zeer gewenst een plastic kleed over de kuil te spannen om inregenen te voorkomen en tevens minder kantverlies. Nadere inlichtingen omtrent het inkui len verstrekt u gaarne de landbouwvoor lichting. Bedrijfsvoorlichter J. W. Lubbersen, telefoon K 6704—438. Tweede hands gelijk nieuw. Met drie maanden garantie, o-a. Magneet en Batavus, bouwj. 1961, drie Sparta's 1960, 2 Batavus Combie 1960, verder 5 Sparta's 1959 tot 1957 en 4 Bata vus 1959 tot 1956. N.S.U. 1958, Solex 100 en Zün- dapp 1960, 1959 enz. VAN OLST Vennekesgaarden 62 Rijssen (N.o.z.) TE KOOP DR. VARKEN A. d. teil. 10 mei. H. W. MEILINK, Helhuizenweg 2, Haarle. naar HET ADRES VOOR AL UW Holtehberg 49 Tel. 314 Ho! TE KOOP TOOM BIGGEN A. KOLKMAN, Beuseberg 52, Holten. Sóoasu Profiteer van onze dagreclames: Dinsdag: kg. VERSE WORST 1.80 V2 kg. BRAADWORST 1.50 Woensdag: V2 kg. SPEKLAPPEN 1.48 6 BAKWORSTJES 1.00 Donderdag: V2 kg. GEHAKT 1.80 1 kg. GEHAKT 3.40 Vrijdag en zaterdag: V2 kg. ROLLETTE 2.20 Elke dag reclame voor de BOTERHAM. De hele week als extra-reclame: 1 jampot APPELMOES 25 2 pak VET 90 Doe uw voordeel en haal dagreclames bij KEURSLAGER In een op zeer hoog peil staande wed strijd heeft Holten b verdiend van RV a gewonnen. Al in de 10e minuut nam Hol_ ten de leiding, doordat de in het nauw ge brachte RV-linksback de bal in eigen doel schoot 01. Holten bleef aanvallen en doelpunten konden dan ook niet uitblijven. In de 20e minuut werd het 02 door D. Nijenhuis en in de 23ste minuut door H. J. Hommes 03, met welke stand de rust aanbrak. In de 2e minuut na rust scoorde M. den Hei er 04 en even later was het 05 door een doelpunt van J. G. Veneklaas. Na goed doorzetten werd het 06, alweer door J. G. Veneklaas en in de 13e minuut door een afstandsschot van H. J. Hommes 07. In de 15e minuut verrichtte J. G. Veneklaas zijn hattrick door no. 8 langs de RV-kee- per te knallen. Holten liet hierna nog een doelpunt aantekenen van M. den Heier. Met deze stand kwam het einde van deze sportieve wedstrijd. Holten wist uit deze ontmoeting op nieuw beide punten te halen en veroverde hiermee ongeslagen het kampioenschap. De gastheren kregen gedurende de gehele eerste helft van de wedstrijd geen voet aan de bal. Na 3 minuten spelen opende S. Markvoort de score met een laag schot in de hoek. Even later was het dezelfde spe ler die er 02 van maakte. Na 20 minuten loste rechtsbuiten T. Brands een vleugel schot en dit betekende 03. Kort hierna maakte hij er 04 van. Even voor rust liet Jansen 05 aantekenen. Na rust doelpuntte J. Stukker voor de zesde keer en W. Geerts bracht het zeven de doelpunt op zijn naam. T. Brands ver richtte in de 12e minuut de hattrick door per te knallen. Holten liet hierna nog een laatste minuut van de wedstrijd passeerde J. A. v. d. Maat de doelman voor de ne gende keer, met welke stand het einde kwam. Zaterdag: Nijverdal bHolten b. 4.15 uur SVZW aHolten a 2.45 uur Zondag: Holten I—GFC II 12.00 uur Holten I moet nog één punt veroveren om zeker te zijn van de tweede plaats, die recht geeft op promotiewedstrijden. OPSTELLING HOLTENS ELFTAL Opstelling voor Holten 1-GFC 2. Aan vang 12 uur. Doel: A. Vincent, Achter: G. Bannihk, H. Jalving en G. H. Brands. Midden: G. J. Paalman en G. H. Vin cent. Voor: H. F. Klein Vel derman, H. J. J. ten Velde, H. Wansink, H. J. Jansen en J. A. Ulfman Reserves: A. Stukker, A. Meerman en H. v. d. Bos. De opstelling van het elftal van Shef field United, dat a.s. maandag 1 mei in Enschede in het stadion Diekman speelt, ziet er als volgt uit: Alan Hodgskinson Celcil Coldwell Graham Shaw Brian Richardson Joe Shaw Gerry Summers Len Allchurch Billy Russel David Pace Ronny Simpson Billy Hodgson. Alan Hodgskinson speelt alleen in En schede. Woensdag reeds vliegt hij terug naar Engeland om met het Engelse elftal een tour te maken. Graham Shaw zal eveneens met het Engelse elftal de tour meemaken. Gerry Summers is overgenomen van Westham Bromwich Albion. David Pace komt van Aston Villa Ronny Simpson van Huddersfield. Lenn Allchurch is in februari j.l. over genomen van Swansea. Hij was het, die Sheffield in de laatste wedstrijden met 5 doelpunten een grote bijdrage leverde voor de promotie. Hij speelt eveneens in het nationale elftal van Wales. Billy Hodgson komt uit Schotland. Er is grote onrust ontstaan onder de schooljeugd in het dorp door het ge rucht. dat in de dorpsstraat een man zou zijn gesignaleerd in vrouwenkleren. Deze onrust is nog versterkt door de omstan digheid, dat een man in de Beuseberg zou hebben getracht een schoolmeisje van de fiets te trekken. Het zijn van die geruchten, welke de kinderen in spanning brengen, maar waaromtrent heel moeilijk controleer bare gegevens zijn te verkrijgen. Men heeft ons verzocht mede te delen, dat van een man in vrouwenkleren in de dorpsstraat niets is gebleken. Omtrent het andere geval is nog niets met ze kerheid bekend. Wij zouden onze Holtense ouders wel op het hart willen binden hun kinderen er op te wijzen, dat zij onder geen be ding met mensen moeten meegaan, die zij niet kennen en die hen zouden vragen de weg te wijzen of iets dergelijks. Dit moet echter wel op een zodanige wijze geschieden, dat de onrust niet wordt vergroot en er angstcomplexen kunnen ontstaan. Iedere ouder moet dus eerst wel terdege nagaan op welke wijze deze dingen het best gezegd kunnen worden. Burgemeester en Wethouders hebben voor de benoeming van een concierge aan de openbare school voor u.l.o., welke functie moet worden ingesteld, de vol gende voordracht aan de gemeenteraad aangeboden: 1. G. W. Knapen, Larense- weg 3 (thans stoker der centrale ver warming); 2. H. Nijerees, Kolweg 10 en 3. H. G. Tuitert, Sparrenweg 12 te Hol ten.

Holtens Nieuwsblad | 1961 | | pagina 3