m&m Bindingsavond bosbrandweer Jaarvergadering EHBO Programma Oranjedag ALGEMENE OPROEP Koningin's verjaardag Een regen van prijzen bij de 3e Nationale Loterij voor de Kankerbestrijding Burgerlijke stand BABYDERM AGENDA KERKDIENSTEN Gevonden en verloren voorwerpen aan de gang naar het Monument der gevallen Strijders No. 17 Jaargang 13. ZATERDAG 29 APRIL 1961 S NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.50 per kwartaal Uitgave van de Stichting ,jHoltens Nieuwsblad te Holten, Telefoon 05 If 8 3 - 23 If Adv.-prijs 115 mm. (a contant) f2.50. Iedere mm. meer f 0.10 ZONDAG 30 APRIL VERJAART ONZE KONINGIN. Weer zijn wij blij; weer is het feest Feest in de Nederlanden! Weer uit zich de Oranjegeest In alle rang en standen! Weer waait de vaderlandse vlag Van torens en gebouwen En zingen wij uit volle borst 't Wilhelmus van Nassauwen! Want onze Koningin verjaart! Wij willen 't dankbaar vieren En oud en jong zien wij de borst Weer met oranje sieren! Wij geven weer, als ieder jaar De duidelijkste blijken Dat onze trouw aan 't Vorstenhuis Zal wank'len noch bezwijken! I. C. Boers-Bloem. Het programma voor Koninginnedag, maandag 1 mei, luidt als volgt: 's MORGENS: 9 uur zang van de schoolkinderen voor het Ge meentehuis. Na afloop idöarvan voortzetting van de feestelijkheden voor de kinderen in Amicitia en Irene. 's MIDDAGS: Puzzelrit per fiets voor de jeugd van 13 tot 16 jaar. Start: 14 uur in Kalfstermansweide. Inleggeld f 0,50 per per soon. H.M.V. hoopt tussen 15 en 17 uur wat populaire muziek te geven. 's AVONDS: Uitvoeringen in Amicitia en in Irene op de feeste lijke bijeenkomsten van de Holtense en de Chr. Oranjevereni ging: Amicitia: 7.30 uur. Opvoering van het blijspel „Vrije Vogels" door Holtens Toneel. Irene: 8 uur. Opvoering van het blijspel „Kink in de kabel" door O.C.H. Op 1 mei a.s. start de Nederlandse Ver eniging tot steun aan het Koningin Wilhel- mina Fonds voor de Kankerbestrijding haar 8e Nationale Loterij. Deze loterij on derscheidt zich door het grote aantal bij zonder attractieve prijzen. De hoofdprijs bestaat uit een bedrag van f 15.000,vrij te besteden aan goederen. De tweede prijs is een personenauto en verder zijn er een afwasmachine, 2 brom fietsen, 3 wasmachines, 5 zilvium cassettes (44-delig), 3 elektrische mixers, 30 levens middelenpakketten met inhoud, waar het hele gezin plezier aan beleeft, 20 elektri sche strijkijzers, 8 elektrische koffiemo lens en niet minder dan 425 bioscoop-, bloe men- en boekenbonnen. Daar er het vorig jaar loten te kort wa ren, is het totaal aantal nu op 360.000 loten bepaald, loten die 50 cent per stuk kosten. Met ingang van 1 mei a.s. zijn zij op de bekende verkoopadressen (herkenbaar aan een speciale affiche) verkrijgbaar. Ook kunt u bestellen door storting op giro 12817 t.n.v. K.W.F. Amsterdam. Wie een trekkingslij st wenst te ontvangen kan 20 cent extra storten. De kankerbestrijding is een zaak, die ons allen aangaat en daarom kunnen wij u deze actie van het K.W.F. gaarne aanbeve len. Rest ons nog te vermelden dat de mi nister van Justitie zijn goedkeuring voor deze loterij verleende op 15 maart 1961 onder no. L.O. 560/008/647. In Amicitia werd maandagavond een bindingsavond gehouden van de bosbrand- weren der gemeenten Bathmen, Holten en Rijssen. Ruim 260 blussers inclusief hun vrouwen en verloofden waren hier samen gekomen, om te luisteren wat de leiding te vertellen had en te genieten van het cabaretgezelschap „De Geshellen van de Spele" uit Zwolle, dat een vrolijk en beschaafd programma bracht. De kringcommandant in kring IV, Burgemeester Enklaar, heette de bezoe kers, mede namens zijn ambtgenoot van Rijssen, hartelijk welkom en deelde mede, dat de Bathmense blussers voor het eerst op de bindingsavond aanwezig waren, omdat zij pas aan de kring Holten zijn toegevoegd. De provinciale Overijsselse Stichting voor de bosbrandbestrijding heeft het nuttig geoordeeld om de blus sers nog eens weer bij elkaar te roepen om de paraatheid en de saamhorigheid te bevorderen. Spreker bracht het bestuur van de Stichting daarvoor dank, even als de heer J. J. ter Horst te Rijssen, die telkenj are voor deze avond een bij drage schenkt De plaatsvervangend kringcomman dant, de heer J. Louwerse, gaf hierna nog eens een kort resumé van wat de blussers bij het uitbreken van bos- en heidebrand te doen staat. Bij brandalarm moeten zij zich zo spoedig mogelijk naar de onheilsplek begeven en zich zoveel mogelijk van een schop voorzien. Het is hen verboden op eigen houtje tegenbran- den te stichten. Dit is slechts aan de groepscommandanten en technische lei ders toegestaan. Op verschillende plaat sen zijn materiaalkasten gestationeerd, waarvan de groepscommandanten de sleutels bezitten. Bij ernstige branden kan vliegtuighulp worden ingeroepen, waar voor te Holten een mobiele radio-set aanwezig is. Nu de stoomfluit van de zuivelfabriek té Holten niet meejr als alarmsignaal fungeert zal binnenkort een proef genomen worden om met de alarm sirene bosbrand aan te kondigen, door een op- en neergaande toon te herhalen. De Holtense blussers zullen tijdig worden gewaarschuwd. Na deze zakelijke mededelingen hebben de bezoekers, waaronder de brandweer commandanten van Rijssen en Bathmen, OFFICIËLE PUBLICATIES SLUITING GEMEENTELIJKE DIENSTEN EN -BEDRIJVEN Burgemeester en Wethouders van Hol ten brengen ter algemene kennis, dat de gemeente-secretarie en de overige ge meentelijke diensten en -bedrijven in verband met Koninginnedag op 1 mei a.s. de gehele dag gesloten zullen zijn. Holten, 27 april 1961. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. de heren G. J. Wolters en G. J. R. Wib- belink, de techn. leider, de heer A. G. Teerink, bosbouwkundig ambtenaar te Nijverdal en de groepscommandanten van de Rijkspolitie te Rijssen en Holten, de heren D. van der Vegt en R. Petter, zeer genoten van het optreden van hef cabaretgezelschap. Jan Koopmans, Annie van Elburg en Frans Jansen, brachten in een Veluws dialect, een aardige één-acter „Verleuren", heel goed was de goochel- show van Benny Besto met zijn assisten te. Op zeer gevoelige wijze bracht het gezelschap in Bretons costuum het be kende lied „Les trois cloches" (De drie klokken) en Frans Jansen wist het pu bliek zeer te boeien door zijn Brabantse causerie en liedjes. Terry Bakker zorgde voor een uitstekende pianobegeleiding en speelde een accordeonpotpourri. Ook het bekende „Wien., Wien nur du allein" werd door Jan Koopmans mooi gezon gen. Een zeer hartelijk applaus beloonde de artisten telkens. Ondertrouwd: H. Koopman, 26 jr. en G. Manenschijn, 23 jr., beiden te Holten. BEVOLKING: IngekomenJ. p. W. Holterman van Nijmegen naar Dorpsstraat 4. Vertrokken: H. Stokkers van Oranje straat 60 naar Apeldoorn. H. ten Veen van H. J. Wansinkstraat 14 naar Diepen veen. A. van der Dussen van Holter- berg 46 naar Hellendoorn. H. Graver van Holterberg 46 naar Brummen. G. E. Kemper van Espelo 13 naar Kampen. V. Paes van Holterberg 26 naar En schede. C. van der Laan en gezin van Beuseberg 178 naar Goor. OFFICIËLE PUBLICATIE WIJZIGING DAGEN OPHALEN HUISVUIL De gemeente-architect brengt ter ken nis van belanghebbenden, dat HET OPHALEN VAN HET HUISVUIL in het vervolg een dag eerder zal ge schieden en wel op maandag- en dinsdag morgen en op donderdag- en vrijdag morgen. In verband met Koninginnedag, maan dag, 1 mei a.s., zal in die week de op haaldienst plaats vinden op dinsdag- en woensdagmorgen en op donderdag- en vrijdagmorgen. Belanghebbenden worden verzocht hier mede wel rekening te willen houden bij het uitzetten van de vuilnisemmers en -vaten. Holten, 26 april 1961. De gemeente-architect voornoemd, JAC. LOUWERSE. Vböf hellere Baby-huidje De Holtense EHBO hield woensdag avond in Hotel Holterman haar jaarver gadering onder voorzitterschap van de heer A. Jalink. Na diens welkomstwoord werden door de heren H. ten Berge, administrateur der B.B. en B. Nijland, beiden te Rijssen, een drietal kleurenfilms vertoond, be schikbaar gesteld door de Amerikaanse ambassade, over „De dokter", „De ver pleegster" en over de natuur, die voor de bezoekers een leerzaam karakter had den. Bij de bestuursverkiezing, welke daar na volgde, werd de heer A. Jalink, die periodiek aftredende was, met bijna al gemene stemmen herkozen, terwijl voor mevr. B. Beijers-Holterman, die zich niet herkiesbaar stelde, gekozen werd mevr. D. Sluiter-Aaftink. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer H. Rozendom, bleek o.m., dat drie cursisten een diploma behaalden, terwijl een beginnerscursus startte met 4 cursisten. De secretaris wees er in zijn verslag op, dat de opkomst van de gedi plomeerden op de oefenavonden voor het behoud van hun diploma niet vol doende was. Hij drong er bij deze leden op aan hun diploma niet te laten verval len. De afdeling telt 50 leden, waarvan 34 gediplomeerden en 3 donateurs. De penningmeesteresse, mej. H. W. de Vrieze, kon een gunstig financieel ver slag uitbrengen, dat een batig saldo ver toonde. De braderie bracht in '60 f 137.22 op. De kascommissie, bestaande uit me vrouw H. Broekmaat-Schlamilch en de heer G. H. Ebrecht had de admini stratie keurig in orde bevonden, zodat décharge volgde. In de plaats van eerst genoemde werd tot lid der commissie aangewezen mej. F. Paalman. Hierna werden door de voorzitter met een toepasselijk woord de diploma's uit gereikt aan de onlangs geslaagde cursis ten, de dames M. Paalman, D. Jansen en D. Scheperman. Hij bracht het aftredende bestuurslid, mevr. Beijers, dank voor haar werk zaamheid in het belang der afdeling. Bij de rondvraag werd tot aanschaffing van z.g. beenladen beslaten, om het ver- plegings- en eerste hulp-materiaal der afdeling te completeren en werd beslo ten in het vervolg meer in groepsverband te oefenen en vaker aan wedstrijden deel te nemen. Zaterdag 29 april, v.m. 10 uur: Aanbeste ding gemeente van 16 woningwetwo ningen en postkantoor ten gemeente huize. Zaterdag 29 april, 8 uur: Groot openings bal in hotel G. Muller. Zaterdag 29 april, 8 uur: Slotbal Dans club „De Waag" (J. Haverslag) Maandag 1 mei: Boerenleenbank, win kels en gemeentelijke diensten geslo ten (zie adv.). Maandag 1 mei, n.m. 7.30 u. (Koninginne dag): Feestavond Holtense Oranjever eniging in „Amicitia". Holtens Toneel brengt „Vrije Vogels". Maandag 1 mei, n.m. 8 uur (precies) (Ko ninginnedag): Feestavond Chr. Oranje vereniging in „Irene". OCH voert op: „Kink in de kabel". Dinsdag 2 mei, 8 uur: Algemene verga dering over School- en Volksfeest Es pelo in de school i,zie bericht). Zaterdag 6 mei, 13 uur: Vertrek vanaf station naar districtsvergadering EHBO te Nijverdal. Zaterdag 6 mei, 8 uur: Bal der WSV „De Trekkers" in „Amicitia" (zie adv.). Zaterdag 6 mei: Dansen in café ,,'t Bonte Paard" (zie adv.). Dinsdag 9 mei: Scholensportdag. Donderdag 11 mei (Hemelvaartsdag): Concours-hippique Landelijke Rij ver eniging „Bergruiters" bij café „De Poppe". Zaterdag 13 mei: Groot bal in „Amicitia" met medewerking van „The Eastland Jazzband". Dinsdag 16 mei, 8 uur: Ledenvergadering afd. Holten Ned. Bond van Plattelands vrouwen. Donderdag 18 mei, 8 uur: Ledenvergade ring Holtense Hengelsportvereniging „De Rietvoorn" in hotel Holterman. Maandag 22 mei (Pinkstermaandag): In ternationaal voetbaltoernooi „Markelo Vooruit" bij café „De Poppe". Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 en 10 uur (Bed. H. Doop) Ds. Israël. Extra col lecte voor het gebouw „Irene". Om 7 u. Jeugddienst. Voorganger: Wi'ka Van Ginkel. Donderdag 4 mei. pl.m. 20.15 uur: Interkerkelijke dienst in de Ned. Herv. Kerk. Liturg: Ds. Hoogkamp. Predicator: Ds. Israël. Collecte: Ere schuld en Dankbaarheid. Dijkerhoek. zondag 30 april, 10 uur Ds. Addink. Extra collecte voor „Betha- nië". Donderdag 4 mei: zie Holten. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds. Hoogkamp. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor de Christelijke Kleuter school. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". Gevonden: kinderhandtasje; bromfiets sleuteltje; 2 sleuteltjes aan ringetje; kin derboekje „Hans en Riekje"; boodschap pentas. Verloren: kinderportemonnaie; gummi laars; portemonnaie met inhoud; bruine bal; armbandje. Komen aanlopen: lichtbruine hond met korte staart; jonge herdershond, reu, zwart dek. Inlichtingen dagelijks aan het groeps- bureau der rijkspolitie te Holten, doch uitsluitend tussen 8-.13 en 14-22 uur. VOOR SEVÏAVI De dezer dagen gehouden Simavi-col- lecte heeft f 146,60 opgebracht. Alle oud-strijders en alle ingezetenen worden hierbij opgeroepen om deel te nemen aan de Molenbelterweg op donderdag 4 mei. Verzamelen om 19.30 uur bij de Herv. Kerk. De burgers worden verzocht zich onderweg bij de stoet aan te sluiten. Na afloop der herdenking om pl.m. 20.15 uur vindt een interkerkelijke dienst plaats in de Herv. Kerk. Predicator: Ds. J. H. Israël, Herv. predikant. Liturg: Ds. R. A. Hoogkamp, Geref. predikant. Mogen wij allen verzoeken aan deze herdenking deel te nemen? De Bond van Oud-Strijders, Indonesië-Strijders en de BS.

Holtens Nieuwsblad | 1961 | | pagina 1