femarto W Uit het plaatselijk parlement *sm zaken SPAREN Weestmwomd BOUWTERREIN Sena-er glas Gebr. Veldhuis SUCCES uw eigen plaatselijk nieuwsblad DE TEMPEL VAN KWUNGH0 Vergadering A.R.-jongeren 3V4°/o Koningin Jïiliana-fSal in gebruik genomen Veertig jaar bij de post Buurtvereniging „Dijkerhoek" „Qm de Karashoeve" n n adverteer KIJK EENS wat een goede aanbiedingen in de advertenties staan Aan- en verkoop van grond. Schenking van Dr. Nagelhout in dank aanvaard. Krediet voor bouw postkantoor en woningbouw. Economisch- en administratief beroepsonderwijs op de ULO school. Benoeming arbeider bij Gemeentewerken. Excursie naar 't nieuwe zwembad en Holterberg. De Holtense vroedschap heeft zich in de openbare vergadering die donderdag middag onder voorzitterschap van burge meester mr. W. H. Enklaar werd gehou den, in een vlot tempo heengewerkt door een agenda die 21 punten telde en daarna een bezoek gebracht aan het in aanbouw zijnde zwembad in het „Twenhaarsveld" en de Holterberg, waar het geprojecteer de tracé van de recreatieweg werd be zichtigd. Aan het begin van de vergadering sprak mr. Enklaar woorden van dank tot het Provinciaal Bestuur voor de toegezegde subsidie i.v.m. het verharden van dit tra cé. GRONDAANKOOP Op voorstel van B. en W. werd besloten tot het kopen van grond in het uitbrei dingsplan Kolweg van de heer J. Voordes te Holten 338. M2, voor f 2450.(inclusief schadevergoeding) en van mevr. G. J. Schutte-Mulder te Deventer 1280 m2 voor f 1280.—. Een voorstel van B. en W. om i.v.m. het verleggen van het trottoir in de Oranje straat, strookjes grond aan te kopen van G. J. Mossink, J. Aaftink, J. Schuppert, G. J. Schuppert, G. H. Mekenkamp en H. Vosman, werd gaarne geaccepteerd en eveneens 'had de raad geen bezwaar tegen het kopen van strookjes grond in de Kerkstraat van D. J. Schuppert, D. Kater en G. J. Hoeve. De raad betreurde het, dat met de heer J. Müller nog geen overeenstemming werd bereikt en verschillende leden spraken de hoop uit dat B. en W. alsnog tot zaken doen zullen komen. De prijs van de grond van de heer Voordes vond de heer Soer aan de hoge kant, doch na een toelichting van de voorzitter kon de heer Soer hiermee ac- coord gaan. GROND VERKOOP. Aan het Gelders Bouwteam te Apel doorn werd in de Gaarden 288 m2 bouw terrein verkocht voor f 3138.aan de heer L. C. v.d. Bovenkamp 12 m2 voor f 138.80 en in het industrieterrein aan de firma Kooiman te Holten 466 m2 voor f 2303.20. SCHENKING. Gaarne ging de raad accoord met het voorstel van B. en W. tot het aanvaarden van de schenking van twee schilderijen van de weledelgeleerde heer J. P. Na gelhout. De schilderijen (voormalige Sikken- straat en 't huis van mej. L. Wegstapel aan het Kosterspad) sieren reeds de wan den van de raadszaal. Burgemeester Enklaar sprak zijn grote erkentelijkheid uit jegens dokter Nagelhout, die op deze manier het huis der gemeente wil versie ren. GELDLENING Met de N.V. Bank voor Nederlandse gemeenten te 's Gravenhage zal een geld lening worden aangegaan van f 435000. tegen een koers van 93/s en een rente van 4%%. GEMEENTEPET AAN DE KAPSTOK De heer J. A. Jansen, die in de raads vergadering van 10 oktober 1960 werd benoemd als gemeente-arbeider, voelde zich toch meer aangetrokken tot het boe renbedrijf en heeft verzocht om ontslag. Een voorstel van B. en W. om hem dit eervol te verlenen, werd z.h.st. aangeno men. WIJZIGING UITBREIDINGSPLANNEN Blauwe golfplaten toegestaan. Krachtens art. 63, lid 7, van de bouw verordening mag het dak van een ge bouw niet anders zijn afgedekt dan met gebakken pannen, leien, riet, stro of rub- berroid, alsmede met mastiek. Een uitzondering hierop vormt de dak bedekking van gebouwen op het in dustrieterrein en die van bergplaatsen en kippenhokken met een grondoppervlak van niet meer dan 150 m2. In deze geval len kan een andere dakbedekking worden toegestaan, mits het landschapsschoon en het dorpsschoon niet wordt ontsierd. Deze uitzonderingsbepaling is steeds met de nodige zorgvuldigheid gehanteerd. Nu gedurende enkele jaren naast de grij- Op de maandag j.l. te Rijssen gehouden veemarkt werden aangevoerd: 1055 stuks vee, runderen 148 en varkens 907. Prijzen: 12 vette koeien, eerste kwali teit van f2,90 tot f3,10 per kg slachtge- wicht; 61 melk- en kalfkoeien van f 1000,- tot f 1100,- per stuk; 30 pinken van f575,- tot f 700,. per stuk; 28 graskalveren van f350,- tot f450,- per stuk; 17 nuchtere kalveren van f 45,- tot f 65,- per stuk; 20 drachtige zeugen van f325,- tot f400,- per stuk; 24 loopvarkens van f95,- tot f 125,- per stuk; 863 biggen van f 65,- tot f 80,. per stuk. Overzicht handel: Rundvee: Handel vlot, prijzen hoger. Zeugen: Handel matig, prijzen onver anderd. Biggen: Handel vlot, prijzen hoger. ze golfplaten, ook blauwe in de handel zijn, wordt door B. en W. in voorkomende gevallen alleen het gebruik van deze fa- brieksblauwe golfplaten toegestaan. Deze blauwe golfplaten vormen in geen enkel opzicht een storend element in het landschap en bij gebruik van deze platen kan tevens tegemoet gekomen worden aan de in dit opzicht heersende nieuwe inzichten. De ontwikkeling van de boer derij bouw gaat momenteel geheel in een richting, waarbij als dakbedekking voor het bedrijfsgedeelte golfplaten worden gebruikt. Wanneer een moderne bedrijfsvoering te zeer geremd zou worden door gemeen telijke voorschriften, waardoor nieuwe inzichten op dit gebied derhalve achter wege moeten blijven, is het noodzakelijk, indien althans andere belangen hierdoor niet ernstig worden geschaad, deze voor schriften te herzien. B. en W. stellen voor de bestaande grens van 150 m2 van het grondoppervlak van gebouwen, waarbij het gebruik van ander dakbedekkingsma teriaal dan de traditionele is toegestaan, te doen vervallen en daarbij tevens te be palen, dat het gebruik van asbestcement en ijzeren golfplaten, met uitzondering van de fabrieksblauwe asbestcement- en ijzeren golfplaten, met uitzondering van de fabrieksblauwe asbestcement golf platen, niet is toegestaan. Hoewel ook het gebruik van blauwe platen met de nodige deskundigheid zal moeten geschieden en zich in de praktijk gevallen zullen kunnen voordoen, waarbij blauwe platen als dakbedekking minder gewenst zijn, dienen B. en W. de bevoegd heid tot het stellen van nadere eisen te behouden. De heer Rietberg verklaarde blij te zijn met de door B. en W. voorgestelde ver ruiming, doch hij zou toch het gebruik van rode en grijze platen willen toestaan bij uitbreiding van een schuur of kippen hok. De heer Sprokkereef verklaarde zich zeer content met het voorstel van B. en W. De wijziging van de bouwverordening was hoognodig. Wanneer B. en W. de juiste maatstaven aanhouden, zal het best in orde komen. N.a.v. de opmerking van de heer Riet berg deelde de voorzitter mede, huiverig te zijn voor een soepele toepassing van de verordening. In het „met de hand over het hart strijken" schuilen grote gevaren. Nadat o.a. de heren M. Teeselink en A. Jansen hun voldoening hadden geuit over de voorgestelde wijziging en de heer Riet berg nog had laten weten bij de toepas sing ervan vertrouwen te hebben in B. en W., werd de wijziging zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Eveneens ging de raad accoord met een voorstel tot wijziging van 't uitbreidings plan in onderdelen voor het dorp. Door deze wijziging mogen nu langs een gedeelte van de Noordelijke zijde van Kolweg particuliere woningen worden gebouwd met een minimale inhoud van 325 m3 (type B). Een voorstel tot het verlengen van de ontruimingstermijn van onbewoonbaar verklaarde woningen (Tuistraat 38, be woond door de heer A. Bulsink) en Riet- molenstraat 3 (bewoond door de heer Hofman) ontmoette geen bezwaren. De heer Teeselink zou wat betreft het geval Hofman graag zo spoedig mogelijk tot een oplossing willen komen. De toe stand is onhoudbaar. Hofman heeft wel grond aan de rand van het dorp maar hij mag daar niet bouwen. De 'heer Soer zou in het belang van de eigen veiligheid van de bewoners graag snel een oplossing zien. De voorzitter verklaarde niets liever te willen dan dit pand afbreken, maar men zal de bewoners dan iets anders moeten aanwijzen. De heer Hofman wil in het dorp blijven wonen en er is in het dorp niet iets te vinden wat geschikt is. BENOEMING. Tot arbeider bij gemeentewerken werd benoemd de heer M. A. Bosschers, Beuse- berg 129. Drie stemmen werden uitge bracht op de heer J. H. Koetsier, Pasto riestraat 11. Op voorstel van B. en W. werd besloten tot het aanvragen en aanvaarden van rijksvoorschotten en bijdragen voor de bouw van 14 woningwetwoningen en 2 bejaarden woningen tot een bedrag van f 260000.—. Deze woningen zullen t.z.t. worden ge bouwd aan de A. J. Goldsteinstraat (10 st.); H. J. Wansinkstraat (4 st.) en Gaar- denstraat (2 st.). Met het „meevallertje" van 4 woningen zijn we erg blij, aldus de voorzitter, maar er blijft nog een groot tekort. De gemeen te heeft voor eigen personeel steeds meer woningen nodig. Het onderwijzend per soneel vraagt veel woonruimte. POSTKANTOOR. Voor de bouw van een nieuw postkan toor met directeurswoning (een fraaie maquette van de heer J. Bulsink prijkte op een tafel in de raadszaal) verleende de raad een krediet van pl.m. f 60000.(in clusief bouwterrein). Op een vraag van de heer Soer wanneer met de bouw zal worden begonnen, deel de de voorzitter mede, dat het plan de goedkeuring heeft gekregen van het Hoofdbestuur van de P.T.T. en hopelijk zal het niet lang meer duren of men vangt met bouwen aan. Dat de toestand op het postkantoor onhoudbaar is geworden, is de schuld van de P.T.T., zo deelde voor zitter n.a.v. een opmerking van de heer Brands mede. ECONOMISCH- EN ADMINISTRATIEF BEROEPSONDERWIJS Een voorstel van B. en W. om aan de openbare school voor u.!.o. over te gaan tot invoering van het economisch- en ad ministratief beroepsonderwijs, had alge mene instemming en het krediet van f 29.385.o.a. nodig voor een noodlokali- teit (15000 gulden) werd gaarne verleend. Het is de bedoeling dit onderwijs te doen geven in de vorm van een 2-jarige opleiding, die aansluit op de 3-jarige u.l.o. Het thans bij de Tweede Kamer der Sta ten Generaal aanhangige ontwerp van de wet op het voortgezet onderwijs kent een 4- en een 3-jarige m.a.v.o. (huidige u.l.o.). Onder het economisch- en administra tief beroepsonderwijs wordt verstaan het onderwijs, dat ten doel heeft, op de grond slag van het algemeen voortgezet onder wijs en met voortzetting van de algemene vorming, de leerlingen op te leiden voor economische en administratieve functies in handel, nijverheid, verkeer, overheids- en semi-overheidsdiensten, echter met uitsluiting van die functies waarvoor een opleiding aan universiteit of hogeschool wordt vereist. Burgemeester Enklaar deelde bij de be handeling van dit agendapunt terloops mede, dat hij onlangs van een bevoegd persoon mocht vernemen, dat de Holten- se u.l.o. school als z.g.n. experimenteer- school de beste in het land is. KAPITAALSWERKEN. Op voorstel van B. en W. besloot de raad tot het uitvoeren van de volgende objecten en het beschikbaar stellen van de benodigde kredieten: Aanleg Denneboomstraat (tussen slager Kalf sterman en Reilink) f 19500. Riolering Molenbelterweg f 32800. Bouw muziektent f 15000. Verlichting wijzerplaten torenuurwerk f 2000. Aankoop veegmachine f 21000. Verharding Landuwerweg f 99100. Verharding Sangeldijk f 102500.- Aankoop meubilair o.l. Dorpsschool f 3100. Aankoop meubilair o.l.s. Espelo f 2160. 1905 m2 grond industrieterrein te bestemmen als opslagplaats voor gemeentewerken f 9144. Op een vraag van de heer Landeweerd of het aanschaffen van een veegmachine financieel-economisch wel verantwoord* was, reageerde wethouder B. J. Veneklaas Slots zeer adrem met: „Anders zouden wij niet met het voorstel zijn gekomen". De heer Soer zou graag bij de kapitaals- werken een krediet beschikbaar hebben gesteld voor een modern sportpark. Hol ten telt op allerlei gebied flink mee maar wat het sportterrein betreft, komen we stukken achter aan. N.a.v. deze opmerking deelde wethouder D. J. Wansink mede, dat er nog deze maand met een expert over deze belangrijke kwestie zal worden gesproken. RONDVRAAG. Naar aanleiding van een vraag van de heer Soer deelde de voorzitter mede, dat met ingang van 1 mei a.s. voor het ge- meentepersoneel de vrije zaterdag zal worden ingevoerd, voorlopig om de veer tien dagen. Ik ben er niet gek mee, maar we zullen moeten toegeven aan de waan van 'de tijd. We kunnen de ontwikkeling niet tegen houden, we moeten maar mee marcheren, aldus mr. Enklaar. Op een vraag van de heer Brands deel de de voorzitter mede, dat voor het kleine hoekje grond op de hoek Larenseweg- Gaardenstraat nog een koper werd ge vonden, maar laat de heer Jalink, voordat hij spinazie gaat zaaien, zich even met de heer Louwerse in verbinding stellen. De leden van de afd. Holten van de AR Jongeren Organisatie (Arjos) kwamen maandagavond in vergadering bijeen on der voorzitterschap van de heer G. Beid- man. Voor de pauze hield de heer T. Beid- een inleiding over het onderwerp „AR en Sport". Er volgde op dit onderwerp een geanimeerde discussie. Na de pauze werden de verschillende gebeurtenissen op het terrein van de bin nen- en buitenlandse politiek onder de loupe genomen. Het was een prettige en leerzame avond die door de heer T. Beid- man met dankgebed werd gesloten. is bouwen Met een spaarrekening bij de NHM bouwt u aan uw welvaart. Over uw spaarsaldo tot maximum f 30.000.- ontvangt u een rente van Zonder opzegtermijn kunt u effecten kopen en be lastingaanslagen in ter mijnen laten betalen. U spaart veilig, u spaart voordelig bij de NEDERLANDSCHE H AN DEL-MAATSCHAPPIJ Zitting te Holten: dinsdag van 912 uur in hotel Holterman, Dorpsstraat 8.- Burgemeester H. A. L. Banning van Leidschendam stelde op maandag 6 maart in aanwezigheid van honderden genodig den, belangstellenden én de oranjezon, het Koningin Juliana flatgebouw aan het Prins Hendrikplein officiéél in gebruik. Tevoren had de bouwer, de heer K. Greep, de financiële middelen voor drie blinden-geleidehonden, mét inbegrip van het tuigwerk en de trainingskosten, aan het Koninklijk Nederlands Geleidehonden Fonds ter hand gesteld. Het bestuurslid van dit fonds, mevrouw C. Chaillet-Pie- ren, verklaarde, dat drie mensen weer zul len kunnen „zien" door deze honden. Zij zal de dieren de namen geven van de kleinkinderen van de heer Greep, n.l. Ka rin, Ariana en Hans; de dieren zullen wor den toegewezen aan een blinde in Leid schendam, in Den Haag en in Rotterdam. De driejarige Karin Greep onthulde de beeldgroep in de vijver voor de flat, ver vaardigd door de Haagse beeldhouwer Pe ter de Jong, en burgemeester Banning stel de de daarbij behorende fonteinen; in wer king. Voor een door B. W. vast te stellen sociaal doel ontving het Gemeentebestuur uit handen van mevrouw T. Greep de schenking onder couvert, welke de aanne mers en onder-aannemers aan de bouwer van de Koningin Juliana flat hadden ge schonken. De heer J. Oolbekkink heeft dezer dagen het feit herdacht, dat hij veertig jaar ge leden als besteller in dienst trad bij de PTT. Tijdens een gezellige bijeenkomst in café Kalfsterman werd hij door familie, vrienden, bekenden en de collega's harte lijk gehuldigd en werd hem door de waarn. kantoorhouder, de heer W. H. Maneschijn, een origineel cadeau aangeboden. De jubi laris die, toen men onlangs vroeg om een .verlanglijstje, had gezegd „geef maar cen ten", kreeg vijfduizend centen aangebo den, die als „metworst" waren „verpakt". Voor het binden van deze worst was o.a. een soort lijm gebruikt, dus het kostte nog al enige moeite voordat de worst „porte- monnaie"-klaar was. Voormiddags kwamen de directeur van het PTT-kantoor te Deventer, de heer Dekker, de personeelschef uit Deventer, de heer Kruisink, en de inspecteur, de heer Jurgens uit Zwolle, htm gelukwensen aanbieden, die zij vergezeld lieten gaan van de oorkonde voor 40 jaar trouwe dienst, een fraaie insigne en een enveloppe met inhoud. ^iiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinmiiiiniiiiHiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiinmiiiuiiiiiiiniiiuniimiiiiiiTTiiiiniiiinniinaiiiniiLQ Op zaterdag 18 maart, 's avonds 7.30 uur (precies) in zaal „Het Bonte M H Paard". Opvoering toneelspel NA AFLOOP BAL. BininiiiiiniiiiiniiinnuuiumnnniiiiniimiiiiiiiminDiiimiiimiiniiuiiuiimiimmiiiiniiiiiiiiiiüiiiiHniiiiïl te koop gevraagd, in de Holterberg. Brieven onder no. 113 aan het bureau van dit blad, Kolweg 19. ZO VAN HET VUUR OP TAFEL VUUR- EN VLAMVAST voor koken, bakken en braden. Praktisch in de keuken, een sieraad op tafel. Verkrijgbaar bij In is een kwestie van durf en doorzicht daarom in 29. Dat kleine tempeltje bereiken was ge makkelijker gezegd dan gedaan. Het groepje moest dan een groot deel van het open plein oversteken en het risico was groot dat zij dan zouden worden bescho ten. Het tempeltje stond vlak bij een van de zijmuren en kapitein Fraser vond het daarom verstandiger om gedekt door de muur rond het plein te gaan. Even later slopen de mannen vlak ach ter elkaar met de revolvers in de aanslag langs de machtige muur. Zonder moeilijk heden bereikten zij de tempel en loerden door het venster naar binnen. Er was nie mand te zien en dus besloten zij het er op te wagen en door de deur, die op een kier stond, naar binnen te gaan. Met een grote stap stond kapitein Fraser binnen en keek snel in het rond. De kust was veilig, ook de anderen traden binnen. Er werd ver volgens beraadslaagd wat verder te doen en men besloot het hoofdgebouw binnen te dringen. Maar kapitein Fraser vond het beter te wachten tot het donker was, om dat ze dan ongezien nader konden sluipen. De Chinezen zouden hen wel in de gaten houden.

Holtens Nieuwsblad | 1961 | | pagina 2