„Wat Denemarken ons toonde" P.J.G.O. -ers gaven twee ontspanningsavonden Voorlichtingsavond over Zuivel De heer Ruiterkamp sprak voor CBTB-ers W aarschuwing De Zondaar" Voetbal Uitslagen schaakwedstrijd Opstelling der elftallen Plattelandsbibliotheek Holten Herv. Vrouwenverening bijeen Drie Holtenaren naar diefilé Voor collega-vluchtelingen De leden van de afdeling Holten van de Chr. Boeren- en Tuindersbond (C.B. T.B.) kwamen vrijdagavond van de vo rige week in vergadering bijeen onder voorzitterschap van de heer Hm. Lande- weerd, die deze bijeenkomst opende met gebed, waarna gelezen werd Joh. 6 vers 22—51. Hij sprak vervolgens een hartelijk woord van welkom, waarbij hij zich in het bijzonder richtte tot de heer Joh. G. Ruiterkamp, veevoedingsvoorlichter bij de Coöp. Aan- en Verkoopvereniging „Hol ten". Nadat enkele ingekomen stukken wa ren behandeld, werd het woord gegeven aan de heer Ruiterkamp, die enige tijd geleden met een aantal collega's van ver schillende coöperaties een reis maakte door Denemarken. Voordat de heer Rui terkamp zijn reisverhaal begon bracht hij dank aan het bestuur van de plaat selijke coöperatie voor de medewerking, die werd verleend. BIJNA VIJFHONDERD EILANDJES Denemarken wordt gevormd door het schiereiland Jutland, de eilanden Seeland, Fühnen en Laaland met verder nog pl.m. 490 kleine en zeer kleine eilandjes, waar van nog geen vierde gedeelte is bewoond. Denemarken heeft geen bodem met delf stoffen zoals Nederland, maar wel is de grond uitermate geschikt voor akker bouw en veeteelt. Over het algemeen is de bodem er vruchtbaarder dan in ons land. Het landschap is tamelijk heuvelach tig wat de bewerking nogal belemmert. De boerderijen maken een nette en ver zorgde indruk en de laatste jaren zijn met behulp van de Staat kleine bedrijven gebouwd de z.g.n. „Staatshoesmanshoe- se". De kleine boer noemt men in Dene marken hoesman. De Deense boer is ontwikkeld. Dit is niet verwonderlijk, want sinds 1870 heeft het landbouwonderwijs zich enorm uitge breid en werden reeds volkshogescholen gesticht. Vooral de veeteelt en de zuivel bereiding werden intensief aangepakt. Hierop ging zich ook de industrie richten door het vervaardigen van landbouw- en zuivelbereidingswerktuigen, niet alleen voor het binnenland maar ook voor het buitenland. Denemarken is een agrarisch- industrieel land. In 1950 was ruim één derde van de beroepsbevolking werkzaam in de industrie en één-vierde in de land bouw. Bij de uitvoer speelt de agrarische pro ductie een zeer belangrijke rol. Dat De nemarken een geduchte concurrent is in kwalititsartikelen is wel algemeen be kend. OPPERVLAKTE CULTUURGROND Gaan we eens even een vergelijking maken tussen de oppervlakte cultuurv grond, dan blijkt wat 1958 betreft het volgende: Denemarken Nederl. Totale oppervlakte in hectare's Bouwland Grasland Gemiddelde bedrijfs- grootte in h.a. De veebezetting was in 1958: Rundvee Paarden Varkens Schapen Pluimvee 3.120000 2.750000 370000 15.6 3.200000 254000 5.400000 34000 2.200000 900000 1.300000 10.7 3.100000 200000 2.500000 485000 23.000000 35.600000 DUN BEVOLKT Denemarken is ten opzichte van ons land dun bevolkt, heeft 23 meer op pervlakte en liefst pl.m. 50 meer cul tuurgrond. In ons land wonen op een vierkante kilometer ruim drie keer zo veel mensen als in Denemarken. Totaal aantal inwoners 1958 in Denemarken pl.m. 4i/j miljoen op 43000 km2 en in ons land pl.m. 11 miljoen op 35000 km2. BEDRIJVEN ZIJN ER GROTER De gemiddelde bedrijfsgrootte van de zelfstandige bedrijven is pl.m. 17 ha. en bijna alles is eigen bezit. Oorzaak hier van is: 1. De paehtwetgeving is zodanig, dat ze zeer gunstig is voor de pachter en ongunstig voor de verpachter. 2. Credietverenigingen en spaarbanken kwamen de boeren te hulp, wat voor kwam, dat kleine bedrijven door gro ten werden opgeslokt. 3. Geringe toename van de landbouwen de bevolking (kleine gezinnen). 4. Een goede sociale landbouwpolitiek. Merkwaardig genoeg kent Denemarr ken geen boerenleenbanken, wel vereni gingen van geldleners. In 1919 moesten alle Deense landgoe deren één-derde van hun grond afstaan aan de overheid tegen volledige schade loosstelling. Ook gronden die aan de kerk behoorden werden aangetrokken. Door deze grondverdeling en mede ook door een zeer soepele financiële regeling van Staatswege werden 25000 nieuwe bedrijf jes gesticht en 15000 werden door vergro ting meer levensvatbaar. INTENSIEF GEBRUIK Het grasland wordt zeer intensief ge bruikt en men doet heel veel aan rant soenbeweiding. Gemiddeld heeft men maar 13 blij vend grasland de rest is deel van de vruchtwisseling. Veel knol- en wortelge wassen, 22 op de kleine en 14 op de grotere bedrijven. BEDRIJF VAN HONDERD VIJFTIG HECTARE Tijdens de rondreis door Denemarken werd ook een bezoek gebracht aan een bedrijf van 150 hectare, waar 67 melk koeien (zwartbont), 91 stuks jongvee, 400 mestvarkens, 25 zeugen en 1000 kip pen werden gehouden. De rundveestapel van deze „hereboer" is opgebouwd uit het vee, waarmee ons land deelnam aan de Iternationale Land bouwtentoonstelling te Kopenhagen in 1922. Door de vader van de tegenwoordi ge eigenaar was deze hele collectie aan gekocht en dit bedrijf is van grote in vloed geweest op de zwartbont-fokkerij in Denemarken. Door krachtige selectie en voedering was op dit bedrijf de productie van boter gestegen per koe van 221 kg in 1930 tot 252 kg in 1959, dus 14 wat overeen komt met een productie van 5000 kg melk met 4.15 vet. BOER EN HOOFD VAN DE POLITIE Boer Paul Christenson, die tevens hoofd van de plaatselijke politie is, heeft een bedrijf van 20 hectare en dit levert een netto wist op van 10 tot 15000 kronen (pl.m. f5500—f8000) per jaar. Om een vergelijking te kunnen maken noemde hij het loon van een meester- timmerman (20000 kronen), een geschool de fabrieksarbeider (1012000 kronen), een boerenarbeider (810000 kronen). De Deense boer heeft het financieel niet gemakkelijk en de fiscus weet ook net als bij ons de boeren (en de burgers, Red. H. N.) wel te vinden. De grondbe lasting bedraagt 15 SLOTCONCLUSIE Aan het eind van zijn interessant ver slag kwam de heer Ruiterkamp tot de conclusie, dat 1. de Deense boer het niet beter heeft dan z'n Hollandse collega's. Hij kent o.a. geen garantieprijs voor de melk. 2. Dat in Denemarken gestreefd wordt om kwalitietsproducten te leveren, aan gepast aan de vraag van de consument. Alles wijst in Denemarken in de richting van opvoering van de kwaliteit, het ver beteren van de service ten behoeve van de afzet door grondige opleiding van de daarbij betrokken mensen. Alles met het doel: een nog groter afzetgebied ver overen en dit behouden. Ik zou willen besluiten met de woorden: „Nederland, let op uw en hun zaak". Nadat de heer Landeweerd de heer Ruiterkamp hartelijk had dank gezegd voor zijn interessante en tevens leerzame lezing, werd deze bijeenkomst door de heer G. Stam met dankgebed gesloten. A. A J6*. O 9 Daar gebleken is, dat zich onder de be langstellenden voor de werkzaamheden aan het in aanbouw zijnde zwembad op het Twenhaarsveld personen bevinden, die aldaar baldadigheden en vernielingen plegen, wordt er de aandacht op geves tigd, dat de toegang tot het terrein ver boden is. De politie heeft opdracht tegen overtreders streng op te treden. yr Het Gemeentelijk Theaterbedrijf van Amsterdam heeft indertijd veel succes geoogst met het toneelstuk „De Zondaar". De resp. rollen werden toen door de volgende bekende beroepstoneelspelers vertolkt: Cor v.d. Lugt-Melsert; Ludzer Er inga; Tilly Périn-Bouwmeester; John Gobau; Fons Rademakers; Elise Hoomans; Willem de Vries en Marie Faassen. De CJV „Dorp" heeft het aangedurfd dit toneelstuk in te studeren voor haar jaarfeest op dinsdag 7 maart en de open bare voorstelling op woensdag 8 maart (Biddag). De heer Broere, die reeds enige jaren de regie voerde van de CJV toneelgroep, speelt deze keer 'de hoofdrol. Verder spelen mee: Henk Paalman; Marietje Traanman; Mans Wesseldijk; Bert Klein Ovink; Ida ten Wolthuis; Di- ky Scheperman en Wim Aaltink. Het is een stuk met spanning en verras sende ontknopingen. De nogal deftige fa milie wordt in opspraak gebracht door bankbreuk en oplichting. De politie grijpt in, arrestatie, veroor deling Als de eenzame familiezondaar zit hij in de gevangenis, niemand bekommert zich meer om hem, z'n vrouw niet, z'n zoon niet, niemand. Z'n zoon gaat zich verloven zonder dat hij er iets van weet „De Zondaar" is een stuk, dat meester lijk is geschreven door mr. J. H. Penning. Verlichting: J. van Bruggen. Grime: Jo- han van Geenhuizen. Evenals andere jaren zullen ook de Tegahaja's weer him medewerking aan beide avonden verlenen. De P.J.G.O.-afdelingen „Jong Holten" en de Piattelandsmeisjes gaven vrijdag en zaterdag van de vorige week hun jaar lijkse ontspanningsavonden, welke ver zorgd werden door de toneelgroep uit bei de verenigingen. Aan de eerste avond werkte ook de band „De Plajoma's", bestaande uit agrarische jongeren uit Markelo, mede, die tal van nummers ten gehore brachten. Na een kort welkomstwoord van de vice-voorzitter van „Jong Holten", de heer W. Aalpol, bracht de toneelgroep het blij spel in drie bedrijven van Toine van Ber gen „De Bungalow" voor het voetlicht. Een luchtig en vrolijk vakantiespel, dat zich afspeelt in een toeristendorp en dat onder regie van de heer A. J. Snijders, vlot werd opgevoerd. Twee jongelui, Jacq Perk en Frans van Dalen hebben een bungalow gehuurd, die echter, wanneer de huurders zijn gearri veerd, bewoond blijkt te zijn door een paar aardige jongedames, Louise Verlaat en Ivonne Hoogstra. De eigenaar, meneer Du Croix, 'komt er aan te pas en blijkt een foutieve boeking te hebben gedaan. Geen van beide partijen wil echter de bunga low verlaten, zodat er tal van moeilijke maar dikwijls ook vermakelijke situaties ontstaan, waarop het gehele stuk is geba seerd. Er komen een oom, een tante, een postbode en een veldwachter aan te pas en de situatie eindigt tenslotte iin een „happy end" voor een van de jongeman nen en een van de meisjes. Voor de beide andere jongelui heeft het stuk een wat ondefinieerbaar slot. De rol van Jacq Perk werd gespeeld door de heer J. Stegink, Frans van Dalen was de heer Joh. Nikkels, de rollen van Louise Verlaat en Ivonne Hoogstra, werden vertolkt door mej. D. Rietberg en mej. J. Stegink, Tante Clara en oom Hen ry Hoogstra waren mej. D. Lubbersen en de heer J. Bronsvoort, de bungalow-eige naar Du Croix werd gespeeld door de heer F. Veltkamp en de postbode en veldwach ter waren de heren J. A. Schooien en J. B. Veneklaas. De talrijke aanwezigen hebben wel ge noten van het stuk en beloonden de spe lers aan het slot dan ook met een hartelijk applaus. De presidente van de Plattelandsmeisjes, mej. W. Slijkhuis, bracht de spelers en in het bijzonder de heer Snijders dank voor het vertoonde spel en bood hen een pre sentje aan. Ook mevr. Snijders werd in deze hulde betrokken en kreeg een mooie vaste plant. De grimering was bij de heer Joh. van Geenhuizen weer in goede handen. De technische uitvoering werd verzorgd door de heer J. van Bruggen. Beide avonden werd er een verloting gehouden. Zaterdagavond werd van de ge legenheid om te dansen een druk gebruik gemaakt. Het was een gezellig bal. ken. Toen dit alles dan ook niet lukte, ging Markelo het iets anders proberen, namelijk met wat te hard spel, wat zeker niet in een 3e klasse onderafdeling thuis hoort. Maar Holten speelde rustig verder en het was J. B. Stukker, die in de 43e minuut de stand op 20 bracht, waarmee Holten II deze wedstrijd dan ook ver diend won. O De wedstrijd Wierden 4Holten III vond geen doorgang wegens afkeuring van het terrein. HULZEN A—HOLTEN A 1—3 Een met invallers spelend Holten A heeft zaterdag in Hulzen toch nog fel van zich afgebeten. Hulzen, dat Excelsior A tot 2 maal toe een gelijkspel afdwong en ook zaterdag probeerde Holten A op de knieën te dwingen, faalde nu echter vol komen. Holten begon echter met het la ten komen van zijn tegenstanders, maar deze waren nu niet zo sterk als wel ver wacht werd. Holten nam daarna dan ook het heft in handen en na 15 minuten spelen bracht onze midvoor J. Nijendijk de stand op 01. Hiermee brak ook de rust aan. Na rust echter verplaatste zich het spel- beeld en Hulzen werd sterker, wat dan ook na 15 minuten spelen door hun rechtshalf 11 betekende. Holten A zette nu alles op alles en dit leverde in de 23e minuut een fraai doelpunt op, gescoord door H. Brands, 12. Het was in de 28e minuut F. Oosterkamp die de stand op 13 bracht, waarmee Holten A deze wedstrijd verdiend won. HOLTEN I—NIJVERDAL II 3—0 Matige wedstrijd. Een direct hard van stapel lopend Nijverdal II kon dit tempo na rust niet meer opbrengen en dit werd dan ook noodlottig. Voor rust kon Plolten niet los komen. Er werd veel te slordig gespeeld. Het kon niet tot doelpunten ko men, hoewel er toch nog wel kansen in zaten. Na rust was het H. Wansink, die in de 12e minuut Holten de leiding gaf uit een flitsende aanval (10). Nijverdal liet de moed wat zakken en H. Wansink profiteerde hiervan nog een keer in de 33e minuut door een fraai dia gonaal schot, dat de Nijverdalse doelver- dediger te machtig bleek (20). Het werd zelfs in de 38e minuut nog 30. Toen nogmaals PI. Wansink de Nij verdal-doel man het nakijken gaf. Met deze fraaie uitslag kwam het einde van deze matige wedstrijd. HOLTEN II—MARKELO VOORUIT I 2—0 In een door Markelo Vooruit bar slecht gespeelde wedstrijd is het Holten II zon der moeite gelukt om beide puntjes in huis te houden. Reeds in de 10e minuut opende Ulfman de score uit een strafschop, die werd toege wezen omdat één van de achterspelers van Markelo de bal met de hand speelde. Penalty dus. Ulfman schoot feilloos in, wat 10 betekende. Hiermee brak ook de rust aan. Na rust weer een machteloze Markelo- voorhoede, die geen doelpunten kon ma- (1) (2) (2) (2) (1) PROGRAMMA 4 EN 5 MAART Zaterdag: Holten ADe Zweef A 4 uur Sportclub Rijssen BHolten B 2.15 uur Zondag: SOS IHolten I 2.30 uur RKSV II—Holten II 12 uur Holten IIISDOL III 2.30 uur Zij, die Holten A dit seizoen nog thuis willen zien spelen, verzuimen niet a.s. zaterdag naar het Sportdal te komen, aangezien nog 2 thuiswedstrijden worden gespeeld. Zaterdag a.s. de grote strijd Holten A De Zweef A. Aanvang 4 uur. N.B. Zij, die zondag naar SOS IHolten I willen, kunnen zich hiervoor opgeven bij W. Oolbekkink, Kerkstraat 11. Vertrek extra bus 1.30 uur vanaf Smidsbeld. De uitslagen van de donderdagavond in het clublokaal Hotel Holterman gespeel de schaakwedstrijden van de onderlinge competitie der Holtense Schaakclub, lui den als volgt: H. RoelofsJ. Steenbergen 10 A. de VriesW. G. v.d. Hurk 1—0 K. A. Koekkoek-mevr. Hol afgebroken. Holten 1. Doel: A. Vincent. Achter: T. Deijk, E. Maats en J. Traan man. Midden: G. J. Paalman en A. Traanman. Voor: H. Jalving, H. J. J. ten Velde, H. Wansink, H. J. Jansen en H. v. d. Bos: iRes.: H. F. Klein Velderman, G. Ban- nink, A. Stukker. Holten 2. Doel: T. Bijma. Achter: G. J. Krieger, A. Meerman en M. A. Bosschers. Midden: G. H. Vincent en J. A. Jansen. Voor: H. G. A. Jansen, A. Schippers, J. A. Ulfman, A. Paalman en G. D. W. Brinks. Res.: J. ten Velde, J. Stukker. Holten 3. Doel: J. W. BieSters. Achter: G. H. Paalman, G. J. Tuitert en J. A. Njjenhuis. Midden: H. W. Rietbergen en J. H. Hom mes. Voor: J. H. Scheperman, B. A. Ophof, J. G. Nijland, G. W. Bx-inks en H. J. Schut te. Res.: M. Klein Horstman, B. J. Mark- voort. Op uitnodiging van de plaatselijke vrou wenverenigingen, hield het Ned. Zuivel- 'bureau dinsdagavond in Amicitia een voorlichtingsavond, die druk bezocht was. De bijeenkomst werd geopend door de presidente van de afd. Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, me vrouw Enklaar-van Andel, die in haar welkomstwoord er op wees, dat men leeft in het land van boter en kaas, maar dat het gebruik van deze zuivelproducten bij de dagelijkse voeding zo'n sleur is gewor den, dat het wel eens goed is er toch eens wat meer van te horen. Mevr. N. M. Eekhof van het Zuivelbu- reau hield vervolgens een inleiding over het belang van de zuivel in de dagelijkse voeding, waarbij zij vooral de grote bete kenis schetste van de melk in en bij de Op donderdag 23 febr. kwamen de le den van de Hervormde Vrouwenvereni ging onder leiding van mevr. Israël weer bijeen in Irene. De spreekster van deze avond was mevr. van den Bold-Moosdorff uit Steenwijk, die een lezing hield over „Onze levensstijl". Op prettige wijze, aan de hand van verschillende voorbeelden, vertelde de spreekster, dat iedere tijd zijn eigen stijl heeft. Stad en platteland ver schillen ook meestal in levensstijl en als men er op gaat letten, handelen vele men sen vaak stijlloos tegenover hun mede mensen. De spreekster besloot haar lezing met de woorden, dat de houding van ons te genover onze naaste, in verband staatj Hendrikse. Een bundel verzetsverhalen, Het is typerend, dat vijftien jaar nadat de Tweede Wereldoorlog is afgelopen, nog zoveel boeken over dit onderwerp verschijnen. Daarbij constateert men echter, dat de geest waaruit deze geschre ven worden, eigenlijk verandert. Waren het eerst meer verslagen van avontuurlijke gebeurtenissen, overgoten met geromantiseerde heldendaden, bij de tegenwoordige boeken vindt men deze elementen niet zo sterk meer aanwezig. Nu wordt alles in veel soberder verband gezien en meer de nadruk gelegd op de geest en de sfeer waarait dit .gruwelijk gebeuren kon ontstaan. Een bijkomende factor hierbij is, dat deze boeken speciaal ook voor de jonge ren geschreven worden, die uit eigen er varing geen herinnering hebben. Thans volgen enkele boeken, die in de Plattelandsbibliotheek aanwezig zijn. In de eerste plaats zou genoemd kun nen worden van de bekende Prof. C. D. J. Brandt de „Geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog", een objectief overzicht welke de gebeurtenissen in de juiste ver houdingen en waarden plaatst. De journalist P. van 't Veer heeft een platenboek samengesteld, getiteld: „De Tweede Wereldoorlog", waarin, naast sprekende foto's, een kort commentaar gegeven wordt. Bijzonder instructief. Zich beperkend tot Nedei-land is „De dag waarop mijn vader huilde" van D. met onze houding tot God. Na mevr. van den Bold bedankt te heb ben voor haar leerzame lezing, sloot me vrouw Israël deze avond. waarin de schrijver een veelzijdig beeld geeft van het illegale werk in Nederland gedurende de Duitse bezetting. In opdracht van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie hebben L. Winkel en L. de Jong „Toen1940-1945" sa mengesteld, een artistiek opgezet pla tenboek, -gecommentarieerd met gedich ten. Speciaal leven en sfeer van de Ne- dex'landers in oorlogstijd komen in dit boek tot uiting. Tot slot het bijzonder indx'ingende boekje van de Vlaamse schrijver L. P. Boon „Mijn kleine oorlog". In korte noti ties en vertellingen geeft schrijver zijn zeer persoonlijke en navrante visie op ge beurtenissen en op de leden van de 'kleine Vlaamse volksgemeenschap in de oorlog. Een waardevolle uitgave voor ieder, die zich met het begrip oorlog bewust bezig houdt. Aan het défilé, dat op maandag 6 maart ter gelegenheid van het 12^-jarig rege ringsjubileum van Hare Majesteit Ko ningin Juliana in Den Haag zal worden gehouden, zal worden deelgenomen door mevr. Bouwhuls-Geltink (als afgevaar digde van de Holtense Oranjevereniging) en door de heer Joh. Schuppert Joh.zn. (als afgevaardigde van de Chr. Oranje vereniging). Albert Hoefman, die omtrent de kro ningsdag het levenslicht aanschouwde, zal het drietal completeren, dat Holten zal vertegenwoordigen. maaltijden. Deze bevat de bouwstoffen voor het menselijk lichaam, die vooral voor het jonge kind, maar ook voor vol wassenen van groot belang zijn. De vet ten, suiker en zetmeel vormen de 'brand stof voor de arbeid, die het lichaam ver richt en tenslotte bevat melk bescher mende stoffen in de vorm van vitamines. Melk bevat alle voedingsstoffen en kin- deren van 1-12 jaar zullen dan ook ten minste een halve liter melk per dag voor hun groeiproces tot volwassene nodig heb ben. Boven deze leeftijd moet deze hoe veelheid op tenminste driekwart liter worden gesteld. Uitvoerig schetste mevr. Eekhof, hoe melk op vex-schillende wijzen geconsu meerd -kan worden; hoe zij behandeld moet worden en waaruit melk is samen gesteld. Men zegt wel eens, dat melk duur is, maar zij is een naar verhouding, goedkopere bron van eiwitten dan b.v. vlees. Na nog gewezen te hebben op de grote waarde van roomboter als hoogwaardig en licht verteerbaar vet en het belangrijk eiwit-gehalte van kaas, Goudse volvet en Edammer 40-plus, werden door de heer v. Kruyvenhoven een tweetal films ge draaid, getiteld „Melk, boter, kaas" en „Land van melk". De laatste, een mooie kleurenfilm, behandelt de grote betekenis van de zuivelproductie voor ons land, de eerste belicht meer de betekenis van de zuivel voor de voeding. In de pauze werd de dames een proefje van twee kaassoorten geboden en werden formulieren uitgereikt met enkele vragen, waarmede zij nog een prijsje konden win nen. Ook werden recepten uitgereikt. De 1ste pxüjs, een kaasschaaf, werd ge wonnen door mej. J. D. Cats, de 2e prijs, 4 melkglazen, viel ten deel aan mevr. J. G. Veltkamp en de 3e, een zilveren pap lepel, aan mevr. H. Nijenhuis-Brinks. De presidente van de plaatselijke afde ling der Chr. Bond van Plattelandsvrou wen, mevr. Hosmar, sloot de bijeenkomst met een dankwoord aan mevr. Eekhof en de heer Kruyvenhoven voor de mooie avond, en op haar verzoek zong men ten slotte een loflied op Holland. Een inzameling onder de boeren, die lid zijn van de Chr. Boex-en. en Tuinders- bond (CBTB) voor gevluchte boeren, die in Griekenland opnieuw moeten begin nen onder veelal zeer moeiijke omstan digheden, heeft ruim f275,- opgebracht.

Holtens Nieuwsblad | 1961 | | pagina 2