Terugblik over het jaar dat ging KRONIEK 1960 IN VOGELVLUCHT No. 51. Jaargang 12 (Tweede Blad). OUDEJAARSNUMMER ZATERDAG 31 DECEMBER 1960 HOLTENS NIEUWSBLAD Nog enkele uren en 1960 ligt weer achter ons. Toegevoegd aan de lange reeks van jaren, die wij 't verleden noemen. Negentienhon derd zestig exit, voorbij. In deze laatste uren van het jaar, op de Oudejaarsavond, denken wij nog eens terug aan veel dingen, die zo een heel jaar door in onze gemeente de revue passeerden. Een jaar, rijk aan herinneringen. Voor de een meer, de ander minder. In dit overzicht, in deze terugblik over het jaar dat ging, willen wij enkele gebeurtenissen, die meer of minder in het middelpunt van de belangstelling hebben gestaan, nog eens naar voren brengen. 9 januari: President-kerkvoogd H. J. Westerik onderscheiden met gouden medaille. Gemeentebegroting aan geboden. Financiële toestand minder rooskleurig. Jaarvergadering Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Glo ria". Parate executieSchuur aan de Kolweg afgebroken. Koe van de veehouder S. de Vries brengt drie kalveren ter wereld. 16 januari: Gezellige ontspanningsavond „Volksonderwijs". Auto's botsten in Dijkerhoek. Vlotte behandeling van de begroting 1960. Jaarvergade ring CJV „De Bouwers" en Platte landsmeisjes afdeling Holten PJGO. 23 januari: NW Bestuurdersbond hield geslaagde feestavond. Filmavond Holtense Voetbalclub. Jan Jans uit Almelo sprak voor de Plattelandsvrou wen over: „Twentse humor Schaatsenrijden om het kampioen schap van Holten. Dinie Rietberg en Albert Schippers de snelsten. Pluimveedag 1960 in „Amicitia". Jaarvergadering Onderling Veefonds „Ons Belang", 30 januari: Uitvoering Plattelandsjonge ren. Jaarvergadering Onderling Vee fonds „Holten en Omstreken Jaarvergadering Chr. Kleuterschool. Tienjarig bestaan herdacht. Leden vergadering Partij van de Arbeid. -— Voeder- en weidebouwdag I960 in „Amicitia". In plaats van de heer H. J. Westerik, die om gezondheidsre denen bedankte, als president-kerk voogd benoemd de heer G. J. Langen- barg. 6 februari: Brandmeester T. Koopman en brandwacht J- van Bruggen namen af scheid van de brandweer. Jaarver gadering „Jong Holten". Gemeente bestuur ontving van de Minister van O., K. en W. een urgentieverklaring voor de bouw in 1960 van een 12 -klassige Uloschool. Jaarvergade ring Plattelandsvrouwen Espelo. Leden- en leveranciersvergadering van de afdeling GOS. Vrachtauto ramde schuurtje achter winkelpand van Jo Slotman. Mevrouw H. J. Sprok- kereef-Slotman, die juist in het schuurtje bezig was de was op te han gen, kreeg de schrik van haar leven. Jaarvergadering Landelijke Rijvereni- ging „Bergruiters". Praatavond Chr. Boeren- en Tuinderstoond. Dropping wandelclub „De Trekkers". 13 februari: Jaarvergadering Holtense Plattelandsvrouwen. Feestavond Holtense Voetbalvereniging. Oud- Holtenaren A. Posman en G. Lande- weerd gasten op praatavond van de AR Kiesvereniging. Een dode en twee gewonden bij verkeersongeluk ken, resp. bij het woonwagenkamp en op de Deventerweg. Mr. H. K. J. Beernink, voorzitter van de CHU, sprak in gebouw „Irene". Jaarver gadering Onderlinge Paardenverzeke- ring „Holten". OCH oogstte veel bijval met het toneelspel: „Waarom zweeg je zo lang?" in de feestelijke jaarvergadering van de OLM. 20 februari: Fokvereniging „Roodbont" herdacht zilveren jubileum. - De heer Joh. Lensink te Aalten hield lezing voor de gecombineerde plattelandsjon geren-vergadering over Amerika. Zendingsfilm in Dijkerhoek, Espelo en Holten. Uitvoering HMV. Film avond „Bergruiters". 27 februari: Jaarvergadering P.V. „De Bergvliegers". Raad besluit tot de bouw van 12-klassige Uloschool in de Gaarden. Contactavond Gebr. Dik kers N.V. Feestavond Geref. jeugd verenigingen. Jan Reinaardus opent viswinkel aan de Larenseweg. 5 maart: Jaarvergadering Chr. Oranje vereniging. Uitvoering Holtense - Accordeonvereniging. Zang- en to neelavond ten bate van de aktie „Vier maal ZN" op initiatief van de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" bracht netto duizend gulden op. Ouderavond O.L. Dorpsschool. - De heer B. Tukkers 60 jaar jachtop ziener. 12 maart: Oriënteringsrit L.R. „Bergrui ters". Wisselbeker voor Dinand Pief- fers Jaarvergadering afdeling OLM. De heer J. Kraayeveld, onderwijzer aan de School met de Bijbel, benoemd tot onderwijzer aan de Geref. Ulo te Hoogeveen. Dertien van de 15 uit slagen juist voorspeld: prijs uit de voet- Ibaltoto voor de heer H. Tuller, Kol weg. Deventer Ziekenfonds bestaat honderd jaar. Forumavond AR Kies vereniging. „Holtens Toneel laat 300 bezoekers schateren om de klucht: „De verkochte bruid". 19 maart: Jaarvergadering Controlever eniging „Holten en Omstreken", Chr. Bond van Overheidspersoneel, Groene Kruis, Roode Kruis en Fokverenigng „De Fries-Hollandse". De heer J. H. Assink neemt afscheid van de PTT en ontvangt de oorkonde voor 50 jaar trouwe dienst. Jaarfeest Chr. Jon- gerenverbond „Dorp". Papieraktie O.L. Dorpsschool. Opbrengst f336,40. 26 maart: Geslaagde feestavond Holtense Bestuurdersbond - Mr. Van Lier sprak voor de afdeling van de Partij van de Arbeid. Mooie successen voor sla ger Dolman op Paasveetentoonstelling in Wij he, Raalte en Rijssen. 2 april: Jaarlijkse ledenvergadering Co- operatieve Boerenleenbank „Holten". De heer H. Sigger 40 jaar bij ,,'t spoor". Bindingsavond van de bos- brandweer. Kelderaktie O.L. Dorps school. Netto opbrengst f334,47. Verharding Weversweg en Pasmans- weg aanbesteed. Voorjaarsmodeshow Fa. Wonnink. - Jaarvergadering HMV, Varkensfokvereniging „Holten en om streken" en VVV „Holtens Belang". Aanbesteding grondwerk Waterschap Salland. 9 april: Ouderavond openbare kleuter school. BB-oefening trok veel be langstelling. De heer C. C. Reisin- ger met luxe auto tegen een boom ge reden en ernstig gewond. De heer H. Meerman benoemd als concierge van het nieuwe wijkgebouw. Bur gemeester Mr. W. H. Enklaar belast met de waarneming van het burge meestersambt van Bathmen. Bouw van zwembad in „Twenhaarsveld' goedgekeurd. Plattelandsjongeren op visite in Beilen (Dr.). 16 april: Aktie Dorpsschoolieugd. In één maand meer dan twaalfhonderd gul den voor aankoop fhmprojector. Eindles cursus handvaardigheid „Jong Holten". Eindles Lagere Landbouw school. Ouderavond CJV-jeugdclubs Dijkerhoek. 23 april: Prachtige successen voor „Berg ruiters" op streekconcours te Diepen- heim. Druk vreemdelingenverkeer met Pasen. Zwembad aanbesteed. Laagste: Fa. Roelofs en Haase te Rijs sen voor f 177.000,=. Jaarvergade ring Dijkerhoekse Plattelandsvrouwen. De heer G. Koffeman te Zwolle sprak voor AR-jongeren over: „De wereld en wij". 30 april: Ledenvergadering Handelsver eniging besloot tot organiseren van een zomerfeest. Tweede prijs voor „De Trekkers" in Apeldoorn. Aanbeste ding verbouw en modernisering sta- tionsgebouw. 7 mei: Adjudant Petter Koninklijk on- derscheiden. Herdenking der ge- vallenen. Bevrijdingsfeest begunstigd door een stralende voorjaarszon. - Ge- slaagde herdenkingstocht van „De Trekkers". Jaarvergadering School- kring Dijkerhoek, Zes eerste prij zen voor „Bergruiters" op streekcon cours te Markelo. Prachtige successen op nationaal concours te Almelo. Jaarvergadering „De Vrijheid", de Fokvereniging „Holten en Omgeving", „De Rietvoorn" en Motor- en Automo bielclub „De Holterberg". Jan Jans sprak voor de afdeling van de ABVA. I 14 mei: Uitstapjes Ulo-leerlingen. Filmprojector O.L. Dorpsschool in ge bruik genomen. „Jong Soli" gaf mooie uitvoering. WV-kantoor aanbesteed. 21 mei: Geslaagde cabaretavond Kerv. Jeugdraad. Overijsselrit KNMV. Gouden medaille voor Henk van Lin- denberg, M. Bannink en Dick Muller. Uitstapjes Espelose Plattelandsvrou wen en personeel BB-commandopost. 28 mei: Veel bezoek op Hemelvaartsdag. Mevr. Heersing te Vroomshoop sprak voor Chr. Plattelandsvrouwen over het onderwerp: „De sfeer in een Christelijk gezin". Mooie successen voor ponyclub op nationaal concours te Laren (G.). 4 juni: OLM-afdeling protesteert tegen opheffing Lagere Landbouwschool. Beuseberg kreeg vier kilometer harde weg. 125 jaar Ter Horst en Co. Ju bileumfeesten met zeer gevarieerd programma. HMV bracht voltallige di rectie muzikale hulde voor de fabriek aan de Industriestraat. Groene Kruis ontving f5000,-. Jaarvergadering EHBO. 11 juni: Schoolverkeersexamen. Zestig kinderen reden foutloos. Uitstapje afdeling OLM en Hervormde Vrou wenverenigingen Holten en Dijker hoek. Eerste drie klassen van de School met de Bijbel maken uitstapje naar Emmen. Demonstratie van „Bergruiters" en ponyclub. 18 juni: Driedaagse trektocht O.L. Dorps school. De heer H. C. F. Weyland, onderwijzer aan de O.L. Dorpsschool, benoemd tot hoofd ener Nutsschool te Heerlen. Brand in veeauto trok veel belangstelling. 25 juni: Café „De Poppe" heropend. De klassen 1, 2 en 3 van de O.L. Dorps school maken een reisje naar Nuns- peet. Openbare kleuterschool kreeg honderdste leerling. Raad beslist, dat oprichting en instandhouding van een landbouwhuishoudschool nodis is, maar protesteert tegen opheffing van landbouwschool. Vierde prijs voor brandweer tijdens wedstrijden in Al melo. PTT bestelde een bruidspaar Veilig Verkeersrit MAC „De Holter berg". HMV bestaat 15 jaar. Jubi leumconcert in Irene". 2 juli: Hartelijke huldiging van HMV ter gelegenheid van het derde lustrum. - De heer H. Oolbekkink onderscheiden met de ere-medaille in zilver, verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau. Beiier plattelandsjongeren te gast bij „Jong Holten" en Plattelandsmeis jes. Driedaagse schoolreis School met de Bijbel naar Arnhem. Vaar- digheidsproeven BATO. 16 juli: Bouwvakpatroons maakten uit weg. Mr. A. Molenaar, directeur van de N.V. Palthe te Almelo, ernstig ge wond. Afscheid leerlingen School met de Bijbel en O.L. Dorpsschool. Eerste prijs voor jeugdkoor en kinder koor „Jong Soli" op concours te Hier- den. 16 juli: Bnwvakpatroons maakten uit stapje naar Overloon. De Dordtse schilder Kees Stoop exposeert schilde rijen en tekeningen in „Amicitia". Bernard Maats als schatgraver naar Rotterdam. Geslaagde zangavond van de drie plaatselijke koren in de Ned. Herv. kerk. Zuivelwinkel „De Vrijheid" geopend. 23 juli: 13e Bataljon Garde Fuseliers „Prinses Irene" met tamboerkorps en exercitiepeleton en het fanfarekorps van het regiment Limburgse Jagers op bezoek. Défilé, lunch ten velde, volks spelen, voetbalwedstrijd Bataljonself- tal-versterkt HVC en tot besluit een onvergetelijk schouwspel in het Sport- dal, een evenement van klank en kleur, dat vele duizenden boeide van begin tot het einde. Meester Snijders be noemd als leraar aan de Rijksmiddel bare Landbouwscholen te Hengelo (O.) en Zwollerkerspel. Gebrek aan thermiek dwong de zweefvliegers Fern- hout uit Den Haag en Dessing uit Am sterdam tot landen, resp. in Espelo en Twenhaarsweide. 30 JULI: Drukkerij-personeel met va kantie. Deze week geen Holtens Nieuwsblad. In het nummer van 23 juli was hiervan mededeling gedaan en toch belden vele abonné's nog op en stel den de vraag: „Waar blijft Holtens Nieuwsblad?" Zeg eens eerlijk: U kunt hem nog geen week missen! 6 augustus. Braderie - begunstigd door mooi zomerweer - brengt duizenden op de been. Jenny Nieuwenhuis werd Braderie-koningin en Bets Veneklaas schutterskoning. Volksspelen, ruiter- demonstratie, ballonwedstrijd voor de jeugd, optreden boerenkapel „De Hooi- plukkers" en „Larense Schotsers". Jan kon Jenneke niet vinden en Jenneke zocht o,p de Jennekesmarkt tevergeefs naar haar Jan. Penningmeester Groe ne Kruis lachende derde, want Brade riecommissie schonk f 100,- prijzengeld aan deze vereniging. Cabaretavond in grote tent in „Kalfstermansweide", o.a. Teddy en Henk Scholten. Be steller H. Oolbekkink nam afscheid van „Tante Pos". Kortebaandrave- rijen in „Twenhaarsweide". Orgel concert in Geref. kerk door Dick van Wilgenburg te Enschede. Chr. To neelvereniging VIOS te Nijverdal speelt op uitnodiging van de Hervorm de Jeugdraad onder de f eestbomen: „Spot niet met de liefde". „Bergrui ters" boekten fraaie successen in Hel- lendoorn. Deelnemers Vierdaagse feestelijk ingehaald. Holtense La gere Landbouwschool schakelt over op Bathmen. HVC koos H. Klein Velderman tot voorzitter. 13 augustus: Bus met 50 kinderen uit Rijssen op de kop in bermsloot. Won der boven wonder liep geen der kinde ren noemenswaard letsel op. Vier avonden van bezinning in een grote tent in „Kalfstermansweide" door on geveer 2200 belangstellenden bezocht. Deventer Ulo-scholier Jaap van Hummel won „Tour d' Holten". 20 augustus: Geslaagde Kunstavond Her vormde Jeugdraad. HVC 1 wint se riewedstrijden te Bathmen. ^.fr~ vormde kerkeraad besluit cm bij wijze van proef het gebouw „Irene" be schikbaar te stellen voor dans- en filmavonden. Demonstratie „Berg ruiters" en ponyclub ten bate van de VW. 27 augustus: Geslaagde fokveedag in „Kalfstermansweide". Eerste prijs voor wandelsportvereniging „De Trek kers" op bondswandeltocht te Nijver dal. 3 september: Voorman Nekkers nam af scheid van gemeentewerken. Hij dien de de gemeente meer dan 36 jaar op uitstekende wijze. Dorpsschoolgroep won tekenwedstrijd, uitgeschreven door de exploitant van „Het Piashuis" te Nunspeet. Egbert Klouwen, Tineke Kers, Herman Aaftink, Ab Hoefman en Dinie Oolbekkink tekenden f537,20 bij elkaar. RONO nam Holter pro gramma op. Medewerking verleenden. HMV, „De Tegahaja's", de leerlingen van de zesde en zevende klas der O.L. Dorpsschool en Jan Oosterkamp. Uitstapje gemeentepersoneel naar Arn hem. School- en volksfeest in Dij kerhoek. 10 september: Firma Broekhuis opende nieuwe winkel. De heer A. Jansen 25 jaar lid van de raad. Ds. E. G. J. Bal 65 jaar predikant. Eindresultaat „Melkaktie" f 1133,66. „Jong Hol ten" besprak winterprogramma. Feest O.L. Dorpsschool. 17 september: Feest in „Kalfstermans weide" van de School met de Bijbel. Schitterend versierde optocht. Berg- ruiter .Herman Schoneveld levert op springconcours in Utrecht met „Iva- sie" de beste prestatie van de dag. Be loning: prachtige wisselbeker. Blij de gebeurtenis in gezin Koetsier aan de Schoolstraat 11. Krentenwegge van 2 meter aangeboden door collega's- touwbazen N.V. Ten Cate te Almelo. - Geslaagde fokveedag, georganiseerd door de verenigingen „Rijssen en Om streken", „Notter en Omstreken" en „Holten en Omstreken". Eerste prijs voor Hettie Krekel met „Alide" op na tionaal concours-hippique te Heeren- veen. Aanbesteding 14 woningwet woningen. 24 september: Geslaagde paardenfokdag van ,Holbatheo" in Dijkerhoek. Po nyclub van de Bergruiters oogstte grote bijval in Medemblik. „Vrij heid-kaas met zilver bekroond. 1 oktober: Dick Müller hartelijk ontvan gen en gehuldigd bij terugkeer uit Bad Aussee (Oostenrijk). Brand in •Espelo. Halve oogst ging verloren. Dank zij snel en doortastend optreden van de buren kon men de boerderij van de Wed. A. J. Nijland behouden. - Me vrouw Nagelhout nam afscheid als propagandiste van de Plattelandsvrou wen. Lagere Landbouwschool offi cieel gesloten. Afscheid van het hoofd, de heer Snijders, en de heer Molle- man. Oud-leerlingen, leerlingen en ouders van dezen boden het echtpaar Snijders een prachtig radiotoestel aan. 8 oktober: Najaarsshow Fa. Wonnink. „Bergruiters" wonnen in Neede en Hellendo'orn. Eerste prijzen voor „De Trekkers" in Almelo en Deventer. De 83-jarige landbouwer J. van Zon bij het oversteken van de rijksweg door een trailer gegrepen en gedood. Autobotsing op overweg bij Sigger, waarbij de Rijssenaar G. H. Brinks vrij ernstig werd gewond. Spoor- en wegverkeer geruime tijd gestremd. Geslaagde veekeuring in Espelo. 15 oktober: Journalist G. Monnink sprak voor de agrarische jongeren over zijn reizen door Palestina, Egypte, Afrika en Spanje. Raad machtigt het da gelijks bestuur der gemeente om maat regelen te treffen voor de stichting van een aardgasdistributiebedrijf en ver leent een krediet van maximaal f 450.000,- om zo spoedig mogelijk over te gaan tot de aanleg van een recreatie- weg over de Holterberg. 22 oktober: Podium in „Rehoboth" in ge bruik genomen. PTT mist uitbe taald betalingsstuk. Holten met in gang van 6 oktober weer zelfstandig station. Herdenking tweede lustrum Dijkerhoekse Plattelandsvrouwen. Hoofdprijs (vette koe) Rijssense Markt- verloting voor de heer D. J. Ligten- berg te Dijkerhoek. De bromfietser J. H. Noltes uit Hengelo (O.) kreeg in de Oranjestraat dodelijk ongeluk. 29 oktober: Twee jubilarissen bij gemeen tewerken. Waarderende woorden en geschenken voor de heren G. J. Aitink en H. J. Bekkernens. Feestavond „Holbatheo" in café „Het Bonte Paard". Prachtige successen voor „Bergruiters" in Zuidwolde. Ds. C. C. Addink als bootpredikant naar Australië. Geslaagde uitvoering van HGK en Kinderkoren. Prijsuitrei king fokveedag. Jaarvergadering AR Kiesvereniging. 5 november: Wijkgebouw Groene Kruis officieel geopend. Cross-country van de „Bergruiters". Ontspanningsclub OCH bestaat 15 jaar. Druk bezochte re ceptie en jubileumuitvoering in „Ami citia". Zuster J. Bergfeld met in gang van 1 februari 1961 in Harfsen benoemd. Prijsuitreiking fokveedag Espelo. 12 november: De heer A. Jansen door partijgenoten gehuldigd in verband met zijn 25-jarig raadslidmaatschap. Een groot aantal bewoners en eigena ren van percelen op de Bekkenkamp dient mondeling en schriftelijk bezwa ren in bij de commissie uit Gedepu teerde Staten tegen de plannen tot ont eigening ten behoeve van de verbete ring van de verkeerssituatie bij de via duct en tot verbreding der rijwielpa den. 19 november: Bergruiters T. Beldman Jr. en H. Schoneveld boekten in Steen- wijk mooie successen bij het terein- rijden om het kampioenschap van Ne derland. Zuster A. Kuiper van het Kraamcentrum Deventer met ingang van 1 maart a.s. benoemd tot adjunct directrice van het Roode Kruis-zieken- huis in Zierikzee. Chr. Plattelands vrouwen kozen nieuwe presidente. Gecombineerde vergadering van de Be drijfsvereniging Holten en de afdelin gen van CBTB en OLM. 26 november: Weversweg en Pasmans- weg officieel in gebruik genomen. De heer D. J. Romeyn 40 jaar in dienst bij de Fa. Wonnink. Jaarfeest CJV „Immanuël" te Dijkerhoek. Schaak club opgericht. Forum beantwoord de vragen van Volkshogeschool-cursis ten. Jaarvergadering ijsclub „De Noordpool". Aanbesteding bankge bouw Coöp. Boerenleenbank. Hol tense Kunstclub hield 12e bijeenkomst. Chr. Toneelgezelschap „Podium" gaf mooie uitvoering in „Rehoboth". Uitvoering BATO in „Amicitia". 3 december: Dick Müller en Henk van Lindenberg motor- en bromfietskam pioen 1960. „Slaatje" opende ver bouwde en gemoderniseerde groente en fruitwinkel. Heel Holten op de been om Sint Nicolaas te begroeten. - Openbare kleuterschool officieel in ge bruik genomen. Najaarsvergadering „De Vrijheid". Forumavond agrari sche contactcommissie. Jan Rei naardus maakt met een juist gericht schot een einde aan het leven van een wild varken (170 pond), dat werd aan getroffen in het Ellertsveld (laag pla teau in midden Drente). 10 december: Jhr. G. H. van Coeverden uit Loo-Bathmen wint TV-toestel als hoofdprijs winkelweekaktie. Twee de Kamerlid Mellema sprak voor de CH. De heer C. D. N. Leget, adj.- commies te Leiden, benoemd tot sta tionschef te Holten. Jaarfeest CJV „De Bouwers" te Espelo. Storm ver-, oorzaakte veel ongerief. De heer W. Veneklaas doet aangifte van vergifti ging van zijn hond: de derde in een jaar tijds. Sint Nicolaas bezocht de scholen. 17 december: Ledenvergadering MAC „De Holterberg". Flinke belangstel ling voor uitvoering van HMV. Jaarfeest CJV „De Vriendenschaar". - De heer J. H. Bolink, oud-voorzit ter van het Algemeen Ziekenfonds, op ruim 86-jarige leeftijd overleden. Feestelijke ouderavond openbare Ulo school. ARJOS opnieuw opgericht. Jachtopziener J. Sluiter (40 jaar in het jachtveld) ontving de zilveren me daille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. 24 december: Ledenvergadering Coöpe ratieve Aan- en Verkoopvereniging „Holten" herkoos met bijna algemene stemmen de heer G. Stam als voorzit ter. Directeur M. Bouwhuis rappor teerde omzetstijging van ruim 570 ton. Jaarvergadering Chr. Boeren- en Tuindersbond. Chr. Gem. Zangver eniging „Soli Deo Gloria" gaf „Wcih- nachtsoratorium" van Heinrich Barth een sublieme vertolking. Tweede en vierde prijs voor Teunis Beldman Jr. en Herman Schoneveld op internatio naal concours te Appingedam. 31 december: Tweede lustrum Kerstreis Ned. Reisvereniging naar Holten. In dorpshotel „Holterman" huldiging van enkele dames en heren, die voor de 10e maal de Kerstdagen in Holten door brachten. „Holtens Toneel" vertolkt op verdienstelijke wijze Kees Beswin- da's toneelspel: „Route Kopenhagen". „HOLTENS NIEUWSBLAD", het in Holten- 't meest gelezen blad, bestaat 12 jaar. En hiermede beslui ten wij dit chronologisch overzicht 1960, dat in geen geval aanspraak wil maken op volledigheid.

Holtens Nieuwsblad | 1960 | | pagina 7