Winkelweek 1960 Si Niccfaas bezscht de winkelweek VOL VERWACHTING KLOPT ONS HUT' de lintwedstrijd de lijntrekkerij Koopt in eigen plaats en m hm te begroeten „Slaatje" ©pende issesws winkel 12 uitslagen goed Wie mist f 60.-? AGENDA KERKDIENSTEN Burgerlijke Stand Reserve-rijkspolitie telt goede schutters Heel leltei liep uit van vrijdag 25 november tot en met maandag 5 december «kef liet ikaüs, Geeft uw eigen winkeliers een kans! in de toto Gevonden en verloren voorwerpen Dick Muller Henk van Lindenberg motorkampioen 1960 ATo. 48. Jaargang 12. ZATERDAG 3 DECEMBER 1960 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.50 per kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad te Holten. Telefoon 05^83 - 231f Adv.-prijs 115 mm. a contantf 2.Iedere mm. meer f 0.08 Vrijdag 2 en zaterdag 3 december: Jaar feest CJV „De Bouwers" Espelo in de school te Espelo. Zaterdag 3 december: Verwerping bij W. Beldman, Markeloseweg. Zaterdag 3 december, 4 uur: Trekking verloting gymnastiekvereniging „BA- TO" in „Amicitia". Zaterdag 3 december, n.m. 5 uur: Trek king verloting WSV „De Trekkers" in café Jansen (zie adv.). Zaterdag 3 december, 7.30 uur: Groot Sinterklaasbal in „Amicitia". Zaterdagavond 3 december en zondag middag 4 december: Schieten, sjoelen, balgooien etc. ten bate van de voetbal vereniging „Markelo Vooruit" in café „De Poppe" (zie adv.). Dinsdag 6 december, 7.30 uur: Gezellige Sinterklaasavond van de Plattelands meisjes in hotel Hol terman. Dinsdag 6 december, 's avonds van 7.30- 9 uur ten kantore van de Coöp. Aan- en Verkoopvereniging: Afhalen toe gangsbewijzen uitvoering HMV. (Zie advertentie). Dinsdag 6 december, 7.30 uur: Voorlich tingsavond van de VIO in hotel Hol- terman (zie adv.). Woensdag 7 december, 7 uur: Verwerpen bij A. M. Nijkamp, Dijkerhoek (zie adv.). Woensdag 7 december, 8 uur: Groot bal in café ,,'t Bonte Paard" te Dijker- hoek (zie adv.). Donderdag 8 december, 7.45 uur: Verga dering AR Kiesvereniging in het ge bouw „Rehoboth". Donderdag 8 december, 8 uur: Vergade ring Hervormde vrouwenvereniging in „Irene". Spreker: Brigadier Kors uit Almelo over: „Het Leger des Heils, zijn doel en zijn streven". Donderdag 8 en vrijdag 9 december, 7.30 uur: Filmavond School met de Bijbel met de film „Zielen in conflict". Zaterdag 10 december: Verwerping bij W. Beldman, Markeloseweg. Zaterdag 10 december: Verwerping bij Bakkerij Hartsuiker (zie adv.). Zaterdag 10 december: L.R. „Bergrui- ters" neemt deel aan cross-country, georganiseerd door de L.R. „De Zeven Buurtschappen" te Delden. Zaterdag 10 december, 7.30 uur: Jaarfeest CJV „De Vriendenschaar" Beusebcrg in „Irene". Zaterdag 10 december, 7.30 uur (precies): Uitvoex*ing HMV in „Amicitia". Na de pauze: opvoering van de klucht „In de aap gelogeerd" door de Ontspannings club OCH (zie adv.). Zaterdag 10 december, 's avonds half acht in gebouw „Irene": Uitvoering CJV „De Vriendenschaar" (zie adv.). Dinsdag 13 december, 8 uur: Voorlich tingsavond in „Amicitia" over het ge bruik van aardgas. Zaterdag 17 december: Kerstoratorium- uitvoering Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" in de Ned. Herv. Kerk met medewerking van het mu ziekkorps van het Leger des Heils te Almelo. Zaterdag 17 december: Verwerping bij Bakkerij Hartsuiker. Ned. Herv. Kerk. Holten. 10 uur Ds. Ad- dink en 7 uur Ds. Biesbroek van iJssel- muiden. In beide diensten: extra col lecte voor de Raad voor Kerk en Oecu mene. 10 uur Jongerendienst in „Irene". Dijkerhoek. 10 uur Ds. Israël. Extra collecte voor de Raad voor Kerk en Oecumene. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds. Hoogkamp. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor de kerk. Geboren: Arend Gerrit Jan Hendrik, zv Jhr. F. W. W. H. van Coeverden en H. Schottink, Beuseberg 132. Ondertrouwd: G. J. Schippers, 27 jr., Holten en H. J. Goorman, 24 jr., La ren (Gld.). B. A. Ophof, 23 jr. en A. G. ten Dam, 21 jr., beiden te Holten. Gehuwd: A. J. Altena, 24 jr., Wierden en F. H. Rietberg, 22 jr., Holten. J. Doornink, 28 jr., Laren (Gld.) en G. Broekmaat, 26 jr., Holten. H. W. van Brussel, 24 jr., Rijssen en G, J. Wansink, 22 jr., Holten. BEVOLKING: Ingekomen: A. Starreveld en gezin v. Almelo naar Haarstraat 10. W. Harm- sen van Wierden naar Diessenplasstr. 7. Bij de op 24 november j.l. gehouden schietwedstrijden te Goor voor de reser- se-rijkspolitie van de groepen Goor, Mar kelo en Holten behaalden de reserve wachtmeesters van de groep Holten H. J. Dokter te Bathmen; H. J. Vorkink te Holten en J. W. van Schooten te Bath men respectievelijk de tweede, derde en vierde prijs. Gevonden: koperen wandbord; plastic regenkapje; tangsleutel; boodschappen tas met fles; wollen sjaal; kinderporte- monnaie met inhoud; regenbroek; gummi laars; zilveren gulden; bromfietshand schoen. Verloren: nieuw kinderschoentje; een paar gymnastiekschoenen; twee porte- monnaies met inhoud; een paar dames handschoenen; wieldop van Citroën. Inlichtingen: dagelijks aan het groeps- bureau der rijkspolitie te Holten, doch uitsluitend tussen 9-13 en 14-22 uur. Officiële publicatie KOSTELOZE INENTING EN HERINENTING Burgemeester en wethouders van Hol ten brengen ter openbare kennis, dat op zaterdag 3 december 1960, des voormid dags van 11 tot 12 uur in het Wijkge- bouw van het Groene Kruis te Holten en des namiddags precies 3 uur in een lo kaal van de openbare lagere school te Dijkerhoek gelegenheid bestaat tot kos teloze inenting en herinenting tegen pok ken. Belanghebbenden wordt er op gewe zen, dat ingevolge artikel 1 der inen- tingsweg 1939, een kind vóór het berei ken van de leeftijd van een jaar, tegen pokken moet worden ingeënt. Indien in enting niet heeft plaats gehad, moet een ondertekende verklaring worden overge legd, waaruit blijkt, waarom deze inen ting achterwege is gebleven. Voorts wordt belanghebbenden ver zocht het inentingsboekje mede te bren gen, dat na de geboorte-aangifte werd toegezonden. Holten, 24 november 1960. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. Maandag bracht Sint Nicolaas tweemaal een bezoek aan Holten, 's Middags wachtte hem een grote kinderschare op het sta tionsplein, waar de goede Sint met de electrische uit de richting Rijssen arri veerde en zijn trouwe schimmel gereed stond om hem, met muzikale begeleiding van H.M.V., voor een korte wijle door het dorp te voeren. Honderden vrolijke, maar ook wel bedrukte, kindergezichtjes wer den naar hem opgeheven, toen meester Kroon, het hoofd van de school met de Bijbel, die de Sint, met zijn collega van de dorpsschool, meester Brouwer, op het perron was tegemoet getx-eden, hem bij het Willem de Zwijgermonument welkom heette. Veel moeders hadden hun kroost op de arm, opdat zij maar niets van de grote kindervriend zouden missen en ver der waren er de leerlingen van de beide kleuterscholen en uit de laagste klassen der beide dorpsscholen, die de Sint toe zongen, en vele belangstellenden. De Sint maakte een korte gang door het dorp. 's Avonds om 7 uur was de schare niet te overzien. Ook nu waren er veel vaders en moeders met kinderen, maar waren het vooral ook de ouderen, die waren uit gelopen om de Sint een spontane ont vangst te bereiden. De drukte was zo groot, dat de grijze bisschop maar nauwe lijks zijn paard kon bestijgen. Het werd een lange tocht door het dorp, waar in alle straten veel nieuwsgierigen langs de trottoirs stonden, terwijl veel kinderen de stoet begeleidden. H.M.V. zorgde voor een vrolijk stukje muziek, zodat er een echte gezellige drukte heerste. De Sint had deze keer maar ééxx zwarte knecht meegebracht, die hier en daar peper noten uitdeelde. OOK IN DIJKERHOEK Dinsdagavond bi-acht de grijze bisschop een bezoek aan Dijkerhoek, waar H.M.V. per O.A.D.bus arriveerde om de Sint, die deze keer op zijn schimmel een rond gang maakte, met muziek te begeleiden. Natuurlijk was de Dijkerhoekse jeugd uitgelopen om van dit avondlijk bezoek niets te missen en waren ook tal van ouderen aanwezig om hiervan getuige te zijn. Piet deelde onder de kleintjes pe pernoten uit. Nadat H.M.V. in de buurtschapskern enkele marsen geblazen had, trok men naar 't Bonte Paard, waarbij onderweg ook even werd halt gehouden bij de win kels, die men passeerde. De stoet, be sdienen door de gaslampen der muzikan ten en daarachter de kindervriend op z'n witte paard, vormde een spookachtig ge zicht langs de donkere weg. De Sint sprak in café 't Bonte Paard een koi't woord en bood de voorzitter van H.M.V., de heer A. Westex-ik, een enve loppe met inhoud aan, namens de Dijker- hoekse zakenmensen de heren G. H. Nog enkele dagen en dan behoort het Sinterklaas feest weer tot het verleden. Dan is de „verwach ting", die ons hart sneller deed kloppen, verkeerd in de „zekerheid", dat de Sint in Holten goed is ge slaagd bij het doen van zijn inkopen, dank zij de winkelweek van de Iioltense Handelsvereniging, met haar 68 deelnemers. Dan is echter nog niet .bekend, wie het prachtige televisie-toestel gewonnen heeft of de vele andere mooie prijzen, welke aan deze winkelweek verbonden zijn. Op dinsdag 6 december vanaf 4 uur kan men in Amicitia te Holten en op woensdag 7 december vanaf 7 uur in ,,'t Bonte Paard" te Dijkerhoek de bij aankoop van goederen ontvangen zegeltjes inleveren voor deelname (per ingevulde kaart) aan of aan Dit zijn de laatste mogelijkheden voor de inleve ring van de deelnemerskaarten ingevuld met de lengte voor de lintwedstrijd. De uitslag van de lintwedstrijd wordt be kend gemaakt op donderdag 8 december, des avonds 8 uur in café Maats. De winkels zullen tot en met zaterdag 3 decem ber tot des avonds 9 uur en op maandag 5 dec. tot des avonds 6 uur geopend zijn. U vindt in de Holtense zaken: EEN RUIME KEUZE UITSTEKENDE KWALITEITEN VOORDELIGE AANBIEDINGEN De Holtense Middenstand voert daarom haar actie onder het motto: Tot de meer dan 200 toto-deelnemers, die alle 12 uitslagen goed op hun pool- formulier hebben ingevuld, behoort ook de heer G. Tiekink,' lid van de v.v. „Hol ten", Oude Deventerweg, alhier. Het is wel spijtig voor hem, dat hij de f 116.954.met zovelen moet delen, want men zal nu nauwelijks de f 50.per win naar halen. Ds Israël schrijft ons: Uit Den Haag ontving ik het bericht, dat iemand per abuis een antwoord- enveloppe heeft ingezonden met een bankbiljet van f 60, Op de enveloppe was geschreven: „Bij- belonderwijs f 25, Wie heeft in Holten dit gedaan? Hij of zij kan zich vervoegen bij Ds Israël. De vorige week zaterdag opende de fa: J. Zoetbrood Zonen in Holten algemeen bekend onder de aanduiding „Slaatje", de roepnaam, waarmede men hier pl.m. zes en een half jaar geleden begon te venten haar geheel ver bouwde en gemoderniseerde groente- en fruitwinkel in de Stationsstraat. Het is een prachtige nieuwe winkel geworden met een paar flinke spiegel ruiten, waarachter men heel wat kan uitstallen, met x'uime opstanden langs de wanden, welke uitstekend benut wor den voor het etaleren van de vele soor ten conservenblikken en andere verpak te artikelen en die nog voldoende ruimte iaat, de klanten de overige artikelen, waaronder de diepvries, in ogenschouw te doen nemen en vlug te bedienen. De officiële opening van deze moderne winkel werd verricht door ,de burge meester, Mr. W. H. Enklaar in tegen woordigheid van de beide wethouders, de heren B. J. Veneklaas Slots en D. J. Wansink, afgevaardigden van de Hol tense Handelsvereniging, de buren en andere belangstellenden. De 13-jarige Janny Slot bood de bur gemeester op een kussen de sleutel aan, waarmede deze de winkeldeur ontsloot en het pand in gebruik stelde. De burgemeester herinnerde in een korte toespraak aan de tijd dat de heren Zoetbrood in Holten alleen maar kwa men venten en sprak er zijn vreugde over uit, dat weer een nieuwe zaak aan de Holtense winkelstand kan worden toegevoegd. Dat dit op deze wijze ge schiedt bewijst wel, dat het publiek ver trouwen heeft in de kwaliteit van de produkten, die hier worden- verkocht. Voor alle middenstanders is er geen plaats langs de hoofdstraat, daarom is het zo prettig, dat ook de Stationsstraat nu een moderne winkel gekregen heeft, ai dus de burgemeester, die de firmanten mede namens het dagelijks bestuur der gemeente met deze aanwinst hartelijk gelukwenste. Uit naam van de winkeliersvereniging bracht de secretaris-penningmeester, de heer J. M. Metzger, de gelukwensen over. Hij wees op de belangrijke verbe- 'tering die door deze verbouwing voor het bedienen der klanten is tot stand gekomen en sprak de hoop uit, dat de fa Zoetbrood hier nog vele jaren ge noegen van mag beleven. Er werden de firmanten deze dag tal van bloemstukken en geschenken aan geboden, terwijl velen een kijkje kwa men nemen, waarbij zij een kleine at tentie in ontvangst mochten nemen. Broekhuis, H. Kloosterboer en A. M. Nij kamp. H.M.V.'s voorzitter dankte Sint Nico laas en de zakenmensen voor hun pret tige geste en de voorzitter van de Hol tense Handelsvereniging, de heer G. Wis- sink, bracht op zijn beurt de Sint en H.M.V. daxxk voor hun komst naar Dij kerhoek. Zelfs in deze landelijke omgeving had den de winkeliers extra zorg aan hun étalages besteed voor hef Sinterklaas feest. In Holten heerste deze week een ge zellige drukte in de winkels. De meeste zakenmensen hadden hun étalages keurig verzorgd en door een extra verlichting zeer aantrekkelijk gemaakt. Enkele heb ben met kleurige lampjes en zelfs met de beeltenis van de Sint en zijn knecht een gevelverlichting aangebracht. Na de behandeling van de protesten, welke zijn binnengekomen bij de onlangs gehouden kampioensritten der KNMV heeft de Centrale Sportcommissie de definitieve eindstanden opgemaakt van de Nederlandse kampioenschappen be- trouwbaarheidsritten 1960 voor motoren en bromfietsen. Bij de motoren is in de klasse 75175 cc senioren kampioen van Nederland ge worden onze plaatsgenoot Dick Muller en bij de bromfietsen 75 cc junioren is tot kampioen uitgeroepen onze plaatsge noot Henk van Lindenberg. Zij behaalden resp. 59 en 53 punten. SPREEKUUR BURGEMEESTER De Burgemeester van Holten maakt bekend, dat hij niet op woensdag a.s., maar op dinsdag 6 dec., des voormiddags spreekuur zal houden. Holten, 2 dec. 1960. De Burgemeester van Holten, W. H. Enklaar. „BERGRUITERS" NAAR APPINGEDAM De ruiters T. Beldman Jr. en H. Scho- neveld zullen op uitnodiging van de Ne- deiiandse Hippische Sportbond op 15, 16 en 17 december a.s. deelnemen aan een groot internationaal springconcours te Appingedam.

Holtens Nieuwsblad | 1960 | | pagina 1