Neü£ Gemarkt *$m Autobotsing op overweg Margaretha 3 en 4 kampioen van Espelo Belangrijke Raadsvergadering Puzzlerit M.A.C. „De Holterberg" Ruiter-huwelijk Bij oversteken gedood Enkele gewonden Spoor- en wegverkeer bijna half uur gestremd verkoudes-e DAM PO VOETBAL No. 40. Jaargan 12 (Tweede Blad). ZATERDAG 8 OKTOBER 1960 HOLTENS NIEUWSBLAD De gemeenteraad, die voor maandag 10 oktober a.s., des avonds 7.30 uur, is bijeengeroepen, staat voor enkele zeer belangrijke beslissingen. Aan de orde komt o.a. een voorstel tot het nemen van een principebesluit tot de oprichting van een aardgasdistributiebe drijf en tot het verlenen van een krediet voor de aanleg en de verharding van een recreatieweg over de Holterberg naar Nijverdal. Een tweetal objecten, welke, indien zij worden aanvaard, be langrijke investeringen ten gevolge zul len hebben. De volledige agenda luidt als volgt: 1 Notulen der vergaderingen van 12 mei, 21 juni en 29 juni 1960. 2 a Ingekomen stukken, b Mededelingen. 3 a Voorstel tot verkoop van een bouw terrein in de Gaarden aan de heer L. C. v. d. Bovenkamp, alhier, b Voorstel tot verkoop van een bouw terrein in de Gaarden aan de heer Ph. Veldpape te Deventer, c Voorstel tot verkoop van een bouw terrein in de Gaarden aan mevrouw F. Schippers-Oplaat, de heer J. Kolkman en de Fa. A. Koopman en Zn., alhier, d Voorstel tot verkoop van een per ceel grond van het industrieterrein aan de Gebrs. Meerman alhier, e Voorstel tot gedeeltelijke intrek king van het raadsbesluit d.d. 21 juni 1960, nr. 1539/1555, betrekking hebbende op de verkoop bouwter rein aan de heer H. A. Minkema te Rozendaal. 4 Voorstel tot wijziging van het dele gatiebesluit inzake ingebruik geven van gronden. 5 Voorstel tot overname in eigendom van het magazijn van het Groene Kruis aan de Koninginnelaan. 6 Voorstel tot het nemen van een prin cipe-besluit tot de oprichting van een aardgasdistributiebedrijf. 7 Voorstel tot het verlenen van onge- Het bestuur van de MAC „De Holter berg" heeft de leden medegedeeld, dat ter afsluiting van het zomerseizoen op zondag 9 oktober a.s. een echte en leuke puzzlerit zal worden georganiseerd voor auto's, motoren en bromfietsen. De start heeft plaats om 2.30 uur bij het club lokaal café Vruggink in de Stationsstraat. Het heeft alle leden opgewekt toch voral aan deze rit met bijzondere attrak- ties deel te nemen. 'Blijkens een aankondiging in dit num mer kunnen ook niet-leden aan deze puzzlerit meedoen. Op de maandag j.l. te Rijssen gehou den veemarkt werden aangevoerd: 1421 stuks vee, runderen 118, varkens 1303. Prijzen: 15 vette koeien, eerste kwali teit van f 3,- tot f 3,20 per kg slachtge- wicht; 50 melk- en kalfkoeien van f 1000 tot f 1150,- per stuk; 24 pinken van f 600,- tot f700,- per stuk; 29 graskalveren van f 350,- tot f 425,- per stuk; 19 drachtige zeugen van f 275,- tot f 350,- per stuk; 1284 biggen van f 44,- tot f 55,- p. stuk. Overzicht handel: Rundvee: Handel kalm, prijzen onver anderd. Zeugen: Handel vlug, prijzen iets ho ger. Biggen: Handel kalm, prijzen onveran derd. Officiële publicatie UITLOTING EN RENTEBETALING OBLIGATIELENING 1951 Burgemeester en wethouders van Hol ten maken bekend, dat in een openbare vergadering van hun college op 3 okto ber 1960 zijn uitgeloot: de obligatienummers 30, 50 en 74 van de obligatielening 1951, oor spronkelijk groot f 85.000, Het bedrag dezer obligaties is per 1 november a.s. betaalbaar bij de gemeen te-ontvanger tegen inwisseling van de uitgelote obligaties. De rente van deze lening is op 31 oktober a.s. betaalbaar tegen inwisseling van rente-coupon num mer 9. Holten, 7 oktober 1960. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. vraagd eervol ontslag aan mejuffrouw H. Kamphian, als hoofdleidster der openbare kleuterschool. 8 Voorstel tot het benoemen in vaste dienst van de heer H. J. Fransen al hier, als vakonderwijzer muziek aan de openbare school voor Ulo. 9 Voorstel tot het benoemen van twee arbeiders bij gemeentewerken. De aanbeveling luidt als volgt: Vacature A: 1 M. Vorkink, Beuseberg 140 2 J. A. Jansen, Beuseberg 124 3 M. Nijland, Beuseberg 54. Vacature B: 1 J. A. Jansen, Beuseberg 124 2 M. Vorkink, Beuseberg 140 3 M. Nijland, Beuseberg 54. 10 Voorstel tot vaststelling van een ver ordening op de heffing van een we gen- en rioolbelasting. 11 Voorstel tot het verlenen van een krediet voor de aanleg en de ver harding van een recreatieweg over de Holterberg naar Nijverdal. 12 Voorstel tot vaststelling van de ver goeding ex artikel 101 der Lager On derwijswet 1920 t.b.v. de bijzondere lagere school alhier, over het jaar 1959. 13 Voorstel tot verhoging van de sub sidie t.b.v. de stichting uitleenbiblio theek Markelo-Holten-Diepenheim. 14 Voorstel tot het wijzigen van de ge meentebegroting 1960 (krediet aan koop oliekachels, uitbreiding kan toorruimte en aankoop meubilair). 15 Rondvraag. Ten gemeentehuize is donderdag voor middag het huwelijk voltrokken van de heer W. Baltus en mej. J. D. Temmink. Dit feit was voor 16 ruiters en amazo- ne's van de landelijke rij vereniging „Berg- ruiters" van welke vereniging de bruide gom vele jaren actief lid was, een reden om op hun edele viervoeters het bruids paar dat plaats genomen had in een luxe auto te escorteren tijdens de rit van de ouderlijke woning van de bruid naar het gemeentehuis waar de ruiterij een ere haag vormde. Na de voltrekking van het huwelijk begeleiden de ruiters het bruidspaar naar hun toekomstig adres in de Beuseberg. Het huwelijk van de dag trok zeer veel belangstelling. Woensdagmorgen om pl.m. 10 uur is de 83-jarige landbouwer J. van Zon uit het Neerdorp bij het oversteken van de rijksweg door een trailer van het expe ditiebedrijf v. A. te Assen gegrepen en ernstig gewond. Dokter Rietdijk, die de eerste hulp verleende, constateerde o.a. een schedelbasisfrattuur en liet het slachtoffer naar het ziekenhuis te De venter overbrengen, waar v. Z. enkele uren later is overleden. Het ongeval ontstond doordat Van Zon, die per fiets van de Raalterweg kwam, geen voorrang verleende aan de trailer, die uit het dorp kwam. De trailer was juist gelost bij de Fa. Gebr. Wansink. Een botsing tussen een bestelauto en een personenauto midden op de spoorweg overgang bij Sigger, wachtpost 10, in de rijksstraatweg Holten-Rijssen, was zater dagmiddag omstreeks half vier de oor zaak, dat het spoorwegverkeer op het baan vak Deventer-Almelo en het wegverkeer tussen Holten en Rijssen bijna een half uur werden gestremd, doordat de beide voertuigen, waarvan de personenauto was gekanteld en de bestelwagen zwaar be schadigd, het verkeer volkomen blokkeer den. In ïerband met de zeer frequente trei nenloop op dit baanvak ontstond plotse ling een zeer gevaarlijke situatie. Door snel te handelen kon echter de op wachtpost 10 dienstdoende overwegwach ter, de heer H. J. Traanman, voorkomen, dat de ieder moment te verwachten snel trein nr. 230 uit Almelo en de stoptrein nr. 2957 uit de richting Deventer, welke el kaar hier meestal te ongeveer 15.40 uur passeren, groter onheil konden aanrichten. De sneltrein was het station Rijssen reeds gepasseerd, maar werd door de wachter van wachtpost 12 met de rode vlag tot stilstand gebracht, de stoptrein werd door het station Holten vastgehouden. Beide treinen kregen een vertraging van ruim 20 minuten. De sneltrein reed langzaam De veehouders in de buurtschap Espelo gemeente Holten hebben zaterdag op een terrein van de heer W. F. Boode, aldaar, een zeer geslaagde veekeuring ge houden, waarop meer dan 100 runderen van het roodbonte M.R.IJ. veeslag waren aangevoerd. Ondanks de gure weersomstandighe den het regende 's morgens doorlopend was er ook van andere zijde, dan alleen van de inzenders, nog een flinke belang stelling voor deze fokdag. De Espelose boeren, hebben altijd een belangrijke plaats ingenomen in de paar den- en runderfokkerij in deze omgeving en hadden reeds vroeg een stierhouderij, welke, in verband met de invoering van de kunstmatige inseminatie, voor enkele jaren is opgeheven. Waar aan de deelname aan de Holtense fokveedag o.m. met het oog op het ver voer der dieren en de daaraan verbonden kosten nogal bezwaren kleven, besloot een voorlopige commissie o.a. bestaande uit bestuursleden van de voormalige stier houderij, in eigen buurtschap een derge lijke veekeuring te houden. Namens deze voorlopige commissie sprak de heer J. G. Toorneman voor de aanvang van de keuringen een welkomst- woord, waarin hij zijn vreugde uitsprak over het groot aantal inzendingen, de schenkers der medailles bedankte, de jury welkom heette en de dierenarts, de heer G. S. E. Vegter en zich nog in het bijzon der richtte tot de heer A. J. Snijders, de voormalige penningmeester der stierhou derij die als landbouwleraar de gemeenjte binnenkort gaat verlaten. De controleur en administrateur van de Fokvereniging „Holten e.o." de heer J. W. Jansen, gaf hierna nog een technische uiteenzetting van het hoe en waarom van deze veekeuring, wel'ke o.m. beoogt, de jaarlijkse keuring in Holten te stimuleren. In twee ringen had hierna de gehele voormiddag de keuring plaats door de ju ryleden, de herent H. J. M. Giesen, Wijhe; B. H. Hietberg, Raalte; H. Schrijver, Ter- wolde en F. Tuitert, Laren. Zij hadden grote waardering voor de hier aangevoerde dieren en o.a. de af stammelingen van de K.I. Stieren. Vooral bij de vaarskalven vormden zich goede kopgroepen, gezien de toegekende classi- ficatiecijfers. De te keuren dieren werden telkens in de ring geroepen, via de geluidsinstallatie verzorgd door de heer H. J. Bouwhuis, terwijl aan het slot de collecties van één eigenaar en de fokfamilies in de ring ver schenen. Bij de melkgevende koeien werden tot kampioen en reserve-kampioen uitgeroe pen „Mai-garetha 3" van de heer M. Boode en „Wyllie 3" van de heer F. J. Sluiter. Kampioen van de pinken en kalveren werd „Margaretha 4" eveneens van de heer Boode en reserve-kampioen „Ma rijke 9" van mevr. de wed. T. Boode. De volledige uitslag van de keuring luidt als volgt: Klasse I: Melkgevende stamboekkoeien geb. voor 1-7-53: la Bertha 4, eig. Wed. T. Boode; lb Ro- zanna J, eig. W. F. Boode; 2a Rozanna 4, eig. F. J. Sluiter; 2b Bontje 4, eig. Wed. T. Boode. Klasse II: Melkgevende stamboekkoeien geb. na. 1-7-53: la Wyllie 3, eig. F. J. Sluiter (res. kam pioen); lb Marijke 4, eig. Wed. T. Boode; 2a Olga Mina, eig. als voren; 2b Agnes v. d. Buitenkamp, eig. F. J. Sluiter; 3a Roza 11, eig. W. F. Boode. Klasse III: Melkgevende koeien, niet stamboek, geb. voor 1-1-55: la Janse 6, eig. G. J. Boode; lb Flora 4, eig. M. Boode; 2a Roza, eig. W. Rensen; 2b Bertha, eig. J. Haverslag; 3e Toos 3, eig. G. Meijerink; 3b Leentje, eig. G. J. Boode, E 76. Klasse IVMelkgevende koeien, niet stamboek, geb. na 1-1-55: la Frida, eig. W. F. Boode; lb Nelly, eig. A. Haverslag; 2a José, eig. A. Haverslag; 2b Willy 5, eig. J. Haverslag; 3a Hilda 3, eig. G. Dij kink. Klasse V: Droogstaande stamboekkoeien geb. na 1-1-56: la Margaretha 3, eig. M. Boode (kam pioen); lb Margaretha S., eig. M. Boode; 2a Dine R., eig. J. G. Tooi'neman; 2b Non- ja, eig. M. Boode. Klasse VI: Droogstaande, niet stam boekkoeien, geb. na. 1-1-56: la Olga 4, eig. W. F. Boode; 2a Nellie, eig. G. J. Aanstoot; 2b Truus, cig. J A. Haverslag; 2c Mientje, eig. G. J Aanstoot; 3a Christina 3, eig. W. F. Boode; 3b Bea trix, eig. T. Boode; 3c Suzanna 2, eig. W. F. Boode; 4a Gerrie, eig. G. Meijerink. Klasse VII: Melkgevende vaarzen, niet stamboek, geb. voor 1-6-57: la Mieifa 6, eig. W. F. Boode; lb Mientje 9, eig. T. Boode; lc Gonda, eig. T. Boode; 2a Augusta 27, eig. J. W. Stevens, E.83a; 2b Dika, eig. G. J. Boode; 3a Rebekka 2, eig. A. Meijerink; 3b Leida, eig. G. J. Boode. Klasse VIII: Melkgevende vaarzen, niet stamboek, geb. na 1-6-57: la Jantina, eig. J. G. Toorneman; lb Me- tha 2, eig. A. Meijerink; 2a Aaltje 2, eig. G. Dijkink; 2b Manna, eig. G. Meijerink. Klasse IX*: Dragende vaarzen, volbloed NRS: la Margaretha 4, eig. M. Boode (kam pioen); lb Bertha, eig. Wed. T. Boode; 2a Roza 18, eig. W. F. Boode; 2b Gretha 2, eig. F. J. Sluiter. Klasse X: Dragende vaarzen, niet vol bloed: la Gretha, eig. G. J. Aanstoot; lb Olga V, eig. W. F. Boode; 2a Nanda, eig. F. J. Sluiter; 2b Jannie IV, eig. H Slijkhuis; 3a Grada 5, eig. H. Slijkhuis; 3b Grietje, eig. T. Boode. Klasse XI: Pinken geb. 1 sept. 5831 dec. 58: la Margaretha 7, eig. M. Boode; lb Miena Vil, eig. W. F. Boode; lc Lientje, eig. T. Boode, ld Olga VII, eig. Wed. T. Boode; 2a Margaretha 8, eig. M. Boode; 2b Ria, eig. G. J. Aanstoot; 2c Betje 6, eig. A. Haverslag, 2d Wanda 7, eig. Wed. T. Boo de; 3a Olga 6, eig. W. F. Boode; 3b Dine 7, eig. T. Boode; 3c Jose 3, eig A. Haver slag. Klasse XII: Pinken geb. van 1 jan.31 maart 59: la Meta, eig. W. F. Boode; lb Bertha 7, eig. Wed. T. Boode; 2a Jansje 8, eig. G. J. Boode; 2b Annie, eig. F. J. Sluiter; 3a Willie 14, eig. G. Boode; 3b Corrie III, eig. J. .G. Toorneman; 3c Jannie, eig. J. W. Stevens, E 83a. Klasse XHl: Pinken, geb. na 1 april 59: la Geertje, eig. T. Boode; lb Hennie, eig. T. Boode; 2a Miena 10, eig. G. Boode; 3a Grada 2, eig. G. J. Boode. Klasse XIV: Vaarskalveren, geb. voor 1 dec. 1959: la Wanda 8, eig. Wed. T. Boode; lb Her- mien, eig. T. Boode; lc Marijke 9, eig. Wed. T. Boode (res. kampioen); ld Hilda VIII, eig. H. Bouwhuis; 2a Betsie, eig. T. Boode; 2b Christina 6, eig. W. F. Boode; 2c Bertha 6, eig. J. Haverslag; 3a Johan na 2, eig. H. Bouwhuis; 3b Willy 12, eig. J. Haverslag, E 86. Klasse XV: Vaarskalveren, geb. na 1 dec. 1959: la Jantina 2, eig. J. G. Toorneman; lb Dine 9, eig. dezelfde; lc Dine 8, eig. de zelfde; 2a Willie 13, eig. J. Haverslag, E 86; 3a Nellie 12, eig. H. Bouwhuis. Klasse XVI: Vaarskalveren, geb. na 1 jan. 1960: la Rozanna 2, eig. H. Oolbekkink; lb Co_ ba, eig. als voren; 2a Olga 7, eig. W. F. Boode. Fokfamilie, bestaande uit moeder met 2 of 3 dochters: la Margaretha, Margaretha 3, Margaretha 4, eig. M. Boode; 2a Bertha 4, 6 en 7, eig. Wed. T. Boode. Collecties van één eigenaar (t.m. 12 koeien 3 st., meer dan 12 koeien 4 stuks: la Wed. T. Boode; lb W. F. Boode; 2a M. Boode; 2b T. Boode; 2c G.' J. Boode. Collectie pinken: la M. Boode; lb T. Boode; 2a Wed. T. Boode; 2b W. F. Boode Dit is KAMPIOEN No. 27 MARGARETHA 3 van M. Boode Dit is RESERVE KAMPIOEN No. WYLLIE 3 van F. J. Sluiter door naar de geblokkeerde overweg, het geen het beeld van het ongeval nog ver ergerde. De botsing ontstond doordat een per- sonauto, die uit de richting Holten kwam, voor of op de overweg plotseling afremde en dwars op de linkerhelft van de rijbaan kwam te staan op het moment dat onze plaatsgenoot, de heer F. J. Schuppert, met zijn bestelwagen uit de richting Rijs sen de overweg bijna genaderd was. Een botsing was toen, ondanks diens snel af remmen, onvermijdelijk. In de bestelwagen van de heer Schup pert, die met een bnxidspaar en de respec tievelijke moeders voor het uitzoeken van meubels naar Almelo was geweest, zat de bruidegom uit Rijssen, de heer G. H. Brinks, doordat de rechtervoorkant van de wagen geheel was ingedrukt, zodanig bekneld, dat hij met bi-eekijzers en ander materiaal uit zijn benarde positie moest worden verlost. Hij had een been gebro ken en ernstige hoofdwonden, zodat hij op advies van dokter C. H. Rietdijk uit Holten, die de eerste hulp verleende, met de Holtense ziekenauto naar een zieken huis in Almelo moest worden vervoerd. Zijn aanstaande vrouw, Mej. G. Pijffers, eveneens uit Rijssen het jonge paar zou donderdag j.l. in het huwelijk zijn ge treden en de beide moeders kregen builen en schrammen aan het hoofd en de bestuurder, de heer Schuppert, een geblesseerde knie. Zij hebben zich later ook onder geneeskundige behandeling moeten stellen. De bestelauto werd zwaar beschadigd. De bestuurder van de personenauto, waarmede de botsing plaats vond, de heer A. R. Kijman uit Amersfoort, en de bij hem inzittende pasasgier, kwamen met de schrik vrij. Volgens de heer K. zou het ongeluk ont staan zijn, doordat hij, toen hij de over weg wilde oprijden, plotseling moest af remmen vor een voor hem rijdende bromfietser, die zich te veel naar de lin kerkant van de weg begaf. Hierdoor kwam zijn auto dwars op de overweg te staan met het bekende noodlottige gevolg. Er zijn echter ook andere lezingen, waarbij de aandacht is gevestigd op de staat van de banden van de personenauto. Met een tractor van de heer Jansen (Hofjes), die voor de overweg stond te wachten en een ketting, verstrekt door de machinist van de sneltrein, heeft men, nadat de heer Brinks uit zijn benarde po sitie was bevrijd, de beide voertuigen van de spoorbaan verwijderd, zodat de snel trein zijn weg kon vervolgen en het weg verkeer kon worden hersteld. Aan beide zijden van de overweg had zich een lange file van auto's gevormd. Enter 2-Holten 1 35 In een harde en enerverende wedstrijd is het Holten gelukt de twee puntjes mee naar Holten te nemen. Reeds na 7 minuten spelen gaf Jansen^ Neerdorp, Holten de leiding uit een flitsende aan val over de linkervleugel, 01. Vijf mi nuten later was het weer raak, toen Jansen een fout in de Enter-defensie af strafte, wat 02 betekende. In de 30e minuut werd het zelfs 03, toen Johan ten Velde uit een ogenschijnlijk onge vaarlijke hoge bal, welke door de En ter-keeper verkeerd werd beoordeeld, nummer drie scoorde. Vijf minuten voor rust werd de achterstand door de Enter middenvoor verkleind tot 13. En ter kreeg zelfs een strafschop te nemen, welk jammerlijk werd gemist. Na rust weer een sterker Holten, wat echter niet direkt tot doelpunten leidde. Enter ver kleinde na vijf minuten spelen de ach terstand tot 23. Holten kwam echter pas goed los, wat na twaalf minuten spe len 24 betekende; een doelpunt, ge scoord door H. Wansink. Holten bleef aanvallend spelen, wat na 35 minuten spelen 25 tot gevolg had. Even voor tijd werd het 35, toen de Enter-mid- voor een aarzeling in de Holten-defen sie afstrafte. De stand in de tweede klasse: No. 1: Twente 1 3 2 1 0 5 94 No. 2: Omhoog 1 3 2 1 0 5 5—2 No. 3: Holten 1 2 2 0 0 4 9—4 No. 4: GFC 2 2 2 0 0 4 7—2 Holten a-Vesos a 70. Een goede wedstrijd. Holten a schijnt van plan te zijn hoge ogen te gooien naar de kampioenstitel. Doelpunten wer den gemaakt door G. v. d. Bos (lx), J. B. Stukker (2x), G. J. F. Soer (2x) en H. Brand (2x). Een goede prestatie van de a-junioren, temeer daar Vesos vori ge week gelijk speelde tegen De Zweef a. De verdere uitslagen waren: Holten 2-SDOL 1 22 Holten 3-Haarle 3 60 Holten b-Enter "Vooruit b 60 Enter b-Holten c 06 Programma zaterdag: SWN a-Holten a^ 4.15 uur (2) Excelsior b-Holten b 4.15 uur (1) Holten c-RV b 4.uur (1) Zondag: Holten 1-Haarl. Boys 1 2.30 uur (1) Holten 2-Nijverdal 3 12.uur (1) RV 3-Holten 3 12.30 uur (1)

Holtens Nieuwsblad | 1960 | | pagina 5