HOLTEHS HIEUWSBIAD Twee Bergruiters achttallen naar Wijhe Zuivelwinkei van „De Vrijheid" „De Bergvliegers" Voetbalvereniging koos nieuw bestuur Zes Holtemaren naar Vierdaagse te Nijmegen Jaargang 38. No. 20. ZATERDAG 16 JULI 1960. Provinciale Kampioenschappen Aan de provinciale kampioenschappen, die woensdag 20 juli te Wijhe gehouden zullen worden, zal door de landelijke rij- vereniging „Bergruiters" met twee acht tallen worden deelgenomen, n.l. in de af deling „zware dressuur" en in de afde ling „lichte dressuur". De achttallen zijn als volgt samenge steld: Zware dressuur: W. Aaltink met „Wuzello"; G. Beldman met „Myra"; T. Beldman me.t „Rascaljoe"; G. Bolink met „Proeske"; J'hr. H. van Coeverden met „Lord"; Hettie Krekel met „Alide"; H. Schoneveld met „Ivasie"; 'H. Vruwink met „Still Better". Lichte dressuur: E. Aaltink met „Romy"; T. Beldman Sr. met „Amigo"; De Coöp. Zuivelfabriek „De Vrijheid" heeft zaterdag haar nieuwe zuivelwinkei aan de Dorpsstraat gedeeltelijk geopend. De verbouwing van het pand is nog niet geheel voltooid, maar de directie meende, dat het gebruik van de winkel, zou zij in het vakantieseizoen nog enig effect heb ben, niet langer uitgesteld moest worden. De woning voor de bediende van de win kel is n.l. nog niet gereed. Naast de gebruikelijke zuivelprodukten is in de winkel een keur van binnen- en buitenlandse kaassoorten te vinden, ge pasteuriseerde en gekoelde melkproduk- ten en aanverwante produkten. In de win kel is een z.g. Sweeden Freeser voor de produktie van het z.g. „soft ice" (zacht ijs, dat direkt gereed is) opgesteld en verder staat er buiten een van de nieuw ste apparaten van deze tijd, een melkauto- maat, die gekoelde melk in papierverpak king aflevert. Bij inworp van een kwart je ontvangt men na enkele seconden een kwart liter heerlijk gekoelde melk in pa pier. Een aardige vooruitgang voor Holten als vakantiecentrum. De schooljeugd heeft ter gelegenheid van de ingebruikneming van deze een voudige, maar keurige winkel een bon voor een gratis ijsje ontvangen. Men kwam zaterdagmiddag dan ook handen tekort om alle klanten op tijd te bedienen. GESLAAGD Van de openbare Ulo-school slaagden te Deventer voor het diploma A: Maritje Roeterdink, Mieneke Harmelink, Bath- men en Hermien Dollekamp, Markelo laatstgen. met middenstandsdiploma. Voor het einddiploma van de Lagere Technische School te Rijssen slaagden voor het vak „timmeren" H. J. Nekkers en G. W. Schooien, „metselen" J. Meer man en H. J. Rietman, „Bankwerken" B. W. Wansink, allen te Holten. G. W. Schooien behoorde tot de prijs winnaars van de afd. timmeren met een 4e prijs. Mej. Henny van Geenhuizen uit Hol ten, slaagde te Hengelo voor het bedien dendiploma dameskapster. Mej. Elly Godeschalk slaagde aan de Nijverheidsschool voor meisjes te Deven ter voor het diploma huishoudassistente. Joh. Bronsvoort met „Enny"; Els Godeschalk met „Robby"; Jan Jacob ter Horst met „Puszta Koning"; Jan Muller met „Sjonnie"; Dinant Pieffers met „Wallie"; J. Struik met „Hennie". Aan het kampioenschap „springen Z" zal worden deelgenomen door T. Beld man Sr. en H. Schoneveld. De duivenklok registreerde. Vlucht Friedberg. Afstand 271 km. Aan tal duiven: 42. 1 en 10 J. Schoneveld; 2, 7, 8 en 13 H. J. Aaftink; 3, 6 en 11 G. Steunenberg; 4 en 5 L. Gazan; 9 C. W. Reeves; 12 en 14 G. Veldhuis. Prijswinnaar: de heer L. Gazap. Poule winnaar 5 en 15 cent: de heer G. Steu nenberg. Poule-winnaar 10 cent: de heer J. Schoneveld. De prijs werd beschikbaar gesteld door de Fa. Gebr. Steunenberg. Stand na drie vluchten: 1 G. Steunenberg 250.7 pt. 2 L. Gazan 250 pt. 3 C. W. Reeves 215.4 pt. 4 J. Schoneveld 211.9 pt. 5 G. Veldhuis 190.9 pt. 6 H. J. Aaftink 138.1 pt. Vlucht Regensburg. Afstand 541 km. Aantal duiven: 38. 1, 8 en 10 J. Schoneveld; 2, 5 en 7 G. Steunenberg; 3 en 6 G. Veldhuis; 4 L. Gazan; 9 en 11 C. W. Reeves; 12 en 13 H. J. Aaftink. Prijswinnaar: de heer G. Steunen berg. Poule-winnaar 5 cent: G. Steunen berg; poule-winnaar 10 cent: J. Schone veld; poule-winnaar 15 cent: G. Veldhuis. De prijs werd beschikbaar gesteld door de heer H. J. Aaftink. Stand na vier vluchten: 1 J. Schoneveld 580.8 pt. 2 G. Steunenberg 565.9 pt. 3 G. Veldhuis 389.9 pt. 4 C. W. Reeves 325 pt. 5 L. Gazan 254.6 pt. 6 H. J. Aaftink 223.3 pt. Als protest tegen een beslissing van de- protestcommissie van de afdeling Twente van de KNVB inzake het niet volledig uitspelen van een competitiewedstrijd te gen WW te Hengevelde door het le elftal van de voetbalvereniging „Holten" en de daaruit voortgevloeide interne moei lijkheden, is het bestuur dier vereniging onlangs en bloc afgetreden. Dinsdagavond was in café Jansen een ledenvergadering belegd, waarvoor als enig punt in de convocatie was opgeno men het kiezen van een nieuw bestuur. Nadat onder leiding van de afgetreden voorzitter, de heer H. W. ten Velde, de zaken, welke de gemoederen bezighielden, nog eens waren doorgepraat, werd tot stemming overgegaan en werd een be stuur van 13 leden gekozen. Uit dit be stuur zal een elftalcommissie worden be noemd, die uit 5 personen zal bestaan. In volgorde van het aantal verworven stemmen werd als bestuurslid aange wezen de heren H. Klein Velderman, H. W. Tuller, L. Meinsma, J. Klaassens, W. Oolbekkink, J. Hospers, B. J. Zweers, G. Brands, H. D. Stukker, J. Brands, J. Aaf tink, A. Paalman en Joh. Bronsvoort. Aangezien enkele bestuursleden niet in het nieuwe bestuur zijn terugekeerd heeft de voorzitter hen dank gebracht voor het werk, dat zij in het belang van de vereniging hebben verricht. De secretaris-penningmeester, de heer H. W. Tuller, heeft ten slotte de heer Ten Velde dank gebracht voor het vele, dat hij als voorzitter voor de vereniging heeft gedaan. Wandelsport Ook dit jaar zullen weer leden van de wandelsport-vereniging „De Trekkers" deelnemen aan de 44e vierdaagse te Nij megen. Mej. W. Pasop zal de vierdaagse schoenen aantrekken en tonen dat er ook wel dames in Holten zijn die deze tocht tot een goed einde kunnen brengen. Zij zal op de 40 km uitkomen, dat wordt dan in totaal 160 km. De heren zullen 55 km wandelen. In to taal 220 km. Het zijn: G. Paalman, 4e keer; W. Dijkslag, 3e keer; E. Maats, 2e keer en H. Crans, le keer. Dit jaar zal ook de heer Stukker aan de start verschijnen. Hij kan het toch maar niet laten om niet naar Nijmegen te gaan en start dit jaar voor de 11e keer. GESLAAGDE WANDELTOCHT Acht en zeventig wandelaars oud en jong namen donderdagavond deel aan de puzzle-wandeltocht, die de WSV „De Trekkers" wekelijks organiseert in. het kader van het VVV-vakantieprogramma. De tocht ging langs prachtige in het groen verscholen plekjes op de Holter- berg. De vice-voorzitter van de WV, de heer W. Beijers, die na afloop in café Jansen de prijzen uitreikte, wees op de groeien de belangstelling voor de avond-ver strooiing en voorspelde, dat de deelna me nog tot over de honderd zou stijgen. De prijzen werden gewonnen door: 1 Jan Arfman, Holten; 2 P. de Bil, Wouden berg; 3 Adrie Appelman, Amsterdam; 4 Tineke Kruimelaar, Holten; 5 Henk Tim- mers, Wageningen; 6 D. Geerts, Rotter dam.

Holtens Nieuwsblad | 1960 | | pagina 5