7 Uli Hollens historie AGENDA: Geslaagde Fokveedag in „Kalfstermansweide" KERKDIENSTEN Burgerlijke Stand f- Herhaling Dit blad Huid genezing avonturen van Pepito Kwaliteit vertoont nog stijgende lijn Belangstelling had veel groter moeten zijn Zondag 28 augustus, n.m. 1 uur: Interna tionaal concours-hippique te Bathmen. Zondag 28 augustus, n.m. 3 uur: Honden- dressuur-demonstratie in Kalfster- mansweide (zie vakantie-programma). Zondag 28 augustus: Jaarlijks uitstapje hengelsportvereniging „De Rietvoorn" naar Tacozijl en 't Tjeukemeer. Maandag 29 augustus, 7.30 uur: Aamnel- ding leerlingen middenstandscursus 1960-'61 (zie adv.)^ Maandag 29 augustus, des avonds om 8 uur: Opvoering blijspel „De verkochte bruid" in zaal Kloosterboer door Hol- tens Toneel. Maandag 29 tm. woensdag 31 augustus: Fa. Gebr. Schuppert gesloten (zie ad vertentie). Maandag 29 t.m. woensdag 31 augustus: H. J. Bouwhuis en Zn. en schoenhan- del W. Oolbekkink wegens vakantie gesloten. Maandag 29 t.m. woensdag 31 augustus: Fa. T. Koopman, „De Spar", wegens vakantie gesloten. Dinsdag 30 augustus: School- en volks feest in Dijkerhoek (zie adv.). Woensdag 31 augustus, n.m. 8 uur: RO- NO-radio-opname in de hal van de o.l. dorpsschool. Donderdag 1 september, 7.30 uur: Aan vang dansclub Caré „De Waag". Donderdag 1 september: Einde van de Melkaktie voor de hongerende kinde ren in Azië. Vrijdag 2 september, 10 uur: Heropening gemoderniseerde en uitgebreide win kel G .H. Broekhuis, Dijkerhoek (zie adv.). Zondag 4 september, n.m. 2.30 uur: Oriënteringsrit MAC „De Holterberg" voor auto's, motoren en bromfietsen (zie vakantieprogramma). Maandag 5 t.m. woensdag 7 sept.: H. Beltman, Dorpsstraat en A. Mulder, Oranjestraat, wegens vakantie geslo ten. Maandag 5 september t.m. vrijdag 9 september: Winkel Gebr. Dikkers ge sloten. Maandag 5 t.m. zaterdag 10 september: P. Rugenbrink, Dorpsstraat, wegens vakantie gesloten. Dinsdag 6 september, 7-8 uur: Opgave dansclub Reiners in hotel Vosman. Woensdag 7 september: Schoolfeest Dorpsschool. Keuring 9.30 uur. Op tocht 10.30 uur. Zaterdag 10 september: Drumband HMV naar concours te Groenlo. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 en 10.30 uur (Bed. H. Doop) Ds. Addink. Aan de uitgang van beide diensten: extra collecte voor het hulpfonds van rusten de Godsdienstonderwijzers. Om 9 uur: Jongerendienst in „Irene". Dijkerhoek. 9.30 uur Ds. Broeyer. Col lecte voor „Bethanië". Geref. Kerk. 9.30 en 3 u. Ds. Hoogkamp. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor het evangelisatiewerk in de classis Deventer. R.K. Kerkdiensten Nieuw-Heeten: Werk dagen 8 uur. Zondag 7.30 en 10 uur. Rijssen: Werkdagen: 7.15 en 8 uur. Zondag: 7 uur, 8.30 en 10 uur. Geboren: Fenneken, dv W. Rensen en W. F. Stevens, Espelo 77. Leendert Jan, zv G. M. Traanman en M. W. Hoog vliet, Dorpsstraat 63. Hendrika Jo hanna, dv J. Hoevink en H. K. Honde- veld, Borkeld 72. Johannes, zv M. Achterkamp en F. C. Willekes, H. J. Wan- sinkstraat 33. Hendrika Patricia, dv J. Koetsier en R. Hobsa, Schoolstraat 11. Ondertrouwd: H. Wesseldijk, 29 jaar, Rijssen en M. J. Bieleman, 23 jr., Hol ten. Gehuwd: C. Klein Lebbink, 25 jaar, Deventer en A. M. Klein Horsman, 21 j., Holten. Overleden: F. Meerman, 74 jr., echt genoot van H. H. Bolink, Larenseweg 47. BEVOLKING: Ingekomen: V. A. Reindorp en gezin van Djatiroto naar Holterberg 26. H. van der Hof f engezin van Surabaia n. Holterberg 26. J. H. Potman v. Mar- kelo naar Haarstraat 1. J. H. W. Borg man van Zutphen naar Holterberg 46. G. J. Arfman van Vlaardingen naar Look 41. L. Geerts van Zwolle naar Laren seweg 39a. Vertrokken: J. A. Bouwhuis en gezin van Molenbelterweg 16 naar Ermelo. A. M. Klein Horsman van Neerdorp 70 naar Voorst. De kracht van uw reclame is: De beste krant voor die herhaling: V Huidzuiverheid- Huidgezondheid 'uistjes verdrogen door Purol-poeder Voor de fokveedag, welke donderdag 25 augustus in „Kalfstermansweide" werd gehouden, bestond helaas slechts een ma tige belangstelling en het is wel zeer te betreuren, dat de agrarische jongeren verstek lieten gaan. Het vorige jaar was de belangstelling ook niet groot, doch deze keer was het aantal bezoekers nog kleiner. De organisatoren van deze fokveedag, t.w. de beide fokverenigingen, de Platte landsjongeren Organisatie „Jong Hol ten", de Chr. Jonge Boeren en Tuinders Organisatie en de beide controleurs, de heren J. YV. Jansen en G. Brinks, getroos ten zich zeer veel moeite en verrichten veel werk om deze dag te doen slagen. Dat hun werk hoogstbelangrijk is en zon der twijfel ook gewaardeerd wordt staat wel vast, doch laat men deze waardering ook eens uiten door de jaarlijkse fokvee dag te bezoeken. OFFICIËLE OPENING. Toen om even voor tien uur de inge schreven dieren (140) op de weide ver zameld waren, sprak de heer H. M. Wech- stapel namens de organiserende vereni gingen een hartelijk woord van welkom, waarbij hij zich in het bijzonder richtte tot burgemeester mr. W. H. Enklaar en de leden van de jury. Nadat de heer Wechstapel een woord van dank had gesproken tot allen, die hun medewerking gaven bij het organi seren van deze fokveedag, gaf hij het woord aan burgemeester Enklaar, die in een korte toespraak zijn vreugde uit sprak over het feit, dat men weer tot het houden'van deze belangrijke dag ge komen is. Een keuring als deze brengt niet alleen het beste rundvee van Holten in de ring, maar is ongetwijfeld ook een stimlulans om de fokkerij op een nog ho ger plan te brengen. Een edele wedijver is nodig en nuttig en resulteert uiteinde lijk in nog beter exterieur en nog hogere productie. KEURING. De keuring, die duurde van pl.m. 10 uur tot 1 uur, had plaats in twee ringen. Als keurmeesters fungeerden bij de roodbon ten de heren J. Koning te Almelo, M. Kippers te Markelo, H. H. Post te Alber- gen en F. Tuitert te Laren (G.)Bij de zwartbonten traden als zodanig op de he ren E. Mastenbroek te Ens (Noord Oost Polder) en G. J. Poffers te Hellendoorn. De heer H. W. Nieuwenhuis, hoofd assistent Rijksveeteeltconsulent te Zwol le, fungeerde als arbiter. In een kort onderhoud dat wij na afloop van de keuring hadden met de jury en. de arbiter was het prettig te horen dat de kwaliteit een stijgende lijn vertoont. Het aantal topdieren had men zowel bij de rood als zwartbonten graag wat groter gezien. Aan het toiletteren hadden de eigenaren van de zwartbonten zeer veel zorg besteed. Zonder meer prima, opval lend goed. Bij roodbonten goed. Had be slist zonder veel moeite beter gekund. Enkele inzenders moeten een volgende keer aan tet toilet van de dieren meer zorg besteden. Produktie van aangevoer de dieren goed, met name in de produk- tieklassen. Een roodbonte had haar eige naar zelfs reeds meer dan 37000 kilogram geleverd. 'Bij de roodbonten in de jongere klas sen graag wat meer uniformiteit en bij de zwartbonten graag wat meer jeugdi ge dieren. Al met al een geslaagde fokveedag, die veel meer belangstelling verdiende, zo besloot arbiter Nieuwenhuis. KAMPIOENEN Toen aan het slot van de keuringen de kampioenskoe en de reserve-kam pioen moesten worden aangewezen, kwamen bij de roodbonten in de ring: Dina 7 van H. Rietberg, Bertha 4 van Wed. T. Boode, Anna 5 van G. Bekman, Marie 4 van H. Beldman, Willy 3 van F. J. Sluiter, Marijke 6 van H. Lande weerd, Mina van G. H. Teeselink en Do- ra 3 van H. J. Arfman. Anna 5 van G. Bekman werd kampioen en reserve-kam pioen werd Dora 3 van H. J. Arfman. Bij de zwartbonten werd kampioen Janke 4 van 'H. Meijerman en reserve kampioen Niesje 10 van D. J. Ribbink. Verder kwamen in de ring: Mina 17 (vorig jaar kampioen) van G. H. Bolke rink, Dinie 2 van J. Lubbersen en Hiske 52 van J. W. Rietberg. De uitslagen- der keuring luiden als volgt: Afdeling roodbont: Rubriek I: stierkalveren: 3 Albert, eig. Hs. Landeweerd. Produktieklasse. Dieren, welke voor de 8-jarige leeftijd 22.000 kg melk met ten minste 3,40 pet. vet geproduceerd heb ben: la Dina 7, geb. 7-5-'52, eig. H. Riet berg, prod. 23279 kg; lb Coba 17, geb. 15-5-'53, eig. H. Beldman, prod. 24085 kg; 2a Rozanna 4, geb. 13-5-'53, eig. F. J. Sluiter, prod. 27220 kg; 2b Coba 16, geb. 15-5-'53, eig. H. Beldman, prod. 26595 kg; 3 Dora, geb. l-4-'53, eig. H. J. Arfman, prod. 30166 kg. Produktieklasse. Dieren, welke voor de 11-jarige leeftijd 30.000 kg melk met 3,40 pet. vet geproduceerd hebben: la Bertha 4, geb. 30-4-'51, eig. Wed. T. Boode, prod. 31341 kg; lb Bertha 2, geb. 12-ll-'49, eig. G. Bekman, prod. 37583 kg. Melkgevende koeien beneden 5 jaar, geb. na 1 april 1956: la Anna 5, eig. G. Bekman; lb Dora 3, eig. H. J. Arfman; lc Dora 2, eig. H. J. Arfman; ld Coba 5, eig. C. van der Berg; 2a Doortje 3, eig. Joh. G. Holterman; 2b Coba 24, eig. H. Beldman; 2c Betsie 3, eig. Joh. G. Hol terman. Rubriek melkgevende koeien beneden 5 jaar, geboren 1 sept. 1955-1 mei 1956: 2a Coba 3, eig. Hs. Landeweerd; 2b Em ma 57, eig. E. Harmsen; 2c Marie 8, eig. G. J. Geesink; 3a Annie 5, eig. Joh. G. Holterman; 3b Bontje 8, eig. Wed. T. Boode Melkgevende koeien, 5 jaar en ouder nrs., geb. vóór 1 sept. 1953: la Marie 4, eig. H. Beldman; lb Beatrix 3, eig. Joh. G. Holterman; lc Grada 5, eig. H. Riet berg; ld Anna 3, eig. G. Bekman; 2a Co ba 13, eig. Joh. G. Holtex'man; 2b Hanne- ke 2, eig. dezelfde. Melkgevende koeien, geboren 1 jan. 1954-1 sept. 1955: la Willy 3, eig. F. J. Sluiter; lb Mina 2, eig. G. H. Teeselink; 2a Freule 13, eig. F. W. Reilink; 2b Dina 10, eig. H. Rietberg; 2c Janna 4, eig. Hs. Landeweerd; 3a Rikie, eig. Joh. G. Hol terman; 3b Roza 11, eig. W. F. Boode. Droogstaande koeien (stamboek): la Marijke 6, eig. H. Landeweerd; lb Mar- grethe 3, eig. M. Boode; 2a Marijke 4, 2a Olga 4, eig. W. F. Boode. Droogstaande koeien (niet stamboek): la Mina, eig. G. H. Teeselink. Melkgevende v,aarzien, geboren voor 1 sept. 1957: la Libo, eig. H. J. Arfman; 2a Willemien, eig. H. Beldman; 2b Coba 28, eig, dezelfde; 3a Ria 3, eig. J. H. Over- meen. Melkgevende vaarzen, geboren na 1 sept. 1957: la Freule 17, eig. W. F. Rei link;.lb Roosje 9, eig. G. J. Geesink; 2a Ivonne, eig. dezelfde; 2b Grietje 4, eig. H. Rietberg. Melkgevende vaarzen (niet volbloed): la Betsie 4, eig. H. J. Arfman; lb Mina 6, eig. W. F. Boode; 2a Marjonette, eig. J. G. Toorneman; 3a Dora, eig. F. J. Sluiter. Dragende vaarzen, geb. 1 okt. 1957 28 febr. 1958: la Mina 4, eig. C. v. d. Berg. 2a Annie 8, eig. G. H. Teeselink; 2b Olga 5, eig. W. F. Boode; 3a Grietje, eig. T. Boode; 2b Mies je 4, eig. C. v. d. Berg. Dragende vaarzen, geb. na 1 maart '58: la Grada 6, eig. H. Rietberg; lb Bertha 6, eig. Wed. T. Boode; 2a Margretha 4, eig. M. Boode; 2b Nanda, eig. F. J. Slui ter; 3a Willy 5, eig. C. v. d. Berg; 3b Gretha 2, eig. F. J. Sluiter. Pinken, geb. 1 sept. 195831 dec. 1958: la Dina 15, eig. H. Rietberg; lb Dina 14, eig. dezelfde; lc Freule 21, eig. W. F. Reilink; ld Dora 13, eig. Hs. Landeweerd; 5, eig. J. Haverslag; 2a Lientje 4, eig. Ie Dora 6, eig. H. J. Arfman; If Bertha T. Boode; 2b Greta 7, eig. eWd. G. Tee selink; 2c Mina 7, eig. W. F. Boode; 2d Olga 7, eig. Wed. T. Boode; 2e Janna 5, eig. W. F. Reilink; 3c Wanda 7, eig. Wed. T. Boode. Pinken, geb. na 1 januari 1959: la Coba 33, eig. H. Beldman; lb Annie, eig. F J. Sluiter; lc Bertha 7, eig. Wed. T. Boode; 2a Meta, eig. W. F Boode; 2b Wil ly 6, eig. F. J. Sluiter; 2c Marijke 16, eig. H. Landeweerd; 2d Bodine 9, eig. Hs. Landeweerd; 2e Geertje, eig. T. Boode; 2f Hennie, eig. T. Boode; 2g Corrie 3, eig. Joh. G. Toorneman. Vaarskalveren, geb. voor 1 jan. 1960: la Cillio 4. eig. H. Rietberg; lb Wanda 8, eig. Wed. T. Boode; 2a Rikie 2, eig. Joh. 2a Olga 4, eig. W. F. Boodeè Melkgevende koeien (niet stamboek): G. Holterman; 2b Janna 4, eig. dezelfde; 2c Marijke 9, eig. Wed. T. Boode; 3a Bet sie, eig. T. Boode; 3b Dinie 7, eig. T. Boode. Fokfamilie's, bestaande uit moeder met twee dochters: la Dora 1, 2 en 3, eig. I-I. J. Ax'fman; lc Freule 13, 17 en 21, eig. W. F. Reilink; lb Dina 7. 10 en 14, eig. H. Rietberg; 2a Bertha 4, 6 en 7, Wed. T. Boode; 2b Coba 17, 24 en 25, eig. H. Beldman. Collecties van één eigenaar: la H. J. Arfman; lb H. Beldman; 2a H. Rietberg; 2b G. Bekman; 3a W. F. Reilink; 3b G. H. Teeselink. Afd. Zwartbont (stamboek): Melkgevende koeien, geb. voor 1 jan. 1951, welke 30000 kg geproduceerd heb ben: la Mina 17, geb. 8 maart 1950, prod. 34142 kg, eig. G. H. Volkerink; lb Janke 2, geb. 1959, prod. 46453 kg, eig. H. Meijer man; 2a Liesje, geb. 1 april 1947, prod. 44686 kg, eig. H. J. Stegeman. Melkgevende koeien, geb. na 1 sept. 1955: la Dinie 2, eig. J. Lubbersen; lb IJtje 7, eig. J. W. Rietberg; lc Niesje 11, eig. D. J. Ribbink; 2a Janke 5, eig. H. Meijerman; 2b Nenke 33, eig. D. J. Rib bink; 2c Doutje 30, eig. H. J. Stegeman; 3a Liesje 3, eig. dezelfde. Melkgevende koeien, geb. voor 1 sept. 1955: la Janke 4, eig. H. Meijerman; lb Niesje 10, eig. D. J. Ribbink; lc Elsje 3, eig. dezelfde; 2a Mina 18, eig. G. H. Vol kerink; 2b Coba 5, eig. dezelfde; 2c Mina 19, eig. dezelfde; 2d Doutje 27, eig. H. J. Stegeman; 2e Janke 3, eig. H. Meijerman; 3a Alida 7, eig. D. J. Ribbink; 3b Liesje 2, eig. H. J. Stegeman; 3c Nieske 42, eig. dezelfde. Melkgevende vaarzen: la Hiske 52, eig. J. W. Rietberg; lb Doutje 32, eig. H. J. Stegeman; lc Ineke, eig. dezelfde; 2a Mi na 21, eig. G. H., Volkerink; 2b Niesje -k DE MARKEBODE, EEN VEEL VERGUISD, ONMISBAAR EN GEWICHTIG MAN. Hij wordt niet genoemd in officiële stukken, ten minste heel weinig. Maar de Holter markeboden waren heel wat dagen voor een grijpstuiver op pad, om de onmisbare verbindingen tussen Deven ter en Holten te onderhouden. Weer of geen weer, maar als de gezamenlijke markegenoten het in hun hoofd kregen om een vergadering te beleggen, dan moest de bode bij de markerichter ko men. En van de markerichter moest de bode naar de schout. Want de vrouw van de markerichter had de vrouw van de schout beloofd: als de markebode eens te Deventer kwam, dan zou deze voor haar het een en ander meebrengen, wat men te Holten niet kopen kon. En dan waren er nog andere notabelen, die ook van de gelegenheid gebruik wilden ma ken om de markebode het een en ander te bestellen. Vooral als het zomerseizoen ten einde liep, dan legde men de bode in de watten. Hij kreeg zakjes met veld vruchten, worstjes en spek of een klein ruggestuk, een afdankertje voor zichzelf of voor wouw en kinderen. De mevrouw van de schout placht dan altijd te zeggen, dat men elkaar in het graf moest hel pen. Daar werd de Holter markebode, die wij Gerirt Jan zullen noemen, dan sikke neurig van. Hij, de bode, was een man in de kracht van zijn leven. Natuurlijk was je geen uur zeker van je leven. Maar dat geleuter van de vrouw van de schout hing hem sinds lang de keel uit Gerrit Jan de bode klaagde er over bij de mar kerichter. En de markerichter was een snaak. En die lichtte Gerrit Jan in, wat hij zeggen moest als mevrouw van de schout eens weer die rare opmerking maakte. Dan moet je zeggen, Geirit Jan, aldus de markerichter: Ja, mevrouw, het is goed, de volgende maand zal het wezen. Drie maanden lang had de vrouw van de schout geen boodschappen in Deventer. Zij vertelde op het thee-uurtje bij andere dames, dat zij de markebode een grie zel vond. Intussen, de markebode ver telde aan de markerichter, dat hij al die boodschappen voor Jan en alleman er niet meer bij nam. De laatste maal dat hij voor de marke naar Deventer was, had een welgesteld Holtenaar hem een vaatje buskruit mee laten brengen van wel tien pond. Gerrit Jan had op de lange tocht van Deventer naar Holten doods angsten uitgestaan dat hij in de lucht zou vliegen. En toen hij het bezorgde, had de man nog aanmerking, dat het vaatje te licht was van gewicht. Later schafte zich de markebode een krui wagen aan. Op aanraden van de marke richter. En dan kon hij een kleine vracht prijs berekenen. De boodschapminnende dames keken zuur toen de markebode een aanslag deed op hun beurs in de vorm van enkele centen. En zij beklaagden zich bij de markerichtex', die hen echter ver telde, dat de bode groot gelijk had, en als het aan hem, markerichtex', lag, dat de bode voor dei'den geen boodschappen hoef de te doen. Ondertussen vonden de mar kerichter en de grondeigenaren van Hol ten het wel fijn, dat hun bode er een grijpstuiver bij verdiende, nu behoefden zij hem geen opslag te geven. Intussen, de Deventer goedsheren in de marke Holten vonden het minder mooi, wanneer de max'kebode met de kruiwa gen met boodschappen voor hun deur kwam. Bevriende zakenrelaties mochten eens denken dat er een leurder van bui ten aan de deur kwam. Want op die krui wagen kon men alles vinden. Pijpenkop pen, hoedenlint, vingerhoeden, bladgoud, ouwels voor de koekbakkers, allerlei soor ten kammen, tinnen lepels en vorken, naalden en zakjes peper, stokvis en ha- 12, eig. D. J. Ribbink; 3a Baarda 4, eig. G. H. Volkerink. Dragende vaarzen: la Baax'da 6, eig. G. H. Volkerink; 2a Dinie 4, eig. J. Lubber sen; 2b Mina 22, eig. G. I-I. Volkerink. Pinken: la Janke 7, eig. H. Meijerman; lb Dinie 5, eig. J. Lubbex'sen: 2a Bertha 14, eig. J. G. Jansen; 2b Bertha 15, eig. dezelfde; 2c Janke 8, eig. H. Meijerman. Vaarskalveren: la Janke 9, eig. H. Meij erman; 2a Janke 10, eig. dezelfde; 2b Baarda 7, eig. G. H. Volkerink. Fokfamilies (moeder met 2 of 3 doch ters) la Niesje 10, 11 en 12, eig. D. J. Ribbink; lb Janke 2, 3 en 4, eig. H. Meij erman; lc Mina 17, 18 en 19, eig. G. H. Volkerink. Collecties van één eigenaar: la D. J. Ribbink; lb H. Meijerman; lc G. H. Vol kerink; ld PI. J. Stegeman. ringen en nog vele kleinigheden meer. Het was zo makkelijk en, goedkoop en de max'kebode moest minstens eens per week naar Deventer. Minder prettig was het voor de marke bode wanneer hij de aanslagbrieven voor de markebelasting moest bezorgen. Dan riep men van verx'e reeds: „Daor komp hee ok wier an!, en was in staat de hond van de ketting te doen. Maar Ger- x'it Jan hield voet bij stuk en de boeren de aanslagbiljetten onder de neus. En sprak dan van panding en daar hadden zij ï-espect voor, als de marke de deux'- waarder stuurde om het beste stuk huis raad in beslag te nemen tot de betaling had plaatsgevonden. Met Gerirt Jan viel wel te pi-aten. Desnoods haalde hij de be lasting in tweemaal. Andere en meer ha telijke boodschappen waren voor de na latige ingelanden, die de waterleidingen niet hadden schoongemaakt en de wegen niet in behoorlijke staat hadden gebracht. Dan kwam de markebode soms adem te kort van het bekvechten. En gebeurte nissen van tien a vijftien jaar geleden kwamen weer op de proppen. Het was verbazingwekkend, welk een stalen geheu gen men bij ruzie's had. De markebode gx-oef veel dieper dan de boex-en, daar was hij max'kebode voor, hij haalde soms de lang gestorven grootvader of als het moest overgroootvader op 't toneel en veF- weet de toen levende boer al de wan daden zijner voorvaderen. Soms viel men de markebode aan op de markevergade ring, maar de max-kerichter en zijn aan hang hielden de bode altijd de hand boven het hoofd. Een markebode moest zeer discx-eet zijn en niet lubben van huis tot huis. En soms vanwege het ongemak (onx-einheid) zijn boodschap staande doen, opdat hij bij de deftige markegenoten geen inkwartiering meebracht. VAN COEVERDEN. Officiële publicatie KOSTELOZE INENTING EN HERINENTING Bux'gemeester en wethouders van Hol ten brengen ter openbare kennis, dat op ZATERDAG 27 AUGUSTUS 1960 des voormiddags van 11 tot 12 uur in gebouw „Rehoboth" te Holten en des na middags precies 3 uur in een lokaal van de openbare iagei'e school te Dijkerhoek gelegenheid bestaat tot kosteloze inen ting en herinenting tegen pokken. Belanghebbenden wordt er op gewezen dat ingevolge artikel 1 der inentingswet 1939, een kind vóór het bereiken van de leeftijd van een jaar tegen pokken moet worden ingeënt. Indien inenting niet heeft plaatsgehad, moet een onderteken de verklaring worden overgelegd, waar uit blijkt, waarom deze inenting achter wege is gebleven, alsmede het inentings boekje, dat na de geboorte-aangifte is toegezonden. Holten, 16 augustus 1960. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G J. LANGENBARG, secretaris. AANBESTEDING Burgemeester en wethouders van Hol ten zijn voox-nemens, behoudens hogere goedkeuring, op vrijdag 9 september a.s., des voormiddags 11 uur ten gemeente huize in het openbaar aan te besteden: het bouwen van 14 woningwetwo ningen, in 2 percelen, t.w.: Perceel I: De hoofdbouw; Perceel II: Het glas-, schilder- en behangwerk. Bestek en tekeningen zijn, zolang de voorraad strekt, verkrijgbaar ten kan tore van de gemeente-architect tegen be taling van f 15,- per stel of f 15,50 per postwissel. Restitutie op de dag der aan besteding f7,50 per stel. Burgemeester en wethouders voornoemd, Holten, 25 augustus 1960. W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. SLUITING GEMEENTEDIENSTEN EN -BEDRIJVEN Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat alle gemeentediensten en -bedrijven op 1 september a.s. geduren de de gehele dag gesloten zullen zijn. Van 10.30 tot 11.30 uur zal de secre tarie geopend zijn, uitsluitend voor het doen van aangiften, betrekking hebben de op de burgerlijke stand. Holten, 26 augustus 1960. Burgemeester en Wethouders van Holten: W. H. ENKLAAR, burgemeester. G J. LANGENBARG, secretaris. 70. „Ik zal Grootvader gauw een brief schrijven", be sloot Pepito. „Hij zal wel vreselijk ongerust zijn." En hij schreef wel vier volle kantjes! Zijn peix kraste ijverig over het papier en vertelde al de avonturen, die Pepito had beleefd. Hoe hij in een storm terecht was gekomen en vandaar aan boord van de „Brul". Van Bloobeest en de kapitein. Van de Chinezen en de nepmijnen en de vogels die de „Brul" voorttrokken. „Zo", zuchtte Pepito blij, „nu ga ik eens aan 't strand kijken, om te zien, of er een schip naar 't land van Grootvader vertrekt. Ik heb toch geld genoeg!" Weldra kuierde hij over het strand en genoot van de bruisende branding en de wijde verte. Er lagen prachtige schelpen en allerlei aangespoelde dingen uit verre, vreemde lan den. Maar daar verderop, wat lag daar? Een groot, bol voor werp! Pepito versnelde zijn pas en toen hij dichterbij was gekomen, zag hij tot zijn grote verrassing een grote groene fles! Maar in die fles. ja wat zat er in die fles. Doch dat is een ander verhaal. EINDE

Holtens Nieuwsblad | 1960 | | pagina 2