Vakantie- programma P.V. ,De Bergvliegers" UI. Prinses Wilhelrtiisia Jaarlijkse eolleete voor het talngin llihefna Fends Feestcommissie 0.1. Dorpsschool organiseert Schoolfeest Wandelsport Hij die rekent, 't is nogal glad, adverteert regelmatig in dit blad! HMV-drumband naar concours No. 33. Jaargang 12. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG ZATERDAG 27 AUGUSTUS 1960. NIEUWSBLAD van de Stichting „Holtenz Nieuwsblad" Adv.-prijs 1—15 mm. (a contant) f 2.-. Iedere \e Holten. Telefoon 05J$3 - 23Jf Koop een glas melk voor een hongerend kind in Azië Kinderen behaalden op 20 augustus een prachtig resultaat die op 31 augustus a.s. haar 80e verjaardag hoopt te herdenken HOLTEN! De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.50 per kwartaal Op woensdag, 7 sept. a.s., hoopt de Dorpsschool alhier haar jaarlijkse school feest te vieren. De heer Dieters heeft in middels toegezegd met de draaimolen te komen op Kalfstermansweide. De feest commissie besloot in haar laatstgehou den vergadering het volgende: 1. Er wordt een versierde optocht ge organiseerd. Deze gaat vanaf de school langs de Tuinstraat, Boschkampstraat, Pastoriestraat, Oranjestraat, Kolweg, Industriestraat, Waagweg, Stations straat, Dorpsstraat, Gaardenstraat, La- renseweg, Dorpsstraat, Kerkstraat, Tuinstraat. Vertrek pl.m. 10.45 uur. 2. De keuring geschiedt vanaf half tien. op het plein van de school. Publiek kan daarbij niet worden toegelaten. De jury komt van buiten onze woon plaats. 3. Er worden vele prijzen uitgeloofd voor versierde wagens, karren, pony's, fiet sen, autopeds, mandjes, boogjes, groep jes, enkelingen, enz. GESLAAGD Te Utrecht slaagden voor het examen costumière: mej. G. Stegink en mej. L. Haverslag. Beiden ontvingen hun oplei ding bij mej. S. Koopman. Lessen Holtense Naai- en Hand- werkschool beginnen weer Met ingang van 1 september a.s. be ginnen de nieuwe cursussen van de Hol tense Naai- en Handwerkschool. Belang hebbenden verwijzen we naar de in dit blad voorkomende advertentie. Oprichting juniorenafdeling De wandelsportvereniging „De Trek kers" behaalde op de zaterdag, 20 augus tus j.l. te Nijverdal gehouden bondswan- deltocht, georganiseerd door de wandel club van de KSW aldaar, waaraan niet minder dan 950 tippelaars deelnamen, de le prijs in de 2e klase der senioren met 54 2/3 punt. Gezien de toenemende belangstelling, die er voor de wandelsport, ook in onze gemeente, bestaat, en indachtig aan het woord: „wie de jeugd heeft, heeft de toe komst", wil zij trachten zo spoedig mo gelijk een juniorenafdeling op te richten. Nadere bijzonderheden daaromtrent vindt men in de desbetreffende aankondiging, elders in dit nummer. 4. 's Middags hebben de kinderspelen plaats op Kalfstermansweide. De kin deren worden getrakteerd, ze krijgen na afloop cadeaux en de winnaars krijgen prijsjes. 5. De leerlingen van de kleuterschool mogen een draaibeurt hebben om half twee. Moeders met niet-schoolgaande kleuters draaien om ongeveer half drie. Er wordt voor de goede gang van za ken een stevige afrastering om de draaimolen gemaakt. IN 'T KORT Von Braun wil zelf, met een der eer- ste ruimteschepen, naar de maan gaan, zou hij in een interview hebben verklaard. Dat zou al binnen drie jaar mogelijk zijn, met een Satumus- raket. Cuba heeft de Nederlandse nota, waarin geprotesteerd wordt tegen de naasting van de Shell op Cuba, van de hand gewezen. Een Noorse firma gaat proberen de Nederlandse markt in bevroren vis- produkten te veroveren, in samen werking met een groot Nederlands conservenb edrij f Zoals algemeen verwacht werd hebben de Holtense kinderen op zaterdag, 20 au gustus j.l. door hun verkoop van melk bekerbonnetjes de kroon gezet op „de Melkactie". Twee aan twee trokken op zaterdag, 20 augustus j.l. 72 kinderen door heel de ge meente en zij wisten op die ene dag niet minder dan f 769,05 voor de kinderen van Azië by een te brengen. Een pracht resul taat! Een bijzondere vermelding verdie nen ongetwijfeld het tweetal Rikus Dik kers en Jan Gerard Addink die met f 100 aan verkochte melkbekeibonnen terug kwamen. Bovendien was aan deze actie „voor kinderen, door kinderen" een wedstrijd verbonden. Voor de mooiste, door de kin deren gemaakte, schilden met de op schriften: „koop een glas melk" en „voor een hongerend kind in Azië", waren prij zen beschikbaar gesteld, n.l. als eerste De duivenklok registreerde. Uitslag Giessen (Duitsland). Afstand 245 km. Aantal duiven 65. 1, 2, 10 en 11 H. J. Aaftink; 3 ,4, 5 en 6 G. Steunen berg; 7, 12, 13, 14 en 15 L. Gazan; 8 en 9 C. W. Reeves; 16 G. Veldhuis. Psijswin- naar: G. Steunenberg. Prijs beschikbaar gesteld door de Fa. Gebr. Veldhuis. Stand na vier vluchten: 1 H. J. Aaftink 281,3 pt. 2 C. W. Reeves 244,2 pt. 3 L. Gazan 243,3 pt. 4 G. Veldhuis 187,7 pt. 5 J. Schoneveld 142,4 pt. 6 G. Steunenberg 125,8 pt. 7 H. Achterkamp 18,9 pt. Uitslag Friedberg (Duitsland). Afstand 271 km. Aantal duiven 47. 1 L. Gazan; 2 C. W. Reeves; 3, 10 en 12 G. Veldhuis; 4, 5, 7, 8 en 11 H. J. Aaftink; 6 en 9 G. Steunenberg. Prijswinnaar: H. J. Aaf tink. De prijs was beschikbaar gesteld door groentehandel „Slaatje". Stand na vijf vluchten: 1 H. J. Aaftink (kampioen) 379,1 pt. 2 C. W. Reeves (kampioen) 300,9 pt. 3 L. Gazan 300 pt. 4 G. Veldhuis 269,3 pt. 5 G. Steunenberg 204,3 pt. 6 J. Schoneveld 142,4 pt. 7 H. Achterkamp 18,9 pt. prijs een jeugd-pocketboekje van A. Duy- ser, getiteld: „Toen de honger kwam" en als tweede prijs een ballpoint. De jury, bestaande uit de heren G. J. Aaftink, G. Knapen en W. J .Runneboom had het za terdagavond 20 augustus j.l. niet gemak kelijk. Ten slotte werd beslist, dat van de kinderen van de dorpsschool, die aan deze actie deelnamen, Gerda van der Goot en Nellie Krekel om de éérste en tweede prijs zouden moeten loten. Gerda van der Goot bleek de gelukkigste van dit tweetal. Van de kinderen van de School met de Bijbel werd de éérste prijs toegewezen aan Jan Meuleman en de tweede aan Rikus Dikkers. Voor de kin deren van de scholen in Dijkerhoek en Espelo was per school alléén één eerste prijs beschikbaar gesteld, omdat deze groepen veel kleiner waren. In Dijker- hoek werd Jan Peter Witmer winnaar, terwijl in Espelo Rilde Paalman de eerste prijs behaalde. Voor Espelo viel het hele maal niet mee om de prijswinnaar aan te wijzen, omdat hier alle kinderen de schil den bijzonder mooi verzorgd hadden, zo dat deze schilden uit Espelo elk een klasse apart vormden. Wij twijfelen er niet aan of deze dag heeft alle deelnemende kinderen voldoe ning gegeven. Met spanning zien wy nu uit naar het definitieve eindresultaat van „de Melkac tie", die op 1 september a.s. beëindigd zal zyn. Op 2 of 3 september a.s. zullen de le den van de Gemeentelijke Diaconale Com missie voor Internationale Hulpverlening de in „de Melkactie" verworven gelden by alle deelnemende levensmiddelenbe- drijven ophalen. Spoedig daarna hopen wy het eindresultaat te kunnen berichten. Natuurlijk zal het ons allen benieuwen of de levcnsmiddelenibedryven in de 2 maanden van hun activiteit een zelfde re sultaat zullen weten te behalen als de kinderen op 20 augustus j.l. Inmiddels zullen wy het allen, die tijd vonden en vinden om zich in te spannen voor mede mensen in nood, niet aan duidelijke waar dering mogen laten ontbreken. ER ZIJN MILJOENEN NODIG Wanneer m onze omgeving iemand ern stig ziek ligt, is er soms een machteloos gevoel van méér te willen helpen, méér te willen doen voor deze ene, bepaalde patiënt. Dit blijkt veelal onmogelijk, maar dan helpt het te weten dat de zieke, met alle anderè patiënten, de steeds groeiende ken nis van medische deskundigen ten goede komt, want de vorderingen zijn onmis kenbaar. Zoals talloze ziekten in de loop der eeuwen werden overwonnen, zo wordt nu door de wetenschapsmensen rusteloos ge werkt aan het ingewikkelde, moeizame en tijdrovende kankeronderzoek. Dit onderzoek is zeer kostbaar Het Koningin Wilhelmina Fonds staat voor de grote taak hiervoor ieder jaar ongeveer 2 miljoen gulden bijeen te brengen. Bestrijding van kanker is een begrip dat voor ons allen leeft. Iedereen heeft ongetwijfeld wel eens wat gegeven voor dit werk, want het Fonds heeft dank zij die gaven in de elf jaren van zijn bestaan veel tot stand kunnen brengen. Deze week en ook de volgende week kunnen wij allen opnieuw „meewerken" door gul te geven, want dan zal worden gecollecteerd voor het Koningin Wilhel mina Fonds. Zolang in Nederland nog één van elke vijf sterfgevallen zijn oorzaak vindt in kanker, is de bestrijding van deze ziekte een zaak waaraan niemand zich kan ont trekken. Behalve het feit, dat kankerbestrijding zovelen aangaat, vergt het ook enorm veel geld. Voor 't onderzoek naar de oor zaak van kanker, voor de inrichting en instandhouding van kostbare laboratoria en ziekenhuizen, voor alles wat er ver der nog aan zorg komt kijken, zijn kost bare materialen en zeer vele deskundigen nodig. Bovendien moeten apparatuur en uitrusting steeds worden vernieuwd om de patiënten te laten profiteren van de nieuwste vindingen. Dat alles kost on noemelijke hoeveelheden geld. Voor dit geval, waar geluk en gezond heid zo nauw aan geld gekoppeld zijn, willen wij graag een beroep doen op on ze lezerskring door te zeggen: geeft wat U missen kunt en doe er dan nog iets extra's bij, als in de komende week de leerlingen van de Uloschool en de lagere scholen U de collectebus presenteren. Moge uit de opbrengst van de collecte duidelijk blijken, dat een ieder, zonder uitzondering, de noodzaak en de ernst in ziet van een verantwoorde kankerbestrij ding in Nederland. BESTRIJDT HET LEED DAT KANKER HEET! ♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦❖♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦«J HONDENDRESSUUR-DEMONSTRATIE ZONDAG 28 AUG. nam. 3 uur geeft de Hengelose Hondendresseerclub in samen werking met haar Holtense zustervereniging een hondendressuur-demonstratie in Kalfatermansweide aan de Stationsstraat. Van de oefeningen welke getoond zullen worden noemen wij appèl-oefeningen, pakwerk, aanhouden dame, bewaken, enz. Het is bewonderenswaardig wat door liefde en geduld met deze dieren bex-eikt kan worden. U moet dat beslist eens gaan zien. Het vorige jaar trok deze demonstratie een grote belangstelling. Ter bestrijding van de onkosten zal een kleine entrée geheven worden. VVV HOLTERBERGRIT WOENSDAG 31 AUG. wordt by voldoende deelname de bekende VVV-autobus- tocht georganiseerd over de Holterberg, Haarlerberg en Nyverdalse berg met prachtige vergezichten over Salland en Twente. Er is een wandeling aan verbonden van pl.m. 20 minuten door de schone dreven langs de westelijke helling van de berg. De kosten bedragen f 1,25 en men moet zich zo spoedig mogelijk opgeven op het WV-bureau Serre café Maats Dorpsstraat. Beide dagen wordt een middagtocht gehouden om 2 uur. De volgende weken heeft men een keuze tussen middag- en avondtocht. De administrateur of een der bestuursleden gaat mee voor een explicatie. NAT. HIST. MUSEUM HOLTERBERG VRIJDAG 2 SEPT. en vervolgens elke vrijdagavond, telkens om 8 uur, wordt in het Natuur Historisch Museum van de heer Piet Bos op de Holterberg een rondleiding gehouden door de eigenaar of diens zoon Kees Bos. De heren Bos zijn gezellige en deskundige causeurs. Zij vertellen de bezoekers zeer interessante dingen over de fauna van de Holterberg en omgeving. Het museum is uitgebreid met een tropisch gedeelte, een bijzondere en kleurrijke schoonheid. ORIËNTERINGSRIT ZONDAG 4 SEPT. a.s. nam. 2.30 uur, organiseert de Motor- en Automobielclub „De Holterberg" een oriënteringsrit in onze mooie omgeving voor auto's, motoren en bromfietsen. Afstand plm. 55 km, gemiddelde snelheid auto's en motoren 36 km, bromfietsen plm. 20 k 22 km. Start bij het clublokaal café Vruggink, Stationsstraat. „SCHILDERIJEN"-TENTOONSTELLING De Dordtse schilder Kees Stoop exposeert schilderyen, gouaches en tekeningen in het gebouw Amicitia in de Dorpsstraat. De tentoonstelling is geopend elke werkdag van 10 uur voorm. tot 6 uur nam. TOURINGCAR-TOCHTEN O.A.D. DE OVERIJSSELSE AUTOBUSDIENST „OAD" houdt met comfortabele touringcars tal van dagtochten o.a. naar Twente, Giethoorn en Tecklenburg (Duitsland). Het WV-bureau belast zich gaarne met de reservering van de nodige plaatsen, waar ook verdere inlichtingen worden verstrekt en dienstregelingen van spoor en bus verkrijgbaar zijn. Nog late bus- en treinverbindingen des avonds. Tel. 373. De drumband van de Hol tense Muziekvereniging" HMV zal op zaterdag 10 sept. a.s. deelnemen aan een groot na tionaal concours te Groenlo. Zij, die met de drumband mee willen naar Groenlo, kunnen zich tot en met 3 sept. opge ven bij de heren L. Meinsma, Kolweg 9 en Jan Wiggers, Kolweg 14, telefoon 356. Bij voldoende belangstelling zal een extra bus rijden.

Holtens Nieuwsblad | 1960 | | pagina 1