I „DE MELKACTIE" Koop een glas melk voor een hongerend kind in Azië Ondanks regen aardige uitvoering van „tfios" Orgelconcert in Geref. Kerk avonturen van Pepito SPORT Voetbal Voorkom voedselvergiftigingen Nationaal Concours Hippique in Heiiendoorn Korte baandraverijen trokken geen grote belangstelling Op uitnodiging van de Herv. Jeugdraad gaf de Toneelvereniging „VIOS" uit Nij- verdal zaterdagavond onder de „feestbo- men" op de Holterberg een voorstellig van het openluchtspel in drie bedrijven van de bekende toneelschrijver Jan Naaykens „Spot niet met de liefde", onder regie van de heer W. Poorterman. De vooruitzichten waren door de drei gende regenlucht niet gunstig, maar zij, die deze dreiging en later de gestaag neerruisende regen getrotseerd hebben en dat waren er nog heel wat, voorna melijk jonge mensen zfjn getuige ge weest van een luchtige en vlot gespeelde komedie, die de toeschouwers verplaatste naar de tyd omstreeks de eeuwwisseling, toen de automobiel, blijkens het stuk, nog de „onheilspellende" snelheid van 30 km per uur ontwikkelde. Het werd gespeeld in de kleding en naar de conventionele styl van die tijd en dat gaf het spel een aparte bekoring. De schrijver heeft zich bij het schrijven van dit stuk laten leiden door de figuur van „Paris", in de Griekse sage de tweede zoon van Px-iamus en Hecabe ook wel Alex ander genoemd. In het stuk heet hij Alex ander en hij komt in moeilijkheden door de drie vex-leidelijke en huwbare dochters van mevr. Therèse, Hera, Rozemarijn en Colombe, die als evenzoveel gratiën door het spel huppelen. De moeders uit die da gen in de gegoede kx-ingen deden de keuze voor hun dochters en zo ziet men de door haar gekozen kandidaten successievelijk voor het voetlicht verschijnen, een orga nist, een kandidaat-notaris en een schoen fabrikant. Dat zij stuk voor stuk niet de ware Jacob zijn voor deze vlotte meiskes, is de toeschouwers heel spoedig duidelijk. Deze hebben zich door Alexander, de neef van Mejuffrouw Sophie, gezelschapsdame hunner moeder, alle drie het hoofd op hol laten brengen. Als in het laatste bedrijf de verloofde van Alexander ten tonele ver schijnt, is de Paris in dit stuk snel ont maskerd. De drie huwelijkskandidaten hebben bij de meisjes geen succes kunnen behalen, de verlovingsfoto is mislukt, maar zij troosten zich tenslotte met mevr. Therèse, juffrouw Sophie en Suzanne, de vex-loofde van Alexander. En de meisjes vinden in drie studenten, die plotselinge ten tonele verschijnen, een meer aanneme lijke partij. Als tenslotte de groepsfoto zal worden gemaakt, ontploft het toestel en eindigt het spel onder een hartelijk ap plaus van de toeschouwers, die geboeid hebben toegekeken, maar vanwege de re gen nu een snel heenkomen zoeken. DE SPELERS De plek onder de feestbomen is bij droog weer zeer geschikt voor een open luchtspel. De oude eiken en het bos op de achtegrond vormen, zoals deze avond met een achterdoek, een natuurlijk decor. De regen was echter spelbreker, en iedereen ging staan, zodat men te dicht bij de spe lers stond. Hierdoor ging veel van de op zet verloren. Niettemin komt het gezel schap alle lof toe voor de wijze waarop het stuk gebI-acht werd. De rollen waren als volgt vei-deeld: Mevr. Therèse, een weduwe, werd ge speeld door mevr C Wibbelink-Rooyman, juffr. Sophie door Janny Hekman. De rol len van Hera, Rozemai'ijn en Colombe werden aardig vertolkt door resp. Jenny Dekkers, mevr. G Hengstman-Dekkers en Gé de Ruiter. De huwelijks-kadidaten, mijnheer Pierre, mijnheer Césare en mijn heer Antoon waren de heren Dick Mon- deel, Bertus Slettenhaar en Piet Hengst man. De drie studenten, de heren Mart Scheppink, Jan Volkers Rzn. en Bertus Zwiers. Een aardige en keurig vertolkte De Bergruitei-s hebben op het grote na tionale concourshippique dat de landelij ke rijvereniging „Hertruiters" te Hellen- doorn organiseei-de, bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan, tal van prachtige successen behaald. Het Bergruiter acht tal werd bij de dressuurproeven (zware klasse) eerste met 99y2 punten. 2e Landelijke rijvereniging „Gorssel" 96.5 puntei^. Bij de dressuurproeven voor viertallen (lichte klasse) bezetten de Bergruiters met 91 punten de 5e plaats. Individueel waren de resultaten als volgt: Dressuur Ring 4: 1 G. Bolink met „Proeske" 97 y2 pnt.. Ring 5: 1 W. Aaltink met „Wuzzello" 103y2 pnt.; 2 J. H. Wolbrink met „Allard" 102 pnt.; 3 Hettie Krekel met „Alide" 101 pnt. Ring 6: 1 Mej. D. te Kolstee met „Karlosa", Winterswijk 103 pnt.; 2 H. Reurink met „Rinia", Diepenheim 101 pnt.; 3 E. Aal- tink met „Romy" 99 pnt. Springen Klasse M.Z.: 1 Luit Dubbelman met „Hannes", Zwol le, 0 strafpunten, tijd 68.2 sec.; 5 Hettie Krekel met ;„Allide" 7 strafpunten, tijd 79.8 sec. Springen: L: 1 G. Otten met „Therana", Hardenberg, 0 strafpunten, tijd 71 sec.; 2 H. Vruwink met „Still Better" 4 strafpunten, tijd 65.2 sec. Het slotnummer van het programma „Speel uw spel" (in 40 seconden een' zo groot mogelijk aantal hindernissen nemen waarvoor naar gelang de hoogte punten worden gegeven) werd gewonnen door H. Schoneveld met „Invasie". Op de te Wijhe gehouden provinciale kampioenschappen eindigde het Bergrui- ter-achttal, in de zware klasse met 103 punten op de 2e plaats. Het kampioen schap ging naar de Delta-ruiters uit Kam pen (ÏOS1/^ punten). Het vorig jaar, toen de kampioenschappen in Holten werden gehouden eindigden de „Bergruiters" en de Delta-ruiters met een gelijk aantal pun ten. Bij de individuele dressuur klasse L was i-ol was die van Frans de huisknecht, ge speeld door de heer G. H. Hengstman Sr. De rol van Suzanne werd vertolkt door Ina Krommendijk en de fotograaf was W. Tornij Grime en kapwerk werden uitstekend verzorgd door H. Bosch, muziek en ge luid waren van R. Völkei-s Muziekhuis en de kostuums van D. van Nooijen N.V. te Rotterdam. Aai'dig was de voorstelling door de re gisseur, de heer Poorterman, van de spe lers, die daai-bij een typerend fi-agment van hun rol opzegden. Henk Paalman sprak een welkomst- woox-d namens de Herv. Jeugdraad en sprak er zijn vreugde over uit, dat VIOS toch gekomen was om dit spel voor het voetlicht te brengen. De in de drafsport de laatste tijd sterk op de voorgrond tx-edende 5-jarige zwarte merrie „Wala", eigenaar de heer J. P. Stevers te Hilversum en gereden door de bekende Hilversumse pikeur, de heer J. van Leeuwen Jr. behaalde zaterdagmid dag 23 juli op „Twenhaarweide" ter gele genheid van de korte baandraverijen, ge organiseerd door de L.R.V. „De Bergrui ters", aldaai', de Holtei'bergprijs ad f 800. Dat geschiedde niet dan na een span nende strijd mqt de 6-jarige voshengst „Vuurgoudhaantje S" van de stal Ooster- goo te Ox-anjewoud en gereden door de pikeur K. Kramer uit Sneek, die 2e werd en daarmede een prijs veroverde van f 400.—. De pikeur van Leeuwen kreeg in ver band met deze prestatie de ereprijs toege wezen, aangeboden door Heineken's Bier brouwerijen N.V. te Amsterdam. Naar schatting 1000 toeschouwers had den zich zaterdagmiddag langs de ruim driehonderd meter lange baan in de Look verzameld om getuige te zijn van deze korte baandraverij, een tak van paax-de- sport, welke nog maar in enkele streken van ons land wordt beoefend en in ons gewest tot de uitzondei'ingen behoort. Het is dan ook de verdienste van het bestuur van „De Bex'gruiters", dat zij het de paardesport minnend publiek na vele ja ren in J926 had hier ook een dergelijke wedstrijd plaats nog eens weer in de gelegenheid hebben willen stellen van de strijd m.et de sulky's te genieten. Het publiek heeft, wat in 1926 nog niet het geval was, tevens kunnen kennisma ken met de Ned. totalisator, de geregle menteerde registrator der weddenschap pen. Het heeft daarvan slechts een be scheiden gebruik gemaakt, want er was in totaal voor slechts ruim 700 gulden inge zet. Er wei'd aan deze wedstrijd met 16 paarden deelgenomen, die elk tweemaal de uitgezette baan in draf moesten afleg gen. Gingen zij in galop over, dan werd zij met de witte vlag afgevlagd. De ge bruikte rode vlag betekende ,dat de start goed gelukt was en dat de betrokken pi keur zijn draver door de finish had ge bracht. Behaalde elk van de twee tegen elkaar dravende paarden een keer het eerst de finish, dan werd kamp gereden. De witte vlag kwam er nog al eens telkens aan te pas, zodat de strijd niet altijd even spannend was. Een enkele keer sprong een paard door het stek (finish) en dan werd het gediskwalificeerd. de 2e plaats voor Hettie Krekel met „Ali de", terwijl W. Aaltink met „Wuzello" de 3e plaats bezette. Mej. R. Gunnink van de Delta-ruiters behaalde 2 purttjes meer dan Hettie Krekel en zij werd kampioene van Overijssel. Springen zwaar: 1 Mej. G. Roerink, Lonneker; 2 H. Schoneveld met „Invasie"; 4 T. Beldman met „Amigo". De kleine schare bezoekers, die maan dagavond 25 juli aanwezig was bij het or gelconcert, dat de Enschedese organist Dick van Wilgenburg maandagavond gaf in de Geref. Kerk heeft zeer genoten van het knappe spel, dat deze op het kerkorgel ten gehore bracht. Het waren vooral werken van Johan Sebastiaan Bach en Jan Zwart die deze avond vertolkt werden, maar ook de lie deren van andere componisten werden door de organist op bijzonder verdienste lijke wijze gespeeld. In het bijzonder noemen we „Prière Notre-Dame" van Z. Boëlmann en „Soitie" van César Frank. De avond werd geopenid door de voor zitter van de organiserende vereniging, de Chr. zangvereniging „Soli Deo Gloria", de heer J. Wiggers, die zich in het bijzon der richtte tot de zomergasten, die het concert bijwoonden. Met het gezamenlijk zingen! van gezang 59 de verzen 1 tot en met 4 werd de avond besloten, waarna de heer Wiggers de or ganist nog dank bracht voor zijn prachtig spel. Officiële publicaties ZITTING WOONRUIMTECOMMISSIE De voorzitter van de Woonruimtecom missie maakt bekend, dat de maandelijk se zitting dier commissie niet zal plaats hebben op dinsdag 2 augustus a.s., maar op dinsdag 9 augustus a.s., te 7.30 uur n.m. Holten, 27 juli 1960. De voorzitter voornoemd, J. KROON. ALLE LEERLINGEN SLAAGDEN Van de Holtense openbare Ulo-school slaagde te Deventer voor het einddiploma A: Albert Mulder uit Rijssen. Hiermede zijn alle 33 leerlingen van de ze school, die voor het einddiploma opgin gen, geslaagd. ULO-DIPLOMA De heer G. W. van Belzen, wachtmeester der Rijkspolitie te Holten, slaagde als leer ling van de Avond-Ulo te Rijssen voor het Ulo-diploma A. met middenstandsdiploma. GESLAAGD VOOR HOOFDAKTE De oud-Holtenaar, dhr. B. H. Soer, ver bonden aan de opleidingsschool te Serouj in Nieuw-Guinea en momenteel per vlieg tuig onderweg naar zijn nieuwe stand plaats, aldaar, slaagde te Zwolle voor deel B. van de hoofdakte voor onderwijzer. Na de eerste ronde kwamen de volgen de paarden in de tweede omloop: de 12- jarige bx-uine ruin „Partout", pikeur A. G. Heskes te Nooddorp, de 11-jarige vos hengst „Quirinus", pikeur P. Groen te Enkhuizen, de 7-jarige bruine merrie „Unemé", pikeur J. van Leeuwen Jr. te Hilversum, de 6-jarige voshengst „Vuur goudhaantje", pikeur K. Kramer te Sneek de 5-jarige bruine ruin „Woud snip S", de 5-jarige zwarte merrie „Wala", pikeur J. van Leeuwen Jr., de 7-jarige bx-uine hengst „Upie Scott" P, pikeur A. G. Heskes te Hoofddorp en de 10-jarige vos- ruin „Radbout", pikeur K. Kramer, Sneek. Na nog een derde omloop, waarbij het steeds spannender werd en men opnieuw voor het afsluiten van weddenschappen van de totalisator gebruik kon maken, kwam de halve finale met „Partout", „Vuurgoudhaantje", „Radbout" en „Wala". Met de uitstekend gaande „Wala" wist de geroutineerde pikeur van Leeuwen ten slotte, na tegen „Vuurgoudhaantje" tweemaal als eerste door de finish te zijn gegaan, de hoofdprijs te winnen, 2e werd „Vuurgoudhaantje", 3e na mooie strijd „Radbout" en 4e „Partout". In hotel Vosman wex-den door de bur gemeester, Mr. W. H. Enklaar, ten slotte de prijzen uitgereikt, waarbij Holtens burgervader, het initiatief roemde van de Bergruiters, die steeds hun aandeel heb ben genomen bij het verschaffen van ver strooiing aan de zomergasten. Dr. G. A. Schalij, de gevolmachtigde van het Hoofdbestuur der Stichting Ned. Draf- en Rensport, sprak er zijn vreugde over uit, dat de Bergruiters de korte baan draverij, die wat in het ongerede dreigt te geraken, naar Holten hebben gebracht. Hij hoopte, dat het een blijvertje zal zijn en dankte voor het genomen initiatief. Als wedstrijd-secretaris fungeerde de heer H. N. de Jager, als starter en hulp- starter, de heren J. G. A. van Driel en W. Schoonderwoerd, als keurmeesters traden op de heren C J. van de Bosch, midden- stek en Mr. W. La Gro, eindstekrechter van aankomst was de heer K. J. Meinar- di, de veterinaire dienst werd verzorgd door de heer G. S. E. Vegter en hoefsmid was, de heer H. Klein Velderman, de bei de laatsten te Holten. Vermelden we tert slotte nog de noterin gen van de totalisator: Per ingezette gul den werd uitgekeerd voor „Wala", win nend: le ronde f3.50, 2e ronde f3.10 en 3e ronde f 1.60, voor plaats (le, 2e of 3e) resp. f 1.90, f 1.40 en f 1.90 (door haar goe de dx-aven was de notering, zoals blijkt, gestegen). „Vuurgoudhaantje": plaats: le ronde f 1.50, 2e ronde fl.50 (omdat er maar 4 prijzen waren geen 3e ronde). „Radbout": plaats: le ronde f2.30, 2e ronde f 1,80. Na afloop werden de gelden aan de lo ketten (de totalisator beschikte over twee verplaatsbare lokaaltjes) uitbetaald. Het was voor de gokkende Holtenaren beslist een lichte sensatie om dit geld in ontvangst te nemen. Het merendeel van de inzet kwam natuurlijk van de zijde in siders. In verband met de grote „Melk-aktie", die de Diaconale Commissie voor Inter nationale Hlupverlening der Herv. Ge meente alhier, zoals thans wel algemeen bekend is, in de maanden juli en augus tus in onze gemeente organiseert, pu bliceren wij thans enkele concrete gege vens, die voor zichzelf spreken. Per jaar verdient een Birmaan f 200,- Oegandees - 250,- Afghanistaner - 300,- Soedanees - 300,- Boloviaan - 500,- Peruaan - 500,- Griek - 850,- Tezamen f2900,- Nedexdander - 2900,- Bovendien weet tegenwoordig haast iedereen, dat één-derde van de wereld bevolking leeft van ruim 5 pet. van het wereldinkomen en een ander één-derde gedeelte der wereldbevolking ruim 10 pet. van het wereldinkomen tot zijn be schikking heeft, terwijl het laatste één derde gedeelte der wereldbevolking, waartoe in 't algemeen de blanke „chris telijke" volken behoren, ruim 80 pet. van het wereldinkomen te verteren heeft. Terecht schrijft daarom „Hervormd Lettele 1-Holten 1 1—4. Holten 1 won de eerste wedstrijd op het serietoernooi van ABS te Bathmen verdiend van Lettele 1. Er werd matig gespeeld en drie Holtense doelpunten kwamen op gelukkige wijze tot stand. Midden in de eerste helft opende H. J. Jansen de score uit een hoekschop van rechts. De rust ging in met een 1-0 voor sprong van Holten. Na de rust werden de rood-zwarten gevaarlijkex\ Eerst trof een boogballetje van A. Traanman doel en even daarna deed G. Paalman uit een vrije trap voor de derde keer het net tril len. Lettele strafte daarna een foutje van de Holtense defensie af, 13. Een hoge stuiterbal van rechtsbuiten H. Wansink betekende tenslotte 14. Een te ge flatteerde uitslag, die Holten in de kwart finale bracht. De opstelling was als volgt: Doel: T. Bijma. Achter: G. Bannink, E. Maats, J. Traan man. Midden: J. Paalman, G. Paalman. Voor: H. Wansink, A. Traanman, M. Klein Velderman, J. ten Velde, H. J. Jan sen. Holten 2-V. L. 2 2—0. De Holtenaren hadden bijna geduren de de gehele wedstrijd een groot veld- overwicht. Na een geanimeerde treffer brak mid voor Ulfman door en gaf met een hard schot d.e V. L.-keeper het na kijken, 10. De Holtense defensie speel de een betrouwbare wedstrijd en keeper H, Scholen kreeg weinig gevaarlijke si tuaties te verwerken. In de tweede helft er werd tweemaal twintig minuten ge speeld scoorde J. ten Velde uit een voorzet van liuks de tweede Holtense treffer. De x-ood-zwarten konden zonder veel moeite deze voorsprong verdedigen en zullen volgende week in de kwartfinale uitkomen. De opstelling van Holten 2 was: Doel: H. Scholen. Achter: G. Krieger, T. Deijk, A. Meer man. Voor: G. Vincent, J. A. Jansen. Voor; J.den Velde, W. Bunt, J. Ulfman, A. Paalman en H. Schutte. Programma zondag 7 augustus a.s.: Holten a-Colmschate a 9.45 uur. Holten 2-Sportclub Deventer 2 13.30 uur. Holten 1-ABS 1 16.uur. Terrein: ABS, Bathmen. Holten: „Wij, de volken van het westen, zijn de rijke man uit de gelijkenis en voor onze deur ligt hongerig en vol boze zweren de arme Lazarus der gekleurde volkeren". Het is ook ons heil, wanneer wij de boodschap, die Christus ons héden in de ze gelijkenis verkondigt, vandaag ver staan. Iedere zomer komen voedselvergiftigin gen voor. Soms met een zeer licht verloop, soms ook ernstiger. Ook al komt men er af met een avond maagpijn en ovex-geven of met één dag diarree, dan is dit nog teveel van het kwade. In de meeste gevallen kunnen voedselvergiftigingen worden voorkomen en wel door een persoonlijke hygiëne en door een hygiënisch verantwoorde voed- selvoorbereiding. Houd daarbij de volgen de punten in gedachten: ie was altijd uw handen met water en zeep, vóór u begint met eten en eten klaarmaken; gebruik in de keuken een aparte doek als handdoek; ~k controleer resten voedsel van de vo- rige dag, melk e.d. Bent u er niet he lemaal zeker van, dat ze goed zijn, gooi ze dan weg, hoe jammer u het ook moogt vinden; ie' kook zo min mogelijk opzettelijk eten voor 2 dagen tegelijk, tenzij u de spij zen voor de volgende dag koel en in het donker kimt bewaren; koel resten zo vlug mogelijk af, in in een open pan, onder af en toe roe ren; ic verwerk geen resten door vers ge kookt voedsel, vóór u ze apart een kwartier hebt gekookt, of geruime tijd hebt opgebakken en dan ook nog al leen als u zeker weet, dat u van dit verse voedsel geen resten zult overhou den. Doe b.v. geen restje soep zonder meer bij de soep-van-de-dag en verwerk een kliekje aardappelen of groente ook niet zonder meer tot een slaatje, of „gauw even" .tot een prak; ie bewaar vers vlees en verse vis zo kort mogelijk rauw, tenzij u ze gekoeld kunt bewai'en. Neem ze uit de papier*- of plasticverpakking zodra u ze in huis hebt en bewaar ze koel en luchtig of bak of kook het vlees of de vis zo mo gelijk meteen gaar. Kies bij voorkeur vlees, dat door en door gaar gegeten wordt. Wees voorzichtig met gehakt. U kunt het gerust één of meermalen per week eten, wanneer u het maar geheel gaar maakt. Dit geldt ook voor ander gema len vlees zoals verse worstjes, saucijs jes enz. Meen niet dat plastic verpakkingsma teriaal bederf tegenhoudt of vertraagt; ie gebruik eendeëieren uitsluitend hard gekookt of aan twee kanten gebakken met dooi'geprikte dooier; -jir, kook op warme dagen zowel losse als gepasteuriseerde flessemelk in een aangebroken fles 's avonds door; zorg dat uw fles brandschoon is als u hem laat vullen; ir laat zo min mogelijk vuile thee-, hand en vaatdoeken in de keuken slingeren. Spoel ze uit en dx-oog ze vlug, als het kan in de zon. DIPLOMA BOEKHOUDEN De heer A H. Klein Ovink te Holten slaagde te Deventer voor het praktijk-di ploma boekhouden. MIDDENSTANDSDIPLOMA Voor het middenstandsdiploma slaag den te Zwolle de dames G. Pinkert, G. M. Rietberg, H. Schutte en de heren H. J. Kettelarij, J. M. Klein Teeselink, L. Klein Teeselink, J. Nijland, J G. Tuitert, allen te Holten en W. G. Haytink te Laren, J. A. Overmeen te Markelo en J. W. Rensink, Hemmekesmars, Raalte. Opleider was de heer G. Nuijsink te Rijssen. 67. Toen ze de volgende morgen wakker werden was er een belangrijke dag aangebroken. Een lid van de feestcommissie kwam namelijk mededelen, dat de prijs uitreiking 's middags in het stadhuis zou plaatsvinden en of de heren er geen bezwaar tegen hadden in bij dergelijke plechtigheden gebruikelijk zijnde kleding te verschijnen. „Jawel. jawel", zei kapitein Druppel wat verlegen, „we willen in de gekste pakken verschij nen als u wilt, maar.we hebben geen geld!!" „Geen geld?", antwoordde de officiële heer prettig lachend. „Maar dat is geen bezwaar mijne heren, ik zal u iemand sturen met een voorschotje". Hij ver wijderde zich en kwam even later terug met een een voudige sjouwer, die een reusachtige zak op zijn rug torstte. „Ze hebben er lucht van gekregen dat je kok bent, Bloobeest", lachtte Pepito. „Dat is een zak aard appelen en die moet jij schillen, let maar eens op!" Doch het waren geen piepers, zoals Pepito had gedacht, maar goudstukken!! Echte goudstukken! „Hier is wat kleingeld voor de heren", zei de feestheer, „de prijs krijgt u vanmiddag". Dank u wel meneer!!" riepen Bloobeest en Pepito tegelijk, maar de heer was al verdwenen. Vlug openden ze de zak en ja hoor. dikke goudglanzende stukken„Stop jullie zakken maar vol, er is genoeg!" zei Pepito tegen de sjouwer, die even stond uit le blazen. „O graag meneer, duizend maal dank, meneer!" De man propte zijn zakken vol met de dikke goudstukken en waggelde bleek van dankbaarheid naar de deur. Alle drie deden ze hetzelfde wat de sjouwer ook had gedaan: ze propten hun zakken vol en gingen de stad in om de vereiste kleding te kopen. „Ik zit liever op een ijsberg!", bromde Bloobeest die door fanatieke verkopers met hoeden werd belegerd, automobiel wacht reeds om u naar het stadhuis te vervoeren". Gedwee voldeden onze drie vrienden aan het fluweelzachte verzoek en dribbelden over met bloe men bestrooide tapijten naar buiten, waar ze werden ontvangen met een geweldige ovatie, 'n Grote schare persfotografen verknoeide kilometers filmmateriaal om het geheel te ver-eeuwigen en klommen op daken en in lantaarnpalen om aan hun beeldende drang te vol doen. In een overweldigende optocht trok het geheel naar het stadhuis, waar ze werden opgewacht door de burge meester en wethouders. Wat daar allemaal gebeurde, is niet zo belangrijk. Keurige heren spraken keurige woorden en keurige handen schudden keurige andere handen. In ieder geval kregen Pepito, kapitein Druppel en Bloobeest een heleboel geld en gelukweixsen. Ook herinnerden wij ons nog, dat ze blij waren van al die drukte verlost te zijn. Ze sliepen tenslotte als rozen. „Bergruiters" boekten fraaie successen

Holtens Nieuwsblad | 1960 | | pagina 6