m Holtense Braderie een gezellig dorpsfeest Verloting Holtense Muziekvereniging „H.M.V." TOUR BE HOLTEN Veel waardering bij de zomergasten voor de diverse evenementen en folklore fm Raadsvergadering H. Oolbekkink nam afscheid van P.T.T. NMHi Burgerlijke Stand Fokveedag De Holtense braderie van de afgelopen drie dagen is een geslaagd dorpsfeest ge worden, dat, begunstigd door prachtig weer, voor „elek wat wils" geworden is en waaraan ook de talrijke zomergasten uit Holten en omgeving veel plezier be leefd hebben. De kramen en stands hebben het, vooral tijdens de tweede en derde braderiedag, bijzonder druk gehad. Er is heel wat aan kleine eetwaren geconsumeerd en geld voor allerlei liefdadige en culturele doel einden, door middel van de diverse attrac ties, uitgegeven. En er zijn ook wel zaken gedaan, zo mochten wij uit de mond van enkele stand houders optekenen. In elk geval heeft de Holtense midden stand zich door deze braderie van zijn goede zijde laten zien en is er alle reden voor het volgend jaar, zij het misschien in andere geest, weer een dergelijk zo merfeest te organiseren. En dan „alle hens" aan dek en geen wegblijvers. De aard van onze plaats, met zijn vreemde lingenverkeer, is er naar om op deze weg, in een vruchtbare onderlinge samenwer king, voort te gaan. HET BEGIN De eerste dag van de 6e Holtense Bra derie kenmerkte zich door een gezellige drukte en een enorme belangstelling bij de verkiezing van de braderiekoningin in Kalfstermansweide. Voorgaande jaren had deze verkiezing plaats aan de vooravond van de braderie en was er na de rondgang voor de bezoe kers weinig te beleven. Dit jaar werd het koninginnetje gekozen op de eerste dag van dit gezellig dorpsfeest en was er vol op gelegenheid om in het centrum van het dorp een rondgang te maken langs de stalletjes en kraampjes en de ver schillende grotere stands te bezoeken, die in de kleurig versierde dorpskom waren opgesteld. Het publiek en vooral daaronder de tal rijke zomergasten waren van te voren reeds enthousiast door het optreden van de boerendansgroep „De Larense Schot- sers" en de boerenkapel „De hooipluk- kers" uit Lochem, die op het podium in Kalfstermansweide weer een alleraardig ste vertoning gaven van de ouderwetse dansen uit deze streek en daarbij enkelen uit dat publiek lieten meedansen. OPENING De officiële opening van de braderie ge schiedde 's middags om. 2 uur bij de zaak van de fa. Gebr. Veldhuis aan de Larense- weg, waar de echtgenote van de burge meester mevr. C. P. K. Enklaar-van An- deLmet het doorknippen van een lint de "toegang tot de braderie vrijgaf. .De voorzitter van de braderiecommissie, de heer H. Klein Velderman, begroette hier het dagelijks bestuur der gemeente en mevr. Enklaar, die hij bloemen aan bood en sprak een welkomstwoord, waar bij hij zeide, dat men gemeend had het jaarlijks zomerfeest weer in de vorm van een braderie te moeten organiseren. Hij sprak een woord van lof voor de mede werking van het gemeentebestuur, g.e.b.- personeel, politie en de dienst van ge meentewerken voor de ontvangen mede werking en deed vooral een beroep op die middenstanders, welke tot nu toe afzijdig zijn gebleven om aan deze braderie daad werkelijk deel te nemen, om het volgend jaar mede de schouders te zetten onder dit programma voor zomergasten en in gezetenen. Burgemeester Enklaar sloot zich bij zijn wederwoord bij het door de heer Klein Velderman gesprokene aan en wtees er op, dat het pad van de braderiecommissie niet altijd over rozen is gegaan. Hij was met hem van oordeel, dat het volgend jaar alle paarden voor de wagen moeten worden gespannen om tot een nog groter feest te komen. Het gemeentebestuur wil hier gaarne aan medewerken, aldus de burgemeester, maar het wil de verant woordelijkheid laten waar die ligt. Zo werd deze keer o.m. bereikt, dat de ge meente de openbare gebouwen verlichtte, terwijl de braderiecommissie haar eigen terrein voor haar rekening nam. Hierdoor wordt op verschillend terrein een geluk kige samenwerking verkregen. Overigens was de burgemeester van oordeel, dat een feestweek als deze wenselijk en verant woord is. Er verblijven momenteel in onze gemeente veel zomergasten het woord vreemdelingen wilde spreker liever niet gebruiken die rust zoeken en het feestgedruis zullen mijden, maar anders- zijds zijn er ook vakantiegangers die gaar ne wat gezelligheid zoeken en dit feest zullen waarderen. Mr. Enklaar herinner de in dit verband aan de militaire taptoe van onlangs, aan het optreden der ver schillende verenigingen en had er waar dering voor, dat thans de middenstand iets organiseert. Hij sprak de hoop uit, dat haar werk rijkelijk mag worden be loond. Omdat zijn echtgenote beter de schaar weet te hanteren, liet hij het doorknippen van het lint gaarne aan haar over. Met de schaar, door Wim Klein Velderman aangeboden, werd daarna de symbolische openingshandeling verricht. RONDGANG Het gezelschap maakte hierna een rond rit met het braderietreintje en later een rondgang over de braderie, waarbij de stands werden bezocht en met het ten toongestelde kennis werd gemaakt. In Kalfstermansweide gaf daarna de folkloristische kindergroep uit Markelo onder leiding van de heer Berend van Bo ven een aardige voorstelling, waarmede de kleine boertjes en boerinnetjes stor menderhand de harten der toeschouwers veroverden. Het was dan ook een bijzon der leuk gezicht die groepjes te zien spe len en dansen „Twee emmertjes water halen", de „Driekusman" en „Een ket- tingbreien" waren enkele van hun aardige spelletjes. Het groepje heeft zelfs een uitnodiging ontvangen om een bezoek te brengen aan Ierland. BOERENDANSEN Wat de Markelose dansertjes 's mid dags ten beste gaven werd 's avonds meervoudig herhaald daar de Larense Jennie Nieuwenhuis Braderie-koningin 1960 Schotsers, die het publiek mee liet dan sen en daarmede een golf van enthousias me veroorzaakten. „De Hooiplukkers," de boerenkapel uit Lochem, completeerde het geval met een mhzikale omlijsting, KONINGIN En toen was het moment aangebroken waarnaar velen weer hadden uitgezien, de verkiezing van de braderie-koningin. Het kostte de heer Beijers heel wat pra ten om de Holtense meisjes op het po dium te krijgen, maar toen er één schaap je over de dam was, kwamen er meer. Het aardige hierbij was, dat Jenny Nieuwenhuis, gezinsverzorgster alhier, die als eerste de stoute stap waagde, met grote meerderheid van stemmen tot bra deriekoningin werd uitgeroepen door een jury van twaalf zomergasten. Acht kandidaatjes kwamen, mede door toedoen van de toeschouwers op het podium en toonden zich onder het licht van de grote lampen van hun beste zijde. Hartelijk waren hun gelukwensen toen Voor de gasten en Holtenaren die tijdens de- Braderie loten hebben gekocht in de stand van „H.M.V." volgt hier een lijst van. nummers waarop prijzen zijn gevallen: Trekking dinsdagavond: 32 (groen) wollen deken 92 (groen) fles wijn 112 (wit) elektr. melkkoker 120 (groen) luxe trommeltje thee 133 (groen) pakket toiletzeep 251 (groen) plastic emmer 294 (groen) fles wijn 330 (groen) pakket toiletzeep 341 (groen) paar dames pantoffels 404 (groen) paar dames pantoffels 418 (groen) pakket toiletzeep 479 (groen) reisdeken 707 (groen) fles wijn 711 (groen) elektr. strijkijzer 723 (groen) fles wijn 732 (groen) verse worst' 765 (groen) dagkaart O.A.D. voor 2 p. 766 (groen) ontbijtlaken 813 (wit) kaas 834 (wit) pot knakworst 843 (wit) rollade Trekking woensdagavond: 11 (blauw) opgezette blauwe parkiet 42 (wit) pakket toiletzeep 89 (wit) fles wijn 146 (blauw) slaapkamermatje 202 (wit) pot worst 233 (oranje) wollen deken 261 (blauw) koffiemolen 299 (blauw) luxe trommeltje thee 423 (blauw) fles wijn 485 (blauw) pakket toiletzeep 615 (blauw) dagkaart O.A.D. v 2 pex-s. 676 (wit) fruitschaal 677 (blauw) pakket toiletzeep 779 (wit) handwerktas 805 (groen) pakket toiletzeep 844 (blauw) fles wijn 846 (groen) rollade 873 (groen) pakket toiletzeep 933 (wit) kaas 949 (wit) ontbijtlaken 985 (groen) damespantoffels 989 (groen) kopjes en schoteltjes Trekking donderdagavond: 14 (oranje) krentebrood 85 (oranje) worst 92 (geel) pakket toiletzeep 118 (rose) als 92 127 (geel) cake 143 (rose) fles wijn 162 (oranje) fietstasje 234 (geel) taart 279 (geel) rollade 297 (geel) pantoffels 306 (rose) 329 (oranje) 360 (rose) 374 (rose) 443 (oranje) 459 (oranje) 476 (oranje) 627 (oranje) 658 (oranje) 723 (oranje) 741 (oranje) 745 (oranje) 747 (rose) 765 (oranje) 805 (rose) 878 (rose) 892 (oranje) 994 (rose) luxe trommeltje thee waterpomptang ontbijtlaken fles wijn kopjes en schoteltjes rollade fles wijn stuurtas fles wijn fruitschaal jasbeschermer badhanddoek ontbijtlaken schemerlamp wollen deken ontbijtlaken fles wijn wekker De niet afgehaalde prijzen kunnen wor den afgehaald op zaterdag 6 augustus 1960 van 4 tot 6 uur bij de heer A. Nekkers, Smidsstraat 8, Holten. Prijzen die vóór 21 augustus 1960 niet zijn afgehaald, vervallen aan de vereni ging, Na de eerste drie etappes in de Tour de Holten, die donderdagmorgen al vroeg begonnen is, heeft Frits de Groot uit De venter de leiding in het algemeen klasse ment veroverd. In de eerste rit, de 1 km. lange klim te gen de Motieweg op, maakte hij samen met zijn ploegmakker Jaap van Hummel, de recordtijd van 2 minuten 21 sec. Dat de beklimming van de Holterberg geen peuleschilletje voor de jeugdige renners was, blijkt wel uit het feit, dat de minst vaardige klimmer er anderhalve minuut langer over deed dan de winnaar. In de tweede etappe werd aanvanke lijk flink getrokken. Een al te vroege uitlooppoging van Dries Willems (Hol ten, nationaal) vond geen genade in de ogen van „de groten" in het klassement. Bij ontsnappingspogingen van Jaap van Hummel en de kleine Dekker uit Okkenbroek konden de zwakke broeders het hoge tempo er werd soms met een snelheid van 45 tot 50 km per uur ge reden niet meer bijhouden. In de eindsprint te Bathmenwas Jaap van Hummel de snelste, waardoor hij de gele trui bemachtigde. Voor de Holtense nationale ploeg was het bijzonder jammer, dat Johan ter Maat door pech werd achtervolgd en een achterstand van ongeveer 5 minuten op liep. Jenny Nieuwenhuis de uitverkorene "bleek. Haar werden door de heer Klein Velder man bloemen aangeboden, de fotografen deden hun werk en het was de koningin van 1958, mej. Elly Oostendorp, die haar tenslotte tot braderiekoningin 1960 kroon de. Er volgde een tocht door het dorp met H.M.V. voorop en de muziek van de „Hooi plukkers", waarbij honderden toeschou wers langs de straten het knappe ko ninginnetje met haar gouden kroontje toewuifden. Het was voor Jenny Nieuwen huis een bijzonder leuke tocht, te meer daar het publiek van alle kanten zijn me deleven toonde. Dat publiek had zich inmiddels over het braderieterrein verspreid, waar het druk en feestelijk was, waarbij in verschillende gelegenheden muziek was en gedanst werd, terwijl aan allerlei attrakties werd deelgenomen. Al werd het dan niet zo laat deze avond, het was een geslaagde eerste braderiedag. De gemeenteraad komt maandag. 8 augustus a.s. des namiddags 4.30 uur ten gemeentehuize bijeen. INTERKERKELIJKE SAMENKOMSTEN Onder het motto „Vier avonden van be zinning" zullen op initiatief van de kerke raden van de Hervormde Gemeente en van de Gereformeerde Kerk interkerke lijke samenkomsten worden gehouden in een grote tent in Kalfstermansweide aan de Stationsstraat. Deze bezinningsavonden zullen plaats vinden op zondag 7, maandag 8, dinsdag 9 en woensdag 10 augustus a.s. Zondagavond zal Ds. J. T. Wiersma, Hervormd predikant te Wassenaar, spre ken over het onderwerp: „Hoe kan God het toelaten?" Medewerking wordt verleend door de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Glo ria". Maandagavond spreekt Ds. P. Visser, Geref. predikant te Tilburg over het on derwerp: „Waar gaan wij heen?" In deze bijeenkomst zal de Holtense Muziekver eniging PI.M.V. medewerking verlenen. Dinsdagavond zal Ds. M. S. J. de Jong, Herv. predikant te Lochem, spreken over: „Ik wil wel, maar ik kan niet geloven". Het Herv. Kerkkoor heeft haar mede werking toegezegd. „Hoe kom je er bij?" koos Ds. T. J. Hagen, Geref. predikant te Deventer als titel van zijn onderwerp waarover hij op de slotbijeenkomst van woensdagavond hoopt te spreken. Het Holtens Gemengd Koor H.G.K. zal deze avond voor een vocale omlijsting zor gen. UITNODIGING VOOR ALLEN De uitnodiging van de beide kerkeraden is gericht tot hen, die met vakantie in deze gemeente vertoeven en tot alle inge zetenen. Ook in de derde etappe, die van Bath- men over Lettele en Espelo weer naar Holten terugliep, zaten de gele trui en zijn felste belagers in de voorste gelede ren. In de sprint van deze 23 km lange rit wist Johan ter Maat zowel Stokking uit Okkenbroek als Frits de Groot achter zich te laten. Door de derde plaats van Frits verdrong deze Jaap van Hummel van de eerste plaats in het algemeen klassement. Deze dag moesten reeds 6 rennertjes de strijd staken. De Goorse ploeg verloor zelfs al 3 man. Voor vrijdag staan de zware ritten over de Rijsserberg naar Enter en van Enter over het Elsenerbroek naar Holten op het programma. Algemeen klassement na 3 etappes. 58.00 58.00 58.06 58.06 58.06 58.08 58.10 58.15 58.20 58.28 1 F. de Groot, Deventer 2 J. van Hummel, Deventer 3 G. Stokking, Enter-OKK 4 T. Marsman, Intern. 5 G. Paalman, Holten-Nat. 6 J. Scholten, Enter-OKK 7 G. van der Waarde, Deventer 8 J. Iiendriksen, Enter-OKK 9 E. Wolves, Rijssen-Nijverdal 10 S. Markvoort, Holten-Nat. 11 W. Braakman, Rijssen-Nijverdal 58.28 12 B. Vukkink, Intern, 58.31 13 J. Dollekamp, Intern. 58.33 14 T. Dreijerink, Enter-OKK 58.36 15 H. Haverslag, Holten-N.-W. 58.41 16 H. Klaases, Holten-N.-W. 58.52 17 M. Vrugteveen, Rijss.-Nijverdal 59.03 18 J. ter Avest, Rijssen-Nijverdal 59.06 19 L. Roetgerink, Goor 59.31 20 H. Rensen, Holten-N.W. 59.44 21 G. Beldman, Holten-Nat. 1.00.07 22 D. Zijlstra, Rijss.-N'dal 1.00.23 23 H. van Duren, Deventer 1.00.43 24 R. Kiffen, Goor 1.00.48 25 G. MarkvoÖrt, Holten-Centr. 1.01.11 26 J. Grave, Intern. 1.01.17 27 T. v. d. Heijde, Holten N.-W. 1.02.51 28 J. ter Maat, Holten-Nat. 1.03.11 29 P. v. d. Bovenkamp, Holten-C. 1.03.26 30 W. de Vries, Deventer 1.03.36 31 J. Tuiter, Holterl-N.-W. 1.03.44 32 D. Willems, Holten-Nat. 1.03.51 33 H. Koopman, Intern. 1.04.07 34 Wim Veneklaas, Holten-Centr. 1.04.55 35 J. Nijssink, Deventer 1.04.57 36 G. Oosterveld, Goor 1.04.58 37 G. Bieleman, Holten-N.-W. 1.08.40 38 G. Baan, Rijssen-Nijverdal 1.09.36 39 B. Dekker, Enter-OKK 1.10.01 40 H. van Beek, Holten-Centraal 1.12.31 41 Wilco Veneklaas, Holten-Centr. 1.16.04 42 B. Beijers, Holten-Centraal 1.17.46 Algemeen ploegenklassement na 3 etappes. 1 Deventer 45 pt. 2 Enter-Okkenbroek 57 pt. 3 Intern. 69 pt. 4 HoltenfNat. 72 pt. 5 Rijssen-Nijverdal 81 pt. 6 Holten-N.-W. 154 pt. 7 Goor 180 pt. 8 Holten-Centraal 281 pt. Na ruim 48 jaar bij het bedrijf werk zaam te zijn geweest heeft de heer H. Ool bekkink, besteller le klas der PTT, maan dag. wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd afscheid genomen van het Staatsbedrijf om van een welver diend pensioen te genieten. Bij die gelegenheid heeft een delegatie van het kantoor Deventer, bestaande uit de directeur, de heer A. Dekker, de per soneelschef de heer A. D. Binnendijk en de chef van de afdeling expeditie, de heer H. G. Th. Kruising, de scheidende func tionaris 's morgens een bezoek gebracht in zijn woning en hem de afscheidspen- ning overhandigd, alsmede de standaard met de PTT-kalender. H. OOLBEKKINK De heer Dekker heeft de heer Oolbek kink bedankt voor de uitstekende dien sten, die deze niet alleen het bedrijf der posterijen, maar ook de Holtense gemeen schap heeft bewezen gedurende de lange reeks van jaren, dat hij als besteller in Holten werkzaam was. Hij prees daarbij diens grote plichtsbetrachting, welke een voorbeeld is geweest voor anderen. 's Middags bracht de burgemeester, Mr. W. H. Enklaar. de familie Oolbekkink een bezoek, waarbij hij de gepensioneerde functionaris eveneens bedankt heeft voor de wijze waarop deze zijn dienende taak heeft vervuld en tevens zijn beste krach ten gegeven heeft voor de bevordering van de muziek door middel van zijn lid maatschap en voorzitterschap van de mu ziekvereniging H.M.V. Hij herinnerde er aan, dat de hem onlangs, bij het jubileum van H.M.V., toegekende Koninklijke on derscheiding in de vorm van de medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, tevens een erkenning was van zijn nauwgezette, bijna 50-jarige dienstvervulling als postambtenaar. De oogst van deze dag is, aldus de burge meester, dat bij het scheiden van de le venstaak zoveel waardering wordt onder vonden. Een delegatie uit het bestuur van de plaatselijke ABVA-afdeling, bestaande uit de heren J. Aanstood en W. Beijers, over handigde de met pensioen gegane col lega een cadeautje onder couvert. Zaterdagavond hebben in intieme kring de collega's van de post en de oud-direc teur, de heer J. H. Assink, in hotel Hol- term&n afscheid van de heer Oolbekkink genomen, waarbij laatstgenoemde hem 'n polshorloge en mevr. Oolbekkink bloe men, aanbood. Gezien het personeelstekort is het niet uitgesloten, dat de heer Oolbekkink nog wtel eens als invaller zal fungeren. Geboren: Hendrik Jan, zv F. J. Stam en J. Eer tink, Look 50. Aaltje, dv L. Kolkman en J. B. Broekhuis, Borkeld 92. Marijke Louise, dv H. B. Bos en A. G. Meiborg, Borkeld 12. Teunis Hendrik, zv H. Schuppert en G. J, Stuk- ker, Dorpsstraat 2. Janneke Johanna, dv H. Bronsvoort en J. H. Nekkers, Dorpsstraat 10. Onderarouwd: H. J. C. Truschel, 26 j., Goor en J. Hofman, 28 jr., Holten. B. J. Veneman, 19 jr., Holten en A. Brons voort, 18 jr., Bathmen. E. Jansen, 25 jr. en T. H. Wilmerink, 19 jr., beiden te Holten. J A. Bouwhuis, 25 jr. en J- W. Muller, 24 jr., beiden te Holten. Gehuwd: H. Theijn, 19 jr., Rotterdam en A. H. van der Pluijm, 18 jr., Holten. Overleden: M. Wansink, 42 jr., echtge noot van H. W. Kok, Holterberg 42. J. W. Kruiskamp, 89 jr., weduwnaar van W. Marsman, Neerdorp 27. De fokveedag zal dit jaar wat vroeger gehouden worden dan andere jaren, n.l. op donderdag, 25 augustus a.s., doordat op 1 en 8 september enkele grotere fok- veedagen in de omgeving gehouden wor den, terwijl in verband met het oprui men van het terrein de zaterdag minder geschikt is. Er mag alleen ingezonden worden van abortus-vrije veebeslagen, terwijl alle aan te voeren dieren tegen mond- en klauwzeer gevaccineerd moeten zijn. Dit geldt ook voor de kalveren, welke het afgelopen seizoen wellicht nog niet zijn geënt. De commissie hoopt op een ruimere aanvoer dan voorgaande jaren en rekent vooral gaarne op wat meer belangstel ling van de veehouders. Opgaven voor deelname aan deze fok veedag worden ingewacht bij de secre taris der commissie, de heer J. W. Jan sen en wel uiterlijk 15 augustus a.s.

Holtens Nieuwsblad | 1960 | | pagina 2